W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Biblia [ankieta] zapraszam  
Podobne tematy
Cała Prawda o Biblii148
Biblia i to czego o niej nie wiemy146
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 2131
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy uważasz Biblię za księgę natchnioną przez Boga oraz źródło 100% Prawdy?
TAK, jestem o tym głeboko przekonany.
13%
 13%  [ 4 ]
NIE, to tylko zbiór legend mających niewiele wspólnego z rzeczywistością
41%
 41%  [ 12 ]
Sam nie wiem. Może część Biblii jest prawdziwa.
44%
 44%  [ 13 ]
Nie mam zdania.
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Erydan




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 117
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:32, 30 Gru '08   Temat postu: Biblia [ankieta] zapraszam Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat Biblii. Jestem bardzo ciekaw Waszych odpowiedzi. Zapraszam do głosowania.

Pozdrawiam,

Erydan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć postanowiłem dać glos, to sformułowana odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Otóż biblię, jaką znamy (wersja niezmiernie uboga) można ogółem traktować jako zestawienie mitów. Niemniej jednak ludzie stwierdzający częściową prawdziwość przekazu, do których się zaliczam, zyskują ogrom argumentów. Oczywiście nie chodzi o rzekome istnienie cudownego boga, a opis stacjonującej na ziemi obcej, bardziej rozwiniętej cywilizacji ówczesnym językiem. (statki kosmiczne, samoloty, broń masowego rażenia, broń rakietowa, zapłodnienia in-vitro etc.)

Ponadto wyjątkowo szanuję biblię za to, że jest najlepszym jak dotąd materiałem do walki z katolicyzmem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FreeG




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 387
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:36, 30 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS. Za młodu z premedytacją chodziłem na lekcje religii, by obrzucać czarnoksiężnika niewygodnymi pytaniami. Za każdym razem opierałem się na biblii. Reakcja: niedowierzanie, panika, krętactwo, złość i zakończenie dyskusji. Duchowni, z którymi miałem styczność nigdy nie namówią wiernych do czytania biblii... Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:01, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biblia jest warte mniej więcej tyle samo, co Iliada czy Odyseja. Nie ma powodu, aby brać ją na poważnie....
Teraz do wyznawców Dżizasa: Czemu nie wierzycie w Zeusa????
Tylko nie mówcie, że dlatego, że nie ma podstaw Laughing Laughing .
P.S. Też mam zwyczaj zaczepiania księdza. Kiedy już ksiądz nie znajduje żadnych odpowiedzi( góra 1min), odpowiada mi, że nie mam w sobie bojaźni bożej.Shocked Najbardziej lubię mu mówić, żeby powiedział moim rodzicom, że muszą mnie koniecznie zabić, bo tak mówi słowo Boże...
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:36, 31 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żadna odpowiedź nie jest prawidłowa, poza tym która biblia? w wersji żydowskiej, grecko-żydowskiej, katolickiej, protestanckiej czy prawosławnej?

to nie zbiór legend tylko zbiór mitów i legend wymieszanych z kodeksami prawnymi, księgami historycznymi, filozoficznymi (hiob, kaznodzieja), pieśniami etc nowy testament już inna bajka - literatura stricte propagandowa plus epistolografia

tak przy okazji - Iesous (Jezus) to po grecku odpowiednik "Jozue" (od Joszua) a nie Jezus. Jozue z Księgi Jozuego podbijajacy Kanaan to właśnie Iesous.

Dopiero chrześcijanie uczynili ze zwykłego imienia Boskie Imię. Jezus Chrystus - Joszua Namaszczony

a sami ewangeliści nawet nie byli pewni jak Jezus się nazywał, występuje on w kilku wersjach:

Jezus Galilejczyk
Jezus Nazareńczyk (Nazarenous)
Jezus Nazareński (Nazarene)
Jezus Nazirejczyk (Nazwreios)

rzecz jasna polscy tłumacze tłumaczą to na jedno kopyto: Jezus z Nazaretu, tyle że Nazireat ma tyle wspólnego z Nazaretem co słoń ze słońcem. Józef Flawiusz wspomina o pewnym Jezusie Galilejczyku, powstańcu galilejskim którego to wraz z synami zamordowali rzymianie... Zbieżność zapewne przypadkowa bo Jezus było tak samo popularnym imieniem jak u nas Piotrek czy Tomasz.

Tak więc wyobraźcie sobie mieszkańców jakiejś pacyficznej wiochy czczących Tomka Kowalskiego. Dla nich to dwa magiczne imiona, dla nas powód do sarkazmów.

edit: chodziło mi o Judasza Galilejczyka, po jego śmierci władzę w sekcie zelotow przejęli Jakub i Szymon, synowie Judy, ukrzyżowani przez Tyberiusza Juliusza Aleksandera w 48 ne - po śmierci Jezusa władzę w sekcie nazorejskiej (zwrot uzyty w dziejach apostolskich) przejmują Jakub i Szymon, kolejny przypadek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
iaro




Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 1147
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 01 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko stwierdzić.
Zaznaczyłem opcję 3,jako że człowiek inteligentny ma to do siebie,że jeżeli czegoś nie jest pewny,to dopuszcza różne możliwości.
Biblia jest uznawana za jedną z najmądrzejszych ksiąg jakie powstały. I to może być prawdą,nie zaprzeczam.
Jednak jako że znam Biblię nieco lepiej niż ogół społeczeństwa (w końcu 6 lat wałkowania tych samych treści i wbijania sobie ich do mózgu pociąga za sobą pewne konsekwencje Very Happy),to mogę o niej kilka rzeczy stwierdzić. Po 1- w wielu miejscach przeczy sama sobie. W środowiskach chrześcijańskich jest to tłumaczone raz to naszym ograniczonym umysłem,raz niewytłumaczalnością Bożych zamiarów, właściwie ile ludzi tyle tłumaczeń. Tu mamy możliwość wziąć to wszystko na wiarę albo zacząć wątpić.
Jeżeli zaczniemy już lekko wątpić,to dostrzeżemy znacznie więcej niedoskonałości w-podobno- Bożym dziele. Kolejna sprawa- Bóg starotestamentowy różni się od nowotestamentowego. Jakim cudem,skoro podobno się nie zmienia Question . Czy Jezus nakazał komukolwiek np. zabić syna tak jak Jahwe nakazał Abrahamowi (co okazało się podpuchą,no ale sam fakt Smile )? Czy nakazywał prowadzić wojny? Czy nakazywał poświęcania ofiar?
No właśnie-nie. To jest zbyt gruba sprawa,żeby taki człowiek jak np. ja mógł to zrozumieć. Ale budzi wątpliwości, co przecież wiara chrześcijańska w jakimkolwiek wydaniu zabrania praktykować. A to tylko niewinne zwątpienie!
Idziemy dalej- na Biblii oparły się 2 ogromne religie- judaizm i chrześcijaństwo. Częściowo Biblię uznaje także islam. A wiemy chyba,że KAŻDA religia,a zwłaszcza wielka prowadzi do manipulacji. Władza nad ludzkimi umysłami (wierzeniami) jest również formą władzy,narzucenie określonego myślenia w kontekście religii prowadzi przecież do całkowitej zmiany umysłu,zachowania,poglądów,potrafi całkowicie zmienić życie "owieczki" i poddać je kierownictwu przywódcy religijnego.
A Biblia przecież w wielu miejscach nakazuje nam postępować wbrew ludzkiej naturze,podporządkować się całkowicie Bogu a i pośrednio "sługom Bożym" a więc przywódcom religijnym. Przywódcy tak naprawdę mogą narzucić nam każdą interpretację Biblii jaką chcą i jeżeli chcemy zostać w kościele,musimy się podporządkować. I postępować wbrew sobie,wbrew swoim poglądom. Wg Biblii (a przynajmniej wg interpretacji,z jakimi najczęściej się spotykałem,sam próbuję szukać swoich interpretacji) mamy być pokorni i nie sprzeciwiać sie przywódcom "z Bożego nadania". A co,jeżeli pod płaszczykiem ich świętości kryje się syf?
No i jeszcze coś- Biblia daje ogromne możliwości interpretacji,tak naprawdę można wybrany fragment zinterpretować na 100 sposobów. Zwykły,szary,nawet inteligentny człowiek się w tym gubi,co jest wykorzystywane przez "sługów Bożych" w różnych kościołach.
Mam nadzieję,że nie zbluźniłem a dałem jedynie wyraz moim wątpliwościom. W wielu miejscach na pewno się pomyliłem,ale napisałem tylko co czuję. A czuję wielkie zniechęcenie do jakiejkolwiek religii,łącznie z chrześcijańską,bo widzę co przywódcy religijni (chrześcijańscy,czy nie) robią ze swoimi owieczkami,w najlepszym przypadku manipulując ich umysłami,w gorszym umysłami i portfelami,a w jeszcze gorszym-także i całym życiem.

@FreeG- rzeczywiście Biblia jest świetnym narzędziem walki z katolicyzmem i to doceniam,ale to juz materiał na inny wątek Smile.

Szczęśliwego 2009.
_________________
Systemu nie można niszczyć, trzeba go reformować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Biblia [ankieta] zapraszam
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile