W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wielka Polska  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1199
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1863
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:53, 01 Mar '09   Temat postu: Wielka Polska Odpowiedz z cytatem

historia Polski w 10 minutach.
byliśmy potęgą!



ktoś nas skłócił i zabrał wszystko co Polskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:44, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać zawsze musieliśmy liczyć wyłącznie na siebie, więc jeśli chcemy być ponownie potęgą to wyłącznie dzięki własnej ciężkiej pracy - tylko kto stanie na czele i obudzi naród?

XTC znane Ci są jakieś przesłanki ku temu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Coyote

pytanie retoryczne :/

Po 1 . Polska jest narodem wybranym przez Boga, To czego doświadczyła Polska od początku swojego istnienia jest niewyobrażalnie brutalne, gdyby nie Bóg nie byłoby nas dziś na mapie świata . Do dziś europa nie podziękowała Polsce za 1918 r. i bohaterskie zwycięstwo armii Polskiej nad bolszewikami , wtedy niepokoną armią .
Po 2. W Magdalence ( rok 1988 ) doszło do zdrady Polski , żydo-katolicka elita ustaliła, że przez następne 30 lat w Polsce będą rządzić tacy ludzie jak Tusk, Kaczyński, czy Schetyna. Ustalono również, że w ciągu kilkunastu lat żadna partia, polityk spoza elity, która się umówiła w Magdalence nie ma szans na rządy w Polsce . Dlaczego ludzie chodzą na wybory ??? Po co ??? Czy coś się zmieni ??? Najgorsze jest to, że większośc osób z tego forum popiera UPR , wstyd Mi za nich , no ale każdy popełnia błędy. Po co głosować na UPR, skoro ta partia nigdy nie wejdzie do sejmu a jej liderem jest JKM ??? W czasach , gdy mamy takie a nie inne partie w Polsce musi być kontrolowana opozycja, więc JKM, człowiek w swoim mniemanu inteligennty stworzył nową partie, która będzie głosiła nowe hasła, dzięki którym zmieni Polske na lepsze , żenada , ale ludzie się na to nabierają a tutaj na tym forum, POSZUKIWACZY PRAWDY O ŚWIECIE co 2 forumowicz był za UPR i chętnie oddałby na ich głos , żal Mi za nich , no ale każdy popełnia błędy , najgorsze jest to, że tacy ludzie potem zakłądają takie wątki jak " jak zwalczyć Nowy porządek świata " , bardzo to smutne , no ale niektórzy ludzie mają bardziej zlansowane mózgi, niż myślą.

Po3. Mam nadzieje, że loże masońskie zniszczą zaściankowy Polski katolicyzm , wolałbym już być masonem, niż katolikiem.

Po 4. Obawiam się, że elita ( ta światowa ) może zrobić z Polski swoją karte przetargową i zrobić " inside job " na terenie Polski ( tarcza antyrakietowa w Polsce ), całkowicie niszcząc nasz kraj ( oby nie ! ), oczywiście wersja oficjalna będzie taka, że to atak terrorystyczny , tarcza antyrakietowa w Polsce to punkt krytyczny polskiej historii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:38, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh. Historię mamy wzruszającą... warto o niej pamiętać i ją szanować.

Ale wkurwiony jestem, inaczej tego nie umiem nazwać. To co nas gubi i zawsze gubiło, jest w komentarzach pod filmem. Nikt nie szanuje tej historii z filmu, wszyscy wolą się kłócić o pierdoły i o słowo żyd. I tak było niestety zawsze. Zawsze nasz naród był podzielony i skłócony. I ja bym nie szukał na siłę winowajców. My niestety tacy już jesteśmy (to pokazuje również nasza cała historia...). Za to świetnie potrafimy się jednoczyć w walce z wrogiem. W ogóle w walce.

Eh. Na prawdę tak nie wiele tej naszej Polsce kochanej było i jest cały czas potrzebne do szczęścia. Zrozumienia samych siebie i słuchania samych siebie... odrzucenia na bok pierdół, uprzedzeń i rzeczy nieistotnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
etznab




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 372
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:05, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę,że to jest dowód na to,iż jesteśmy w stanie powstrzymać jako jedyni NWO...
Mam nadzieję,że nie okupi to znowu 2/3 naszego społeczeństwa swoim życiem-
a przecież nasze rolnictwo jest jednym z najmocniejszych dziedzin w EU
-dlatego się nas boją.
Szkoda tylko ,że pozwalamy na GMO w POlsce i nie mówimy tego głośno...
Ja nie zamierzam się przyglądać temu dalej z bliska-zacznijmy działać-mamy to we krwi!!!

viewtopic.php?t=6133
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:20, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no wybaczcie ale wy to piszecie na powaznie??

i co niby bylo takiego w tym filmiku wzruszajacego? zaczyna sie od tego ze jakis kolezyna zadecydowal za tysiace osob o ich religii. mowiac wprost - zdradzil swoich bogow! za cos takiego mam nadzieje ze juz trygław ze swarożycem wzieli go w obroty po smierci.
potem napierdalanka, potem kopernik ktory nie znal jezyka polskiego tylko mowil po niemiecku, potem napierdalanka, napierdalanka, napierdalanka, potem lukasiewicz ktory jest tylko dowodem na to jakimi jestesmy frajerami - caly swiat oparty jest na ropie i jej produktach a my nie mamy z tego NIC! potem rozbiory, debilne powstania. potem dwie dyskusyjne postaci: chopin (polak z dziada pradziada) i curie-sklodowska (ktora gdyby zostala w polsce to moglaby co najwyzej dalej korepetycji udzielac). potem znowu napierdalanka, napierdalanka. potem polak papiez, czyli nasz rodak na czele miedzynarodowej organizacji przestepczej - zajebisty powod do dumy. potem styropianowi bohaterzy i zmiana warty przy okraglym stole, a potem wstapienie do waszej ukochanej unii europejskiej.
dla mnie wniosek z tego filmiku jest tylko jeden - dopoki liczyla sie napierdalanka, dopóty nasze panstwo bylo silne. kiedy kombinowanie okazalo sie bardziej skuteczne, to zostalismy wydymani.
takie filmiki to mozna sobie pokazywac na spotkaniach mlodziezy wszechpolskiej czy innych matołów, ale tutaj jest to co najmniej niesmaczne.
dokladnie tacy sami ludzie jak wy, dokladnie z takich samych powodow kamienuja kobiety w iranie i morduja palestynczykow w izraelu. chcecie sie znizac do ich poziomu, czy moze uswiadomicie sobie wreszcie ze jestesmy jedna rasa i jednym narodem? widac haslo "dziel i rządź" jest caly czas aktualne kurwa mac Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale żeś się z pluł,

Cytat:
dokladnie tacy sami ludzie jak wy, dokladnie z takich samych powodow kamienuja kobiety w iranie i morduja palestynczykow w izraelu. chcecie sie znizac do ich poziomu, czy moze uswiadomicie sobie wreszcie ze jestesmy jedna rasa i jednym narodem? widac haslo "dziel i rządź" jest caly czas aktualne kurwa mac

i to do Polski ten teks?

Widzisz misiu gdybyś w latch XV-XVIII wieku szukał ludzi którzy respektowali by "ze jestesmy jedna rasa i jednym narodem" to nadawali by się tylko Indianie Ameryki Północnej i Polacy. Jeśli byś szukał państwa to była by tylko Polska.
Oczywiście zaraz wysypiesz mi 100 argumentów że tak nie było - jednak zamiast tego podaj mi państwo w tamtych wiekach w którym - bardziej respektowano prawa człowieka.

Klepiesz regułki które wpompowali do naszej historii najpierw zaborcy później komuniści.
Pierwsi wyśmiewali przywary szlacheckie, anarchie, prywatę, ciemnotę, zabobon itp. tu powinno pojawić się oklepane hasło Bismarcka: "Pozwólcie Polakom samym sie rządzić..." Komuniści dorabiali do tego walkę klasową wyzysk chłopów itp.
Tylko zacznij myśleć samemu i zastanów sie jakim cudem taki twór istniał prawie 400 lat i zajmował 1/3 europy?
wymienię Ci zaledwie kilka:
- zaborcy to państwa TOTALITARNE no ładniejsza nazwa - absolutyzm oświecony. Głoszone i uważane w Polsce za oczywiste prawa wolności osobistej, demokracji działały na ich władców jak płachta na byka. Więc siła rzeczy musiały być ośmieszone i pogardzane.
- w Polsce inkwizycja praktycznie nie miała wstępu, Polacy fanatyczna nacja 97% katolików tworzyli państwo w którym katolicyzm wynosił 42% - chujowo rzucali tymi kamieniami w kobiety i dzieci innych religii skoro cała masa ich tam była, a przypadki zabójstw na tle religijnym były rzadkością - a jeśli już morderca odpowiadał przed prawem.
- USA wzorze demokracji, w pierwszych wyborach prezydenckich prawo głosu miało ok 5% mieszkańców kraju w Polsce ok 7% miało prawo wybrać króla.
- w Polsce 15% ludzi potrafiło czytać i pisać, z tego większość znała przynajmniej 2 języki polski i łacinę
- średnia dla reszty "oświeconej europy" (bez Rosji i krajów Arabskich) w tamtych latach to 7% (to tak w ramach tej ciemnoty.

Przyczyna upadku rzeczypospolitej było jak to kiedyś śpiewał Kaczmarski Naród który przymierza cudze gęby, zamiast się uczyć swojej treści.
czyli
- samobójczy pomysł by wybierać królów spośród królewskich rodów europy- którzy w większości mieli Polskę w dupie a wykorzystywali ja do walk w swoich dziedzicznych królestwach.
- słaba armia, bo w kraju demokratycznym - sejm decyduje o budżecie armii, a obywatele z reguły są przeciwni prowadzeniu kolejnych wojen. (tak się dziwnie składa że obecnie jest to powszechne)

Zresztą weź książki do historii włącz mózg, i sam znajdziesz znacznie więcej przykładów.
Widzisz Polska jest obecnie wrzodem na dupie Europy, bo Polska demokracja to wolność osobista zachodnia to zamordyzm ugłaskany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
nie no wybaczcie ale wy to piszecie na powaznie??

i co niby bylo takiego w tym filmiku wzruszajacego? zaczyna sie od tego ze jakis kolezyna zadecydowal za tysiace osob o ich religii. mowiac wprost - zdradzil swoich bogow! za cos takiego mam nadzieje ze juz trygław ze swarożycem wzieli go w obroty po smierci.
potem napierdalanka, potem kopernik ktory nie znal jezyka polskiego tylko mowil po niemiecku, potem napierdalanka, napierdalanka, napierdalanka, potem lukasiewicz ktory jest tylko dowodem na to jakimi jestesmy frajerami - caly swiat oparty jest na ropie i jej produktach a my nie mamy z tego NIC! potem rozbiory, debilne powstania. potem dwie dyskusyjne postaci: chopin (polak z dziada pradziada) i curie-sklodowska (ktora gdyby zostala w polsce to moglaby co najwyzej dalej korepetycji udzielac). potem znowu napierdalanka, napierdalanka. potem polak papiez, czyli nasz rodak na czele miedzynarodowej organizacji przestepczej - zajebisty powod do dumy. potem styropianowi bohaterzy i zmiana warty przy okraglym stole, a potem wstapienie do waszej ukochanej unii europejskiej.
dla mnie wniosek z tego filmiku jest tylko jeden - dopoki liczyla sie napierdalanka, dopóty nasze panstwo bylo silne. kiedy kombinowanie okazalo sie bardziej skuteczne, to zostalismy wydymani.
takie filmiki to mozna sobie pokazywac na spotkaniach mlodziezy wszechpolskiej czy innych matołów, ale tutaj jest to co najmniej niesmaczne.
dokladnie tacy sami ludzie jak wy, dokladnie z takich samych powodow kamienuja kobiety w iranie i morduja palestynczykow w izraelu. chcecie sie znizac do ich poziomu, czy moze uswiadomicie sobie wreszcie ze jestesmy jedna rasa i jednym narodem? widac haslo "dziel i rządź" jest caly czas aktualne kurwa mac Evil or Very Mad


Swietny komentarz Al Kohol! Applause Chopin- Polak z dziada pradziada Laughing mysle, ze powinienes sprostowac, bo niektorzy tu nie zalapia ironii Very Happy A co do Sklodowskiej to na zachodzie kazdy jest swiecie przekonany, ze to rowniez francuzka! Pamietam jak bylam kiedys na zajeciach z hiszpanskiego. Za zadanie mielismy polaczyc znana osobe z krajem z ktorego pochodzila i pojawila sie wlasnie postac Marii Curie (tylko u nas na nia mowia Sklodowska) bylo jakies 20 osob w sali (zeby nie bylo- przedzial wiekowy od 21 do 50 lat) doznali ciezkiego szoku jak im z kolezanka -rowniez Polka- powiedzialysmy, ze pochodzila ona z Polski Laughing dziwili sie nawet- ze jakto? przeciez miala francuskie nazwisko..?

Juz dawno zauwazylam bardzo mocna tendencje u Polakow do szukania na sile jakiegokolwiek powodu do dumy.. jak nie Podolski- to papiez, jak nie Iga Wyrwal- (3rd page girl w The Sun- dla niezorientowanych cos jak ostatnia strona w Fakcie Confused) to jakis wynalazca, ktory nie zostal doceniony.. ewentualnie nasi pilkarze, ktorzy przegrali -przez zawistnego sedziego czy w finale mistrzostw swiata z Niemcami BO DUZY DESZCZ PADAL Laughing.. a jak juz naprawde zabraknie powodow by byc dumnym z naszych obecnych "dokonan" to Polak zawsze znajdzie jakis powod do dumy z zamierzchlych czasow Very Happy zawsze na koncu jest takie smutna konkluzja, ze oj my Polacy to jestesmy- zdolni/madrzy/waleczni/pracowici/utalentowani (niepotrzebne skresl) ale nas los/Zachod/Zwiazek Radziecki/Niemcy/zaborcy/rzad/opatrznosc/nieszczescie/Zlosliwa pogoda/Wszystko razem (rowniez niepotrzebne skresl) pokaral/i i sie na nas uwzial! a tak sie staramy no! jestesmy tacy wyjatkowi, ale cos zawsze nam niestety staje na drodze hehe..


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ropppson




Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 512
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:20, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Al Kohol zdecydowanie popieram twój tekst

@ya to o czym ty piszesz to jest przeszłość, to jest historia. Bardzo dobrze że o wszystkim pamiętasz i znasz z jednego swojego słusznego punktu widzenia ,ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i przyszłość nijak ma się do tego co było w przeszłości. Fakt ,kiedyś byliśmy potęgą , ale to było.... ale to już było .... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1863
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:

dokladnie tacy sami ludzie jak wy, dokladnie z takich samych powodow kamienuja kobiety w iranie i morduja palestynczykow w izraelu. chcecie sie znizac do ich poziomu, czy moze uswiadomicie sobie wreszcie ze jestesmy jedna rasa i jednym narodem? widac haslo "dziel i rządź" jest caly czas aktualne kurwa mac Evil or Very Mad


nikt tym filmikiem nie propaguje ani nie podżega do wojen.
nie potrafisz odczytać jego treści, sam widzisz tylko napierdalanke.
sam wypisujesz posty o nauce produkowania bomb, oraz jesteś przeciwny nwo, a niby czym dla ciebie jest nwo? właśnie zjednoczeniem wszystkiego w jedność. jedność pieniądza, wiary, armii, oraz głów rządzących.

wtedy kiedy liczyły sie wojny, czy napierdalanki jak wolisz, to wygrywaliśmy, a teraz nie liczy się kombinowanie jak ci sie wydaje, ale jedność narodu. my zostaliśmy podzieleni i skłóceni. żremy się jak psy na śmietniku a najlepszym tego przykładem jest internet i fora.

nigdy nie widziałem tyle jadu i nienawiści między niemcami czy amerykanami.

polecam wrócić do historii z podstawówki aby przypomnieć sobie nasze dzieje a nie wypisywać bzdury o Koperniku, Chopinie czy Skłodowskiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:28, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
XTC88 :o dziś europa nie podziękowała Polsce za 1918 r. i bohaterskie zwycięstwo armii Polskiej nad bolszewikami , wtedy niepokoną armią .


Bitwa Warszawska była w 1920 Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ignacy lukasiewicz. bardzo ciekawa postac. wymyslil lampe naftowa kiedy na swiecie wprowadzano oswietlenie elektryczne. kolejny powod do dumy z polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak mi słów do waszej ignorancji. Rolling Eyes

O Ignacym Łukasiewiczu radzę najpierw poczytać, zanim się napisze debilnego posta. Co odkrył dokładnie i kiedy, czego dokonał. Zresztą argument z lampą naftową jest i tak gówno wart i raczej totalnie nie trafiony. Lampy naftowe były używane powszechnie jeszcze przez wiele lat po wynalezieniu żarówki!

Al Kohol: Również piękny wyraz ignorancji i braku szacunku dla historii tego kraju. Mam nadzieję, że sobie ulżyłeś. Rodzina tatarzy, prusacy, z rzeszy, czy może z CCCP? Bo gdyby nie "nawalanka", to mojej rodziny by tu pewnie nie było, a ja pewnie nie posługiwałbym się tym językiem, którym mogę i nie poznał tej kultury, którą mogę. Chopin nie był Polakiem z "dziadapradziada". Miał ojca z Francji, matkę Polkę. Urodzony i wychowany w Polsce. Formalnie był Polakiem, z francuskimi korzeniami. Gdybyś się urodził w Mongolii, to byłbyś formalnie Mongołem... Z Curie też chyba nie złapałeś o co chodzi... i skąd ten argument, kim by była, gdyby nie wyjechała? Z fusów wróżysz, czy przylazłeś tutaj popieprzyć trzy po trzy i olać ciepłym moczem historię swojego kraju?

Ja nie dostrzegłem w tym filmie żadnych negatywnych przesłanek. Wręcz przeciwnie, jest to skrócony obraz naszej historii. Polska miała wiele szczęścia, że dzisiaj istnieje. Polacy musieli wykazać wole walki i wolę przetrwania. Polacy musieli się jednoczyć w ważnych chwilach dla naszego kraju i robili to. Robili to nie raz, nie dwa. Robili to przez setki lat. Wystarczy poczytać troszkę historii. Husarzy to była legendarna armia i również wiele zrobiła dla historii Polski, jak i Europy.

Z drugiej strony Polacy zawsze wykazywali swoją drugą, ciemna stronę medalu, dlatego dziś jesteśmy krajem jakim jesteśmy, a nie krajem jakim mogliśmy być. Ta Ciemna strona medalu jest widoczna na każdym forum i nawet w tym temacie. Ignorancja, brak tolerancji, ciemnota, zabobony, wieczne kłótnie o pierdoły. Zamiast się jednoczyć, zawsze się dzielimy. I tu nie chodzi wcale o walkę na wojnie! To akurat dobrze nam wychodziło! Chodzi o jednoczenie się w czasie pokoju, co jeszcze nigdy nie miało miejsca w tym kraju...

Dla mnie koniec dyskusji. Pa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teodoryk




Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 834
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:52, 02 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film jest świetny jako historyk widziałem go już dawno Smile, zachęcił nawet paru moich uczniów do czytania książek historycznych, jeżeli komuś się nie podoba historia to niech nie ogląda. Narzekać każdy potrafi a osiągnąć cokolwiek to już trudniej !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:21, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sober napisał:
Brak mi słów do waszej ignorancji. Rolling Eyes
O Ignacym Łukasiewiczu radzę najpierw poczytać, zanim się napisze debilnego posta. Co odkrył dokładnie i kiedy, czego dokonał. Zresztą argument z lampą naftową jest i tak gówno wart i raczej totalnie nie trafiony. Lampy naftowe były używane powszechnie jeszcze przez wiele lat po wynalezieniu żarówki!


waszej czyli czyjej konkretnie?

debilny post o lukasiewiczu. czyzby moj? podalem (po raz kolejny na tym forum) tylko suchy fakt. kiedy wymyslono lampe naftowa byla juz anachronizmem. skad przypuszczenie ze nie wiem o innych badaniach lukasiewicza?

kolejny raz powtarza sie ta sama sytuacja - zaczynam ja smakowac. reakcja na jakis fakt podany bez komentarza jest wybuch emocji. takimi ludzmi, z czarno-bialymi przekonaniami jest latwo sterowac.

druga sprawa to reakcje na post alkohola. zastanawiajacy jest ten nacjonalizm. wymarzony swiatopoglad zarowno dla konsumenta (kupuj polskie) jak i dla miesa armatniego (bij wroga).

Na tym forum sporo sie mozna dowiedziec o ludziach, choc mniej o faktach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:04, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co teraz napisze jest troche do ya ale w sumie do wszystkich:

przede wszystkim chcialbym zauwazyc iz ustosunkowalem sie jedynie do filmiku, ktory moim zdaniem byl wyjatkowo niskich lotow a nie do historii polski jako takiej. tego typu prymitywna propaganda opiewajaca glownie sukcesy militarne, jest moim zdaniem adresowana do wyjatkowo ograniczonych osobnikow, ktorzy ze wzgledu na bardzo slaba osobowosc musza sie wspierac przynaleznoscia do jakiejs grupy. takim ludziom argument "historycznej racji" wystarczy do grabienia, gwalcenia i mordowania, kiedy jakis wodz krzyknie "na nich! za polske! za ojczyzne!". historia narodow jest jak historia poszczegolnych ludzi, jak twoja czy moja. rozwijamy sie. dojrzewamy. tak jak male dziecko nastawione jest glownie na siebie i zaspokojenie swoich potrzeb, tak samo jest i z narodami. mielismy sredniowiecze gdzie panstwa niczym male dzieci robily grzecznie to co powiedzial tata papiez ze swojego stolca w rzymie (choc zamiast do taty chyba bardziej pasuje tu porownianie do kolesia ktory powtarza rok - czyli jest glupszy, ale wiekszy). mielismy okres dojrzewania, czyli reformacje i probe spacyfikowania niesfornego nastolatka w postaci kontreformacji. itd itd. owszem warto znac swoja historie ale nie ma sensu sie nad nia specjalnie rozplywac w zachwytach. a juz emocjonowanie sie minionymi wojnami jest zupelnie jak przypominanie sobie pierwszych bojek w przedszkolu, a potem w podstawowce. jakim trzeba byc prymitywem aby w wieku powiedzmy czterdziestu lat usiasc w fotelu i rozkoszowac sie wspomnieniem ze w trzeciej klasie podstawowki dalo sie w ryj jakiemus tam kolezce co siedzial lawke obok. no nie rozumiem tego.

p4lm - powiem szczerze ze im dluzej jestem na tym forum tym bardziej zaczynam watpic w jakies nwo. ale to temat na osobny watek. natomiast jesli chodzi o bomby to owszem widzialbym pare dla nich zastosowan ale wcale nie musieliby przez to ginac ludzie Smile

sober - wlasnie taka mentalnosc jaka prezentujesz jest dla mnie nie do pojecia. powiedz mi jakie to ma znaczenie ze mowisz akurat tym jezykiem? nie rozumiesz, ze gdyby ktoras bitwa "nam" nie poszla i mielibysmy tutaj teraz np. szwecje (dlaczego tak sie nie stalo? Crying or Very sad ) to teraz bys tak samo perorowal o mozliwosci mowienia po szwedzku? za chiny ludowe by ci przez mysl nie przeszlo ze moglbys byc polakiem. a moze w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci wlasnie tak jest? jakie to ma znaczenie jaki kraj jest w jakim miejscu na ziemi i jakim jezykiem sie w nim mowi? wez mi to wytlumacz prosze cie. gdybys sie urodzil w turcji to teraz ta sama bitwe z ktorej przed chwila sie cieszyles bys oplakiwal. jaki jest w tym sens? wazna jest egzystencja sama w sobie a nie jakies drobiazgi w postaci kultury, jezyka, religii. tak samo bys jadl, sral i kopulowal bedac niemcem, egipcjaninem czy peruwianczykiem. czy ludzie ubrani na zielono sa lepsi od tych ubranych na czerwono?

pazuzu napisal:
Cytat:
Na tym forum sporo sie mozna dowiedziec o ludziach, choc mniej o faktach.

swiete slowa! z faktow juz dawno zrezygnowalem Very Happy

milo mi jednak ze sa ludzie ktorzy nie lapia sie na tak marne, nacjonalistyczne podkrety. pozdrowienia dla wszystkich uczestnikow tematu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:50, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo madry post Al - powini go przeczytac milosnicy tematow "A co sadzisz o..?"
Koles, ktory powtarza rok mnie zmiazdzyl Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:16, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, za łatwo mnie sprowokować do dalszej dyskusji Laughing

@pazuzu: "Waszej", czyli przykładowo Twojej. Podałeś "suchy fakt", który całkowicie wypacza prawdę. Pod drugie "fakt", bo lampa naftowa Łukasiewicza, nie była żadnym anachronizmem i przede wszystkim nie była najważniejszym odkryciem Łukasiewicza! Już nawet nie chodzi o to, że lampa naftowa powstała na kilkadziesiąt lat przed wprowadzeniem żarówki do powszechnego użycia. Ba, ona powstała nawet przed samymi patentami Swana, czy Thomsona. To pomimo to, odkrycie lampy naftowej jest przez Ciebie mylnie zinterpretowane. Przed odkryciem Łukasiewicza używano m.in. lamp oliwnych. Łukasiewicz zmienił troszkę konstrukcję lampy i nalał do niej tańszego paliwa, paliwa otrzymywanego poprzez destylacje ropy - metody którą opracował i co było głównym odkryciem Łukasiewicza. Dzięki temu lampy takie były tańsze w użyciu. Dostarczały światła nie tylko w najbogatszych miastach (w których mogły dostarcza potem żarówki), ale również na wsiach... nawet tych biedniejszych. Zresztą... lampy naftowe jeszcze są po dziś dzień gdzieniegdzie w użyciu. Jak ktoś nie ma prądu, to raczej nie interesuje go fakt, że istnieją na świecie żarówki Smile

Łukasiewicz był pionierem przemysłu naftowego przede wszystkim. Na tym zbił majątek, następnie wydając zarobione pieniądze na czyny społeczne (był tez wielkim społecznikiem, wystarczy poczytać).

Kto według Ciebie teraz zaprezentował czarno-biały pogląd? Czy ja, ponieważ zdaje sobie sprawę z odkrycia "anachronizmu" Łukasiewicza i nie pozwalam wypaczać prawdy, czy Ty, który zignorowałeś całkowicie tego Pana swoim postem, podając tylko jeden fakt w sposób, który dekoloryzuje prawdę?

Łatwo Ci się ocenia ludzi na forach? Za łatwo, a to straszliwa wada ludzka.

@Al Kohol: Co Ty i o czym Ty mówisz? Przecież właśnie na tym polega cała ta "wzruszająca" historia Polski. Nie na tym, że nas nigdy nie podbili i nie kazali nam mówić innym językiem. Na tym waśnie, że my mogliśmy mówić innym językiem dzisiaj, aniżeli polskim. Na naszych ziemiach była germanizacja np. Na naszych ziemiach był zakaz posługiwania się językiem polskim. Na naszych ziemiach byli wybijani Polacy. Na naszych ziemiach była niszczona polska kultura i polska pamięć historyczna. Polska była wymazana z mapy. Mimo wszystko, nasi (a przynajmniej moi) przodkowie robili wszystko, aby pamięć o Polsce nie przepadła, aby nasz język i nasza kultura mogła nas dzisiaj odróżniać od innych kultur i innych języków.

Niestety, Polacy nie lubią pamiętać dzisiaj o przodkach. Dzisiaj wolimy się kłócić, wskazywać palcem kto żyd, a kto szpieg. Jesteśmy tak samo ewenementem na skalę światową ze względu na polską siłę przetrwania, jak i ewenementem na skalę światową ze względu na brak szanowania własnego kraju. Przecież dzisiaj więcej się szanuje polskich bohaterów za granicą, niż u nas we własnym kraju, tak jak chociażby Poniatowski w Austrii, czy Bem na Węgrzech... Jesteśmy krajem absurdu...

Nie jestem nacjonalistą, jestem patriotą. A to dwa skrajne poglądy (na dobrą sprawę, nacjonalizm to pogląd, patriotyzm to cecha ). Rolling Eyes Mój patriotyzm nie przeszkadza mi żyć obok innych kultur, języków oraz kolorów skóry. Za to pamiętam, z jakiej kultury się wywodzę i jakim językiem mówię. Lubię tak samo kosztować innych kuchni i poznawać inne kultury, jak promować swoją własną kuchnię i swoją własną kulturę. Znam inne języki, ale znam przede wszystkim swój własny. Tu chodzi o szanowanie swojej kultury i swojego kraju, a nie o niszczenie innych odróżniających się...

Ale jak się ma klapki na oczach... można nie zauważyć różnic Shocked Po co promować nasz kraj? Niech wszyscy wiedzą, że Polacy to alkoholicy i złodzieje i niech znają nas tylko z tej strony... Może za jakiś czas nas znowu napadną i w końcu Al Kohol będzie mówić swym ulubionym językiem, do jakiego go zmuszą... jeśli pozwolą mu w ogóle żyć.

PS. Ze "sraniem" wcale nie jest tak hop siup Very Happy Jedni srają na muszli, drudzy robią do dziury w podłodze (można się mocno zdziwić będąc na wakacjach). Cool Z seksem tak samo. Jedni wolą od tyłu, drudzy na boczku... Jedni lubią techno... drudzy metal. Jesteśmy kolorowi i wielokulturowi, na tym polega ludzkość!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1863
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:40, 03 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
tego typu prymitywna propaganda opiewajaca glownie sukcesy militarne, jest moim zdaniem adresowana do wyjatkowo ograniczonych osobnikow, ktorzy ze wzgledu na bardzo slaba osobowosc musza sie wspierac przynaleznoscia do jakiejs grupy. takim ludziom argument "historycznej racji" wystarczy do grabienia, gwalcenia i mordowania, kiedy jakis wodz krzyknie "na nich! za polske! za ojczyzne!".


albo jesteś głuchy albo ślepy.

jak już pisałem film nie nawołuje i nie podżega do wojen, ale widać że jak sobie wkręcisz coś do głowy to na końcu zrywasz gwint i już nie da się odkręcić.

koniec dyskusji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wielka Polska
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile