W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Uwaga! Znajdujesz się w jednej z sekcji autorskich forum.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną cenzurę w tym wątku.
Moderatorem tego tematu jest jego założyciel czyli autor pierwszego posta.

Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry   
Podobne tematy
Wielka Orkiestra Iluzorycznej Pomocy 210
Kim jest Owsiak14
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
29 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Odsłon: 21676
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 11 Sty '09   Temat postu: Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na spacerku musiałem kilkakrotnie stanowczo acz uprzejmie dziękować i odmawiać wrzucenia do puszek .

Od kilku lat nie wspieram WOŚP bo

1.Nie wspieram Przystanku Woodstock ,a jest on finansowany z tych pieniędzy.
2.Nie wspieram fundacji pana Owsiaka gdyż kiedyś zbierając dla nich kase odwiedziłem ich biuro ok godz 21 po nowy identyfikator i widziałem w jaki sposób "liczone" są pieniądze w punktach....
3.Potrącanie sobie części zebranych pieniędzy przez zbierających jest zjawiskiem powszechnym.Otwiera sie po prostu puszke , a pieniądze można wpłacić na poczcie po wcześniejszym odliczeniu sobie prowizjii.
Sam Pan Owsiak przyznał kiedyś ,że wie o tym procederze ,ale nie zmieni przepisów ,aby cyt."zachęcić "zbieraczy.
4.Nie wspieram firm farmaceutycznych ,które są benificjentem WOŚP.W kilku przypadkach zakupy bądż wymiana sprzętu okazała sie niepotrzebna ,a pieniądze zmarnowane.
5.Nie podoba mi sie ,że nie wspiera sie wiedzy o zdrowiu ,alternatywnych metodach leczenia i profilaktyki tylko tworzy sie iluzje ,że jedynym rozwiązaniem na choroby jest ...wrzucenie pieniędzy do puszki".
6.Jestem liberałem i uważam to w oógle za głupi pomysł.Lepiej już dodrukować pieniędzy i wsadzic w szpitale.Na to samo wyjdzie .Obecny system to puszka bez dna.
Można by co m-ąc robić orkiestre np na autostrady itp.

Ot tyle.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:09, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś chyba jeszcze o kilku rzeczach:
1. Szantaż emocjonalny. Jeżeli nie podoba się komuś pan Owsiak i sposób zbierania przez niego pieniędzy, to od razu ta osoba dostaje etykietkę nieczułego drania, którego gówno obchodzą umierające dzieci.
2. Kupowanie sobie dobrego samopoczucia. Co z tego, że przez cały rok jestem skurwielem, gardzę żebrzącymi babciami, olewam potrzebujących, skoro raz w roku mogę wrzucić parę groszy do puszki i już jestem w porządku. Rytuał spełniony. Mało tego, na potwierdzenie, że już wypełniłem swój obowiązek, dostaję naklejkę, żeby się na mnie ludzie krzywo nie patrzyli.
3. Medialność akcji. Gdyby Dwójka, TVN, radia i portale internetowe, zamiast wspierać Orkiestrę bezpłatnymi transmisjami wyemitowali w tym czasie reklamy, a dochód z nich przeznaczyli na chore dzieci, to myślę, że uzbieraliby więcej niż Owsiak. Tyle, że nie byłoby tak wesoło i kolorowo...
4. Cena. Łączny koszt wszystkich wejść na antenę kosztuje niemal tyle, ile udaje się zebrać w dniu finału.
5. Są także inne organizacje dobroczynne (nie, Lara, nie chodzi mi o Caritas Laughing ), które robią dużo dobrej roboty bez ogromnego wsparcia ze strony mediów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Veritatis

Zgadzam sie z Twoimi powodami.
Chciałem tylko podać te np w moim poście pnk1 do 3 o których ludzie nie zdają sobie sprawy.
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1854
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:34, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Zapomniałeś chyba jeszcze o kilku rzeczach:
1. Szantaż emocjonalny. Jeżeli nie podoba się komuś pan Owsiak i sposób zbierania przez niego pieniędzy, to od razu ta osoba dostaje etykietkę nieczułego drania, którego gówno obchodzą umierające dzieci.


a ja wlasnie dlatego nie daje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:40, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
Veritatis napisał:
Zapomniałeś chyba jeszcze o kilku rzeczach:
1. Szantaż emocjonalny. Jeżeli nie podoba się komuś pan Owsiak i sposób zbierania przez niego pieniędzy, to od razu ta osoba dostaje etykietkę nieczułego drania, którego gówno obchodzą umierające dzieci.


a ja wlasnie dlatego nie daje.


Też nie wrzucam do puszki, ale staram się być uprzejmy, a mimo to słyszę niemiłe komentarze na swój temat... okropna jest akcja!
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
athenor777




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:41, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie daję, bo jestem zwolennikiem profilaktyki przede wszystkim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:53, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podajecie świetną i mocną kontrargumentację. Dotąd zachowywałem wobec WOŚP postawę ambiwalentną. Wątek daje sporo do myślenia.

ps: Nigdy nie wrzuciłem ani złotówki. Sam nie wiem czemu, może jakiś intuicyjny, podświadomy opór ? Zresztą, ja ogólnie nie trawię zbiorowisk ludzkich i społeczniackich akcyjek. Owsiak jednak wydawał się być kimś nieco "z boku" utartych schematów takiej działalności. Czas, jak zwykle zdejmie każdą maskę. Zwykle to , co maska odsłania, jest nie do zniesienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:01, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie macie rację, ale jak ktoś mnie czasami z puszką złapie to wrzucę te parę złotych. Mam się przejmować, że ktoś po drodze na tym zarobi kradnąc czy naciągając, jeżeli ostatecznie choćby jedno dziecko z tej mojej złotówki może skorzystać?

EDIT: I podejrzewam, że jak będziecie sobie odpowiadać na pytanie czemu bojkot WOŚP jest ok a ZUS'u nie, stawiam, że dojdziecie do wniosku, że jest to po prostu prostsze z punktu widzenia konsekwencji (łatwiej znieść wytknięcie palcem niż jawną walkę z aparatem systemowym, mimo że to ten drugi nas właśnie okrada). Tylko, że sami zapewne przyznacie, kierować się należałoby nie konsekwencjami, a słusznością decyzji.

moderacja gnosis:Rozmawiamy o orkiestrze nie o ZUSie.Po drugie ZUS jest przymusem tak jak np prawo drogowe itp.Temat na duuuużą dyskusje ,ale prosze w innym wątku.

Ja np prowadząc DG musze płacić ZUS chociaż uważam ,że ZUS powinno sie rozwiazac.
Dlatego taka wazna jest polityka i dobry wybór polityków.

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:47, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do argumentów wyliczonych powyżej dokładam od siebie:
Nie daję w formie protestu przeciwko ZUS jako instytucji stworzonej do finansowania z naszych pieniędzy między innymi służby zdrowia. Zacznę brać czynny udział w akcjach charytatywnych po zlikwidowaniu tej bandyckiej organizacji mafiozów. Thumb down
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:03, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jakoś nigdy nie daję. Nie tylko na orkiestrę, tylko na żadne cele charytatywne.
Jeżeli wierzyć mojemu znajomemu, to w Norwegii dzieci nie mogą przynosić do szkoły słodyczy i białego chleba. Uczy się ich od małego, że to jest złe dla zdrowia.
U nas zamiast uświadamiać, to uczy się ich jak stać się chorym, i wyciąga się forsę na sprzęt na ratowanie zdrowia.

A porównując owsiaka do kościoła - oczywiście odwieczni wrogowie.
Porównując zebraną 1 dnia sumę 8 mln zł. , to możecie sobie zrobić delikatne wyobrażenie jaką sumę rocznie gromadzi kościół katolicki ! Smile
Możecie sobie wyobrazić jakie sumy wpływają z wysyłania debilnych smsów

Dla takich pieniążków opłaci się mówić i robić wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit napisał:
Generalnie macie rację, ale jak ktoś mnie czasami z puszką złapie to wrzucę te parę złotych. Mam się przejmować, że ktoś po drodze na tym zarobi kradnąc czy naciągając, jeżeli ostatecznie choćby jedno dziecko z tej mojej złotówki może skorzystać?


I tu się mylisz! Jak chcesz faktycznie pomóc, to odszukaj (nie jest to problem - wierz mi) konkretne dziecko z biednej rodziny i się dołóż...
Owsiak zbiera na ogół, owszem część dzieci pewnie z tego skorzysta, ale do cholery jasnej - od tego jest państwo! Niech Owsiak zbiera na konkretne nazwiska.
Do tego dochodzi prywatyzacja szpitali... Owsiak właśnie im dostarcza kolejny gratisowy sprzęt.
Od samego początku byłem przeciwny tej pseudo orkiestrze. Ot zwykły rzemieślnik Owsiak, który wcześniej robił witraże wpadł na niezły pomysł jak stać się szybko znany i lubiany a do tego dobrze sytuowany. Telewizja go uwielbia bo ściąga widzów, a więcej widzów to droższe reklamy.

Cytat:
EDIT: I podejrzewam, że jak będziecie sobie odpowiadać na pytanie czemu bojkot WOŚP jest ok a ZUS'u nie


moderacja gnosis :Prosze nie pisać tu o ZUSie.Można założyć nowy wątek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Papekk27




Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 309
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:02, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie wspieram bo ...zbieram na nowego kompa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
athenor777




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 84
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:05, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze, że mój były szef wyjatkowy krwiopijca, co nam wisiał za nadgodziny i marnie płacił na głos chwalił się, że on daje na orkiestrę dużo i nie żałuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

I tu się mylisz! Jak chcesz faktycznie pomóc, to odszukaj (nie jest to problem - wierz mi) konkretne dziecko z biednej rodziny i się dołóż...


Wyjdę tu na zimnego drania, ale generalnie nie jest to jakimś moim specjalnym celem. Natomiast wychodząc z założenia, że skoro nie przejawiam jakiejś inicjatywy - nie powinienem odmawiać jej komuś innemu nawet pomimo oczywistych wad tego przedsięwzięcia. Tak czy siak, ani specjalnie nie bronię Owsiaka (mam duży dystans w kwestii zaufania do popularnych wśród mas ludzi) ani nie chcę go oskarżać (bo mimo wszystko wygląda na to, że chłop robi sporo dobrego).

goral_ napisał:

Owsiak zbiera na ogół, owszem część dzieci pewnie z tego skorzysta, ale do cholery jasnej - od tego jest państwo!
Nie wiem czy wiesz, ale jestem anarchistą - więc ośmiele się mieć w tej kwestii całkiem odmienne zdanie. Jeśli chodzi o państwo to według mnie jedyne co mogę o nim powiedzieć to, to że jest do dupy.

PS. Gnosis chyba wyciąłeś z mojej wypowiedzi to co miałeś zostawić, bo teraz wyglądam jakbym na dzień dobry wyskoczył z ZUS'em Razz
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gnosis




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 1428
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:18, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszememy tylko o WOŚP inne wątki o ZUSie np wywalam.
@Aqualinespirit

Ups to mozliwe.Wyślij mi na pw to co tam chcesz to zmienie.
Nie chce poprawiać wam postów także tylko o WOŚP dyskusja.
Chodzi mi o argumanty przeciw ,których może nie znam jak i głosy na tak.

Może ktoś mnie przekona:)
_________________
...czasami po prostu lepsza od prawdy jest wiara w coś....
ludzie muszą zostać nagrodzeni za trwanie przy wierze inaczej rozlecą się w pył
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:20, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie wspieram WOŚP-u, ponieważ J.Owsiak jest katolikiem Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:24, 11 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja porozdawalem dzisiaj forsy troche i dobrze mi z tym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Upierz




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:49, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wrzuciłem aż 7 gr.

Ogólnie nie mam nic przeciwko tej akcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:11, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XTC88 napisał:
Ja też nie wspieram WOŚP-u, ponieważ J.Owsiak jest katolikiem Sad


Jakże oryginalny argument .
W tym kraju ,słoneczko; jest 93% ochrzczonych katolików.Pewnie z tobą łącznie.
A jakby nie był ... ?.

Osobiście sam również tę jedną niedzielę staram się spędzić w domu .
W ogóle czuję jakąś niechęć do takiej egzaltacji altruizmu na pokaz .
W ogóle to przyszło mi do głowy coś takiego .
Kiedyś grałem w grę o nazwie "Tropico".
Pokrótce -Wcielamy się we władcę na pewnej wyspie i naszym zadaniem jest ogólne sprawowanie rządów.Czyli produkcja,handel ,polityka ;jednym słowem jak w rzeczywistości.
Można to robić mniej lub bardziej uczciwie.Im uczciwiej tym trudniej.
Wracając do meritum - jeżeli system zdrowotny byłby w podłej kondycji ,dziura w budżecie ogromna a ludzie niezadowoleni z i tak dużych podatków to jak o od nich wydobyć te parę groszy ?.Spowodować że sami będą chcieli zafundować sprzęt za który już raz zapłacili w swoich wieloletnich składkach ZUS ?.
I jeszcze będą wdzięczni za uciszenie własnego sumienia tanim kosztem ,które wciąż im szepcze że w życiu codziennym nie zawsze okazują serce drugiemu człowiekowi .
Taki rodzaj laickiego odpustu.
Zapłacisz - to dostaniesz pokwitowanie (nalepkę) że jesteś dobry człek.
Tylko czy to już wszystko ?. Raz w roku ...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mikke28




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 31
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:31, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumię że to forum teorii spiskowych itd... ale centralnie wkurzyłem się czytając te posty,spoko może akcja nie jest super klarowna, i można się doczepić do kilku spraw, jednak ma szlachetny cel, i warto ją wspierać,jak i inne fundacje. Wy wszędzie szukacie dziury w całym , fajnie jest siedzieć na dupie w domu i nic nie robić, po za krytykowaniem każdego i wszystkiego. Fakt sam na orkiestrę nie dałem wiele, bo sam cieńko ostatnio przędę, ale jakiś pieniądz zawsze wrzucę, bo nawet gdyby te 5-10zł poszło wbrew celowi przeznaczenia, to co z tego sknerusy? ,aż tak żal wam paru groszy? A nóż , widelec, dzieki temu, komuś uratuje się życie. Paranoicy i smutni ludzie...ehhh
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:33, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wspieram akcji WOŚP ponieważ Owsiak nosi pomarańczowo-żółtą koszulę Laughing

A tak na poważnie to mikke28 ma rację. Gdyby z puli ubyła nawet połowa pieniędzy co jest i tak absurdalną wartością to i tak ta druga ratuje realnie życie wielu dzieciakom i sam mam znajomych, których dziecko miało bardzo poważną operację serca i zabieg przeprowadzany był z użyciem sprzętu zakupionego przez WOŚP. Krytykować Owsiaka to se można zza komputerka, ale dzięki jego inicjatywie są namacalne skutki, a podobnej akcji nie ma chyba nigdzie na świecie. Jak jednemu z drugim dzieciak by zachorował to byście inaczej śpiewali. Taka akcja to też idealna okazja na to, aby od czasu pomyśleć szerzej niż czubek swojego nosa. Nie trzeba od razu się rocznej pensji na to wywalać. Niewielki datek i już. Może tak jak napisał mikke28 właśnie ten datek zadecyduje o być albo nie być jakiegoś dzieciaka.

Ale nie ma to jak bycie sknerą i urabianie do tego ideologii Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:37, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wole dac biednemu do reki niz im do puszki..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:54, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fanalityk napisał:
a ja wole dac biednemu do reki niz im do puszki..


A ile razy tak dajesz ... to jest właśnie to ... normalnie ludzie mają to w nosie ... kto ma dać to da i bez WOŚP, ale ci którzy by tego nie zrobili właśnie w WOŚP robią wyjątek. Nawet nie dlatego, że tak wypada, tylko dlatego, że normalnie mają inne sprawy na głowie i nie zwracają uwagi na problemy innych bo ich albo ich znajomych przykładowo nowotwór, czy schorzenie serca nie dotyczy i wydaje im się to zupełnie obce. No a WOŚP jest dobrą okazją, żeby uzmysłowić że jutro i tobie może się chore dziecko urodzić. Baaa ... nawet przy zwykłym wypadku każdy z nas może być ofiarą tego, że ambulans nie dysponował odpowiednim sprzętem ratowniczym. Myślcie więc o tym nawet w kategoriach ubezpieczeniowych Wink. Państwo nie takie przekręty robi na zbieranych podatkach teoretycznie przeznaczanych na opiekę zdrowotną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joordano




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:16, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikke28 napisał:
bo nawet gdyby te 5-10zł poszło wbrew celowi przeznaczenia, to co z tego sknerusy? ,aż tak żal wam paru groszy? A nóż , widelec, dzieki temu, komuś uratuje się życie. Paranoicy i smutni ludzie...ehhh


Smutne jest to że nie wiedzieć czemu tworzy się presję na ludziach .
Ich sprawa jak to widzą ,nie sądzisz ?.
Właśnie dlatego siedzę ten dzień w domu.Przez gówniarzy z puszkami ,którzy często nie umieją sobie powiedzieć stop i pozwalają sobie na niewybredne uwagi.
Wystarczyło mi kiedyś pospacerować w taką niedzielę .
Wrzuciłem raz do puchy dychę i spoko, idę dalej.Znaczka nie chciałem bo z pewnymi rzeczami nie lubię się afiszować .Dałem z serca - nie dla nalepki że jestem cool.
Później znowu ta sama sytuacja - ok ,piątka tym razem poszła .
Przy wyjściu z kina znowu mnie dopadli.
Tym razem (pół żartem) mówię że spoko ,fajnie ale już dwukrotnie się dorzuciłem ...
A te piękne panienki wywaliły oczy i już tylko usłyszałem właśnie to że jestem skąpy .
No i fajnie - WOŚP właśnie podziękował i zaprosił do dalszej współpracy.
A ja od tamtej pory tą niedzielę spędzam z dala od ludzi szczodrych i miłych.
Później się jeszcze tylko zastanowiłem ile one same ofiarowały swoich pieniążków.
Może i to wypływa ze mnie taka przekora polaka .
Jak słyszę dawaj - to nie daję ,jak idź w lewo to ja w prawo.

A teraz może jeszcze trochę matematyki.
Dajmy na to że pięć milionów polaków coś wrzuci do puszki.
Większość pewnie 2 lub 5 zł (mniej to raczej nie wypada) to jest w sumie 10 - 50 mln.
Do tego Polonia zagraniczna w mniejszej ilości za to po przelicznikach obcych walut bardziej hojna .Dajmy na to niech będzie z 500.000
Jeszcze do tego zysk z aukcji .Też nie mały .Jedno serduszko za 1 mln.Z reszty ? - nie wiem.
Dzisiejszy rekord to 32 679 758 zł .
Odjąć od tego jeszcze koszty zorganizowania całej imprezy .
Może moje wyliczenia są błędne ale takich charytatywnych akcji świat zna mnóstwo ,w których jedynie niewielka część trafia do potrzebujących .

To ja dziękuję ,postoję.
Wolę reagować na co dzień i w konkretnych przypadkach niż raz do roku przejść się z puchą
i polować na sknerusów podobnych mnie.
Takie jest moje zdanie i nie upoważnia mnie ono do zadawania komuś obelg za to że jest jako baran w stadzie pobekującym bezmyślnie mantrę o swojej domniemanej lepszości baraniny nad dziczyzną.

goldug
Cytat:
Taka akcja to też idealna okazja na to, aby od czasu pomyśleć szerzej niż czubek swojego nosa.


Ano właśnie - tylko dlaczego myśleć o tym cały rok tak jest trudno ?.
A trudno - bo niewygodnie.Bo trza by było wybulić dużo więcej kasiurki kochanej dla każdego potrzebującego ,który podejdzie do nas na ulicy.
O wa - umiecie liczyć !! .
A tak wystarczy raz w roku i rozgrzeszenie przyklejone na ścianie.
Tanio , szybko i zabawić się jeszcze można.
Czasem jeszcze fajerwerki wam wystrzelą - tak,patrzcie - jeden z drugim.
Dałem coś komuś .
Zaiste ,aż tego potrzeba aby podkreślić ten jakże rzadki i spektakularny czyn miłosierdzia.

Z ostatniej chwili
Cytat:
Z jej wyjaśnień wynika, że obie dzisiaj przez jakiś czas kwestowały z puszką koleżanki i po uzbieraniu pieniędzy (około 150 zł.) przeznaczyły je na alkohol.



http://fakty.interia.pl/news/jedni-okrad.....ie,1241087
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:04, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@joordano
I co ten tekst z interii ma być na coś dowodem?! Że jakieś siksy zrobiły przekręt? Przynajmniej wydając na alkohol Smile pobudziły gospodarkę. Wszędzie znajdziesz czarną owcę! Nie czyni to jednak z tego reguły.

Myśl praktycznie ... rozgrzeszenie jednodatkowe i dzieki temu NAMACALNE ratowanie ludziom życia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu jest lepsze niż te twoje naiwne "Wszyscy powinni myśleć o biednych cały rok ...", czy też wolę dać biednemu na ulicy. "Biednych" przebierańców na ulicy też nie brakuje ... którzy z żebrania sobie zawód uczynili ... Czy z tego powodu też nie należy im dawać? Może też pójdą za sklep obalić za to winiaczka, albo zmienią ubranka i wsiądą w swoje sensowne autka. I takie przypadki były. Tego się już nie dowiesz! Z WOŚPem przynajmniej widzisz efekt w postaci sprzętu w szpitalu, który za jakiś czas może i tobie uratować życie. Pomyśl o tym!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Autorskie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Dlaczego nie wspieram Wielkiej Orkiestry
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile