W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wyjechani  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1259
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy obecnie mieszkasz poza granicami Polski?
Tak
26%
 26%  [ 14 ]
Nie
73%
 73%  [ 39 ]
Wszystkich Głosów : 53

Autor Wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:24, 22 Gru '08   Temat postu: Wyjechani Odpowiedz z cytatem

Zauważyłam ,że na forum jest dużo wyjechanych ... czyli tych co wyjechali poza granice Polski nazwijmy to ,że za chlebem Very Happy Czasem mam wrażenie ,że jest nas więcej niż tych co zostali w kraju Laughing
Związku z tym naszedł mnie pomysł by zrobić ankietę i napisać o nas wyjechanych Very Happy

Taczáca z wilkami sama jest wyjechana od 2,5 roku ...przebywa w Anglii Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:35, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cały czas rozważam wyjazd za granicę, ale napewno nie za chlebem - w formie ucieczki, albo rekreacyjnie (ponieważw grę wchodzą jedynie rozwiązanie permanentne, na drugą opcję mnie jeszcze nie stać Mr. Green ). Myślę jednak, że siła gatunku ludzkiego polega na przystosowaniu się do zmiennych warunków lokalnych dlatego pewnie nie ruszę się nigdzie - ostatecznie podobno sam sobie wybrałem, że chce się tu urodzić - gdybym chciał mieszkać gdzieś indziej - urodziłbym się pewnie tam Mr. Green
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gerwazjana- wyjechana rowniez od 2,5 roku, rowniez w Anglii..tyle ze nie za chlebem a za studiami Smile a jesli mozna zapytac to w jakim miescie mieszkasz i czym sie tu zajmujesz Tanczaca? Mozna zrobic rowniez ankiete na podstawie celu oraz zajecia wyjechanych Cool nie kazdy w sumie wyjezdza za chlebem jak napisal to Aqua.. pozdro dla wszystkich wyjechanych! Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kefir




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 72
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:05, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkocja to tez UK, wyjechany 3 lata temu. Celem wyjazdu byla zmiana miejsca, klimatu, odreagowanie, poszukiwanie lepszego. Wyjechalem z cala rodzina. Wlascicielem firmy w ktorej pracuje jest Paterson-15 najbogatszy w tej krainie-taka ciekawostka.
_________________
***Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie***
Oscar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby wierzyć google analytisc 15% odwiedzających jest spoza polski.
ten procent nie zmienił się od ostatniego roku - rzekłbym że jest stały.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
haloocyn




Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 23 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjechany od prawie 4 lat. korzystajcay z dobrodziejstwa swobodnego podrozowania, obecnie glasgow, szkotland. edit. w 2005 z wielkim bolem i gorycza przyjalem wiadomosc o zaklasyfikowaniu w szkocji grzybow entheogenicznych jako narkotykow. Sad
_________________
"na swiecie sa tsy prowdy. jest swieto prowda, tys prowda i gowno prowda."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:37, 23 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak narazie 23 osoby to nawet więcej niż myślałam Very Happy

Gerwazjana
Cytat:
wyjechana rowniez od 2,5 roku, rowniez w Anglii..tyle ze nie za chlebem a za studiami a jesli mozna zapytac to w jakim miescie mieszkasz i czym sie tu zajmujesz Tanczaca? Mozna zrobic rowniez ankiete na podstawie celu oraz zajecia wyjechanych nie kazdy w sumie wyjezdza za chlebem jak napisal to Aqua.. pozdro dla wszystkich wyjechanych!


@Gerwazajana poniekąd w stosunkach międzyludzkich kieruję się taką zasadą , że można mnie o wszystko zapytać choć nie zawsze mogę chcieć odpowiedzieć i tak samo w drugą stronę zadaję różnego rodzaju pytania Very Happy ,ale czy dostanę na nie odpowiedź to już inna sprawa Very Happy
Mieszkam w Yorkshire jeśli mieszkasz niedaleko to możemy się kiedyś spotkać Very Happy
Zajmuję się – obecnie pracuję jako teaching assistant.

Gerwazjana , a cóż takiego Ciebie tknęło żeby się wyedukować w UK? Very Happy

Tak można robić różnego rodzaju ankiety. Mnie po prostu zainteresowalo ilu jest wyjechanych na forum bo miałam wrażenie ,że dość sporo i się nie myliłam. Na prawdzie są poruszane różnego rodzaju tematy w tym często związane z Polską więc wyjechani piszą o Polsce i Polakach również z perspektywy oraz doświadczenia wynikającego z dłuższego pobytu w innym kraju co na pewno wzbogaca treść tych wątków Very Happy
Cel i zajęcie wyjechanych tu liczę na kreatywny potencjał ludzki. Może co kto skrobnie jeśli najdzie go ochota Very Happy

Mnie osobiście bardziej zastanawia czy wyjechani mają zamiar wrócić do kraju na stałe?
Czy też nie wiążą swoich planów na przyszłość z Polską? Very Happy

Ja chcę wrócić w przyszłym roku czyli po trzech latach choć nie ukrywam zaczynam mieć pewne obawy związane z powrotem. Confused
Generalnie widać to nawet po postach większość emigrantów czy reemigrantów wyjechała 3, 4 lata temu. Ostatnimi czasy raczej nie przyjeżdżają masowo nowi wyjechani przynajmniej do Anglii (takie mam wrażenie).
Gdybym miała podjąć jeszcze raz decyzje o wyjechaniu mając tą świadomość co mam teraz of course Very Happy raczej bym nie wyjechała Very Happy
@Aqua
Cytat:
Myślę jednak, że siła gatunku ludzkiego polega na przystosowaniu się do zmiennych warunków lokalnych

Zgadzam się. Jednak poznałam kiedyś małżeństwo z RPA , które przyjechało do UK dlatego ,że w ich kraju/mieście jest wysoka przestępczość w tym przy użyciu broni palnej. Rozumiem również tych co wyjechali z Polski na początku lat 80tych głownie z powodu panującego wtedy ustroju, a także tych emigrantów tzw. stara polonia, którzy zostali w UK po I czy II wojnie światowej, a później w Polsce rozpoczął się komunizm. Obecnie w Polsce żaden z wyżej wymienionych czynników teraz nie ma miejsca , a zobacz ile na forum mamy wyjechanych Wink Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:35, 23 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tanczaca,

pytam, bo wiem ze temat moze byc w pewnych przypadkach raczej delikatny, wiec w taki sposob staram sie do niego podchodzic.. w koncu nie kazdy w uk robi to na co mu wyksztalcenie pozwala- i to sa wlasnie te najsmutniejsze przypadki, ja do nich nie zamierzam sie zaliczac- takze masz tu odpowiedz na swoje drugie pytanie- chce byc traktowana i wynagradzana w sposob odpowiadajacy mojemu wyksztalceniu, a takze miec mozliwosc zatwierdzenia owego wyksztalcenia na skale swiatowa, w razie czego abym mogla bez problemu wyprowadzic sie na drugi koniec swiata a moje dyplomy bylyby akredytowane i traktowane z odpowiednia szacunkiem, a jak wiadomo z polskimi nie zawsze tak jest tak w tym przypadku- mieszkalam przez jakis czas w Stanach, a nawet tu w Uk patrza na nie niezbyt przychylnie.. ja bez zastanowienia przyjechalabym tutaj, gdybym miala podjac decyzje drugi raz- niczego nie zaluje, a do Polski nawet jesli wroce, to napewno nie na stale..

jesli chodzi o punkt drugi, to zupelnie sie z toba zgadzam

Cytat:
Rozumiem również tych co wyjechali z Polski na początku lat 80tych głownie z powodu panującego wtedy ustroju, a także tych emigrantów tzw. stara polonia, którzy zostali w UK po I czy II wojnie światowej, a później w Polsce rozpoczął się komunizm. Obecnie w Polsce żaden z wyżej wymienionych czynników teraz nie ma miejsca , a zobacz ile na forum mamy wyjechanych


nic dodac, nic ujac- podawanie takowych powodow jako czynnika obecnego jest zupelnie bezpodstawne- totalna wymowka bez pokrycia.. podejrzewam, ze uzyta zastepczo..

acha, ja mieszkam w Nottinghamshire, wiec chyba troche za daleko... Sad

sorry, jesli napisalam bez ladu i skladu, wypilam juz morze Bailleys Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 23 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gerwazjana
Czyli rozumiem ,że swoją przyszłość wiążesz z Anglią?
A teraz ja zapytam Very Happy
Co studiujesz jeśli można wiedzieć?

Natomiast jeśli chodzi o akredytacje wykształcenia doskonale rozumiem ten problem.
A dlaczego nie chcesz wracać na stałe do Polski?
Nottingamshire to jeszcze nie aż tak daleko grunt ,że nie jesteś zupełnie na południu Wink

Tak się składa ,że swego czasu też byłam w USA (głownie w stanie Maine.)
Porównując USA do UK lepiej czułam się w Stanach choć może to dość nie zupełnie rzetelne porównanie bo tam byłam tylko 4 miesiące.

Ja chcę wrócić do Polski ponieważ zamierzam zapuścić korzenie Very Happy Po pobycie 2,5 letnim w Anglii wiem na pewno ,że to nie jest moje miejsce na ziemi Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:19, 24 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niekoniecznie z Anglia Tanczaca.. z zagranica napewno, Polska domem bedzie zawsze, i zupelnie nie szanuje ludzi, ktorzy na nia pluja, ale ja chyba zapuszcze korzenie w jakims przyjemniejszym kraju ze sloncem przez 365 dni w roku i odpowiadajacym mi ustrojem politycznym i gospodarczym (jeszcze takiego nie znalazlam Very Happy ale mysle o ZEA..pozyjemy, zobaczymy.. ) a ja lepiej czuje sie w UK niz w USA, w sumie bylam w Nowym Jorku..wiec moze to ten idustrialistyczny klimat wielkiego miasta..ale generalnie pobyt na tym forum, ogladanie filmikow i wyszukiwanie informacji tylko potwierdzily moja opinie o USA.. odrzuca mnie od siebie ten kraj..

z reszta chyba za duzo informacji o sobie tu daje.. jesli chodzi o moj kierunek i inne pyt do dawaj na pw. to mozemy pogadac.. bo tutaj to nigdy nic nie wiadomo... a poza tym offtopujemy Smile pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wyjechani
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile