W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Sekrety snu [PL]  
Podobne tematy
OOBE141
Nasze Sny7
Jarosław Bzoma o oobe 1
Pokaz wszystkie podobne tematy (11)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
9 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 2982
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:47, 05 Gru '08   Temat postu: Sekrety snu [PL] Odpowiedz z cytatem

fenomen OOBE (out of body experince)

http://video.google.com/videoplay?docid=-4404415361043892859
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RaaQ




Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:55, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forum dla oobenautów

http://www.oobe.pl/park/index.php?showforum=7

Sny to ciekawy temat do rozmów.
Świadome śnienie, OOBE. Tego pierwszego można się łatwo nauczyć o czym zdążyłem sie już przekonać.


Miłych snów tej nocy ! Ja już je sobie zaplanowałem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mczesiekk




Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 286
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:01, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam e-booka na ten temat "Panowanie nad snem". Zabralem sie za czytanie, ale w miedzy czasie dowiedzialem sie ze to moze znaczaco(destruktywnie) wplywac na psychike czlowieka, dlatego ze podczas snu mozg odpoczywa a gdy wymyslamy sen to mozg musi pracowac =] Nie wiem na ile to prawda, bo lekarzem nie jestem.
_________________
Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
killuminati




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 213
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:26, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RaaQ napisał:
Świadome śnienie, OOBE. Tego pierwszego można się łatwo nauczyć o czym zdążyłem sie już przekonać.


Także doświadczam świadomych snów. Bez żadnych technik, po prostu naturalnie to przychodzi, więc ten fenomen to nie jest lipa. Jeśli chodzi o OOBE, to chyba raz w życiu mi się przytrafił (spontanicznie), ale przestraszyłem się i tak jak się szybko zaczął, tak się szybko skończył. Od dzieciaka miałem bardzo dobrą pamięć swoich snów, więc może dlatego łatwo mi to przychodzi... nie wiem. Z tego co czytałem, to zapamiętywanie snów jest kluczem do sukcesu w świadomym śnieniu.

ciakawe filmy traktujące o lucid dream:

vanilla sky
waking life
donnie darko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:05, 06 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sen jest odmiennym stanem świadomości. Rzeczywiście można przeżywać go świadomie.

Uwaga:

Co jeśli przeżyjemy sen równie świadomie i intensywnie jak "rzeczywistość" ?

Szwedzcy naukowcy dokonali ostatnio przełomu jesli chodzi o naszą świadomość (samoświadomość) przeczytaj tutaj.

Matrix, Lem, Solipsyzm, fizyka kwantowa, "The Secret" - choć wydają się sobie sprzeczne, wszystkie mogą ujmować tą samą prawdę z innych perspektyw.

Może rzeczywiście jesteśmy tylko awatarami ?!

Polecam "what the bleep <fuck> do we know"

Acha - świadome śnienie jest jak ta pigułka z Matrix'a - nie ma odwrotu. Możesz wiedzieć więcej, tylko nie dowiesz się co jest prawdą. Nikomu kto lubi "tu i teraz" nie polecam.
Tym, którzy nie lubią "tu i teraz", bo nie potrafią sobie z rzeczywistością poradzić też nie polecam.

Pamiętajcie też, że to co myślicie o sobie ( n.p. "umiem poradzić sobie z rzevczywistością" )
nie koniecznie musi odzwierciedlać prawdę.


____________________________________________________

Fajny temat.
Pozdrawiam Tańczącą, Goldbuga, Waldka i Aqualinespirit - bo to świetna okazja.
_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
detro




Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 163
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:12, 06 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inecki mógłbyś mi powiedzieć gdzie można znaleść film: "What the Bleep Do We Know!?" (w wersji PL) ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Volv




Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 107
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:18, 06 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ćwiczę to od lat. Świadome śnienie przychodzi mi już dość często.
OOBE miałem 2 razy. Bardzo dziwne uczucie. Patrzeć na siebie leżącego na łóżku. Wiele myśli człowieka nachodzi po takim zdarzeniu.
_________________
Więcej zrozumiesz patrząc oczami zamkniętymi. Więcej dostrzeżesz, mając otwarty umysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
larkow




Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 130
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:50, 06 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat OOBE&LD jest pewnie wszystkichm znany, ale z racji, że mam pewne doświadczenia w tej materii chciałbym po krótce przedstawić swój punkt widzenia.

Niektórzy uważają, że OOBE i LD to samo, osobiście uważam inaczej aczkolwiek nie mam jakiś niezbitych dowodów - ot takie odczucie na podstawie doświadczenia. Dla mnie, jak sama nazwa wskazuje, świadome sny to zwykłe sny z tym, że jesteśmy świadomi tego co aktualnie się dzieje. Idąc dalej możemy świadomie wpływać na przebieg snu. Swego czasu oprócz podstawowych umiejętności takich jak latanie nadludzka siła, potrafiłem przenikać przez ściany, materializować przedmioty co czasami podchodziło pod coś w rodzaju teleportacji w wybrane miejsce (śmiesznie brzmi, ale zabawa jest przednia).
Zapewne jescze coś by się znalazło, ale i tak wszytkie te "umiejętności" to nic innego jak na odzwerciedlenie naszych myśli. Z tym, że łatwo powiedzieć, gorzej jest w praktyce - wystarczy minimum wątpliwości w cały procesie wpływania na sen i dzieje się odwrotnie niż zamierzaliśmy.

Co do OOBE to niestety nie mam sukcesów na tym polu. No, może jeśli podciągnęli byśmy pod to ciekawe przypadki LD - poweidzmy takie "niby OBE".
Próby "wyjścia" przed pójściem spać kończyły się zawsze niepowodzenim i nie choidzi tu bynajmniej o starch - najgorsze probelmy miałem z oddychaniem. Sprowadzało się to do tego, że mimo bycia świadomym nie wiedziałem czy nadal oddycham czy nie - nie dusiłem sie bynajmniej, ale kto wie jakie są odczucia w takim stanie. Póki co próg nie od przekroczenia.
Z racji powyższego nie pozostało mi nic innego jak te "niby OBE". Tu było znacznie prościej. Zawsze w końcówce LD, gdy czułem, że już odpływam wykonywałem taki oto myk. Zamykałem oczy, potem coś w rodzaju rzutu, czy też próy wykonania obrotu i.. w chwilę potem jestem już w swoim łużku i wiruję dalej w okół własnej osi. W tym momencie wystaczyło tylko zintensyfikować te obroty potem jescze jeden mocniejszy i ciach ląduje na podłodze.
Z tym, że niby to ląduje, ale zachowuje się przy tym jak bezwłądna piłka. Do piero po pewnym czasie potraifę się przemieszczać, ale i to z trudem. Do tego na zewnątrz musiłem przeważnie wychodzi przez okno bo od storny drzwi spychała mnie jakaś dziwna siła.
O ile początek był znacząco różny niż "standardowe" LD o tyle potem raczej różnice się zacierały, dlatego nie uważam tego za prawdzie OBE- aczkolwiek wydaje mi, się że granica jest płynna.

Jeszcze jakby ktoś chciał się "pobawić" to optymalna metoda na LD to pobudka wcześnie rano, jakieś 15-20 przerwy i ponowne pójście spać z nastawiniem, że się bedzie świadomym.

Mimo średnich osiągnięć z LD i OOBE, szczerze polecam. Pewne nabyte, niby to nierealne, umiejętności przydają się później w życiu (pochodne całej tej próby kontroli umysłu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inecki




Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 465
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 10 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



detro napisał:
Inecki mógłbyś mi powiedzieć gdzie można znaleść film: "What the Bleep Do We Know!?" (w wersji PL) ?


Tylko napisy...

Trochę z tym kłopot.
Detro - jak co to dam znać.
na razie napisy do wersji, której nie znam.

Kod:
[url]http://napisy.info/SzukajNapisow.php?to=What+the+Bleep+Do+we+know&tp=O+co+do+cholery+chodzi&k=[/url]

_________________
storyofstuff
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:41, 14 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielokrotnie przezywalem swiadome sny
przyszlo to samo

poprostu w pewnym momencie rozumiem ze to sen i wtedy robie doslownie co chce w danej sytuacji
np, widze fajna laske i wiem , ze snie, rzucam sie na nia i bez jej oporu moge np ja zmacac nigdy nie trwalo to szczegoolnie dlugo ale bardzo fajne przezycie

gdy np wiem ze snie i sen mi sie nie podoba to potrafie sie wybudzic z niego,


od czasu do czasu mi sie to przydarza, te fajne kontrolowane sny, bardzo fajna sprawa


bede mial czas to obejrze ten film
czy to , ze umiem robic cos takiego to swiadczy to o czyms albo moze mi sie przydac w rzeczywistosci?




dodam rownierz ze bedac dzieckiem nastolatkiem, czasem nawet teraz mialem klopy z zasnieciem, bo nie potrafilem przestac nad czyms myslec,
zawsze ciekawilo mnie przejscie s czuwania do snu, myslalem ze nigdy nie "poznam" tej granicy
jednak pewnej nocy, podczas przechodzenia w stan snu, bylem swiadomy, ze mozg idzie spac i moglem wejsc albo wyjsc(czyli zasnac lub dalej lezec) , utrzymywac tego stanu nie chcialem
zdarzylo mi sie to pare razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Sekrety snu [PL]
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile