W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Człowiek na Księżycu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 60654
Strona:  «   1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy człowiek wylądował na Księżycu?
Oczywiście - jestem co do tego przekonany
23%
 23%  [ 29 ]
Nie wiem - powątpiewam w to, nie dam za to głowy
34%
 34%  [ 44 ]
Nie wylądował - wiem, że to ściema
42%
 42%  [ 53 ]
Wszystkich Głosów : 126

Autor Wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lądowanie na księżycu to dość złożona kwestia i szczerze mówiąc jest to jedna z niewielu rzeczy o których nie mam wyrobionej klarownej opinii, to znaczy nie uważam na 100% że to miało miejsce, ale też nie uważam na 100% że to fejk, acz takiego scenariusza na pewno nie wykluczam. W grę wchodzi wiele scenariuszy, łącznie z takim że samo NASA oszukało rząd amerykański (ten oficjalny, czyli kongres) z obawy, że ten odetnie im fundusze jeśli szybko nie zrobią jakichś znaczących postępów, a że do postępu było jeszcze daleko, to posłużyli się wybiegiem. Wyobraźcie sobie, że dostajecie od rządu mld dolarów dotacji, ale nagle podatnicy zaczynają żądać jakich rezultatów, bo maja obawy że ich podatki wyrzucane sa w błoto, rząd zaczyna na ciebie naciskać i pytać o te rezultaty, ale ty po cichu wiesz że ich oczekiwania są zbyt wygórowane i że technologicznie nie jesteś w stanie im jeszcze sprostać, ale oni i tak naciskają... Co robisz? Udajesz że wszystko idzie po dobrej myśli, i dajesz podatnikom to czego oczekiwali (a przynajmniej udajesz, a oni udają że wierzą bo oni chcą w to wierzyć - nie zapominajmy że amerykanie to bardzo patriotyczny naród, który lubi czuć się wielki nawet jeśli to tylko iluzja wielkości). Ty jesteś zadowolony, bo dowiodłeś że podatki njie idą w błoto i dalej dostajesz mld dofinansowania, i plebs jest zadowolony bo dostał widowisko i powód do dumy ze swego kraju. Wilk syty i owca cała.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 09:28, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak czytam te wasze "wypracowania", pisane z wyobraźni a nie w oparciu o materiał dokumentalny, to każdy z was zasługuje na pałę.
Od lat klepiecie to samo, bo w ogóle nie znacie tematu i nie jesteście w stanie znaleźć żadnych nieprawidłowości w materiałach programu APOLLO. Dlatego wolicie kłamać i wrzucać falsy, snuć głupie teorie bez ładu i sensu.

Goral - 50 lat temu latanie dookoła Księżyca nie było łatwym zadaniem, szczególnie za pierwszym razem (Apollo Cool. W kolejnych lotach było już łatwiej, lecz przecież wciąż były to loty wysokiego ryzyka, bo technika nie jest w 100% niezawodna (Apollo 13). Dziś jest to osiągalne - podałem plany i terminy takich lotów a ty to olałeś. Zwyczajnie kręcisz, żeby wyszło na twoje.

AQuatro - ty zapewne mógł byś okrążyć Księżyc na własnym telefonie komórkowym. Technologie rakietowe były drogie i są drogie do dziś. O jakim 50-letnim zastoju gadasz? Nie musisz być na bieżąco z tą tematyką lotów kosmicznych, lecz jak już głosisz tak jednoznaczne opinie, to świadczy, że zwyczajnie g..no o tym wiesz. Twoja rewelacja o jakimś usuniętym zdjęciu to typowy false-news. Podaj numer oryginału, a ja ci dowiodę, że zdjęcie nie zostało usunięte.

Azyren - pisz scenariusze do filmów sensacyjnych. Zyskasz sławę i pieniądze a tu co najwyżej uśmiech politowania ode mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:40, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, mooniek to jak to w końcu było z tą wodą? Bo za każdym razem jak się ciebie pytam to nabierasz wody w usta.

Od początku jak się tu u nas zarejestrowałeś na forum zarzekałeś się że nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnych nieprawidłowości w materiałach programu APOLLO, a przy okazji prezentując nam swoją ekspercką wiedzę o tym programie opowiadając różne ciekawostki, m.in. że na Księżycu nie ma ni kropli wody.

Teraz się jednak okazuje że np. na Księżycu jest woda, jest jej tam od chuja, a do tego w każdym miejscu - z wyjątkiem oczywiście tych miejsc z których program APOLLO pobierał swoje "próbki". Z których kolei niektóre okazały się potem zwęglonym drewnem... Laughing

Zdjęcia - wszystkie są autentyczne! No ba...
A zwłaszcza te z flagą - strzelane z klaty, na kliszy lat 60-tych, o jakości której nie powstydziła by się najnowsza produkcja Ultra-HD Marvela.
Z wyjątkiem oczywiście tych kilku, które były aż tak przegięte, że NASA zdecydowała się w końcu nazwać je "kompozytami".

Filmik przedstawiający ostatnich ludzi wracających z księżyca na ziemię, to już jest czysta kpina z inteligencji widza. To jest nawet poniżej poziomu eksplodujących w pizdu WTC, a podpisanych na Wikipedii "stalowe wieże zawalają się na skutek osłabienia konstrukcji".


No wiec stary, jeśli to np. nie są dla ciebie "nieprawidłowości w materiałach programu APOLLO", to nie wiem w jakim ty kurwa świecie żyjesz, ale ten twój cały Jezus to przy tym małe piwo. Weź się kurwa ogarnij człowieku zanim cię tramwaj przejedzie, albo się podpalisz tankując samochód. Bo ignorowanie praw fizyki i życie w świecie bajek może być i bardzo fajne, z tym że po cos jednak nas ta jebana ewolucja w umiejętność obserwowania świata, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków wyposażyła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zibimark




Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 561

PostWysłany: 10:52, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sami RUSCY potwierdzaja ladowanie USA na Ksiezycu. W projekt bylo zaangażowanych blisko 50 tys ludzi, gdyby była to mistyfikacja to za duze ryzyko ze ktos pusci pare z ust. Ponadto zawsze w przyszłosci mozna zweryfikowac pozostawiony tam przez USA sprzęt . Tu nie chodzi o to czy lot na Ksiezycu był czy nie był bo po prostu był-pytanie brzmi jakie cele mają ci którzy mącą w tej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:54, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aa. I jeszcze dodam, co powtarzałem od lat - i co dalej powstrzymuję.

Dopóki nie wyślą żywego stworzenia poza pasy Van Allena i dopóki nie wróci ono zdrowe, wątpię żeby znalazł się ktokolwiek na tyle popierdolony aby wysyłać tam człowieka na zapewną śmierć w nieludzkich męczarniach.

Technologia rakiet które udźwigną wystarczająca ilość paliwa, wytracenie prędkości i lądowanie bez użycia aerodynamiki, ochrona przed ekstremalnymi temperaturami, ponowny start z księżyca i dalszy powrót na ziemię - to są kwestie drugo, trzecio, czwarto, pięcio i dziesięciorzędne.
Żadna z których zresztą nie została jeszcze rozwiązana.

Tak że moja niezmienna opinia jest taka, że wszystkie te bujne plany "powrotu człowieka na Księżyc" możecie sobie o kant dupy rozbić, bo żaden z nich nawet nie zakłada rozwiązania najbardziej istotnych problemów tego typu przedsięwzięcia. Za to wszystkie zakładają że owe problemy nie istnieją.

Umówmy się: jakby mi ktoś powiedział, że grupa małp z Wrocławskiego zoo planuje lot na Księżyc i z powrotem, już za 25 lat - byłoby to dla mnie na równi zabawne, bo w praktyce równie "możliwe" do zrealizowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:06, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:
Cytat:
Ponadto zawsze w przyszłosci mozna zweryfikowac pozostawiony tam przez USA sprzęt .
...albo jego brak. Surprised
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 11:38, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:


Umówmy się: jakby mi ktoś powiedział, że grupa małp z Wrocławskiego zoo planuje lot na Księżyc i z powrotem, już za 25 lat - byłoby to dla mnie na równi zabawne, bo w praktyce równie "możliwe" do zrealizowanie.



Pisanie o "powrocie na księżyc" ja czytam od lat 80 siatych.
Jeszcze nie dawno, jakieś 10 czy 15 lat wstecz, gdzieś wyczytałem, że do 2020 będą ponowne wyprawy na Księżyc:) Co prawda, nie mamy jeszcze 2020 - ale zostało półtorej roku, a nawet nie mówi się, o żadnych przygotowaniach.
Co chwila, czytamy, że Chiny, USA, Rosja planuje powrót na księżyc.
Kończy się tym co zawsze, kolejnymi planami:)
7 lat od pierwszego lotu człowieka na niskiej orbicie, hamburgery latają dookoła księżyca jak z Londynu do Nowego Jorku.
Wykonano 10 takich lotów. w tym kilka lądowańSmile
50 lat po tym wydarzeniu, nikt nie jest w stanie tego powtórzyć.
Im dłużej w czasie, tym coraz bardziej zaczyna być to mitem.
Nie było w historii ludzkości czegoś takiego, by po osiągnięciu jakiegoś milowego kroku, człowiek się wycofał.
Tak było z odkryciem ameryki, tak było z samolotami... tak jest ze stacją kosmiczną, gdzie już zaczynają budować nową.
Jedyny wyjątek, to... Księżyc.
Hamburgery lądowały na księżycu wiele razy, pograli w golfa, pojeździli łazikiem, popstrykali selfie i tyle. Jak scenariusz do taniego filmu kat. "D".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:46, 05 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Twoja rewelacja o jakimś usuniętym zdjęciu to typowy false-news. Podaj numer oryginału, a ja ci dowiodę, że zdjęcie nie zostało usunięte.

Przecież doskonale wiesz o jakie zdjęcie chodzi. Chodzi o astronautę, który rzuca cień na tło... chyba studia. Smile Mówię o zdjęciu nr. GPN-2000-001137
Ze strony: https://grin.hq.nasa.gov/ (Great Images in NASA)
Usunęli wszystko. Ale ty już siedzisz w temacie długo. Na pewno kojarzysz to zdjęcie Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 373
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:09, 06 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
49 lat temu Armstrong z Aldrinem sfotografowali z okien lądownika to księżycowe pustkowie.



Bez tych ujęć zwykły człek nie miałby motywacji.
Bo zwykły człek to bardzo produktywna maszynka ale niezwykle leniwa.

A kiedy dbasz o planetę i jej rozwój ( ok, o własną dupę) to każdy drobny chwyt psychologiczny znajduje swoje uzsadnienie.

Lepiej pomyśl gdzie obecnie ląduje ludzkość.

Wink
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:07, 06 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zibimark napisał:

Tu nie chodzi o to czy lot na Ksiezycu był czy nie był bo po prostu był-pytanie brzmi jakie cele mają ci którzy mącą w tej sprawie.


Cel jest prosty i oczywisty - dokopać NASA/USA. Kto na tym zyskuje, zgadnąć nie trudno.

Goral - nowej stacji orbitalnej nie budują, bo jeszcze maja starą ISS. Chyba że zrobią to Chiny. LOP-G ma być stacją orbitalną w pobliżu Księżyca, która jest na etapie projektowania.

AQuatro - Strona GPN zniknęła, gdyż zastąpiła ja nowsza strona pt. NASA Commons. Zdjęcie o które ci chodzi, też tam jest, więc potwierdza się, że puściłeś fałszywą informację.

Cieni astronautów na tekturowych dekoracjach, szukaj sobie na fotosach z "Odysei Kosmicznej" Kubricka.


Wszystkie zdjęcia z programu Apollo są zebrane na stronie Apollo Image Atlas, natomiast wszystkie zdjęcia z powierzchni Księżyca są na stronie Apollo Lunar Surface Journal.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:41, 06 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Mooniek

Naucz się czytać ze zrozumieniem, to pogadamy. Ja zaznaczyłem że nie jestem po żadnej ze stron, a jedynie rozważam różne scenariusze co jest chyba zdrowym posunięciem, zamiast z uporem fanatyka obstawać za czymś jak za świętym dogmatem. Być może i masz rację, a twoja intencją jest jedynie wyplenienie "pseuodo-naukowej herezji" (może tak jest, a może nie, nie wiem tego i na razie tylko czytam i analizuję argumenty obu stron), ale swoim chamskim i agresywnym stylem pisania na pewno nikogo do swojej racji nie przekonasz.

A co do pisania scenariuszy, to czemu nie? Zawsze marzyłem o wykonywaniu takiego zawodu. Mieszanka wyobraźni i kreatywności ze zdrowym krytycyzmem i sceptycyzmem jest jak najbardziej zdrowa i lepsza niż każda z powyższych cech oddzielnie.
_________________
Stagflacja to połączenie inflacji i hiperinflacji ~ specjalista od ekonomii, filantrop, debil, @one1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:36, 06 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
AQuatro - Strona GPN zniknęła, gdyż zastąpiła ja nowsza strona pt. NASA Commons. Zdjęcie o które ci chodzi, też tam jest, więc potwierdza się, że puściłeś fałszywą informację.

Faktycznie jest na 10 stronie. Przeoczyłem. https://www.flickr.com/photos/nasacommons/9460240874/in/photostream/lightbox/
To znaczy może całkiem do końca fałszywej informacji nie puściłem, bo faktycznie usunęli je ze swojej strony NASA.gov a zamieścili na serwisie flickr.com. W trochę gorszej rozdzielczości ale nadal z tym cieniem astronauty. Moniek, a co ty myślisz o tym cieniu. Czemu on jest? Siedzisz bardziej w temacie, czy jest jakieś oficjalne uzasadnienie od NASA?
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekan




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 1406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:54, 06 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
prawdziwa nauka nie uznaje zabobonów, legend ni mitów - tylko taką tu praktykujemy,
Czy Piotrusia ma znowu halooo w makówce? a to ta urojona ciota,a przepraszam,panie przodem Very Happy Piotrusia się nie krępuje ,tylko poda te badania naukowe na temat Pas Van Allena Very Happy Myślę ,że Piotrusia ma pewne super hiper naukowe dowody i nie pomyli linków do stron z trans-przebierankami
_________________
bankierska lichwa - nowoczesne niewolnictwo -złudzenia na raty /
NIE WIERZĘ POLITYKOM -NIE . / bo to sprzedajne marionetki i cyniczni psychopaci /
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:31, 14 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos napisal, ze Musk laduje synchronicznie dwoma rakietami. Nie Musk tam siedzi, tylko komputery i pierdylion czujnikow debilu! Piloci Apollo ladowali na pale bez przymiarki.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:17, 14 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pałę i bez przymiarki lądowały tylko sowieckie "ŁUNY", dlatego połowa z nich rozwaliła się o Księżyc. Piloci programu Apollo dokładnie wiedzieli, gdzie mają wylądować w oparciu o dokładne mapy terenu i wielogodzinne treningi tej operacji na symulatorach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 14 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Na pałę i bez przymiarki lądowały tylko sowieckie "ŁUNY", dlatego połowa z nich rozwaliła się o Księżyc. Piloci programu Apollo dokładnie wiedzieli, gdzie mają wylądować w oparciu o dokładne mapy terenu i wielogodzinne treningi tej operacji na symulatorach.


A skąd te dokładne mapy terenu mieli? Ruskie im wypożyczyli?
mooniek zacznij chłopie myśleć samodzielnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:54, 14 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne mapy terenu jakie mogli zrobić to z orbity wokół księżyca.
tak samo nie wierzę w to, że ruscy mogli tam wtedy wylądować, porobić zdjęcia. pobrać próbki i wrócić na ziemię.

myślę, że to własnie ruscy wymyślili koncepcję fake landing.
jankesi ją tylko zrealizowali z hollywoodzkim rozmachem.
jak ktoś myśli, że "ruscy by coś powiedzieli" to moim zdaniem abstrahuje od punktu odniesienia.
wtedy by się wydało tak samo, że ruscy też nie wylądowali. a przecież ktoś wziął za to forsę.
to nie sa takie proste decyzje do podjęcia jak się ludziom wydaje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:40, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypisz wymaluj 4 tezy starego

Hoaxowcy pierdolą bez sensu bez pojęcia wzajemnie sobie zaprzeczając
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:33, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:


A skąd te dokładne mapy terenu mieli? Ruskie im wypożyczyli?
mooniek zacznij chłopie myśleć samodzielnie.


Nie rozumiem ciebie, "goral". Po co włączasz się do dyskusji, skoro nie masz pojęcia o co chodzi? Jakie znowu Ruskie? Przecież oni do dziś nie mają własnych, porządnych map Księżyca.
Amerykanie już w grudniu 1967 r. mieli dokładne mapy fotograficzne miejsc, które wybrali na potencjalne miejsca lądowania programu Apollo, ponieważ zawczasu (1966/67) uruchomili program satelitów fotograficznych LUNAR ORBITER. Pięć satelitów fotografowało różne rejony Księżyca i fotki przesyłało na Ziemię. Dla pierwszej fazy programu wybrano osiem miejsc w strefie równikowej Księżyca, z których potem wybrano dwa, dla Apollo 11 i 12. Najlepsze zdjęcia miały rozdzielczość szczegółów ok. 1 metra.



Na przyszłość "goral" - zanim coś palniesz, lepiej się upewnij.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8551
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
Pięć satelitów fotografowało różne rejony Księżyca i fotki przesyłało na Ziemię.[/img]


To jeszcze tylko opowiedz o tej technologii przesyłania - bezprzewodowo - zdjęć z Kosmosu na Ziemię . Ja wiem że pierwsze faksy były w USA w 1964 roku ale to technologia przewodowa . No i jakie to były urządzenia do przesyłania owych zdjęć .

No i najważniejsze , czemu owa technologia bezprzewodowego wysyłania zdjęć nie znalazła się w powszechnym użytku ?
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:09, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
Wypisz wymaluj 4 tezy starego

Hoaxowcy pierdolą bez sensu bez pojęcia wzajemnie sobie zaprzeczając


no, no - 4 tezy twojego starego.
po synu widać jaki i tatuś musiał być mądry.

ty weź se lepiej debilu podpal jakąś stalową wieżę i zobacz jak ci się rozpiźdża w drobny mak.
ruscy w to wierzą, wiec musi to być prawda.
też uczą tego swoje dzieci w szkołach na historii.
co ciekawe jednak nie na fizyce - aż tyle to nie zaryzykują Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wld




Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:38, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie symulatorow padlo juz kiedys pytanie i nie odpowiedziales. Moze teraz podasz jakies dane tych urzadzen? Wyladowanie smiglowcem na Ziemi stanowi problem i trzeba dosc duzo czasu na opanowanie tego nawet dla lotnika, no i pojazd wisi na wirniku. Tutaj pojazd stoi na silniku i kazdy blad jest nienaprawialny, bo pojazd wpada w koziolkowanie. Ciezko to opanowac recznie we wszystkich plaszczyznach. Automat jest to w stanie zrobic, ale oficjalnie ladowano z reki.

Orbiter i Surveyor lataly, spoko. Tez mnie ciekawi sposob przesylania zdjec w tej jakosci. Sa tutaj http://www.lpi.usra.edu/resources/lunarorbiter/mission/?5

Po Apollo co byla zabawa z aparatami na klisze, skoro pare lat wczesniej mieli dobre zdjecia i technike przesylania, tym bardziej, ze nic ciekawego tam nie fotograwfowali z punktu widzenia nauki. Robili glownie zdjecia do albumu pt. Pobyt na Ksiezycu. Satelity zwiadowcze uzywane do szpiegowania Sowietow robily zdjecia na klisze i wyrzucaly zasobniki na Ziemie. Wtedy tylko klisza dawala odpowiednia jakosc i szczegolowosc.

Teraz cos z zupelnie innej beczki

To opis orbitera misji Chang'e 4


Relay satellite

The primary function of the Queqiao relay satellite, which is being deployed in a halo orbit around the Earth-Moon L2 point, is to provide continuous communications between Earth and the lander on the far side of the Moon.[21][12]Additionally, this satellite will host the Netherlands-China Low-Frequency Explorer (NCLE),[22] an instrument which will perform astrophysical studies in the unexplored radio regime of 80 kHz to 80 MHz from translunar locations.

Co to za niezidtyfikowane sygnaly radiowe z przestrzeni miedzy Ziemia, a Ksiezycem? Tesla o nich wspominal. Informer, czy jakos tak.
_________________
"sodomitom smierc i sodomitom wojna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 15 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musieli wcześniej jakoś sfotografować,
żeby potem zrobić mapy takie jak ta:
http://www.hq.nasa.gov/alsj/a15/108-KSC-71P-294.tif
lub ta:
http://www.hq.nasa.gov/alsj/a15/ap15simMap.tif

Smile
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:50, 16 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
goral_ napisał:


A skąd te dokładne mapy terenu mieli? Ruskie im wypożyczyli?
mooniek zacznij chłopie myśleć samodzielnie.


Nie rozumiem ciebie, "goral". Po co włączasz się do dyskusji, skoro nie masz pojęcia o co chodzi? Jakie znowu Ruskie? Przecież oni do dziś nie mają własnych, porządnych map Księżyca.


To był sarkazm, ale jak widać nie złapałeś.

Cytat:

Amerykanie już w grudniu 1967 r. mieli dokładne mapy fotograficzne miejsc, które wybrali na potencjalne miejsca lądowania programu Apollo, ponieważ zawczasu (1966/67) uruchomili program satelitów fotograficznych LUNAR ORBITER. Pięć satelitów fotografowało różne rejony Księżyca i fotki przesyłało na Ziemię. Dla pierwszej fazy programu wybrano osiem miejsc w strefie równikowej Księżyca, z których potem wybrano dwa, dla Apollo 11 i 12. Najlepsze zdjęcia miały rozdzielczość szczegółów ok. 1 metra.


[ciach...foto]

Cytat:

Na przyszłość "goral" - zanim coś palniesz, lepiej się upewnij.


Rozdzielczość 1m piszesz... dziś po 50 latach wokół księżyca lata chińska sonda i nie potrafi nawet zbliżyć się do rozdzielczości 10 m.... No ale cóż, amerykanie 50 lat temu potrafili super filmy kręcić.
Już ci pisałem, myśl samodzielnie.

ps. 11.09 też pokazali jak samolot wbił się w Pentagon i złożyły mu się skrzydła, tak samo z WTC, prawie jak na kreskówce z Hollywood... Też zapewne w to wierzysz, bo TV to pokazała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:36, 16 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby mooniek i skorpion mieli nie wierzyć w samolot co mu się złożyły skrzydła aby mógł wlecieć do pentagonu przez okno, to cała ich egzystencja na tym forum nie miała by najmniejszego sensu.

myśl samodzielnie Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27   » 
Strona 23 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Człowiek na Księżycu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile