W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Skazany za śniadanie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
4 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1157
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
porfirij




Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 507
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:32, 18 Gru '08   Temat postu: Skazany za śniadanie Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na rok więzienia skazano Polaka z Londynu, który w torbie z kanapkami niósł nóż kuchenny. Według sądu miał przy sobie potencjalne narzędzie zbrodni.

To była absurdalna historia. 32-letni Rafał S. wracał właśnie z pracy na budowie. Przy stacji metra Holland Park zaczepił go policyjny patrol. Mundurowi zainteresowali się, co mężczyzna niesie w plecaku. Były w nim bułki, ser, szynka, pomidor i do tego nóż kuchenny – wszystko razem zawinięte w jeden worek. Właśnie nóż do krojenia pomidora najbardziej zainteresował stróżów prawa.

Polak wylądował na komisariacie, a tam usłyszał, że chodzi po ulicach uzbrojony jak groźny przestępca. A takich stawia się przed sądem.

Wzbudzał podejrzenia

Rafał S. spędził noc w policyjnym areszcie. Nie pomogły żadne wyjaśnienia. Na komisariat przyjechała jego żona - już w pierwszej rozmowie z policjantem potwierdziła, że miała przygotować dla męża śniadanie, ale nie zdążyła. Włożyła więc do torby gotowe produkty, aby mógł sam pokroić bułki i zrobić z nich kanapki.

- Mąż nie niósł przecież noża w kieszeni, ani tym bardziej za paskiem – mówi Blanka, żona skazanego. Zarzeka się, że nie zdawała sobie sprawy, w jakie wpędziła go kłopoty. Złożyła oficjalne zeznania, na przesłuchanie przyszedł nawet adwokat z urzędu. Twierdził, że niewiele może pomóc.
- Zasugerował, abyśmy kłamali w żywe oczy, że mąż codziennie nosi do pracy nóż. Ale nie wiem, dlaczego miałabym zeznawać nieprawdę, skoro nie zrobiliśmy nic złego – pyta żona Rafała.

Nie wiadomo, dlaczego policjanci postanowili skontrolować akurat Polaka. Nie wyglądał na kryminalistę – szedł w roboczym ubraniu, jak prawie każdy robotnik.

- Być może zainteresowali się nami, bo byliśmy z kolegą po piwku – wspomina Rafał. Jeden z policjantów chciał nas wypuścić, ale drugi uznał, że lepiej sprawdzić dokładniej, czy nie mamy czegoś na sumieniu. Wtedy zjechały się radiowozy z całej okolicy i zostałem zatrzymany.

- Ciekawa jestem, czy policja ustawia się pod Ikeą, gdzie ludzie wychodzą z zakupami. Przecież każdy z nich mógł co dopiero kupić nóż, znacznie większy i ostrzejszy niż ten, który włożyłam do plecaka mężowi – pyta Blanka.

Ale policjantów nie interesowała prawda. Ubrudzony masłem "sztylet" włożyli w opakowanie zabezpieczające i wysłali do sądu jako dowód przestępstwa. Do zestawu nie dołączyli sera ani pomidorów, te zwrócono zatrzymanemu. Sąd dostał poważne zadanie – musiał ocenić, czy Polak jest przestępcą i czy zapakowany głęboko nóż był w pełnej gotowości do użycia. Sprawa ciągnęła się tygodniami.

Grożą cztery lata

Rafał S. miał pecha. Padł ofiarą wzmożonych działań londyńskiej policji, która wydała wojnę nożownikom. Od początku roku w wyniku porachunków nastoletnich gangów zginęło od noża ponad 50 osób. Liczba ta jest dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku.

Po wakacjach policja przeprowadziła w Londynie zmasowaną akcję "Operation Blunt 2", w wyniku której odebrano nastolatkom aż kilka tysięcy sztuk broni, w tym noży. Komendant Metropolitan Police stwierdził publicznie, że jest zdeterminowany podjąć wszelkie możliwe kroki, aby zapobiec kolejnym tragediom.

Bramki do wykrywania metalu, podobne do tych na lotniskach, można coraz częściej zobaczyć na stacjach metra. Za posiadanie noża grożą w Wielkiej Brytanii aż cztery lata więzienia, a do tego pięć tysięcy funtów grzywny. Rząd wprowadził także zakaz sprzedaży ostrych narzędzi nieletnim, również najzwyklejszych sztućców. Wśród zakazanych przedmiotów figurują również wszelkiego rodzaju scyzoryki, a nawet szpikulce do kruszenia lodu.

Do tego wszystkiego policja ma prawo przeszukać każdego obywatela na środku ulicy. Od wakacji funkcjonariusze przeszukali na ulicach ponad 30 tysięcy młodych osób. Do aresztów trafiło aż 1,5 tysiąca z nich. Rafał stał się jedną z ofiar nowego systemu, który mógłby nosić nazwę "Zero tolerancji".

Najpierw pogrążyła, potem uratowała

Zanim sąd rozstrzygnął o winie Polaka, zwołane zostały aż dwa posiedzenia. Rafałem zajmowała się grupa psychologów i biegłych sądowych, którzy mieli ocenić, czy nie pochodzi przypadkiem z patologicznego środowiska oraz czy nie ma skłonności do agresji.

W poniedziałek, 1 grudnia zapadł wyrok – rok więzienia w zawieszeniu. Sąd stwierdził bez najmniejszych wątpliwości, że doszło do naruszenia przepisów. Wyrok postanowił warunkowo zawiesić na okres jednego roku, gdyż Rafał S. nie był nigdy wcześniej karany.

- Zawsze patrzę na takie sprawy od strony dobra naszych obywateli – mówi konsul Dariusz Adler , który zajmował się sprawą Polaka. - Z drugiej strony trzeba zrozumieć, że w tym kraju noże są tak rozpowszechnionym narzędziem zbrodni, że dla nikogo nie robi się wyjątków. Prawo jest prawem i trzeba go przestrzegać – dodaje.

Co ciekawe, Rafała z opresji uratowała... żona. - Choć to ona włożyła mi nóż do plecaka, w uzasadnieniu wyroku usłyszałem, że była głównym i wiarygodnym świadkiem obrony. Potwierdziła, że sama maczała w tym palce. I dzięki temu nie poszedłem za kratki – wzdycha Rafał.

http://wiadomosci.onet.pl/1522398,2678,1,wyrok_za_noz_w_plecaku,kioskart.html
To totalna paranoja. Słyszałem że moga tam aresztować za posiadanie śrubokręta w samochodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:16, 18 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak się uprą to za wszystko mogą wsadzić do paki, a co, kto zabroni? Jesteś przecież potencjalnym terrorystą. I za to też mogą wsadzić.

brak słów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:05, 18 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UK robi się 2 Orvelowskim światem zaraz po US, w chwili obecnej na chama wprowadza sie tam masę absurdalnych praw jak np. to: http://wolne-media.h2.pl/?p=11831
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:33, 18 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wie... może za 20 lat zwolennicy prawa do posiadania noży kuchennych spotkają się z kontrargumentami, z jakimi dzisiaj spotykają się zwolennicy prawa do posiadania broni palnej, takimi jak:
-po co nóż uczciwym ludziom?
-noże służą do zabijania, pozwolisz na ich posiadanie, to ludzie się pozabijają
-chleb można kupić krojony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rEvolution




Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 872
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 19 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem już, że to fragment "Procesu" ale niestety to rzeczywistość czyli nowy (p)o[b]rządek świata.

Można przynajmniej napisać o tym powieść p.t. "Zbrodnia i kara".

Co kraj to obyczaj... Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 19 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

;/

ja miałem chyba gorszy przypał, szedłem sobie kiedys po parku i znalazłem nabój do kałacha, pech chciał ze szedl tamtedy patrol, a ze to niebezpieczna okolica to zrewidowali mnie, pozniej najazd na chate i 24h w areszcie i za "posiadanie ostrej amunicji szt. 1" dotalem rok i 2 miechy w zawieszeniu na 4 latka i 2000 zł grzywny ;/

tak wlasnie za 1 lekko zardzewialy naboj Sad
a policja nabiła sobie statystyki i jeszcze chuje nabijali sie ze mnie ze pewnie kumpel binladena ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:02, 21 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shinobi napisał:
;/

ja miałem chyba gorszy przypał, szedłem sobie kiedys po parku i znalazłem nabój do kałacha, pech chciał ze szedl tamtedy patrol, a ze to niebezpieczna okolica to zrewidowali mnie, pozniej najazd na chate i 24h w areszcie i za "posiadanie ostrej amunicji szt. 1" dotalem rok i 2 miechy w zawieszeniu na 4 latka i 2000 zł grzywny ;/

tak wlasnie za 1 lekko zardzewialy naboj Sad
a policja nabiła sobie statystyki i jeszcze chuje nabijali sie ze mnie ze pewnie kumpel binladena ;/



w niektóre historie aż ciężko uwierzyć.. .. ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shinobi




Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 449
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:57, 21 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

detro napisał:


w niektóre historie aż ciężko uwierzyć.. .. ..


masz racje, ale jak chcesz pokaze Ci akta sprawy to padniesz Smile
istna tragikomedia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 21 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za nie długo karany będzie dostęp do internetu bo "uczciwi ludzie oglądają telewizję"... a posiadacz netu to potencjalny złodziej/hacker/internetowy bandyta...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boje sie co mi zrobia za ten post ktory wlasnie pisze..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:15, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
Za nie długo karany będzie dostęp do internetu bo "uczciwi ludzie oglądają telewizję"... a posiadacz netu to potencjalny złodziej/hacker/internetowy bandyta...


i pijak, bo każdy złodziej to pijak Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:49, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiak napisał:
boje sie co mi zrobia za ten post ktory wlasnie pisze..


to nie powód by go nie pisać. Teoretycznie, bo właściwie nie ma sensu pisać takich rzeczy Smile Sęk w tym, żeby przez głupie rzeczy nie robić jeszcze głupszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fred




Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:44, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale w Irlandii noże sprzedawane są osobom, które ukończyły 18 lat.
To tak jakby gówniarz nie mógł sobie wziąć z domu dla niecnych celów. Laughing
Elektryczne też.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haloocyn




Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:54, 22 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyczny przyklad wyspiarskiego idiotyzmu.

mialem kilka razy okazje przekonac sie o stanie paranoi w uk (glasgow) kiedy rok temu w lecie robilem zdjecia corce na placu zabaw. podeszla do mnie babka i sie pyta po co i komu robie zdjecia... jako jedyny mialem dslr z malym teleobiektywem, reszta rodzicow hasala z komorkami i kompaktami ale to bylo ok. nie wspomne komentarza ale wyjasnilem co i jak i pani sobe krecac nosem musiala odpuscic...

pierdoleni paranoidalni hipokryci... kompaktem mozna zrobic zdjecia ale jak wyciagniesz dsrl to juz jestes pedofilem albo terrorysta.

no i w ubieglym tygodniu znowu - corka miala jaselka w szkole, przyszedlem ze sprzetem, zona z kompaktem zeby filmik nakrecic. ledwo weszlem pytam babki - czy spoko ze zdjeciami bo wiem ze maja shize. taka starsza mowi - spoko, tylko bez flesza bo dzieciaki sie moga peszyc. mowie ok nie ma sprawy, mysle - 2.8 na obiektywie iso podkrece, bez flesza sie obejdzie. wchodze na sale, widze mala, cykam tu i tam , jeszcze sie nie zaczelo.

podchodze do wychowawczyni - mowie ze bez flesza bede robil zdjecia itd. a ona do mnie ze nie moge wogole bo niektorzy rodzice nie podpisali zgody na robienie zdjec swoim dzieciom!

az mnie zatkalo. babka uciszyla wszystkich i mowi ze zdjec ani filmow robic nie wolno bo "security measures". po szopce sobie mozna robic indywidualnie z dzieckiem itd.

paranoja na wyspach coraz szybciej sie kreci, zobaczymy kiedy i jak sie skonczy.
_________________
"na swiecie sa tsy prowdy. jest swieto prowda, tys prowda i gowno prowda."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Skazany za śniadanie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile