W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Ocenianie wątków - propozycja zmiany  
Podobne tematy
Pomóż ulepszyć forum - oceniaj wątki55
Ignorowanie tematów1
Dlaczego nie oceniasz tematów?51
Ocenianie wątków 
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
2 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Odsłon: 2338
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o propozycji zmiany sposobu oceniania wątków?
Lepiej zostawić tak jak teraz: głosowanie jawne, wagi ręczne
51%
 51%  [ 16 ]
Jestem za: głosowanie tajne, wagi automatyczne lub wyłączone
19%
 19%  [ 6 ]
Wszystko mi jedno: nie interesują mnie te wasze głosy, wagi i/lub oceny
29%
 29%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:08, 03 Gru '08   Temat postu: Ocenianie wątków - propozycja zmiany Odpowiedz z cytatem

Przyszedł mi do głowy pomysł na zmianę zasad wyliczania średniej oceny wątków.

Jak pewnie wiecie teraz są te wagi - każdemu głosującemu można nadać wagę 1, 2 lub 3, ewentualnie zero aby go ignorować.
Wiąże się z tym potrzeba jawności głosowania co zapewne wielu odstrasza Smile
Poza tym liczba osób które zmieniły sobie wagi jest znikoma, co oznacza że opcja jest raczej nieprzydatna.

I tu pojawia się moja genialna propozycja. Wink
Oceny tematów są tajne.
Wasze wagi zmieniają się same (powiedzmy raz dziennie) w zależności od tego jak bardzo głosy wasze pokrywają się z głosami danego delikwenta. Przy czym brane są pod uwagę jedynie tematy w których głosowaliście razem z nim/nią...

Ewentualnie można będzie sobie ustawić w profilu czy chcecie mieć takie same wagi dla wszystkich, czy też mają wam się automatycznie przeliczać raz dziennie.

Nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno...

Co o tym myślicie?
Bo jeśli pomysł nie wzbudzi entuzjazmu to nie będę się w to babrał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie ma sensu cokolwiek zmieniać

nigdy nikomu nie przypisywałem wag bo i po co

no i fajnie jest kliknąć sobie i zobaczyć kto na nasz wątek zagłosował

nigdy nie przyszło mi do głowy że jawność ocen może kogokolwiek odstraszyć, jak ktoś się boi wyrażania swojej opinii to chyba pomylił fora
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:00, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że głosowałem na "wszystko mi jedno", a to dlatego, że nie zagłębiłem się w ocenianie. Kurde, ja nawet nie bardzo wiem co przedstawiają te wykresy, przy tematach. Jakoś nie wnikałem w to. Ale jeśli chodzi o Twoją propozycję, to tak myślę, że jak głosowanie będzie tajne, to znajdą się ludzie, którzy będą oceniać tematy innych "na złość". Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisał:
tak myślę, że jak głosowanie będzie tajne, to znajdą się ludzie, którzy będą oceniać tematy innych "na złość". Wink

to nie problem - jeśli ich ocena w tematach w których i ja głosowałem będzie drastycznie różna od mojej to szybko dostaną wagę zero. wtedy sobie mogą oceniać "na złość" do usranej śmierci... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:32, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi
Cytat:
Wiąże się z tym potrzeba jawności głosowania co zapewne wielu odstrasza Smile

Jeżli ktoś się obawia jawności to ma bardzo duży problem ,że jest konformistą i jest jednostką nie dojrzałą społecznie. Na forum prawda nie powinno być miejsca dla jakiejś tajności. Jawność głosów jet świetnym pomysłem , gdyż propaguję postawę ukazania tego co myślimy , natomiast chowanie się pod osłoną tajności propaguje postawę uległości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:42, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile proponuję nie mieszać do tego filozofii ani socjologii.

ludzie mają swoje powody żeby nie głosować jawnie - mają do tego prawo i trudno jest im mieć za złe.

jednak... im więcej ludzi będzie głosować tym lepiej dla wszystkich, dla tego forum - bo tym więcej wątków będzie mieć tym precyzyjniejszą ocenę.

ja jestem w stanie zrezygnować z zaglądania kto jak głosował w danym wątku jeśli tylko znacząco zwiększy to liczbę osób które oceniają.
dlatego proszę wszystkich którzy uważają że będą głosować częściej po wprowadzeniu anonimowości o oddanie głosu na druga opcję ankiety Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:58, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A róbta co chceta Very Happy

Ja się podpisuję pod tym co powiedział Voltar w innym wątku:
Voltar
Cytat:
jak dla mnie jest to niepotrzebny bajer, sam sobie wyrabiam opinie nt poszczególnych wątków

oraz Very Happy
Voltar
Cytat:
50 ocen wystawianych przez religijnych kosmitów będzie jedynie zaciemniać wartość danego wątku

Dziękuję za uwagę swój głos już oddałam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:08, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tańcząca z wilkami napisał:
Ja się podpisuję pod tym co powiedział Voltar w innym wątku:
Voltar
Cytat:
jak dla mnie jest to niepotrzebny bajer, sam sobie wyrabiam opinie nt poszczególnych wątków

No tak, ale tutaj dostrzegam pewną niekonsekwencję...
Dla osób których oceny wątków nie interesuja (bo np. sami lubią sobie wyrabiac opinię) przewidziałem ostatnią opcję w ankiecie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tańcząca




Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 2461
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:25, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi
tak ale dla mnie jest ważne ,żeby głosowanie było jawne ...i dlatego w swoim pierwszym poście w tym wątku napisałam o jawności...tajność jakoś źle mi się kojarzy Laughing
dlatego zagłosowałam na opcje 1

A napisałam podpisuję Bimi nie dlatego ,że Voltar ma wpływ na moją opinię tylko dlatego,że nie chciało mi się pisać posta , a Voltar ładnie to oddał co i mi po głowie chodzi...
a oceny mnie interesują z tego względu ,że lubię wiedzieć kogo interesują takie same tematy co mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Komzar




Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:17, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem za jawnym głosowaniem. Jedynie jawność pozwala na kontrolę i weryfikację systemu (kontrola wyższą formą zaufania Smile ).
Ty Bimi nie chcesz mieszać do tego ideologii, a dla mnie postępowanie człowieka powinno być spójne w przypadku głosowania na prezydenta i głosowania na czyjś durny wątek. Zawsze chodzi o to samo, o wyrażanie swoje opinii i oczekiwań. Wolę być kimś a nie szarą masą Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:15, 03 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie to nie.

chciałem dobrze, ale jak widać większość woli mieć możliwość inwigilowania innych kosztem niższej wartości praktycznej ocen tematów. Wink

oceny miały służyć ułatwieniu odnajdywania tych tematów, które nas interesują. ale chyba większe wzięcie mają w dziedzinie sprawdzania preferencji forumowych kolegów Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:06, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy okazji pewnie znalazłoby się od razu grono paranoików, twierdzących, że skoro oceny są niejawne, to stanowią one przedmiot manipulacji:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tad




Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 66
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:48, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po co w ogóle ocena wątków?? po cholerę mamy siebie oceniać ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20406
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:52, 05 Gru '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tad napisał:
a po co w ogóle ocena wątków?? po cholerę mamy siebie oceniać ??

po to żeby osoby odwiedzające forum sporadycznie wiedziały które wątki warto otwierać, a które nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:00, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam ocenianie wątkow za dyskryminację. Nie ocenia się tematów jako takich, tylko ocenia się na podstawie sympatii i antypatii. Ponieważ wielu tutaj mnie nienawidzi i gdyby mogli to by mnie zlinczowali, moje tematy zawsze są oceniane nisko. Natomiast głupie i niewymagające ruszania tępych mózgownic, są oceniane wyżej. Niech mi ktoś udowodni że poziom intelektualny na tym forum jest tak wysoki, że każdy ma prawo oceniać wątki innych. Przepraszam ale mnie osobiscie przeszkadza, jak głupszy ode mnie mnie osądza. I jeszcze żeby było jasne, ja nie bawię się w wystawianie ocen innym forumowiczom. Jestem uczciwa. Cool


Zauważyłam jeszcze taki paradoks, że im niższa ocena, tym większe zainteresowanie wątkiem. A Ty aro dlaczego się mnie czepiasz? Jestem takim samym człowiekiem jak inni. I skoro inni mnie oceniają nisko, to ja również mam prawo. Z tą różnicą że ja swoje osądy zachowuję dla siebie. I jeśli kogoś uważam za głupszego ode mnie, to tego nie okazuję. I nie oceniam wątków.
Aro, skoro są rzeczy które mi się nie podobają i mówię o tym otwarcie, to jestem zadziorna? Shocked też coś. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aro_klb




Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 1484
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:14, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czym tu sie podniecać Laro? Smile No nie mów ,że to czy wątek ma ocene 1 czy 5 ma dla Ciebie jakieś znaczenie.. To tylko subiektywna opinia każdego z zarejestrowanych forumowiczów więc w czym problem?
Lara napisał:
Przepraszam ale mnie osobiscie przeszkadza, jak głupszy ode mnie mnie osądza.

A kim żeś Ty jest aby takie "osądy" wydawać?Mi to akurat nie przeszkadza.Zadziorny masz charakter Smile
_________________
Jestem pisowskim aparatczykiem z małym penisikiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:08, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aro, kim ja jestem? A kim ona jest? Confused

Gerwazjana - "Lara a ja wątpię w wiarygodność używania przez ciebie szczątkowej ilości mózgu - to nie prowokacja". Czy to wypowiedź mądrej osoby? Wink I rzeczywiście nawet jej nie odpowiedziałam.Cool Jestem zadziorna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo




Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 230
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ ostatnie wpisy dotyczą swego rodzaju wymiany zdań, które poniekąd sprowokowała moja wypowiedź, a właściwie relacja, pozwolę sobie zabrać głos.

Droga Laro, piszesz:

Cytat:
Przepraszam ale mnie osobiscie przeszkadza, jak głupszy ode mnie mnie osądza.


Po czym za chwilę dodajesz:
Cytat:

I jeszcze żeby było jasne, ja nie bawię się w wystawianie ocen innym forumowiczom.


Zabawne, oceniasz użytkowników jako głupszych od siebie, a za chwile dodajesz, że tego nie robisz.
Żeby wnieść się na szczyt hipokryzji jeszcze dodajesz:

Cytat:
Jestem uczciwa.

Razz

W następnym akapicie znowu same sprzeczności.

Cytat:
I skoro inni mnie oceniają nisko, to ja również mam prawo.

Cytat:
I jeśli kogoś uważam za głupszego ode mnie, to tego nie okazuję.
Ależ robisz to.
Natomiast odrobinę wcześniej:
Cytat:
Jestem takim samym człowiekiem jak inni.


To w końcu jak? Takim samym człowiekiem jak inni, czy też inni są od Ciebie głupsi? Smile

Nie jest moją intencją urażenie Cię. Chciałem tylko zwrócić uwagę na sprzeczności, których być może nie jesteś świadoma.
Poza tym czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, (może inni również,) że właśnie w sposób, w jaki postrzegasz innych użytkowników, widoczny jest w Twoich wpisach. Mówiąc wprost, traktowanie z góry.

Teraz słów kilka o ocenach tematów.
Ocena tematu może być wskazówką jego wagi, czy też doniosłości.
Jako gość przeglądałem forum mniej więcej od roku, jednak gość nie widzi oceny tematów, a jemu było by to najbardziej pomocne.
Jako zarejestrowany użytkownik mam swoje ulubione zagadnienia związane z moimi zainteresowaniami i to głównie im poświęcam najwięcej uwagi, nie zwracając uwagi na ocenę tematów. Tym bardziej, że mam świadomość, iż w każdej grupie ludzi znajdą się sympatie i antypatie i niestety z doświadczenia wiem, że oceniając tematy użytkownicy kierują się właśnie własnymi relacjami z innymi.

Reasumując, z mojego punktu widzenia ocena tematów jest tylko dodatkowym gadżetem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prostynick




Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 343
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:02, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że ktoś nieuczciwie ocenia tematy nie oznacza, że można pozbyć się oceniania. Mnie oceny moich tematów i tak mało interesują, a ja zawsze oceniam tematy uczciwie za treść, a nie autora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:32, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL

Ja nawet nie wiedziałem do teraz, że można podglądać kto głosował. A wagi, mało z krzesła nie spadłem jak zobaczyłem o co kaman .... przecież przy takiej ilości głosów jakie mają niektóre wątki można sobie tak poustawiać, że ocenianie nie ma żadnego sensu..., bo i tak będzie max.

Jeśli o mnie chodzi dajesz Bimi wagi automatyczne, albo wyłączone, bo to teraz nie ma sensu - kurwa ile razy się głowiłem, dlaczego taka ocena przy niektórych wątkach... Brick wall Brick wall

Nie słuchaj ludzi, bo nie wiedzą co mówią. Zobacz co się porobiło z podaniami jak dałeś władzę ludowi. Demokracja jest do dupy. Realizujesz swoją wizję - chwała Ci za to, rób tak dalej. Nie wszystko się tu wszystkim podoba, ale dla Prawdy2 nie ma alternatywy. No nie ma i chuj. I to Twoja zasługa. Ciśniesz chłopie dalej tym torem.
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:23, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie podoba jak jest teraz Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zderzak




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 498
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze jest jak jest, mi te bajery odpowiadaja Very Happy aqua tez tak przez chwile mialem Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rep




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 613
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:25, 11 Mar '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze ocenianie watkow jest jak najbardziej interesujace i przydatne.
Jestem za jawnoscia ocen.

Tez sie bardzo zdziwilem ze sa te wagi.

Co do stwierdzenia ze oceny sa nie uczciwe - to uwazam ze jest to pomylka.
Oceny sa subiektywne i wyrazaja rozne kryteria oceniajacego. Jest to naturalne.

To ze jak stwierdzila Lara niektozi ja nienawidza to tez jest subiektywna ocena.
_________________
Referendum to inicjowanie dobrych oraz wetowanie wrogich nam ustaw. To sprawdzilo sie w Szwajacarii.
Skonczmy z partiokracja.
Demokracjabezposrednia.org

*Nie odpowiadam na posty lekcewazace i niskiego poziomu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Sprawy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Ocenianie wątków - propozycja zmiany
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile