W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Koniec świata google nie działa  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1978
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smokie82




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:02, 31 Sty '09   Temat postu: Koniec świata google nie działa Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie co się dzieje z google od kilkudziesięciu minut nic nie idzie wyszukać przez tą wyszukiwarkę każda znaleziona strona ma adnotacje


Cytat:

Ostrzeżenie- przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera!
Podpowiedzi:
• Powróć na poprzednią stronę i wybierz inny wynik.
• Spróbuj ponownie wyszukać żądane informacje.
Możesz też przejść na własne ryzyko na stronę http://www.cbtnuggets.com/. Więcej informacji na temat wykrytych problemów można znaleźć na diagnostycznej stronie Google dla tej witryny Bezpieczne przeglądanie.

Więcej informacji na temat ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem online znajduje się na stronie StopBadware.org.

Jeżeli jesteś właścicielem tej witryny, możesz poprosić o oceną witryny za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu oceny można uzyskać w Centrum pomocy Google dla webmasterów.


dosłownie wszystko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
solariso




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 49
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:09, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to samo, niby wyszukuje, ale blokuje, jesli kliknie sie w link. Zaczynaja filtrowac tresci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U wszystkich tak jest. Panika, chaos, giełda traci miliony, kryzys na świecie aaaaaaaaaaa.


edit: no i koniec apokalipsy, bo juz dziala Laughing
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:14, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była o tym mowa w Apokalipsie? Bo to chyba koniec świata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:16, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo chciałbym, by sprawa się wyjaśniła w sposób typu "google chcieli coś poprawić, chwilę nie działało, teraz działa i nie ma cenzury".
Myślę jednak i bardzo chce się mylić, że te komunikaty będą się pojawiały jako blokady na WYBRANYCH stronkach i...kaput. Koniec.

ps: I już po problemie. To chyba jednak nie byli ludzie z twarzą legwana i z ogonami. Ale na pewno COŚ próbowano.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:22, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mowiac, to ja u siebie nic nie zauwazylam.. ale dopiero nie dawno usiadlam przy kompie, wiec niewiem jak bylo przez caly dzien.. skoro mowicie, ze juz jest w porzadku- to dobrze.. zastanawia mnie tylko co oni robili przez ten caly czas.. moze jakies rutynowe dzialania, choc nie bylo to wylacznie u nas.. znalazlam taki komentarz na kanale Alexa Jonesa

Cytat:
yeap just try to type something in google!!! it says all it is harmfull to your computer are they preparing to shut - down internet?


Czyli w Stanach dzialo sie to samo.. chyba staraja sie przefiltrowac nam tresci, ktore bedziemy mogli czytac a ktore nie Evil or Very Mad lub tez wylapac ludzi, ktorzy takie tresci czytaja.. Think
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:30, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według Google nawalił jakiś pracownik, który zamiast zablokować wybrane niebezpieczne witryny, zablokował wszystkie. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

Przez chwilę miałem nadzieję, że to atak hakera... Wyobraźcie sobie - haknąć Google. To by był wyczyn! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:46, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeden pracownik odpowiedzialny za zablokowanie niebezpiecznych witryn Google na CALYM SWIECIE? Shocked pokazuje to w jaki latwy sposob mozna niedopuscic do rozprowadzenia niechcianych informacji w praktycznie kazdym kraju..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to co że jeden pracownik - a ilu ma być, żeby coś już mogli popsuć? Smile
google to strona w necie jak każda. jak onet czy wp. i jak każda czasem nawala.
to praktycznie jedyna awaria jaka im sie zdarzyła od lat. do tego trwała bardzo krótko. nie ma się czym podniecać.
myślę, że google i tak ma zadziwiającą nie-awaryjność.

hakerzy oczywiście też mogliby ją zablokować. ale wszyscy zawodowi informatycy (hakerzy) wiedzą ze google to jeden z najlepszych pracodawców; część hakerów już tam pracuje - robią wszystko aby ta strona działała i nie dało się jej zablokować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:20, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no to co że jeden pracownik - a ilu ma być, żeby coś już mogli popsuć? Smile
google to strona w necie jak każda. jak onet czy wp. i jak każda czasem nawala.
to praktycznie jedyna awaria jaka im sie zdarzyła od lat. do tego trwała bardzo krótko. nie ma się czym podniecać.
myślę, że google i tak ma zadziwiającą nie-awaryjność.

hakerzy oczywiście też mogliby ją zablokować. ale wszyscy zawodowi informatycy (hakerzy) wiedzą ze google to jeden z najlepszych pracodawców; część hakerów już tam pracuje - robią wszystko aby ta strona działała i nie dało się jej zablokować




A w razie czego to się przewerbują!.



.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:27, 31 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
no to co że jeden pracownik - a ilu ma być, żeby coś już mogli popsuć?


Wszystko fajnie, tyle ze ja napisalam cos innego..

gerwazjana napisał:
jeden pracownik odpowiedzialny za zablokowanie niebezpiecznych witryn Google na CALYM SWIECIE?


to mnie wlasnie zadziwilo, a nie ze jeden pracownik moze cos popsuc.. tak wogule to chyba z iloscia pracownikow odpowiadajacych za wyznaczone zadanie zmniejsza sie prawdopodobienstwo popsucia czegos, bo sie beda nawzajem weryfikowac..

z reszta- nie wazne.. dziwi sam fakt, ze swiatowa korporacja taka jak google wystosowala tak bezsensowne wyltumaczenie.. najbardziej znana wyszukiwarka swiata zablokowana, bo jakis amator przypadkiem zablokowal wszystkie dostepne przez nia strony.. no prosze was- przeciez nawet pracownik witryny radiomaryja.pl nie dopuscilby sie czegos takiego, a nie tacy profesjonalisci.. i w dodatku co Bimi sam napisal- najlepsi hakerzy swiata.. nie wesze zadnego spisku, moze to -jak napisalam powyzej- rutynowe dzialanie, ale nawet dla takiego imbecyla technicznego jak ja, jest to wytlumaczenie malo wiarygodne..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
redmuluc




Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 462
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:45, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jest wyjaśnienie sytuacji, zdaje się że to był czynnik ludzki Wink

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/google_blokada_czy_atak_87774.html

Cytat:
Na stronach The Official Google Blog rzecznik Google Marissa Mayer wyjaśnia, iż przyczyną blokady przeglądarki był ludzki błąd spowodowany omyłkowym zaznaczeniem wszystkich adresów URL zamiast tylko niektórych, przesyłanych na bieżąco przez współpracującą z Google organizacją StopBadware.org.

W oficjalnym komunikacie rzecznik Google przeprasza wszystkich użytkowników za utrudnienia.


ciamajdy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:02, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to ciekawe, bo na kompie mi bloknęło wszystkie strony, a na telefonie przeglądałem normalnie google, bez informacji o zagrożeniu i strony normalnie otwierały się przez google.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:35, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to był zaplanowany test ?

Nie była to awaria tylko w Polsce, ale prawdopodobnie na całym świecie, dla wielu języków.
Czy google znajduje się na jednym serwerze?
Oczywiście, że nie.
Wszystko jest rozmieszczone na dużej ilości tzw. data center.
Jeśli błąd był związany z wieloma komputerami z danymi google, to musiała to być zsynchronizowana i celowa akcja. W innym przypadku nie byłby to tak ogólny błąd.

Pytanie jest co testowali w ten sposób ?
Reakcje użytkowników? Jakie zamieszanie może spowodować brak dostępu do wyszukiwarki informacji? Reakcje konkurencji? Czy coś jeszcze zupełnie innego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:57, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to się nazywa mania spiskowania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wczoraj odniosłem wrażenie, że zablokowano wszystkie strony z antywirusami - Avira, Kaspersky wywalały takie adnotacje a ine strony otwierały się bez problemów - typowy objaw malware w systemie, tak że przez 2 godziny szukałem róznymi programami wirusow na kompie... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:05, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał:
Czy to się nazywa mania spiskowania?

Paranoja prawdziwa, obłęd, z grec. para - "obok, poza" i noos - "rozum, sens") - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne. Omamy występują sporadycznie, struktura osobowości jest zachowana.

Z psychopatologicznego punktu widzenia istotne jest, że urojenia paranoiczne są osądami, które są możliwe do zaistnienia, w przeciwieństwie do urojeń paranoidalnych. Urojenia paranoiczne są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność.

(...) W chorobie tej doznawane przez chorego urojenia są na tyle prawdopodobne, że otoczenie traktuje to raczej jako cechę charakteru, niż chorobę. Można pokusić się o stwierdzenie, że każdy zna jakąś osobę, która ma pewne poglądy nie oparte na żadnych przesłankach, które podzielałoby otoczenie i w tych poglądach jest niewzruszona. Choć wszyscy wokół uważają, że poglądy tej osoby są niezwykłe, to jednak wskutek częstego faktu, że człowiek ten właściwie wypełnia swoje role społeczne (pracownika, ojca/matki, kolegi itp.) urojenia paranoiczne nie są uważane przez innych za chorobowe.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paranoja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:22, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślcie, że cierpię już na jakąś paranoję?
Hmm... przy dłuższym pobycie na tym forum to może być całkiem możliwe Wink

Ale jeśli chodzi o google to ta firma robi ciągle bardzo dużo testów i projektów. Niektóre bardziej udane, niektóre mniej. To zdarzenie mogło być jedno z nich. Nie twierdzę, że było.
Google testuje bardzo dużo rzeczy, nawet to jaki odstęp pomiędzy wynikami wyszukiwania na stronie daje im najlepsze rezultaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:26, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To blokowanie zawirusowanych stron jest już od dawna i kiedyś sprawdzałem te zablokowane strony i rzeczywiście były z keyloggerami lub wirusami. Teraz ktoś się pomylił i dodał wszystkie, ale przecież zawsze można było to ignorować i przejść na daną stronę więc w czym problem? Internet to nie tylko google. Według mnie to nie był żaden atak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:45, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP napisał:
Myślcie, że cierpię już na jakąś paranoję?
Hmm... przy dłuższym pobycie na tym forum to może być całkiem możliwe Wink

Ale jeśli chodzi o google to ta firma robi ciągle bardzo dużo testów i projektów. Niektóre bardziej udane, niektóre mniej. To zdarzenie mogło być jedno z nich. Nie twierdzę, że było.
Google testuje bardzo dużo rzeczy, nawet to jaki odstęp pomiędzy wynikami wyszukiwania na stronie daje im najlepsze rezultaty.


Nie pozwol sobie wmowic, ze masz paranoje.. bo nie masz. Masz watpliwosci ktore sa jak najbardziej uzasadnione na podstawie realnych spostrzezen a nie wymyslow czy urojen.. jesli nie bedziemy mieli watpliwosci, ktore bedziemy starali sie weryfikowac to stopimy sie w jedna szara mase, ktora uwierzy panu z tv, ze Bin Laden chowa sie w jaskini w Afganistanie lub ze terrorysci napadli na samolot z plastikowymi nozami do kartonow..- wiara w te bzdury to dopiero paranoja, a 90% spoleczenstwa w nie wierzy.. Paranoja, urojenia, teorie spiskowe- takimi slowami najczesciej opisywani sa ludzie tacy jak my- ktorzy poszukuja prawdy, a po co? po to aby bali sie miec watpliwosci, zeby sie nie wychylali i siedzieli cicho na swoim miejscu- na kanapie przed telewizorem opychajac sie aspartamem, fluorem czy innymi swinstwami.. Tak wiec drazni mnie jak ktos bazuje na ludzkiej fobii przed oskarzeniami o anormalnosc; to najgorsza rzecz, ktora moglaby przydarzyc sie naszemu spoleczenstwu- aby i ta garstka ludzi trzezwo myslacych zostala zrownana do pionu i wyzwana od psycholi, dlatego ze maja spostrzezenia nie pasujace do 'poprawnej politycznie' wersji.. wyobrazcie sobie co by bylo gdyby ludzie tacy jak Alex Jones, Jordan Maxwell czy Icke bali sie mowic prawde w obawie o to, ze zostana nazwani wariatami? Czy wtedy wy byscie sie obudzili..? choc trzeba przyznac, uciszanie ludzi niezle sie tym z gory udaje.. radze obejrzec to: viewtopic.php?t=5671 to wtedy sie przekonacie jak dobrze..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tutaj na forum zidentyfikowałam różne paranoje. Jest przypadek 9/11, który już jest wliczony jako choroba, potem bardzo niebezpieczny bo zaraźliwy NWO od którego można naprawdę zwariować, następnie paranoja na punkcie żydokomunisty których ludzie dotknięci tą obsesją praktycznie widzą wszędzie. No i obecnie modny obłęd na punkcie negacji holokaustu. I tu niestety zauważyłam że ludzie łatwo dają się w to wciągnąć, bo to trendy, nie zastanawiając się kto za tym stoi i po co. Ludziom się wydaje że myślą samodzielnie, a są zwyczajnie programowani. shakng2

Tak Tańcząca, bronię sie jak mogę żeby nikt mi nie ubijał piany w głowie. Sama decyduję jak mam myśleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 01 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to mamy oświeconą Larę na forum , której powinniście być wdzięczni , gdyż Ona nam zawsze objawi najbardziej obiektywną prawdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Koniec świata google nie działa
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile