W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Cała Prawda o Biblii  
Podobne tematy
Biblia i to czego o niej nie wiemy146
Biblia [ankieta] zapraszam5
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 17310
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:23, 25 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LECH,
Cytat:
To kto się "zmaterializował" np. tu:

Z podanego przez Ciebie fragmentu z osiemnastego rozdziału księgi Rodzaju jednoznacznie wynika, że trzech aniołów przybrało ludzkie ciała, a następnie Abraham przyjął ich jako przedstawicieli Boga.
Cytat:
nie wiem po prostu jaka jest różnica między Panem a Jahwe

Pan to tytuł, który może się odnosić nie tylko do Boga, ale także do kogoś innego. Natomiast Jahwe to indywidualne imię Boga, imię które ciężko znaleźć w katolickich Bibliach. W miejscu tego imienia najczęściej znajdziemy właśnie słowo „Pan”.
(Wyjścia 6:3, BT)
Cytat:
(3) Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.

Chyba każdy słyszał kiedyś słowo „Alleluja”. Problem w tym, że nie każdy wie co ono oznacza.
„Hallelujah”, znaczy „Wysławiajcie Jah” — przy czym „Jah” to skrócona forma imienia Bożego.
(Objawienie 19:6)
Cytat:
(6) I usłyszałem jakby głos wielkiego tłumu i jakby głos mnogich wód, i jakby głos potężnych gromów, które mówiły: Alleluja, bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący.


Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion
Ziemia się nie kręci - byliśmy i jesteśmy nadal oszukiwani! Nie żartuję!

Po takim czyms nie obraz sie, ale zniechecasz do siebie wielu ludzi. Tracisz szacunek jako powazny dyskutant.

Nadal nie odpowiedziales na moje pytanie: dlaczego Biblia jest bardziej wiarygodna od np Wed. Tam tez sa bardzo szczegolowe opisy i masa historii. Prosze bardzo o jasna odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z kolei na odwrót; wiedząc że dla oriona Biblia to dosłowne Słowo Boże nie mam nawet motywacji czytać jego teori o centrach wszechświata.
ale spoko. przynajmniej zgadzamy się co do tego że 911 to bezczelna zbrodnia której winni powinni zostać ukarani. a konsekwencje wyciągnięte, tak w stosunku do bezpośrednich winnych jak i do całego systemu. aha, no i jeszcze że terroryzm jest zły. a bóg dobry. o ile istnieje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:57, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wld

Cytat:
Ziemia się nie kręci - byliśmy i jesteśmy nadal oszukiwani! Nie żartuję!

Po takim czyms nie obraz sie, ale zniechecasz do siebie wielu ludzi. Tracisz szacunek jako powazny dyskutant.


Jedynie twoja opinia, zupełnie zresztą bezpodstawna. Bezpodstawna dlatego, że nikt jeszcze nie podał ani jednego dowodu naukowego na to, że Ziemia się kręci. Dopóki nikt nie przedstawi poważnych dowodów, nie hipotez, doputy moja opinia pozostanie niezmieniona.

Heliocentryzm jest największym oszustwem naukowym wszechczasów.

A ja znalazłem bardzo poważny dowód, tak Biblijny jak i poza biblijny, skąd ten idiotyczny, szatański pomysł o ruchomej Ziemi się wziął i jakiemu celowi służy. Także podam przyczyny, dla których jest on nadal gorliwie broniony przez świat kontrolowany przez Iluminatów, czyli sług Lucyfera.

W najblizszym czasie opublikuję ten niezwykle ciekawy dodatek. Very Happy

Dlatego często obok NWO (New World Order) występuje jeden dodatek.

Luciferian New World Order

Jednakże większość tzw. 'poszukiwaczy' prawdy na dźwięk tego słowa chowa szybko głowę w piasek i zaciekle macha rękami zaprzeczając, że cos takiego istnieje i jest to jedynie wymysł chorych umysłów. Prawda, Bimi? Z tego tematu natychmiast uciekasz. Ale temat nie ucieka od ciebie! Laughing

Owszem są miliony dowodów nie tylko na istnienie duchów, demonów, UFO. aniołów czy Lucyfera, istnieją także niepodważalne dowody na prawdziwość Biblii.

Większość myśli że Iluminatom chodzi o pieniądze. Błąd, ponieważ oni drukują sobie pieniądze i dlatego mamy inflację.


Dodam jedną ciekawostkę.

W rodzinie Rothschild istnieje zwyczaj stawiania dodatkowego miejsca honorowego dla niezpowiedzianego honorowego gościa, który może niezapowiedziany wpaść na obiad.

Ktoś mógłby podać, że to to niewinny zwyczaj dla honoru kogoś, kto głodny mógłby chcieć przyjść na posiłek.

Nic bardziej mylnego! Rodzina ta jest najbardziej zbrodniczą rodziną jaką Ziemia kiedykolwiek nosiła i głód kogokolwiekz poza nich nikogo z nich nie interesuje.

Rodzina ta jest w stanie wybudować domy dla wszytkich mieszkańców Ziemi i zapewnić im pozywienie do końca ich życia.

Odnośnie owego wolnego krzesła, jakież szanse ma kotokolwiek aby wpaść do nich na obiad bez zapowiedzi? Takie same szanse, jak wpaść na obiadek do papieża czy królowej brytyjskiej. Czyli szanse równe zeru.

Ale jest ktoś, kto na owe obiady czasami wpada. Któż to taki? Zgadnijcie!? Laughing



Odnośnie Boga występującego jako osoba widzialna czy też twierdzeń, że przecież Boga nikt nigdy nie widział.

Bóg Ojciec najprawdopodobniej był widziany jedynie przez Jezusa oraz aniłów w Lucyferem włącznie ale i to jest wątpliwe. W wielu miejscach (Objawienie) na tronie Boga jest widoczna chwała Boga.

Wiele miejsc Biblii wyjaśnia, że aniołowie przybywając na Ziemię przedstawiali się za samego Boga i przemawiali w Jego imieniu dając określone posłania jako sam Bóg. Najwyraźniej byli oni do tego upoważnieni.

Najczęściej pojawiającą się osobą w imieniu Boga był Chrystus. Najprawdopodobniej to On stwarzał tak wszechświat jak i człowieka i Bóg Ojciec zwracał się do nie go mówiąc: "uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo..."

Są całe tomy na ten temat i czasami dochodzi do paradoksów typu Trójca, gdzie twierdzi się, że Bóg i Syn i Duch Boży to ta sama osoba.

Syn jest zwierciadłem Boga i "...kto widział Syna, ten widział i Ojca" według słów samego Jezusa.

Są także opinie, że Jezus to Bóg Ojciec. Z tej samej przyczyny.

Temat rzeka.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20407
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:10, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion, ja po prostu nie wierzę w żadnego lucyfera.
dla mnie ludzie są lucyferem, a boga nie ma. zgadzam sie, ze lucyfera trzeba i (mam nadzieje) mozna pokonac, ale nie ze za pomoca biblii. gdyz dla mnie biblia to dzielo tego lucyfera Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:27, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erydan:
Cytat:
Z podanego przez Ciebie fragmentu z osiemnastego rozdziału księgi Rodzaju jednoznacznie wynika, że trzech aniołów przybrało ludzkie ciała, a następnie Abraham przyjął ich jako przedstawicieli Boga.


Nie. Z przytoczonego przeze mnie fragmentu wynika jednoznacznie i w sposób oczywisty że:

Cytat:
Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia


"Pan" czyli "władca", "zwierzchnik", "ktoś bardzo ważny", "ktoś szlachetnego rodu i krwi". Na domiar, ów "Pan" wykazuje całkiem materialne zależności - je i pije. A jego aniołowie ("straż przyboczna"), których wysłał do Sodomy w bardzo materialny sposób obawiają się sodomii na nich dokonanej (kto by się nie bał?). Czyli są istotami, stworzeniami "z tego świata". Nie trafia do mnie pogląd, iż wszyscy z nich byli "aniołami", ponieważ tylko jeden z nich był "Panem", a dwójka pozostałych to dopiero "jego aniołowie" - taki jest intuicyjny odbiór tej treści. Tym bardziej, że "Pan" wydaje tu kategoryczne i ostateczne wyroki odnośnie ludu Sodomy, jakby rzeczywiście był ich panem życia i śmierci i istotą o dostatecznej zwierzchności nad nimi, by ich zgładzić za grzechy.

Z tekstu Biblii wynika realistycznie, że Abrahama odwiedził jakiś "Szef". Smile I była to ta sama istota (nazywana "Panem"), która zarządziła zagładę na Sodomę i Gomorę. Tak to rozumiem. Nie rozumiem tylko czym się różni Jehowa od Pana - bo jak twierdzisz, to dwie różne istoty. To może, proszę, sprecyzuj tożsamość Pana, skoro jest różnym od Jehowy. Bo ja mam z tym problem, a Twoje wyjaśnienia są dla mnie mocno nieprzekonywujące, żeby nie powiedzieć: "naciągane pod tezę".

L.
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Księga Powtórzonego Prawa mówi: Nie powstał już nigdy w Izraelu prorok równy Mojżeszowi, który obcował z Jahwe twarzą w twarz; posłał go Pan, by zdziałał te wszystkie znaki i cuda [...]

Cytat:
I rozmawiał PAN z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem, po czym wracał Mojżesz do obozu[...] 2 Mojż 33,11

Cytat:
Odezwał się Bóg do Mojżesza i rzekł: Jam jest PAN. Objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, lecz imienia Mojego Jahwe im nie objawiłem[...] 2 Mojż 6,2-3

Cytat:
Gdy zaś wrócił i został sam jeden, ktoś zmagał się z nim aż do wschodu jutrzenki, a widząc, że nie może go pokonać, dotknął jego stawu biodrowego i wywichnął Jakubowi ten staw podczas zmagania się z nim. A wreszcie rzekł: "Puść mnie, bo już wschodzi zorza!" Jakub odpowiedział: "Nie puszczę cię, dopóki mi nie pobłogosławisz!" Wtedy [tamten] go zapytał: "Jakie masz imię?" On zaś rzekł: "Jakub". Powiedział: "Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś". Potem Jakub rzekł: "Powiedz mi, proszę, jakie jest Twe imię?" Ale on odpowiedział: "Czemu pytasz mnie o imię?" - i pobłogosławił go na owym miejscu.
Jakub dał temu miejscu nazwę Penuel, mówiąc: "Mimo że widziałem Boga twarzą w twarz, jednak ocaliłem me życie". Słońce już wschodziło, gdy Jakub przechodził przez Penuel, utykając na nogę.
Dlatego Izraelici nie jadają po dzień dzisiejszy ścięgna, które jest w stawie biodrowym, gdyż Jakub został porażony w staw biodrowy, w to właśnie ścięgno.


Drobne, a zarazem sprzeczne z niematerialnością boską dowody biblijne. Bóg nastraszył ludzi, że podczas oglądania jego oblicza umrą. Każdy kto miał taką szansę cieszył się że żyje! Wiedział że ogląda Boga a jednak nie umarł! Słowa "Pan", "Bóg", "Jahwe" i inne zdają się być zamienne, a nawet występować w większej liczbie.

A tu taka ciekawostka:
Cytat:
Obawiając się widocznie skutków kulturalnego zjednoczenia i skoordynowania dążeń
ludzkości, Nefilim przyjęli politykę imperialną: „dziel i rządź”. Z chwilą osiągnięcia bowiem
przez ludzkość poziomu kultury pozwalającego myśleć o opanowaniu przestworzy – po
czym „już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić” – sami Nefilim
tracili znaczenie.[...] Z biegiem czasu bogowie obejmowali najwyższą władzę; każdy strzegł zazdrośnie
terytorium, nad którym dane mu było panować, czy dziedziny działalności, którą się
opiekował. Królowie wyznaczani spośród ludzi byli pośrednikami między bogami a
wzrastającą liczebnie i rozprzestrzeniającą się ludzkością. Oświadczeń starożytnych
królów, że wszczęli wojnę, podbili nowe ziemie czy ujarzmili obce ludy „z rozkazu mojego
boga”, nie powinno się lekceważyć. Tekst po tekście daje wyraźnie do zrozumienia, że
naprawdę tak było.[...] Wraz z mnożeniem się ludzi, państw, miast i wsi zaistniała konieczność znalezienia
sposobów przypominania ludziom, kto jest ich panem, najwyższym władcą, czyli
„wzniosłym”. Stary Testament odzwierciedla ów problem, wymagając od ludzi, by nie odstępowali od
swojego boga, i nie „uprawiali nierządu z innym bogami”. Zaradzano temu ustanawiając wiele miejsc kultu i umieszczając w nich symbole i wyobrażenia „właściwych” bogów. Nastała era pogaństwa.


Czemu Jedyny Bóg wspomina o czczeniu innych bogów, skoro wie że jest jedyny, i na dobrą sprawę, czy chce się czy nie, wyznaje się Jedynego, właściwego i pierwotnego Stwórce pod wieloma postaciami i przedstawieniami. Dziś taki Trój-jedyny podział Bogu nie przeszkadza. No cóż, Nowy Testament to już inna "bajka".

Cytat:
Jam jest Jahwe, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Nie będziesz miał żadnych innych bogów oprócz mnie.
(Nie będziesz tworzył rzeźby [bożka] ani żadnej podobizny tego, co jest w górze na niebie lub co jest na dole na ziemi, ani co jest w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz padał na twarz przed nimi i nie będziesz im służył; bowiem Ja, Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który dochodzę nieprawości ojców na synach, na wnukach i prawnukach tych, co mnie nienawidzą, ale miłosierdzie świadczę tysięcznym pokoleniom tych, co mnie miłują i strzegą przykazań moich).


Zakaz przedstawiania Boga w jakiejkolwiek plastycznej formie poniekąd obowiązuje do dziś (pojawienie się Jezusa prawo troszkę nagięło). Wiedzie tu restrykcyjny Islam, ale żydzi także nie zezwalali na tworzenie takich wizerunków, nawet tym którzy z Nim obcowali. Stało się to bezpośrednią przyczyną osądu wśród późniejszych pokoleniach że oto Bóg nie ma postaci, nie ma oblicza i jest tak święty iż niematerialny, "duch" widzący z góry całe swe plemię. Pierwsze wersy Genesis, i wyżej wymienione przypadki świadczą o czymś zupełnie innym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:10, 26 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Jedynie twoja opinia, zupełnie zresztą bezpodstawna. Bezpodstawna dlatego, że nikt jeszcze nie podał ani jednego dowodu naukowego na to, że Ziemia się kręci. Dopóki nikt nie przedstawi poważnych dowodów, nie hipotez, doputy moja opinia pozostanie niezmieniona.


Laughing A moja opinia jest taka że jesteś jedynie wytworem mojego umysłu i tak na prawdę nie istniejesz, Orion, a jeśli ci się tak zdaje to jesteś w wielkim błędzie, Dopóki nikt nie przedstawi poważnych dowodów, nie hipotez, że jest inaczej dopóty moja opinia pozostanie niezmieniona

Wenus się kręci, Mars się kręci, Księżyc się kręci, ale Ziemia się nie kręci, bo Ziemia to planeta idiotów, których masa doprowadziła do tego, że planeta stanęła w miejscu i cały wszechświat, kręci się nie tyle wobec Ziemi co wobec Domu Oriona, stanowiącego Centrum Wszechświata...

a tak mówiąc poważnie to przekroczyłeś kolejną granicę samoośmieszania się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 27 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion,

Jeśli chodzi o geocentryzm to bardzo proszę abyś pisał o tym w specjalnie utworzonym do tego celu temacie. Są rzeczy ważniejsze niż rozważania ‘co się wokół czego kręci’ – i mam nadzieję, że takie właśnie ważniejsze sprawy będą poruszane w tym temacie.

Orion napisał:
Cytat:
Wiele miejsc Biblii wyjaśnia, że aniołowie przybywając na Ziemię przedstawiali się za samego Boga i przemawiali w Jego imieniu dając określone posłania jako sam Bóg. Najwyraźniej byli oni do tego upoważnieni.

Najczęściej pojawiającą się osobą w imieniu Boga był Chrystus. Najprawdopodobniej to On stwarzał tak wszechświat jak i człowieka i Bóg Ojciec zwracał się do nie go mówiąc: "uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobieństwo..."

Bardzo dobrze napisane. Chyba każdy kto przeczytał Biblię powinien dojść sam do takich wniosków. W kontekście Biblii jako całości są to rzeczy z rodzaju „oczywistych oczywistości”, jednak nie dla wszystkich.

Lech napisał:
Cytat:
Nie rozumiem tylko czym się różni Jehowa od Pana - bo jak twierdzisz, to dwie różne istoty. To może, proszę, sprecyzuj tożsamość Pana, skoro jest różnym od Jehowy.


Przede wszystkim nie przypisuj mi słów, których nie napisałem. Przeczytaj może jeszcze raz mój ostatni post bo mam wrażenie, że nie zrozumiałeś tego co chciałem Ci przekazać. Esencja odpowiedzi na Twoje pytanie kryje się w cytowanym powyżej fragmencie postu Oriona.

Kilka cytatów specjalnie dla Ciebie:

(Ks. Wyjścia 24:10,11, BT)

Cytat:
(10) Ujrzeli Boga Izraela, a pod Jego stopami jakby jakieś dzieło z szafirowych kamieni, świecących jak samo niebo. (11) Na wybranych Izraelitów nie podniósł On swej ręki, mogli przeto patrzeć na Boga. Potem jedli i pili.

(Ks. Powt. Prawa 4:15-18, BT)
Cytat:
(15) Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - (16) abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, (17) podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, ( 18 ) podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią.

(Wyjścia 33:20)
Cytat:
I dodał: „Nie możesz zobaczyć mego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może mnie zobaczyć i pozostać przy życiu”.

(Jana 6:46)
Cytat:
Nie jakoby ktoś widział Ojca — oprócz tego, który jest od Boga; ten widział Ojca.


(Izajasza 40:18 )
Cytat:
Do kogo przyrównacie Boga i jakie podobieństwo możecie z nim zestawić?

(Jana 1:18 )
Cytat:
Żaden człowiek nigdy nie widział Boga; jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie.

(Jana 4:24)
Cytat:
Bóg jest Duchem, a ci, którzy go czczą, muszą oddawać cześć duchem i prawdą

(1 Tymoteusza 1:17)
Cytat:
A Królowi Wieczności, niezniszczalnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, szacunek i chwała na wieki wieków. Amen.


Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:10, 27 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar

Cytat:
Wenus się kręci, Mars się kręci, Księżyc się kręci, ale Ziemia się nie kręci, bo Ziemia to planeta idiotów,


Bez obrazy, proszę ale... jesteś klasycznym przykładem kontroli umysłów. Śmniejesz się z ludzi, którzy mają mózgi wyprane przez media, przez polityków, przez otoczenie a sam wykazujesz identyczne symptomy.

Nie ma się czego wstydzić i nie piszę tego w celu wyszydzenia ciebie ale piszę to w celu otwarcia oczu jeszcze szerzej.

Masz wiele odwagi stawiajac czoła masie kłamstw i manipulacji ale w tym jednym przypadku poddałeś się odruchowi stadnemu.

Mam spore doświadczenia na temat kontroli umysłu, ponieważ byłem pod niezwykle skutecznym praniem mózgu (Świadkowie Jehowy) i udało mnie sie ową kontrolę przerwać z własnej woli. Cos takiego u ŚJ niemal sie nie zdarza i to na skalę światową. Był to rok 1995. Przez kilka lat po odejściu walczyłem w wieloma na róznych forach i ku memu zdumieniu żadne solidne dowody nie robiły na nich wrażenia.

Zaledwie jedna osoba odeszła od ŚJ po zapoznaniu się z dowodami. Owszem, poczatkujący poszukiwacze jedynej własciwej religii poznawszy owe techniki szybko orientowali się, że zostają poddani kontroli umysłu. Ci ochrzeszczeni już nie mieli pratycznie szansy.

Tak mocny jest efekt dobrej kontroli umysłu. Polecam książkę Stevena Hassana - "The Mind Control"

Już Goebbels stwierdził publicznie, że "Im większe kłamstwo, tym łatwiej w nie masom uwierzyć".

Heliocentryzm jest takim właśnie kłamstwem i dlatego własnie tak łatwo masy w to wierzą.

Wiara jest tak wielka, że wielu ludzi odmawia użycia rozumu i zajrzenia nieco w temat ponieważ ich umysł nie dopuszcza mozliwości, że mogłoby się być okłamywanym aż do tego stopnia.

Podobnie działają mechanizmy wielu innych zbrodni, jak 911, kłamstwa o podróży na księżyc cze wiele wiele innych.

Znałe osobiście ludzi rzeczywiście wierzących w PZPR. Oczywiście religie przodują w kontroli umysłów a media są najdoskonalszym instrumentem w kontrolowaniu nas.

Dlatego w mediach widzimy niemal nieustannie potok kłamstw jaskrawo zaprzeczających rzeczywistości i masy nadal w to wierzą. Dlatego nadal wydaje się biliony dolarów na ową propagandę i istnieje mała szansa na to, że wszyscy nagle otworzą swe oczy i zobaczą jaka jest rzeczywistość.

Dlatego siepacze NWO organizują listy tych, którzy nie dadzą się manipulować i tacy są przeznaczeni na eksterminację.

Czyli... ty i ja mamy już u nich wyrok śmierci!

Przy życiu pozostawią jedynie osoby wierzące w system oraz nie posiadające wiedzy, którą my posiadamy.

Z geocentryzmem sprawa jest identyczna. Wystarczy zacząć badać temat aby zorientować się natychmiast, że coś jest nie w porządku. Ale do tego potzrebna jest odwaga przełamania bariery... kontroli umysłu.

Na początku listopada ubiegłego roku sam w to nie wierzyłem.

viewtopic.php?t=4373&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 01 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiara jest tak wielka, że wielu ludzi odmawia użycia rozumu i zajrzenia nieco w temat ponieważ ich umysł nie dopuszcza mozliwości, że mogłoby się być okłamywanym aż do tego stopnia.

No wlasnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:27, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiem update do strony na temat Bestii. Dodałem następującą część.

Szczególnie interesująca jest postawa niemal całego świata do Holokaustu.

Holocaust ("całopalenie") – termin pochodzący z kościelnej łaciny: słowo holocaustum jest adaptacją greckiego holókauston, rodzaj nijaki imiesłowu holókaustos ("spalony w całości"), od czasownika holo-kautóo ("spalam ofiarę w całości") - spolszczenie: Holokaust. Słowo holocaust (termin religijny) pierwotnie oznaczało tylko ofiarę całopalną... Jest synonimem pojęcia Szoa (hebr. שואה – całkowita zagłada, zniszczenie, – transkrypcja angielska: Shoah), uważanego przez niektórych za stosowniejsze, gdyż nie odwołujące się do pozytywnego, religijnego znaczenia całopalenia. Wikipedia

Temat wyjątkowo kontrowersyjny i w niektórych krajach szczelnie chroniony specjalnym prawem. Żadna prawda polityczna nie jest chroniona prawem. Czy mówimy o zbrodniach Stalina, Mao, Pol Pota czy nawet o zbrodniach amerykańskich, jak spalenie 300.000 cywilnych mieszkańców Drezna w 1945 roku czy zbrodnię Hiroszimy. Nawet nazywanie tej ofiary całopalnej ku czci Lucyfera - zbrodnią nie jest karane, a poszukiwania historyczne nie są zabronione. Negowanie, powiększanie liczby ofiar czy drastyczne jej obniżanie nie nosi ze sobą żadnych konsekwencji prawnych.

Można pomniejszać swobodnie ilość wszelkich ofiar we wszystkich wojnach, jakie trwały na przestrzeni tysiącleci ale jedna liczba jest liczbą niewzruszoną, liczbą świętą i jakakolwiek próba dociekania detali, dokładniejszego liczenia czy kwestionowania pewnych, często doskonale udokumentowanych szczegółów może zaprowadzić nieuważnego poszukiwacza prawdy przed pulpit sędziowski.

Liczbą ta jest - 6 000 000 ofiar Holokaustu.

Praktycznie mamy w tej liczbie - 666.

* 1. Jest liczba 6.
* 2. Mamy 6 zer
* 3. Suma cyfr - 6

Czyli... 666

Całość w linku - http://www.zbawienie.com/bestia.htm
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wooshch




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:02, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało być o Biblii, a nie gadanie o tym czy ziemia się kręci czy nie czy też o holocauście. Rozumiem że co niektórzy chcą swoimi bzdurami zainteresować innych, ale proszę w swoich tematach. Jeżeli kk potrafi wywalić jedno przykazanie bo nie pasuje do doktryny, to poważne traktowanie biblii może tracić sens. Jak wcześniej napisano, w Biblii jest wiele niemalże sprzecznych cytatów, na podstawie których można prawie dowolnie stworzyć swoje wyznanie.
_________________
człowiek jest wolny, albo nie istnieje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:22, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jozo2009 napisał:
Cytat:
Księga Powtórzonego Prawa mówi: Nie powstał już nigdy w Izraelu prorok równy Mojżeszowi, który obcował z Jahwe twarzą w twarz; posłał go Pan, by zdziałał te wszystkie znaki i cuda [...]

Cytat:
I rozmawiał PAN z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem, po czym wracał Mojżesz do obozu[...] 2 Mojż 33,11
(...)


Tak, gdyby wyrywać wersety z kontekstu, to istotnie można by dojść do wniosku, że cała Biblia sama sobie przeczy. Otóż Biblia natchniona jest jako całość, ale nie jako poszczególne wersy. Warto o tym pamiętać. Spisywali ją tacy, którzy nie mieli wykształcenia językowego, oraz tacy, którzy byli wprawieni w pisaniu podobnych zwojów. Zatem nie dziwmy się, że gdzieniegdzie stosowane są takie sformułowania, które - wyciągnięte z kontekstu - mogą sugerować, że Biblia sobie sama przeczy.

33.rozdział księgi Wyjścia [Exodus] warto ze spokojem przeanalizować sobie, bo jest tam bardzo dużo informacji, które tłumaczą tą frazę, która dla Ciebie jest jednoznaczna, że rzekomo Bóg rozmawiał dosłownie twarzą w twarz z Mojżeszem.

Jesteś gotowy na taką analizę, czy raczej nawet, jeżeli ukazałbym Tobie, że się mylisz, to i tak nie weźmiesz moich argumentów pod uwagę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Zrobiem update do strony na temat Bestii. Dodałem następującą część.

Szczególnie interesująca jest postawa niemal całego świata do Holokaustu.

Holocaust ("całopalenie") – termin pochodzący z kościelnej łaciny: słowo holocaustum jest adaptacją greckiego holókauston, rodzaj nijaki imiesłowu holókaustos ("spalony w całości"), od czasownika holo-kautóo ("spalam ofiarę w całości") - spolszczenie: Holokaust. Słowo holocaust (termin religijny) pierwotnie oznaczało tylko ofiarę całopalną... Jest synonimem pojęcia Szoa (hebr. שואה – całkowita zagłada, zniszczenie, – transkrypcja angielska: Shoah), uważanego przez niektórych za stosowniejsze, gdyż nie odwołujące się do pozytywnego, religijnego znaczenia całopalenia. Wikipedia

Temat wyjątkowo kontrowersyjny i w niektórych krajach szczelnie chroniony specjalnym prawem. Żadna prawda polityczna nie jest chroniona prawem. Czy mówimy o zbrodniach Stalina, Mao, Pol Pota czy nawet o zbrodniach amerykańskich, jak spalenie 300.000 cywilnych mieszkańców Drezna w 1945 roku czy zbrodnię Hiroszimy. Nawet nazywanie tej ofiary całopalnej ku czci Lucyfera - zbrodnią nie jest karane, a poszukiwania historyczne nie są zabronione. Negowanie, powiększanie liczby ofiar czy drastyczne jej obniżanie nie nosi ze sobą żadnych konsekwencji prawnych.

Można pomniejszać swobodnie ilość wszelkich ofiar we wszystkich wojnach, jakie trwały na przestrzeni tysiącleci ale jedna liczba jest liczbą niewzruszoną, liczbą świętą i jakakolwiek próba dociekania detali, dokładniejszego liczenia czy kwestionowania pewnych, często doskonale udokumentowanych szczegółów może zaprowadzić nieuważnego poszukiwacza prawdy przed pulpit sędziowski.

Liczbą ta jest - 6 000 000 ofiar Holokaustu.

Praktycznie mamy w tej liczbie - 666.

* 1. Jest liczba 6.
* 2. Mamy 6 zer
* 3. Suma cyfr - 6

Czyli... 666

Całość w linku - http://www.zbawienie.com/bestia.htm
Nowy przedmiot-matematyka biblijna Laughing Laughing Laughing
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:41, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iaro napisał:
orion napisał:

Liczbą ta jest - 6 000 000 ofiar Holokaustu.

Praktycznie mamy w tej liczbie - 666.

* 1. Jest liczba 6.
* 2. Mamy 6 zer
* 3. Suma cyfr - 6

Czyli... 666

Całość w linku - http://www.zbawienie.com/bestia.htm
Nowy przedmiot-matematyka biblijna Laughing Laughing Laughing


Najzabawniejszy jest pusty śmiech ignoranta (bez obrazy)!
Tak mi to przyszło do głowy, bo nie zdajesz sobie sprawy jakiego robisz z siebie pajaca!
Dlaczego nie można się pośmiać np. z 6*10^-6? (nie wiem)
Co by nie pisać o orionie - w wielu sprawach się z nim nie zgadzam, to słusznie zauważył i wyłuszczył pewną sprawę związaną z tzw. świętym wzmacnianiem wartości. To takie moje okreslenie na tę sprawę - może niepoprawne.
Oczywistym jest, że 6 000 000 nie jest równe 666 i nie o tym napisał orion.
Chodzi o tysiąc tysięcy i chociaż tego nie napisał, to ja np. wiem o co chodzi!
I naprawdę wielu wie!
Tak - to matematyka biblijna i przedmiot jest starszy niż myślisz!
Zapytaj kabalistę, rabina, znawcę tematu - potwierdzi!
A może lepiej iść do kina - pewnie dadzą popcorn i jakąś papkę z Hollywood. Trochę się można rozerwać, zapomnieć, skoczyć na piwko i byndzie piknie.
Tak! Tysiąc tysięcy, to wartość symboliczna.
Jak myślisz, co znaczy?
Co to jest za informacja i jakie ma znaczenie w odniesieniu do potomków "ludu wybranego" i masowego ich zabójstwa?
Ja to akurat rozumiem i informacja z holokaustu jest wiadomością i podpisem tej władzy, która rządzi światem. Oczywiście spodziewam się pustego śmiechu z twojej strony!
To jest właśnie zagadka dla ignoranta. Myśli sobie: To, co widzę to wszystko, bo nic więcej nie dostrzegam. Jeżeli czegoś nie widzę, to tego nie ma.
szkoda czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:01, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie gadanie o cyfrach, to zwykłe pajacowanie.
Niby, to jakiś tęgi umysł zauważył, że w takiej liczbie zawiera się, to i tamto,
Albo, że suma długości ścian piramidy daje jakiś tam liczbę lat do armagedonu,
Itp. Bzdury.

Ale jakoś nikt nie powie np. na jakiej zasadzie, powstają kolejne liczby pierwsze.
Gdyby ktoś przedstawił wzór na liczby pierwsze,
A następnie wspomniał, że liczba ofiar holokaustu jest liczbą bestji, to może potraktował bym go poważnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:10, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adgolek napisał:

Cytat:
33.rozdział księgi Genesis warto ze spokojem przeanalizować sobie, bo jest tam bardzo dużo informacji, które tłumaczą tą frazę, która dla Ciebie jest jednoznaczna, że rzekomo Bóg rozmawiał dosłownie twarzą w twarz z Mojżeszem.


Drobna pomyłka z Twojej strony - zapewne chodziło Ci tutaj nie o księgę Rodzaju, a o księgę Wyjścia.

Pozdrawiam

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adgolek




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 435
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:15, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, już poprawiłem. Dzięki. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pcl




Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 148
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:42, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:
Takie gadanie o cyfrach, to zwykłe pajacowanie.
Niby, to jakiś tęgi umysł zauważył, że w takiej liczbie zawiera się, to i tamto,
Albo, że suma długości ścian piramidy daje jakiś tam liczbę lat do armagedonu,
Itp. Bzdury.


Bo takie gadanie o cyfrach, to zwykłe pajacowanie. Długość twoich majtek x rozmiar buta nic nie mówi o niczym poza iloczynem tych rozmiarów. Nie można z tego wysnuć praktycznie żadnych wniosków poza pajacowaniem.
Jednak pewne wartości w ujęciu Biblijnym mają dodatkowe znaczenia, których nie sposób pominąć.
Kiedyś tak nie było i każdy rozumiał, że np. przyrzeczenie na 10 palców własnych rąk, to mogła być świetna rękojmia wykonania jakiejś pracy, czy zadania. I nie chodziło wcale o to, że tych palców jest tylko 10, a o to, że ta wartość miała dodatkowe znaczenie.
Wzmocnienie obietnicy czymś takim stawało się automatycznie "prawem".

Liczby same w sobie są tylko liczbami i nic nie znaczą.
Jednak np. w ezoteryce liczby mają znaczenie. Dlaczego?
Dlaczego też np. posadzka w masońskich lożach jest biało - czarna? Bo nie było innych płytek w sklepie?
Dlaczego 6 mln. Żydów? To autograf prawdziwego zabójcy!
I tylko tyle z tego rozumiem i nic więcej. Jednak to jest wyłącznie moje osobiste odczucie i bez znaczenia.
Może wcale tak nie było i komuś tylko zależy, żeby ukazać to w takim świetle!
Nie wiem! Każdy musi ocenić sam!
Dla mnie jednak orion ma jakieś takie antysemickie nastawienie, które mi nie odpowiada Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:55, 05 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AQuatro

Cytat:
A następnie wspomniał, że liczba ofiar holokaustu jest liczbą bestji, to może potraktował bym go poważnie.


Nie twierdzę, że 6mln to wypełnienie proroctwa o numerze Bestii. Nie twierdzę także, że gwiazda Dawida - 6 trókatów to wypełnienie proroctwa i nie twierdzę także, że kod szóstkowy to także wypełnienie proroctwa.

Twierdzę, że są to możliwości oraz istnieje pewne prawdopodobieństwo, że owe elementy są własnie znakiem Bestii. Mnie najbardziej przemawia kod szóstkowy.

Ale liczba 6.000.000 to... liczba ofiar człowieczych, (Biblia mówi, że jest to liczba człowieka) liczba powszechna w masowej propagandzie oraz liczba szczególnie chroniona prawnie i... rzeczywiście można się w niej dopatrzeć trzech symbolicznych szóstek.

Wszystkie trzy elementy proroctwa o 666 cechują syjonizm/bankierstwo/żydostwo/media czyli... Synagogę szatana, czyli... Bestię!


Synagogą szatana Biblia nazywa...

Cytat:
Obj 2:9 Znam twój ucisk i ubóstwo -ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi,
lecz synagogą szatana.


Wiadomo, że współcześni Żydzi pochodzą głównie od Chazarów, czemu zaciekle zaprzeczają. Na domiar znani są tak z czasów Jezusa jak i w obecnych czasach z tego, że zaciekle prześladują chrześcijan.

Zwłaszcza odnosnie terminu - synagoga szatana. Wiadomo, że trzon Masonerii wielbiącej szatana/Lucyfera stanowią... syjonistycznii Żydzi, którzy zwalczają zaciekle wszelkie przejawy chrześcijaństwa.

Dalej... Żydzi zawsze byli oskarżani o składanie ofiar z dzieci Lucyferowi. Nie wnikam w to, czy to prawda, ale prawdą jest, że takich oskarżeń było wiele na przełomie historii Europy.

Oskarżenia te powodowały przesladowania Żydów w wielu państwach. Faktem jest, że starożytni Izraelici takie ofiary rzeczywiście składali i Stary Testament mówi o tym jasno i wyraźnie w wielu miejscach.

Jak na mój gust, ta zbieżność aż tylu elementów na raz nie wydaje się przypadkowa.

Czy może ktoś podać jakąś inną próbę wyjaśnienia tych proroctw?

Czy jest chociaż jedna odmienna alternatywa, która byłaby bardziej trafna oraz łaczyła wszystkie te elementy? Very Happy
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:43, 06 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys ogladalem program o kodzie lub szyfrze bibllijnym. Jakis kolo wzial i wpisal cala Biblie do kompa i usunal spacje. Potem wlaczyl program ktory cos tam odszukiwal. Wychodzily mu tam cuda na kiju. Proroctwa, przepowiednie itd. Okazalo sie potem, ze jak wlozy do kompa dowolna ksiazke, to tez mu wychodza podobne rzeczy. Pozatym wpisal wersje angielska...

Ogolnie jestem sceptyczny wobec takich gowien. Cala ta ezoteryka mi smierdzi. Nie wiem moze mam nikla wiedze na ten temat, a moze rzeczywiscie jest to sciema i jakas dziwna tradycja do ch.. nikomu niepotrzebna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mario




Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 9
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 17 Maj '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczbą ta jest - 6 000 000 ofiar Holokaustu.

Praktycznie mamy w tej liczbie - 760.

* 1. Mamy 7 liczb.
* 2. Mamy 6 zer.
* 3. Iloczyn cyfr - 0

Czyli... 760

----------------------------------------
Liczbą ta jest - 6 000 000 ofiar Holokaustu.

Praktycznie mamy w tej liczbie - 112.

* 1. Mamy 1 szostke.
* 2. Mamy 6 zer + jedna 6 = 12


Czyli... 112
-----------------------------
itd.
Kazdy w tym widzi co chce widziec....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prrivan




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1832
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:30, 20 Maj '09   Temat postu: Cała Prawda o Biblii Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1974105,441,item.html

Cytat:

CNN, PH/09:55
Rzucono wyzwanie "Słowu Bożemu" - "Biblia została sfałszowana"

Profesor Bart Ehrman z Uniwersytetu Północnej Karoliny rzucił wyzwanie chrześcijańskiej teologii dotyczące jej podstawowych twierdzeń. Z jego ostatnich badań, których rezultaty zawarł w książce "Jesus, Interrupted" wynika, że 19 z 27 ksiąg Nowego Testamentu zostało sfałszowanych, a doktryny dotyczące świętości Jezusa oraz istoty nieba i piekła nie są oparte na praktykach pierwszych chrześcijan.Według Ehrmana, chrześcijaństwo nigdy nie polegało na postrzeganiu Biblii jako "nieomylnego Słowa Bożego". Jak twierdzi, chrześcijaństwo opiera się na "wierze w Chrystusa".

Profesor podkreśla, że nie można akceptować w całości nauk zawartych w Biblii. Jako przykład na potwierdzenie tej tezy, Ehrman podaje zagadnienie roli kobiet w Kościele, opierając się na tekstach Nowego Testamentu.

- W Pierwszym Liście do Koryntian apostoł Paweł podkreśla, że kobiety powinny "pozostać ciche w Kościele" – mówi Ehrmnan. – Tymczasem w innym jego liście czytamy już, że kobiety mogłyby i powinny być przywódcami Kościoła – dodaje. Profesor zwraca uwagę, że w pierwszych kościołach diakonami i apostołami były właśnie kobiety.

Naukowiec uważa także, iż nie doszło do zmartwychwstania Chrystusa po ukrzyżowaniu na Golgocie. – Nie ma żadnego dowodu, że Jezus fizycznie powstał z grobu, zresztą są różne wersje historii na temat zmartwychwstania, które są ze sobą sprzeczne – podkreśla. Fakt, że Chrystus był widziany po śmierci, Ehrman tłumaczy psychologią: To, co stało się wtedy, dzieje się przecież także teraz. Gdy umiera ukochana osoba ludzie twierdzą, że czasami ją widzą. Myślę, że takie wizje mieli również uczniowie Jezusa.

Ehrman napisał 20 książek na temat wczesnego chrześcijaństwa, jest autorytetem w dziedzinie starożytnych manuskryptów na bazie których dokonywano tłumaczeń w Biblii.

Ehrman został ochrzczony w Episkopalnym Kościele w Lawrence w stanie Kansas. W wieku 15 lat stał się fundamentalistycznym chrześcijaninem, do czego przekonał następnie swych rodziców. Jak mówi, wierzył wtedy tak mocno w Biblię, że wiele z jej rozdziałów nauczył się na pamięć.

Pierwsze wątpliwości dotyczące "Słowa Bożego" pojawiły się w momencie, gdy Ehrman rozpoczął studia w seminarium teologicznym w Princeton, w którym podjął nauki, by zostać znawcą Biblii. Kolejnym krokiem w stronę wątpliwości była śmierć ojca Ehrman. Ostatni sakrament i spowiedź, która wtedy został udzielona ojcu, była zdaniem Ehrman dowodem "samolubności" i "hipokryzji". Profesor twierdzi teraz, że kapłani zachowują się obecnie jak "liderzy kultu, którzy na wszystko mają gotowe odpowiedzi".

Ehrman określa siebie jako "szczęśliwego agnostyka". Jak twierdzi, wybrał taką drogę poglądów ponieważ nie mógł znaleźć odpowiedzi na pytanie: Czy Bóg może istnieć, skoro w świecie jest tyle cierpienia? Jak dodaje profesor, jako agnostyk, nie wyklucza jednak całkowicie możliwości, ze Bóg istnieje.

Ehrman przyznaje, że chciał przekonać do swych poglądów matkę, jednak okazało się to niemożliwe. Jak teraz żartobliwie stwierdza, może porozmawiać z nią nie o religii, leczo koszykówce.

Tłumaczenie: Onet.pl


Jak rozumiem pan "Mam zajebiście aryjskie nazwisko" Ehrman nie ma żadnych zastrzeżeń do ST,przechodzenia przez Morze Czerwone,plag egipskich i manny z nieba? Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pazuzu




Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:50, 20 Maj '09   Temat postu: Re: Cała Prawda o Biblii Odpowiedz z cytatem

Prrivan napisał:

Jak rozumiem pan "Mam zajebiście aryjskie nazwisko" Ehrman nie ma żadnych zastrzeżeń do ST,przechodzenia przez Morze Czerwone,plag egipskich i manny z nieba? Laughing


dobra uwaga, chociaz nad starym testamentem znecali sie juz inni. ale i tak smieszne jest przyjmowanie jednego a odrzucanie drugiego. natomiast sam ehrman jako agnostyk odrzuca chyba jedno i drugie. po prostu wiara w jezuska bardziej zalazla mu za skore i poszedl w tym kierunku. specjalizacja.
jego ksiazki sa od dawna dostepne takze po polsku, wiec sronet jak zwykle robi sensacje z niczego.
_________________
JESTEM AGENTEM USB.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Cała Prawda o Biblii
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile