W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
buddyzm   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 7507
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 02 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcl napisał:
Przypuszczam, że i ty będziesz zdrowy na umyśle, jak przestaniesz takie historie wypisywać.

Zastanowie sie nad tym. Jezeli faktycznie myslisz, ze moze mi to pomoc, to dziekuje!
Cytat:
W przypadku poglądów nie ma próżni i "ściągnij płaszcz", wcale nie oznacza, że wyzbywasz się tylko czegoś, co było. Nie!

A ja uwazam, ze w przypadku pogladow jest proznia. Np. moim pogladem na temat tego, czy jestes leworeczny, jest proznia. Nie wiem.
W nic Cie nie wkrecam. Sugeruje tylko, ze bycmoze to Ty sam sie w cos wkrecasz. Jezeli nie, to nie ma problemu.

Nazywasz siebie chrzescijaninem, a nie wiesz nawet co to slowo oznacza (w powszechnym rozumieniu, nie chodzi o to, co oznacza dla Ciebie).
A moze Krishnamurti Chrystus? Moze jest taka opcja? (co wcale nie przeszkadza Jezusowi byc Chrystusem)
Ja moglbym Cie zapytac: Chrystus, czy Jezus - zyd?
Wiem, ze to dla Ciebie nieistotne, ale poinformuje Cie tylko, ze Krishnamurti nie byl teozofem.
A tak poza tym, to JA jestem zyciem i prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:

A ja uwazam, ze w przypadku pogladow jest proznia. Np. moim pogladem na temat tego, czy jestes leworeczny, jest proznia. Nie wiem.


Niewiedza nie może być źródłem poglądów. Sam to przyznałeś pisząc - "nie wiem".
Ta dyskusja od pewnego czasu jest absurdalna. Dlaczego?

Cytat:
Nazywasz siebie chrzescijaninem, a nie wiesz nawet co to slowo oznacza (w powszechnym rozumieniu, nie chodzi o to, co oznacza dla Ciebie).

Możesz mi wyjaśnić, do czego zmierzasz? Czy jest to jakiś problem, że nazywam siebie chrześcijaninem pomimo, że dla ogółu znaczy to, coś zupełnie innego?

Cytat:
A moze Krishnamurti Chrystus? Moze jest taka opcja? (co wcale nie przeszkadza Jezusowi byc Chrystusem)

1. Absolutnie nie przeszkadza Chrystusowi być Chrystusem nawet to, że Krishnamurti nazwałby się Chrystusem, czego (o ile wiem) nie zrobił. Sam przyznał, że Chrystusem nie jest. Do czego zmierzasz?
2. Żaden Krishnamurti i ktokolwiek nie może być Chrystusem. Żaden obłąkany człowiek nie może twierdzić, że jest wcieleniem Chrystusa, bo to absurd. To zaprzeczenie temu, czego nauczał Chrystus. To czysty obłęd, któremu może ulec tylko ktoś, kto zupełnie nie zna ewangelii Chrystusa. Napiszę tylko w skrócie, że teorie głoszone przez K. to uznanie, że Chrystus nie miał żadnego znaczenia i był wariatem podającym się za Syna Bożego.

Cytat:
Ja moglbym Cie zapytac: Chrystus, czy Jezus - zyd?

To Twój obłęd! Zestawię tylko to z pytaniem, które ja zadałem:
"Chrystus, czy Krishnamurti - teozof?"
Zgłoś jeśli możesz pole dyskusji, bo przestaję rozumieć Smile No chyba, że zaprzeczasz, że Jezus (żyd) był Chrystusem!

Cytat:
Wiem, ze to dla Ciebie nieistotne, ale poinformuje Cie tylko, ze Krishnamurti nie byl teozofem.


Jezuici też twierdzą, że nie mają nic wspólnego z masonerią.

Cytat:
A tak poza tym, to JA jestem zyciem i prawda.


Tu się nie mylisz. Dodam tylko, że aż "do twojej śmierci" jest to w zupełności wystarczająca droga. Jeżeli nie potrzebujesz nic więcej - bardzo proszę. Nikt nikogo nie zmusza. Ty, JA, czy K., to wszystko jedno (bo straciłem wiedzę kto Smile), to wszystko jest tyle samo warte.
Kto więc jest DROGĄ, PRAWDĄ i ŻYCIEM?
Chrystus, Krishnamurti, a może "JA"?
Krishnamurti żyje? A czy "JA" sam mogę coś zdziałać, aby ŻYĆ? Kto jest ŻYCIEM? Kto jest dawcą życia? Kto wobec tego jest PRAWDĄ i DROGĄ?

Ja wybieram Chrystusa Skałę, której chcę być kamieniem i to jest jedyna organizacja w której chcę trwać. I nie tam jest kościół, gdzie Piotr i stolica Piotrowa, bo to wynika nawet z tego, co mówił sam Piotr, że skałą jest Chrystus.
Mój Chrystus żyje i jestem o tym całkowicie przekonany.
Zwykle w takich sytuacjach pada stwierdzenie: wierzysz tak, bo boisz się śmierci - jesteś słaby... Kiedy nie byłem wyznawcą Chrystusa i nie rozumiałem DROGI i PRAWDY, to tak myślałem o chrześcijanach (mam tu na myśli "chrześcijan" Smile).
Kiedy zrozumiałem miłość Boga, jedność Chrystusa z Bogiem itd., to zapewniam: TAK! Chcę żyć jak najbliżej Boga, bo On jest miłością i jeżeli tylko się da, to wiecznie Smile Nie ze strachu przed śmiercią, a z powodu jego miłości do mnie i nieudolnie tylko odwzajemnionej przeze mnie. Amen Smile

Nie zaprzeczam, że "chrześcijaństwo" upadło dzięki kompromisowi z Rzymem, to jest zupełnie inny temat i jest poruszany w wielu wątkach tego forum. Moja niegdysiejsza fascynacja iluzjami wchodu opierała się na tym, że nie rozumiałem Chrystusa, bo przyglądałem się katolicyzmowi, który odrzucam w tej chwili, jako religię antychrysta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian907




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 16
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:27, 07 Wrz '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, moderatorzy się nie starają, dwa ostatnie posty to z miejsca nadają się do przeniesienia, tak jak jeszcze inne na poprzednich stronach.

Ale może jednak znajdzie się tutaj ktoś kto ma ochotę na rozmowę w temacie Dharmy Buddy?

Pozdrawiam,
Damian
_________________
http://www.buddyzm.edu.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


buddyzm
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile