W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Gdzie jest prawda, powiedz mi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1117
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 07 Lut '09   Temat postu: Gdzie jest prawda, powiedz mi Odpowiedz z cytatem

Nurtuja mnie pewne sprawy...

Skąd ten cały szum i jednocześnie brak należytego szumu wokół Madoffa, największego oszusta wszechczasów. Przecież jego piramida finansowa to prawie to samo bankowość FED-u. Jak będzie run na banki, tylko garstka otrzyma swoje pieniądze włożone do banku. O co tu chodzi? Ponieważ system bankowy Madoffa był mniejszy od tego FED-owskiego, więc poszedł na dno, bo nie wydolił??... Czy FED powinien tak jak Madoff ogłosić, że ten cały system to szwindel?

Na jakim etapie rozwoju ekonomicznego, technologicznego, społecznego byłaby ludzkość gdyby nie system kredytu w formie, jakiej istnieje on obecnie. Przecież bez kredytu w obecnej formie ludzie by nie kupowali tysięcy różnych dóbr w takich ilościach w jakich kupują obecnie, nie było by więc takiej produkcji i takiej motywacji do wdrażania nowych technologii, itd. Z drugiej strony może bylibyśmy na niższym poziomie rozwoju ekonomicznego i społecznego i przez to bylibyśmy szczęśliwsi?

Po trzecie gdyby nie było pustego kredytowego pieniądza, itd, ile by nas było na ziemii obecnie? Czy jeżeli chcemy obalić FED i wypromowaną przez nich politykę udzielania kredytów, nie będziemy również zmuszeni pogodzić się że ileś setek milionów nie będzie miała co wsadzić do buzi. Ale może będzie nas mniej i będzie się nam lepiej żyło? Jestem zdania, że ludzkość o jakieś 40 lat już przedłużyła swój żywot, potrzebny jest odwrót?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jabba




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1186
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 07 Lut '09   Temat postu: Re: Gdzie jest prawda, powiedz mi Odpowiedz z cytatem

JAR napisał:
Nurtuja mnie pewne sprawy...

Na jakim etapie rozwoju ekonomicznego, technologicznego, społecznego byłaby ludzkość gdyby nie system kredytu w formie, jakiej istnieje on obecnie.


oglądałeś "Odyseję kosmiczną 2001" no to masz odpowiedź na jedno pytanie. A na resztę niech ci inni odpowiedzą
_________________
http://republika.pl/blog_fa_550912/991430/sz/zwoliludu.gif
________________________________
A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści
i LEWACY

Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:07, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowa w tytule posta śpiewał i może jeszcze śpiewa Defekt muzgó, jak by ktoś nie wiedział...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:05, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na jakim etapie rozwoju ekonomicznego, technologicznego, społecznego byłaby ludzkość gdyby nie system kredytu w formie, jakiej istnieje on obecnie. Przecież bez kredytu w obecnej formie ludzie by nie kupowali tysięcy różnych dóbr w takich ilościach w jakich kupują obecnie, nie było by więc takiej produkcji i takiej motywacji do wdrażania nowych technologii, itd. Z drugiej strony może bylibyśmy na niższym poziomie rozwoju ekonomicznego i społecznego i przez to bylibyśmy szczęśliwsi?

Po trzecie gdyby nie było pustego kredytowego pieniądza, itd, ile by nas było na ziemii obecnie? Czy jeżeli chcemy obalić FED i wypromowaną przez nich politykę udzielania kredytów, nie będziemy również zmuszeni pogodzić się że ileś setek milionów nie będzie miała co wsadzić do buzi. Ale może będzie nas mniej i będzie się nam lepiej żyło? Jestem zdania, że ludzkość o jakieś 40 lat już przedłużyła swój żywot, potrzebny jest odwrót?


Zastanawiam się czy to prowokacja tylko, czy serio nie wiesz o co w tym chodzi.
Jakby był jeden jedyny banknot na świecie (od tak załóżmy sobie np 100 zł) to kupiłbyś za niego całą planetę i nakarmił wszystkich po pachy rozumiesz? To nie od pieniedzy zależy, czy będizemy chodzić głodni, czy nie tylko od ilości tego. Jedzenia jest za dużo, to samo się tyczy większości złóż. Pieniądze to tylko wymiennik i im więcej jest go tym mniej za niego kupisz, więc likwidując FED i inne systemy bankowe z centralnym bankiem bez zmian w dochodach zlikwidowałbyś problem głodu raz dwa. Problem w tym też, że to właśnie kredyt w obecnej formie wymusza na ludziach to, że muszą brać kredyt, żeby kupować tysiące rzeczy, bo gdyby go nie było Twoja płaca starczyłaby Ci na kupno nowego auta za gotówkę - tak było w latach 20 w USA kiedy dopiero ten system wszedł w życie. Jeszcze wtedy stać ludzi było na wszystko i wystarczyła tylko jedna osoba do pracy.

I tak obrazowo, żeby wytłumaczyć Ci ten mechanizm:
Stoisz na pustyni, potwornie chce Ci się pić, a tutaj S-N-E-W po horyzont pustynia. Nagle pojawia się budka z wodą i ekspedientem. Ma jedną butelkę wody, Ty masz dwa złote, więc kupujesz za nie butelkę wody. Innym razem masz te same dwa złote, ale w budce masz 2 wody - teraz możesz kupić obie za te 2 złote. Jeszcze innym razem masz przy sobie maszynkę na wybijanie dwuzłotówek i wybijasz sobie jeszcze jedną dwójkę. Teraz masz 4 zł a ten w budce 2 butelki wody. Widzi, że masz 4 złote i Cie stać na kupno za 2 zł jednej butelki, a on musi sprzedać obie butelki, żeby osiągnąć zysk, więc sprzedaje Ci te dwie butelki za 4 zł. W tym systemie jest tak, że początkowo ilość wybijanych dwuzłotówek dorównywała ilości produkowanych butelek wody, ale teraz proces produkcji zwolnił, a Ty dalej wybijasz dwuzłotówki. W rezultacie podchodzisz do budki mając w ręku 6 zł, a są tylko dwie butelki. Kupujesz jedną za 3 zł - to się nazywa inflacja. Co gorsze Ty musisz te 6 zł jeszcze oddać bankowi z procentem, nie dość, że kupiłeś za nie coraz droższe produkty przez inflacje to jeszcze musisz to oddać i tak zaczyna się proces biednienia społeczeństw, który dzisiaj obserwujemy. To właśnie ten system powoduje biedę, a nie my sami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:59, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śmiem twierdzić, że gdyby nie obecny system pieniądza jako dług - człowiek był by na dużo wyższym poziomie rozwoju niż jest obecnie!
Ciężko to sobie zobrazować, bo od dziecka wmawia nam się, ze trzeba pracować by coś sobie kupić, by przetrwać. I pracować trzeba coraz więcej za coraz mniej...
W UK, na początku lat 70-siątych, by kupić dom w średniej cenie trzeba było pracować ok 3 lat. Dziś i 10-15 lat będzie mało by mieć to samo!
Idąc dalej, można stwierdzić, że jak by się pozbyć systemu pieniądza jako dług ludzie zacieli by mniej pracować i mieli by zdecydowanie więcej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JAR




Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:05, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonany do tego co napisałeś... Co stanie się jak pojawi się nowy nabywca wody i będzie chciał kupić wszystkie butelki oferując lepszą cenę, bo będzie miał więcej pieniędzy... Poza tym, zacznijmy od tego, że pieniędzy się nie ma, najpierw trzeba je wyprodukować i w jakiś sposób dokonać ich dystrybucji... Ale to tak na marginesie...

Zdaje mi się, że ten cały parszywy system został zbudowany w wyniku ludzkiej pazerności i chorego przekonania, że jesteśmy panami tej ziemii. Jeżeli chcemy żeby uległ on implozji, musimy wrócić conajmniej do idei agraryzmu, z którą się utożsamiam w duży stopniu może dlatego że posiadam w przeciwieństwie do innych ziemię rolną i wiem jak ją uprawiać...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agraryzm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:01, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie jestem przekonany do tego co napisałeś... Co stanie się jak pojawi się nowy nabywca wody i będzie chciał kupić wszystkie butelki oferując lepszą cenę, bo będzie miał więcej pieniędzy... Poza tym, zacznijmy od tego, że pieniędzy się nie ma, najpierw trzeba je wyprodukować i w jakiś sposób dokonać ich dystrybucji... Ale to tak na marginesie...


Gdy się pojawi nowy nabywca cena po prostu wzrośnie. To się nazywa grą popytu i podaży. Jeśli popyt na wodę rośnie, rośnie też jej cena. Jeśli podaż rośnie, cena spada.
Pieniądzy nie ma? Rozejrzyj się dookoła w Twoim pokoju... to są pieniądze. Wszystko co masz przed nosem to pieniądze, a banknot w tym momencie jest miernikiem wartości - to nie jest pieniądz. Jednocześnie jest towarem, ale to bym musiał Ci całą teorię ekonomi wyłożyć. Towary to pieniądze ogólnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Gdzie jest prawda, powiedz mi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile