W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Camera Phone Predator Alert Act  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 989
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maestro




Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:09, 28 Sty '09   Temat postu: Camera Phone Predator Alert Act Odpowiedz z cytatem

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,USA-.....omosc.html

Cytat:

Stany Zjednoczone rozważają możliwość wprowadzenia ustawy, która wymagałaby, aby wykonanie zdjęcia telefonem było poprzedzone słyszalnym dźwiękiem migawki. Miałoby to zapobiec wykonywaniu zdjęć z ukrycia, które stają się w USA coraz większą plagą.

Pomysłodawcą ustawy nazwanej "Camera Phone Predator Alert Act" jest senator Peter King. Złożył on w tym miesiącu projekt, który uniemożliwiłaby producentom produkowania telefonów wykonujących "bezszelestnie" zdjęcia. Argumentuje on wprowadzenie takich przepisów statystykami mówiącymi o tym, że coraz więcej nieletnich pada ofiarą osób robiących im zdjęcia w szatniach czy przebieralniach.

Założenia projektu mówią o tym, że w ciągu roku od wprowadzenia ustawy wszystkie nowe telefony musiałyby wydawać słyszalny dźwięk przed wykonaniem zdjęcia. Ich oprogramowanie miałoby również być tak napisane, aby uniemożliwić użytkownikom wyłączenie takiego dźwięku.
Podpisanie ustawy przez prezydenta oznacza, że odpowiedni urząd będzie musiał określić definicję "dźwięku słyszalnego". Konieczne będzie również podjęcie decyzji, czy będzie istniała możliwość ustawienia dowolnego sygnału

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3519
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:31, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbardziej niezadowolona jest policja, jak ludzie robia jej zdjecia w czasie roznych akcji. Nigdy nie wiadomo, kto takie zdjecie robi. Jak aparaty bede mialy sygnal, to policja szybko bedzie wiedziala, gdzie szukac fotografa.
Zniewolenie postepuje bardzo szybko pod byle pretekstem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eM




Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 101
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:21, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Policja na sam widok telefonu/aparatu skierowanego w ich stronę podczas jakiejś akcji dostaje ataku furii. Przykładów jest np Podczas meczy piłkarskich kibice nagrali/nagrywają bardzo kontrowersyjne materiały na których policja dopuszcza się ogromnych nadużyć wobec obywateli i nie broniąc tu kibiców (Sam nie jestem kibicem i nie byłem) miałem okazje zobaczyć co policja robi z kibicami podczas wyjazdu na mecz co mnie przeraziło a między innymi zobaczyłem wyrywkowe wyciąganie kibiców z pociągu z towarzyszącym pałowaniem i wyzwiskami co przekonuje mnie że policja podczas meczów to czasami gorsze bydło od tzw Kiboli.Kolejny przykład to nagrana w USA egzekucja młodego człowieka na peronie.Władze bronią się przed niechcianymi zdjęciami obciążającymi ich żołnierzy (Policje) podczas dokonywania wręcz oburzających nadużyć nie tylko w Polsce ale na całym świecie na to przykładem może być filmik na jaki trafiłem w sieci parę miesięcy temu z Islandii
http://www.youtube.com/watch?v=mvGtvnudSQ8&feature=related

Władze chcą uniknąć nie pożądanych filmików mając do dyspozycji pod swoją władzą kamery CCTV z których mogą zawsze zataić materiał kompromitujący ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:48, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś robiłem zdjęcia dokumentujące budowę warszawskiego metra. Z terenu budowy wyskoczył kierownik budowy i żądał usunięcia zdjęć z pamięci aparatu. Wyśmiałem gościa i powiedziałem że nie ma takiej siły która mnie do tego zmusi. Odpuścił dopiero kiedy powiedziałem że zdjęcia już dawno zostały przesłane do komputera przez gprs. Był wyraźnie poirytowany, ale cóż.... Komuna ponoć się skończyła, a wraz z nią zniknęły tabliczki z zakazem fotografowania. Może należałoby zorganizować konkurencyjną open-source sieć monitoringu. Materiał z kamer udostępnić wszystkim w sieci? Kamery najlepiej zamontować w tych smych miejscach co kamery policyjne. Takie rozwiązanie teraz jest szczególnie łatwe, gdyż w miastach dostęp do internetu jest niemal wszędzie Laughing
Cytat:
Dostęp radiowy receptą na kablowe braki. Już więcej niż połowa kraju jest w zasięgu usługi szerokopasmowego dostępu do internetu w radiowej sieci transmisji danych CDMA (Code Division Multiple Access) - informuje Telekomunikacja Polska. Warto dodać, że sieć radiowa umożliwia dostęp do internetu osobom, które nie miały wcześniej szansy z niego korzystać. Zdaniem TP zainteresowanych radiową usługą może być nawet ponad 2 mln gospodarstw domowych - zwłaszcza tam gdzie nie dochodzą kable (szczególnie na wsiach). Spółka podała też, że w połowie tego roku planuje uruchomienie usług mobilnych (dzięki CDMA), co pozwoli na korzystanie z sieci np. z przenośnego laptopa. Co więcej, pod koniec roku w zasięgu sieci transmisji danych CDMA ma znaleźć się ok. 90 proc. powierzchni kraju, a docelowo powstanie ok. 900 stacji bazowych CDMA. I tak, jak jeszcze do niedawna byliśmy "czarną, internetową dziurą" to trzeba przyznać, że obecnie coraz szybciej nadrabiamy wieloletnie zaległości.
HotMoney
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midnight




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:54, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam przypadek mojego poprzedniego telefonu, SE k750i. Może coś przeoczyłem... ale za cholerę nie dało się wyłączyć dźwięku migawki i tego "piknięcia" podczas nagrywania video. Czasami przez to odchodziły niezręczne sytuacje, hehe Embarassed W związku z tym już wtedy chodziły jakieś słuchy, że producenci tel. komórkowych w dobie tak postępującej miniaturyzacji urządzeń dostały nakaz pozostawienia dźwięku migawki... no ale nikt wtedy jeszcze ustawowo tego nie zakazywał... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arwo




Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 40
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam k750i z przed dwóch lat (grudzien 2006) z orange i moge wyciszyc aparat. Jak? Zwyczaje, wyciszam cały telefon, tak jak każdy inny się wycisza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midnight




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arwo napisał:
ja mam k750i z przed dwóch lat (grudzien 2006) z orange i moge wyciszyc aparat. Jak? Zwyczaje, wyciszam cały telefon, tak jak każdy inny się wycisza Smile

hehe... no wiem, wiem....próbowałem wszystkiego. Ja miałem w Erze, więc to pewnie sprawa softu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:36, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze - na upartego - można odciąć głośniczek w jakimś rzęchu i dalej robić fotki, jeśli można z ulicznych cctv, z satelit rejestrować obraz to obywatel może i z komórki.

Pazerność producentów komórek nie pozwoli na to, żeby w ogóle nie instalować aparatów fot. w komórkach więc są, będą i tyle.

A więc jednak władza boi się ludzi Rolling Eyes

btw rozmawiałem kiedyś o poglądach władzy od osob, która jak się okazało miała styczność z wysoko postawionymi osobami lata temu, że najbardziej właśnie boją się oni gniewu czy wściekłości masy; dlatego zapewne tak szybko zawsze spełniali oczekiwania stoczniowców, kolejarzy, górników.
Z 6 miliardami ludzi chcących tego samego trudno zadzierać dlatego zapewne "potrzebna" redukcja żeby zmniejszyć opór i sprzeciw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
midnight




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 173
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 28 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rEvolution napisał:

A więc jednak władza boi się ludzi Rolling Eyes


Boi się i to bardzo. Władza woli dmuchać na zimne. Jest coraz więcej zamieszek, AMERYKAŃSCY MILICJANCI rozganiają demonstrantów w sposób co najmniej kontrowersyjny. Więc lepiej aby nagrania z takich akcji nie trafiały na YouTube. Być może władza ma już w planach te chore pomysły o których piszemy na tym forum. Po co więc reszta świata ma oglądać brutalne zamieszki... przynajmniej narazie Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jelonek




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 35
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 30 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest kolejny głupawy pomysł jakich wiele np. w Komisji Europejskiej. Nie ma szans realizacji z prostego powodu - co z tego, że aparat będzie pikał podczas robienia zdjęć jak równie dobrze (a nawet lepiej) można nagrać film.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:14, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie zresztą jest z potencjalną rejestracją pre-paidów, musieliby również rejestrować wszystkich korzystających z budek telefonicznych no chyba, że po prostu zlikwidowaliby je.

btw telegramów już nie ma, zastąpiły je sms-y i nikogo nie obchodzi, że np. na wsi starsi ludzie znają tylko telegramy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:31, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jelonek napisał:
To jest kolejny głupawy pomysł jakich wiele np. w Komisji Europejskiej. Nie ma szans realizacji z prostego powodu - co z tego, że aparat będzie pikał podczas robienia zdjęć jak równie dobrze (a nawet lepiej) można nagrać film.


Wtedy telefon będzie musiał mówić głośno: "AKCJA"
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:56, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.noob.us/miscellaneous/nypd-assaults-bicyclist-in-times-square/

n/c
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:06, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat już jest trochę stary bo jak dobrze pamiętam czytałem taki news jakieś 4 lata temu, a gdy kupiłem 3 lata temu telefon z aparatem (sony ericsson) to już miał taki sygnał i motorole które wtedy widziałem też miały takie sygnały. Przy robieniu zdjęcia było głośne pstryk, a przy początku nagrywania filmu "pik". Też wtedy pisali o tych zwymyślanych pedofilach które czekają na gołe dzieci w basenach, przebieralniach, szatniach itp.

I prosto było to obejść, ja miałem telefon na karty więc miałem bezpłatny numer dotyczący doładowań kartami i wystarczyło zadzwonić i połączenie w tle sobie działało, a wtedy jak włączyliśmy aparat i chcieliśmy zrobić zdjęcie bądź nakręcić film to tych głośnych sygnałów nie było bo przy rozmowie są wyłączone.

Drugi sposób to ingerencja w oprogramowanie, wystarczyło podmienić plik dźwiękowy z taką samą nazwą tylko na przykład na pusty żeby nie było nic słychać przy robieniu zdjęć.

Trochę mnie śmieszy to co mówicie o ucinaniu kabelków czy głośników, przecież telefony działają już jak małe komputery więc kwestią jest tylko pogrzebać w oprogramowaniu, lub wgrać już przerobione przez kogoś i pełno jest tego w necie tylko wtedy tracimy gwarancję na telefon.

I ten sygnał jest tylko na początku, a nie przez cały okres kręcenia filmu bo co to za film w którym są jakieś pikania Very Happy

Mam w domu samsunga, 2 nokie, sony ericsson i wszystkie mają jakieś startowe dźwięki przy fotografowaniu i kręceniu filmów więc przeterminowane te pomysły USA, UE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche bede brobil policje apropo kibicow.
z takimi nie ma zartow jak mu nie anrabiesz pozradnie od razu to on moze narobac tobie wiec nie ma co sie dziwic ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr147 napisał:
Troche bede brobil policje apropo kibicow.
z takimi nie ma zartow jak mu nie anrabiesz pozradnie od razu to on moze narobac tobie wiec nie ma co sie dziwic ...


Piotr jesteś genialny!
Napisz do Rumsfelda tam takich trzeba więcej, przyszykujesz kilka nowych akcji "uprzedzające uderzenie"
Laughing
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 04 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z Krakowa i często chodziłem na mecze Wisły jak wiadomo niektóre są dobrze obstawiane przez policję i też nigdy nie widziałem żeby to policja zaczęła bójki. Jak dawniej zwłaszcza na derbach nie było policji to oczywiście po meczu jak i przed było dużo zniszczeń i bójek wszczynanych przez pseudokibiców idiotów, a jak teraz derby obstawia policja to jest spokój. Przynajmniej wiem, że mój samochód nie pozbędzie się szyb!

Na meczach to było tak, że w policję lecą kamienie, butelki i inne niebezpieczne przedmioty, a jak policja się odgrywa to wtedy nagrywają na komórkach i dają na serwisy typu youtube, a później w wiadomościach pokazują "złą" policję. I jeszcze najgorsze jest, że chołota potrafi przyjść z dziećmi, upić się, prowokować policję, a potem płakać, że dziecku też się dostało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Camera Phone Predator Alert Act
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile