W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Trochę śmieszne trochę straszne  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1290
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bou




Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 182
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:21, 15 Kwi '09   Temat postu: Trochę śmieszne trochę straszne Odpowiedz z cytatem

Czy tacy ludzie mogą się przeciwstawić systemowi? Świadomość amerykanów

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:10, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:49, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas odpowiedzi na te testy zapewne wypadłyby lepiej, tylko czy większy zasób wiedzy ogólnej w Polsce przekłada się na mniejszą podatność ludzi na manipulację? Wydaje mi się, że między tymi czynnikami nie ma prostej zależności. Równie dobrze można manipulować ludźmi stosunkowo dobrze wykształconymi - wystarczy wmówić im, że "teorie spiskowe" to coś w rodzaju zabobonu. Nie jest też tutaj wyznacznikiem wiek - czego przykładem jest nasz niemłody kol. M., będący bezkrytycznym wyznawcą wszystkiego, co podaje NASA.

P.S. Nie ironizuję z wieku M., bo ja dokładnie taki sam stary. Ale inaczej patrzę na świat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę....

Coś nieprawdopodobnego. Słyszałem z różnychh opowiadań o ich glupocie i sam się trochę domyślałem, ale to co zobaczyłem w tym filmie przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Oczywiście w polsce możnaby znaleźć kilka osób które NIC na temat świata nie wiedzą ale byli by to:

-chorzy psychicznie
-utrata pamięci po wypadku
-dresiarze bez szkoły
-niektórzy żule

W tym filmie są ludzie z niemal każdej grupy wiekowej i wyglądają na normalnych.
Im dalej na zachód - tym głupsze społeczeństwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:00, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BYLO. Przed zalozeniem nowego tematu sprawdza sie w wyszukiwarce. Nowa to ty chyba nie jestes Bou?

Ale mapa pierwszorzedna Sikorski Very Happy Bardzo mi sie podoba i musze przyznac, ze z mojego doswiadczenia to bardzo dokladnie odzwierciedla przekonania Amerykanow Smile "Polska? To wy tam niedzwiedzie polarne macie, tak?" Laughing albo "To to samo co Rosja, nie? byly Zwiazek Radziecki- po rosyjsku mowicie?", "Tam to jest zimno i snieg pada caly rok" albo to najlepsze- "a wy elektrycznosc to tam macie?" Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było już na tym forum chyba z 3 razy, a mi wydaje się, że tam gdzie ludzie mają lepiej czyli więcej pieniędzy to więcej czasu spędzają na rozrywkach, zabawie, dzieci po szkole tylko grają lub oglądają telewizję, a przy ksiązkach to chyba tylko promil osób. Ale w Polsce wcale nie jest lepiej, z resztą gdyby ktoś zalał mnie podobnymi pytaniami tylko uderzającymi bardziej w ich kontynenty to pewnie bym się popisał podobnie jak oni Smile

Brakuje nam takich ulicznych ankiet w Polsce bo odnośnie informatyki to trochę było i podstawowych pytań takich jak "Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz lub z jakiej przeglądarki?" to 80% nie wie co powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lama




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 160
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:45, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prostynick napisał:
Ale w Polsce wcale nie jest lepiej, z resztą gdyby ktoś zalał mnie podobnymi pytaniami tylko uderzającymi bardziej w ich kontynenty to pewnie bym się popisał podobnie jak oni Smile


Nie zgodzę się. Pytania które zadawal reporter dotyczyły wydarzeń światowych. Nie pytał sie w którym roku urodził sie Lech Wałęsa, bo tego nawet ja nie wiem.

Pytania były proste, a czasem nawet nielogicznie skontrułowane - specjalnie oczywiście. Tak jak np to pytanie:

Gdzie znajduje mur berliński? - pytany nie znał odpowiedzi, choć odpowiedź była zawarta w pytaniu.!

Amerykańskie społeczeństwo jest głuuuuupie w większości. Może zamiast słowa "głupie" powinienem uzyć "niedoinformowane" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:15, 15 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zauważyliście że im bardziej religijne społeczeństwo, tym większa ignorancja? Ignorancja bierze się z fanatyzmu religijnego. Fanatycznie religijnemu człowiekowi, nie potrzebna jest nauka, ani odkrywanie świata. Powinien wystarczyć Bóg. Jak ktoś nie oglądał filmu Jesus Camp, to niech obejrzy. Tam jest pokazane jak ewangelicy edukują dzieci. A w USA jest przewaga właśnie ewangelików. Dla tych ludzi najlepiej nie posyłać dziecka do szkoły, bo w szkole uczą o Darwinie. A Ewangelicy wyśmiewają Darwina i wierzą że ziemia ma 10 000 lat. Ewangelickim dzieciom zabrania sie wielu normalnych rzeczy, nawet popularnej muzyki. W kraju o fundamentaliźmie katolickim tego nie ma, ale za to zaniża się poziom w szkołach i zawęża się dostęp do wiedzy. Zauważyłam że polski internet jest bardzo ubogi. Widzę różnicę między polskim internetem, a w innych krajach. Wiele informacji nie dochodzi na polskie strony. Jeśli ktoś nie zna żadnego języka obcego, jest naprawdę biedny, bo niedoinformowany. Głupie społeczeństwo jest wygodne zarówno dla Kościoła, jak i rządzących polityków. Bo łatwe do prowadzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedzie to smiala teza ale wpadlo mi do glowy, ze szkolnictwo (poza garstka najlepszych collegow) w usa to element nwo


Easy_Rider napisał:
U nas odpowiedzi na te testy zapewne wypadłyby lepiej, tylko czy większy zasób wiedzy ogólnej w Polsce przekłada się na mniejszą podatność ludzi na manipulację? Wydaje mi się, że między tymi czynnikami nie ma prostej zależności. Równie dobrze można manipulować ludźmi stosunkowo dobrze wykształconymi - wystarczy wmówić im, że "teorie spiskowe" to coś w rodzaju zabobonu. Nie jest też tutaj wyznacznikiem wiek - czego przykładem jest nasz niemłody kol. M., będący bezkrytycznym wyznawcą wszystkiego, co podaje NASA.

P.S. Nie ironizuję z wieku M., bo ja dokładnie taki sam stary. Ale inaczej patrzę na świat.


to jest wlasnie to, nalezy zrozumiec, ze im czlowiek wiecej wie tym trudniej go zmanipulowac,
wiem to z doswiadczenia, np gdy ogladalem zeitgeista,a byla to jedna z pierwszej rzeczy ktora mnie uswiodomila w pewnych tematach,
znalem wczesniej historie roznych religii i bogów i wiedzialem, ze info z pierwszej czesci nie jest do konca prawdziwe, czyli nie dalem sie zmanipulowac i nie uwierzylem w niektore rzeczy tam podane


jesli amerykanie sa ta glupi i nie znaja ze slyszenia nawet nazw stanow lub majac 80 lat nie maja pojecia o wojnach swiatowych a co najgrosze uwazaja, ze to im w ogole nie potrzebne to co tu sie dziwic, ze zgadzaja sie na to czy na tamto a wtc11 to oficjalnie bylo za sprawa al qaidy

jakby kazdy na swiecie wiedzial, ze stal pali sie w wiekszej temp niz paliwo to by nikomu nie trzeba by tlumaczyc, ze cos jest nie tak z tym wyjasnieniem itp itd


tak czy inaczej ogladajac filmik swietnie sie bawie, po raz kolejny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:38, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guru7 napisał:
bedzie to smiala teza ale wpadlo mi do glowy, ze szkolnictwo (poza garstka najlepszych collegow) w usa to element nwo


Wcale nie smiala- truthseekerzy juz o tym od dawna mowia. George Carlin nawet o tym w swoim skeczu opowiadal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fop




Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 235
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:29, 17 Kwi '09   Temat postu: ??? Odpowiedz z cytatem

Mam kilku kolegów, nie najwyższego poziomu, których życie składa sie z zapalenia jointa, muzy i dresów ale na Boga znaja odpowiedzi na postawione w tym filmiku pytania i znacznie wiecej, chociaz mam także znajomych po studiach, którzy nie maja pojecia gdzie leży Birma, dodam, że po historii Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:41, 17 Kwi '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawie wszyscy znają jp2, mp3, 3gp, mp4 ale nie wiedzą jak żyć świadomie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
J a s n y




Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1058
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:54, 25 Sie '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aXnd29V_460svav1.mp4?_=34
_________________
" Nie wiem o jakim elektronicznym funcie piszesz, bo takowy nie istnieje " ~@goral_
# demokracja to komunizm w powijakach #
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1771
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 26 Sie '23   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Trochę śmieszne trochę straszne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile