W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ogolnie tak  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1208
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Oponamotopek




Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:08, 01 Sty '09   Temat postu: Ogolnie tak Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wspomnieć o propozycji jaka padła tutaj na forum jakiś czas temu.
Mianowicie kilku ludzi zadeklarowało, że stworzą film w polskim języku.
Jestem bardzo za tym pomysłem ale chciałbym żeby ten film nie był na wzór
filmów które zazwyczajowo tłumaczymy napisami. Chodzi mi o to, że film
musi trafić do jakże swoistej, polskiej mentalności. Musimy jakoś ich zdenerwować,
podejść do wszystkich bezpośrednio, tak żeby naprawde coś doktneło w nich .
Budując ich zdenerwowanie możemy wykorzystać ich złość która pragnie czegoś innego,
chciałaby coś zmienić, bo wierzy że zmiany sa potrzebne. A myślę że grunt jest
przygotowany, bo widać ludzi komentujących na portalach. O dziwo najbardziej popularne
hasła jakie rzucamy są śmiało ukazywane.

Myślę że kontrowensyjne jest uświadomienie polaków w tym, że są ludzie
którzy podejmują jakieś działania aby przeciwstawić się temu. Tutaj myślę o strajkach
jakie mają miejsce w europie. Mam tu na myśli wystąpienia greków, irlandczyków, i osatnio
bardzo politycznie czechów. Czytałem, że ponoć nawiązują ze sobą kontakt przez jakiegoś
dość bogatego fundatora. Jestem troche sceptyczny wobec Klausa. Bo przecież już
raz w historii Czechy wywołały reformacje ( mam na mysli husytyzm, Jana Żiżkę ).
Nie wiem czy wiedza która tu podałem jest prawdziwa, nie jestem zapalonym historykiem. Mimo tego pamiętam że historię trzeba znać i wyciągać z niej wnioski by potem jej nie powtarzać. Szczerze się boje że ci rewolucjoniści mogą być podstawieni. Jeżeli faktycznie
świat jest na drodze do wielkich zmian to musimy przede wszystkim zmienić się w nas.
Mam na myśli rewolucje świadomości którą ostatnio serwuje nam David Icke. Jego słowa
z ostatniej części The Freedom Road są trafiające. Tutaj przytocze jego słowa, były chyba również podpisem użytkownika Aquatro. " "Jeden człowiek może przekazać wiadomość która zmieni świat " Warto się zastanowić nad tymi słowami. Jeśli dopuścimy tą teorie do granic możliwości to możemy faktycznie zbliżyć się do tego. Za to podejście polubiłem Icke'a Takiej wspaniałej zmiany życzyłbym ludziom w tym roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 01 Sty '09   Temat postu: Ogolnie tak Odpowiedz z cytatem

Potrzebujemy więc konkretnych ustaleń dotyczących szkieletu tego filmu. Proponuję rozpocząć pracę od przygotowania zestawu pytań - problemów które mają być poruszane w naszym dokumencie (bo nasze wspólne dzieło widziałbym jako film dokumentalny, nie zaś plotkarsko - gawędziarski).
Wstęp filmu powinien zainteresować potencjalnego widza, więc można spróbować jakiegoś taniego chwytu psychologicznego w stylu "Jeśli nie chcesz wiedzieć dlaczego {argument, argument, argument} to nie powinieneś oglądać tego filmu". Albo "Film ten powstał wbrew polskiemu prawu i ujawnia treści skrzętnie ukrywane przez media". Najważniejsze jednak -PYTANIA. Myślę że 5...8 problemów na jedno DVD wystarczy. Każdemu pytaniu/problemowi można poświęcić 1 track, jednak wszystkie pytania w formie skróconej muszą znaleść się w pierwszym track-u zaraz po wstępie. Musimy też ustalić jaki przedział czasowy zostanie objęty naszym dziełem. Czy opisywanie wszystkiego od (za przeproszeniem - wielkiego wybuchu i dinozaurów) oddania finansów amerykańskich w ręce prywatnej instytucji, czy może od Unii Europejskiej. Można też przyjąć konstrukcję "wstecz" - czyli przedstawić dzisiejszy problem i wyjaśniać genezę jego powstania. Jednak do tego celu także potrzebujemy pytań. Najlepiej podawanych w sposób bardzo dosadny i skutkujący jakąś emocjonalną reakcją widza (do wyrzucenia telewizora włącznie). Płyt Prawdy jak na razie wypaliłem i podrzuciłem tu i ówdzie 50 szt. (pomarańczowe DVD+R TDK jakby ktoś znalazł). Trudno powiedzieć ile z nich trafiło na podatny grunt, ale jest zawsze jakaś nuta optymizmu.

A ogólnie tak - dałeś beznadziejny temat postu. Ogólnie to się można piwa z beczki napić Laughing
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oponamotopek




Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 167
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:34, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkretnie to mam taką wizje dokumentu ale o zabarwieniu psychosocjologicznym. Jako potencjalny odbiorca chciałbym żeby taki film tworzył mądry zarys sytuacji jaka miała miejsce we wczesniejszych latach i sytuacji która ma miejsce teraz ( niekoniecznie w tej kolejności). Co ważniejsze ! Jak zależności i relacje sytuacji na świecie miały wpływ na stan rzeczy w Polsce. Gdyby do tego dodać styl życia polaków, ich mentalność. Ogolnie zrobić przelot po spoleczeństwie, jego zmianach pod wpływem nadciągającej Europy ( bo przecież zachód na dobra sprawe ma udział w tworzeniu kultury tych ludzi od kilku wieków )

No i oczywiście trzeba zrobić liste tematów poruszanych w tym filmie.
Najlepiej żeby zrobiły to osoby kompetetne, mające odpowiednią
wiedzę i znające znaczenie tych informacji. Np Polityka - iluzja demokracji. Dodatkowo możemy zrobić liste podstawowych zagadnien które są ważne w zrozumieniu istoty tematu. Np Władza - Jak na ciebie wpływa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Twardyrpg




Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 88
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 02 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razem ze mna QSKI miał robic film. to wyszlo z naszej inicjatywy poszukajcie moich postów w tamtym temacie Nowy film jakie kweste poruszyc

sa tam ogólne załozenia co ma sie w nich znalesc narazie jestesmy na etapie gromadzenia danych. Pisałem w tym temacie co szukamy i mozecie sie przyczynic do tego dając nam swoje zbiory lub filmy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:56, 02 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viewtopic.php?p=64645&highlight=#64645
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ogolnie tak
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile