LĘBORK. Zwolnione pracownice hipermarketu Kaufland twierdzą, że kazano im sprzedawać stare mięso i fałszować daty ważności żywności.
Gazeta Pomorska opisuje jak przeterminowane sery i wędliny w opakowaniach były rozpakowywane i sprzedawane na kilogramy. Gdy były zielone, dyrektorka kazała odkroić plasterek, a resztę sprzedawać.
– Gdy bułki, które wypiekaliśmy na miejscu, nie zostały sprzedane, na drugi dzień wypiekałyśmy je znowu. Po godzinie były tak twarde jak kamienie. Miałyśmy je mieszać ze świeżymi.
Dyrektorka komentowała: niech wpierdalają. – mówi Andżelika J., która w czerwcu została wyrzucona z pracy. Jak twierdzi za to, że upomniała się o przerwy śniadaniowe.
Andżelika skarży się, że zmuszano ją do sprzedawania towarów nieświeżych. Przede wszystkim mięs: wołowiny, mięsa rosołowego, na gulasz. – Czasami tak śmierdziało, że po cichu mówiłam ludziom, żeby go nie kupowali – mówi pani Andżelika.
Potwierdza to inna była pracownica. – Przeceniane były towary przeterminowane. Szczególnie drogie mięsa. Z zamrażalni najpierw miałyśmy wyciągać te, które najdłużej leżały – wtórują. – Podobnie było z mięsem grillowym, które ma bardzo krótki termin ważności. Potem klienci skarżyli się na biegunkę.
Ich zdaniem dyrektorka wcześniej wiedziała o kontroli zwierzchników czy sanepidu. Opowiadają o ubiegłorocznej aferze, kiedy jeden z klientów kupił makaron z robakami.
– Miała być kontrola z sanepidu. Pracownicy od 5 rano porządkowali półki. Na drzwiach wisiała kartka, że sklep będzie otwarty później. Pracownicy wyrzucali produkty, w których były robaki. Te, w których ich nie było, zaklejali taśmą i odkładali na bok.
Kobiety stawiają też cięższe zarzuty. – Po otwarciu sklepu osoby z rodziny dyrektorki i głównej kasjerki przechodziły przez kasy z pełnymi koszami zakupów. Kosze są ogromne, a one płaciły ledwie po 30 zł
– wyznaje Mariola L.
Zbigniew Barański, dyrektor lęborskiego sanepidu, przyznaje, że po kontrolach już kilka razy zamykano sklep.
Autor: Akai47
Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej
Wolne Media
http://wolnemedia.net/?p=16250