W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Człowiek na Księżycu  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 60743
Strona:  «   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 25, 26, 27   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy człowiek wylądował na Księżycu?
Oczywiście - jestem co do tego przekonany
23%
 23%  [ 29 ]
Nie wiem - powątpiewam w to, nie dam za to głowy
34%
 34%  [ 44 ]
Nie wylądował - wiem, że to ściema
42%
 42%  [ 53 ]
Wszystkich Głosów : 126

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 16:16, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze mogli wydać oświadczenie, że zdaniem ich naukowców lądowanie to był fake.
nie wydali, widać ktoś im zapłacił, albo po prostu zabronił.
nie doszukiwał bym się tu żadnych głębszych spisków Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 16:46, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
zawsze mogli wydać oświadczenie, że zdaniem ich naukowców lądowanie to był fake.
nie wydali, widać ktoś im zapłacił, albo po prostu zabronił.
nie doszukiwał bym się tu żadnych głębszych spisków Smile


Oświadczenie to nie dowód.
500 milionów widzów, to widziało na żywo w TV, weź do nich dotrzyj, i powiedź, ze to nie prawda.
Do dziś ludzie sa święcie przekonaniu, ze były 4 porwania samolotów 11.09 - Ktoś słucha co maja przeciwnicy do powiedzenia?
Przecież miliony widziały w TV jak samolot wlatuje w WTC...
Poza tym, amerykanie, zawsze mogli by kontr odpowiedzieć - pokażcie nam dowody na mistyfikację?
Druga sprawa, to ZSRR mógł nie chcieć ujawniać szpiegów, którzy pracowali przy programie Apollo. W momencie jakiś różnic, agenci byli by spaleni.
Sami naukowcy w ZSRR - kwestionowali, lądowanie na księżycu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:53, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu akurat, w świecie tego rodzaju polityki, dowody nikogo nie interesują.
schemat rządzenia tym światem nie opiera się na dowodach.
w każdym razie nie na tych powszechnie znanych Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:12, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"klub znawców dowodów"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1762
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:43, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek
Powiedz, skąd czerpiesz widzę której ufasz i którą traktujesz jako prawdziwą ?
W rzeczy samej nie jest to pytanie zaczepne, więc nie traktuj go z agresją. Pytanie to ma za zadanie weryfikację tego co uważasz za prawdę.
I dotyczy to też tych, których uważasz za głupków, czyli wierzących w ziemie o płaskim "nachyleniu" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 20:37, 23 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
tu akurat, w świecie tego rodzaju polityki, dowody nikogo nie interesują.
schemat rządzenia tym światem nie opiera się na dowodach.
w każdym razie nie na tych powszechnie znanych Smile


Ale kto ma dostęp do światowych mediów?
Kto na zachodzie będzie wiedzieć, ze w radzieckiej "Prawdzie" napisali, ze lądowanie to ściema?
Dziś, przy tak szerokich kanałach informacji, są blokady, a co dopiero 50 lat wstecz.
Liczy się ten kto ma media.
Dam ci przykład z dnia dzisiejszego. 90% anglików wierzy, że Skripałów otruł Putin. Bez najmniejszego dowodu...
Wystarczy, ze BBC i SKY News tak twierdzą.
Tak, jak piszesz dowody nikogo nie interesują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 12:06, 24 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:
Bimi napisał:
tu akurat, w świecie tego rodzaju polityki, dowody nikogo nie interesują.
schemat rządzenia tym światem nie opiera się na dowodach.
w każdym razie nie na tych powszechnie znanych Smile


Ale kto ma dostęp do światowych mediów?
Kto na zachodzie będzie wiedzieć, ze w radzieckiej "Prawdzie" napisali, ze lądowanie to ściema?
Dziś, przy tak szerokich kanałach informacji, są blokady, a co dopiero 50 lat wstecz.
Liczy się ten kto ma media.
Dam ci przykład z dnia dzisiejszego. 90% anglików wierzy, że Skripałów otruł Putin. Bez najmniejszego dowodu...
Wystarczy, ze BBC i SKY News tak twierdzą.
Tak, jak piszesz dowody nikogo nie interesują.


90% Anglików wierzy, że Skripałów otruł Putin - ale nie 90% Rosjan.
A dlaczego? Bo Rosja temu zaprzecza.
Tymczasem ZSRR nie zaprzeczał temu, że Amerykanie grali w golfa na Księżycu.
A umówmy się: nie było takiej możliwości żeby ZSRR nie wiedział, że lądowania to był fake.
Wiedzieli doskonale dlaczego sami nie mogą wylądować na Księżycu - i z dokładnie tych samych powodów Amerykanie nie mogli.
Nie wyrazili swoich wątpliwości co do autentyczności owego "wielkiego kroku człowieka", bo najwyraźniej mieli jakiś deal a USA z tej kwestii.
Nie wiem, o Kubę - czy co tam inne wtedy było warte przehandlowania za tego rodzaju trzymanie mordy na kłódkę.

Inna kwestia, że od początku zimnej wojny (aż po dzień dzisiejszy), największym zagrożeniem dla istniejących rządów supermocarstw nie są rządy innych supermocarstw, a zwyczajnie ich właśni obywatele. Już w starożytnym Egipcie rząd utrzymywał wiedzę z dala od zasięgu plebsu, gdyż pozwalało mu to łatwiej owe tłumy trzymać pod butem. Niewiele się zmieniło od tego czasu.
Tzn. trochę to ewoluuje... W erze swobodnej wymiany informacji nie sposób już ukrywać prawdę w tradycyjny sposób. Dziś robi się to tworząc szum informacyjny; kreuje się wiele różnych "teorii spiskowych, które następnie się miesza z faktami. Informacji i wszelkich niestworzonych teorii jest na koniec tak dużo, że przeciętny Kowalski nie jest w stanie dość do tego które 10% to fakty, a które 90% to kity. I tak oto pomimo, że poznał prawdę nie jest w stanie jej do niczego wykorzystać. Już nie mówiąc o tym, że zamiast się organizować z drugim Kowalskim przeciwko tym co ich dymają, zaczną się między sobą kłócić o to które 10% to prawda prawdziwsza.
To jest na rękę praktycznie każdemu jednemu rządowi na świecie. Bo jak ludzie się żrą między sobą, to rząd jest bezpieczny - musi ich tylko rozdzielać, żeby się za bardzo nie pozabijali, bo nie będzie wtedy komu tyrać na koryto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:38, 28 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się dopytujecie o tych ruskich Wink .

Cytat:
Czy Amerykanie naprawdę wylądowali na Księżycu?

Rosjanie nie wierzą.

Ponad połowa Rosjan (57%) nie wierzy w lądowanie amerykańskich astronautów na Księżycu w 1969 roku i sądzi, że dokumenty zostały sfałszowane, wynika z ankiety Wszechrosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM).


reszta https://pl.sputniknews.com/swiat/2018072.....c-ankieta/
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:06, 30 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale pamiętam jak egzorcysta tłumaczył gawiedzi na tym unikalnym forum że "nie ma takich rakiet" które polecą na mońka
Upierał się że po włączeniu ciągu,przy wytracaniu prędkości zespół wpadnie w niekontrolowane rotacje...
Tymczasem elon regularnie ląduje synchroniczne dwoma ma platformach morskich
Z jednym się zgadzam,ruskie w latach 60 nie mieli takich rakiet
Mieli swoją n1,niedoogarniecia technologiczny bubel , 30 kurwa silników pierwszego stopnia,koszmar inżynieryjny
Z ruskim kalkulatorem zamiast komputera to zwyczajnie nie mogło nigdzie polecieć
I z tego powodu nie polecieli na księżyc ,ta rakieta po prostu nie latała i chuj
Dlatego przegrali wyścig na księżyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:30, 30 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie było takich rakiet".

N1 uczyła się latać cztery razy i dwa razy rozwaliła stanowisko startowe. Saturn V latał trzynaście razy i za każdym razem ładunek był wnoszony na orbitę, w tym do Księżyca - dziewięć razy. Porównanie obu rakiet na oryginalnych fotkach zrobionych tuż po starcie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:47, 30 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scorpio napisał:
Dlatego przegrali wyścig na księżyc
poprawka: Przegrali MARSZ na księżyc.

W sumie dziś takie zawody też można byłoby otworzyć. Np. Chiny vs USA, kto pierwszy na Marsa. Nawet nie trzeba się głowić czy podróż na Marsa jest w ogóle możliwa. Polecą, to i ludziska się przekonają że to był od samego początku prawdziwy wyścig, a nie jakieś "zdobywanie skautowskich zdolności". Lecz co w wypadku porażki, przecież zawsze mogą się rozwalić, czy ekipa filmowa jest już w komplecie, ma opracowane scenariusze na takie ewentualności??
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 13:26, 31 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no no.

w Boga też na pewno wierzycie.
mooniek to wręcz zawodowa klecha.

cóż, krzyż wam na drogę - ja nie mam już czasu na edukację zjebów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 31 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi "edukator prawdy" - koń by się uśmiał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.010 mBTC

PostWysłany: 17:40, 31 Lip '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek - naukowiec i znawca techniki Exclamation

patrzy na WTC rozbryzgujące się w drobny mak... i mówi że to tylko pożar Laughing

nie wiem może jakiś małolatom albo dziennikarzom TVN, to ty jakiś kit wcisną potrafisz.
ale jedyne co ja ci mogę odpowiedzieć na twoje debilne zaczepki i super "ekspercką" wiedzę o lotach w kosmos, to "z czym do ludzi?"
średnio rozgarnięta małpa wie o lotach w kosmos więcej niż ty. a choćby najmniej rozgarnięta aż takich bajek nie opowiada.

ty i te twoje kurwa 3000-tonowe 3-członowe rakiety, co to 50 lat temu latały na księżyc i z powrotem... koń by się uśmiał.
wiem że to dla ciebie szok, ale w końcu pogódź się z tym, że nie każdy jest aż takim debilem jak ty czy skoprion, żeby wierzyć w takie brednie. niektórzy nie wierzą nawet w tego twojego zajebistego boga i syna jego kurwa jedynego, co to jego matka była "dziewicą", a on umarł za nasze grzechy, ale potem zmartwychwstał więc wszystko poszło się jebać, i dalej jesteśmy niezbawieni, i jakoś musimy sobie radzić, bo jak nie będziemy myśleć za siebie to ci, co owe kłamstwa wymyślają, będą nas dymać do oporu.

wracając.
prawdziwa nauka nie uznaje zabobonów, legend ni mitów - tylko taką tu praktykujemy, więc pierdoły o ludziach chodzących po księżycu, to sobie możesz opowiadać swoim dzieciom na katechezie, bo tutaj już nikt tego od ciebie nie kupi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:23, 01 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

prawdziwa nauka nie uznaje zabobonów, legend ni mitów - tylko taką tu praktykujemy


Zapomniał wół, jak cielęciem był, czyli - zabobony, mity i legendy naczelnego egzorcysty tutejszej "prawdy":



Ps. Nie znam żadnego klechy, lecz kiedyś zapytam któregoś, jakie trzeba mieć predyspozycje, by pracować w tym zawodzie i ile da się zarobić.Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:03, 02 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
......

Zapomniał wół, jak cielęciem był, czyli - zabobony, mity i legendy naczelnego egzorcysty tutejszej "prawdy"......

Hehe ja pierdziele,cyrk na patyku

"Dla mnie dowody są miażdżące"
A chwilę wcześniej "wywiady z astronautami.........dla mnie wyglądają jakby kłamali"
Miażdżący dowód na sekciarskie upośledzenie
No i oczywiście "nie ma takich rakiet"
Ten sam poziom jak u jego kumpli płasko mózgich zjebów ze słońcem na drucie z migomatu
Nie chce mi się szukać a jest na pewno post egzorcysty w którym tłumaczy jak z pentagonu ciafbi wynosi globalhołka w namiocie,bez podłogi he he, pod tree....
To jest ten poziom
Sekciarski

Ps pozdrowienia mooniek przyjacielu
Szacunek za to że ci się jeszcze chce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:47, 02 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, znacząca wymiana "spojrzeń" pomiędzy Agentami. Dziękujemy, dziękujemy wam bardzo Jesteście piękni, naprawde.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 18:23, 02 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co, młody byłem i głupi, próbowałem wytłumaczyć innym i samemu sobie.
dzisiaj już wiem że nie ma się co pierdolić w podpunkty - wszystko jest grubymi nićmi szyte.
lądowania na księżycu nie było i tyle - tak samo jak wieże WTC nie rozjebały się w drobny mak ot tak.

a jak ktoś sobie uważa inaczej - to jego problem, nie mój.
ewentualnie jak mnie ładnie z pokorą poprosi, to mogę mu wytłumaczyć.
ale jak tak, jak muniek czy skoprion, to niech się jebie - nie mam czasu.
taka wiedza jest bezcenna, ale nie jest strawna dla każdego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 02 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema Scorpio. Dzięki i wzajemnie Ciebie pozdrawiam, "agencie". Laughing
Rzadko tu zaglądam, lecz czasem wypada się odezwać i przypomnieć to i owo i nie ważne, czy to ktoś kupi, czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.020 mBTC

PostWysłany: 01:19, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek
Zmienić poglądy na to jak wygląda świat, oznacza, że się dojrzewa i cały czas idzie do przodu.
Jak by ludzie zostawali ze swoimi poglądami, to do dziś byli byśmy na drzewach.
Na tym polega krytyczne myślenie.
Jeśli wolisz, możesz przyjmować dogmaty.
Jednak nie wypominaj komuś, że zmienił pogląd, bo zobaczył, że jednak się mylił.
Ja tez wielokrotnie zmieniałem swój pogląd na różne sprawy. To przychodzi z czasem, z oczytaniem. Z krytyką swoich poglądów.
Popatrz, mając 19 lat jak szedłem do woja, pragnąłem być bohaterem Wink bić wroga... i tym podobne bzdury.
Dziś, uważam, że wojsko to debilizm, i bazuje jedynie na młodym głupim osobniku, który jeszcze nic nie rozumie.
Tak samo z tymi lądowaniami na Księżycu. Ja tez w to wierzyłem.
Ba! Do tej pory sam nie wiem, ale jednak jak miał bym ocenić czarno biało, to 70% będzie mnie na nie.
Ja nadal nie rozumiem, dlaczego po ponad 50 latach, człowiek nawet nie okrążył księżyca, by o lądowaniu już nie wspominać.
Mamy technologię o kila epok lepszą i tańszą. W czym stoi przeszkoda? Czy nie przypadkiem w tym samym co 50 lat temu?
Pomyśl tylko, w 1968 roku, Apollo 8 załogowy statek kosmiczny po raz pierwszy okrąża księżyc. Mija zaledwie 7 lat od pierwszego lotu człowieka w kosmos. Od pierwszych okrążeń ziemi. 7 lat! Dziś mija 50 lat i nikt nawet nie zbliżył się do księżyca.
Pomyśl! Co jest przeszkodą?
Skoro ludzie latają na ISS, dość regularnie. Co stoi na przeszkodzie, by okrążyć księżyc? Czy mamy technologię gorszą niż 50 lat temu? Przecież taki program obiegu wokół księżyca, był by bombą medialną.
Więc dlaczego? Potrafisz to wyjaśnić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, ale poglądy a właściwie światopogląd buduje się w oparciu o informacje, które zbieramy oraz o to co z tych informacji zrozumieliśmy. Na pierwsze wpływ mamy i tu należy weryfikować źródła i sprawdzać czy faktycznie jest to co dany pisacz czy ktokolwiek przytacza, że jest i czy jest we właściwym kontekście. Bo wyrwać zdanie z kontekstu i wrzucić ot tak to nie sztuka. Kiedyś za gówniarza jeszcze w podstawówce czytałem jakiś felietonopodobny tekst w jednym z magazynów i w tekście autor powołał się na Apokalipsę (natura tekstu i samego magazynu wyklucza religijność). Przeczytałem całą Apokalipsę i stwierdziłem, że bardzo sprytnie sobie ten autor z cytowaniem poczyna. Jeśli zaś tekst oparty jest na eksperymencie to dokumentacja eksperymentu. I to trzeba sprawdzać. W moim przypadku kiedyś robiłem to intensywniej i dokładniej, co się na mnie zemściło ostatnio przy wymianie poglądów z Azyrenem - dla mnie to sygnał aby mieszać się do spraw naprawdę ważnych, a nie pierdół. Bo w sprawach ważnych będzie mi się chciało dokładnie weryfikować, a jeśli coś nie zasługuje na dokładną weryfikację to najczęściej pierdoła jest. Ale aby dojść do tego, że to zjawisko to pierdoła to trzeba najpierw trochę tych pierdół przemielić - coś jak czytanie słabych książek na języku polskim - by móc odróżnić jedno od drugiego trzeba wejść w kontakt z oboma. I dopiero taki proces weryfikacyjny pozwala budować światopogląd. Ale to coś więcej niż opinia czy poglądy. I to jeśli stanie się "stałe" - bam, jesteś w pułapce bo kupiłeś czyjeś kłamstwo. I jesteś tam gdzie ten ktoś chciał abyś był.

Jeśli chodzi o przestrzeń - metody weryfikacji tego czy lataliśmy czy nie są poza moim zasięgiem, a bazując na tym co jest dostępne to sobie można wyrabiać opinię. Moją już na ten temat wyjaśniałem kilka razy, więc powtarzał się nie będę, ale Wy tu kłócicie się o pierdołę bo to tylko starcie opinii i ego jest.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Skoro ludzie latają na ISS, dość regularnie. Co stoi na przeszkodzie, by okrążyć księżyc? Czy mamy technologię gorszą niż 50 lat temu? Przecież taki program obiegu wokół księżyca, był by bombą medialną.
Więc dlaczego? Potrafisz to wyjaśnić?


Załogowy lot na niska orbitę (LEO) trwa 9-10 minut. W tzw. trybie szybkiego podejścia załoga może dotrzeć na pokład ISS już po 2-3 godzinach od startu. To jest jak przelot lajnerem z Wa wy do Barcelony. Oblot Księżyca to wyprawa obliczona na siedem dni i nieporównywalnie większe koszty, trudniejsze warunki oraz wyższy stopień ryzyka. Statki z Księżyca wracają na Ziemię ze znacznie większą prędkością (11km/s) niż te z orbity okołoziemskiej (7,8km/s). zatem muszą posiadać masywniejsze osłony termiczne i systemy ochrony radiacyjnej.

Jeśli celem takiego lotu miała by być "bomba medialna", to kto sfinansuje taką imprezę? Taki lot może być komercyjny (zapłacą uczestnicy), lub musi on być wpisany do harmonogramu poważnego projektu.
W pierwszym przypadku, dwóch bogatych gości wpłaciło już kwotę wstępną firmie SpaceX i czekają, aż statek Dragon 2 pomyślnie przejdzie certyfikację zdolności do lotu. Rakieta nośna pomyślnie przeszła test lotny wiosną tego roku. Jeśli nie będzie znaczących opóźnień, dwaj turyści oblecą Księżyc za dwa lata
W drugim przypadku, załogowy oblot Księżyca jest zaplanowany przez NASA w programie LOP-Gateway. Statkiem ORION ma polecieć czterech zawodowych astronautów NASA w 2021-2022 r. Szczegóły znajdziesz w sieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ordel




Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 8560
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:59, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:


Jeśli celem takiego lotu miała by być "bomba medialna", to kto sfinansuje taką imprezę? Taki lot może być komercyjny (zapłacą uczestnicy), lub musi on być wpisany do harmonogramu poważnego projektu.
W pierwszym przypadku, dwóch bogatych gości wpłaciło już kwotę wstępną firmie SpaceX i czekają, aż statek Dragon 2 pomyślnie przejdzie certyfikację zdolności do lotu. Rakieta nośna pomyślnie przeszła test lotny wiosną tego roku. Jeśli nie będzie znaczących opóźnień, dwaj turyści oblecą Księżyc za dwa lata
W drugim przypadku, załogowy oblot Księżyca jest zaplanowany przez NASA w programie LOP-Gateway. Statkiem ORION ma polecieć czterech zawodowych astronautów NASA w 2021-2022 r. Szczegóły znajdziesz w sieci.



Za dwa lata , za trzy lata , oblecą Księżyc , 49 lat temu lądowali na Księżycu , teraz co najwyżej oblecą Smile .
@goral_ wygląda na to że 49 lat temu mieli technologię pozwalającą na lądowanie na Księżycu . Szczerze powiedziawszy jakby miał wydać miliardy na przygodę życia to wolałbym "wylądować" na Księżycu .
Ci dwaj turyści to jacyś astronauci ( pewnie ich trochę muszą przeszkolić ) , ale chyba nie polecą sami bez zawodowych astronautów . Wiesz @mooniek ile osób poleci w tym komercyjnym locie za "dwa lata" ? Dwa lata to całkiem niedługo , wręcz nie mogę się doczekać Wink .
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=0K4J90s1A2M
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:20, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
goral_ napisał:

Skoro ludzie latają na ISS, dość regularnie. Co stoi na przeszkodzie, by okrążyć księżyc? Czy mamy technologię gorszą niż 50 lat temu? Przecież taki program obiegu wokół księżyca, był by bombą medialną.
Więc dlaczego? Potrafisz to wyjaśnić?


Załogowy lot na niska orbitę (LEO) trwa 9-10 minut. W tzw. trybie szybkiego podejścia załoga może dotrzeć na pokład ISS już po 2-3 godzinach od startu. To jest jak przelot lajnerem z Wa wy do Barcelony. Oblot Księżyca to wyprawa obliczona na siedem dni i nieporównywalnie większe koszty, trudniejsze warunki oraz wyższy stopień ryzyka. Statki z Księżyca wracają na Ziemię ze znacznie większą prędkością (11km/s) niż te z orbity okołoziemskiej (7,8km/s). zatem muszą posiadać masywniejsze osłony termiczne i systemy ochrony radiacyjnej.

Jeśli celem takiego lotu miała by być "bomba medialna", to kto sfinansuje taką imprezę? Taki lot może być komercyjny (zapłacą uczestnicy), lub musi on być wpisany do harmonogramu poważnego projektu.
W pierwszym przypadku, dwóch bogatych gości wpłaciło już kwotę wstępną firmie SpaceX i czekają, aż statek Dragon 2 pomyślnie przejdzie certyfikację zdolności do lotu. Rakieta nośna pomyślnie przeszła test lotny wiosną tego roku. Jeśli nie będzie znaczących opóźnień, dwaj turyści oblecą Księżyc za dwa lata
W drugim przypadku, załogowy oblot Księżyca jest zaplanowany przez NASA w programie LOP-Gateway. Statkiem ORION ma polecieć czterech zawodowych astronautów NASA w 2021-2022 r. Szczegóły znajdziesz w sieci.


Ehhh, ty nadal nie rozumiesz.
50 lat temu, latanie dookoła księżyca nie stanowiło problemu.
7 lat po pierwszym starcie człowieka na niską orbitę, amerykanie oblatywali księżyc regularnie.
Dziś, to przekracza możliwości techniczne. Może za dwa lata, może za trzy a może za 10.
Ale 50 lat temu była to wręcz rutyna jak dziś latanie na ISS.
Rozumiesz? Ja nie dociekam jakie należy mieć prędkość, jaką osłonę, ile dni, ile konserw zabrać czy piwa.
Ja dociekam, dlaczego 50 lat temu było to takie proste, a dziś praktycznie nieosiągalne.
Rozumiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:25, 04 Sie '18   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnie się mówi. Najczęściej tłumaczą się brakiem kasy.
Ale telefony komórkowe czy komputery też dawniej były drogie, dziś stać każdego.
Każda technologia, jeżeli jest rozwijana, udoskonalana, staje się coraz tańsza.
Tutaj te 50 lat zastoju i nic. Bardzo mnie zastanawia, co nam NASA zaserwuje na 50 rocznicę.
Zdjęcie miejsca lądowania wykonane z kilku tysięcy kilometrów? Smile Coś na pewno wymyślą.
Ale będzie bicie piany! Smile

Tak na marginesie. Ze stron NASA usunięto już zdjęcie z astronautą, który rzuca cień na tło studia Smile
Finitos! Koniec podniecania się! Smile
Tak, więc teraz nikt z młodych już nie uwierzy, że takie zdjęcie, było na stronach NASA.
A jak ktoś im takie pokaże, to uznają, że fałszywka.
_________________
Zobacz też tutaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 25, 26, 27   » 
Strona 22 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Człowiek na Księżycu
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile