W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ciekawe cytaty  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
30 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 39378
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Życie jest niepokojem a niepokój jest życiem".

To zdanie zaczerpnąłem z książki wybitnego polskiego socjologa, Zygmunta Baumana, "Europa niedokończona przygoda"1.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 17 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Almodovar powiedział kiedyś, że największe obciachy to jest czeska moda i polski rock’n’roll
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 19 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Dyduch: Człowiek przecież najpierw kocha a potem umiera. Choć czasem jest odwrotnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 27 Maj '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Paweł II napisał:
11 maja 1984 do członków Landsmannschaft der Oberschlesier: wypędzenie, które prowadzi też do zubożenia pozostałej na ziemi rodzennej ludności, nie jest w żadnym wypadku zakończone aktem przesiedlenia i wymaga dokonania w ramach możliwości rekompensat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 02 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Premier rządu II RP Sławoj-Składkowski napisał:
"Rząd Polski pragnąłby dziełu syjonistycznemu pomóc nie dlatego, że chciałby się Żydów pozbyć; raczej dlatego, że syjonizm jest szlachetną i humanitarną ideą"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:50, 06 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Obojętnie co myślimy o danej rzeczy, nie zmienimy tego, czym ona jest naprawdę".
Ja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PanDante




Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 06 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"My jesteśmy owym źródłem, z którego wypływa nieskończony potok energii który tworzy świat".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 07 Cze '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Germanizacja czyni zadowalające postępy (...) mówiąc to, nie mamy na myśli szerzenia niemieckiego języka, ale szerzenia zasad niemieckiej moralności i niemieckiej kultury, wprowadzenie uczciwości i sprawiedliwości, polepszenie sytuacji chłopów, dobrobyt miast. Z pogardzanego, okrutnie wykorzystywanego wasala jakiegoś szlacheckiego tyrana chłop zmienił się w WOLNEGO CZŁOWIEKA, właściciela ziemi, którą uprawia. Nikt go już nie ograbia z wyjątkiem lichwiarskiego Żyda. Niemieccy farmerzy, niemieckie maszyny i manufaktury przyczyniły się do rozwoju rolnictwa i gospodarki. (...) Mogę z dumą powiedzieć, że ta część dawnej Rzeczypospolitej Polskiej, która obecnie znajduje się pod zarządem Prus, cieszy się takim dobrobytem, lojalnym bezpieczeństwem i powszechnym przywiązaniem, jakich nigdy dotąd nie znała, o jakich nawet nigdy nie mogła marzyć, znajdując się w granicach królestwa polskiego od początków jego dziejów". (Otto von Bismarck. Cyt. za N. Davies, Boże ognisko, Kraków 2004, s. 616-617).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 07 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa nasza jest słuszna. Wróg będzie rozgromiony. Zwycięstwo będzie do nas należeć.
Wiaczesław Mołotow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mandarck




Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 539
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 07 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy naprawisz swój błąd, wszystko staje się przyjemniejsze, albo bardziej opłacalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 08 Lip '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisarze science-fiction nie zajmują się opisywaniem przyszłości, ale starają się nas przed nią uchronić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 10 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 13 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Eine gute Lüge ist wie ein Zauberspruch"
- Adolf Hitler



Pomijając fakt, że Hitler był pochodzenia żydowskiego (no i pomojając fakt, że wg mojego widzi mi się był manipulowany)... czasem miewał rację, jeśli chodzi o ogół stwierdzeń dotyczących ludzkości Wink Very Happy
_________________
Staraj się nie dyskutować z debilem, gdyż najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:23, 13 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sukces jest jak pierdnięcie, tylko własny ładnie pachnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:26, 19 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Bogactwo to oszczędności wielu w rękach jednego”.

Julian Tuwim

----
PRECZ Z ADMINEM BIMEM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Driver84




Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 61
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 19 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytaty z książek Douglasa Noela Adamsa, autora m.in. "Autostopem przez Galaktyke":

Istnieje teoria, że jeśli ktoś kiedyś się dowie, dlaczego powstał i czemu służy wszechświat, to cały kosmos zniknie i zostanie zastąpiony czymś znacznie dziwaczniejszym i jeszcze bardziej pozbawionym sensu.
Istnieje też teoria, że już dawno tak się stało.


Zrobiłem coś dziś nie tak, czy świat już zawsze był szurnięty, a ja po prostu zbyt zajmowałem się sobą, by to zauważyć?

Główny problem - raczej jeden z głównych, gdyż istnieje ich więcej - a więc jeden z głównych problemów przy rządzeniu ludźmi polega na trudności określenia, komu pozwolą sobą rządzić, czy, dokładniej mówiąc, kto jest w stanie tak nimi zamanipulować, by pozwolili mu sobą rządzić.
Streszczając: Ogólnie wiadomo, że ci, którzy najbardziej chcieliby rządzić ludźmi, najmniej się do tego nadają.
Streszczając streszczenie: Nikomu, kto może zostać prezydentem, nie powinno się pod żadnym pozorem pozwolić nim zostać.
Streszczając streszczenie streszczenia: Ludzie to spory problem.


Wszystko, co się wydarza, wydarza się.
Wszystko, co wydarzając się, powoduje wydarzenie się czegoś innego, powoduje wydarzenie się czegoś innego.
Wszystko, co wydarzając się, powoduje wydarzenie się samego siebie, wydarza się ponownie.
...Nie zawsze jednak odbywa się to w kolejności chronologicznej.


Każda znacząca cywilizacja galaktyczna przechodzi przez trzy wyraźnie od siebie oddzielone etapy. Są to walka o życie, dążenie do wiedzy i parcie ku wyrafinowaniu, znane też jako fazy:
"Co?", "Dlaczego?" i "Gdzie?" Faza pierwsza charakteryzuje się pytaniem:
"Co by tu zjeść?",
druga pytaniem:
"Dlaczego jemy?",
a trzecia pytaniem:
"Gdzie jest najlepsza kuchnia?"

Czy przeszłość nie jest fikcją, wymyśloną jedynie po to by wyjaśnić rozbierzność pomiędzy aktualnymi doznaniami mych zmysłów, a stanem mojego ducha?

Pozdro
_________________
"Zrobiłem coś dziś nie tak, czy świat już zawsze był szurnięty, a ja po prostu zbyt zajmowałem się sobą, by to zauważyć?"
//DNA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:55, 20 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacdor, genialne, powaga. Pisz więcej, ale na innych forach, tu się zmarnujesz. Wink
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 20 Sie '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławomir Sierakowski: brak prawdziwej lewicy powoduje, zgodzenie się na dogmaty neoliberalne powoduje wytworzenie się populistycznej prawicy, która zajmuje się wskazywaniem wrogów, w sprawach gospodarczych – wbrew frazesom o solidarnym państwie – układając się z najbogatszymi.

Precz z Bimem. Wolność dla Uciskanych !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 05 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goebbels napisał: „największą sztuką jest stworzyć pozory różnorodności, aby ukryć jednorodność”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Storczyk




Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:41, 07 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gospodarcza anarchia społeczeństwa kapitalistycznego w jego obecnej formie jest moim zdaniem prawdziwym źródłem zła. Widzimy przed sobą ogromną społeczność producentów, której członkowie nieustannie usiłują pozbawić się nawzajem owoców swojej wspólnej pracy - nie siłą, lecz ogólnie rzecz biorąc zgodnie z legalnie ustanowionymi regułami. (...) Nieograniczona konkurencja powoduje ogromne marnotrawstwo pracy i okaleczenie społecznej świadomości jednostek, o którym wspomniałem wcześniej. Owo okaleczenie świadomości jednostek uważam za najgorsze zło kapitalizmu.(...) Jestem przekonany, że jest tylko jeden sposób wyeliminowania całego tego zła, a mianowicie stworzenie gospodarki socjalistycznej i systemu edukacyjnego ukierunkowanego na cele społeczne.

Albert Einstein, Dlaczego socjalizm?

Precz z Bimem. Wolność dla Uciskanych !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8567
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 14 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem anarchistą i szczycę się tym. I wy musicie wreszcie uszanować tę nazwę, to miano , bo ono okrywa najlepszych i najszlachetniejszych ludzi.
Tołstoj
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:40, 14 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Storczyk napisał:

Albert Einstein, Dlaczego socjalizm?


Spojrz na korzenie Pana Alberta a jasnym stanie sie dla Ciebie czym jest socjalizm i w jakim celu został stworzony ( http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11382 )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pszek




Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2310
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 14 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą
Dom Helder Cámara - biskup
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamamia




Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 504
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 26 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Who controls the food supply controls the people; who controls the energy can control whole continents; who controls money can control the world." — Henry Kissinger

---

"Kto kontoluje dostawy żywności kontroluje ludzi [narody]; kto kontroluje energię może kontrolować całe kontynenty; kto kontroluje pieniądz może kontrolowac świat."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 26 Paź '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Das wojna

http://www.youtube.com/watch?v=P2dsYubqBNY&feature=related

Stalin

Stalin powiedział kiedyś, że budować w Polsce socjalizm to tak, jak próbować osiodłać krowę.

Hitler

"Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.... "


Hitlerowski minister propagandy pan Goebbels

"Nie byłoby czymś niemożliwym udowodnienie, przy dostatecznej liczbie powtórzeń i psychologicznej znajomości ludzi, których by to dotyczylo, że kwadrat jest w istocie kolem. Czym ostatecznie są kwadrat i koło? Są tylko slowami, a słowa można modelować dopóty, dopóki nie zamaskują myśli"


R.Hess

Zapewne pozostanie to największą głupotą demokracji, że udostępnia swoim wrogom środki do unicestwienia samej siebie.


Hitler o Polakach

Goebbels:
"Opinia Führera o Polakach jest miażdżąca. Bardziej zwierzęta niż ludzie, całkiem tępi, bez wyrazu. Obok nich warstwa rządząca będąca przynajmniej produktem mieszaniny klas niższych z aryjską rasą panów. Brud Polaków jest wprost niewyobrażalny. Również ich zdolność dokonywania ocen jest równa zeru. "

list A.Hitlera do Himmlera w końcowym okresie wojny

''Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12   » 
Strona 7 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ciekawe cytaty
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile