W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kłamstwo Wołyńskie i supermanipulacja   
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 8348
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:09, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk napisał:
Cytat:
Widzisz pochodzę z Podkarpacia i znam tony opowieści o Ukraińcach i upa tylko cholernie trudno je zweryfikować.


Miło spotkać kogoś z regionu, też pochodzę z Podkarpacia powiedz jakie opowieści i z jakich wsi to pomogę Ci w weryfikacji (tzn podam książki na ten temat z porządną dokumentacją faktograficzną... chociaż niektóre rejony mordów jeszcze nie zostały opisane, tzn. nie policzono dokładnie ofiar). prawie wszystkie opowieści da się zweryfikować szczególnie te Bieszczadzkie i zaa Sanu, skoro tego zrobić nie potrafisz to chyba słabo z wiedzą historyczną. Nie przepadasz za historią no nie ?

Jestem informatykiem ojciec jest historykiem, więc siłą rzeczy przewaliła się przez mój dom i moją młodość masa książek i materiałów historycznych, no i wychowałem się w rodzinie która uważała, że podstawą jest książka a nie telewizja. Za co teraz rodzicom bardzo dziękuje. Co do weryfikacji to przyznaje, że nie prowadziłem żadnej. Nie wnikałem w to, ale to co mnie zawsze uderzało, że na dobrą sprawę były opowieści, mniej więcej wszędzie podobne. Jednak ludzie nie potrafili by podać jaki to było odział, czy to Rosjanie Ukraińcy, jacy Ukraińcy czy zwykli bandyci czy jakiś odział UPA, jeśli oddział UPA to jaki. Zawsze to były te gwoździe przepiłowanie ludzi itp i nie dało się zweryfikować czy w ten sposób zabijano w 10 czy 1000 przypadków. Miejscowości to Komańcza, Ustrzyki, Jaśliska no i Sanok. Kiedyś wpadłem na pomysł by zgłosić się na ochotnika do Wojska, odbyłem służbę wojskową w jednostce w Trzciańcu - sam środek Bieszczad, szwendając się kiedyś trafiłem w niej na ukraiński cmentarz i starałem się dowiedzieć co to była za wioska i tu zdziwienie bo według historii jednostki - była to wioska ukraińska spalona przez UPA - choć jaka była prawda nie wiem.

Co do warsztatu historycznego tu mnie masz, braki mam ogromne, ale znowuż nie tak wielkie by łykać każda propagandę. Podasz mi dokładną dokumentacje faktograficzną, ok wiem że taka istnieje ja nie neguje tych zbrodni, tylko wy podajecie najokrutniejsze incydencie i podpinacie pod to całość.
Ja chce żebyś zrozumiał skale i popatrzył na całość wydarzeń jaka się tam odbywała, nie tylko na pryzmat Polski . Jeszcze raz powtarzam na terenie Ukrainy zginęło w latach 1932 -1946 prawie 16 000 000 ludzi. UPA liczyła max 40tyś ludzi przewinęło się przez nią ok 70tyś. Liczba zamordowanych Polaków na Wołyniu przypisywana UPA to od 40 do 100tyś. Więc w skali mordów jakie się tam obywały jest naprawdę mała ilość. W czasie wojny walczyło około 3 milionów Ukraińców, a ty im każesz korzyć się za dokonania grupy która liczyła 40tyś, dla Ukraińca każdy kto walczył z Rosjanami i Niemcami jest bohaterem.
Widzę w Polsce wrzask Ukraińcy przepraszajcie nas, bo UPA mordowała Polaków, a każdemu Ukraińcowi się nóż w kieszeni otwiera bo ich nie ma kto przepraszać za zbrodnie, które na nich dokonano. Mamy zwyczaj grac świętych, bo myśmy nie dokonywali ludobójstw i barbarzyńskich mordów na tamtym terenie. Jednak byliśmy sojusznikami Rosjan, a za taki sojusz bierze odpowiedzialność wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza. Więc z punktu widzenia Ukraińców byliśmy w stanie wojny, nasz sojusznik pacyfikował i mordował Ukraińców w bezprecedensowej skali.
Widzisz jest to młode państwo i Ukraińcy tak naprawdę nie wiedzą jak postrzegać UPA to co napisałem wyżej, prezydent Ukrainy stwierdził że UPA to bohaterska partyzantka, ale już parlament był innego zdania i tego nie ratyfikował.
Dlaczego wobec Niemców mogliśmy jechać z wybaczamy i prosimy o wybaczenie, a z Ukraińcami nie. Dla mnie nasza podstawa jest żałosna, bo mamy kawał pięknej wspólnej historii, od 200 lat gryziemy się z sobą inspirowani przez Rosję czy Niemcy. Skaczemy sobie do gardeł o rzeczy które nie wynikały bezpośredni z naszych działań, tylko wynikły z konfliktów jakie narzucili nam inni.

W więzieniach UB w czasie pokoju zginęło 2 razy więcej ludzi niż zamordowanych przypisanych upa, ale z Ukraińcami będziemy drzeć koty, a z lokalnymi bandytami mamy politykę miłości.

no i skoro mam do czynienia z historykiem powtórzę pytanie, ktoś da radę odpowiedzieć.
na koniec takie małe pytanie do Panów historyków,
kto miał racje Wiśniowiecki czy Kisiel?

a to żebyście zrozumieli, Ukrainę po ulepszeniach jakie zafundowali im nasi, sojusznicy w latach 1932-1946 (czyli okres krótszy niż ma IVRP)



_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:52, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teodoryk, witam Cie! Dalej walczysz o tzw. prawde w odniesieniu do zbrodni popelnionych rzekomo przez UPA poslugujac sie manipulacja, polprawdami, tudziez klamstwami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
prawde w odniesieniu do zbrodni popelnionych rzekomo przez UPA poslugujac sie manipulacja, polprawdami, tudziez klamstwami?


Gdzie skłamałem ? Może przejdź się na każdą uczelnie w Polsce na wydział historia znajdź kogoś od XX wieku i się zapytaj co się działo... Posługuje się książkami z dokumentacją w przeciwieństwie do Ciebie, nie walczę bo średnio mnie fascynuje babranie się w zbrodniach, ale wiem jak wyglądała obrazowo ta sytuacja. Podobnie jak znam struktury terenowe UPA i AK w swoim regionie.

Cytat:
czy to Rosjanie Ukraińcy, jacy Ukraińcy czy zwykli bandyci czy jakiś odział UPA, jeśli oddział UPA to jaki.


Na Wołyniu podawali ich z imienia i nazwiska, tzn Ci co przeżyli...chcesz relacje światków tych zdarzeń ? Nawet na necie znajdziesz relacje świadków podpisanych z imienia i nazwiska z dokładym opisem miejsca zdarzenia i czasu. Rosjan nie było w 1943 na Wołyniu a Niemcom nie zależało na zamieszkach z tyłu frontu. Podkarpacie to inny klimat, ale także wszystko jest w miarę dobrze opisane, chociaż województwo Lwowskie czeka jeszcze na policzenie zbrodni Ukraińskich i dokładne ustalenia. Relacje to nie wszystko, masz jeszcze dokumenty terenowe, świadectwa wywiadu AK, 4 punkty samoobrony polskiej na Wołyniu (przetrwał jeden) i wiele wiele innych.

Cytat:
tylko wy podajecie najokrutniejsze incydencie i podpinacie pod to całość.


Najokrutniejszy był Wołyń, na Podkarpaciu Ukraińcy nie mieli aż takiej siły liczebnej by pokazywać różki, tylko na wschód od Sanu "poszaleli".


Cytat:
Jeszcze raz powtarzam na terenie Ukrainy zginęło w latach 1932 -1946 prawie 16 000 000 ludzi.


Ile ? Dopiero co pisano że 2, później że 5... nawet najbardziej nacjonalistyczne Ukraińskie organizacje podają liczbę 14-15 mln, moim zdaniem i tak zawyżona. Zresztą co to ma do rzeczy? Ma to jakiś związek z Banderą i UPA? Przecież w Polsce ich nikt nie mordował i nie doprowadzał do głodu, mimo to UPA właśnie na Polakach się mścili.

Cytat:
a ty im każesz korzyć się za dokonania grupy która liczyła 40tyś, dla Ukraińca każdy kto walczył z Rosjanami i Niemcami jest bohaterem.


Ja im każe się korzyć ? Po co ? Ja tylko walczę o dobre imię Polskich ofiar które zostały w bestialski sposób zamordowani przez UPA i kolegów z SS Galizien i mam zastrzeżenie co do gloryfikacji pro-nazistowskiej organizacji OUN. Co w tym dziwnego ? Nie mam żadnych pretensji do całego narodu, w którym nawet zaa linią Zbruczu wyśmiewa się gloryfikacje UPA. Ostanio rozmawiałem z jednym z Ukraińców który stwierdził że Bander mógł być komunista i dlatego mordował Polaków bo jego dziadek był por-rosyjski i chciał komuny, bardzo ciekawe wnioski ten młody człowiek podawał.


Cytat:
Widzę w Polsce wrzask Ukraińcy przepraszajcie nas, bo UPA mordowała Polaków, a każdemu Ukraińcowi się nóż w kieszeni otwiera bo ich nie ma kto przepraszać za zbrodnie, które na nich dokonano.


No bo nie przeprosili, a za takie bestialstwo należy przeprosić, my za akcje wisła już przepraszaliśmy, oni analogicznego kroku nie zrobili i nigdy nie zrobią ... a wiesz dlaczego ? Bo pomimo tego że akcja wisła była pestka przy ludobójstwie na Wołyniu to oni uznają to za powód do chluby , co widać po ich polityce w zachodniej części Ukrainy. Poza tym co mnie obchodzi że Ruscy ich nie przepraszają ? To tak jakby Niemcy nie przeprosili Żydów za Holocaust bo Armia Czerwona ich nie przeprosiła za zgwałcone kobiety .... Niech im się nóż otwiera w kierunku Moskwy a nie naszym.
Cytat:


Jednak byliśmy sojusznikami Rosjan, a za taki sojusz bierze odpowiedzialność wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza.


W tym momencie Cię zdrowo pojebało. W takim razie Ukraińcy tez byli sojusznikami Rosjan bo walczyli w wojnie ojczyźnianej w Armiji Czerwojen, cóż za durna argumentacja Laughing. Że niby przed wojną byliśmy sojusznikami Rosjan ? Czy może 17 września ? Być może Ukraińscy komuniści nie byli sojusznikami Rosjan ja nie wiem... może nowa historia LOL. UPA była zaś sojusznikami Niemców i SS w czasie gdy Polakom anwet się sojusz z Rosjanami nawet nie marzył..... a Armia krajowa do 1942 sojusznikami tylko anglików.

Cytat:
Więc z punktu widzenia Ukraińców byliśmy w stanie wojny, nasz sojusznik pacyfikował i mordował Ukraińców w bezprecedensowej skali.


Do podpisania paktu Sikorski - Majski nie byliśmy człowieku żadnymi sojusznikami Rosjan... Zresztą Sowieci szybko pakt zerwali. Ukraińcy zresztą mieli i mają zupełnie inna argumentację. ty tutaj piszesz nową historię. Niedługo się dowiem że Wołyńska AK popierała sowietyzację terenu, a wcześniej Polacy nie mieli organizacji przeciw sowietom LOL.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:54, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kto miał racje Wiśniowiecki czy Kisiel?


Zdecydowanie Kisiel, Wiśniowiecki to brutalny Ruski magnat. W XVII wieku w obecnej koniunkturze trzeba było uszlachcić Kozaczyznę, a przynajmniej ich starszyznę, ale co to ma do rzeczy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:06, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zdecydowanie Kisiel, Wiśniowiecki to brutalny Ruski magnat. W XVII wieku w obecnej koniunkturze trzeba było uszlachcić Kozaczyznę, a przynajmniej ich starszyznę, ale co to ma do rzeczy ?

No właśnie Kisiel, pokój i przebaczenie jest lepszy, nawet jeśli trzeba iść na ustępstwa.
_________________
Kiedy wyeliminuje się wszytko co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, choćby nie wiem jak nieprawdopodobne, musi być prawdą."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 27 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja nie mam nic przeciwko, tyle że pokój i przebaczenie a nie gloryfikacja nazizmu i SS Galizien i zakłamywanie faktów, wiesz jakie to jest drażniące jak ktoś chce pisać prawdę na źródłach i mu się w to wpierniczają poprawi politycznie ? Prawda ma być prawdą mówimy o wszystkim. Nie mam nic do Ukraińców, ale nie będę szczęsliwy z pomników morderców polskich dzieci na Podkarpaciu (bo takie są stawiane nielegalnie !), to chyba normalne że nie pozwolę sobie dawać policzka w twarz... nie jestem frajerem chce przebaczenia, ale nie w warunkach w których mam się wypierać i [pluć na własnych ojców i popierać ich katów. To tak jakby popierać Hitlera i SS to samo SS Halyczyna. ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:09, 11 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obok Ewy Kurek kolejna odważna kobieta historyk mówi jak jest.








_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 17:56, 11 Maj '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ya napisał:
ok, ale wytłumaczcie mi różnice, wiemy jakie są zbrodnie UPA, ale przecież radzieccy wojacy w niczym od nich nie odstawali, a nawet ich przewyższali.
wiec wymuszony sojusz Niemcy- Ukraina - zły, wymuszony sojusz Polska - ZSSR - dobry, a przynajmniej akceptowalny.


Bzdura! Tutaj nie chodzi o żadne wybielanie ruskich zbrodni! Ludzie ogarnijcie się.... Zbrodnie niemieckie i sowieckie są udokumentowane i głośno piętnowane, zaś zbrodnia wołyńska jest od x lat zamiatana pod dywan! Nie można budować relacji między narodami i państwami bez rozliczenia historii zrozumcie to, że tutaj chodzi po prostu o prawdę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:28, 03 Lip '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pojechał lamus , ładnie.. - pod koniec czwartej minuty :

_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1052
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 10 Lip '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PLAY

..ze szczególną dedykacją dla oszołoma @manhattanman.
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kłamstwo Wołyńskie i supermanipulacja
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile