W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Kolejna dziennikarska kaczka  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Brak ocen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1116
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 06 Cze '07   Temat postu: Kolejna dziennikarska kaczka Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Informacja o wybudzeniu po 19 latach śpiączki była nieprawdziwa
PAP - dodane 1 godzinę i 45 minut temu

Informacja o rzekomym wybudzeniu Jana Grzebskiego po 19 latach śpiączki zakłóca pracę działdowskiego szpitala, w którym pacjent był leczony - powiedziała dyrektor ds. opieki zdrowotnej SPZOZ w Działdowie dr Joanna Hensel. Dr Hensel podkreśla, iż "przynajmniej od 1990 roku nie było żadnego kryterium, które świadczyłoby o tym, że Jan Grzebski był w stanie śpiączki".

Informacja na temat wybudzenia Jana Grzebskiego po 19 latach śpiączki pojawiła się w mediach w piątek, 1 czerwca. Wynikało z niej, że w 1988 roku mężczyzna zapadł w stan śpiączki w rezultacie silnego urazu głowy. Po 19 latach trafił pod opiekę zespołu rehabilitantów w SPZOZ w Działdowie, którym kieruje Wojciech Pstrągowski. Dzięki zabiegom rehabilitacyjnym, 12 kwietnia miał wybudzić się ze śpiączki, a niedługo potem odzyskać mowę i samodzielnie się poruszać.

Tymczasem, jak podkreśliła dr Joanna Hensel dyrektor ds. opieki zdrowotnej SPZOZ w Działdowie, informacje te są fałszywe i nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym udokumentowanym w historii medycznej pacjenta. Te nieprawdziwe doniesienia dotarły nawet za granicę. A efekty są takie, że nasze oddziały nie są w stanie normalnie pracować, bo przeżywamy szturm zagranicznych dziennikarzy, nawet z Japonii - powiedziała lekarka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:34, 07 Cze '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co robić takie rzeczy? Jedyna przyczyna, na jaka wpadłem to robienie sensacji, która ma zapewnić pieniądze dziennikarzom. Czy istnieje coś jeszcze?
_________________
Admin ograniczył mi liczbę postów do 4, bo krytykowałem policjanta kopiącego człowieka podczas Marszu Niepodległości. Teraz 1/dobę(nie powiedział dlaczego).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 07 Cze '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie media podały to "sprostowanie" jakieś 1-2 dni po zachodnich. Smile

O tym, ze ten kolo jednak nie był w śpiączce przez 19 lat, a tylko leżał sparaliżowany dowiedziałem się od mojego znajomego Holendra, który usłyszał to w tutejszej tv - w tym czasie na polskich portalach ciągle jeszcze mówili o cudzie.
Na początku więc nawet mu nie uwierzyłem za bardzo, bo sądziłem że raczej nasi by nie pomylili śpiączki z paraliżem.
Ale teraz, gdy oficjalna wersja zmieniła się już wszędzie, moge tylko powiedzieć, ze moim daniem była to medialna propaganda p.t. "dobry cud nigdy nie jest zły, szczególnie w tak katolickim kraju jak Polska" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pafka




Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 383
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:21, 07 Cze '07   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już puścili taką fałszywą wiadomość to w tym szczególnym przypadku powinni siedzieć cicho. W końcu to była spora dawka nadziei dla rodzin, których bliscy leżą w śpiączce. Media oczywiście musiały sprostować bo to bezduszne węszące sensacji dranie. W innych przypadkach, gdzie aż się prosi żeby przyznali się do błędu to nawet nie kiwną palcem bo im to nie na rękę.
Media to głąby!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Kolejna dziennikarska kaczka
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile