W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry   
Podobne tematy
Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy 210
Kim jest Owsiak14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
29 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 21675
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikke28




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:06, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jordano

"Z jej wyjaśnień wynika, że obie dzisiaj przez jakiś czas kwestowały z puszką koleżanki i po uzbieraniu pieniędzy (około 150 zł.) przeznaczyły je na alkohol."

każda wymówka dobra żeby nie rzucić zeta.... a to że w niedzielę nie wychodzisz w domu jak gra orkiestra.. to powaliło mnie z krzesła ze śmiechu Smile Ta fundacja uratowała życie wielu ludziom, unowocześniła naszą służbę zdrowia. Na koniec tylko powiem... chytrość ludzka nie zna granic hehe życzę ci tylko żebyś nigdy trafiając do szpitala, nie płakał że nie mogą cię leczyć bo brakuje jakiegoś sprzętu. Po za tym nigdy nie lubiłem dusigroszów ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:40, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmm.

Sam się lekko dorzuciłem ponieważ akcja ma moim zdaniem wiele pozytywów:
- pokazuje ludziom, że razem można więcej i szybciej zrobić i każdy na tym korzysta (na przykład matki i dzieci w porodówkach, w tej chwili chyba wszystkie korzystają ze sprzętu kupionego za tę kasę)
- Mimo wszytko Owsiak zrobił rewolucję w organizacjach charytatywnych, bo nawet jak tak kradną to stosunkowo mało, inne duże organizacje właściwie to rodzaj mafijnej organizacji przestępczej. Mówiąc inaczej zrobiono krok do przodu a to duży plus.
- Pokazuje, możnym tego świata i szpitalom, że ten sprzęt nie jest dla każdego debila i nie raz to udowodnił odbierając lub nie wydając sprzętu prywaciarzom i debilom. Ma też w statusie, że sprzęt nie może być wykorzystywany komercyjnie. Ma to spore konsekwencje bo to dużo sprzętu a w przypadku zaczęcia prywatyzacji szpitali wiedzą, że będą musiały go oddać. Zaczną się zastanawiać nad tymi płatnymi usługami Smile
- jest to dzień w którym wielu się cieszy generując olbrzymie ilości pozytywnych energii - ma poczucie dostatku tak u nas potrzebnego. Poczucie tego że stać na s i jesteśmy bogaci.

Może tych argumentów nie jest wiele ale moim zdaniem mają taką wartość, że cała akcja zaczyna być sensowna Smile

Co do argumentów przeciw. Niestety jedno mnie martwi najbardziej (z tych argumentów co przytoczyliście), że takie akcje pozwalają takim organizacjom jak ZUS zrzucić z siebie odpowiedzialność i ciężar wyposażenia szpitali. To ba bardzo negatywne konsekwencje.
Miało nie być o ZUS ale moim zdaniem tych tematów nie da się rozdzielić, są bezpośrednio ze sobą powiązane. Ostatecznie wolał bym WOŚP niż ZUS Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:33, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego ciągle wyłudza się pieniądze na wszystko ? Proponuję tą złotówkę czy inną kwotę dać rodzinie , która ma problemy finansowe (a tych jest sporo wszędzie) lub ZAKUPIĆ dla dzieci w tej rodzinie witaminy, leki i inne KONIECZNE TERAZ dla nich. Wtedy ten przyszły sprzęt do leczenia będzie potrzebny jak kolejny długopis w przypadku gdy mamy już ich dziesięć.
Wyłudzenie jest to w/g mnie podstępne i celowe przywłaszczenie czegoś co do tej osoby nie należy.(nie należy np. TV, ludzie "wolontariusze" , pieniądze itd .)
Żadna inna fundacja przez tyle lat nie miała i nie ma takiej promocji.Dlaczego?
Żadna inna fundacja nie "dorobiła się " takiego zaplecza (różnego ) . Dlaczego?
Żadna inna fundacja nie "sprzedaje " swojej idei. Dlaczego?
Żadna inna fundacja nie porozumiewa się z rządem na jakie cele wydaje "swoje" baaardzo duże środki. Dlaczego?
Dlaczego nie wpuszcza sie w media wszystkich fundacji równo?

Bo wtedy każdy by dostrzegł że system nie wydolny, politycy nieudaczni i wszystko opiera się na zwykłej,ludzkiej, wzajemnej pomocy.Dajcie sąsiadowi i jego dzieciom zbędne ubrania, zabawki , leki dla dzieci a jak macie więcej pieniędzy to i pieniądze.Sami od siebie.Czy potrzeba do tego pajaców na gumce , serduszek , baloników i szumu medialnego?
TO CIĄGLE SĄ IGRZYSKA .

Owsiak pluł na system w Jarocinie .Wtórował kapelom które system delegalizował a teraz systemowi kładzie na tacy społeczeństo.
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:34, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcja pokazuje jak nieudolnym Państwem Polskim jesteśmy.
Pokazuje jak nieudolnie funkcjonuje nasza służba zdrowia.
Skoro płacimy podatki,
to dlaczego ta forsa nie idzie na sprzęt ? Na co ona idzie ?
Jak są nieudolny państwem, to niech podniosą podatki,
a nie robią z ludzi debili.
Za komuny nie było jakoś takiego żebrania, a teraz ciągnie się z ludzi wszelkimi metodami.
Orkiestra to jedno, a smsowanie to dwa.

Zastanawiam się czy lekarze wrzucają na wośp, teoretycznie biorą często duże łapówki to kasa powinna być.
Mogliby w sumie nie brać łapówek i nie wrzucać na wośp, to to by wyszło i tak na korzyść dzieciom. Ale w sumie brać łapówki i wrzucać na wośp bardziej się opłaci. Bo nie dość że zarobi, to jeszcze się zareklamuje jako wspaniały człowiek.

Analogicznie robią właściciele dużych firm.
Dla pracowników są chamami, i zalegają nieraz z wypłatami, po miesiąc i dłużej. Chcą ich maksymalnie wykorzystać. A w aukcjach charytatywnych rżną dobroczyńców.
I potrafią wylicytować niejednokrotnie spore kwoty.
Oczywiście chodzi o reklamę, o pokazanie się, o zaistnienie w pewnych środowiskach.
Rzecz powszechna.

Osobiście nie dają, bo pośrednicy zawsze śmierdzą.
Teoretycznie każdy mógłby wpłacić na konto swojego najbliższego szpitala i wyszło by na to samo a nawet lepiej, bo nie zarabiali by pośrednicy.
Tylko tutaj tak naprawdę chodzi o reklamę, o reklamę ofiarodawców, jak i artystów, którzy oferują jakieś gadżety, które powinne być wylicytowane za duże pieniądze.

Ale oczywiście akcja WOŚP, jest lepsza od caritasu, czy innych form wyłudzania pieniędzy np. na dzieci w afryce lub niewiadomo gdzie. Bo tutaj widzimy, że w jakimś procencie te pieniądze faktycznie docierają do odbiorców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:56, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sedno problemu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:42, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis: "3. Medialność akcji. Gdyby Dwójka, TVN, radia i portale internetowe, zamiast wspierać Orkiestrę bezpłatnymi transmisjami wyemitowali w tym czasie reklamy, a dochód z nich przeznaczyli na chore dzieci, to myślę, że uzbieraliby więcej niż Owsiak. Tyle, że nie byłoby tak wesoło i kolorowo... "

W sumie racja Very Happy -> ale akcja "jednoczy ludzi" i duzo pozytywnej energi jest wytwarzanej ale w sumie jakby przez kilka dni emitowac reklamy i dochód z nich byłby przeznaczony na cele na np zakup sprzetu dla dzieci czy cos to zarobek byłby duzo wiekszy ale telewizja musiala by chyba wylozyc tą kase a nie zwykli ludzie co nie? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nanook




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 229
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:07, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komzar napisał:


[...] Niestety jedno mnie martwi najbardziej (z tych argumentów co przytoczyliście), że takie akcje pozwalają takim organizacjom jak ZUS zrzucić z siebie odpowiedzialność i ciężar wyposażenia szpitali. To ba bardzo negatywne konsekwencje.



Znaczy, ze Wielka Orkiestra wykladajac pieniadze na cele rzadowe, wspiera inne dziedziny finansowane przez panstwo. Chyba trudno nie pomyslec, ze skoro jakas organizacja wplaca do kasy szpitali n milionow zlotych, to te same pieniadze rzad oszczedza, wiec ma do dyspozycji na inne cele. Krotko mowiac - akcje takie jak WOSP, moim zdaniem, sa wielce szkodliwe w obecnym systemie. Byc moze jej zaleta jest jedynie zakup bardziej racjonalny, bo okreslany przez lekarzy a nie urzednikow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1852
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz K.-M. to dosc kontrowersyjna i wyrazista postac. Kiedys sie z niego smialem ale to tylko dlatego ze nie mialem pojecia co sie dzieje i swoje decyzje opieralem na tym co sie mowi w TV. Dzisiaj wiem ze jest to osoba warta na stanowiska szefa rządu choć tez nie jest bez skazy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:06, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldbug napisał:
@joordano
I co ten tekst z interii ma być na coś dowodem?! Że jakieś siksy zrobiły przekręt? Przynajmniej wydając na alkohol Smile pobudziły gospodarkę. Wszędzie znajdziesz czarną owcę! Nie czyni to jednak z tego reguły.

Ci którzy obalają winiaczka za sklepem też powodują ożywienie ogospodarki Very Happy
A na ulicy łatwo rozpoznać kto na co potrzebuje.
Cytat:
Z WOŚPem przynajmniej widzisz efekt w postaci sprzętu w szpitalu, który za jakiś czas może i tobie uratować życie. Pomyśl o tym!

Ten temat już przerobiłem.
Aby ratować córkę musiałem szybko udać się z nią do kliniki prywatnej i sprzęt z WOŚP tego nie zmienił choć zdaję sobie sprawę z tego że w wielu przypadkach pomaga .

mikke28
Cytat:
Po za tym nigdy nie lubiłem dusigroszów

Już raz zapłaciłem dla WOŚP za podobne komentarze.Więcej tego towaru nie potrzebuję.
Więc sobie oszczędź na innego naiwniaka.

Jak już wcześniej wspomniałem .Dla mnie to właśnie WOŚP jest największą akcją sknerusów na co dzień a darczyńców od święta.
To prosta zasada - 2 zł raz w roku to zawsze mniej niż 10x2 .
No i zabawić się można i pieniążki zarobić.
Osobiście to nie idea niesienia pomocy mnie od tego odstręcza tylko ludzie podobnego tobie pokroju.
Dawaj albo ... nazwę cię skąpcem.
To tak nie działa.Wręcz przeciwnie.
Tak jak bywało to w pierwszych WOŚP-ach - od kwestujących aż biła po oczach chęć niesienia pomocy innym i bezinteresowność ,spontaniczność.
A teraz - pompa , pa złotka i zero refleksji .
Liczy się impra ogólnonarodowa.

Ponadto jesteśmy tak obłożeni podatkami że w naszym interesie leży aby patrzeć na ręce politykom ,którzy te pieniądze marnują .
To nie sztuka wrzucać coraz więcej do dziurawego worka . Nie ma się co oszukiwać -dziura się nie zatka ,tylko zrobi się większa .
Trzeba zaszyć tą dziurę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:35, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze cała akcja WOŚP to gloryfikowanie hipokryzji...

Po drugie:

Cytat:
Nie czyni to jednak z tego reguły.


Oj niestety to jest reguła i żeby tylko taka mała. Praktycznie wszyscy z akcji WOŚP zabierają z puszek przynajmniej połowę. Mam wielu znajomych, którzy chodzą na te akcje po to by se zarobić i to nie małe kwoty. Średnio z puszki zabierają 100-150 zł.

Cytat:
Mimo wszytko Owsiak zrobił rewolucję w organizacjach charytatywnych, bo nawet jak tak kradną to stosunkowo mało,


Bardzo mało to dociera do szpitali Wink. Myślę, że przynajmniej z 90% kwoty traci sie po drodze.

Cytat:
Dlaczego ciągle wyłudza się pieniądze na wszystko ? Proponuję tą złotówkę czy inną kwotę dać rodzinie , która ma problemy finansowe (a tych jest sporo wszędzie) lub ZAKUPIĆ dla dzieci w tej rodzinie witaminy, leki i inne KONIECZNE TERAZ dla nich. Wtedy ten przyszły sprzęt do leczenia będzie potrzebny jak kolejny długopis w przypadku gdy mamy już ich dziesięć.


Właśnie. Może zamiast finansować firmy farmaceutyczne zapobiegać chorobom co?

Po trzecie:
Gdyby ludzie nie byli hipokrytami to każdy sam raz do roku wpłacałby pieniądze właśnie na szpitale, a takie akcje jak ta tylko tą hipokryzję pogłębiają. Wg mnie pomimo tych drobnych pieniedzy, które trafiają do szpitali to cała akcja więcej złego niż dobrego robi. W końcu i tak ze sprzętu WOŚPu mogą korzystać tylko bogaci, bo kolejki są takie, że trzeba dać w łapę kilka tysięcy, żeby móc skorzystać z tego sprzętu przed śmiercią dziecka...
Gdyby telewizja zajęła się uświadamianiem ludzi na co idą ich pieniądze itd. To w Polsce byłby raj. Ale wolą gloryfikować hipokryzję i wyłudzać od ludzi kolejne pieniądze.
A my na tym forum ponoć mamy ludzi uświadamiać i walczyć z hipokryzją no nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zycze wszystkim ktorzy krytykuja Orkiestre zeby nie musieli kiedys używac na sobie lub na kims ze swojej rodziny jej sprzetu a nawet mieli prawo odmowic uzywania tego.
Pochodzcie sobei po szpitalach, szcegolnei oddzialach dzieciecych i zobaczccie ile tego sprzetu juz tam jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:53, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj nie chodzi o to, czy pomagają czy nie. Ale o świadomość ludzi, że mogłoby to zupełnie inaczej wyglądać i żadnych pajaców by nie było latających z serduszkami po ulicy... Ja dałem na orkiestre, bo nawet jeśli z tej mojej przysłowiowej złotówki 5 gr trafiło to dobrze. W żadnym bądź razie nie jestem hipokrytą i pomagam ludziom częściej bez WOŚPu. Gdyby ludzie wiedzieli to żadna orkiestra nie byłaby potrzebna...
To jest walka o Wasze dusze, że tak to ujmę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:05, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwoli wyjaśnienia co niektórym rozmówcom.
Argument ,że lepiej dać chociaz złotówke niż nic i byc sknerusem do mnie nie przemawia.
Zapewniam tak myslących ,że jedno dziecko więcej nie umarłoby i nie miałby gorzej bez WOŚP.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gnosis napisał:
Zapewniam tak myslących ,że jedno dziecko więcej nie umarłoby i nie miałby gorzej bez WOŚP.

Może jakoś to rozwiniesz?
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:22, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fifi napisał:
gnosis napisał:
Zapewniam tak myslących ,że jedno dziecko więcej nie umarłoby i nie miałby gorzej bez WOŚP.

Może jakoś to rozwiniesz?


Tak jak wspominałem po rozmowie z lekarzem znajomym z CZD (Centrum Zdrowia Dziecka) ,wyjasnił mi ,że cele fundacji są naginane i całkowicie niemal pod kontrolą firm farmaceutycznych i medycznych.
Może wyjątkiem była 1 zbiórka.

Jeżeli danych urządzeń nie kupiłaby WOŚP kupiłby po prostu szpital ,albo jak w wielu przypadkach nie zmieniał na siłe niekiedy dobrych urządzeń (nie 20 letnich) aby nabyc nowszy model.Może sie znim bede widziła to podałbym konkrety nazwy itp choc to raczej temat dla gazety:)

Dołączam do moich argumentów jeszcze ten co tu ktos napisał o nierównym dostępie do mediów dla innych fundacjii.
Co do argumentów za nie znalazłem nic ciekawego.Przeważa argument ,że w sumie WOŚP robi dobrze wiec lepiej pomóc.Otóż to manipulacja.

WOŚP nie daje pieniędzy konkretnym ludziom na np lokum , ubrania czy jedzenie jak np caritas czy wiele innych.
Zakupy dla WOŚP-u to dile z wielkimi firmami ,a lekarze działający w radzie przy WOŚP korzystają z tz bonusów od tych transakcjii wycieczek i innych ...
Jest to wiedza z pewnego żródła nie plotki , ale wole sie nie wychylac bo ktoś mnie zaskarży.Smile jeszcze.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1852
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:38, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tiesto12 napisał:
Zycze wszystkim ktorzy krytykuja Orkiestre zeby nie musieli kiedys używac na sobie lub na kims ze swojej rodziny jej sprzetu a nawet mieli prawo odmowic uzywania tego.
Pochodzcie sobei po szpitalach, szcegolnei oddzialach dzieciecych i zobaczccie ile tego sprzetu juz tam jest.


co z tego ze jest ten sprzęt?
ordynator nie zezwoli na przyjęcie pacjenta na oddział to się nie wyleczysz.
najpierw trzeba dać kopertę lub mieć dobre argumenty i plecy. ja miałem to drugie, ale obym nigdy więcej nie musiał z tego korzystać. chcę aby wszyscy moi bliscy byli zdrowi i sądzę że lepiej dawać kasę na profilaktykę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifi




Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:29, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@gnosis
Właśnie o takie coś mi chodziło, dzięki.
_________________
Można być pewnym tylko tego, że niczego nie można być pewnym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Za tysiac slow ?
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:13, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mczesiekk Applause Applause Applause
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:57, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Jak znacie przykłady ludzi, którzy kradną i zamiast ich za to opieprzyć, to wypisujecie tu krytykę całej akcji - to nie kumam Was!! (eufemizując)

2. WOŚP jest dla mnie doskonałym przykładem, jak zamiast kontestować można zrobić coś konkretnego, namacalnego i dobrego.

3. Przykro mi czytać na tym forum krytykę, która jest chyba tylko usprawiedliwieniem własnych frustracji i pseudointelektualnym argumentowaniem swojego lenistwa.

Proszę; tak napieprzacie na WOŚP, to chętnie posłucham waszych sukcesów w krzewieniu dobra.

I umówmy się - jak nie daliście kasy do puszki to nie macie moralnego prawa, zeby ją rozliczać.
Nie chcecie nie dawajcie - wasza sprawa. Ale na miłość boską nie róbcie z tego bohaterstwa!

Idąc Waszym tokiem rozumowania:

Orkiestra jest do bani, bo odciąża państwao, które przez to o nas nie dba, bo kasa się marnuje na firmy farmaceutyczne, bo nie pomaga tym potrzebującym, bo ludzie ją okradają.

To już całkiem blisko do myślenia:

wojna jest konieczna, zarobimy na niej i dobrze wydamy te pieniądze, stworzy trwały pokój, jak wszyscy biedni i chorzy poumierają to przynajmniej zostanie najzdrowsza tkanka, ruchy społeczne są mało wiarygodne wprowadźmy nowe lepsze państwo sterowane odgórnie.

To ci dopiero bojownicy o prawdę i walczący z NWO - też coś.
Może się lepiej do kogoś przytulcie i wtedy pomyślcie jeszcze raz - przy całym szacunku.

P.S. Co do czasu antenowego - rozumiem, że wprowadzilibyście obowiązek, by raz w roku dochód z reklam poszedł na cele społeczne? A może tak "liberalnie" zrobilibyście 80% podatków i Polska by miodem spłynęła? Macie racje Owsiak to diabeł wcielony! Najlepiej go razem z orkiestrą wydalić z kraju! Halleluja! i w ogóle zróbmy tak, żeby nic nie było!
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:35, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrafie wydać swoje pieniądze lepiej, z większym pożytkiem dla siebie i innych, niż pan Owsiak. Dlatego nie płace.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Millais




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:36, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inecki napisał:
1. Jak znacie przykłady ludzi, którzy kradną i zamiast ich za to opieprzyć, to wypisujecie tu krytykę całej akcji - to nie kumam Was!! (eufemizując)

2. WOŚP jest dla mnie doskonałym przykładem, jak zamiast kontestować można zrobić coś konkretnego, namacalnego i dobrego.

(...)



Zagadzam się z powyższym. Ale nie jestem w stanie zaprzeczyć argumentom przeciw akcji WOŚP. Zapewne sporo z tego jest prawdą. Ale zauważam pewną rzecz, która umyka forumowiczom. Ta impreza nikogo nie zabiła. I jeśli miała swój udział w uratowaniu jednego dziecka przez te 17 lat, to jest warta swojej medialnej oprawy. Pomyślcie, że to mogło by być wasze dziecko. Jurek doskonale wie o przekrętach towarzyszących imprezie. Tylko trudno wyobrazić sobie, że będzie miał realny wpływ na skurwysyństwo, które jest wszędzie. Tam również.
Druga sprawa to podnoszone tu na forum argumenty typu - zapobiegać nie leczyć. To może ktoś mi powie jak uchronić dziecko przed białaczką? Ma wpierdalać przez resztę życia warzywa wyhodowane w Bieszczadach? Nosić maskę i robić sobie badania co miesiąc? O czym wy pieprzycie!!!???

Pomimo "brudu" wokół orkiestry to jedyna taka akcja, o której wolę myśleć że jest zajebista i nie ma takiej drugiej.... choćby z tego powodu, że ludzie stają się na chwilę ludźmi. I może jest to pełne hipokryzji... ale lepsza taka niż ta po wyjściu z niedzielnej mszy albo włożenie do puszki Caritasu.

Słowem Jurek i jego impreza znalazła się w samym tyglu systemu. I czy tego chce czy nie musiał iść na kompromis w wielu sprawach z tym bezdusznym mechanizmem opartym na pieniądzu i zysku.

I ostatnia kwestia. Nie obraźcie się, ale zrzucanie odpowiedzialności za jakość polskiej służby zdrowia na Owsiaka to już zakrawa na skrajny debilizm i nieusuwalny tatuaż na mózgu z napisem „jestem kretynem”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:02, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Druga sprawa to podnoszone tu na forum argumenty typu - zapobiegać nie leczyć. To może ktoś mi powie jak uchronić dziecko przed białaczką? Ma wpierdalać przez resztę życia warzywa wyhodowane w Bieszczadach? Nosić maskę i robić sobie badania co miesiąc? O czym wy pieprzycie!!!???


Np. zlikwidować szczepienia całkowicie i antybiotyki z codziennego użytku. Po takim działaniu 20 lat i spadek zachorowalności na raka masz jak w banku.
Lekarze są praktycznie niepotrzebni w takiej skali jak teraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:31, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprowadźmy 1 złotowy podatek pogłówny z okazji 1 stycznia. 38 mln zł spłynie do kasy państwa bez prowizji 10 % i całej tej szopki.

kwestia mentalności, jednych bawią msze święte i dyskoteki, inny wolą samotność, tak odbieram powyższą dyskusję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Upierz




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale śmietnik zrobił się w tym temacie.

Powiem wam tyle, że WOŚP jest to dobra organizacja. Nie chce za bardzo się rozpisywać, ale oglądałem O-TV, i pokazują materiały archiwalne, na co dokładnie idą pieniądze.

Nawet niech połowe kradną, ale zawsze jakąś część kasy przeznaczą na te sprzety medyczne, które najczesciej są mega drogie!

My samym oglądaniem relacji w tv możemy pomagać orkiestrze. Im wieksza oglądalnośc, tym więcej osiągają kwoty na licytacjach kart i serduszek. Niech ta kasa nie idzie już na konto agencji reklamowej. Ja wole żeby kupili karetke, która w razie potrzeby może uratować mi życie.

A nie, aby wyrastał kolejny prezes w tym zasranym systemie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile