W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Pluskwa od Intela  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
13 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 4585
Strona:  «   1, 2, 3 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:11, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forrest_ napisał:
goral_ napisał:
Powiem krótko. Większość informacji wsadźcie sobie między "Harego Pottera" a "Rambo reload".


Mam nadzieję że nie piszesz tego do mnie, bo już kilka razy na forum pisałem o tym iż zdalne przeszukanie dysku ma charakter bardziej psychologiczny niż techniczny.


Piszę to do wszystkich którzy ślepo wierzą w każdą byle prasową notatkę. A do tego za dużo filmów typu James Bond się naoglądali:)

Cytat:
Piszesz że od niedawna korzystasz z Visty, podziel się wrażeniami, jak u ciebie z partycjami ???


Obecnie Vista jest na tym samym kompie co XP, inny dysk. I powiem całkiem szczerze - wolę Vistę! Jest, jak by to ując "smooth", chodzi znacznie szybciej od XP, ładuje się jak i zamyka w bardzo krótkich czasach. Jeszcze mi się ani razu nie wysypała (poza przypadkiem z uszkodzonym HDD gdzie po uśpieniu Vista nie wstała, ja podejrzewam właśnie problem z parkowaniem głowic przez Vistę - ale to wyłącznie moja ocena).
Partycje były robione jeszcze pod XP, ale Vista je bardzo lekko "łyknęła" nie mam tu jak na razie żadnego problemu. Wiele funkcji w Vista zostało uproszczonych i są bardziej intuicyjne. Vista ma znacznie lepsze silniki zabezpieczeń od XP, czasem to przeszkadza, zwłaszcza, że zmieniono całkowicie architekturę tworzenia punktów przywracania! Jeśli na jednym komputerze pracuje poza Vistą inny system (np. XP) mimo, iż na innym dysku (fizycznie inny dysk) to Vista traci wszelkie punkty przywracania, wynika to z zupełnie innego sposobu jaki Vista to tworzy, ja to rozwiązałem instalując Norton Ghost i tam tworzę punkty przywracania. Generalnie by nie zanudzaćWink XP odpalam coraz rzadziej! Głównie jak ma do edytowania jakiś film rodzinny:))

Cytat:

PS. Prośba do specjalistów IT
W jaki sposób poradzić sobie z ICH 9 ???, aby zainstalować XP na laptopie ???


A do czego ten sterownik(?) To jakieś konkretne urządzenie USB? Bo sama nazwa wskazuje na Intela oraz Kontroler - Hub...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:52, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to IDE ATA/ATAPI controller

Cytat:
I am also having issues installing SATA drives i.e. blue screen when the Windows XP installation procedure tries to contact the SATA drive.
I have also tried the Jmicron SATA ports with and without the F6 floppy procedure but without success. I used the ASUS CDROM with the makedisk utility to prepare a floppy with Jmicron drivers


I coś mi się zdaję że jeśli Intel nie wypuści odpowiedniego sterownika to nie będzie można instalować XP na dedykowanych systemowo maszynach.

Widać MS mocno lansuje system Vista i nie zezwala na instalacje innego.
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 13 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o stery pod XP, to chyba trzeba poczekać na jakiegoś zdolnego rosyjskiego programistę, aż wypuści coś lewego w stylu XP Lite Live... ale mogę nie być już na bieżąco...
Jakiś czas temu był zalew PG, które chodziły tylko pod fabrycznym OSem (vista - oczywista) i problem był z połową driverów.
Nie ma co się rozpisywać, bo jak ktoś nie dotknie umowy to i tak nie uwierzy, a człowiek znowu na wariata wyjdzie. Ale jak mawia wuja stachu: "są na świecie takie zabiegi MykoSofta i In'leta, że ani fizjologom, ani UOKiK'owi się nie śniło" Wink
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:33, 20 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I po krzyku. Właśnie piszę z mojego nowego systemu operacyjnego. Smile Okazało się, że nie trzeba było bawić się z Partition Magiciem - Ubuntu ma wbudowane przyjazne narzędzie do formatowania dysku. I jeszcze coś - jeśli najpierw uruchomi się wersję Live CD i poprzez nią zacznie instalować system, to w razie problemów można sobie włączyć Firefoxa i znaleźć rozwiązanie. Smile

Mam tylko trzy pytania:
1. jak mogę zainstalować aplikację, której nie ma w repozytorium i była spakowana w formacie tar.gz? Wpisuję do terminalu ./config make i inne komendy, a jedynym tego efektem jest komunikat: no such file or directory. Confused

2. Jest może jakiś odtwarzacz obsługujący napisy do filmów? Razz

3. Da się jakoś zmienić czcionkę na stronach WWW? Bo obecnie strony wyglądają trochę dziwnie. Np. na Gazeta.pl tekst nie mieści się w ramkach. -.-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj sobie tutaj: http://www.susek.info/article/Instalacja-ze-zrodel.shtml
http://linuxodpodstaw.wikidot.com/instalacja-linuksa
http://akolacz.tarchomin.pl/suse101_pl.html no i oczywiście http://forum.ubuntu.pl/ Very Happy
Osobiście uważam że są lepsze dystrybucje niż Ubuntu. Np. "Mint" - do pobrania jest tutaj: http://www.linuxmint.com/download.php albo bardzo podobny do Windows "Kubuntu" http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa, że już tam zaglądałem... Problem z tar.gz rozwiązany, czcionkę także zmieniłem, tylko napisy do filmów pozostają niewyjaśnioną zagadką i żadne tutoriale nie pomagają. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:32, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakiego odtwarzacza używałeś do tej pory?
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:37, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totem i MPlayera - w tym pierwszym są polskie znaki, ale czcionka wygląda brzydko, nieczytelnie, nie jest wygładzona. Na dodatek napisy mają tam kilkunastosekundowe opóźnienie, ale to się chyba da jakoś zmienić...

W MPlayerze brak i polskich znaków i rozmiar czcionki do de i sam wygląd czcionki też jest niestrawny. :/

Próbowałem zainstalować pod Wine Sub Edit (moim zdaniem jest najlepszy), ale nie wyświetla obrazu... Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:40, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź to: http://xinehq.de/index.php/download - podobno obsługuje napisy, ale głowy nie dam, bo opieram się na wypowiedziach z forum Very Happy
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Loko




Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 291
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:13, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis najlepszy VLC zainstalujesz normalnie Dodaj/Usun Programy. Nie miałem żadnych kłopotów, sam ładuje napisy do otwieranego filmu, jest polska czcionka. Jak dobrze pamiętam nic nie musiałem nawet konfigurować.

Ja z ubuntu działam kilka msc. Teraz poszukuje jakiegoś fajnego programiku do edycji wideo.
_________________
Limit postów na żądanie - 1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:52, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forrest_ napisał:


PS. Prośba do specjalistów IT
W jaki sposób poradzić sobie z ICH 9 ???, aby zainstalować XP na laptopie ???


hej forrest_

podaje sposob na ICH-8 nie wiem czy ponizszy sterownik tez obsluzy ICH-9 ale warto sprobowac lub znalezc poprostu inny driver.

bierzesz nlite

http://www.nliteos.com/download.html

i plik sterownika np stad
http://www.tacktech.com/download.cfm?file=microsoft/sata/iastor-sata-drivers.zip

potrzebna rowniez plyta instalacyjna z XP

Instalujesz nlite i jedziesz krok po kroku, nlite pozwala zautomatyzowac caly proces instalacji i posiada wiele innych ciekawych funkcji.
Wynikiem koncowym jest plik iso z nowa kompilacja XP.
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:15, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@DarkTech
Ale ja nie mam problemu z samą obsługą napisów, tylko z ich wyglądem... Wink

@Loko
Wielkie dzięki. Very Happy Nie wiem czemu, ale w VLC napisy wyglądają o wiele porządniej. Nie ma też problemu z polskimi napisami. Zajebisty odtwarzacz, naprawdę dzięki za polecenie mi go. Smile

Brakuje tylko możliwości ustawiania wielkości czcionek (zamiast rozmiarów standardowy-duży-większy przydałaby się możliwość wstaiwania samemu wielkości czcionek w punktach, tak jak jest to w windowsowych odtwarzaczach), ale bez tego da się żyć. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
forrest_




Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 552
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:45, 24 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otelodreiP napisał:


hej forrest_

podaje sposob na ICH-8 nie wiem czy ponizszy sterownik tez obsluzy ICH-9 ale warto sprobowac lub znalezc poprostu inny driver.



otelodreiP dzięki za zainteresowanie ale sposób z nlite nie przejdzie.

Xp przy instalacji gryzie się z AHCI.

Cytat:

Enabling AHCI in a system BIOS will cause a 0x7B Blue Screen of Death STOP error (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE) on installations of Windows XP where AHCI/RAID drivers for that system's chipset are not installed. Switching to AHCI mode requires installing new drivers before changing the BIOS settings.


Problem w tym że u mnie w biosie nie ma funkcji „Enable/Disable AHCI”

Inny problem to taki iż na razie nie znalazłem oficjalnego sterownika SATA od intel’a, który ma support ICH9.

Dasz wiare że nawet Hiren's sobie z tym nie radzi.
Po wielu próbach udało mi się dostać do dysku - poprzez emulator SATA (chyba USB SATA nie pamietam juz nazwy)

Mam też nieoficjalny sterownik który pozwala dostać się do instalatora, ba nawet rozpocząć instalacje do momentu zrzucenia instalki na dysk.

Ale po restarcie dupa.

Maszyna zachowuje się jakby w ogóle dysku nie widziała, no i system stoi.
Zresztą zobacz że inni też mają z tym problem.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-248546_12_0.html

Mam pomysł jak to obejść ale na razie mam lenia i pracuje na Viscie.

Ps. Po ustawieniu partycji w Viście, takich jakie sobie założyłem odechciało mi się walki z XP. Teraz mam 30, 60, 60 ale żeby do tego dojść trzeba było wiele zachodu.
1 dzień walki ale się opłaciło.
_________________
13:13 13.09.1979 Caulbearer Smile
Unos nacen con estrella y otros nacen estrellados
******* Ad astra per aspera ******
.............! Semper paratus !.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
85r




Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 476
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 30 Wrz '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Izrael/ Intel inwestuje 3,5 miliarda dolarów w produkcję procesorów nowej generacji
Intel, największy na świecie producent procesorów, otworzył nową fabrykę w Izraelu. Inwestycja jest warta 3,5 miliarda dolarów i ma służyć produkcji procesorów nowej generacji. Fabryka jest trzecim ośrodkiem Intela do produkcji chipów w technologii 45 nanometra. Produkcja rozpocznie się za siedem tygodni w Kiryat Gat, 50 kilometrów na południe od Tel Awiwu.
Intel zaopatruje w procesory blisko 75 proc. komputerów. Zarząd firmy liczy, że dzięki nowej fabryce powiększy przewagę firmy nad największym rywalem - Advanced Micro Devices.
Wnętrze fabryki Intela w Arizonie, fot. Intel
Fabryka w Kiryat Gat osiągnie do końca roku zatrudnienie około 2000 osób. Intel obecnie zatrudnia 6100 pracowników w pięciu ośrodkach w Izraelu.
Inwestycję wsparł izraelski rząd kwotą 525 milionów dolarów. Fabryka będzie produkować chipy o wartości 3 miliardy dolarów rocznie, w przybliżeniu równe 1 proc. izraelskiego produktu krajowego brutto.
Intel wybudował pierwsza fabrykę w Izraelu w 1985 r. Jeszcze wcześniej, w 1974 r. w Haifa, firma uruchomiła centrum badawczo rozwojowe, pierwsze centrum Intela poza USA. Obecnie Intel posiada również centra projektowe i rozwojowe w Petah Tikva i Yakum. To wlaśnie w tych centrach stworzono procesory Centrino i Core 2 Duo.
http://www.psz.pl/154-bliski-wschod/izra.....-generacji

Intel inwestuje 6 mld dolarów w fabryki w Izraelu
Władze Izreala ogłosiły, że akceptują plan rozbudowy fabryk firmy Intel znajdujących się w Kiryat Gat. Niebiescy chcą je zmodernizować i przygotować do produkcji chipów w procesie technologicznym 10 nm. Inwestycja ma kosztować Intela około 6 mld dolarów.
Niebiescy nie zwalniają tempa i cały czas pracują nad nowymi procesami technologicznymi. W międzyczasie firma postanowiła rozbudować swoje fabryki, by te były gotowe do produkcji chipów. Tym razem padło na izraelski oddział Intela.
Inwestycja w fabryki w Kiryat Gat pochłonie około 6 mld dolarów, a efektem modernizacji ma być przygotowanie ich do masowej produkcji układów w procesie 10 nm. Niebiescy otrzymają też wsparcie ze strony izraelskiego rządu. Ten przydzieli firmie około 300 mln dolarów subwencji w ciągu pięciu lat. Co więcej, Intel będzie płacił bardzo niską, bo tylko 5-procentową stawkę podatku przez kolejnych dziesięć lat.
"Inwestycja Intela jest atutem strategicznym dla przemysłu Izraela", powiedział Yair Lapid, minister finansów Izraela. "To największa inwestycja w historii spółki zagranicznej w Izraelu, która jest kolejnym dowodem na to, że Izrael jest w czołówce państw jeśli chodzi o rozwój technologii i innowacje."
Fabryka w Kiryat Gat przez długi czas produkowała różne chipy w procesie technologicznym 32 nm. Intel nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu na temat rozbudowy. Powinniśmy się go spodziewać w ciągu kilku najbliższych dni.
http://pclab.pl/news59758.html

Koszerne procesory Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Pluskwa od Intela
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile