W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ile procent mózgu wykorzystujemy  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Odsłon: 23799
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:51, 28 Gru '08   Temat postu: Ile procent mózgu wykorzystujemy Odpowiedz z cytatem

Właśnie. Aqualinespirit przypomniał mi o tym fascynującym zagadnieniu. Niewiele wiemy mózgu, o jego możliwościach. Możemy z pewnością stwierdzić występowanie obszaru treści świadomych i nieświadomych, ale gdzie się on znajduje, to już ni chu chu.
Znamy obszary odpowiedzialne za mowę , motorykę, słuch, emocje, logiczne myślenie itd., ale czyż nie są to ogólne zapisy i tak bardzo ograniczające ? Co jeszcze wiemy ? O neuroprzekaźnikach, nieco o biochemii mózgu (teraz wychodzi - a raczej dawno to wyszło - na światło dzienne, że mózg to 60% tłuszczu, a więc co tak naprawdę spala mózg ??????) I skąd się wzięło powiedzenie o oleju w głowie lub jego braku raczej)
Twierdzi się, że mózg wykorzystuje tylko niewielką część swych możliwości.
To mnie od dawna intryguje. Umieszczajcie tu jakieś linki, to co wiecie na ten temat lub jakiekolwiek przemyślenia. To jeden z niewielu aspektów, wydawałoby się, paranormalnych, które wydają się być tak bardzo godne rzetelnych badań i analizy. Tylko jak to ugryźć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie twierdzenie, że mózg jest wykorzystywany w niewielkim procencie jest bzdurą.
Sposób w jaki pracują sieci neuronowe determinuje to, że każde ze zgrupowań neuronów (części mózgu) pełni swoją funkcję. Można by rzec że nie ma w tej sieci ani jednego bezczynnego neurona.
Jakość tej struktur zależy od dwóch głównych czynników.l Ilości neuronów ale przede wszystkim liczby połączeń między nimi (są neurony które mają ich dziesiątki tysięcy).
Wiemy jeszcze, że ta struktura potrafi się samo organizować. Czyli jeżeli stracimy wzrok to ta część neuronów zacznie pomału specjalizować się w rozpoznawaniu dźwięków i innych funkcji. Nie zostanie niewykorzystana, po prostu zacznie zmieniać specjalizację.
Tego typu informacje można znaleźć nie tylko w literaturze medycznej ale między innymi tej dotyczącej sztucznych sieci neuronowych które w jakiejś części wzorują się na tym wynalazku natury. Niestety technicznie nie potrafimy przekroczyć tych magicznych liczb jak liczba neuronów czy liczba powiązań między nimi.
Nie ma jednak pewności co do tego gdzie znajduje się nasza świadomość.
Jeden z ostatnio przeprowadzonych eksperymentów dał znów do myślenia. Przed oczami człowieka umieszczone zostały okulary z ekranami na których wyświetlany był obraz z za jego głowy. z czasem jego świadomość ulokowana została w miejscu gdzie fizycznie były kamery. A mózg przetwarzał jedynie obrazy i takie tam.
Nie pamiętam dokładnie założeń i przebiegu eksperymentu ale daje on do myślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Filjan




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykorzystujemy prawdopodobnie większość mózgu, po prostu naukowcy nie rozszyfrowali roli niektórych części i nie wiedzą po co one są więc mówią że są po nic. Tak samo ze zjawiskami paranormalnymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam ja sobie "Dialogi" Lema (nie mogę zmęczyć Wink). Koło str. setnej podaje On dane, iż ponoć raptem 1/1000'000 informacji (pamięci) jest nam dostępna w sposób świadomy. Pisze o eksperymencie z hipnotyzowaniem jakiegoś budowlańca, który był w stanie opisać jak wygląda cegła położona 8 lat wcześniej, w szóstym rzędzie, czwarta od lewej, na trzecim pietrze danego budynku (albo coś w tym stylu). Po czym opisaną cegłę odnajduje badacz i się zgadza - czerwona plamka, lekko ukruszony róg.
Reszta siedzi sobie w podświadomości oddzielona "barierą dynamiczną".
Robiono podobne badania ? Książka z lat 50-tych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie ciekawym przypadkiem uposledzenia jest sewantyzm jak kto ogladal rain man to wie o co kaman, ci "genialni glupcy" to doprawdy zadziwiajace przypadki pokazujace do czego jest zdolny nasz mozg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 28 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zderzak napisał:
dla mnie ciekawym przypadkiem uposledzenia jest sewantyzm jak kto ogladal rain man to wie o co kaman, ci "genialni glupcy" to doprawdy zadziwiajace przypadki pokazujace do czego jest zdolny nasz mozg

Faktycznie daje to do myślenia. Pewnie jakiś zablokowany gen, aczkolwiek na wiki piszą, że jest to skutkiem "uszkodzenia lewej półkuli mózgu i dominujących w niej procesów pobudzające prawą do zwiększenia aktywności w celu kompensacji utraconych funkcji". Z drugiej strony skoro mózg zużywa ~20% energii wytwarzanej przez nas organizm, nie sądze aby natura pozwoliła aby pracował on na pół gwizdka, takie marnotrawstwo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:01, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narząd nieużywany zanika.
Używany- rozrasta się (vide: bicepsy na siłowni)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:07, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja, podobnie jak większość osób, korzystamy oczywiście z całego mózgu.
Nieliczni jednak twierdzą, że używają tylko 5 %.
Nie ma w tym, żadnego problemu.
Ale niech mówią tylko za siebie, a nie za wszystkich! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co innego używać mózg, a co innego używać mózg świadomie. To, że cała sieć neuronowa pracuje na pełnych obrotach nie znaczy, że dysponujemy interfejsem do jej pełnego użytkowania.

Szereg prac z zakresu modnego ostatnio NLP (Neuro Linguistic Programming) ukazuje mechanizmy działania naszej tak zwanej logiki. Jedne traktują o podrywaniu osobników płci przeciwnej w oparciu o wykorzystanie technik, którymi kobiety/mężczyżni posługują się na co dzień - nieświadomie oczywiście. Inne podchodzą do tematu, chciałoby się rzec, poważniej i traktują wprost jak zwiększyć swoją pamięć czy percepcję. Te drugie skierowane są głównie do studentów lub pracowników umysłowych. Ja uważam, że każdy powinien od tego zacząć przygodę z "prawdą" - choćby po to, żeby zwiększyć efektywność przyswajania informacji.
Trywialne ćwiczenia poszerzające świadomy zakres widzenia ostatecznie mogą każdego (KAŻDEGO - to jest tylko kwestia treningu) doprowadzić do pamięci fotograficznej w niecały rok. Wyobraźcie sobie przeczytać Winnetou w dziesięć minut z zapamiętaniem treści na poziomie 95%. Ciężko, no nie? A jednak każdy tak może. Trzeba tylko poszukać kilka książek - są też kursy, ale nie mam zielonego pojęcia jak rzetelnie są one realizowane (tak czy siak - książki są tańsze i można do nich wrócić kiedy się ma na nie ochotę Wink ).

Ah - zapomniałbym. Chyba najlepiej zacząć od książek Tonego Buzana.

Miłej zabawy Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 02:34, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqualinespirit to co piszesz o tych książkach i kursach jest prawdą - każdy z nas może doprowadzić do tego, że będzie miał na prawdę niesamowitą pamięć. Jednym z dość popularnych technik zapamiętywania jest mnemotechnika - efektywna. Wszystkie techniki zapamiętywania można mieszać ze sobą wedle własnego uznania, po prostu indywidualnie, aby uzyskać najlepszy efekt.

Wracając do meritum tematu, o ilości używanego mózgu w procentach... Jest to jakieś nieporozumienie, które trzeba sprostować. Po pierwsze nie chodzi o to, że używamy przez całe życie tylko 5% komórek mózgowych, a reszta jest nawet nie użyta... Nie.. to jest błędne myślenie.
5% komórek to używamy średnio w danym momencie i większość ludzi nie potrafi w danym momencie używać więcej jak 7%. Np w momencie pisania tego postu używam 2% komórek mózgowych z obszaru odpowiedzialnego za myślenie, 1% z obszaru mowy, 1,5% z obszaru koordynacji ruchowej i 1% z obszaru odpowiedzialnego za widzenie (to takie przykładowe wartości). I prawdą jest w tym nieporozumieniu, że zdolność do używania większej ilość komórek mózgowych w danym momencie pozwala na powiększenie naszych zdolności motoryczno-intelektualnych.
Przykładowo (nie wiem, czy komuś taki sposób odpowiada) ja lubie się uczyć chodząc po mieszkaniu, dzięki temu łatwiej mi się uczy. Dlaczego? Bo do rozwiązywania problemów, czy zapamiętywania angażuję większą ilości komórek mózgowych (nieistotne jest to do czego pewną część komórek używam). I takie porady możecie znaleźć w książkach zajmujących się problematyką pamięci.
Natomiast zahaczając w tej chwili o parapsychologię polecę Wam film na faktach autentycznych "fenomen" z travoltą w roli głównej. Jest to historia mechanika samochodowego, który dostał specyficznego i bardzo rzadkiego raka mózgu. Ten rak pozwolił temu człowiekowi używać 25% komórek mózgowych na daną chwilę (o ile dobrze wartość pamiętam). Dało to mu nietylko genialny umysł i pamięć, ale obudziły się w nim zdolności parapsychologiczne takie jak telekineza. Nauczył się np biegle hiszpańskiego w 15 minut, wynalazł wiele nawozów, które do dzisiaj są używane, itd.
Zatem zdolność uzywania większej ilości komórek mózgowych w danej chwili umożliwia nam zdobywanie niesamowitych zdolności.

A dodając jako ciekawostkę i to jest moje prywatne zdanie - uważam, że mózg jest tylko sterownikiem ciała i nie ma w nim, ani pamięci, ani świadomości. Świadomość i pamięć to nasza dusza, na dowód tego jest wiele przypadków, gdy ktoś żyje i jest normalny nie posiadając mózgu (w ogóle!), albo posiadając tylko jego szczątki, bądź po wypadkach tracą większą jego część i żyją, czasami normalnie funkcjonując.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Upierz




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 68
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:03, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem jedno ...

3/4 ludności polski używa 0,000001% procenta mózgu.

Patrzą tylko :

- Wódka
- "Znowu do roboty"
- "Co by tu zapierdolić?"
- Pośmiać się z "seksu" i "głupoty"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:12, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA, a to ci ciekawostka, znasz kogoś kto nie ma mózgu i normalnie funkcjonuje? Laughing

Po pierwsze - mózg odpowiada nie tylko za procesy świadome ale również nieświadome, zarządzanie całym organizmem i jego funkcjami bez udziału naszej woli

Świadomość jest formą systemu operacyjnego, a jak wiadomo mogą być różne systemy na tym samym sprzęcie, inaczej mówiąc nie każdy jest świadomy MOŻLIWOŚCI jakie jest w stanie osiągnąć

pierwszy przykład z brzegu: głęboka medytacja, techniki superpamięci, świadome śnienie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:22, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na, że tak samo jak uczymy się mówić i pisać tak samo możemy nauczyć się telepatii, telekinezy i innych pierdół – potrzebny jest tylko odpowiedni nauczyciel.
Nawet te technik NLP, zamiast 20 lat edukacji, wystarczyłby 3-4 letni rozwój z ich użyciem i potem 4 fakultety w 2 lata Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
davidoski




Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 889
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:58, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak prawdę mówiąc mości panowie to o działaniu ludzkiego mózgu niewiele wiadomo, dlatego niniejsza dyskusja przypomina rozważania mrówki o konstrukcji wieżowca.
_________________
The Truth Hurts
http://bankowaokupacja.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar,
http://www.eioba.pl/a77571/czlowiek_bez_mozgu_zyje_we_francji

Kiedyś na Discovery zanim się jeszcze nie zepsuło leciała seria takich programów o mózgu i właśnie jeden z nich był poświęcony przypadkom nieposiadania mózgu, lub przez wypadek utraty większej części z niego. Między innymi był przypadek murzyna, który jadąc na motorze miał wypadek i urwało mu całą połówkę mózgu. Po wypadku skończył studia i jest w jakieś firmie teraz cenionym bardzo pracownikiem Wink. Takich przypadków jest od groma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 29 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przeinaczaj faktów

co innego mieć szczątkowy mózg a co innego nie mieć go wcale...

Cytat:
Najbardziej zdumiewa mnie to, jak tak niewielki mózg poradził sobie z czynnościami życiowymi.


pokaż mi człowieka BEZ mózgu...

swoją drogą, znam relacje o ludziach, którzy po wypadkach widzieli tylko prawe części rzeczy, tracili ostatnei 20 lat pamięci i wydawało im się że mają 20 lat etc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:04, 05 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje poogladac videa Dr Ramachandran
jest jeden z najlepszych lekarzy-naukowcow od mozgoo
Smile
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
JA




Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1549
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:46, 05 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar, ale mając tej wilkości mózg można powiedzieć, że się go nie ma:P, wiem, że to troszkę naciągane. Co nie znaczy, że nie ma się centralnego układu nerwowego - udowodnione jest, że rdzeń kręgowy może przejmować funkcje mózgu, oraz przy zerwaniu rdzenia można wywołać to, że nogi same będą chodzić bez Twojej świadomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:57, 12 Sty '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do pytania, jeżeli weźmie się pod uwagę, że na współczesnego człowieka działają takie czynniki jak:
arrow toksyny i trucizny, obecne stale w organizmie uzupełniane, przy oddychaniu, jedzniu i dotykaniu czegokolwiek.
arrow Wszelkiego rodzaju promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane z wszystkich stron po przez telefonie komórkową, TV, Wojsko, harp etc..
arrow Nie wysypianie się i życie w ciągłym stresie
arrow Ogłupianie przez telewizje, reklamy i edukację
arrow promowania głupoty i szydzenia z wiedzy.
arrow Wstrzykiwanie trucizn i wykonywanie plomb z rtęciom już za małolata
arrow Przyjmowanie różnych medykamentów na byle kaszel i katar
arrow Przyjmowanie substancji spidujących jak cukier
arrow wpajanie w systemie polegania tylko na lewej logicznej półkuli mózgu ( co już daje nam -50% wyniku )
arrow wpajania nam ignorancji do wiedzy alternatywnej i nie popularnej
arrow wpajania nam zachowań niskiego szczebla ewolucji jak sex, żarełko i zabawa.
arrow codziennego fluorownia zębów i picia chlorowanej kranówy
arrow błędów w kodzie DNA występujących z powodu toskyn, dioksyn i promieniowania, które oddziaływało na naszych rodziców.

arrow i tak dalej.... itd.......
to nie da się tego określić procentowo ale MIZERNIE NIEWIELE w porównaniu z nieskończonymi możliwościami jakie on oferuje nam .
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
outlaw87




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 880
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:31, 02 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scientists have built an 'off switch' for the brain


Cytat:
The new techniques rely on changing 10 of the amino acids in the optogenetic protein.

“It creates a powerful tool that allows neuroscientists to apply a brake in any specific circuit with millisecond precision, beyond the power of any existing technology,”


Reszta - http://www.independent.co.uk/news/scienc.....91690.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 22:12, 02 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem się z jedną opinią zaprzeczającej temu, jakoby czyjkolwiek (zdrowy) mózg nie był wykorzystywany w 100%. Miałoby to być jedynie mitem, biorącym się z powierzchownego zinterpretowania aktywności mózgu. Nigdy nie funkcjonuje w 100%, tak jak nigdy nie następują skurcze wszystkich mięśni jednocześnie. Teraz leżę, wykorzystuję mięśnie palców do pisania na klawiaturze - to ile procent moich mięśni wykorzystuję?

Zupełnie inną kwestią jest możliwość rozwinięcia się, czyli polepszenie funkcjonowania - zaopatrzenie się w lepszy mózg. Istnieje. Tak jak jest ze wszystkim. Brak ewentualnych zdolności to nie brak wykorzystania obecnego w 100%, a jedynie nie posiadanie odpowiednio rozwiniętego mózgu. Jeśli zaś bierzemy pod uwagę potencjalnośc rozwoju to chyba kazdy zgodzi się z nieograniczonymi możliwościami, czy to zdobywania wiedzy, czy to doskonalenia umiejętności. W takim wypadku wykorzystujemy nieskończenie mały ułamek naszego mózgu.

Wszystko to co znajduje się w naszych głowach obecnie, służy dokładnie jakiemuś celowi, w jakiejś sytuacji. Stąd mamy dostęp do 100% mózgu, jak i 100% mięśni. Gdy mięśnie zanikają, gdy w skutek uszkodzenia nie możemy czymś poruszyć, wtedy nasze 100% stanowi to co pozostało. Trodno uwierzyć w to, żeby z natury stwarzane były jakieś ułomne organizmy.

Należy jeszcze zwrócić uwagę, że nie chodzi przecież o rozchwianie aktywności za wszelką cenę, a o skuteczność. Czasem lepiej nie korzystać z mózgu, niż robić to niepotrzebnie, bo w złym kierunku. https://www.youtube.com/watch?v=u8pkfRi6XHo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owlik




Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 174
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:27, 03 Maj '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA napisał:
I prawdą jest w tym nieporozumieniu, że zdolność do używania większej ilość komórek mózgowych w danym momencie pozwala na powiększenie naszych zdolności motoryczno-intelektualnych.

Każda nowa czynność, której się uczymy, wymaga od nas większego wysiłku. Możliwe jest więc, że w miarę przyswajania nowych rzeczy, mózg zwalnia swoje obroty. Jednocześnie więcej spostrzeżeń możemy dokonać po nabraniu wprawy, robiąc to z większą łatwością. Możliwe jest, że w początkowych trudach uczenia się, uwaga - w tym i praca mózgu, kierowana jest na aspekty niepotrzebne, czy też mniej istotne, bo podlegające dalej rutynie.

Z takiego punktu widzenia, może powinniśmy pożądać co raz mniejszej aktywności mózgu przy tych samych czynnościach. Powstające nowe połączenia neuronowe "ekonmicznie" zastępują masy użyte "prototypowo" do wykonania danej czynności. Analogicznie do rozwoju w elektronice. Podobnie też do do tętna sportowca, które szybko unormowuje się po zaprzestaniu wysiłku (czyli bez efektu walenia serca, zadyszki itd).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Człowiek i medycyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ile procent mózgu wykorzystujemy
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile