W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
pytanie o dzisiejsze zjawiska na niebie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 3232
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:53, 26 Sie '09   Temat postu: pytanie o dzisiejsze zjawiska na niebie Odpowiedz z cytatem

Pytanko mam, kilka dni wcześniej wyczytałem że dzisiaj tj. 26.VIII.2009 ma mieś miejsce na niebie ważne wydażenie. Wejście jakiejś asteroidy, czy planetoidy w inną planetę... DZISIAJ TE ZDAŻENIE MA BYĆ WIDOCZNE Z ZIEMI!!! ...także jak macie jakieś info skąd będzie widzialne, i o której godzinie... i czy widoczność będzie dobra...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:51, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dostałem dziś taką oto informację:

Cytat:
DWA KSIĘŻYCE NA NIEBIE
Dwudziestego siódmego sierpnia, pół godziny po północy - na wygwieżdżonym niebie Mars będzie najjaśniejszy. Będzie taki duży jak księżyc w pełni, chociaż będzie oddalony 34,65 milionów mil od Ziemi. Będzie to wyglądało, jakby Ziemia miała dwa księżyce! Nie należy przeoczyć tego wydarzenia i podzielić się tą wiadomością ze znajomymi, bo nikt z żyjących nie będzie miał okazji obejrzeć czegoś takiego drugi raz.
Powtórzy się to w 2287 roku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Patu




Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 110
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:56, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.universetoday.com/2007/07/25/.....t-27-nope/ :

Cytat:
Every year around this time, an email circulates across the Internet speculating that on August 27th, Mars will look as big as the Moon in the sky. And every year, I go ahead and debunk it. Here's a link to last year's version. Once again, I'd like to inoculate all my Universe Today readers, to make sure you understand what's going on, and you're prepared to explain to your eager friends why this non-event isn't going to happen.

Say it with me. Mars won't look as big as the Moon on August 27th.


This strange hoax first surfaced on the Internet back in 2003. An email made the rounds with the following text:

The Red Planet is about to be spectacular! This month and next, Earth is catching up with Mars in an encounter that will culminate in the closest approach between the two planets in recorded history. The next time Mars may come this close is in 2287. Due to the way Jupiter's gravity tugs on Mars and perturbs its orbit, astronomers can only be certain that Mars has not come this close to Earth in the Last 5,000 years, but it may be as long as 60,000 years before it happens again.

The encounter will culminate on August 27th when Mars comes to within 34,649,589 miles of Earth and will be (next to the moon) the brightest object in the night sky. It will attain a magnitude of -2.9 and will appear 25.11 arc seconds wide. At a modest 75-power magnification

Mars will look as large as the full moon to the naked eye. By the end of August when the two planets are closest, Mars will rise at nightfall and reach its highest point in the sky at 12:30 a.m. That's pretty convenient to see something that no human being has seen in recorded history. So, mark your calendar at the beginning of August to see Mars grow progressively brighter and brighter throughout the month. Share this with your children and grandchildren. NO ONE ALIVE TODAY WILL EVER SEE THIS AGAIN
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planetoida wejdzie w planetę Wenus a Mars dorówna jasnością Księżycowi?

Oto żałosne skutki coraz powszechniejszej ignorancji i ogłupiania spisko-bajkami. Kiedyś dziennikarze zanim coś napisali, raczyli pytać o szczegóły astronomów. Dziś walą z głowy i rezultat nadaje się do hyde-parku lub na śmietnik. Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:10, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie coś podobnego miało mieć miejsce własnie dzisiaj Planetoida wejdzie w planetę Wenus...

i powiązałem to z dzisiejszymi spadkami na WIG20 ... hehhe - 3% <lol>, a tą date obstawiałem już tydzień wcześniej, czytałem cały artykół ale gdzieś mi to uciekło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:19, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co za bzdety jestem astronomem amatorem i mam wiele programow pokazjacych miejsca na na niebie w danym momencie fazy ksiezyca program niezawodny wpisalem ta date i godzine i tak ksiezyc zajdzie a mars dopiero co bedzie wschodzil niegadaj bzdur bo az smiac sie chce
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:48, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...i powiązałem to z dzisiejszymi spadkami na WIG20


GOLDTRIP, czyli pojebał Ci się indeks giełdowy z astronomią? nie mów!

Cytat:
Mars będzie najjaśniejszy. Będzie taki duży jak księżyc w pełni...


po tym już mnie nic nie zaskoczy Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabasco napisał:
co za bzdety jestem astronomem amatorem i mam wiele programow pokazjacych miejsca na na niebie w danym momencie fazy ksiezyca program niezawodny wpisalem ta date i godzine i tak ksiezyc zajdzie a mars dopiero co bedzie wschodzil niegadaj bzdur bo az smiac sie chce

Możesz napisać z jakich programów korzystasz? Masz może u siebie taki program jak mooncalc60 (Moon Calculator 6.0)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kondrath




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 93
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już widać na niebie jakieś dziwne rzeczy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 26 Sie '09   Temat postu: Re: pytanie o dzisiejsze zjawiska na niebie Odpowiedz z cytatem

GOLDTRIP napisał:
Pytanko mam, kilka dni wcześniej wyczytałem że dzisiaj tj. 26.VIII.2009 ma mieś miejsce na niebie ważne wydażenie. Wejście jakiejś asteroidy, czy planetoidy w inną


Chodziło o zjawisko porannej koniunkcji (złączenia) planety WENUS z planetoidą a właściwie planetą karłowatą - WESTA. Niestety, w porównaniu do Wenus, której jasność wynosi -3.9 magnitudo, Westa ma jedynie +8.4 magnitudo i gołym okiem jej nie widać. Zjawisko jest raczej fotograficzne i bez mechanizmu prowadzącego nie da się uchwycić na zdjęciu obiektów o tak zróżnicowanej jasności. Generalnie można mówić o zjawisku rzadkim lecz marginalnie widowiskowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GOLDTRIP




Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 26 Sie '09   Temat postu: Re: pytanie o dzisiejsze zjawiska na niebie Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
GOLDTRIP napisał:
Pytanko mam, kilka dni wcześniej wyczytałem że dzisiaj tj. 26.VIII.2009 ma mieś miejsce na niebie ważne wydażenie. Wejście jakiejś asteroidy, czy planetoidy w inną


Chodziło o zjawisko porannej koniunkcji (złączenia) planety WENUS z planetoidą a właściwie planetą karłowatą - WESTA. Niestety, w porównaniu do Wenus, której jasność wynosi -3.9 magnitudo, Westa ma jedynie +8.4 magnitudo i gołym okiem jej nie widać. Zjawisko jest raczej fotograficzne i bez mechanizmu prowadzącego nie da się uchwycić na zdjęciu obiektów o tak zróżnicowanej jasności. Generalnie można mówić o zjawisku rzadkim lecz marginalnie widowiskowym.



Dokładnie o te zjawisko mi chodziło... i dokładnie tydzień wcześniej przypadkiem trafiłem na artykół który opisywał te zdażenie na dzisiejszy dzień 26.08.09 a to powiązało mi się z tąpnięciem na giełdzie... i mamy WIG20 -2.92%, i złoty poleciał na pysk, dokładnie tak jak założyłem. Nawet poszedłem o zakład z paroma znajomymi i dodatkowo kilka flaszek :%:%:% zarobiłem Wink także jak ktoś zna dobrą stroonkę, gdzie można śledzić podobne wydażenia w kosmosie to byłbym wdzięczny, a dzisiaj ładnie zarobiony idę napić się zimnego pifffka Very HappyVery Happy, jutro prognozuję kolejne spadkyyy... pozdro!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tabasco




Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 82
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:03, 26 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek napisał:
Tabasco napisał:
co za bzdety jestem astronomem amatorem i mam wiele programow pokazjacych miejsca na na niebie w danym momencie fazy ksiezyca program niezawodny wpisalem ta date i godzine i tak ksiezyc zajdzie a mars dopiero co bedzie wschodzil niegadaj bzdur bo az smiac sie chce

Możesz napisać z jakich programów korzystasz? Masz może u siebie taki program jak mooncalc60 (Moon Calculator 6.0)?
ja uzywam celestii, stellarium oraz asynx planetarium a do obserwowania obiektow polecam stellarium
_________________
And the jewelry is louder than an an engine sound
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


pytanie o dzisiejsze zjawiska na niebie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile