W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Akcyza na węgiel stała się faktem - opary absurdu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 6456
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:30, 06 Sty '12   Temat postu: Akcyza na węgiel stała się faktem - opary absurdu Odpowiedz z cytatem

Od nowego roku weszła w życie ustawa nakładająca podatek akcyzowy od wyrobów węglowych, czyli tym samym wyrobów luskusowych! A jak! Toż przecież palenie węglem we własnej chałupie to luksus niebywały! Rzekłbym burżuazyjny! Bez opłat przesyłowych, stałych, zmiennych, bez rejestracji, ile i za ile chcesz, ładujesz do pieca.
Mało kto zauważył pewnie, blokersi mają centralne/gazowe, dlatego podaję historyjkę z autopsji, co to znaczy dla szarego zjadacza chleba, który wszak pali w piecu węglem.
Jadę do marketu po 4 worki ekogroszku, bo mi się skończył. Aby móc go kupić sprzedawca wypełnia 4 kartki A4 zadrukowane obustronnie (4 kopie dokumentu dostawy). Widniejesz na nim z imienia, nazwiska i adresu, sprzedawca widnieje (w tym wypadku market) i to uprawnia mnie do ULGI (hurra! rząd był ludzki) i nie płacę tego podatku, tylko straciłem właśnie 10 minut swojego czasu, sprzedawca zużył 4 kartki papieru i 15 minut pracy swojego pracownika (razem z kasjerem, który osobno ewidencjonuje te 4 worki).
Podatek jest pono wymierzony w składy węglowe (żeby je wykończyć chyba) i ten świstek to coś jakby oświadczenie, że wrzucam jako konsument końcowy te 4 worki do mojego pieca, a nie opycham na lewo sąsiadowi.

Tylko patrzeć:
- pakujących manatki właścicieli składów opałowych
- polskiej izby paliw stałych (o ile już czegoś takiego nie ma)
- policji węglowej, która trzepie piwnice i sprawdza dokumenty na legalność węgla. Węgiel po dziadku - kara.
- ogłoszeń " sprzedam dokumenty dostawy" , "sprzedam kwoty węglowe" rudyolo5@wp.pl, te. xxxxx
- zbierających chrust po każdym zagajniku
- 2012 grudzień, cena węgla 1500 zł/t lub nie będzie go wcale

E viva poloniae! I niemiłościwie nam panujący! Niech żyje nasza suwerenność i niezależność energetyczna!

Ktoś chciałby coś dodać? Bo to wszystko to w dalszym ciągu dla mnie jakiś chory sen...
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:04, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze rozumiem, że absurdem dla Ciebie jest strata czasu dla zyskania ulgi?
Jestem pewien, że możesz zapłacić razem z tym podatkiem nie tracąc czasu na wypełnianie tych kwitów na ulgę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WhiteRaven




Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 96
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:07, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..ale z tym marketem to jeszcze jest hoooj!! Jak chcesz kupić węgiel prosto z kopalni to musisz sie osobiście pofatygować z kierowcą żeby wypełnić świstek, w którym oświadczasz że węgiel potrzebujesz na użytek własny inaczej akcyza. Pod kopalnia oczywiście kolejka i około 3h czekania, a co za tym idzie potrzebujesz dzień urlopu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Czy dobrze rozumiem, że absurdem dla Ciebie jest strata czasu dla zyskania ulgi?
Jestem pewien, że możesz zapłacić razem z tym podatkiem nie tracąc czasu na wypełnianie tych kwitów na ulgę.


Przyjacielu, absurdem jest dla mnie praktycznie każde posunięcie tego eurokołchoźniczo poddańczego, marionetkowego rządu, który mieni się rządem polskim.

Większość obywateli problemu nie widzi, w pracy jak wyłuszczyłem sprawę, to ledwie skumali, o co mi chodziło. No ale jak się siedzi 10 h w pracy, żeby zarobić na opłaty, chleb i benzynę, a następnie 3 przed telewizornią, to faktycznie problemy mniejszości, która chce świadomie kierować swoim życiem, wydają się cokolwiek dziwne.

Oczywiście można zapłacić, tylko to nie jest odosobniony przypadek, takich absurdów i haraczy wszędzie jest pełno i szybko może pensji braknąć. Mój sąsiad, który jest deweloperem 80 procent czasu w swoim biurze poświęca na podobny bieg przez płotki, ale tam stawka jest wyższa, a im wyższa stawka - tym większe i trudniejsze absurdy do przeskoczenia.

Ty oczywiście możesz zapłacić, mam nadzieję, bo nie próbowałem. Ale zawsze możesz zapytać w izbie celnej, oni z pewnością wymyślą, jak umożliwić ci wyskoczenie z kasy.
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kreda007




Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 39
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:48, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:
Czy dobrze rozumiem, że absurdem dla Ciebie jest strata czasu dla zyskania ulgi?
Jestem pewien, że możesz zapłacić razem z tym podatkiem nie tracąc czasu na wypełnianie tych kwitów na ulgę.



czy ja dobrze rozumiem, ze nie dociera do ciebie ze tej akcyzy w ogole nie powinno byc? po chuj ulga?
smierdzi tu rudym liskiem z peło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:00, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutarianin napisał:
armar napisał:
Czy dobrze rozumiem, że absurdem dla Ciebie jest strata czasu dla zyskania ulgi?
Jestem pewien, że możesz zapłacić razem z tym podatkiem nie tracąc czasu na wypełnianie tych kwitów na ulgę.


Przyjacielu, absurdem jest dla mnie praktycznie każde posunięcie tego eurokołchoźniczo poddańczego, marionetkowego rządu, który mieni się rządem polskim.

Nie bardzo rozumiem jaki ma związek obecny Rząd RP z akcyzą za węgiel jaką wprowadził swoim podpisem w Traktacie Akcesyjnym w Lizbonie bodajże w 2007 roku Prezydent Lech Kaczyński?
Może się mylę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:37, 06 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem, ki ch.j to wprowadził, ale widać ryżemu to nie wadzi. Bo gdyby wadziło, to by to anulował, a jakby nie mógł, to by się odwoływał, negocjował, zmieniał, unormalniał, w ostateczności rzucił jewrokołchoz w cholerę. Ale nic takiego nie zrobił, ba! Merklową całował w pierścień, a z Putinem pod ramię ich widziano na sopockim molo. To może gajowy coś zrobił? Zawetował, złożył projekt własnych poprawek? Nic podobnego się nie stało, a zatem pasuje im to. To czemu ich bronisz? Po jednych pieniądzach są, a ustawa weszła i teraz w tysiącach sklepów, skirani i tak przez inne narzucone im nonsensy ludzie męczą się przez ten debilizm, albo znowu płacą, zamiast wytwarzać PKB. Quo vadis Poloniae?
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:32, 07 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niu łord order Wink
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Azizami




Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1070
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 16 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe

Bałagan wywołany wprowadzeniem akcyzy na węgiel zatacza coraz szersze kręgi - mając zapasy starego węgla trzeba to zgłosic i zapłacic akcyzę Laughing Laughing Laughing

zresztą poczytajcie sami http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/1.....,id,t.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
absolutarianin




Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:21, 17 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przedsiębiorcy, którzy zużywają w swoich firmach zapasy węgla zgromadzone przed 2 stycznia br. muszą płacić akcyzę - poinformował wiceminister finansów. Zwolnienie z tego obowiązku byłoby niezgodne z prawem unijnym - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską. [...]

Podmioty posiadające zapasy stają się natomiast podatnikami akcyzy z chwilą ich zużycia. To oznacza, że gdy podmiot niepodlegający żadnym zwolnieniom od akcyzy, zużyje po 1 stycznia br. na cele opałowe, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, zapasy węgla kupione przed 2 stycznia br., to musi zapłacić z tego powodu akcyzę - wyjaśnił wiceminister. "Obowiązek podatkowy będzie w tym przypadku powstawał systematycznie w miarę zużywania tych wyrobów węglowych i tak samo podmiot ten będzie obowiązany składać deklaracje podatkowe w akcyzie i dokonywać jej rozliczenia od zużytych wyrobów węglowych" - napisał Kapica w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 79).


http://podatki.wp.pl/kat,70482,title,MF-.....omosc.html

Shocked
Niech mnie ktoś klepnie w ramię, bo to jest normalnie sen pijanego wariata...

Chyży roju, po co te komedie? Ja już jakiś czas temu postulowałem: POtrzebujesz kasy na jewrokołchoz? POprostu POwiedz w tefauenie: POlaki, DAWAJCIE! Ściepa na [tu proszę niepotrzebne skreślić]pejsatych/złodziei z MFW/Greków/pensje dla brukselskich pierdzistołków/biedniejącego Rotszylda/tawariszcz Putina i jego rdzewiejące rakiety/murzynka Obambo i jego brudne wojenki/...

Jedni POgonią was kijem, drudzy POwiedzą, że dadzą, ale się odwołają do Strassburga, jeszcze inni coś tam ukryją, a lemingi zapłacą.

Ja też wam mogę od czasu do czasu rzucić jakieś drobne, w końcu akcyza od worka ekogroszku to jest jakieś 30gr. Jak jest promocja i cena spada z 20zł na 17zł to mogę te 30 gr przeboleć. Odbiję sobie na czym innym, większym, czego twoje psy nie znajdą.
Laughing
Efekt będzie ten sam co teraz, tylko cyrku mniej. Pan Kapica nie będzie musiał robić z siebie pajaca w mendiach.

Co ciekawe w moim domu rodzinnym leży jeszcze węgiel po dziadku, ma kilkadziesiat lat, bo dom opalany jest teraz gazem, a węgiel jest na godzinę "w". Gdyby dziadek o tym usłyszał, to wstałby z grobu i dał tym sprzedawczykom osobiście PO mordzie. Ale jak się nie wybudzi, bo może chyży rój spłynie razem ze swoim nierządem z wiosenną marzanną do Bałtyku i węgiel w naszej piwnicy znowu stanie się tym samym węglem co przedtem... Laughing
_________________
"Na szczęście wszelakie - serce trza mieć jednakie" J.Kochanowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joker11




Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 47
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:32, 18 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedsiębiorcy, którzy zużywają w swoich firmach zapasy węgla zgromadzone przed 2 stycznia br. muszą płacić akcyzę - poinformował wiceminister finansów. Zwolnienie z tego obowiązku byłoby niezgodne z prawem unijnym - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską.
Wiceminister finansów Jacek Kapica wyjaśnił, że przedmiotem opodatkowania akcyzą nie jest ani wydobycie, ani produkcja, ani posiadanie wyrobów węglowych. Opodatkowany jest tylko ich obrót, a ściślej mówiąc - ostatni jego etap, czyli moment sprzedaży podmiotowi, który zużyje węgiel i nie będzie korzystał z żadnego zwolnienia ze względu na przeznaczenie.
Dlatego - jak tłumaczy wiceminister - samo posiadanie po 1 stycznia br. zapasów węgla nie zobowiązuje do zapłaty akcyzy. Podmioty posiadające zapasy stają się natomiast podatnikami akcyzy z chwilą ich zużycia. To oznacza, że gdy podmiot niepodlegający żadnym zwolnieniom od akcyzy, zużyje po 1 stycznia br. na cele opałowe, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, zapasy węgla kupione przed 2 stycznia br., to musi zapłacić z tego powodu akcyzę - wyjaśnił wiceminister. "Obowiązek podatkowy będzie w tym przypadku powstawał systematycznie w miarę zużywania tych wyrobów węglowych i tak samo podmiot ten będzie obowiązany składać deklaracje podatkowe w akcyzie i dokonywać jej rozliczenia od zużytych wyrobów węglowych" - napisał Kapica w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 79).
Zdaniem wiceministra wprowadzenie przepisów przejściowych, które wprowadziłyby zwolnienie od akcyzy dla podatników zużywających po 1 stycznia br. na potrzeby działalności gospodarczej zgromadzone przed tą datą zapasy węgla, byłoby niezgodne z prawem wspólnotowym.

Wiceminister wyjaśnił, że obowiązek zapłaty podatku nie dotyczy podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które zużywają węgiel kupiony już po 1 stycznia br. W tym wypadku podatnikiem jest podmiot sprzedający węgiel, a nie zużywający go.

Obowiązek zapłaty akcyzy nie dotyczy również wspólnot mieszkaniowych i gospodarstw domowych zużywających zapasy węgla kupione przed 2 stycznia br., bo jedne i drugie są zwolnione z akcyzy na podstawie art. 31a ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym.

Opodatkowanie akcyzą wyrobów przeznaczonych do celów opałowych, takich jak węgiel kamienny, węgiel brunatny i koks zostało wprowadzone w ustawie z 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym. Polska wynegocjowała jednak przepis przejściowy i do 1 stycznia 2012 r. obowiązywało zwolnienie od akcyzy węgla i koksu przeznaczonych do celów opałowych. 2 stycznia br. zwolnienie to przestało obowiązywać.









Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 6 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 80 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 - przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie - od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyt z linku http://www.bibula.com/?p=51371

Rolnicy muszą ewidencjonować węgiel zużyty w gospodarstwie

Nowe przepisy podatkowe zwalniają rolników z opłaty akcyzy za kupiony węgiel, ale wymagają prowadzenia dokumentacji zużycia. Do prowadzenia ścisłej ewidencji zobowiązani są gospodarze zużywający węgiel do ogrzewania np. budynków gospodarskich.

“Według przepisów rolnicy są zwolnieni z podatku akcyzowego zarówno w przypadku węgla zużytego w domu czy mieszkaniu, jak i innych obiektach gospodarskich. W tym drugim przypadku muszą jednak prowadzić ewidencję zużytego węgla” – poinformował rzecznik Izby Celnej w Toruniu Mariusz Ziarnowski.

Jak wyjaśnia Centrum Informacji Służby Celnej, ewidencja węgla zużytego w gospodarstwie rolnym może być prowadzona zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej, np. w specjalnym zeszycie. Prowadzenie zapisów elektronicznych jest jednak trudne do praktycznej realizacji, gdyż wymaga posiadania specjalistycznego oprogramowania, rejestrującego wiarygodnie wszelkie zmiany wprowadzone do elektronicznych arkuszy.

Tradycyjny sposób ewidencjonowania wymaga natomiast założenia specjalnego zeszytu do tego celu. Przed dokonaniem pierwszego wpisu należy ponumerować i przedziurkować kartki, a następnie związać je sznurkiem, który musi zostać zaplombowany przez upoważniony urząd celny.

Kolejne kartki muszą być zapełniane w formie tabeli. Zawiera ona informacje o dacie zakupu węgla, liczbie i rodzaju opakowań, danych dokumentu dostawy, ilości zwolnionej z akcyzy i zużytej ilości węgla. Tabelę trzeba wypełniać na bieżąco, w miarę zużywania paliwa.

Z początkiem roku zaczęła obowiązywać akcyza na węgiel i koks do celów opałowych. Jej wysokość zależy od wartości opałowej; średnio jest to – jak wyliczają eksperci – ok. 30 zł na tonie. Z opłaty tej zwolnione są m.in. gospodarstwa domowe, a także węgiel i koks wykorzystywany w rolnictwie, ogrodnictwie czy leśnictwie.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norbi




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 694
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 05 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drżyjcie wszyscy, którzy macie zarejestrowaną działalność gospodarczą pod domowym adresem!
Udowodnijcie teraz ile opału zostało zużyte na potrzeby waszej firmy...
A myśleliście że ACTA to bomba Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:34, 06 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie maja to w dupie, bo praktycznie nie uzywaja wegla. Ciekawe jaka jest akcyza na paliwo atomowe? Jesli ma zwiazek z wartoscia opalowa, to huhu.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 20 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Masowe kontrole straży miejskiej w polskich domach

Strażnicy miejscy z Nowego Sącza rozpoczynają kontrole w domach, żeby sprawdzić czym palą w piecach mieszkańcy. Jeśli okaże się, że zamiast opału do ognia wrzucają śmieci posypią się mandaty.

Będziemy między innymi żądać kwitów, zaświadczeń nabycia opału, a także porównamy termin nabycia opału z czasem jego spalenia - mówi Adam Kaufman, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

dalej:
http://www.sfora.pl/Masowe-kontrole-strazy-miejskiej-w-polskich-domach-a48689

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8566
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:20, 21 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aximia napisał:
Cytat:
Masowe kontrole straży miejskiej w polskich domach

Strażnicy miejscy z Nowego Sącza rozpoczynają kontrole w domach, żeby sprawdzić czym palą w piecach mieszkańcy. Jeśli okaże się, że zamiast opału do ognia wrzucają śmieci posypią się mandaty.

Będziemy między innymi żądać kwitów, zaświadczeń nabycia opału, a także porównamy termin nabycia opału z czasem jego spalenia - mówi Adam Kaufman, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

dalej:
http://www.sfora.pl/Masowe-kontrole-strazy-miejskiej-w-polskich-domach-a48689


Po pierwsze , za palenie śmieciami powinien grozić mandat . Wiecie plastik , szmaty i tym podobne gówna szkodzą ludziom.

natomiast , na jakiej podstawie SM kontroluje ludność pod kontem tego co palą w piecu ? Chodzą razem z kominiarzami ? A jak ktoś pali stare meble to co, ma przedstawić rachunek z przed 30 lat (np) ? na jakiej podstawie , żądają od ludzi kwitów za opał , coś się im pojebało . Władza bije po bani SM . A co to w ogóle jest termin nabicia opału z czasem jego spalenia . A jak zima jest lżejsza i zostanie nam opał na następny rok , czy znaczy , że ukradliśmy coś .

Bieda zmusza ludzi do pewnych zmian w zachowaniu. Władza to rozumie i się dostosowuje . Zaostrza zęby na dodatkową kasę z mandatów . I mówi ludzikom, co nam zrobicie , przecież macie demokrację , sami ją WYBRALIŚCIE . Bo w demokracji nie można się buntować . Znaczy się można , ale jesteś postrzegany jako człowiek który ma problem - jest nieudolny, nie potrafi zarabiać pieniędzy, niedostosowany szczur itd .
Wszyscy stają do wyścigu , są lepsi i gorsi . I tych niewielu co pierdolą wyścig i są na marginesie , często zbierając aluminium po śmietnikach . WSZYSCY inni stają do wyścigu nawet ci którym wydaje się , że tak nie jest ( np artyści , ci to dopiero są kurwami Wink )
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 21 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie to o czym piszesz jest tylko propagandą medialną którą urzędy stosują w związku z wejściem nowej ustawy śmieciowej zmuszającej wszystkich obywateli do podpisania umowy na wywóz śmieci i płacenia faktury (nie do wyrzucania śmieci)

Żeby wejść komuś na chatę potrzeba nakaz sądowy, również urzędnik, również policja.
Dlatego nie wydaje mi się, że urzędnicy w Nowym Sączu pozyskali nakazy sądowe na wejście na posesję wszystkich mieszkańców. Smile Wątpię.

Jest to jawna propaganda.
Chodzi o wystraszenie ludzi, żeby sami podpisali "umowy śmieciowe".
Są jeszcze tacy, którzy trwają pa polu boju i pierdolą wywóz śmieci. Smile
Do wyborów może jeszcze jakoś pociągną, ale po wyborach parlamentarnych będą zmuszeni się poddać, chyba, że wymyślą coś naprawdę dobrego. Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aximia




Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 3996
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:16, 21 Paź '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Prawdopodobnie to o czym piszesz jest tylko propagandą medialną którą urzędy stosują w związku z wejściem nowej ustawy śmieciowej zmuszającej wszystkich obywateli do podpisania umowy na wywóz śmieci i płacenia faktury (nie do wyrzucania śmieci)

Żeby wejść komuś na chatę potrzeba nakaz sądowy, również urzędnik, również policja.


no nie wiem... żeby wejść komuś na chatę nie trzeba niczego innego poza dobrą wolą otworzenia drzwi,
jesli nie ma tej woli a wejście jest konieczne dopiero wtedy wymagane jest postanowienie sądu
np. na przeszukanie mieszkania, eksmisję, ale jesli ktoś utrudnia kontrolę - podlega karze z KK

art. 225
§ 1. Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Cytat:
W Szczecinie inspektorzy ochrony środowiska i straż miejska mogą już wejść na teren posesji czy mieszkania i sprawdzić, czym pali lokator. Okazało się, że rozwiązanie prawne istnieje. Są przepisy, które pozwalają na wejście do mieszkania nawet bez zgody lokatora. Nikt nie wyważy co prawda drzwi tylko z powodu podejrzenia czy donosu sąsiadów, ale utrudnianie kontroli może być potraktowane jako przestępstwo, zagrożone nawet karą pozbawienia wolności.


Cytat:
Ustawa Prawo ochrony środowiska nakłada m.in. na prezydentów miast szeroko sformułowany obowiązek sprawowania kontroli, przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska. Celem realizacji tego obowiązku prezydent może upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych podległych mu pracowników lub funkcjonariuszy straży gminnych. Kontrolujący jest uprawniony m.in. do wstępu na teren nieruchomości (mieszkania). Jakkolwiek uprawnienie do przeprowadzenia kontroli wynika z ustawy Prawo o ochronie środowiska (art. 379 ustawy) to de facto kontrola dotyczyć będzie w tym wypadku tego, czy respektowany jest zakaz spalania odpadów w piecach zainstalowanych w domach. Zakaz ten wynika z przepisów Ustawy o odpadach i posiłkowo stosowanych przepisów Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zgodnie z którymi spalanie odpadów w tradycyjnym piecu domowym jest niedozwolone.


http://www.sm.szczecin.pl/a-tak-o-nas-pisza/1227-na-tropie-trucicieli

Art. 379. ustawy Prawo ochrony środowiska
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010620627

1. Marszałek województwa, starosta oraz wójt, burmistrz lub prezydent miasta sprawują kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska w zakresie objętym właściwością tych organów.
2. Organy, o których mowa w ust. 1, mogą upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych pracowników podległych im urzędów marszałkowskich, powiato-wych, miejskich lub gminnych lub funkcjonariuszy straży gminnych.
3. Kontrolujący, wykonując kontrolę, jest uprawniony do:
1) wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na teren nieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalność gospodarcza, a w godzinach od 6 do 22 – na pozostały teren;
2) przeprowadzania badań lub wykonywania innych niezbędnych czynności kontrolnych;
3) żądania pisemnych lub ustnych informacji oraz wzywania i przesłuchiwania osób w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego;
4) żądania okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli.
4. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta, marszałek województwa lub oso-by przez nich upoważnione są uprawnieni do występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia przeciw przepisom o ochronie środowiska.
5. Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta lub marszałek województwa wy-stępują do wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska o podjęcie odpo-wiednich działań będących w jego kompetencji, jeżeli w wyniku kontroli organy te stwierdzą naruszenie przez kontrolowany podmiot przepisów o ochronie śro-dowiska lub występuje uzasadnione podejrzenie, że takie naruszenie mogło na-stąpić, przekazując dokumentację sprawy.
6. Kierownik kontrolowanego podmiotu oraz kontrolowana osoba fizyczna obo-wiązani są umożliwić przeprowadzanie kontroli, a w szczególności dokonanie czynności, o których mowa w ust. 3.

według mnie ten przepis jest naciągany bo literalnie dotyczy on działalności gospodarczej a palenie w domu w piecu taką działalnością nie jest - ale jak widać praktyka jest taka, że go stosują jako podstawę takich kontroli i nikt się specjalnie nie oburza, jednakowoż samo utrudnianianie kontroli (art 225 kk) z zakresu ochrony środowiska już stanowi wystarczający bodziec karno - finansowy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=a6EnyQ0Dy50
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:18, 22 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w węglu "z krajów egzotycznych" (wegiel ten spowodował awarię elektrociepłowni) znaleziono ukraińskie opony.
https://www.tiktok.com/@marcinkubicki3/v.....8695325957
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniołek




Dołączył: 03 Mar 2019
Posty: 1089
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:27, 22 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL .. dziadostwo wchodzi na wyższy level Rolling Eyes

...

ostatnio w polsce też do szło do avarii w jakiejś elektrowni - rzekomo dlatego że palili "złym" węglem. .. Ja się w głowę drapałem - jakim kurde "złym" węglem ?? Coś mi nie pasowało, że piec się zabetonił , no ja rozumiem że węgiel może być lepszy i gorszy -- ale przecież nie może to być przyczyną poważnej dysfunkcji pieca, bądź co bądź na węgiel.. No ale niech się dalej bratają z "przedsiębiorczymi politykami z ukrainy" i niech dalej im ufają ...no bo my przecież teraz w bratnim sojuszu z wielką ukrainą , rozliczenia idą w kontraktach , na pewno wyjdziemy na tym do przodu- złoty interes. Rolling Eyes
_________________
błogosławieni wkurwieni , albowiem oni spokoju doznawać będą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:22, 23 Sie '22   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym węglu, który był dostarczany do tej elektrowni, był gruz, pręty zbrojeniowe, kamienie, opony i jeszcze sporo innego szmelcu.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Akcyza na węgiel stała się faktem - opary absurdu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile