W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
zalety i wady kanibalizmu  
Podobne tematy
Kanibalizm -reaktywacja13bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 2410
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:53, 03 Lut '09   Temat postu: zalety i wady kanibalizmu Odpowiedz z cytatem

znalazlem taki oto tekst na onecie;

http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11122,1529890,1,czasopisma.html

Cytat:
Czy Europejczycy byli niegdyś kanibalami? Okazuje się, że aż do końca osiemnastego wieku nieodzowny niemal składnik leków stosowanych w najróżniejszych przypadłościach stanowiło... ludzkie mięso.


popularny na tym forum dr kwasniewski zaleca jedzenie miesa wieprzowego jako najbardziej zblizonego biochemicznie do miesa ludzkiego. dlaczego w takim razie nie jesc miesa ludzkiego. pomijam aspekty prawne. interesuje mnie aspekt biologiczny. czy na ludzkim miesie mozna przezyc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

utnij sobie noge, ugotuj i sprawdź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem, że jest tu popularny. Kwaśniewski gada wiele bzdur i wiele faktów. Fakty dotyczą higieny odzywiania i spraw biochemicznych. Reszta to bełkot.
O jedzenie ludzkiego mięsa lepiej zapytać tych od rawpaleodiet. To zazwyczaj bardzo otwarci, inteligentni ludzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O jedzenie ludzkiego mięsa lepiej zapytać tych od rawpaleodiet. To zazwyczaj bardzo otwarci, inteligentni ludzie.


dzieki za info! poszukam, bo widze, ze tu dla odmiany glownie szare twarze. temat wisi chwile i juz dostal 4 niskie oceny. jakbym komus chcial zjesc mamusie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:48, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomość jest na pierwszej stronie onetu sam tekst zaś ze Spiegel Exclamation Pytanie, czy to nie jest swego rodzaju przygotowywanie ludzi na pewne scenariusze, które mogą mieć w przyszłości miejsce gdyby faktycznie zaczęły się zapowiadane przez Rothchild'a na CNBC problemy z żywnością na niektórych obszarach globu. Ted Turner szef Warner w jednym z wywiadów, co prawda w kontekście globalnego ocieplenia, też straszył kanibalizmem.



Trzeba będzie obserwować hollywoodzkie produkcje czy przypadkiem nie będą szły w stronę

ZOMBIE SURVIVAL Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

człwoeik jak jest głodny wszystko zje, jeszcze nie tak dawno w Leningradzie podczas oblężenia zjadano psy i koty a jak ich brakło to własne dzieci...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:14, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
jeszcze nie tak dawno w Leningradzie podczas oblężenia zjadano psy i koty a jak ich brakło to własne dzieci...


tradycja ta przetrwala do dzis;

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,U.....omosc.html

Cytat:

W Petersburgu zatrzymano dwóch mężczyzn - z zawodu kwiaciarza i rzeźnika, których podejrzewa się, że utopili 16-letnią dziewczynę i zjedli część jej zwłok.

"W nocy z 19 na 20 stycznia Jurij Możnow, który pracuje jako kwiaciarz, i Maksim Gołowackich, rzeźnik, utopili młodą dziewczynę w łazience w mieszkaniu jednego z nich. Pokroili ciało ofiary na wiele części, niektóre z nich jedząc, a inne wyrzucając" - głosi komunikat służb śledczych rosyjskiej prokuratury.

Dziewczyna zaginęła 19 stycznia. Rosyjski portal internetowy poinformował, że mordercy należeli do jednej z subkultur, a ofiara była ich znajomą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 09:40, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na Ukrainie zbaili sąsiada, bo nie mieli czym zagryść wódy - w Angorze czytalem z 2 lata temu. . .

Co to w ogóle za pojebany temat? Autor po skłonności do jedzenia ludzi? W domu nie masz zwykłej kiełbasy? Aż tak cię kręci by spróbowac ludzkiego mięsa?

Cytat:
utnij sobie noge, ugotuj i sprawdź


Proponuje to co ma w czaszce bo tego i tak nie używa .. .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie tylko szare twarze ale przede wszystkim debile nieumiejacy czytac. i do tego agresywni. na szczescie przez siec mnie nie zjedza a na pewno byliby do tego zdolni. bon apetit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:43, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waflem się nie przejmuj. On w jaki wątek by nie wszedł - tam nasra. Najbezpieczniej dodać go do ignorowanych i od razu lżej się robi na sercu.

Co do kanibalizmu słyszałem, że jakieś plemiona w rejonach australijskich praktykujące kanibalizm jako właściwie jedyny element diety miały poważne problemy zdrowotne. Niestety nie pamiętam szczegółów, a znaleźć tego teraz nie mogę, więc za prawdziwość tego info nie ręcze. Natomiast osobiście wydaje mi się, że człowiek raczej nie jest dobrym materiałem na kompletny i zbilansowany posiłek. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pcw




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
Wiadomość jest na pierwszej stronie onetu sam tekst zaś ze Spiegel Exclamation Pytanie, czy to nie jest swego rodzaju przygotowywanie ludzi na pewne scenariusze, które mogą mieć w przyszłości miejsce gdyby faktycznie zaczęły się zapowiadane przez Rothchild'a na CNBC problemy z żywnością na niektórych obszarach globu. Ted Turner szef Warner w jednym z wywiadów, co prawda w kontekście globalnego ocieplenia, też straszył kanibalizmem.



Trzeba będzie obserwować hollywoodzkie produkcje czy przypadkiem nie będą szły w stronę

ZOMBIE SURVIVAL Laughing


dokładnie o tym samym pomyślałem, niedawno czytałem tekst z focusa na temat kanibalizmu podczas rewolucji kulturalnej w chinach http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/smak-wroga/nc/1/glos/4/
to w końcu byłby dodatkowy katalizator w procesie depopulacji, że sobie pozwolę na czarny humor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
Waflem się nie przejmuj. On w jaki wątek by nie wszedł - tam nasra. Najbezpieczniej dodać go do ignorowanych i od razu lżej się robi na sercu.


co tez niniejszym czynie.


Aqualinespirit napisał:
Natomiast osobiście wydaje mi się, że człowiek raczej nie jest dobrym materiałem na kompletny i zbilansowany posiłek. Wink


to by przeczylo teorii dr kwasniewskiego, ze najlepiej spozywac bialka jak najbardziej zblizone do ludzkich.

kanibalizm interesuje mnie wlasnie od tej strony. ogladalem kiedys film sf "pozywka". byl tam motyw, ze ludzkosc zyjaca w takim futurystycznym nwo byla zywiona pokarmem robionym ze zwlok. przy zastosowaniu technologii to jest na pewno mozliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:13, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pazuzu napisał:

to by przeczylo teorii dr kwasniewskiego, ze najlepiej spozywac bialka jak najbardziej zblizone do ludzkich.


Szczerze? Już sam ten fakt uznałbym za rozsądną przesłankę ku temu, że jednak mam rację. Moja opinia o diecie Kwaśniewskiego jest bardzo, ale to bardzo zła. Mam kilku znajomych, którzy tą dietę stosowali i wiem jak to się odbiło na ich zdrowiu, a odbiło się nieciekawie, ale nie róbmy Offtopa.

Wracając do kanibalizmu. Nie sądze, żeby logika jedzenie pokarmu przypominającego jak najbardziej nasz organizm była dobrą ściężką do podążania. Dlaczego? Otóż, ostatecznie można odżywiać się pompując odpowiednie składniki bezpośrednio do naszego krwioobiegu przez kroplówkę chociażby, ale robi się to z pominięciem układu pokarmowego. Gdyby tą samą kroplówkę pić - długo byśmy nie pociągneli. Innymi słowy odżywiając się trzeba patrzeć na to co nasz układ pokarmowy umie zamienić na potrzebne nam składniki pokarmowe, a nie patrzeć na to co z niego wychodzi już zamienione.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:31, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:

kanibalizm interesuje mnie wlasnie od tej strony. ogladalem kiedys film sf "pozywka". byl tam motyw, ze ludzkosc zyjaca w takim futurystycznym nwo byla zywiona pokarmem robionym ze zwlok. przy zastosowaniu technologii to jest na pewno mozliwe.


zwłok jesc nie mozna, czlowiek nie jest padlinozerca, zatrulby sie takim mięsem, wszystko musi byc swiezo zabite i dopiero wtedy przetwarzane.
wszystkiemu winna krew ktora od razu po smierci krzepnie w organizmie i bardzo przyspiesza jego rozklad tworzac trujace zwiazki chemiczne. jak tylko trup (zwierzecia czy czlowieka) ostygnie to, jesli jest w nim krew to juz nadaje sie tylko do spalenia.
podczas zabijania zawsze spuszcza sie krew przez co mieso mozna przechowywac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 05 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Eksperci z Instytutu Badań Mózgu Rosyjskiej Akademii Nauk zakwalifikowali zabójstwo uczennicy w Petersburgu jako akt masowej, zaraźliwej psychozy.

- W głośnym morderstwie petersburskiej dziewczyny, ciało której po śmierci zjedli zabójcy to przypadek zbiorowej psychozy – powiedziała kierująca Instytutem Badań Mózgu Julia Poliakowa.

Według psychiatry, jeden z podejrzanych mógł zarazić swoim psychopatycznym stanem drugiego przestępcę, kiedy zaczęli jeść ciało ofiary.

- Spotkałam się z kanibalami-uczestniczyłam w ekspertyzach medycznych i mogę powiedzieć, że w tym przypadku miał miejsce zbiorowa psychoza, która ma miejsce gdy jedna osoba zaraża drugą swoim psychopatycznym stanem - mówi psychiatra.

W nocy z 19 na 20 stycznia Jurij Możnow, który pracował jako kwiaciarz, i Maksim Gołowackich, rzeźnik, utopili młodą dziewczynę w łazience w mieszkaniu jednego z nich. Pokroili ciało ofiary na wiele części, niektóre z nich jedząc, a inne wyrzucając.
http://wiadomosci.onet.pl/1911147,12,item.html

wniosek z tego taki: nie dajmy się ponieść zbiorowej psychozie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 06 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz gdzies o tym wspominalem.
Cytat:

Co do kanibalizmu słyszałem, że jakieś plemiona w rejonach australijskich praktykujące kanibalizm jako właściwie jedyny element diety miały poważne problemy zdrowotne. Niestety nie pamiętam szczegółów, a znaleźć tego teraz nie mogę, więc za prawdziwość tego info nie ręcze.


Czytalem artykul o tym ze ci kanibale cierpieli na BSE (zmiekczenie mozgo) i pewnie jeszcze jakies inne schorzenia spowodowane niecodzienna "dieta". Podobnie krowy karmione maczka kostna na to cierpialy.

Chyba jasne jest dla wszystkich ze na przestrzeni tysiecy lat przerobilismy wszystko i nie bez powodu zdecydowana wiekszosc kultur kanibalizm zalicza do tematu "tabu" - czyli jako zakazane. Mysle ze nabrali madrosci z doswiadczenia i sie od tego odcieli.

Artykul na Onecie czytalem i jasno tam stalo ze chodzilo o skladnik leku. W tym przypadku chodzilo raczej o gleboka wiare w skutecznosc takiego "dodatku" dla zdrowia. Znane sa przypadki kanibalizmu w historii przy okazji wojen i kataklizmow, ale nie wyciagalbym wnioskow o wlasciwosci takiego dzialania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:41, 06 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dark Raven, to dziwne, bo u zwierząt nie obserwuje się zmian wskutek kanibalizmu.
Nie dajmy się..w priony wrobić !!
Pamiętacie tą tragedię andyjską z samolotem i drużyną sportową w rolach głównych ? Przeżyli tylko Ci rozumni i świadomi, co zjedli swoich zmarłych tragicznie kolegów. Inni, którzy przeżyli upadek samolotu i jeść nie chcieli, zmarli straszliwą głodową śmiercią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredki




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 232
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:57, 06 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale moim zdaniem jest tak, że organizm w stanie krytycznym, przyjmował jakiekolwiek pożywienie. I nie obchodziło go wtedy co się wcina, ważne, że jest energia- jest życie.
_________________
Kochaj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:41, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
Inni, którzy przeżyli upadek samolotu i jeść nie chcieli, zmarli straszliwą głodową śmiercią.


ale z tego co wiem, to mozna nie jesc przez kilkadziesiat dni, powiedzmy 50 - 60 jesli sie ma picie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Samouczek




Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 294
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:48, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam o b. dobrym science-fiction filmie, to science fiction staje się coraz bardzie realne, z 1973!

Soylent green is people - 1:36:43 film absolutnie na czasie

Must See!

[youtube]http://video.google.com/videoplay?docid=1296155071179146825[/youtube]

A pro po kanibalizmu, jako taki został zakazany pporzez wprowadzenie
Karty Podstawowych Praw Człowieka - ONZ 1948

Zniesiono niewolnictwo, nawet dobrowolne jest zabronione i karane!

Człowiek nie może posiadać innego człowieka, nawet jego części - także "pośmiertnie"!!!!!

Śmierć, człowiek nieżywy (śmierć mózgowa) znowu zdefiniował mafijny syndykat medyczny.

Prawdziwy trup nie nadaje się do transplantacji organów.

Człowiek w tzw. śmierci mózgowej jest w dalszym ciągu człowiekiem żywym. Reagującym na fizyczne bodźce, oddychającym, ciepłym, reagującym na zapach itd.

Dlatego tak często, ludzi po wypadkach, którzy to, przy dobrej woli "polbogów w bieli" mogli by żyć, przeznacza się na "części zamienne" korzyść (dla medycznej mafi) jest 1000 krotnie wyższa!!!!

łamanie tego zakazu najlepiej uwidacznia dzisiejsza (stworzona przez mafijny syndykat medyczny) transplantologia - częściowe niewolnictwo!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:41, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pazuzu, ja słyszałem o miesiącu bez jedzenia. Natomiast, jak tamci mogli przeżyć bez kalorii w środku masywów andyjskim na śnieznym plateau ?
Takie eksperymenty z postem, może jedynie przeprowadzać osoba bardzo gruba. Warto dodać, że wówczas każdy organizm jest na żywieniu tłustym, niskowęglowodanowym. Najpierw spala syf, czyli cukry, potem dlugo "jedzie" na nadmiarze własnego tłuszczu, aby zakończyć na samozżeraniu, czyli trawieniu własnego białka. Wtedy zaczyna się zjazd po równi pochyłej aż do śmierci głodowej. Tamci nie mogli pościć dłużej. To byli sportowcy (na węglowodanach, czyli na słabym, toksycznym dopalaczu), a więc nie mieli nadwagi. Szybko zaczęli trawić własny tłuszcz, którego dużo nie mieli. Głód, promowany przez mróz i stres, musiał pojawić się niezwykle szybko. Głod zaś ekstremalny, spowodowany metabolizmem własnych białek, zmusił co silniejszych do takiej a nie innej decyzji (strzeżcie się Panie i Panowie diet, w których pozyskuje się energię z białek !!!). Szkłem wykrawali kawałki zmrożonych ciał i w ten sposób uniknęli śmierci.
Nie wyobrażam sobie, bym miał w podobnej sytuacji pogardzić taką wątpliwą moralnie strawą. Ponadto, co mieli pić ? Śmieg ? Może na chwilę. Picie z trudem rozmrożonego śniegu, powoduje straty kaloryczne na jego ogrzanie w przewodzie pokarmowym. Nie opłaca się. Nie opłaca się też poświęcać siebie dla wymuszonej moralności. Ci ludzie, z którymi swego czasu przeprowadzono słynny już wywiad, zasługują na empatię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


zalety i wady kanibalizmu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile