W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Piekło  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 16652
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:53, 06 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje zastanowic sie nad sensem slowa jest/istnieje. ze wspolczesnych autorow pisal o tym robert anton wilson. moze to da do myslenia wszystkim ktorzy twierdza, ze cos jest. jesli nie da, to proponuje zapoznac sie z mysla emmanuela kanta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
palpatine




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:16, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The end jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o piekle jak również o niebie zrób tak:idż do najbliższego sklepu z ethnobotanAMI,ZAKUP EXTRAKT SALVIAx30 podziel na kilka części i pal po jednej na dzieńefekty murowane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the end napisał:
Cytat:
Nie interpretuję tylko porównuję. Interpretacja jest w bezpośrednim odniesieniu do czegoś, ja porównałem, a to różnica.

Sam sobie przeczysz. Zobacz co napisałeś kilka postów wyżej, kiedy komentowałeś przytoczone przeze mnie wersety biblijne na temat stanu umarłych.

Cytat:
twoje cytaty z Pisma Świętego interpretuję zgoła inaczej.


A teraz cytat z Twojego ostatniego postu:

Cytat:
cudzołożnicy, ani prostytutki, ani bałwochwalcy, ani oszuści nie będą zbawieni? Jeżeli nie będą to gdzie się znajdą? Zobacz tytuł tematu.


(2 List do Tesaloniczan 1:6-9,NW)
Cytat:

(6) Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, (7) wam zaś, uciskanym - ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami ( 8 ) w ogniu płomienistym, gdy Będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. (9) To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły,


Po sądzie prawi dostąpią życia wiecznego, a niegodziwi ulegną wiecznej zagładzie - czyli jak czytamy w Objawieniu - drugiej śmierci, śmierci od której nie ma już odwrotu, a zatem nastąpi bezpowrotny koniec ich istnienia.

A teraz chciałbym przedstawić Wam kilka cytatów:

New Catholic Encyclopedia:"Ostatecznie z analizy wynika, że katolicka nauka o czyśćcu nie jest oparta na Piśmie Świętym, tylko na tradycji" (1967,t. XI, s.1034; zob. też A. Zuberbier, Słownik teologiczny, Katowice 1985, t. I, s. 118.)

"Opowiadając się za istnieniem pośredniego miejsca między niebem a piekłem, Kościół opiera się na tradycji") U.S. Catholic z marca 1981, s.7).

"W Biblii nie ma pojęcia, 'duszy' w znaczeniu bytu czysto duchowego, niematerialnego, innego niż ciało" (profesor biblistyki w seminarium w Rouen, Georges Auzou, La Parole de Diue, Paryż 1960, s.128)

"Wiele zamieszania i nieporozumień wywołali pierwsi tłumacze Biblii, którzy stale przekładali hebrajskie słowo Szeol oraz greckie Hades i Gehenna na piekło. Prosta transliteracja tych słów, dokonywana przez tłumaczy zrewidowanych przekładów Biblii, nie wystarczyła do jednoznacznego usunięcia tej niejasności i fałszywego poglądu" (The Encyclopedia Americana, 1942, t. XIV, s. 81)

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
palpatine




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:51, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o piekle jak również o niebie" cóż za elokwencja.ech Mary jane,Mary jane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nabojka




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:05, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po przeczytaniu twojego postu starałem się uzmysłowić sobie ile masz lat. Doszedłem do wniosku, że 16.

Brawo ale co to ma do rzeczy moge mieć 5 lat czy sprawia to że jestem kimś gorszym?
Cytat:
Przyznam się bez bicia, że idąc do Pierwszej Komunii nie wiedziałem tego co wiem teraz.

Ja tym bardziej, wiem dużo więcej niż wcześniej i tego całego Boga nie kupuje.
Cytat:
Na czym na strachu, który jest generowany tak jak to odbywało się w nazizmie i komunizmie, czyli zasada sztucznego wroga, który trzyma w ryzach posłuszny lód? Jeżeli porównujesz naukę Jezusa zawartą w Ewangelii, która jest przekazywana np. na katechezie i która przestrzega o możliwej karze za niegodziwe życie; z atmosferą zastraszania i terroru generowaną przez jawnie diaboliczne systemy totalitarne; to przyznam, że pomiędzy tymi zestawieniami nie ma jakiejkolwiek metodologicznej podstawy.

Tak a ludzie którzy chcą coś zrobić\powiedzieć ale boją sie oceny boga\kościoła (co sobie bóg pomyśli) albo nie powiem tego bo pójde do piekła?
Wkońcu to ogranicza ludzki światopogląd bo ludzie uznają pewne rzeczy za zakazane\nieprawdziwe\dzieło szatana i się zamykają na nie.Każde wierzienie to jest kontrola bo tworzy obraz rzeczywistości wykreowany przez te wierzenia.
Cytat:
Bo na tym mój drogi polega SPRAWIEDLIWOŚĆ i MIŁOSIERDZIE, które wynikają z MIŁOŚCI.

Ta a kto to wymyślił?Bóg?Czy człowiek?
Od kiedy to sprawiedliwość wynika z miłości czegoś nie wiem?Co to za miłość która osądza?Miłość ma widzieć wszystkich jako jedno nie osądzać kto jest zły kto dobry.
Cytat:
Mentalne, dogmatyczne, oraz światopoglądowe dno reprezentujesz człowieku! Ten może się nazwać ateistą, który w odpowiednim wieku zaznajamiając się z wszelkimi dogmatami wiary np. Katolickiej, samemu pogłębiając tą wiarę, w rezultacie świadomie ją odrzucił; i nie mam tu na myśli gówniarskiego: Boga nie widać więc go nie ma, a jak go nie ma to w niego nie wierzę
Ja wierze ale nie w twojego boga ani w żadnego boga który się ogranicza do jakiś zasad, wręcz odwrotnie uważam że bóg to wszystko co jest i co może być na raz nikt go nie opisze żadnymi prawami ani zasadami ani książkami.
Cytat:
jak osoby mogą być poglądami, no ale cóż z dzieckiem się rozmawia się)

A co reprezentuje osoba jak nie idee\poglądy?Moge być dla ciebie dzieckiem jeśli sprawi to że poczujesz sie lepszy.
Cytat:
Bóg Starotestamentalny obchodził się z narodem wybranym, tak jak na to zasługiwał.

Zasługiwał według kogo?Bo jeśli bóg traktuje ludzi tak supersurowo to taki dla mnie Bóg sadysta zamiast óświecać zabija, bo co tam sie liczą to tylko ludzie?Jam jest bóg ja mogę co chce.
Cytat:
POMIESZANIE Z POPL ĄTANIEM, uzależnionego od telewizji dzieciaka.

To cię zdziwie, nie oglądam telewizji nie czytam gazet od jakiś dwóch lat.
Cytat:
Bóg Stwórca nie ma płci! Ile ty masz lat, że jeszcze tego nie wiesz?

16 lat i brakuje mi 3 miesące do 17 ile razy będziesz się tym wiekiem zachwycał?
Nie wiem i twoja argumentacja mnie nie przekonuje skoro istnieją dwie płci wszystkiego co jest i tylko dzięki nim powstaje nowe życie dla mnie bóg musi być i tym i tym i przejawiać się w tym i w tym nie podoba ci się taki pogląd nie mam nic przeciwko ale nie oznacza to że znasz prawdę absolutną, skąd u ciebie taka pewność że masz racje?
Cytat:
A czy ty wybaczyłbyś osobie, która na twoich oczach obcinała głowę twojej matce i pluła ci w twarz? Nie żałowała tego co zrobiła i śmiała się szyderczo. Chciałbyś tylko jednego sprawiedliwości

A co to ma do rzeczy?Ludzię mordują zwierzęta w okropny sposób i nikt się nie czepia?Ludzie są zdolni do rzeczy okrutnych i pięknych ale to nie zmienia faktu że to tylko ludzie."Ludzie są jak woda, raz spokojni raz wzburzeni ale to nadal tylko woda."-Einstein.Pozatym jeśli taki chory człowiek istnieje to są tego jakieś przyczyny możliwe wychowanie\problemy w domu albo choroba psychiczna.Nic sie nie dzieje bez przyczyny a pozatym od kiedy to na zło działą się złem?Żeby generować jeszcze więcej zła?
Cytat:
Skąd ty to wziąłeś z „Gali

Nie miałem wizje po salvi:P
Nawet znalezłem stronę o podobnej tematyce http://www.energyconsciousness.com/truth.html
Cytat:
Tylko psychik chciałby żeby niczego nie żałujący niegodziwcy byli traktowani na równi z ludźmi prawymi.

Od kiedy to złem naprawisz zło?Nie wygenrujesz apropo jeszcze więcej zła?Pomyśl jak ktoś zrobił coś złego to nie lepiej naprawić to co zrobił?
Proponuje obejrzeć film Gandhi.Jest tam scena w której do Gandhiego podchodzi wściekły "koleś" i mówi że trafi do piekła bo zabił małego chłopca, Gandhi na to że zna droge wyjscia z piekła niech znajdzie malego chłopca sierote i go wychowa.Rozumiesz to?Co da to że go zabiją?NIC a co da to że on się zmieni? Świat będzie lepszy.Jesli bóg jest taki wszechwiedzacy to powinien to rozumiec ze ludzie to tylko ludzie i ze trzeba im pomagac a nie ich niszczyc!
Cytat:
Do książek (tych wartościowych) odsyłam, a nie mi tu w ateistę się bawić, nie obrażaj ateistów Very Happy
Nikogo nie obrazam, nikogo nie zmuszam zeby ktos sie ze mna zgadzal, i nie uznaje ze znam prawde ostateczna mowie tylko do czego sam doszedłem i że taki światopogląd on jest zły a on dobry to przękręt!Tak samo z piekłem niebem, mówisz o człowieku że robił źle na ziemi ale skąd wiesz że to co złe poprostu nie zniknie z tego człowieka po śmierci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
palpatine




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:46, 07 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabojka zgadzam się z tobą że wiek nie jest ważny,a wręcz młodszy znaczy świeższy umysł.wiem bo mam w tej chwili 2x tyle co ty i już odczuwam demencję starczą.Jeśli chodzi o jasność umysłu oczywiście:} A teraz zupełnie innej beczki.pracuje jako konserwator zabytków i naszą główną klientelą jest kościół katolicki.wielokrotnie prowadziłem dyskusie na podobne tematy z księżmi.Mówią człowiek otrzymał w darze od boga wolną wolę ale za chwile ten sam ksiądz mówi że że co jest pisane człowiekowi to będzie.coś się tu chyba nie zgadza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:03, 08 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smoq: Panie "the end" skąd zainteresowanie literaturą wieszczącą koniec świata? Swoją drogą fajny nick, tylko gdzie jest ten koniec? Miał byc i niema, data ciągle przekładana... jak u Szymona "Końca nie widać, nie widać, nie widać..."

Mówisz i masz Very Happy

Zbliżać się będzie do dwóch tysięcy lat po śmierci Mesjasza, jak stanie się co się stać musi. Pierwej jednak dwie straszne wojny świat pustoszyć będą. Po pierwszej powszechnej wojnie na początku dwudziestego wieku od narodzenia Chrystusa. A druga wybuchnie tak rychło, że dziecię płci męskiej zrodzone w roku zakończenia pierwszej, zdąży jeno dorosnąć do stanu wojskowego i na tę wojnę pójdzie. W tę wojnę dziać się będą rzeczy, których oko nie widziało i ucho nie słyszało. W tę wojnę wyginą kuropatwy na mrozie i wyginie naród wybrany. Naród wybrany będzie chodzić ze swoimi gwiazdami aby oprawca, który uczyni 18 nad nim straszną zbrodnię mógł łatwo odróżnić tych, których będzie mordował w dalszej kolejności Naród wybrany wyginie w strasznych męczarniach, palony żywcem jak kłody drewna. Zegary będą poruszone w całej Europie. Ten sam antychryst w ludzkim ciele nakaże ludzi także innych poza narodem wybranym żywcem palić w żelaznych piecach. Ziemia pokryje się mogiłami, a łzy żon i matek długo jeszcze będą płynąć bo naród tak się rozproszy po świecie i tak pomiesza, że ludzie odnajdywać się będą całe dziesiątki lat. Antychryst od zachodu na wschód swe oczy obróci i tam wielki władca ale Boga nie uznający, zmiażdży antychrysta z zachodu. Ludzie i królowie prędko zapomną kaźnie i jeszcze kości pomordowanych nie zaczną próchnieć w mogiłach, jak ludzie i władcy niepomni tego co było, poczną się szykować do strasznej trzeciej wojny, tej o której ci tylko tyle powiem Królu Salomonie, że po trzeciej świat powstanie z gruzów i maleńkiej cząstki ludzkości. Co nie zabiją machiny wojenne i ogień rzucony na człowieka przez człowieka, reszty dokonają głód i choroby, bo święta ziemia stanie się pustynią, po której tylko huragany rozwiewać będą prochy z ludzkich kości. Pierwej jednak ludzie tak daleko sięgną rozumem, że zaczną osądzać Boga czy dobrze świat stworzył. Po morzach i oceanach pływać będą takie statki, że twój pałac królu Salomonie byłby przy nich jako orzech przy pięści. Przez wielkie odległości ludzie będą ze sobą rozmawiać, na wielkie odległości się oglądać, ale najwięcej rozumu ludzkiego przeciwko samemu człowiekowi się obróci. Powstaną takie machiny na zniszczenie człowieka przeznaczone, że gdybyś ty to Królu dziś pokazał swemu ludowi, poczęli by bluźnić nazywając Ciebie Bogiem lub przyszłym Mesjaszem i cudotwórcą. I to będą jedne ze znaków, że zbliża się koniec świata i sąd Boży. Ludzie za daleko sięgną rozumem i rozum i ręka zostaną im odjęte i zaczną znów od kamienia i kory od nowa budować to, co w jednej chwili unicestwili A jeszcze jednym znakiem, że zbliża się dla narodów czas obrachunku z Bogiem za grzechy, będzie to, że cnota i wiara będą wyśmiane a bezbożność i przemoc pochwalane".

Czyli wszyscy, którzy fascynują sie datą 21.12.2012, mogą nią sobie dupę podetrzeć.

Przytoczony wyżej tekst objawień Sybilijsich mówi wyraźnie o dwóch tys lat po śmierci Jezusa Chrystusa. Czyli o dacie mniej więcej 2033. Jednak wiemy, że data ta (ze względu na nieścisłości w dokładnym jej ustaleniu, mówie o dokładnej dacie narodzin Jezusa, wiemy że żył 33 lata) może oscylować w granicach lat 2026-2034. Chociaż ja osobiście stawiałbym na datę 2030 Very Happy

PS. demencję starczą.....hmmm Laughing
Jo osobiście jestem rocznik 1985 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Smoq




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:18, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajny tekst, tylko skoro to ma nastapic koło 2030, czy nawet 2012, to nastąpi, więc "GET SOME LIFE" bo nic innego nie bedziesz robił do tego czasu, niż wklejał texty o tym..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcw




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

palpatine napisał:
The end jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o piekle jak również o niebie zrób tak:idż do najbliższego sklepu z ethnobotanAMI,ZAKUP EXTRAKT SALVIAx30 podziel na kilka części i pal po jednej na dzieńefekty murowane.


palpatine, mógłbyś rozwinąć temat?Smile to dobry trop, chociaż szałwii jeszcze nie paliłem, ale słyszałem sprzeczne opinie na jej temat.

nie prześledziłem całego wątku, ale pierwszy post nt. baxter trochę mnie zaalarmował - zapoznałem się kiedyś z tematem wizji tej pani i są one tak folklorystyczne i wynaturzone (m.in. w sposobie przedstawiania jezusa), że nie bardzo jestem skłonny jej wierzyć. raczej się zastanawiam komu zależy na rozsiewaniu takiej histerii nt. istnienia piekła. z jednej strony panuje propaganda ateizmu (dawkins, "promocja" autobusowa), a z drugiej tego typu piekielne skrajności. w usa ruchy religijne są - jak chyba wszystko w tym kraju - infiltrowane przez cia. jeśli projekt blue beam faktycznie ma być wcielony w życie, to wystraszeni piekłem odklejeni ewangeliści znacznie łatwiej uwierzą w hologram jezusa i zaakceptują go w tej postaci, niż ludzie, kt. nie dali sobie zryć psychy tego typu propagandą.

dlatego myślę, że palpatine podrzucił dobry wątek - psychodeliki pomagają wyzwolić się spod piekielnych (i nie tylko) nerwic, zobaczyć różne sprawy w nowym świetle i bardziej wiarygodnie "wyświetlić" sobie wizję piekła (na drodze intuicji z grubsza rzecz biorąc) niż makabreski spod znaku tej starszej pani. chociaż jeśli dobrze kojarzę, to s. faustyna też miała ostre piekielne odjazdy, więc niczego nie można wykluczyć...

mimo wszystko w kategorii "piekło" znacznie ciekawszym przypadkiem jest historia howarda storma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
palpatine




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pcw -jeśli chodzi o salvię.to najpotężniejszy "psychodelik" jaki znam. w przeróżnych trip raportach czytałem takie a takie halucynacje miałem fajnie wkręca.gówno prawda. po pierwsze nie halucynacje ale najprawdziwsze wizje.po drugie nie wkręca tylko przenosi do innego świata.ja paliłem extrakt x 60.razem z kumplem stosowaliśmy palenie synchroniczne i to był błąd.po drugim buchu ja ci patrze a kumpel spada z kszesła.hehe ale głupek zdążyłem jeszcze pomyśleć.następną rzeczą jaką widze to moje miasto w roku tak na oko 1981.możecie nie pamiętać,ale ja miałem już 6 lat i pamietam dosyć dobrze.wszysko było szare,wszędzie milicja,zomo i wojsko.a w tej wizji wszyscy szukają mnie.dodam że mieszkam 100 km od w-wy a tego dnia kiedy paliłem byłem właśnie w w-wie u kumpla.spytasz co to ma wspólmego z piekłem?otuż może to nie wynika z opisu wizji ale przez cały czas jej trwania byłem tak przerażony jak jeszcze nigdy w życiu.tego się nie da opisać po prostu trzeba to przeżyć.jeszcze raz zaznaczę PRZERAŻONY nie przestraszony.chciałbym jeszcze zaznaczyć że to nie był mój pierwszy bad trip w życiu,ale pierwszy który sprawił że przez miesiąc nie było mowy żebym zapalił salvię.twój przedostatni akapit bardzo dobrze przedstawia sprawę narkotyków.moim zdaniemdlatego są nielegalne bo nwo nie chce żeby ludzie zaczęli myśleć.mogę im tylko powiedzieć pierdolcie się złamasy ja już wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nabojka




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 22
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:44, 09 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=4588.....;start=100-wątek o salvi divinorum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcw




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 32
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:29, 10 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

palpatine - dzięki za odp., nabojka - dzięki za link

to 'przerażenie' trochę mnie odstrasza, ale doświadczenia typu OBE, inna czasoprzestrzeń itp. zachęcająSmile
na razie pozostaję przy zdrowym zielsku, też można sobie wkręcić ciekawe wątki, bo psycha się robi bardzo elastyczna
a nie ma takich hardkorów

co do "nielegalne bo nwo nie chce żeby ludzie zaczęli myśleć", to się zastanawiam, pewnie trochę tak,
biorąc pod uwagę choćby rewolucję hippisowską, kt. swoją drogą była mocno zinfiltrowana przez cia, a niewykluczone,
że to był jakiś kontrolowany eksperyment społeczny..

jasne, że szaławia, ajałaska i inne muchomory dają trochę lepszy wgląd niż baku baku,
ale np. czy dostępność grzybów (już chyba nielegalne) i jarania w holandii przekłada się jakoś na świadomość?
to pewnie zależy też od tego, co ludzie robią z tymi używkami, chociaż może gdyby nikt nie kopcił i nikt nie jadł grzybów, to nwo mielibyśmy dawno temu:)

z przekonaniem mogę się wypowiadać tylko z własnej perspektywy - mi jaranie pomogło rozkminić różne sprawy:)
a o tym, że psychodeliki (bo wiadomo, że nie żadne koksy) są dobre - jeśli się ich używa świadomie i (w miarę) odpowiedzialnie - fajnie przekonuje terrence mckenna
http://www.youtube.com/watch?v=9c8an2XZ3MU

aha, co do nwo i dragów, to zwróćcie uwagę na jeszcze jedną sprawę - narkobiznes jest kontrolowany gł. przez służby, cia jest chyba najwiekszym dragdilerem na świecie. delegalizacja roślin typu konopia, mak to świetny "biznesplan"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hunahpu




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 193
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 11 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szałwia czasami choć rzadko ale muchomory? Dziwne, nic nie znaczące halucynacje dodane do stanu alkoholowej najebki. Może da się to jakoś pozytywnie wykorzystać, ja od dwóch lat jednak nie mogę znaleźć tego zastosowania. Nawet medytować się nie da. Ale spróbuję i w tym sezonie.
_________________
Jam jest Hunahpu!

Jak można twierdzić, że "BÓG" nie istnieje i twierdzić, że samemu się jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 19 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie piekła.
Dla mnie to nic innego jak psychologiczna gierka mająca na celu wzbudzić w nas lęk i strach.Krótko mówiąc , jeden z prostych elementów manipulacji ,który jest wykorzystwyany nie tylko w religii. Każde kłamstwo powtarzane wielo krotnie przez dłuższy okres czasu staje się oczywistym faktem , tak jak stereotypy do żydów , islamu itp.
Jeśli istnienie piekła wprowadza kogoś w stan emocjonalnego pocieszenia z powodu ,że tam nie wyląduje to ja mu tego nie bronie. Dzisiejsza wiara przypomina bardziej baśnie i zaklejanie każdej luki w niezrozumiałym fakcie religią. Owszem na poziomie relatywnym wszystko jest możliwe ale skoro bóg jest nie pojęty to jaki jest sens stwarzać definicje do czegoś co jest poza naszą percepcją?
Wszystko czym jesteś ,jest tylko tym czym nauczono ciebie być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:17, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakżesz ja mogłem pominąć taki ważny temat!

Zaraz wprowadzę poważne ożywienie. Very Happy

Piekła nie ma, nie było i nie będzie.

Dokładne wyjasnienie najbardziej fałszywej nauki, która uwłacza sprawiedliwemu i miłosiernemu Bogu znajdziecie w tym linku.

http://www.zbawienie.com/pieklo.htm
http://www.zbawienie.com/pieklo2.htm

Są tam także opisy Kathryn oraz wszelkie mozliwe wersety biblijne za i przeciw piekłu.

Niestety wiele tzw. chrześcijańskich religii także popiera tę lucyferiańską fałszywą doktrynę o tak niezwykle okrutnym Bogu.



Nauka o piekle jest najbardziej uwłaczającą Bogu nauką, który oddał sam siebie za nasze winy, a doktryna ta czy z niego nieludzkiego potwora i dlatego jest ważne, aby poznać dokładne znaczenie tej fałszywej doktryny.

Ale radzę zapoznać się najpierw za czy przeciw w tych linkach i dopiero wtedy możemy sobie podyskutować na ten temat!
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 05 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion: Wiesz w jakim temacie piszesz?

Wiesz jaką książkę omawiałem, bo o książkę tu chodzi.

Ostatnio prześledziłem twoją stronkę: www.zbawienie.com

Powiem tak, jesteś pełen sprzeczności, z jednej strony wierzysz w Jezusa jako Syna Bożego, z drugiej głosisz poglądy na to jakoby piekła nie było. Dla mnie to jak plus z minusem...

PS. Po jakiego wklejasz wizje Kathryn, przecież o tym jest ten temat d'oh!

PS. 2 Strzeliłeś sobie gola samobójczego, ponieważ wizje Kathryn baaardzo wiele nam tłumaczą o samym piekle, oraz o woli Jezusa, czyli dla kogo i za co jest to miejsce. Piszesz na swojej stronce, że Jezus-Bóg pełen miłosierdzia nie mógłby stworzyć tak makabrycznego miejsca. Jeżeli masz wątpliwości, to znaczy, że nie czytałeś dokładnie książki od której zapoczątkowałem tą dyskusję. Tam ten paradoks jest dokładnie wytłumaczony (kocha, a jednak karze).

PS. 3 Mówisz o szatanie, czyli gdzie byś go umiejscowił, może w piekle.
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powiem tak, jesteś pełen sprzeczności, z jednej strony wierzysz w Jezusa jako Syna Bożego, z drugiej głosisz poglądy na to jakoby piekła nie było. Dla mnie to jak plus z minusem...

Przez cały temat nie podałeś cytatu z Biblii, który miałby udowodnić istnienie piekła, a teraz jeszcze bezczelnie piszesz, że to jest jak ,,plus z minusem". Za to w tej samej książce napisane jest, że diabły nachodzą ludzi pod różnymi postaciami.
Cytat:
Strzeliłeś sobie gola samobójczego, ponieważ wizje Kathryn baaardzo wiele nam tłumaczą o samym piekle, oraz o woli Jezusa, czyli dla kogo i za co jest to miejsce.

A trzyletnie dziecko umierające na białaczkę to też jest jakiś znak dla tego dziecka? A może dla wszystkich dzieci? A może dla dorosłych, że nie powinno być niewinnych dzieci? Albo że Bóg jest niesprawiedliwy i niemiłosierny?
Cytat:
Piszesz na swojej stronce, że Jezus-Bóg pełen miłosierdzia nie mógłby stworzyć tak makabrycznego miejsca. Jeżeli masz wątpliwości, to znaczy, że nie czytałeś dokładnie książki od której zapoczątkowałem tą dyskusję. Tam ten paradoks jest dokładnie wytłumaczony (kocha, a jednak karze).

Tą kobietę, wg. Biblii, naszły demony. Sprawiedliwość i miłosierdzie wykluczają się. Sprawiedliwość, miłosierdzie i gniew to mieszanka wybuchowa, która i tak przechodzi mimo uszu niektórym chrześcijanom.
To, co napisano w tej książce jest, podobno wg. Ciebie, niczym z porównaniem do Biblii. Może i dałoby się przeżyć, gdyby to było jakieś uzupełnienie, ale to ewidentnie przeczy Biblii.
Cytat:
PS. 3 Mówisz o szatanie, czyli gdzie byś go umiejscowił, może w piekle.

Laughing Shocked
Nie wiem, ale przypuszczam, że może być bezdomnym. Chyba że Bóg mu funduje jakąś kawalerkę.
Antropomorfizujesz postać diabła. Diabeł nie musi mieć miejsca zamieszkania. Diabeł to podobno materialne uciechy.
P.S. Piszę tutaj tylko dlatego, że piekło jest najgorszym gównem, jakie katolicyzm sobie ubzdurał.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:19, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórym sie chyba wydaje że mogą grzeszyć do woli... zabijać, mordować, kraść i gwałcić i że jak nie dostaną kary tutaj na ziemi to im się to "upiecze" hehe i pójdą do nieba do światłosci hehe ;D to się nazywa BRAZ SPRAWIEDLIWOŚCI Smile ale na szczęscie tak nie jest Smile Nawet jakby nie poszli do piekła to pewnie będą musieli odpokutować to w czyśćcu a później wrócą na Ziemie aby przerobic swoją karme ale znając życie to ludzie cośtam przerabiają i cośtam wytwarzają i tak kółko się kręci...


!!!

I najważniejsze! teraz to wbije gwoździa do trumny!... Po co przychodził Jezus na Ziemie? Każdy odpowie aby oczyścić grzechy ludzkości itd itp wiadomo o co chodzi... ale po co? aby ludzie nie poszli do piekła? no z pewnością między innymi TAK! bo jakby piekło nie istniało i każdy szedłby do nieba do swiatła czy gdzieś tam na chmurke to po co przychodziłby Jezus? aby oczyścić co? nasze grzechy? ale po co skoro i tak kazdy szedłby po smierci do raju? Very Happy kapujecie co chce powiedziec? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:13, 06 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Astan - dlaczego piszesz w imieniu oriona, to duży chłopiec i może sam odpowiadać na moje zarzuty.

Piszesz: "A trzyletnie dziecko umierające na białaczkę to też jest jakiś znak dla tego dziecka? A może dla wszystkich dzieci? A może dla dorosłych, że nie powinno być niewinnych dzieci? Albo że Bóg jest niesprawiedliwy i niemiłosierny?" Co ty bredzisz? "Sprawiedliwość i miłosierdzie wykluczają się." Co ty bredzisz? "Nie wiem, ale przypuszczam, że może być bezdomnym. Chyba że Bóg mu funduje jakąś kawalerkę." Co ty bredzisz? Diabeł nie musi mieć miejsca zamieszkania. Co ty nie powiesz? Diabeł to podobno materialne uciechy. A mówi się, a podobno,a słyszy się, chodzą słuchy, są plotki w internecie...Piszę tutaj tylko dlatego, że piekło jest najgorszym gównem, jakie katolicyzm sobie ubzdurał. Pożyjemy (umrzemy) zobaczymy.


1. Każdy, chcąc nie chcąc oddziaływuje na każdego. Tylko osoba uwrażliwiona może doszukiwać się pewnego rodzaju znaków, czy też przyczynowo-skutkowych zamierzonych działań niezależnych od nas.

2. Nie dziwi mnie postawa ateistów, którzy zaprzeczają istnienia jakiegoś pierwotnie istniejącego bytu, którego można nazwać Bogiem. Bardziej mnie drażni postawa "wybiurczo wierzących" którzy dopasowują do swojego życia to co im odpowiada, traktują naukę Jezusa o zbawieniu i potępieniu w sposób bardzo wygodny. Normalnym jest, że piekło będące miejscem wiecznej udręki nie jest przez nas uwielbiane i z tęsknotą oczekiwane, jednak czym innym jest dwulicowe i zakłamane zaprzeczanie jego istnienia!

3. "Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą." (1Kor. 6:9-10).

4. Orion głosi poglądy mówiące o śmierci, która jest konsekwencją grzechu. Mówi również że tylko ludzie prawi dostąpią zbawienia. Wybiórczość do kwadratu! Śmierć łączy i dzieli zarówno sprawiedliwych jak i złoczyńców. Śmierć doczesna jest konsekwencją grzechu pierworodnego, jak i zakończeniem etapu próby, czyli życia doczesnego. Po śmierci następuje sąd nad duszą, jest zbawiona, lub potepiona. Podczas końca świata, nastąpi SĄD OSTATECZNY, podczas którego sądzeni będą wszyscy, żywi i martwi. Orion mówi o nieważności pierwszego sądu. Bzdura. Chyba nie sądzisz, że dana dusza będzi "zawieszona w próżni" aż do czasu końca świata. Podczas sądu ostatecznego wszyscy którzy byli po śmierci potępieni zostaną wrzuceni do jeziora ognia razem z bytami niematerialnymi (demonami), które odrzuciły Boga. A bedzie to śmierć druga.

Wyspa - thumright
_________________
... ludzi światłych i inteligentnych,
od ludzi prymitywnych i głupich,
odróżnia mądrość, czyli wiedza o
przeszłości ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:26, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Astan - dlaczego piszesz w imieniu oriona, to duży chłopiec i może sam odpowiadać na moje zarzuty.

Ja tu nie bronię oriona, a racji.
Cytat:
"A trzyletnie dziecko umierające na białaczkę to też jest jakiś znak dla tego dziecka? A może dla wszystkich dzieci? A może dla dorosłych, że nie powinno być niewinnych dzieci? Albo że Bóg jest niesprawiedliwy i niemiłosierny?" Co ty bredzisz?

Bredzę o sprawiedliwości bożej i sensie śmierci niewinnych ludzi.
Cytat:
"Sprawiedliwość i miłosierdzie wykluczają się." Co ty bredzisz?

Nie można być jednocześnie sprawiedliwym i miłosiernym. Albo jest się sprawiedliwym albo miłosiernym albo surowym.
Cytat:
"Nie wiem, ale przypuszczam, że może być bezdomnym. Chyba że Bóg mu funduje jakąś kawalerkę." Co ty bredzisz?

Cytat:
PS. 3 Mówisz o szatanie, czyli gdzie byś go umiejscowił, może w piekle.

Nie rozumiem, czego nie rozumiesz??
Cytat:
,,Diabeł to podobno materialne uciechy." A mówi się, a podobno,a słyszy się, chodzą słuchy, są plotki w internecie...

Wybacz, co człowiek to opinie. Skoro masz inną opinię to powiedz, czym jest diabeł.
Cytat:
Piszę tutaj tylko dlatego, że piekło jest najgorszym gównem, jakie katolicyzm sobie ubzdurał. Pożyjemy (umrzemy) zobaczymy.

A wybierasz się tam? ;>
Cytat:
1. Każdy, chcąc nie chcąc oddziaływuje na każdego. Tylko osoba uwrażliwiona może doszukiwać się pewnego rodzaju znaków, czy też przyczynowo-skutkowych zamierzonych działań niezależnych od nas.

Tak, rozumiem. Też czasem czuję grzywę mojego niewidzialnego jednorożca koło siebie. Dobrze to ująłeś, jestem bardziej uwrażliwiony. Nie wiem, o co chodzi tym ateistą!! Skoro czuję mojego jednorożca, to na pewno istnieje.
Cytat:
3."Czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą."

Gdzie tu mowa o piekle. Przecież mogę zwyczajnie umrzeć i niczego więcej nie doświadczać, nie?
Cytat:
4. Orion głosi poglądy mówiące o śmierci, która jest konsekwencją grzechu. Mówi również że tylko ludzie prawi dostąpią zbawienia. Wybiórczość do kwadratu! Śmierć łączy i dzieli zarówno sprawiedliwych jak i złoczyńców. Śmierć doczesna jest konsekwencją grzechu pierworodnego, jak i zakończeniem etapu próby, czyli życia doczesnego. Po śmierci następuje sąd nad duszą, jest zbawiona, lub potepiona. Podczas końca świata, nastąpi SĄD OSTATECZNY, podczas którego sądzeni będą wszyscy, żywi i martwi. Orion mówi o nieważności pierwszego sądu. Bzdura. Chyba nie sądzisz, że dana dusza będzi "zawieszona w próżni" aż do czasu końca świata. Podczas sądu ostatecznego wszyscy którzy byli po śmierci potępieni zostaną wrzuceni do jeziora ognia razem z bytami niematerialnymi (demonami), które odrzuciły Boga. A bedzie to śmierć druga.

Pogrubione części tekstu potwierdź cytatami z Biblii:).
@Wyspa
....
Cytat:
Niektórym sie chyba wydaje że mogą grzeszyć do woli...

Moja wolność kończy się na wolności drugiego człowieka i kiedy ją łamię, w życie wchodzi prawo karne Smile.
Cytat:
zabijać, mordować, kraść i gwałcić i że jak nie dostaną kary tutaj na ziemi to im się to "upiecze" hehe i pójdą do nieba do światłosci hehe

ohohoho. Teraz mnie oświeciło! Jak mogłem wątpić, że świat jest niesprawiedliwy, skoro istnieje piekło i niebo. Ale czekaj, właściwie to nie ma dowodów na piekło, a samo piekło miałoby powstać tylko ze względu to, że świat musi być super cacy.
To po cholerę Bóg wymyślił zło, skoro mógł go nie wymyślać, a wszyscy ludzie mogli być dobrzy. Pamiętajcie, że to Bóg ustala zasady gry, to On podczas wielkiego wybuchu zapoczątkował tak gównianą sprawę. On od początku wiedział, że zabije własnego syna(siebie), że ludzie będą źli, że EWA ZJE JABŁKO ( nawet Ja bym się domyślił Smile) w końcu był wszechmogący. Mógł stworzyć inny świat, w którym nie byłoby zła, ale zrobił to najwidoczniej specjalnie.
Cytat:
to się nazywa BRAZ SPRAWIEDLIWOŚCI Smile

A wytłumacz mi, teologu, czemu tutaj na ziemi nie ma sprawiedliwości, skoro wg. Ciebie bóg jest sprawiedliwy. Jeśli powiesz ,,to ludzie są źli", to powiedz czemu takich stworzył.
Cytat:
Nawet jakby nie poszli do piekła to pewnie będą musieli odpokutować to w czyśćcu a później wrócą na Ziemie aby przerobic swoją karme ale znając życie to ludzie cośtam przerabiają i cośtam wytwarzają i tak kółko się kręci...

scratch hmmm.... Próbowałem ,, się wczuć", ale nie rozumiem.
Cytat:
I najważniejsze! teraz to wbije gwoździa do trumny!...

Łoł, to będzie coś!!....
Cytat:
Po co przychodził Jezus na Ziemie?

Obstawiam, że na piwo.
Cytat:
Każdy odpowie aby oczyścić grzechy ludzkości itd itp wiadomo o co chodzi...

Ajajaj, myliłem się. Czyli nic nie wygrywam?? Rolling Eyes
Cytat:
ale po co? aby ludzie nie poszli do piekła? no z pewnością między innymi TAK!

I dlatego istnieje piekło! Cool Bóg stworzył piekło, żeby ludzie tam nie poszli. Teraz wszystko jasne.
Cytat:
bo jakby piekło nie istniało i każdy szedłby do nieba do swiatła czy gdzieś tam na chmurke to po co przychodziłby Jezus?

Mówiłem! Na piwo.
Cytat:
aby oczyścić co? nasze grzechy? ale po co skoro i tak kazdy szedłby po smierci do raju? Very Happy kapujecie co chce powiedziec? Laughing

przeczytałem biblie i znam dość dobrze katechizm katolicki, ale to przechodzi moje pojęcie.
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 07 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calego tematu nie czytalem, ale tak krotko:
To od Ciebie zalezy, czy pieklo istnieje - jezeli je stworzysz, to istnieje, jezeli nie, to nie.
Tyle. Poprostu nie tworz sobie piekla.

Astan, mozna byc jednocześnie sprawiedliwym i miłosiernym. Bog nie wymyslil zla, to czlowiek to zrobil, Bog jedynie, w swej milosci, pozwolil czlowiekowi to zrobic. Nic nie jest zle samo w sobie, to Ty decydujesz, co jest zle, a co dobre. Ludzie, ktorych Ty uwazasz za zlych, wcale takimi nie sa - sa raczej nieswiadomi. To mial na mysli Jezus, gdy mowil: "wybaczcie im, bo nie wiedza co czynia". Nikt swiadomie nie czyni zla. A to, ze czegos nie rozumiesz, nie oznacza, ze nie ma to sensu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:23, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem nie odpowiadać, bo po co?
Ale żebym nie wyszedł na tchórza, to odpiszę.
Cytat:
Astan, mozna byc jednocześnie sprawiedliwym i miłosiernym.

Radzę jeszcze tupnąć. Wtedy na pewno się zgodzę. -.-
Jeśli chodzi o wybaczanie, to miłosierny>sprawiedliwy. TO nie są synonimy anie uzupełniające się pojęcia. To tak jakby jedną rzecz nazwać jednocześnie dobrą i lepszą.
Cytat:
Bog nie wymyslil zla, to czlowiek to zrobil, Bog jedynie, w swej milosci, pozwolil czlowiekowi to zrobic.

Bóg wiedział, że człowiek wymyśli zło(omniscjencja). Mógł więc stworzyć inny świat, w którym zło by nie powstało, ale tego nie zrobił.
Cytat:
Nic nie jest zle samo w sobie, to Ty decydujesz, co jest zle, a co dobre.

Zło i dobra jest relatywne. OK, tu się zgadzamy. Tyle tylko, że bóg stworzył coś, co sam krytykuje. Stworzył zły świat. Wiedział, że ten świat tak będzie wyglądać. Potem przyszedł do nas i narzekał na nas, żeśmy źli. Mało tego. On wiedział, że przyjdzie do nas i będzie na nas narzekać.
P.S.Co ro ma do rzeczy?? ;>
Cytat:
Ludzie, ktorych Ty uwazasz za zlych, wcale takimi nie sa - sa raczej nieswiadomi.

Nie rozumiem.
Cytat:
To mial na mysli Jezus, gdy mowil: "wybaczcie im, bo nie wiedza co czynia".

Ale Jezus ustalił, kto jest zły i oczekuje od nas takiego samego podejścia.
Nie raz mi się zdarzyło.
Cytat:
A to, ze czegos nie rozumiesz, nie oznacza, ze nie ma to sensu.

Doprawdy? kto by pomyślał...
Mam też dla Ciebie mały wierszyk, który jeszcze wszystko utrudnia:
Cytat:
Czy wszechwiedzący Bóg,
co przyszłość świetnie zna,
wszechmocny jest aż tak,
by zmienić własny plan

_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Astan.
Po pierwsze, bedzie Ci sie duzo lepiej zylo, jak przestaniesz sie przejmowac tym, co mysla o Tobie inni.

Po drugie zauwaz, ze bez zla nie ma dobra. Stwarzajac wiec swiat bez zla, stworzyloby sie swiat bez dobra. I taki zostal stworzony swiat. To czlowiek, majac ochote na dobro, stworzyl zlo. A Bog niczego nie krytykuje, to czlowiek ciagle krytykuje. Bog pozwala rzeczom byc takimi, jakie sa.
Swiat nie jest zly, to Ty go tak widzisz i takim stwarzasz.
A Bog nie jest zly, ale nie jest tez dobry - poprostu Cie kocha. Jak ktos mowi, ze Bog jest dobry, to jest poprostu glupi (nieswiadomy).

Astan napisał:

Cytat:
Ludzie, ktorych Ty uwazasz za zlych, wcale takimi nie sa - sa raczej nieswiadomi.

Nie rozumiem.
Cytat:
To mial na mysli Jezus, gdy mowil: "wybaczcie im, bo nie wiedza co czynia".

Ale Jezus ustalił, kto jest zły i oczekuje od nas takiego samego podejścia.
Nie raz mi się zdarzyło.


Jezus wcale nie ustalil, kto jest zly. On powiedzial: oni nie sa zli, sa nieswiadomi.
Wyobraz sobie, ze niewidomy zchodzac po schodach, niechcacy popchnal wozek z dzieckiem. Wozek spadl po schdach, a dziecko sie zabilo. Niewidomy zrobil zle, czy dobrze?
Matka dziecka, wrocila po mleko do kuchni, zostawiajac wozek z dzieckiem na kilknascie sekund na klatce schodowej. Zrobila dobrze, czy zle? Gdyby dziecko nie zginello, wyrosloby na seryjnego morderce, ktory swa "kariere" zaczalby od zabicia matki. Jednakze jego corka (tego mordercy) wyroslaby na odkrywce leku na wszystkie choroby.
Kto zrobil dobrze, a kto zle?

Wierszyk niczego nie utrudnia, odpowiedz brzmi tak. Tylko, ze plan jest doskonaly, wiec po co go zmieniac?

Cytat:
„Spożyli owoc z drzewa poznania dobra i zła.”

Wyjdź poza granice dobra i zła poprzez zaniechanie nazywania czegokolwiek dobrym czy złym. Kiedy przekraczasz granice nawykowego nazywania, przepływa przez ciebie moc wszechświata. Kiedy przestajesz mieć opozycyjny stosunek do zdarzeń, to, co wcześniej nazwałbyś złym, dzięki samej mocy życia, szybko, jeśli nie natychmiast, zmienia się w coś odwrotnego.

Obserwuj co się stanie, kiedy nie nazwiesz wydarzenia „złym”, a zamiast tego wprowadzisz wewnętrzną akceptację, wewnętrzne „tak”, a tym samym pozwolisz być temu, co jest.


To jest cud: wszelkie warunki, osoby, czy sytuacje, które jawią się jako „złe”, czy wręcz „fatalne”, kryją w sobie głębsze dobro. To głębsze dobro ujawnia się – tak wewnątrz, jak i na zewnątrz – dzięki wewnętrznej akceptacji tego, co jest.

„Nie opieraj się złu” jest jedną z najbardziej wzniosłych prawd przekazanych ludzkości.

"Cisza przemawia" E.Tolle.


W tym temacie viewtopic.php?t=1921&highlight= znajdziesz 2 ksiazki E.Tolle, ktore pozwola Ci zrozumiec wiele rzeczy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one1 napisał:
A Bog nie jest zly, ale nie jest tez dobry - poprostu Cie kocha.


Za to właśnie uwielbiam chrześcijan - cóż za błyskotliwa dedukacja!
Idąc dalej - miłość nie jest dobra, nie jest też oczywiscie zła, po prostu jest Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:20, 09 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie. A ja nie jestem chrzescijaninem.

Jestes pewny, ze milosc jest dobra?
Ludzie, z powodu swej nieswiadomosci, chcieliby by wszystko bylo dobre, lub lepsze, lub jeszcze lepsze. Ale jakie jest wtedy to, co kiedys bylo poprostu dobre?
Zeby wiedziec i docenic, ze cos jest dobre, potrzebujesz zla, dla kontrastu.
Jedzenie Ci nie smakuje. Odkrywasz czekolade - czekolada jest dobra. Jest dobra, wiec jesz tylko czekolade. Po tygodniu jedzenia czekolady masz jej dosc. Ale co sie stalo? Czekolada przestala byc dobra? Czekolada jest taka, jaka byla caly czas.

Przeczytajcie te dwie ksiazki, bo sa potezne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Piekło
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile