W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry   
Podobne tematy
Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy 210
Kim jest Owsiak14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
29 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 21647
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Accent




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przebrnąłem przez cały temat i jestem szczerze zaskoczony liniowością myślenia większości z was. Mówicie o wredności zbierających puszki, o presji społecznej na tych niepłacących, o złodziejskim charakterze WOŚP i o wielu innych aspektach, posiłkując się barwnymi przykładami mającymi dowieść, że Owsiak i cała jego organizacja większość kasy i profitów zagarnia dla siebie, zaś niewielka część wpływów trafia na oryginalne cele Orkiestry.
Aby nie było niejasności, od razu zaznaczam, iż mój stosunek do WOŚP jest ambiwalentny, choć w gruncie rzeczy - bardzo ciepły.

Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że to państwo powinno finansować zakup całej aparatury, którą dostarcza WOŚP. Nie jest rzeczą organizacji charytatywnych, lecz państwa dbać o zdrowie obywateli poprzez dostarczanie aparatury i wszystkiego, co tylko będzie potrzebne. Ale, ale! Zakładając, że na tym forum skupiają się ludzie poszukujący wiarygodnych informacji lub innego punktu widzenia na sprawy im już znane, dochodzę do wniosku, że nie są to ludzie naiwni. Na pewno nie uwierzą w to, że nagle, z dnia na dzień państwo znajdzie fundusze i z radością wesprze szpitale, że nagle biurokracja i nieczyste powiązania znikną, że wszystko się pięknie wyklaruje i staniemy się prawdziwym społeczeństwem obywatelskim, w którym obywatele są partnerami dla państwa i vice versa. Nie, to zbyt naiwne, by ktokolwiek tutaj mógł tak uważać. Oczywiście dążenie do takiego stanu rzeczy jak jak najbardziej właściwe, ale nie można przecież oczekiwać, że stanie się to szybciej niż w ciągu dekady, lub co bardziej prawdopodobne - w ciągu dekad kilku.

Zarzuty o hipokryzję ludzi wrzucających do puszek są dla mnie nietrafione. Oczywiście rację mają ci, którzy mówią o zakłamaniu ogromnej części naszego polskiego społeczeństwa. Człowiek przecież nie może być oczyszczony ze skaz przez wrzucenie pieniążków do puszki, mówicie. To przypomina przecież płatne odpusty, dodałbym. Ale co to ma do rzeczy? Właśnie ta cała otoczka czynienia dobra skłania wielu ludzi do wyłożenia paru groszy i to nic innego, jak dobra, skuteczna kampania reklamowa akcji. Ludzie czują się na parę dni dobrą wspólnotą, noszącą przyklejone serduszka do kurtek, butów czy czapek. Zapamiętują WOŚP jako coś przyjemnego i w następnym roku prawdopodobnie też dołożą się do (już przysłowiowej) puszki. Nazwijcie to jak chcecie - Karnawał Krótkich Serc, Medialna Komercyjna Szopka, Cyrk Hipokrytów. Kogo to obchodzi? Najmniej na pewno samego Owsiaka, który wie, że najważniejszy jest efekt, końcowy zysk. Przykro mi, panie i panowie, ale w dzisiejszym świecie nawet dobroć trzeba dobrze opakować i sprzedać, żeby osiągnąć wymierny rezultat. Może to obrzydliwe, ale właśnie dzięki całej otoczce ckliwej dobroczynności Wielkiej Orkiestrze udaje się zgromadzić dużo pieniędzy. Proste pytanie - co was obchodzą zakłamani ludzie, którzy wrzucą do puszki raz do roku trochę zawartości portfela? Bardzo dobrze, że to robią! Przydadzą się do czegoś. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby byli oni w stanie sami wyjść z inicjatywą pomagania komuś. To ktoś musi wyjść do nich z puszką, wiecie o tym sami.

Zdaję sobie sprawę, że sporo z uzbieranej kasy przepada w kieszeniach nieodpowiedzialnych i głupich dzieciaków, czasami też ktoś starszy i bardziej perfidny stara uszczknąć coś dla siebie. To normalne. Gdzie jest gruba forsa, tam zawsze pojawiają się hieny, nie da się temu zaradzić. Znam gorsze przypadki materializmu, które oscylują głównie wokół relacji rodzinnych (rodzina, brzmi dumnie). Kłótnie o mieszkanie i majątek umierających starszych osób, nawet w ich obecności, to najświetniejszy przykład znany mi z życia.
Wiele osób wspominało - fajne jest to, że WOŚP jest w stanie uzbierać tyle pieniędzy, aby pomóc sporej ilości osób. Trochę uzyskanej forsy przepada, ale nie oczekujecie chyba stuprocentowej skuteczności? Jak dla mnie wystarczy choćby 50%. To na pewno więcej, niż ja mógłbym w stanie zdziałać, więc nie będę tego krytykować póki sam nie wymyślę czegoś lepszego.

joordano, mnie też robi się niedobrze na samą myśl o uszczypliwych i bezzasadnych komentarzach jednodniowych wysłanników dobra z atrybutem w postaci puszki. Ale takich powinno się zwyczajnie olewać bez zważania na ich puste przytyki, nie zasługują na uwagę. Domyślam się, że jesteś osobą dość nonkonformistyczną - najlepiej takich nie rozumiejących swojej roli idiotów zignorować, bo to tacy najbardziej rzucają się w oczy. Nie ci normalni, którzy wiedzą co i w jakim celu robią.

@JA:
Cytat:
Bardzo mało to dociera do szpitali Wink. Myślę, że przynajmniej z 90% kwoty traci sie po drodze.

Śmiałe stwierdzenie. Takie zaś muszą być udowodnione, aby nie zostały uznane ze bajdurzenie i wyssane z palca informacje. Mógłbyś podać jakiś dowód? I, w miarę możliwości, źródło.
Cytat:
Gdyby ludzie wiedzieli to żadna orkiestra nie byłaby potrzebna...

Ale nie wiedzą, prawda?

@gnosis:
Cytat:
Zakupy dla WOŚP-u to dile z wielkimi firmami ,a lekarze działający w radzie przy WOŚP korzystają z tz bonusów od tych transakcjii wycieczek i innych ...

Co nie zmienia faktu, że przez swoją działalność pomogli wielu ludziom. Więc to mnie absolutnie nie przekonuje. WOŚP nie jest organizacją Don Kichotów, bez wpasowania się w pewne schematy i mechanizmy nic by nie zdziałali. Smutne, ale prawdziwe. Nie zmienia jednak faktu, że Orkiestra pomogła wielu ludziom. Nie jest ona w stanie naprawić systemu, to oczywiste. Ale faktu pomocy paru dzieciakom nie zdementuje żaden, nawet najmocniejszy argument.

Tak na koniec dodam, że sam nie wpłacam do puszki, ale nie zamykam się w domu na czas trwania Orkiestry. Bo i po co?


P.S. - witam wszystkich. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:04, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Śmiałe stwierdzenie. Takie zaś muszą być udowodnione, aby nie zostały uznane ze bajdurzenie i wyssane z palca informacje. Mógłbyś podać jakiś dowód? I, w miarę możliwości, źródło.


Moje doświadczenie.
Większość ludzi zbierających pieniądze bierze udział w tej orkiestrze, bo zarobią więcej w ciągu klku godzin niż niejednokrotnie w dobrej pracy. Jak mówiłem oni przeciętnie zabierają połowę z puszek. W punktach zbioru również zabierają, nie wiem ile, ale myślę, że mogłaby to być nawet połowa - itd...
W końcu trafia na główny licznik 10% pierwotnej kwoty Wink, więc mogą zabierać nawet 90%. Z pewnością więcej niż 60% znika po drodze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:14, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
Cytat:
Śmiałe stwierdzenie. Takie zaś muszą być udowodnione, aby nie zostały uznane ze bajdurzenie i wyssane z palca informacje. Mógłbyś podać jakiś dowód? I, w miarę możliwości, źródło.


Moje doświadczenie.
Większość ludzi zbierających pieniądze bierze udział w tej orkiestrze, bo zarobią więcej w ciągu klku godzin niż niejednokrotnie w dobrej pracy. Jak mówiłem oni przeciętnie zabierają połowę z puszek. W punktach zbioru również zabierają, nie wiem ile, ale myślę, że mogłaby to być nawet połowa - itd...
W końcu trafia na główny licznik 10% pierwotnej kwoty Wink, więc mogą zabierać nawet 90%. Z pewnością więcej niż 60% znika po drodze.


Super:
1. Dowód z niewiedzy (nie wiemy ile kradną - może nawet 99.999999% Wink )
2. Źródło - własne przemyślenia.

Nie ma co, przekonałeś mnie Ja. Poza tym na pewno, gdyby nie było WOŚP to w Polsce żyłoby się lepiej. Acha - i jeszcze ten straszny festiwal satanistów, anarchistów i narkomanów! A może by tak nakazać przekazanie tej kasy na odwierty, albo na bieżącą działalność RM i telewizji T(adeusz)R(ydzyk)WAM

Nie ma co - polskie piekiełko musi być nawet na tym forum. Wiecie, że jedyny kocioł w piekle, którego nikt nie pilnuje - to kocioł z Polakami? Jak ktoś tylko się wychyli, to zawsze znajdzie się ręka, która go wciągnie z powrotem.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Accent




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załóżmy, że twoje doświadczenie nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem. Twoje powoływanie się na siebie samego też mnie nie przekonuje, bo nie jesteś dla mnie autorytetem. Możesz odesłać do czegoś wychodzącego poza twoją opinię? Jakieś dane z dość niezależnego źródła?
Zabrzmiało dość ostro. Nie chodzi o to, że się czepiam, bo to co mówisz może być jak najbardziej prawdą. Jest to jednak na tyle skrajna opinia, że ciężko ją zwyczajnie zaakceptować. Dlatego chciałbym, abyś udowodnił to w sposób, który by mnie do niej przekonał. Jeżeli masz rację, to WOŚP wychodzi na zgniłą od środka organizację, która żeruje na ludzkiej naiwności. Dopuszczam do myśli to, że sporo zebranej kasy może gdzieś "wsiąkać", ale 90% oznaczałoby, że ludzie odpowiedzialni za tę imprezę o tym wiedzą. Nie da się tego inaczej wyjaśnić. Odnosząc się do najbardziej znanej persony, Owsiaka, uważam go za osobę świadomą i potrafiącą prowadzić biznes (w końcu ma swoją firmę). Tendencyjny spadek efektywności WOŚP (wspominaliście, że pierwsze akcje były jeszcze, nazwijmy to, "czyste") nie mógł zostać zauważony. Wniosek z tego gdybania jest prosty - skoro WOŚP traci, organizatorzy też tracą, więc logicznie - sami nie mogą czerpać zysków. Zapewne do tej pory zrobiliby coś w tej sprawie, zamiast przypatrywać się temu z założonymi rękoma. Również w przypadku, gdyby ludzie stojący wyżej w organizacyjnej strukturze WOŚP nie czerpali zysków dla siebie, a działali charytatywnie, spadek byłby zauważony i zapewne potępiony jeszcze ostrzej i bezpośredniej, bez potrzeby ukrywania prawdziwej przyczyny takich działań.
Osobiście nie mogę się wypowiadać o szczegółowym mechanizmie działania WOŚP, bo nigdy nie byłem w stanie obserwować ich bezpośrednio u źródła. Muszę się posiłkować danymi od różnych osób i ogólnodostępnych źródeł, które nie wspominają o twoich 90%. Dlatego chcę, abyś w rzeczowy sposób poparł swoją tezę, bo prawdopodobnie brałeś kiedyś aktywny udział w Orkiestrze lub znasz co najmniej parę osób, które były w to jakoś zaangażowane.
Zainteresowałeś mnie kontrowersyjną tezą i...

I znowu się rozpisałem. blackeye


EDIT: inecki, proszę, nie mieszajmy do tego religii. Smile On może mieć rację, której jeszcze nie udowodnił. Gdybym coś zakładał z góry, to... nie byłoby mnie na tym forum. :F Jeżeli jest w stanie nas przekonać, to na pewno to zrobi. Jeżeli nie - temat nieważny. ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotr147




Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna zrobic przelewu?

<edit> politycy kradna wiec nie placie podatkow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Super:
1. Dowód z niewiedzy (nie wiemy ile kradną - może nawet 99.999999% )
2. Źródło - własne przemyślenia.

Nie ma co, przekonałeś mnie Ja. Poza tym na pewno, gdyby nie było WOŚP to w Polsce żyłoby się lepiej. Acha - i jeszcze ten straszny festiwal satanistów, anarchistów i narkomanów! A może by tak nakazać przekazanie tej kasy na odwierty, albo na bieżącą działalność RM i telewizji T(adeusz)R(ydzyk)WAM

Nie ma co - polskie piekiełko musi być nawet na tym forum. Wiecie, że jedyny kocioł w piekle, którego nikt nie pilnuje - to kocioł z Polakami? Jak ktoś tylko się wychyli, to zawsze znajdzie się ręka, która go wciągnie z powrotem.


Inecki... Moi znajomi co roku biorą w tym udział i wiem ile zabierają Wink. Pracują także w punktach zbioru i też tam zabierają. Nie wmawiaj mi niewiedzy, jeśli sam nie posiadasz na ten temat żadnej Wink. Po prostu wiem co się tam dzieje. Czytałeś w ogóle co ja wcześniej pisałem? Powiedziałem gdzieś, że to złe?

Accent bardzo mi sie spodobało to co napisałeś, widać, że masz otwarty umysł i nie pienisz się jak Ci ktoś powie, co nie zgadza się z Twoim wyobrażeniem rzeczywistości Smile

Jednak nie spodobało mi się to:

Cytat:
Jakieś dane z dość niezależnego źródła?


Podobnie by było jakbyś zarządał ode mnie informacji na temat jakie sumy wpływają na konta biorących łapówki i najlepiej jkaby były z GUSu.
Po prostu się tak złożyło, że znam bardzo dużo osób, które biorą udział w tym i latają z puszkami, tylko po to by zarobić. To samo się dzieje w punktach zbioru.

Nigdzie nie stwierdziłem, że WOŚP jest zły, jednakże napisałem, że jakby chcieli politycy coś z tym zrobić to dawno by się z problemami uporano, nie byłby potrzebny WOŚP i zrobiono by to bardziej efektownie.
WOŚP to po prostu efekt nieudolności systemu, polityków itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja - żeby dokonywać takich ekstrapolacji trzeba mieć coś więcej niż lokalną obserwację.

Cytat:

Astronom, fizyk i matematyk podróżowali razem pociągiem. W pewnej chwili zobaczyli za oknem na pastwisku samotną czarną owcę. Astronom powiedział: „owce są czarne”. Fizyk go poprawił: „istnieje czarna owca”. Na to matematyk stwierdził: „istnieje przynajmniej jedna owca, której przynajmniej jedna strona jest czarna”.

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:07, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Aqualinespirit. Uogólniłem to na podstawie swojej miejscowości (największe miasto Śląska) i uznałem, że tak wszędzie jest. Możliwe, że to tyczy tylko mojego miejsca zamieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Accent




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:

Jednak nie spodobało mi się to:

Cytat:
Jakieś dane z dość niezależnego źródła?


Podobnie by było jakbyś zarządał ode mnie informacji na temat jakie sumy wpływają na konta biorących łapówki i najlepiej jkaby były z GUSu.
Po prostu się tak złożyło, że znam bardzo dużo osób, które biorą udział w tym i latają z puszkami, tylko po to by zarobić. To samo się dzieje w punktach zbioru.

Nigdzie nie stwierdziłem, że WOŚP jest zły, jednakże napisałem, że jakby chcieli politycy coś z tym zrobić to dawno by się z problemami uporano, nie byłby potrzebny WOŚP i zrobiono by to bardziej efektownie.
WOŚP to po prostu efekt nieudolności systemu, polityków itd.


Źle się wyraziłem, rzeczywiście zabrzmiało trochę abstrakcyjnie. Wink Niezależne źródło w tym wypadku oznaczało coś pokroju artykułu prasowego lub wywiadu stanowiącego oficjalne stanowisko jakiejś osoby związanej z WOŚP. O reportażu mogę tylko marzyć. Rzeczy takie pojawiają się w tego typu dyskusjach. Bazowanie tylko i wyłącznie na twoich wypowiedziach dalej jest dla mnie nieprzekonywujące i zapewne to rozumiesz. Smile Uznając za fakt twoje znajomości i przyjmując to za argument, wciąż jest on osłabiany ze względu na uogólnienie na podstawie niewielkiej ilości osób (które znasz) w skali krajowej oraz na to, że twoja obserwacja jest jednopunktowa.
Poszukam informacji na temat stopnia "zepsucia" WOŚP, może uda mi się coś znaleźć sieci. Może masz rację, warto to sprawdzić. Jak na razie wyjaśnienie jest jak dla mnie zbyt mało wiarygodne, aczkolwiek... jak tylko znajdę coś ciekawego to mam nadzieję, że wrócimy do dyskusji. Smile
Oczywiście bez mieszania do tego tematów, że tak powiem, transcendentnych. I całkiem niepotrzebnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:33, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem kilka takich ciekawych informacji na ten temat:
http://www.pardon.pl/artykul/7509/wolont.....zki_zobacz

I na forum WOŚPu:
http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=9902

Można śmiało po takich obrazkach stwierdzić, że takie incydenty są dość popularne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Accent




Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:47, 25 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.frazpc.pl/b/177632

Tam w jednym momencie ktoś wspomina o 80%, ale ani twoje dane, ani moje w faktyczny sposób nie potwierdzają, żeby wolontariusze w tak masowym stopniu zawłaszczali kasę. Pewnie nie ma żadnej ogólnopolskiej zależności i w każdym mieście jest inaczej. Ba, właściwie na podstawie podanego przez ciebie linka znacznie pewniej jest stwierdzić, iż sytuacja puszek zależy od konkretnego sztabu - w podlinkowanym wątku na oficjalnym forum WOŚP kilka razy jest wzmianka, że nie wszystkie sztaby pilnują sprawdzania nienaruszalności puszek.
Incydenty owszem, są popularne, jednak na pewno nie dominujące. Takie odnoszę wrażenie po zapoznaniu się z wypowiedziami ludzi ze wspomnianego tematu na forum WOŚP i kilkoma innymi źródłami. Ale to tylko wrażenie. Smile

Do ostatecznej wersji raczej nie dojdziemy, bo meritum naszej dyskusji wydaje mi się w tej chwili bardzo względne. Mimo to dzięki wielkie za linka do forum WOŚP - widzę, że ludzie współtworzący tę imprezę nie śpią i aktywnie działają w sprawie ogołacanych puszek (vide wrocławski patent z folią termokurczliwą). W pewien sposób pocieszające. ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:10, 03 Sie '09   Temat postu: Re: Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Dlaczego nie wspieram WOŚP?



Jest jeden przeważający powód. Dlatego, że wszyscy to robią, a robiąc to co wszyscy "idę z tłumem", "dryfuję z prądem", "jestem zmanipulowany naciskiem społecznym", "nie mam własnego zdania", "jestem owieczką w stadzie", a to wszystko jest dokładnie tym co mamy w definicji NWO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
astrit




Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 940
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:24, 03 Sie '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem szczerze , że nigdy nie byłam na takich spędach i ani mnie to pociąga ani chwyta za serce. też uważam że takie manipulowanie ludźmi jest trochę dziwne ale psychoza tłumu jest tak ogromna że nie warto sie wypowiadać na ten temat bo można zostać wrogiem publicznym nr 1.
ja pozostawiam to innym niech sobie dryfują jak uważają. mnie mój "prąd" tam nie znosi, tym bardziej że nie czuję się dobrze w tłumie Wink
_________________
nie konwersuje z babochłopami.

*miarą twojej wiedzy jest zasięg twojej intuicji* astrit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hashin




Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:35, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tegoroczny Wielki Finał WOŚP wystartuje o godz. 9.00 w Poznaniu. Stamtąd, ok. godz. 10.30 „orkiestrolot” z szefem Orkiestry Jurkiem Owsiakiem przeleci w towarzystwie samolotów bojowych F-16 do Warszawy.


orkiestrolot...
eskorta F-16...

ciekawe kto i ile za to płaci...
Wink
_________________
"Computer games don't affect children; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, swallowing magical pills and listening to repetitive electronic music."-- Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:42, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hashin napisał:

orkiestrolot...
eskorta F-16...

ciekawe kto i ile za to płaci...
Wink


Szczerze mnie to gówno obchodzi. Orkiestra jest sama w sobie ciekawym pomysłem i pokazuje, że w tym państwie, gdzie każda inicjatywa rozbija się o kant dupy urzędnika, jest jakaś iskierka nadziei. Nie mam nic przeciwko prezentom dla szpitali w postaci fachowego sprzętu. Chciałbym, żeby pomagali nie tylko dzieciom, ale i osobom dorosłym które też miewają problemy zdrowotne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hashin




Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:56, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super..
Ja z kolei ciekawy jestem, dlaczego te pieniądze nie idą właśnie na leczenie, bądź sprzęt medyczny, tylko na reklamę WOŚP!
Dlaczego sprzęt ma być kupowany z części pieniędzy zbieranych na takich akcjach, a nie przez państwo? Płacimy składki, więc dlaczego szumnie nie mówią ile państwo zebrało i na co wydało? Ile razy mam im zapłacić, żeby raczyli nas w końcu leczyć!
_________________
"Computer games don't affect children; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, swallowing magical pills and listening to repetitive electronic music."-- Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
5k18a




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 238
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:02, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcesz nie dawaj kasy na WOŚP. Państwo nie kupuje bo nie i już woli wysłać żołnierzy do Afganistanu, czy dać kasę na świątynię opaczności.
_________________
Z Korwina wyrosłem jak z Teletubisiów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiros




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 74
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:52, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki sposób na życie Owsiaka, obiektywie jednak to jest pomoc. Szkoda tylko, ze dla dzieci. O starszych osobach mało kto pamięta. Jeżeli wykryje sie raka u kogoś po 70 roku życia to tylko się zwleka a nie leczy bo po co? ani to na ręku ZUSowi ani NFZ. bo poco leczyć starego? takie jest podejście naszego chorego systemu. Katolicki kraj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hashin




Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 17
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze "dla dzieci" łatwiej nazbierać niż "dla osób starszych", oni wiedzą co bardziej "łapie" za serce Wink i wykorzystują to...
_________________
"Computer games don't affect children; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, swallowing magical pills and listening to repetitive electronic music."-- Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalfas




Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 338
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:00, 06 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobroczynnośc... Załózny ze Jan Nowak pracuje o bussinesmana Wokulskiego.
Nowak generuje Wokulskiemu , pracując u niego 15.000 Brutto przychodu/m-c.
Dalej będa to Panowie N i W, A kwoty odrobine zaokragle.N. jest niepełnosprawny.
W, dostosował mu miejsce pracy, wziął ze starostwa okragłą sumke, w rzeczywistości
2 x wieksza niż poniesione wydatki na dostosowanie które zrobił przez znajomych.
Zobowiązani byli to i faktury zawyzyli.
Wisieli mu kase tak że zrobili to praktycznie za cwierc kasy. kasy by i tak nie
odzyskał. Dodatkowo pensje w 75% dla N finansuje mu PFRON. Nowakowi płaci 1200 netto.
Nowak mógłby robić to sam ale nie ma środków na uruchomienie interesu, bank kredytu nie da przy jego schorzeniu,
kredyt dla niepełnosprawnych na działalnośc nie załatwi sprawy. N musi w jakiejs tam perspektywie pracować u W.
Zysk z dobroczynności 75% za utworzenie miejsca pracy,75% z kazdorazowej pensji (N wypracowuje dochód dla W - nie dla państwa)
W robi akcje charytatywna. Wiąże się to z kampania medialna. W wykłada 1 mln złotych.
Reklama w mediach za darmo bo charytatywna...ale wykonanie robi kolega W. niejaki Arnold Z. To jest cichy warunek.
A ze Arnolod wisi kase W wszystko do niego wraca.Co do gosza.Pieniądze ida do XY instytucji zajmującej sie.....
opieka nad......itd. traf chciał że instytucje zaopatruje w medykamenty, jeden rzadki który produkuje tylko W, inny kolega W niejaki

jakub M.W ciagu roku tą droga wraca do W. kolejne 600 tys. złotych.W. jest rewelacyjnym bussinesmenem , wycisnie pieniadze nawet ze

skaly..... wyprowadza z tej instytucji kolejne 400 000 tys....(nie wazne w tej chwii jak). Kolejny zysk na dobroczynności 200

tys w ciagu roku.
Traf chciał ze córka N. zachorowała i trafiła do tego ośrodka który wspomniany był wyżej. Na łózku jego córki wszedzie porezlepiano
informacje o dobroczynności Pana W. Pan N "nogi całuje Panu W" zwłaszcza , że nie wie że jedynym błędem w całej tej historii
jest to , że na informacjach o donacji porozlepianych wszedzie błędnie wpisano nazwisko W. alebowiem rzeczywistym
darczyncą jest sam N i kilku jego kolegow z zakladu W..

Ktos tu sobie robi jaja?

Tak ja. Wszelkie podobieństwo do zdarzeń rzeczywistych jest niezamierzone i przypadkowe.
Co więcej historia jest całkowicie fikcyjna, nazwiska uzyte zupełnie przypadkowe.
Osoby kręcące się w biznesie znają te mechanizmy.

Jedyne co odróznia W od N to sytuacja osobista tzn. zyciorys.

Zadanie do odrobienia:
1. czy jakakolwiek złotówka z dobroczynności pochodzi z dochodu osobistego?
2. Czy więcej złotówek wraca do otwartego obiegu poprzez dobroczynność czy tez poprzez ekstawagancje zamoznych?
3. kto korzysta z dobroczynnosci?
4. dlaczego bogaci wciagaja reszte społeczeństwa w dobroczynnośc?
5. dlaczego o dobroczynności mówi się głośno?


Jak spotkam Owsiakowych wrzuce im do puszki.Wiecie dlaczego? Bo to młodzi ludzie a w nich nie wolno zabijać nadziei.
Byc może to własnie rozumie Owsiak i dlatego warto mu pomagać.

Bardziej niż tym którzy po szkoleniach niejakiego G z NLP wyrywają laski na emocje.
_________________
życie to myślnik miedzy data urodzin i śmierci. Może to wszystko co mamy? czasami nawet nie mamy tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
8N




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 267
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 09 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wielki biznes świątecznej pomocy

Centra handlowe dużych miast, organizując imprezę charytatywną z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ściągają klientów

W Łodzi współorganizatorem jest Manufaktura, w Krakowie – Bonarka, w Szczecinie - Galaxy, a w Katowicach – Silesia City Center. – Imprezy specjalne, nie tylko Wielka Orkiestra, przyciągają klientów i sklepy zawsze mają wyższe obroty – mówi Joanna Delbar, specjalista PR, obsługująca centra handlowe.

Manufaktura już po raz czwarty będzie współorganizatorem imprezy, w trakcie której odbędą się koncerty m.in. Blue Cafe, spotkanie z najsilniejszym człowiekiem świata Mariuszem Pudzianowskim czy aktorami filmu „Ciacho”: Marcinem Bosakiem i Pawłem Małaszyńskim. Ubiegłoroczna Wielka Orkiestra była magnesem dla mieszkańców nie tylko Łodzi. – W niedziele odwiedza nas średnio 60 – 80 tys. osób, a w ubiegłym roku na imprezach Orkiestry było ich 200 tys. – zaznacza Joanna Karpińska, rzecznik prasowy Manufaktury.

W tym roku w łódzkim centrum ma powstać największe serce z dwugroszówek: za datek można będzie nakarmić drapieżne ryby lub poprosić fryzjera o unikalną fryzurę.

Największa, bo półtorametrowa, puszka do zbierania datków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie w największym centrum handlowym na Śląsku. – To wolontariusze Orkiestry zwrócili się do nas z tą propozycją, a nie odwrotnie – zapewnia Marek Thorz z firmy obsługującej PR SCC. Centrum tylko wskazało najlepsze godziny do kwestowania, kiedy jest najwięcej odwiedzających. – Są wyprzedaże, centrum odwiedza bardzo dużo klientów – dodaje Thorz.

W krakowskiej Bonarce atrakcją będzie przejażdżka porsche 924, odwiezienie do domu zabytkowym dodge'em, nauka tańca ognia, spotkanie z postaciami z bajek. W niedzielę od godz. 12 klienci odwiedzający centrum będą mogli wysłać za datek swoje prywatne „życzenie do nieba” w jednym z serc-balonów, jakie o każdej parzystej godzinie będą wypuszczane w niebo.

– Mamy świadomość, że centra handlowe przyciągają zimową porą tłumy ludzi – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Łatwiej ich tam spotkać niż na ulicach. Nie ma w tym nic złego, że ludzie łączą udział w imprezach Orkiestry z zakupami. My zbieramy pieniądze wszędzie, także w parafiach i na dworcach kolejowych.

Według dr hab. Urszuli Jareckiej z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN zbiórka pieniędzy w wielkich centrach handlowych to znak czasu: – Pokazuje to, jak Polacy spędzają niedziele. Przy okazji komercjalizacji życia skomercjalizowała się także, spontaniczna przed laty, akcja Orkiestry.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki przekazane zostaną na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

http://www.rp.pl/artykul/10,417163.html
_________________
Everything is OK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pr0meteusz




Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 548
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakup biletu na film ,,ciacho'' wspomoże WOŚP gdyż jakiś tam procent z ceny biletu idzie na fundacje.
żenada..i w dodatku jurek jeszcze sie giba w tej reklamówce i pajacuje i myśli chyba że ibisz bedzie..
a ibisz niech nie ćpa tyle koxu bo sylwestra to myślałem że sie za ćlamka..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
November09




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 857
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:12, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Internauci przeciwko Owsiakowi

Cytat:
Nie wszystkich zachwyca XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Przeciwnicy inicjatywy Jerzego Owsiaka umieszczają w internecie grafiki ośmieszające WOŚP, a także zachęcające do wsparcia innych działań charytatywnych.





Przykładowo na portalu społecznościowym Facebook pojawił się profil „Nie wspieram Owsiaka (anty-WOŚP)”. Jego twórcy piszą, iż jest to „ Grupa dla wszystkich, u których medialna szopka napędzana przez p. Owsiaka powoduje odruchy wymiotne, a swoje pieniądze wolą przeznaczyć na prawdziwe akcje charytatywne”.

Przeciwnikom WOŚP przeszkadza przede wszystkim medialne nadmuchiwanie imprezy Owsiaka, przez co zapomina się o wielu inicjatywach, które pomagają przez cały rok, a nie tylko w pierwszą niedzielę stycznia. Poza tym innym dziełem organizatora Orkiestry festiwal muzyczny Przystanek Woodstock, finansowany z odsetek bankowych naliczanych na zgromadzone przez WOŚP pieniądze.

Podczas tegorocznego "Woodstocku" aktywiści mającego pilnować porządku podczas imprezy Pokojowego Patrolu bezprawnie zabrali zniszczoną wcześniej przez nieznanych sprawców antyaborcyjną wystawę "Wybierz życie". Jerzy Owsiak nie odniósł się pozytywnie do listu organizatora akcji, Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji PRO, który w liście do Dyrygenta WOŚP napisał, iż w swej działalności obie organizacje starają się pomagać dzieciom. - Jest bardzo agresywna, prowokująca i zła. Została postawiona nielegalnie. Co roku trafia nam się jakiś idiotyzm - powiedział podczas konferencji prasowej Owsiak.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/internauci_przeciwko_owsiakowi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
memorandum




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 121
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:45, 10 Sty '10   Temat postu: Re: Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry Odpowiedz z cytatem

Sikorski napisał:
Jest jeden przeważający powód. Dlatego, że wszyscy to robią, a robiąc to co wszyscy "idę z tłumem", "dryfuję z prądem", "jestem zmanipulowany naciskiem społecznym", "nie mam własnego zdania", "jestem owieczką w stadzie", a to wszystko jest dokładnie tym co mamy w definicji NWO.


I własnie takie myslenie m.in powala mnie na kolana ale coż.
Strasznie nie lubię kategoryzacji szczególnie ludzi i ponad wszystko wywyższania się nad innych, bo "ja jestem lepszy od innych nie robię tego co inni" szczyt głupoty i hipokryzji "Jam ELITA" lol.
I wcale nie pije do Ciebie Sikorski dałem tylko twój cytat jako przykład i wstęp do swojej wypowiedzi no offense man. Nawiasem mówiąc doskonały motyw na nowy temat na tym forum.

Każdy zrobi tak jak chce, bo ma wolną wolę jesli będzie chciał wrzuci cos do puszki jesli zas nie będzie miał na to ochoty to nie wrzuci, proste jak konstrukcja cepa. Zaznaczam, że nie mam z orkiestrą nic wspólnego od lat, gdyż nie mieszkam w Polsce jednak, nawet jesli jakas częsć zebranych w ten sposób pieniędzy trafia w postaci sprzętu ratującego życie do szpitali i dorażnie pomaga to zawsze popre taką akcję!!! Choćby i sam Owsiak na Ibizie bujał się za częsc tego hajsu pół roku. I wolę taką publiczną akcję pod ostrzałem mass mediów niż ciche wspieranie innych akcji m.in (patrz wyżej), bo to zawsze stwarza dużo większą mozliwosć malwersacji i zdefraudowania srodków.

Peuntując Orkiestrze mówię TAK i jesli spotkam gdzies zbierających jutro napewno się dorzucę, a co oni z tym zrobią to już nie mój problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:03, 10 Sty '10   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuję porównać to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Orkiestra_%C5%9Awi%C4%85tecznej_Pomocy

z tym:

http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?pla.....;page=text

PO / PIS inkasują corocznie kwotę równą najwyższym wpływom z Orkiestry. Cały naród robi zrzutkę a w tym czasie banda kilkuset cwaniaków okrada nas wszystkich - z naszych podatków - w tych samych kwotach Twisted Evil

orkiestra była czymś szczytnym na początku działalności - obecnie jak widzę tłum pajaców w telewizji tańczących niczym na widok Uli Brzyduli to mnie po prostu mdli

politycy co roku marnotrawią MILIARDY złotych - prawdziwa rewolucja i reforma w służbie zdrowia nie nastąpi dopóki nie wybierzemy ludzi potrafiących gospodarować pieniędzmi publicznymi - Orkiestra może grać i do skończenia świata a polska służba zdrowia z roku na rok będzie w coraz bardziej opłakanym stanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile