W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pasta do zębów (trucizna?)  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 34659
Strona:  «   1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prostynick: ja wrzuce Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:52, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku mycia zębów dobrze jest się zastanowić dlaczego zęby się "brudzą"

w głównej mierze osad, który powstaje na zębach, bierze się z produktów, posiadających pewną zawartość cukru; spróbujcie przez tydzień nie jeść absolutnie nic słodkiego, nie dosładzać herbaty, czy kawy, nie pić soków owocowych, które są dosłodzone, i przez te siedem dni sprawdzajcie stan swoich zębów

poza tym wszystkim jest jeszcze nić dentystyczna. Co wy na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:22, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek napisał:
w przypadku mycia zębów dobrze jest się zastanowić dlaczego zęby się "brudzą"

w głównej mierze osad, który powstaje na zębach, bierze się z produktów, posiadających pewną zawartość cukru; spróbujcie przez tydzień nie jeść absolutnie nic słodkiego, nie dosładzać herbaty, czy kawy, nie pić soków owocowych, które są dosłodzone, i przez te siedem dni sprawdzajcie stan swoich zębów

poza tym wszystkim jest jeszcze nić dentystyczna. Co wy na to?


Co do nici też trzeba uważać na składniki http://www.google.com/search?client=oper.....p;oe=utf-8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 18 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się, trzeba wszystko czytać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:59, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasta Dabur neem.
Cytat:

SKŁAD:
Calcium carbonate (derived from chalk)
Aqua,
Glycerin,
Sodium lauryl sulfate (derived from Palm oil)
Gum carrageenan
Sodium silicate
Azadirachta indica (Neem)
Sodium sacharin
Herbal extract (derived from Anacyclus pyrethrum, Acacia arabica, Mimusops elengi, Symplocos recemosa, Syzgium cumini)
Natural Flavour (comprising of various essential oils)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:24, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam zakupiłem dzis w hipermarkecie TESCO paste do zębów "parodontax classic"

wygląda tak:
http://img.nokaut.pl/p/65/41/65411991147965a1a6b013ef5d0785a4500x500.jpg
i
http://torebka.kafeteria.pl/photos/big/06271955ac4c2be587edba19028fc01c.png

Opakowanie: tubka 75 ml cena 10,99 zł
Pastę tę można również dostać w wielu aptekach.

Skład parodontaxu classic: Specjalistyczna pasta do zębów zawierająca unikalną kombinację soli mineralnych i naturalnych wyciagów z ziół: jeżówki, rumianku, szałwi, mirry, ratani oraz mięty oraz łagodne składniki mineralne jak wodorowęglan sodowy.

Dokładny skład(pisany ręcznie nie znalazlem info w necie)
sodium bicarbonate, aqua, glycerin, cocamidopropyl, betaine, alcohol, krameria triandra extract, echinacea purpurea juice, xanthan gum, chamomilla recutita extract, commiphor myrrha extract, sodium saccharin, sodium benzoate, salvia officinalis oil, mentha piperita oil, mentha arvensis oil, limonene, Cl 77491.



na paście napisane jest również "Pastę Parodontax nie należy stosować u dzieci poniżej 7 roku życia."



Firma(producent) GlaxoSmithKline ( GSK ) robi również pastę Parodontax z fluorem kolor tubki zielony
a także robi pastę SENSODYNE - która ma pare wersji i jedna z nich jest również bez fluoru za to ma jakiś dziwny składnik[Zawiera chlorek strontu 10%] który zniechęcił mnie do jej kupna (dla tego wybrałem Parodontax który nie ma tego dziwnego składnika Smile )




nie wiem czy ta pasta jest dobra dla moich zębów ale po skończeniu tubki sie wypowiem może zauważe jakieś zmiany. Całe życie myłem zęby pastami typu colgate, aqufresh czy blendamed white..(a i nie wieżcie w to że jakakolwiek pasta z hipermarketu wybieli wam zęby)



Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:24, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz testuję te pastę:
http://www.ziaja-sklep-warszawa.pl/index.php?act=P&id=819#form
Niedługo będę tę:
http://www.ziaja.pl/offer/pl/kosmetyki_1.....z_fluoru_1

Obie dostępne w sklepie internetowym, można kipić kilka bo mają długi termin ważności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oponamotopek




Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a da sie jakos bez pasty utrzymac odpowiednia higiene ?
na pewno jest jakis sposob w miare uzyteczny ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:13, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spytaj swojego dentystę o historię szczoteczki oraz pasty do zębów oraz o to, jak kiedyś ludzie czyścili zęby (i czy w ogóle czyścili); ja swojego dentystę o to spytałem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 23 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisał
Cytat:
Gałązki brzozy, bakteriobójcze i dobrze czyszczą zęby. Tak tak... brzoza to jest najlepsza pasta do zębów i to dostępna w Polsce za darmo


Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio słyszałem że szczoteczki do zębów też niszczą zęby, odczuwamy to na przykład gdy gryziemy coś zimnego, np. lody.

Ma ktoś sposób na czyszczenie zębów bez używania szczoteczki? Alternatywą jest tylko nić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czasotworzycoczy




Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 69
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:35, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Pasty do zębów bez fluoru: (jest ich o wiele więcej Smile

1. CaviStat i zawiera składniki normalnie obecne w produktach spożywczych, takich jak aminokwas arginina oraz dwuwęglan i węglan wapnia. Nie zawiera natomiast ani śladu fluoru, składnika mineralnego kości i zębów, stosowanego do walki z próchnicą od dziesięcioleci. Dzięki temu jest bezpieczna dla małych dzieci, które mają tendencje do połykania pasty.
2. Nenedent - pasta bez fluoru dla dzieci - Jest przeznaczona dla dzieci otrzymujacych optymalna dawkę fluoru lub przyjmujacych tabletki fluorowe.Żel krzemowy dokładnie czysci i poleruje zęby mleczne, delikatnie usuwa osad nazębny. Ksylitol wspomaga remineralizację, hamuje rozwoj bakterii powodujących próchnicę. Posiada smak jabłkowo- bananowy.
3. Tołpa Chamosal Dent Junior - bioaktywna pasta bez fluoru dla dzieci.
4. Szałwiowa pasta do zębów - Ziaja - Skutecznie czyści zęby i usuwa osad nazębny, łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz zapobiega zapaleniu dziąseł. Ma orzeźwiający miętowy smak. Zapewnia długotrwały, świeży oddech.
5. Lavera Basis Sensitiv - Pasta do zębów z zawartością kredy i drobinek krzemu skutecznie usuwa osad nazębny. Przeciwzapalne i antybakteryjne działanie echinacei i propolisem uzupełniają całościową higienę jamy ustnej. Wartość pH neutralizuje szkodliwe działanie kwasów na szkliwo. Zapobiega próchnicy, parodontozie i osadzaniu się kamienia nazębnego.
6. Ajona - pasta bez fluoru na krwawiące dziąsła - oraz działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób. Poprawia mikroflorę jamy ustnej i likwiduje nieprzyjemny zapach z ust. Pasta zawiera ekstrakt z rumianku
7. Tołpa - specjalistyczny żel do zębów bez fluoru Tołpa Chamosal-dent dzięki specjalnej recepturze torfowo-ziołowej wykazuje doskonałe właściwości profilaktyczne: zagęszczony wyciąg torfowy wzmacnia i regeneruje tkanki przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej; rumianek działa przeciwzapalnie; szałwia działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i ściągająco.
8. Pasta Neem - jest wolna od środków chemicznych, cukru, słodzików - wybiela zęby oraz chroni dziąsła; nie podrażnia dziąseł (jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych past); posiada silne działanie grzybobójcze (14gatunków grzybów, w tym Candida Albicans); działa przeciwbakteryjnie (Staphylococcus Aureus i Salmonella); działa przeciwko wirusom; pomaga przy stanach zapalnych; wywiera działanie neutralizujące w stosunku do pasożytów i form rozwojowych bakterii; moduluje i aktywizuje układ wzmacniający zęby; zwiększa liczbę leukocytów; zwiększa produkcję interferonu -y; Neem jest nieszkodliwa dla pożytecznych bakterii; ma silne oraz natychmiastowe działanie; wzmacnia dziąsła i płytkę, usuwa osad, kamień nazębny i inne przebarwienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 24 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tu o pastach, a tym czasem...
Cytat:
Fluoride: Now it can be added to our food
29 January 2009

Fluoride can now be added to foods manufactured and supplied in Europe. It’s been classified as a safe supplement, according to Europe’s highest authority on food standards.

The decision means that food manufacturers can include sodium monofluorophosphate, the common form of fluoride found in toothpaste and mouth washes, to their products.

The decision, by the European Food Safety Authority (EFSA), has angered the Alliance for Natural Health (ANH), the consumer pressure group, which is calling for an immediate enquiry.

The ANH’s medical director, Dr Damien Downing, says: “It’s bad enough brushing your teeth or rinsing your mouth with fluoride. But opening up its usage to food supplements, when it’s very difficult to control how much other fluoride a person is being exposed to, is utterly irresponsible.”

The group is also concerned that the EFSA is working outside of its remit. As fluoride has supposed medicinal qualities, the decision to include it in foods is one that should be taken by the European Medicines Agency, it argues.

(Source: ANH website, http://www.anhcampaign.org)

http://www.wddty.com/0336380037192415331.....-food.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 28 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



własnie starsza mi kupiła Cool bez fluoru, dobrze się pieni i nawet smaczna Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
camera




Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 50
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:21, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cham napisał:
O.. i jeszcze jedna bez cukru i fluoru, wyłącznie an roślinkach. Kora, chasty itd. http://www.allegro.pl/item548618605_ajur.....mocja.html

Pełny skład:

W smaku znośna, czuć jakieś zielska. Odświeża na poziomie przyzwoitym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie napisałem że to pasta ZIAJA! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:54, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie sobie ją kupiłem, bardzo przyjemna w smaku. Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przed chwila wlasnie zakupilam online w hipermarkecie Waitrose te pozycje (przydatne dla tych ktorzy mieszkaja w Uk):


-Kingfisher Fennel Toothpaste 100ml, cena: 2.75



Ingredients:
Calcium Carbonate, Glycerin, Aqua, Sodium Lauryl Sulfate, Hydrated Silica, Cellulose Gum, Foeniculum Vulgare, Anethole, Limonene.


-Kingfisher Aloe Vera Toothpaste 100ml, cena: 2.75



Ingredients:
calcium carbonate, glycerin, aqua, sodium lauryl sulfate, hydrates silica, cellulose gum, mentha piperita, melaleuca alternifolia, citrus limonum, aloe barbadensis, foeniculum vulgare, limonene.


a tu opcja wybielajaca (tu wzielam dwie na zapas Wink)

Optima Aloe Dent Whitening Toothpaste 100ml, cena: 3.49



Ingredients:
Glycerin (Vegetable Source), Sorbitol (Plant Origin), Hydrated Silica (Mineral Origin), Aloe Barbadensis, Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate (Protein Derivative), Mentha Piperita (Peppermint Oil), PVP (Whitener), Xanthan Gum (Natural Origin), Menthol (Natural Origin), Phytonadione (Vitamin K), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Oil), Xylitol (Plant Origin), Sodium Hydroxymethylglycinate (Protein Origin), Citric Acid, CI 75810 (Chlorophyll - Natural Colouring).

to chyba pierwszy raz w zyciu kiedy uzyje pasty bez fluoru.. zobaczymy jak czysci zeby..

oraz plukanka do buzi na swiezy oddech (rzecz jasna rowniez bez fluoru), cena: 3.49



Ingredients:
Aqua, Aloe Barbadensis, Sorbitol, Polysorbate 20, Citrus Paradisi (Grapefruit Seed Extract), Mentha Piperita, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Aroma, Menthol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Oil), Phytonadione (Vitamin K), Escin (Horse Chesnut), Centella Asiatica (Indian Pennywort), Xylitol, Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acid, CI 75810.

nici dentystycznej bez fluoru niestety nie udalo mi sie znalezc wiec wzielam Oral B Sad

Jak ktos zna jakies inne dobre (lub lepsze) pasty i tym podobne produkty do kupienia w Uk to prosze zapodawac..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bou




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:59, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza rzecza jaka widzialam jest proszek. jakas kora sproszkowana wymieszana z jakims innym naturalnym skladnikiem. co prawda wyglad nie jest specjalny bo kolor jakis ciemno-szaro-brazowy - ale jest w 100% naturalny i co najwazniesze czysci zeby o wiele lepiej niz jakakolwiek pasta. kupilam preparat na sri lance w centrum ajurwedyjskim . wkrotce znow tam jade wiec jezeli ktos chce zamowic to przywioze wiecej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 01 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmex ma fluor ale zwróćcie uwagę, że jest on w postaci aminofluorku a nie fluoru sodu. Jest to nawet wyszczególnione, że ten aminofluorek utwardza szkliwo zębów (właśnie to samo mi mówił dentysta gdy miałem problem ze szkliwem).
Z tego co wiem to wszystko zależy od połączeń pierwiastków dlatego jestem ciekaw jak się ma ten cały aminofluorek do fluoru sodu. Może nie jest tak szkodliwy, a może jeszcze bardziej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:54, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk napisał:
Mam takie pytanie... Jest jakis sposob na zrobienie wlasnej pasty ? Tj. z naturalnych skladnikow roslinnych. W skrocie: czy jakies rosliny maja podobne wlasciowsci do skladnikow chemicznych.


Mam nadzieje, że to będzie odpowiedź na twoje pytanie. Na razie nie mam czasu tego przetłumaczyć ale mogę jedynie powiedzieć, że znam jedną osobę która stosuje tę pastę już od roku i efekty są pozytywne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:06, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może przestaniemy jeść bo jedzenie powoduje psucie zębów? bzdury tutaj wypisujecie do kwadratu, za stan uzębienia podobnie jak kości odpowiada po pierwsze - genetyka - po drugie codzienna dieta

mój ojciec zęby czyścił alkoholem i jakoś nie miał żadnych problemów Wink

jak byłem dzieckiem mieliśmy obowiązkową fluoryzację w szkole podstawowej i jakoś od tego szkliwo mi się nie rozleciało, zero ubytków, bardzo mocne zęby, obecnie używam colgate coolfresh (takie niebieskie pudełko) i szczotki Oral-B cross coś tam + płyn do płukania

inaczej mówiąc: jeżeli chcecie miec zdrowe zęby to pierwsze - trzeba się odpowiednio odżywiać, po drugie - czyścic je po każdym posiłku, po trzecie - płukać rano i wieczorem... po czwarte - regularnie usuwac kamień i odwiedzać zębologa... a opowiastki o pastach niszczących zeby są tak samo prawdziwe jak o szamponach niszczących włosy i mydłach niszczących skórę na ciele

do postu powyżej - kamień nie robi się z cukru, zobacz jaki osad zostaje na garnuszku po gorzkiej herbacie, główne czynniki przebarwień i osadów to: 1. herbata, 2. kawa, 3. papierosy, cukier co najwyżej może prowadzić do próchnicy...

próchnica zębów mlecznych u obecnej dziatwy to głównie efekt batoników, chipsów, coca coli i nie mycia zębów, a nie past do zębów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:39, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zębologów Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mizaj




Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:39, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar ale o co chodzi, bo może nie dotarł do mnie sens twojej wypowiedzi, a może nie przeczytałeś całego wątku i się gorączkujesz niepotrzebnie? Raczej chodzi o to że fluor to trucizna, działająca na nasz cały organizm a nie o to że komuś strasznie od tego zęby się psują. Do tego z twojej wypowiedzi słusznie wynika, że fluor nie koniecznie jest potrzebny (nawet gdy założymy że działa), jeśli dobrze dbamy o zęby i mamy dobre geny. Więc tym bardziej po co nam pasta z trującym fluorem skoro nawet w marketach można kupić bez fluoru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze że czarny osad powodują na zębach również wędzone produkty żywnościowe ponieważ barwią je i jest to bardzo trudne do usunięcia zwykłym myciem - mogą to być np. wedzone suszone śliwki, wędzone wędliny jak również inne owoce i warzywa z intensywnym barwnikiem. co do osadzania się kamienia w głównej mierze zależy to od zakwaszenia organizmu i przede wszystkim żołądka. również nadmierna ilość spożywania mleka i pochodnych sprawia zamulanie jelit co w dużej mierze wpływa na odkładnie sie wszelkich toksyn nie tylko w obrębie jamy brzusznej ale również i na języku. miałam okazje kiedyś próbować pasty z zawartoscia olejku pichtowego i mumio, która to również jest robiona w sposób naturalny i ma właściwosci bakteriobójcze oraz antyparadontozie, jeśli znajdę jakiekolwiek info o tej paście i będzie dostępna dam namiar w innym poście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3   » 
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pasta do zębów (trucizna?)
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile