W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Silniki magnetyczne  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
14 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Odsłon: 76180
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:59, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład prawdziwej "Zimnej fuzji":
http://www.zimna-fuzja.pl/2011/10/28-pazdziernika-2011-r-poczatek-nowej-ery/
Podobnie z magnesami, energia jest wokoło, tylko trzeba ja ukierunkować - coś jak wiatrak. Kiedyś myśleli, że powietrza nie ma (tylko jakiś eter) i jednocześnie budowali wiatraki.

Rządy w Polsce chyba są dobre i nie przecież taniej jest nie płacić kar za CO2, czyli silnik magnetyczny będzie dobrym rozwiązaniem.
Już na naszym FORUM "Baccalus" zaczyna dochodzić do magnetycznego silnika Johnsona, czyli trzeba eksperymentować i przemyśliwać, najlepiej w garażu.
Tylko w garażach powstają dobre wynalazki np.: Newton koło garażu (stajni) i jabłko, Tesla, nawet IBM - komputery powstały w garażu, MERCEDES itp., itp..
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:33, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Przykład prawdziwej "Zimnej fuzji":
http://www.zimna-fuzja.pl/2011/10/28-pazdziernika-2011-r-poczatek-nowej-ery/

Rossi to oszust, działający na granicy prawa od kilku lat.
W artykule jest podana istotna informacja:
"składa się z 52 mniejszych reaktorów E-Cat o mocy ~27kW"

Żaden z tych reaktorów jeszcze nie działał z osobna. Połączenie ich razem oczywiście niczego nie zmieni - nadal ktoś będzie płacił rachunki za prąd do zasilania owych "reaktorów", których działanie jest identyczne jak działanie czajnika na elektryczną grzałkę.

Zbyszek Kopeć napisał:
Podobnie z magnesami, energia jest wokoło, tylko trzeba ja ukierunkować - coś jak wiatrak. Kiedyś myśleli, że powietrza nie ma (tylko jakiś eter) i jednocześnie budowali wiatraki.

Wiatraki nie wytwarzają energii.
Wiatraki zamieniają energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną.

Zbyszek Kopeć napisał:
silnik magnetyczny będzie dobrym rozwiązaniem

Jeśli komukolwiek uda się tak zapanować nad energią pola magnetycznego, by kręcił się on sam - bez dostarczania energii elektrycznej.
Póki co nikt takiego silnika nie zbudował, więc nie ma co liczyć na Baccalusa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magnesy też nie wytwarzają energii, ale mogą ukierunkować jakąś energię np. kinetyczną ruchów Brauna lub elektrynów w tej materii na energię nam potrzebną; czyli coś jak wiatrak.
Więc silnik magnetyczny ma możliwość zaistnienia, tylko ten drobiazg - trzeba wpaść na pomysł takiej konstrukcji i takiego ułożenia magnesów, żeby to zasiliło elektryczny samochód.
Jest już wiele silnków magnetycznych, nawet chyba ze trzy opatentowane w Polsce, ale ta moc jest symboliczna (ledwo same się kręcą bez obciążenia).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:58, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Magnesy też nie wytwarzają energii, ale mogą ukierunkować jakąś energię np. kinetyczną ruchów Brauna lub elektrynów w tej materii na energię nam potrzebną; czyli coś jak wiatrak.

Czy mógłbyś wyjaśnić o co Ci chodzi?
Wiatrak nie ukierunkowuje energii, lecz przetwarza energię kinetyczną wiatru.
Energii magnetycznej, czy grawitacji nie jesteśmy w stanie przetworzyć na inny rodzaj energii.
Oczywiście są wyjątki, które można przybliżyć na przykładzie kołowrotu u studni. Wiadro wypełnione wodą może powodować dostarczanie energii kinetycznej kołowrotu, ale ktoś musiałby z powrotem kręcić kołowrotem, co jest bezsensowne.

Zbyszek Kopeć napisał:
Więc silnik magnetyczny ma możliwość zaistnienia

Nie ma.

Zbyszek Kopeć napisał:
Jest już wiele silnków magnetycznych, nawet chyba ze trzy opatentowane w Polsce, ale ta moc jest symboliczna (ledwo same się kręcą bez obciążenia).

Żaden się nie kręci bez dostarczania energii elektrycznej do uzwojeń powodujących jego obrót.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Baccalus




Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 414
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:08, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
Baccalus, serio myślaleś, że jak zakrzywisz magnesy, to ukierunkujesz pole magnetyczne?

Nie. Nigdzie tego nie napisałem. Wykrzywienie magnesów służyłoby 2 celom:
-zwróceniu zewnętrznego bieguna w kierunku przeciwnym do ruchu w celu zmaksymalizowania jego efektywności
-oddaleniu od zewnętrznej części rotora bieguna przeciwnego, by nie przeciwdziałał, czyli w sumie też w celu zmaksymalizowania jego efektywności

Oczywiście rządni położyliby łapę na wszystkim. Najlepiej rozmawiać z ludźmi o różnych sprawach, organizować się i głosować na tych, których się zna, z którymi się rozmawiało.
System komitetów Kadafiego wydaje mi się dobry. Ale to offtop.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:13, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weź trochę magnesów, trochę blach i plastyków, może też trochę kleju, idź do garażu i eksperymentuj, to może coś z tego wyjdzie, bo z opowiadania, że czegoś nie ma nic nie wynika.
Jest wielu, którzy robiąc jakieś urządzenie w/g instrukcji się czymś zasugeruje, lub nie doczyta instrukcji i potem głosi, że to nie da rady, albo że to nie może działać, zamiast pomyśleć: co ja robię źle i co trzeba zrobić innego, żeby to zadziałało.
Z silnikiem magnetycznym też tak jest, jesteśmy skażeni opinią tych nieumiejących i ciężko nam zrobić prosty drobiazg, żeby zadziałał.
Wielu nieumiejących głosi takie herezje, że coś nie zadziała, bo boją się, że ktoś inny to wynajdzie.

Faktem jest, że są też polskie patenty działających silnków magnetycznych, ale ich energia (w stusunku do ich wagi) nie zasili elektrycznego samochodu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:24, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Weź trochę magnesów, trochę blach i plastyków, może też trochę kleju, idź do garażu i eksperymentuj, to może coś z tego wyjdzie, bo z opowiadania, że czegoś nie ma nic nie wynika.

Dlaczego kogoś nakłaniasz do "eksperymentowania"?
Tobie nie wyszło i chcesz, by również inni stracili tyle pieniędzy i czasu, co Ty straciłeś?
Jeśli za Twoją namową setki naiwniaków stracą pieniądze i czas, to poczujesz się mniejszym głupcem niż czujesz się obecnie jako ofiara manipulacji?

Zbyszek Kopeć napisał:
Z silnikiem magnetycznym też tak jest, jesteśmy skażeni opinią tych nieumiejących i ciężko nam zrobić prosty drobiazg, żeby zadziałał.
Wielu nieumiejących głosi takie herezje, że coś nie zadziała, bo boją się, że ktoś inny to wynajdzie.

Z krasnoludkami jest tak, że jesteśmy "skażeni" opinią o ich nieistnieniu, więc ich nie zauważamy?
Smile

Nikt do tej pory nie widział żywego krasnoludka i nikt do tej pory nie widział działającego modelu "silnika magnetycznego"

Zbyszek Kopeć napisał:
Faktem jest, że są też polskie patenty działających silnków magnetycznych, ale ich energia (w stusunku do ich wagi) nie zasili elektrycznego samochodu.


Nie ma na całym świecie ANI JEDNEGO działającego modelu silnika magnetycznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:33, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są - poczytaj internet.
Polskie - poczytaj polskie patenty, nawet niektórrzy dostali specjalne nagrody od naszego rządu i prasa o tym głośno informowała, nawet kiedyś w necie też widziałem artykuły z relacji takich uroczystości.

Problem, że dotychczasowe patenty nie zasilą elektrycznego samochodu EV, czyli chociaż 3kW lub 4 kW.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Są - poczytaj internet.

Nie ma i mam na to dowód.
Gdyby były, to byś taki już w domu miał i czerpał z niego "darmową energię".
Prawdę mówiąc ja miałbym go wcześniej niż Ty. Smile

To, że w Internecie są różne głupoty nie jest dowodem na prawdziwość jednej z nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:50, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież napisałem, że one żeby coś mi potrzebnego zasilić, to ich gabaryty są zbyt wielkie.
Poczytaj polskie patenty i relacje z dawania nagród przez polskie Władze lub też lokalne Władze w Polsce.
A na świecie masz Johnsona, N-machine, De-Palma, Adamsa, Bedini i wiele innych.
Jednak te polskie patenty z Urzędu Patentowego są ciekawsze.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Przykład prawdziwej "Zimnej fuzji":
http://www.zimna-fuzja.pl/2011/10/28-pazdziernika-2011-r-poczatek-nowej-ery/

Mówią o tym od wielu lat - a jak nie o tym przykładzie, to o innym, ale jak na razie nikomu nie udało się jeszcze zobaczyć generatora wykorzystującego zimną fuzję gdzie indziej niż w laboratorium jego rzekomego wynalazcy.

Umówmy się. W momencie gdy znajdzie się wynalazek z zimną fuzją, który naprawdę działa, wtedy nikt - choćby najgorsze mafie naftowe i najlepsze prawo patentowe świata - nikt nie będzie w stanie powstrzymać takiego wynalazku przed natychmiastowym zejściem pod strzechy.
Darmowa energia jest jak darmowe pieniądze - jeśli pieniądze leżą na ulicy to szybko znajdą się tacy co je wyzbierają. Ba, jeśli nawet leżą u kogoś w domu, to w końcu znajdą się i tacy co mu je ukradną... Smile

Też śledzę doniesienia w temacie zimnej fuzji, też myślę że taki wynalazek byłby zajebisty i odmienił by świat - ale jak dla mnie wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie powstał. Za to wielu chciało by przejść do historii za jego wynalezienie. Z tym, że nie każdy z nich jest uczciwy...

Cytat:
Podobnie z magnesami, energia jest wokoło, tylko trzeba ja ukierunkować - coś jak wiatrak. Kiedyś myśleli, że powietrza nie ma (tylko jakiś eter) i jednocześnie budowali wiatraki.

Sorry, ale ciężko mi się zgodzić z tym, że ktoś, kto wymyślił wiatrak, myślał że nie ma powietrza. Równie dobrze można mówić, że ktoś kto wymyślił młyn wodny myślał, że nie ma wody, albo ktoś kto wymyślił baterię słoneczną, myślał że nie ma światła... Smile

Żeby magnetyzm dało się wykorzystać jak wiatr, pole magnetyczne ziemi (przynajmniej w jakimś jej miejscu) musiało by się ciągle zmieniać - na skutek sił natury. Z tym że nawet wówczas nie robiło by się tego magnesami, tylko zwykłą cewką, w której indukował by się prąd.
Ale pole magnetyczne ziemi niestety się nie zmienia - w każdym razie nie na tyle, żeby dało się na tym postawić elektrownię.
Zresztą nie tylko magnetyczne; gdyby np. pole grawitacyjne się ciągle zmieniało na skutek sił natury - na tym też można by zbudować silnik. Z tym, że pole grawitacyjne też się nie zmienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:16, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Przecież napisałem, że one żeby coś mi potrzebnego zasilić, to ich gabaryty są zbyt wielkie.

One nie zasilają, lecz pobierają prąd.
Nie istnieją silniki wytwarzające energię.

Gabaryty zbyt wielkie?
Bo w środku oszuści musieli zmieścić wiele akumulatorów, by się kręciły bez zewnętrznego zasilania. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chomicki




Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 91
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:33, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

armar napisał:

Oczywiście są wyjątki, które można przybliżyć na przykładzie kołowrotu u studni. Wiadro wypełnione wodą może powodować dostarczanie energii kinetycznej kołowrotu, ale ktoś musiałby z powrotem kręcić kołowrotem, co jest bezsensowne.


Ale są patenty trochę związane z przykładem, wykorzystujące między innymi grawitację. Wymyślono kiedyś zabawkę na kółkach podającą kawę. Na jednym z końców długiej lady barman na ową zabawkę stawia pełną filiżankę. Jej ciężar wystarczy do napędzenia mechanizmu, który transportuje zabawkę wraz z kawą aż do klienta (kilka metrów). Ten sam mechanizm nakręca sprężynę, której energia wystarczy, aby zapewnić drogę powrotną zabawce z już pustą filiżanką.

Na podstawie takiego patentu pewien właściciel fabryki wdrożył wózek transportowy, który zastępuje fragment taśmociągu do przenoszenia konkretnego ładunku.

Rozwijając temat studni: niech wiadro z wodą napędza kołowrót jednocześnie nakręcając sprężynę. Niech na samym dole coś spowoduje opróżnienie wiadra, energia sprężyny zapewni transport pustego wiadra na samą górę. Niech równolegle coś powoduje niskoenergetyczny transport cieczy na górę by umożliwić napełnienie wiadra. Na myśl mi przychodzą: drzewa, które bez silników i pomp dostarczają wodę do liści na szczycie, gąbka, albo parowanie i skraplanie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:29, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomicki napisał:
Niech równolegle coś powoduje niskoenergetyczny transport cieczy na górę by umożliwić napełnienie wiadra. Na myśl mi przychodzą: drzewa, które bez silników i pomp dostarczają wodę do liści na szczycie, gąbka, albo parowanie i skraplanie...

Mając jedynie studnię można by tą wodą dostarczaną na górę zasilać koło młyńskie... Smile
Póki co strumienie lepiej się sprawdzają, choć i tak wykorzystanie energii strumieni w Polsce jest znikome.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, nie macie racji. Poszukajcie po patentach np. Biuletyny Urzędu Patentowego RP, albo w normalnej ich wyszukiwarce i po necie, i po .................... .
Kiedyś kilka tego widziałem i oczywiście silniki czysto magnetyczne bez żadnych dodatków - ruch samych magnesów, i nie mających zwoiązku z innym rodzajami energii (może jedynie z wychłodzeniem w okolicy urządzenia).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najlepiej, to samemu kombinować: trochę magnesów neodymowych i w końcu coś powstanie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Oj, nie macie racji. Poszukajcie po patentach np. Biuletyny Urzędu Patentowego RP, albo w normalnej ich wyszukiwarce i po necie, i po .................... .
Kiedyś kilka tego widziałem i oczywiście silniki czysto magnetyczne bez żadnych dodatków - ruch samych magnesów, i nie mających zwoiązku z innym rodzajami energii (może jedynie z wychłodzeniem w okolicy urządzenia).


Wychodzisz z błędnego założenia, że jak coś jest opatentowane, to musi dizałać.

Dlaczego nam karzesz szukać i eksperymentować? Sam poszukaj i zrób działający prototyp, zaproś nas na prezentację, a wodka będize lała się strumieniami! Laughing

Skoro twierdzisz, że nie mamy racji nam to udowodnij, bo jak narazie jesteś golosłowny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszek Kopeć




Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:28, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeceż pisałem, że te patenty istnieją, ale mają małą moc licząc na ilość kilogramów wagi takiego urządzenia i to jeszcze nie nadaje się do napędu elektrycznego samochodu EV.
Ja cały czas eksperymentuję z dużymi magnesamii i może kiedyś mi się to uda.
Inni też niech eksperymentują, może im się szybciej uda i Polacy będą szczęśliwsi.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY LUB MAGNETYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY!
http://www.samochodyelektryczne.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Przeceż pisałem, że te patenty istnieją, ale mają małą moc licząc na ilość kilogramów wagi takiego urządzenia i to jeszcze nie nadaje się do napędu elektrycznego samochodu EV.
Ja cały czas eksperymentuję z dużymi magnesamii i może kiedyś mi się to uda.
Inni też niech eksperymentują, może im się szybciej uda i Polacy będą szczęśliwsi.


No pisałeś, ze istnieją a ja pisałem, ze fakt, ze istnieją nie oznacza, że działają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Venom




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 1888
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:46, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza badaniami dotyczącymi zimnej fuzji powstaje osobny projekt eksperymentalnego reaktora termojądrowego (ITER) - szacowane ukończenie budowy 2016, a odpalenie 2019.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
armar




Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 553
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:49, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszek Kopeć napisał:
Przeceż pisałem, że te patenty istnieją

Nikt nie podważa istnienia patentów.
Problemem jednak jest to, że nie ma patentu na "silnik magnetyczny", czy podobne urządzenie, które wytwarzałoby energię.

Zbyszek Kopeć napisał:
ale mają małą moc licząc na ilość kilogramów wagi takiego urządzenia i to jeszcze nie nadaje się do napędu elektrycznego samochodu EV.

Mogę powtarzać wiele razy:

NIE ISTNIEJE żaden "silnik magnetyczny", który wytwarzałby choćby mierzalne ilości wytwarzanej energii.

Zbyszek Kopeć napisał:
Ja cały czas eksperymentuję z dużymi magnesamii i może kiedyś mi się to uda.

Tysiące ludzi od kilkudziesięciu lat próbowały tego samego, ale Zbyszkowi z Polski się uda... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:53, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.pisanie ze magnes nie wykonuje pracy jest błędem , ustawcie magnesy jednakowymi biegunami w swoja strone i sprobujcie je złączyć , jak to przez co napinacie mięśnie nie jest pracą to czym jest?
2. Zauważyłem że wszyscy z was myślą cały czas w 1 płaszczyźnie , próbujecie stworzyć kołowrotek , mało tego - za pomocą magnesikow ,drucikow i drewienek...w taki sposób tylko zabijecie swoj zapał .Jedyna słuszna droga eksperymentowania aby zajęło wam to mniej niż długość waszego zycia i nie wymagało ogromnych nakładów finansowych to zbudować matematyczny model magnesu w postaci chmury punktów potencjału pola magnetycznego a następnie tworzenie dowolnego układu magnesow ale w CAD i symulowanie oddziaływania pola magnetycznego analogicznie do liczenia MES-ów . Wg mnie da się to zrobić ale musiała by to być bardzo zaawansowana mechanicznie konstrukcja (zamknięta bryła ) , niestety drucikami i magnesikami tego sprawdzić się nie da a samemu brakuje mi motywacji żeby to zbadać, jak ktoś lubi matematyke i ma obcykanego jakiegoś CADa(ja sie poruszam w ProEngineer Creo) to chętnie nawiąże z nim współprace.Dodam jeszcze tylko jedno niech ktoś spróbuje sobie kupić izolator magnetyczny w postaci blachy (np mu-metal)a zobaczycie jak łatwo dostępne są to materiały i ile kosztują Wink.
3.Mamy węgiel, kilka kilometrow pod ziemia mamy zrodla geotermalne, wystarczy obnizyc koszty odwiertow i każda wioska ma własne źródło ciepła i elektryczności... Ale nie tak szybko ,z czego nasi władcy by żyli...prąd staje sie produktem niezbędnym do funkcjonowania... Reszte bajki dopiszcie sobie sami mróweczki Wink
4.Każdy kto myśli o pieniądzach i sławie z powodu wynalezienia niezaleznego zrodla pradu jest w wielkiej czarnej dupie.Rząd (nie koniecznie nasze marionetki)upierdoli przy samych jajach każdy taki projekt a wynalazce albo kupi paperami albo zniknie on szybciej niz mu sie wydaje.
Chyba wystarczy juz tych moich wypocin. Żyjcie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:
1.pisanie ze magnes nie wykonuje pracy jest błędem , ustawcie magnesy jednakowymi biegunami w swoja strone i sprobujcie je złączyć , jak to przez co napinacie mięśnie nie jest pracą to czym jest?

hehe, toś wyjebał. Smile

no nie da się ukryć, że napinanie mięśni jest pracą.
jednak pracę ową wykonuje raczej ten co te mięśnie napina... Smile

czasem to odnoszę wrażenie, że spora część forumowiczów nie skończyła nawet podstawówki.
bo nie rozumiecie podstawowych pojęć fizycznych; jak siła, energia, czy praca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nicram




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 106
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:02, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
nicram napisał:
1.pisanie ze magnes nie wykonuje pracy jest błędem , ustawcie magnesy jednakowymi biegunami w swoja strone i sprobujcie je złączyć , jak to przez co napinacie mięśnie nie jest pracą to czym jest?

hehe, toś wyjebał. Smile

no nie da się ukryć, że napinanie mięśni jest pracą.
jednak pracę ową wykonuje raczej ten co te mięśnie napina... Smile


Dobrze, dobrze ale siły się równoważą więc ze strony magnesów też mamy pracę Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:04, 19 Sty '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicram napisał:
Dobrze, dobrze ale siły się równoważą więc ze strony magnesów też mamy pracę Razz

oj nie masz. nie tylko że nie masz racji, ale nawet nie masz pojęcia dlaczego nie masz racji - a to już doprawdy zabawne Smile

przecież ty nawet nie odróżniasz pracy od siły - jak ty szkołę skończyłeś, człowieku? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Ziemia i wolna energia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   » 
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Silniki magnetyczne
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile