W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nowy portal  
Podobne tematy
alterglobalizm.net [RIP] 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 4843
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:01, 17 Lut '09   Temat postu: Nowy portal Odpowiedz z cytatem

Tak sobie właśnie pomyślałem, że działamy głównie jako forum dla którego portal stanowi jedynie przybudówkę, natomiast świetną sprawą byłoby stworzenie wokół forum nowego portalu cos na kształt prison planet alexa jonesa - a więc profesjonalnie przedstawiane newsy, filmy, reportaże, artykuły, etc itd. Coś jak onet.pl w wersji anty-nwo Very Happy

w każdym razie sądzę że temat wart jest rozważenia, forum ewoluuje, staje się bardziej interaktywne i dostosowawcze, może nie teraz, ale za jakiś czas, za rok, wartałoby pomyśleć o PORZĄDNYM portalu, bo w tej chwili wygląda on mocno staroświecko... coś jak prosta stronka w htmlu...

wiadomo - portal wymaga większej ekipy, newsmanów, programistów itd sprawdzonych ludzi do odwalania czarnej roboty, w każdym razie wartałoby się nad tym zastanowić, co wy na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ya




Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1036
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:07, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry pomysł, co na to Bimi?
możne dodaj sondę co ludzie o tym myślą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:15, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomysł z portalem zajebisty - chętnie będę go odwiedzał. Smile
bo jeśli miałby go prowadzić to 'nie'.
nie chcę sobie brać na głowę dodatkowych obowiązków, kosztów ani problemów - w zupełności wystarczają mi te które już mam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:34, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Voltar
Ciekawe, kto jest takim fraje... ekhm, zapalonym aktywistą Very Happy aby zostać newsmanem na takiej stronie. Tym na onecie za to płacą - więc mogą poświęcić swój czas. A jak wyobrażasz sobie pisanie kilku newsów dziennie + oczywiście analiza ich przez kogoś, kto ma raptem kilka godzin czasu wolnego i niekoniecznie chce przeznaczać go na portal w stu procentach?

No i artykuły. Całkiem sporo do napisania... Zresztą, jaka tematyka? Przypuszczam, że jeśli Ty byłbyś ssakiem naczelnym owego portalu, to wszelcy sataniści i Reptylianie by odpadli? Sad

Takie pomysły nie nadają się w dzisiejszym świecie... prawda jest taka, że ludziom nie chce się nic robić. Sam mógłbym pisać jakiego niusa raz na 3 dni... i tyle. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:49, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez przesady, można to zrobić. trzeba mieć tylko zgraną klikę.

poza tym nikt nie mówi że za darmo - autorzy tekstów mogliby dostawać honoraria. na takim portalu, gdyby był rzetelny i wyjątkowy, po roku dwóch działalności spokojnie można by wyciągnąć z milion wizyt/miesiąc. szczególnie w polsce która pod względem treści tego typu jest pustynią.
to forum ma już ponad 200tys a przecież portale są bardziej popularne.

z drugiej strony konkurencja nie śpi Smile
wolnemedia.net już działają od jakiegoś czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Jestem za portalem
Sam o tym już od pewnego czasu myślę.

Mógłbym się podjąć organizacji takiego portalu (zakup domeny, zakup hostingu, wybór cms'a i jego parametryzacja/konfiguracja)

Oczywiście chciałbym aby jak najwięcej osób do tego projektu się przyłączyło.

Należałoby przemyśleć gruntownie tematykę portalu tzn podział na kategorię, z czasem zamieszczać filmy na własnym engine (uniezależnimy się w ten sposób od youtube/google - prędzę czy później wszystkie "niesprzyjające jedynej słusznej ideologii" dokumenty stamtąd znikną, może jakieś radio internetowe? to już sięgam bardzo przyszłości.

Jestem gotowy sfinansować projekt Smile (nie jestem milionerem Smile )
A z czasem tak jak mówi Bimi projekt mógłby na siebie zarabiać

Sprawa uświadamiania ludzi ma dla mnie w życiu priorytetowe znaczenie.

Oczywiście ukryłbym właściciela domeny (korzystając z anonymyzerów podobnie jak to zrobił Bimi Smile )

Pozdrawiam serdecznie Smile

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
coyote




Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 259
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:44, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też o tym myślałem, więc również się chętnie przyłączę - choć bym miał robić bannery czy formatować tekst Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:50, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zróbmy tak żeby nawiązywać kontakty (wymieniac newsy,pomysly) z ludzmi z calego swiata, przeciez nie jestesmy sami.

Portal tak+wspolpraca miedzy krajowa, zacznijmy to wreszcie robic, bo narazie to nasze podwórko nas najbardziej obchodzi, a stworzmy pajęczynkę....
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:57, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugerujesz tworzenie dwujęzykowego portalu, aya sophia ?
czy może wielojęzykowego Very Happy ?

mogę się przyczynić do tłumaczenia tekstów z polskiego na angielski
...może też być odwrotnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:04, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
ale zróbmy tak żeby nawiązywać kontakty (wymieniac newsy,pomysly) z ludzmi z calego swiata, przeciez nie jestesmy sami. Portal tak+wspolpraca miedzy krajowa, .


To sugeruje, co tu nie do zrozumienia? Mówie zeby ich poszukać, napisac kilka maili, jeden facet np zbierałby TOP 10-20 newsów z PL i innych ktore znalezlismy, i wysylał im mailem, to samo w drugą stronę, stworzyć na portalu sekcje z innych krajów - ludzie potrafią (nawet w Rosji) pisać po angielsku, jaki to problem? Partii nie załozymy, Ruchu spolecznego tez, wiec zrobmy to - jednoczmy sie, kontaktujmy, działajmy cholera, niech to bedzie polska inicjatywa zeby zrobic (szumnie) ogolnoswiatowy ruch antySZAJS. Znów bedzie że wolnosc przyszła z Polski Wink Wiecie o co mi chodzi.

Edit: widzialem filmy Icka po portugalsku np - kto to tłumaczył i po co ? Wiadomo...Znaleźć, skontaktować się, jedność a nie podzielenie. Wspolpraca a nie rywalizacja.

Moze przeniesiemy to do działu zamknietego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:10, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przecież nie mówię, że dzisiaj i teraz, świat się zmienia i warto już teraz myśleć jak nie zostać w tyle

"kto to będzie robił za darmo?" to w takim razie czemu tyle osób produkuje się na tym forum publikując np. newsy o pożarze wieżowca w chinach? no i dziwicie się że AJones handluje płytami...

możemy zrobić sklepik z materiałami pierwszego przetrwania: maski gazowe, saperki i reklamy firm budowlanych wykonujących tanim kosztem bunkry przeciwatomowe w ogródku (żartuje;))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:14, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar napisał:
czemu tyle osób produkuje się na tym forum publikując np. newsy o pożarze wieżowca w chinach? no i dziwicie się że AJones handluje płytami...


My robimy to dla siebie, i dla tych którzy tu zaglądają, chcą i widzą sens, po ilosci podań widać to doskonale.
A Jones sprzedaje swoje filmy, my nie moglibyśmy tego robić, tzn moglibyśmy zrobic wlasny film ale (po co ?) to nieco utrudnione;) Choc nie niemozliwe...Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
amros




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 144
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya masz racje,
Portal mógłby być kilkujęzyczny

Być może z czasem udałoby się nawiązać szerokie kontakty z podobnie myślącymi ludźmi na całym świecie Wink

Amros
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak pomysł wypali spokojnie może się samo-finansować.
gdyby chcieć to robić na zasadnie wolontariatu koszty byłyby minimalne. ale portal to nie forum - musi żyć non stop, jak onet, bo inaczej ludzie przestaną go odwiedzać. na pewno dysponując środkami finansowymi na honoraria o wiele prościej byłoby tego dokonać.
najważniejsze tylko żeby wszystkie finanse (przychody, wydatki) były w pełni jawne, co do grosza - tylko wtedy można mówić o zaufaniu do osoby trzymającej kasę i do samego portalu.

aby coś takiego wystartowało potrzebna jest (prócz ochotników do pisania tekstów) zaufana osoba, która zarejestruje na siebie domenę i nie orżnie reszty gdy portal zacznie odnosić sukces (inaczej sukces szybko przerodzi się w klęskę).
ta ostatnia część jest chyba najtrudniejsza do osiągnięcia, ale nie niemożliwa do wykonania.
oczywiście, w takim przypadku o pozostaniu incognito raczej mowy być nie może. ale np. krzysiek i tak ma to już za sobą Smile
gorzej z apektami prawnymi - jak będziemy chcieli pisać naprawdę o wszystkim to prędzej czy później jakaś menda się przyjebie i zaciągnie nas do sądu. a gdy w grę wchodzi forsa to może to mieć niewesołe konsekwencje. najlepiej więc by właściciel domeny był prawnikiem, żeby wiedział co mu wolno a co nie i się nie cykał z powodu byle maila w którym jacyś koniarze grożą procesem Smile


wracając,
w instalacji i obsłudze softu mogę pomóc, choć pewnie wielu tu mamy informatyków.
serwer - może ktoś na początek pożyczy? nie ma sensu płacić za hosting przy małej ilości odwiedzin. trzeba znaleźć coś na próbę i zacząć rozkręcać portal. serwer łatwo i szybko można zmienić gdy będzie potrzeba i fundusze.
newsy/artykuły - w tym akurat dobry nie jestem Smile


generalnie jest to grubsze przedsięwzięcie ale chyba nie bardziej skomplikowane niż np.otwarcie restauracji. a ryzyko finansowe na pewno o wiele mniejsze.
piszę głownie o kasie, jakby o to chodziło, ale niestety rzeczywistość jest brutalna Smile bez kasy dobrego portalu się nie da; zrobicie co najwyżej kolejne takie forum, albo kanał na youtube...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:33, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amros napisał:
Aya masz racje,
Portal mógłby być kilkujęzyczny
Być może z czasem udałoby się nawiązać szerokie kontakty z podobnie myślącymi ludźmi na całym świecie Wink
Amros


Ja nie mowie o kilkujezycznosci, na to trzeba duzo wiecej czasu i srodków. Nasi tłumacze i tak mają pelne rece roboty! Mowie o tym co napisales niżej - kontaktach - to podstawa. A wiem ze da sie nawiazac kontakty z wszystkimi przebudzonymi na świecie, za pół roku mozemy byc Ruchem Ogólnoświatowym - nie, to nie zart, to zupelnie proste do osiagniecia, trzeba tylko chciec .....i co wtedy powiemy na Codex ? To juz nie grupka "popaprańców z Polski" lub gdziekolwiek, to tysiace ludzi w kilkunastu krajach.
Będziemy skuteczniejsi. A to dopiero poczatek!

Bimi : proponuje, którąś z naszych uroczych pań, lub zaufanych tłumaczy jeśli zechcą. A wlasciwie czemu nie moze byc pood tą domeną? Dałbyś dostep do baz i po frytach...Nie trzeba rejestrowac nic wiecej!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:47, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia napisał:
Bimi : proponuje, którąś z naszych uroczych pań, lub zaufanych tłumaczy jeśli zechcą. A wlasciwie czemu nie moze byc pood tą domeną? Dałbyś dostep do baz i po frytach...Nie trzeba rejestrowac nic wiecej!

choćby dlatego że jak "popełnię samobójstwo" to stracicie i forum i portal i domenę.. Laughing

to musi być strona zupełnie niezależna ode mnie. ja już swoją mam Smile
jasne - na początek mogę udostępnić pod-domenę (np. portal.prawda2.info) i serwer. powiedzmy na próbę.
ale musi być osoba która będzie właścicielem/dowódcą/dyktatorem. inaczej nic z tego nie wyjdzie - znając nas raczej się nie dogadamy. Wink ktoś musi rządzić i nie będę to ja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:55, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze trzeba pogadac z zaprzyjaznionym Kozakiem i Dygim? Choc nie wiem, czy Oni teraz prowadza jakis serwer Wink.
Ale ja mam kolege Orla, mozna by go zapytac (ceny, ale konkurencyjne).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:58, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serwer to naprawdę najmniejszy problem.
na początku portal można odpalić choćby na yoyo.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
choćby dlatego że jak "popełnię samobójstwo" to stracicie i forum i portal i domenę.. Laughing


Ktoś musi ze mna Mołotowy szykowac na czołgi NATO jak wjadą, wiec nawet nie myśl o tym. Rządzić to może ktoś ale w tym systemie wokół, my możemy dogadać sie i działac kolektywnie. Zespół kilku ludzi.

Tak jak juz pisalem na PW Bimiemu, wiemy jakie ew rzeczy potrzebujemy : ok 100MB miejsca na poczatek/SQL/PHP
Serwer IMHO powienien byc raczej poza granicami kraju...

Grafika, bannery raczej sie znajdą, mamy tu sporo zdolnych ludzi. Ten problem wiec odpada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:03, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, serwer nie jest problem at all. Ja sie zastanawiam, jak Wy odrozniacie prawde od klamstwa, news od manipulacji? Jaki przesiew by byl, no i kto by te newsy pisywal? Sami wiecie, ile tutaj jest nawiedzonych.
A z drugiej strony, moze warto oglosci (oczywiscie jesli taki projekt MIAL by powstac) rekrutacje na inych forach, jak eioba.pl, czy nawet zagranicznych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:09, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi co masz do yoyo ? Laughing Laughing Laughing
Obym był złym prorokiem ale : gazety, płyty, stowarzyszenia ...portal...
Na swoich podwórkach szukajcie podobnych bo tak to wpierdzielimy się na minę na dzień dobry.Oczywiście jestem za i nawet nie przeciw Wink
mam trochę czasu ale nie zawsze i pewnie tak jak każdy . Najgorsze będzie jak obiecasz zrobić coś na 18 dziś a zrobisz na jutro na 14 i te ględzenia marudzenia i wszystko z tym związane Rolling Eyes
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:12, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pswierq napisał:
To fakt, serwer nie jest problem at all. Ja sie zastanawiam, jak Wy odrozniacie prawde od klamstwa, news od manipulacji? Jaki przesiew by byl, no i kto by te newsy pisywal? Sami wiecie, ile tutaj jest nawiedzonych.
no to już dowódca musiałby decydować co puszczać a co nie. ewentualnie kto może publikować co chce..

generalnie w dobie technologii można sobie ułatwić życie, zrobić jakieś automatyczne głosowania, czy dyskusje w większym gronie nad kontrowersyjnymi tekstami. choćby na forum, w jakimś zamkniętym dziale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:15, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawnikow to chyba trza by bylo ze trzech, bo tu kontrowersyjne tematy poruszane sa, jedna glowa to chyba by se z tym nie poradzila
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pswierq




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 397
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze zarejestrowac portal na dziecko? Jakie konsekwencje?
Co do glosowania - demokracja to najgorszy z ustrojow, bo glubszych jest zawsze wiecej, niz madrych Wink.

Serio, jesli taki portal mial by powstac, to jak najbardziej multijezyczny i z udzialem ludzi z wielu stron swiata, z wielu krajow, nie koniecznie naszych emigrantow. Moze dobrym pomyslem bylo by zrobienie najpierw forum miedzynarodowego, ktore mialo by za zadanie rekrutacje dziennikarzy i propagowanie przyszlego portalu, tudzierz omawianie wazkich problemow nt. takiegoz portalu dzialania. BYl by to ewenement. Nie tak chop-siup.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zainteresowany




Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:27, 17 Lut '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleś wymyślił , może te nie poczęte jeszcze? Laughing Laughing
Sprawujesz "tzw. władzę rodzicielską i jesteś prawnym opiekunem ".
_________________
Myśl jest bronią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nowy portal
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile