W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Polska-Rosja, przyjaźń czy nienawiść?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 1926
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:01, 17 Sty '09   Temat postu: Polska-Rosja, przyjaźń czy nienawiść? Odpowiedz z cytatem

Założyłem ten wątek w związku z dyskusją w innym temacie.

Chciałbym was zapytać, czy Polska powinna ocieplać stosunki z Rosją na każdym poziomie czy wręcz przeciwnie zaogniać?
Co sądzicie o tym problemie, jakie są wasze odczucia i dlaczego.
Czy przypadkiem nie jesteście w tym temacie prowadzeni tak jak tego TV chce?
Czy zastanawialiście się (niechętni Rosji) kiedykolwiek dlaczego "plujecie" na Rosję?
Zapraszam do dyskusji, a sądzę, że temat powinien być ciekawy i z tego co przeglądałem, praktycznie nigdzie na ten temat się nie dyskutuje (poza jednostronnymi deklaracjami nie popartymi żadnym uzasadnieniem).
Jest to wątek o szerokim polu tematycznym dotyczącym spraw Polsko-Rosyjskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie nie widzę powodu, by obrażać się na Rosjan. Co było, to było, komunizm bardziej zaszkodził im samym, niż Polakom.
Słuchałem kiedyś ciekawej wypowiedzi pewnego etnografa badającego kulturę Rosji. Stwierdził on, że Rosjanie to ludzie gościnni i wylewni, którzy skorzy są z ulicy zaprosić cię do stołu, ale gdyby nagle "padł rozkaz" gotowi są zaszlachtować gościa gołymi rękoma.
Taki naród.
Z Rosją jest kilka interesów do zrobienia. Warto by było wykorzystać fakt, że jest to ogromny kraj o nieograniczonych potrzebach. Polski znaczący eksport jest kroplą bez znaczenia ekonomicznego dla Rosji. Przykład- wieprzowina i słynne embargo.
Warto by było też poczynić jakieś kroki, by zneutralizować próbę marginalizacji Europy Środkowej przez powstający układ Rosja-Niemcy. Dopóki jednak rządzi u nas CIA nie ma na to szans.
Tyle mżonek. Jako państwo odwiecznie kolonialne przechodzimy jedynie z rąk do rąk i nigdy nie zaistnieje wspólny interes prawdziwej zdrowej współpracy. Albo służymy jako rezerwuar dóbr albo jako obszar buforowy między Rosją a Europą Zachodnią. Nie każdy może wie, ale za czasów Zimnej Wojny w terytorium Polski wycelowane było 500 (pięćset!!!) głowic nuklearnych i to z obu stron, po to, by uniemożliwić ofensywę wojsk w którąkolwiek stronę.
Osobiście mam wielki, choć całkowicie irracjonalny szacunek do Rosji i Rosjan. Putin wydaje się być prawdziwym przywódcą, nie marionetką. Ich technika wojskowa (samoloty, okręty podwodne, siły specjalne) budzą respekt. Mam na warsztacie rosyjskie narzędzia, które wydają się być niezniszczalne. Włącznie z oscyloskopem. Szkoda, że czasy bazarowego handlu z Nimi już przeminęły.
_________________
Moja chata z kraja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:28, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:
Generalnie nie widzę powodu, by obrażać się na Rosjan. Co było, to było, komunizm bardziej zaszkodził im samym, niż Polakom.


Zdecydowanie tak, zwłaszcza, że w Polsce tak naprawdę komunizmu nigdy nie było.

Cytat:

Słuchałem kiedyś ciekawej wypowiedzi pewnego etnografa badającego kulturę Rosji. Stwierdził on, że Rosjanie to ludzie gościnni i wylewni, którzy skorzy są z ulicy zaprosić cię do stołu, ale gdyby nagle "padł rozkaz" gotowi są zaszlachtować gościa gołymi rękoma.
Taki naród.


A to nowość dla mnie, bo o drugiej części zdania słyszę pierwszy raz...

Cytat:

Z Rosją jest kilka interesów do zrobienia. (ciach...)
Warto by było też poczynić jakieś kroki, by zneutralizować próbę marginalizacji Europy Środkowej przez powstający układ Rosja-Niemcy. Dopóki jednak rządzi u nas CIA nie ma na to szans.
Tyle mżonek. Jako państwo odwiecznie kolonialne przechodzimy jedynie z rąk do rąk i nigdy nie zaistnieje wspólny interes prawdziwej zdrowej współpracy. Albo służymy jako rezerwuar dóbr albo jako obszar buforowy między Rosją a Europą Zachodnią. Nie każdy może wie, ale za czasów Zimnej Wojny w terytorium Polski wycelowane było 500 (pięćset!!!) głowic nuklearnych i to z obu stron, po to, by uniemożliwić ofensywę wojsk w którąkolwiek stronę.


Ale właśnie była ogromna szansa zostać pośrednikiem na Lini wschód - zachód. Wystarczyło chcieć. Nie na zasadach poddańczych czy służebnych ale na zdrowych rynkowych stosunkach.

Cytat:

Osobiście mam wielki, choć całkowicie irracjonalny szacunek do Rosji i Rosjan. Putin wydaje się być prawdziwym przywódcą, nie marionetką. Ich technika wojskowa (samoloty, okręty podwodne, siły specjalne) budzą respekt. Mam na warsztacie rosyjskie narzędzia, które wydają się być niezniszczalne. Włącznie z oscyloskopem. Szkoda, że czasy bazarowego handlu z Nimi już przeminęły.


To właśnie efekt między innymi rządów Buzka i AWS-UW. To w 1998 wprowadzono restrykcje dla przyjeżdżających ze wschodu. To był początek. Należy też pamiętać, że wówczas w Łodzi ok 60% zakładów tekstylnych produkowało właśnie dla tych handlarzy!
My kupowaliśmy od nich (na bazarze) lornetki, aparaty foto. narzędzia etc. Oni za te pieniądze kupowali ciuchy. Opłacało się im i nam. Ale komuś to przeszkadzało...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:31, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem zaglądam na (http://engforum.pravda.ru/) i z wpisów tam zawartych wynika iż w Rosji szerzony jest ruch antypolski.
Na tamtym forum nie jesteśmy mile widziani, opisywani jesteśmy jako naród gorszej kategorii.
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:34, 17 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosja nadal prowadzi politykę imperialną i raczej z niej nie zrezygnuje. Obecne chłodne stosunki między Polską i Rosją to wynik '' politycznego focha'' za nasze prozachodnie ciągotki zwłaszcza po 89. Myślę, że zwykły Polak ze zwykłym Rosjaninem lubiliby się bardzo gdyby nie nagonka i propaganda Kremla. To oni próbują skłócić nasze narody.Niestety to co napisał Kowal jest prawdą. Rosjanie są podatni na polityczną manipulację. Nie wiedzieć czemu bardzo ufają swojemu rządowi, a historia pokazuję jak one się im się za to odwdzięczały....

Swoją drogą ostatnimi czasy odradza się Neoslawizm. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:41, 18 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaaQ napisał:
Rosja nadal prowadzi politykę imperialną i raczej z niej nie zrezygnuje. Obecne chłodne stosunki między Polską i Rosją to wynik '' politycznego focha'' za nasze prozachodnie ciągotki zwłaszcza po 89. Myślę, że zwykły Polak ze zwykłym Rosjaninem lubiliby się bardzo gdyby nie nagonka i propaganda Kremla. To oni próbują skłócić nasze narody.


No dobrze, a masz jakieś konkretne sprawy które by to utwierdzały? Nie muszą być konkretne źródła, ale nawet własne odczucia, jakiś działań czy innej niechęci.

Cytat:

Niestety to co napisał Kowal jest prawdą. Rosjanie są podatni na polityczną manipulację. Nie wiedzieć czemu bardzo ufają swojemu rządowi, a historia pokazuję jak one się im się za to odwdzięczały....


Rosjanie przede wszystkim nie są podatni na polityczną manipulację, ale są bardziej związani ze swoją władzą. Rosja nigdy nie była i długo nie będzie krajem demokratycznym w podobnym wydaniu jak np. USA.
O wiele bardziej podatni na manipulacje są moim zdaniem Polacy. Bo Polakom wystarczy pokazać w TV kolorowy obrazek wzięty z amerykańskiego filmu kat. D i już masz 50% poparcia:) I to się nasila! Pamiętam jak w 1993 (lub w okolicy) Tusk ze swoim KLD (tak się wówczas nazywała partia Tuska) zrobił kampanię w Warszawie w stylu amerykańskim;) z tancerkami, przemarszem, festyn panie jak na "Sami swoi" cz. III, ale chyba było za wcześnie, bo ludzie to kwitowali wówczas śmiechem w stylu "kaczor donald paraduje jak w Hollywood". Dziś to już wystarcza.

forrest_
Cytat:
Czasem zaglądam na (http://engforum.pravda.ru/) i z wpisów tam zawartych wynika iż w Rosji szerzony jest ruch antypolski.
Na tamtym forum nie jesteśmy mile widziani, opisywani jesteśmy jako naród gorszej kategorii.


To już inny problem, bo popatrz na inne fora. Za oceanem i w europie zachodniej uważają nas za głupków.
A rządy (w Polsce) dalej ich do tego przyświadczają, że tak jest.
Niedawne stwierdzenie (słyszałem w Polskich mediach) z Gruzji - "Polacy, wy sprzedajne kurwy..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:07, 18 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko za głupków ale za całe zło na tej planecie:

GERMANS: ABUSED MINORITY!
An odd concept you may have never heard of. But it happened.

http://engforum.pravda.ru/showthread.php?t=238405
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowal napisał:
Jako państwo odwiecznie kolonialne przechodzimy jedynie z rąk do rąk i nigdy nie zaistnieje wspólny interes prawdziwej zdrowej współpracy.

Polska (w różnej formie) istnieje tysiąc lat, z czego jedynie przez ostatnie 300 lat jesteśmy w większym bądź mniejszym stopniu podlegli. Natomiast wcześniejsze lata, czyli w sumie 700 lat, to nieustanny rozwój Królestwa Polskiego, a później Korony w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

A co do relacji z Rosją, to ja widzę taką politykę Polski, która doprowadzi do:
1. Takiego osłabienia Rosji, by móc zająć Królewiec bez jednego wystrzału.
2. Kontynuowania osłabiania Rosji, ta aby skurczyło się do obszaru pomiędzy Moskwą a Uralem.
A potem to się zobaczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
Kowal napisał:
Jako państwo odwiecznie kolonialne przechodzimy jedynie z rąk do rąk i nigdy nie zaistnieje wspólny interes prawdziwej zdrowej współpracy.

Polska (w różnej formie) istnieje tysiąc lat, z czego jedynie przez ostatnie 300 lat jesteśmy w większym bądź mniejszym stopniu podlegli. Natomiast wcześniejsze lata, czyli w sumie 700 lat, to nieustanny rozwój Królestwa Polskiego, a później Korony w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

A co do relacji z Rosją, to ja widzę taką politykę Polski, która doprowadzi do:
1. Takiego osłabienia Rosji, by móc zająć Królewiec bez jednego wystrzału.
2. Kontynuowania osłabiania Rosji, ta aby skurczyło się do obszaru pomiędzy Moskwą a Uralem.
A potem to się zobaczy.


A Kijów - panie! Co z Kijowem? Lwowem i kresami? Aha, to Ukraińskie a Ukraina to nasz sojusznik...
Pewien idiota z KPN zwany Moczulskim chciał z szabelką na Kijów... czy już pojechał czy nadal się zastanawia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cham




Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 448
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:41, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
(...)

A co do relacji z Rosją, to ja widzę taką politykę Polski, która doprowadzi do:
1. Takiego osłabienia Rosji, by móc zająć Królewiec bez jednego wystrzału.
2. Kontynuowania osłabiania Rosji, ta aby skurczyło się do obszaru pomiędzy Moskwą a Uralem.
A potem to się zobaczy.


Bądźmy realistami. Co do stanu i gotowości armii rosyjskiej to dystans USA-Rosja zmienia się na korzyść Rosji. Nawet jeśli USA ma nowocześniejszą armię, jak przyjdzie do konkretu to Rosji łatwiej będzie walnąć na USA niż USA na Rosję. A osłabianie Rosji musiało by potrwać z 200 lat, żebyśmy mogli ją zaatakować. Takiej techniki wojskowej nie uzyskamy nawet za 100 lat i to przy wsparciu USraela. Co mamy? Honkery, dobre wojsko i kilka przestarzałych F-16??? Takie potęgi jak usa i rosja rozsypują się od środka, a taki rozpad wróżę wcześniej USA niż Rosji. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 19 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polska (w różnej formie) istnieje tysiąc lat


Co do całego zdania się zgadzam, że różnie podległa Polska była, ale gwoli ścisłości... śmiem twierdzić, że państwo słowiańskie istniało już za świetności Imperium Rzymskiego, a po wojnach z Frankami się rozpadło tworząc Polskę, Rosję, Czechy, Chorwatów i Serbów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 20 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie napisałem, że należy militarnie atakować Rosję. Wręcz przeciwnie w punkcie pierwszym wyraźnie napisałem zająć Królewiec bez jednego wystrzału. Dlaczego Wam od razu przychodzi na myśl zbrojna konfrontacja? Rosję można "rozłożyć na łopatki" innymi sposobami, np. poprzez degenerację intelektualno-moralną, polityczną i gospodarczą, i przy odpowiednim udziale skorumpowanych rosyjskich "elit". Z resztą, to już się w Rosji dzieje. Pytanie tylko czy i kiedy nastąpi upadek Rosji jaką znamy i gdzie w tym momencie będzie Polska. Ja tam mogę poczekać nawet i 200 lat, ale czuję, że nastąpi to znacznie szybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:51, 20 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Cham’em, od dawna interesuję się militariami i konflikt zbrojny kompletnie odpada.
Nasze F16 to raczej latające trumny w porównaniu z ich nowymi konstrukcjami.
Tu zapodam dobry filmik:


Wystarczy też popatrzeć na aspekt psychologiczny takiej wojny, tak jak było w Gruzji.
Rosjanie dysponują znakomicie wyszkoloną armią na widok której inne wojska po prostu uciekają zostawiając swój (obcy – amerykański) sprzęt.
Heh a później oddajcie nam nasze hamery Laughing
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Polska-Rosja, przyjaźń czy nienawiść?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile