W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wstawiony astronauta  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
1 głos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 3301
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:44, 19 Gru '08   Temat postu: Wstawiony astronauta Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to zdjęcie:
http://history.nasa.gov/alsj/a12/AS12-49-7278HR.jpg

Nie twierdzę, że astronauta jest "wstawiony", dlatego, że trzyma kieliszek Smile
Tylko jest wstawiony do tej fotografii. Smile

Dlaczego tak uważam?...
Zauważmy duży sześciościenny odblask, który pojawił się na soczewce aparatu.
Tego typu odblaski pojawiają się gdy silne światło oświetla bezpośrednio obiektyw aparatu, jest to naturalna sprawa.

Jednak odblask tworzy się w obiektywie, lub między układami soczewek. Jest tym samym najbliżej położonym elementem i powinien przysłaniać lekko wszystko inne.
I tak się dzieje.
Zauważmy, że sześcioboczny odblask przysłania lekko podłoże księżyca, co wyraźnie widać. Nie przysłania jednak w żaden sposób astronauty.
Astronauta został nałożony na ten odblask!
Nie ma żadnego zakłócenia wywołanego przez ten cień. Ponieważ część tego sześciościennego odblasku przysłania postać astronauty...

Podobnie wstawiony jest ten astronauta:
http://history.nasa.gov/alsj/a12/AS12-49-7281HR.jpg
Rozjaśnijcie sobie to zdjęcie, a zobaczycie granicę pierwotnego zdjęcia u góry. Smile
To zobaczycie coś takiego:
http://www.aztekium.pl/_baza/users_galeries/albatros/7/d/AS12-49-7281HR_.jpg
Wyraźnie widać, że promienie światła nie biegną od brzegu zdjęcia, lecz zaczynają się później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:20, 19 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie coś jest nie tak z tymi zdjęciami.

edit:
Moja przyjaciółka zajmująca się fotografią na 90% wyklucza możliwość "wklejenia" tego astronauty w tym zdjęciu. Ten wielościan jest rzeczą normalną powstającą na skutek nadmiernej ilości światła.

Sprawdziłem różnymi metodami w photoshopie ten wielościan. Nie wpływa on w żaden sposób na astronautę. Żadnych rozjaśnień, zmian blasku itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
q8ic




Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:32, 19 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale Twoja próba stoi w opozycji do twierdzenia Twej przyjaciółki. Czy może źle zrozumiałem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 20 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q8ic napisał:
No ale Twoja próba stoi w opozycji do twierdzenia Twej przyjaciółki. Czy może źle zrozumiałem ?


Dobrze zrozumiałeś. Mimo wszystko przy moim toku rozumowania z tym zdjęciem jest coś nie tak.

Wg. mnie takie odblaski powinny powstawać w aparacie. Tego tam tak na prawdę nie było. To jest błąd aparatu.
Jeśli tak było to błędy są zawsze "nadpisywane" na zdjęcia. Wobec tego ten odblask powinien być także przed kosmonautą.
To mnie właśnie dziwi, ale fotografem nie jestem, więc mogę nie mieć racji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:10, 20 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięcioboczny odblask powstał wewnątrz układu soczewek i jest obrazem otworu przesłony, zbudowanej z pięciu łukowatych elementów. Zwykle podobne efekty pojawiają się przy fotografowaniu pod Słońce. Normalna rzecz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:57, 20 Gru '08   Temat postu: Re: Wstawiony astronauta Odpowiedz z cytatem

AQuatro napisał:


Jednak odblask tworzy się w obiektywie, lub między układami soczewek. Jest tym samym najbliżej położonym elementem i powinien przysłaniać lekko wszystko inne.
I tak się dzieje.
Zauważmy, że sześcioboczny odblask przysłania lekko podłoże księżyca, co wyraźnie widać. Nie przysłania jednak w żaden sposób astronauty.
Astronauta został nałożony na ten odblask!
Nie ma żadnego zakłócenia wywołanego przez ten cień. Ponieważ część tego sześciościennego odblasku przysłania postać astronauty...

Podobnie wstawiony jest ten astronauta:
http://history.nasa.gov/alsj/a12/AS12-49-7281HR.jpg
Rozjaśnijcie sobie to zdjęcie, a zobaczycie granicę pierwotnego zdjęcia u góry. Smile
To zobaczycie coś takiego:
http://www.aztekium.pl/_baza/users_galeries/albatros/7/d/AS12-49-7281HR_.jpg
Wyraźnie widać, że promienie światła nie biegną od brzegu zdjęcia, lecz zaczynają się później.


Co za głąby z NASA! Wstawili astronautę tak niezdarnie, że zasłonił odblask. A przecież mogli przewidzieć, że AQuatro to odkryje. Embarassed Sęk w tym że odblask ma dokładnie taką samą jasność jak strój astronauty i trudno go zlokalizować.

Na drugim obrazku promienie światła biegną dokładnie od brzegu kadru, który zeskanowano wraz z marginesem.

AQuatro, odgrzewasz stare kotlety i szukasz przysłowiowej dziury w całym za pomocą preparowanych "dowodów". Tym sposobem jedynie ujawniasz własną ignorancję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wstawiony astronauta
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile