W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
ekogłupek dał głos  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
7 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1837
Strona:  «   1, 2 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:42, 03 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zdaniem Jonathona Porritta, przewodniczącego rządowej Komisji Zrównoważonego Rozwoju, zahamowanie wzrostu populacji przy pomocy antykoncepcji oraz aborcji musi być głównym środkiem walki z globalnym ociepleniem.

Shocked Rolling Eyes

Niech da dobry przykład i ograniczanie populacji zacznie od eutanazji siebie.

Dzięki tego typu przypadkom wydaje się, że aborcję naprawdę warto dodać do koszyka świadczeń usług medycznych Laughing

Niektórzy zieloni to faktycznie mało, że "zieloni" to jeszcze (...) tu wymienić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 05 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ "Władcy much" - czytałem i polecam. Jednak książka pokazuje normy naszej socjalizacji, a nie jest analizą procesów stadnych u człowieka - carte blanche. Nie trafiło na wyspę stado noworodków, tylko stado dzieciaków o różnych przekonaniach i wartościach. Jest to raczej parabola naszego społeczeństwa. Choć analizy historyczno - kulturowe potwierdzają bardzo wysoki poziom agresji naszego garunku - upatruje się w tym nawet źródło naszego sukcesu.


Grzegorz - często bywam w podobnych sytuacjach (mowa o przemocy w obec mojego dziecka) i szlag mnie trafia na to co napisałeś. Tym bardziej gratuluję Ci odważnej postawy i tego, że wiedząc jaką masz przewagę (trzeźwość i umiejętności) nie zmasakrowałeś tego autostopowicza, żeby się wyżyć i dać mu nauczkę.

Jednak myślenie odwetowe to właśnie przejaw prymitywnej i podstawowej agresji, która leży u podstaw naszej zwierzęcości. Teksty w stylu "niech się plankton nie rozmnaża" (przepraszam za aluzję, ale widać też mam tego zwierza w sobie Wink) są przecież wysublimowaną agresją i czasem fiksacją gniewu (znowu sorry - no offence Wink).

Musimy sobie zdawać sprawę, że wszyscy jesteśmy tym samym kawałkiem kodu, który trafił na różne środowiska rozwoju.
Już tak jesteśmy zaprogramowani, żeby w czasach deficytu iść na ilość (zobaczcie kiedy i gdzie są wyże demograficzne), a w czasach dostatku na jakość (kto zapracuje na emerytury UE ??)

I jeszcze do Ciebie Grzegorz - ja w takich sytuacjach pocieszam się tym, że "napastnicy" mają przekichane i staram się przygotowywać syna na wszelkie ewentualności, żeby zawsze miał maksymalną przewagę (sam wiesz, że marna to pociecha jak chcesz wszystkich roz*&^%$ć), ale też jak nadarza się okazja poruszam temat z opiekunami i czasem daje to dobre efekty - chociaż tekst: "Państwo musicie mieć kłopoty, może mogę jakoś pomóc" nie jest przyjemnym rozpoczęciem rozmowy... to od razu zamyka wymówki, że "tak się staram, a on taki niedobry".
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


ekogłupek dał głos
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile