W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jedyny polityk godny naszej uwagi  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
16 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 5620
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zamierzasz glosowac w przyszlych wyborach na UPR?
Tak
73%
 73%  [ 45 ]
Nie
26%
 26%  [ 16 ]
Wszystkich Głosów : 61

Autor Wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:35, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_goral

Puknij się w czółko. To, że napisałem, że UPR chce Polski takiej jak USA XIX wieku, nie znaczy że chce POLSKI OD ATLANTYKU DO PACYFIKU. Kto tu mówi o budowaniu imperium światowego? Jesteś niepoważny? Czy jak Ci się nie napiszę wprost to nie zrozumiesz?

Chodzi zwyczajnie o system, w którym przedsiębiorczy ludzie nie są ograniczani i okradania przez państwo, istnieje decentralizacja władzy i najlepiej aby był zdrowy pieniądz tak jak było w USA zanim wprowadzono FED z ich manipulacjami pieniądzem. I ten postulat UPR spełnia w cytacie przytoczonym przez drożdżu. Ustawowe ograniczenie kreacji pieniądza tylko do poziomu wzrostu gospodarczego jest jak najbardziej ok, na zasadzie przejściowego kompromisu. Mówiąc, że popierasz Rona Paula i jego idee przeczysz sobie zupełnie atakując program UPR, gdyż ideologiczna baza Rona Paula i UPR jest ta sama. Tylko, że w UPRze nie ma polityka takiej klasy jak Ron Paul i wszyscy kojarzą tę partię z ekscentrycznym JKMem. Ale to inna sprawa. Obecnie prezesem UPR nie jest JKM. JKM nie jest jakąś świętą krową, że wszystko co palnie reprezentuje program UPR.

Oceniasz wielu młodych inteligentnych i ideowych ludzi zaangażowanych w działalność tej partii przez pryzmat JKM. Osobiście bym my wyjebał z półobrotu jak Chucka Norris, bo JKM mimo że sam na niego głosowałem, przez swoje czasami bezmyślne paplanie dla zyskania uwagi ośmiesza pracę innych UPRowców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czytam ten watek i zastanawiam sie - jak bardzo prymitywnym, hiper-egocentrycznym trzeba byc imbecylem aby utozsamiac sie z upr? nam wszystkim skoro tu mozemy sobie pisac po prostu sie w zyciu udalo, czy wasze tępe mozgownice nie sa w stanie sobie tego uswiadomic?? nie ma w tym zadnej naszej zaslugi! no ale co sie dziwic - zaden zdrowy i syty nie zrozumie chorego i glodnego. jaka to kurewska niesprawiedliwosc ze ktos kto ma dziesiec posiadlosci musi placic wiekszy podatek od tego co pozycza kase na swieta! toz to skandal! ludzie czy was calkiem pojebalo od dobrobytu? jestem ciekaw co byscie pisali gdyby ktory z was urodzil sie w rodzinie meneli, stary was codziennie napierdalal i zmuszal np. do shopliftingu. albo urodzilibyscie sie z jakas nieuleczalna choroba na ktora trzeba codziennie brac jakies drogie leki. odpowiedzcie sobie sami, ale jedno jest pewne - w obydwu przypadkach pod rzadami upr nawet byscie nie dozyli roczku. mentalnosc kalego kwitnie. to co proponuje upr mialoby sens w jakims laboratorium w ktorym wszyscy rodza sie w tym samym momencie, dostaja takie same wyksztalcenie, otrzymuja taka sama kase na start i wszyscy sa zdrowi. w innym przypadku jest to po prostu skurwysynska propaganda ktora ma na celu zlikwidowanie klasy sredniej celem powrotu do czasow feudalnych a jeszcze dalej do niewolnictwa. popierajac upr ulegliscie sugestii ze to wy znajdziecie sie w tej klasie posiadaczy. nie musze chyba pisac jakie to swiadectwo daje waszemu czlowieczenstwu? prawda jest taka ze predzej czy pozniej i tak zostaniemy czarnuchami korporacji ale z upr sprawy potoczylyby sie lawinowo. wszystko co bylo cos warte w tym kraju zostalo juz dawno wyprzedane za damski chuj. donek skrobie lyzka w garnku i na razie padlo na szpitale. na szkoly tez przyjdzie czas wiec sie nie przejmujcie. z upr czy bez bedzie dokladnie tak jak chcecie - cofniemy sie do XIX wieku. ludzie zrobcie sobie wycieczke do socjalistycznej szwecji. zobaczcie jak tam sie zyje i jakie sie placi podatki. ile potrzebujecie domow, ile samochodow? no ile kurwa potrzebujecie majatku aby poczuc sie szczesliwymi?!

z reszta cala ta awantura z upr to i tak kpina. jak dla mnie mozecie sie blakac po tym hipermarkecie idei i porownywac pudełka produktow wypuszczonych przez jednego producenta pod roznymi nazwami ale z tym samym gownem w srodku. wasza naiwnosc jest po prostu ekstremalna.

chokebore typie bijacy kolejne rekordy zenady i hamstwa do swoich pracownikow tez przemawiasz w ten sam sposob jak na tym forum? tu nie chodzi o wulgaryzmy (sam sie w nich lubuje) tylko o styl wypowiedzi i jej merytorycznosc. jaki masz staz na tym forum zeby rzucac do Lary takie teksty? zobaczyles ze Fanalityk cos tam histerycznego wypocil i poczules sie silniejszy? w kupie sila, nie? albo to do gorala_ "zaraz sie odniose to tego Twojego shitu"... czlowieku czy ty masz dobrze w glowie? myslisz ze jaka reklame robisz swojej partii takimi wypowiedziami? przez takich burakow anonimowosc internetu jest niestety przeklenstwem.

Bimi prosze cie zbanuj tego kretyna albo chociaz obetnij mu limit
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:45, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
niesprawiedliwosc ze ktos kto ma dziesiec posiadlosci musi placic wiekszy podatek od tego co pozycza kase na swieta! toz to skandal! ludzie czy was calkiem pojebalo od dobrobytu?


Wiesz, moim zdaniem oni wcale dobrobytu aż takiego nie mają. Raczej są to życzenia by mieć. I fajnie jest, jak można winę zrzucić za to, że tak nie jest.

Cytat:

jestem ciekaw co byscie pisali gdyby ktory z was urodzil sie w rodzinie meneli, stary was codziennie napierdalal i zmuszal np. do shopliftingu. albo urodzilibyscie sie z jakas nieuleczalna choroba na ktora trzeba codziennie brac jakies drogie leki. odpowiedzcie sobie sami, ale jedno jest pewne - w obydwu przypadkach pod rzadami upr nawet byscie nie dozyli roczku. mentalnosc kalego kwitnie.


To mentalność ludzi młodych, ja jak miałem 20 lat myślałem, że jestem niezniszczalny;) że zdrowy i silny będę zawsze.

Cytat:

to co proponuje upr mialoby sens w jakims laboratorium w ktorym wszyscy rodza sie w tym samym momencie, dostaja takie same wyksztalcenie, otrzymuja taka sama kase na start i wszyscy sa zdrowi.


Stąd moje do nich (zwolenników dUPRu) pytania jak zamierzają dać równe szanse każdemu.

Cytat:

w innym przypadku jest to po prostu skurwysynska propaganda ktora ma na celu zlikwidowanie klasy sredniej celem powrotu do czasow feudalnych a jeszcze dalej do niewolnictwa. popierajac upr ulegliscie sugestii ze to wy znajdziecie sie w tej klasie posiadaczy. nie musze chyba pisac jakie to swiadectwo daje waszemu czlowieczenstwu? prawda jest taka ze predzej czy pozniej i tak zostaniemy czarnuchami korporacji ale z upr sprawy potoczylyby sie lawinowo. wszystko co bylo cos warte w tym kraju zostalo juz dawno wyprzedane za damski chuj. donek skrobie lyzka w garnku i na razie padlo na szpitale. na szkoly tez przyjdzie czas wiec sie nie przejmujcie. z upr czy bez bedzie dokladnie tak jak chcecie - cofniemy sie do XIX wieku. ludzie zrobcie sobie wycieczke do socjalistycznej szwecji. zobaczcie jak tam sie zyje i jakie sie placi podatki. ile potrzebujecie domow, ile samochodow? no ile kurwa potrzebujecie majatku aby poczuc sie szczesliwymi?!


I to mnie najbardziej bawi:) klną na donka i kaczora a jednocześnie nie widzą, że kaczor i donek realizuje postulaty wysuwane przez dUPR:)))

Cytat:

chokebore typie bijacy kolejne rekordy zenady i hamstwa do swoich pracownikow tez przemawiasz w ten sam sposob jak na tym forum? tu nie chodzi o wulgaryzmy (sam sie w nich lubuje) tylko o styl wypowiedzi i jej merytorycznosc. jaki masz staz na tym forum zeby rzucac do Lary takie teksty? zobaczyles ze Fanalityk cos tam histerycznego wypocil i poczules sie silniejszy? w kupie sila, nie? albo to do gorala_ "zaraz sie odniose to tego Twojego shitu"... czlowieku czy ty masz dobrze w glowie? myslisz ze jaka reklame robisz swojej partii takimi wypowiedziami? przez takich burakow anonimowosc internetu jest niestety przeklenstwem.


e, tam:) Gościa można załatwić dwoma zdaniami:)

Cytat:

Bimi prosze cie zbanuj tego kretyna albo chociaz obetnij mu limit

[/quote]

Nie sądzę by banowanie było receptą, wręcz przeciwnie. Ludzie czytają i sami widząSmile
Poza tym, zwróć uwagę, że dUPR ma największą rzeszę zwolenników wśród ludzi młodych i bardzo młodych (16-25 lat) czyli osób nie znających realiów życia. Jedyne co wiedzą to czerpią z komercyjnych produkcji hollywoodzkich, MTV itp.
Z czasem przychodzi własne doświadczenie i zmiana linii poglądów.
Miałem nadzieję na dyskusję ciekawą, ostrą i z konkretami - otrzymaliśmy jak zwykle: bicie piany odgrzewanymi hasłami, wyzwiska. Dlatego tak łatwo jest z ludźmi zapatrzonymi w dUPR dyskutować, bo znasz te hasła i wiesz jak do tematu podejśćWink A to, że "oni" (zwolennicy dUPR) wyjeżdżają z wyzwiskami z braku argumentów wynika właśnie z ich młodego wieku i braku doświadczenia:) Może dzięki tym wątpliwością coś zacznie w nich zadawać pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:55, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście program polityczny upr rowniez jest najblizszy mojemu sercu - głównie z uwagi na jego liberalizm.
jednakże. dla mnie upr to klasyczna partia polityczna, zasadniczo niczym nie roznica sie od po, psl czy samoobrony.

jeśli będzie trzeba to zrezygnują ze swoich podstawowych wartości byle tylko dorwać się do koryta - potrzeba wam przykładów na poparcie tej tezy? chętnie podam Smile

dlatego jestem w szoku, ze 75% ankieterów zamierza głosować na upr. miałem raczej nadzieje, ze 75% z nas w ogole nie zamierza głosować w najbliższych wyborach Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tiesto12




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 339
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:12, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiekszosc ludzi przy wsparciu mediow typu tvn zaglosuje w najblizszych wyborach ponownie na PO z powodu braku alternatywy, moze nieco wzrosnie poparcie dla lewicy jesli wystawi wspolna liste, natomiast PiS raczej swojego poparcia nie zwiekszy gdyz ta partia wg badan kojarzy sie coraz bardziej negatywne.
Najbardziej jednak jestem pewien ze frekwencja nie przekroczy 50 procent bo jka w sondazach nadal bedzie taka przewaga PO to ludzie wiedzac o tym raczej oleja wybory, po prostu brak alternatywy a w porownaniu do PiS zagloswanie na PO bedzie po prostu wyborem mniejszego zla...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:06, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisal:
Cytat:
Wiesz, moim zdaniem oni wcale dobrobytu aż takiego nie mają. Raczej są to życzenia by mieć. I fajnie jest, jak można winę zrzucić za to, że tak nie jest.


to zalezy jak sie zdefiniuje dobrobyt - jak sie wykonuje lekka prace, albo jeszcze lepiej dziennie studiuje a tatus z mamusia daja pieniazki to w porownaniu do 1/4 ludzkosci ktora nie ma dostepu do pradu to zyja w zajebistym luksusie Wink

Cytat:
To mentalność ludzi młodych, ja jak miałem 20 lat myślałem, że jestem niezniszczalny;) że zdrowy i silny będę zawsze.


tiaa sam glosowalem na jkm na prezydenta w latach 90 Laughing potem troche mi sie pozmienialo Wink

Cytat:
Nie sądzę by banowanie było receptą, wręcz przeciwnie. Ludzie czytają i sami widząSmile


moze faktycznie przesadzilem z banowaniem, ale limit postow kolezka ma najwyrazniej za duzy skoro nie zal mu posta by napisac jedno plugawe zdanie

Cytat:

Poza tym, zwróć uwagę, że dUPR ma największą rzeszę zwolenników wśród ludzi młodych i bardzo młodych (16-25 lat) czyli osób nie znających realiów życia. Jedyne co wiedzą to czerpią z komercyjnych produkcji hollywoodzkich, MTV itp.
Z czasem przychodzi własne doświadczenie i zmiana linii poglądów.
Miałem nadzieję na dyskusję ciekawą, ostrą i z konkretami - otrzymaliśmy jak zwykle: bicie piany odgrzewanymi hasłami, wyzwiska. Dlatego tak łatwo jest z ludźmi zapatrzonymi w dUPR dyskutować, bo znasz te hasła i wiesz jak do tematu podejśćWink A to, że "oni" (zwolennicy dUPR) wyjeżdżają z wyzwiskami z braku argumentów wynika właśnie z ich młodego wieku i braku doświadczenia:) Może dzięki tym wątpliwością coś zacznie w nich zadawać pytanie.


no to sie tyczy akurat tego prymitywa ktoremu poswiecilem akapit, ale np. goldbug zarzucal ci brak zrozumienia podczas gdy sam w ogole nie zakumal co do niego napisales, co jest tym smutniejsze ze gosc sprawial wrazenie inteligentnego Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:59, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al Kohol napisał:
tak czytam ten watek i zastanawiam sie - jak bardzo prymitywnym, hiper-egocentrycznym trzeba byc imbecylem aby utozsamiac sie z upr?

Dolna granica to IQ 100 górnej brak. Laughing

Al Kohol napisał:
nam wszystkim skoro tu mozemy sobie pisac po prostu sie w zyciu udalo, czy wasze tępe mozgownice nie sa w stanie sobie tego uswiadomic?

Ależ jestem tego doskonale świadomy.

Al Kohol napisał:
nie ma w tym zadnej naszej zaslugi!

Ale z tym się nie zgodzę. Mój sukces jest moją zasługą. Wiele pracy włożyłem w to by być teraz tu gdzie jestem. A wyszedłem z domu moich rodziców tylko z reklamówką z ciuchami. Laughing

Al Kohol napisał:
jaka to kurewska niesprawiedliwosc ze ktos kto ma dziesiec posiadlosci musi placic wiekszy podatek od tego co pozycza kase na swieta! toz to skandal!

Przykład bez sensu. Skoro stać go na to by pożyczyć to nie jest biedakiem, ale nie ważne. Skandalem jest to, że ten biedak musi płacić tak wysoki podatek, że brak mu kasy na obchodzenie świąt.

Al Kohol napisał:
ludzie czy was calkiem pojebalo od dobrobytu?

Nie, pojebało nas od wysokiego IQ.

Al Kohol napisał:
jestem ciekaw co byscie pisali gdyby ktory z was urodzil sie w rodzinie meneli, stary was codziennie napierdalal i zmuszal np. do shopliftingu.

Pewnie byśmy byli socjalistami. Laughing Ale my urodziliśmy się w normalnych rodzinach, gdzie szanuje się ludzi i dlatego jesteśmy prawicowcami.

Al Kohol napisał:
albo urodzilibyscie sie z jakas nieuleczalna choroba na ktora trzeba codziennie brac jakies drogie leki.

Zrobilibyśmy wszystko aby pomóc takiej osobie, przecież jesteśmy ludźmi. Nie wiem czy Ty zakładasz, że prawicowcy to komuniści, którzy twierdzili, kto nie pracuje ten nie je?

Al Kohol napisał:
w obydwu przypadkach pod rzadami upr nawet byscie nie dozyli roczku.

Al Kohol, pobiłeś rekord absurdu, bo z tej wypowiedzi wynika, że żyjemy tylko dzięki aparatowi PRLu i III RP. A bez nich pewnie byśmy pomarli z głodu, chłodu i chorób. Laughing

Al Kohol napisał:
to co proponuje upr mialoby sens w jakims laboratorium w ktorym wszyscy rodza sie w tym samym momencie, dostaja takie same wyksztalcenie, otrzymuja taka sama kase na start i wszyscy sa zdrowi.

Nie zrozumiałeś nic z programu UPR stąd tak absurdalny wyciągasz wniosek. Program UPR ma sens, ponieważ zdejmuje z każdego obciążenie jakie aparat państwa nakłada w postaci wysokich podatków i formalno-prawnych regulacji. UPR chce zrzucić jarzmo jakie wszyscy dźwigamy pod rządami dotychczasowych ekip.

Al Kohol napisał:
w innym przypadku jest to po prostu skurwysynska propaganda ktora ma na celu zlikwidowanie klasy sredniej celem powrotu do czasow feudalnych a jeszcze dalej do niewolnictwa.

Do eliminacji klasy średniej i niewolnictwa prowadzi obecna polityka. UPR z taką polityką nie ma nie nic wspólnego. UPR jest wręcz wrogiem takiej polityki.

Al Kohol napisał:
popierajac upr ulegliscie sugestii ze to wy znajdziecie sie w tej klasie posiadaczy

Nic z tych rzeczy. Wbrew temu co Tobie się wydaje, UPR jest za stworzeniem licznej i silenej klasy średniej, a także wolnego rynku po to aby "klasa posiadaczy" miała konkurencję i mogła zbankrutować!

Al Kohol napisał:
nie musze chyba pisac jakie to swiadectwo daje waszemu czlowieczenstwu?

Al Kohol, co Ty k... wiesz o człowieczeństwie...

Al Kohol napisał:
prawda jest taka ze predzej czy pozniej i tak zostaniemy czarnuchami korporacji ale z upr sprawy potoczylyby sie lawinowo

UPR jest partią, która działa po to aby się temu przeciwstawić. Przykłady tego znajdziesz na stronach: http://www.upr.org.pl/ Zajrzyj chociaż na stronę główną!!!

Więcej nie mam siły tłumaczyć....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chokebore




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 205

PostWysłany: 16:03, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Al Kohol

strasznie sie mylisz, wlasnie ludzie wychowani w biedzie sa przedsiebiorczy...

moj ojciec zmarl jak mialem 10 miesiecy, jak mialem 6 lat matka miala dwa zatory mozgu, byla sparalizowana i nie mowila na poczatku, w wieku 7 lata zaczalem pracowac fizycznie jednoczesnie sie uczac, po studiach pracowalem w 3 firmach lacznie 18h na dobe.... 3 lata temu przeszedlem na swoje

wiec nie mow mi o dobrobycie.... jestem za tym zeby ludzi nie okradac, a ten system najbiedniejszych okrada najbardziej, bo zaden pracodawca nie moze legalnie dobrze komus zaplacic...

to bieda ludzi hartuje i zmusza do dzialania...

wiec daruj sobie swoja merytorycznosc... bo to piszesz to czysty socjalizm

juz wiecej postow nie marnuje...
_________________
,,Amor meus pondus meum"
http://pwarsawsky.wixsite.com/tabliczka/home
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Al Kohol




Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1198
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:27, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dr02d2u napisal:
Cytat:
Ale z tym się nie zgodzę. Mój sukces jest moją zasługą. Wiele pracy włożyłem w to by być teraz tu gdzie jestem. A wyszedłem z domu moich rodziców tylko z reklamówką z ciuchami.


wyszedles z domu jak miales lat ile? jakie miales skonczone wtedy szkoly? rodzice byli przedsiebiorczy? inteligentni? pytania mozna stawiac dalej i odpowiedz sobie na nie sam. nawet jesli miales 13 lat wychodzac z domu to znaczy ze po prostu miales zajebiste szczescie i/lub talent i/lub inteligencje i/lub uklady (niepotrzebne skreslic). oczywiscie chwala ci za to ze umiales to wykorzystac ale gdybys zadnej z tych cech nie mial to bysmy tu ze soba nie pisali. a takich ludzi jest po prostu masa.

Cytat:
Przykład bez sensu. Skoro stać go na to by pożyczyć to nie jest biedakiem, ale nie ważne. Skandalem jest to, że ten biedak musi płacić tak wysoki podatek, że brak mu kasy na obchodzenie świąt.


nie jest bez sensu. jezeli mialbys dwa miliony dochodu i panstwo zabraloby ci jeden to co najwyzej zabolalaby cie duma ale na komfort zycia specjalnie by to nie wplynelo nie? gdyby mnie taki "dramat" spotkal to raczej bym sie nie pochlastal Wink wobec powyzszego i zgodnie z tym co zasugerowales obnizylbym podatki biedocie i dopierdolil jeszcze bardziej bogaczom Laughing

Cytat:
Nie, pojebało nas od wysokiego IQ.


taa taa i to pewnie tez twoja zasluga nie?

Cytat:
Pewnie byśmy byli socjalistami. Laughing Ale my urodziliśmy się w normalnych rodzinach, gdzie szanuje się ludzi i dlatego jesteśmy prawicowcami.


no i ponownie - to tez pewnie twoja zasluga...

Cytat:
Zrobilibyśmy wszystko aby pomóc takiej osobie, przecież jesteśmy ludźmi. Nie wiem czy Ty zakładasz, że prawicowcy to komuniści, którzy twierdzili, kto nie pracuje ten nie je?


prosze cie mow za siebie. ty i pare innych osob moze by i pomoglo ale raczej przytlaczajaca wiekszosc spoleczenstwa mialaby to w dupie. chyba nie bedziesz sie upieral ze byloby inaczej?

Cytat:
Al Kohol, pobiłeś rekord absurdu, bo z tej wypowiedzi wynika, że żyjemy tylko dzięki aparatowi PRLu i III RP. A bez nich pewnie byśmy pomarli z głodu, chłodu i chorób.


ty moze nie, ale ja i tysiace innych osob moze tak. tego nie wiesz. to co dla ciebie jest rekordem absurdu dla kogos innego moze byc codziennoscia.

Cytat:
Nie zrozumiałeś nic z programu UPR stąd tak absurdalny wyciągasz wniosek. Program UPR ma sens, ponieważ zdejmuje z każdego obciążenie jakie aparat państwa nakłada w postaci wysokich podatków i formalno-prawnych regulacji. UPR chce zrzucić jarzmo jakie wszyscy dźwigamy pod rządami dotychczasowych ekip.


alez doskonale to rozumiem. my pozbywamy sie jarzma podatkow a panstwo pozbywa sie jarzma opieki i odpowiedzialnosci. "zajebisty" deal.

Cytat:
Do eliminacji klasy średniej i niewolnictwa prowadzi obecna polityka. UPR z taką polityką nie ma nie nic wspólnego. UPR jest wręcz wrogiem takiej polityki.


Cytat:
Nic z tych rzeczy. Wbrew temu co Tobie się wydaje, UPR jest za stworzeniem licznej i silenej klasy średniej, a także wolnego rynku po to aby "klasa posiadaczy" miała konkurencję i mogła zbankrutować!


slowa slowa slowa, deklaracje, poglady... to przeciez nic nie kosztuje. mozna pierdolic co slina na jezyk przyniesie. tak sie chelpisz swoim iq a nie rozumiesz czegos tak oczywistego. to co glosi upr mialoby sens w laboratorium ale nie w naszej rzeczywistosci. zalozmy ze chcesz otworzyc sklep spozywczy. powiedzmy ze to jakies nowe osiedle na wypizdziewie. na poczatku nawet to jakos idzie ale potem pojawia sie obok ciebie biedronka i biznes sie konczy. wolna konkurencja to fikcja czy wy tego nie rozumiecie? bez zadnych regulacji caly swiat bedzie w koncu nalezec do jednego holdingu czy to takie trudne do pojecia? dlatego wlasnie pisze ze skonczymy jako korporacyjne czarnuchy bo w kapitalizmie rzadzi kapital. ja juz nie wiem jak to tlumaczyc. inny przyklad: umowiles sie z kumplami na partyjke monopoly ale sie spozniles na spotkanie i kiedy dosiadles sie do planszy to kumple mieli juz 3/4 rzeczy wykupionych i w chuj pieniedzy. jak myslisz jakie masz szanse na wygrana? a wlasnie w takiej sytuacji jest teraz polska. dlatego to co mowi upr i metody jakimi chce to osiagnac maja sie tak do siebie jak proba leczenia psychiki zgwalconej kobiety zbiorowym gwaltem przez kompanie karna.

chokebore - milo mi ze jednak mozna na spokojnie i bez blugow. podziwiam twoja sile i ciesze sie twoim sukcesem. szczerze! jednakze zdajesz sobie chyba sprawe ze twoje losy sa dosc wyjatkowe i raczej potwierdzaja regule? inna kwestia: panstwo w ogole was nie wspieralo? mama nie dostala renty po ojcu? zostaliscie zupelnie na lodzie? odpowiedz sobie sam. mi ta wiedza nie jest do niczego potrzebna.
jednych bieda hartuje - innych niszczy. swiat nie jest czarnobialy.

ja tam wole model skandynawski.

i jeszcze raz powtorze: to co glosi upr nie ma zadnego znaczenia. jest dokladnie tak jak pisze Bimi - byle sie dorwac do koryta. partia to produkt. poglady to opakowanie. jak produkt rozpakujesz (wybierzesz do sejmu) to okazuje sie ze w srodku jest to samo co zawsze - gowno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:55, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakkolwiek beznadziejnie wygląda ta dyskusja, to pocieszające jest to, że 3/4 jej użytkowników nie uległo propagandzie "sprawiedliwości społecznej". Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 18:59, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie możecie głosować nawet na gościa z wymionem na czole. nie robi mi to różnicy.
Natomiast hasełka UPRu (a mam lat 1Cool na mnie nie działają i nigdy nie działały.
Pozwoliłem sobie nawet wejść na stronę UPR by jeszcze raz przeczytać ich "genialny program" a raczej ich deklaracje - a do programu dojdę swoją droga;p

Cytat:
Łączy nas przekonanie o konieczności zastąpienia czym innym demagogicznych haseł, których realizacja podcina korzenie naszej cywilizacji.


Piękne powiedziane ale dalej czytamy . . .

Cytat:
Wierzymy, że w walce o to ważniejsze są środki niż cele. Cele nasze zawarte są w Programie - ale ich wprowadzenie wymaga należytego duchowego przygotowania.


Ten cytat w ogóle nie wieje jakąkolwiek demagogią, populizmem i hasełkami "Danzig ist Deutsch". Rozbraja mnie to. Pomimo iż deklarują (!) że będą gadać kawa na lawę i ich pracę nie poznamy po osiągnięciach a po pracy to zasypują nas hasłami typu:

Cytat:
Uważamy, że społeczeństwu potrzebny jest każdy człowiek i tylko o­n ma prawo uznawania co jest dla niego dobre.

Cytat:
Bedziemy przeciwstawiać się działalności biurokracji i uświadawiadamiać naród, że przez utożsamienie go z państwem i sztuczne popieranie traci zwolna swoją duchową tożsamość.

Cytat:

Będziemy domagać się radykalnej zmiany systemu oświaty, nauki i kultury oraz pełnego wycofania się państwa z działalności gospodarczej.


Jakbym czytał "Mein Kampf" bądź "Kapitał" Marksa. Hasła wzniosłe, niczym "objawienie" JEDYNEJ I SŁUSZNEJ PARTII. "Obywatelu! I ty bądź twórcą planu 6 - letniego!" jak mówiły hasła PRL tak samo UPR zasypuję nas moralnymi słówkami śmierdzące demagogią.

Ale przejdźmy do programu które tu niektóre osoby tak zachwalają:

1.
Cytat:
Dążyć będziemy do odbudowy podstawowych wartości naszej kultury i cywilizacji łacińskiej: praw i zasad moralnych, godności, honoru, prawdy, wolności, własności prywatnej i odpowiedzialności.
(...)

Pomijając fakt który magluje od początku mojego postu tutaj mamy do czynienia z narzuceniem ideałów antyku oraz średniowiecza. Bo pamiętać należy że rozkwit kultury łacińskiej to głównie antyk oraz średniowiecze - wtedy i tylko wtedy łacina była językiem dyplomacji (jeszcze dochodził . . . niemiecki a francuski wszedł do dyplomacji dopiero w XVIII w.) oraz kultury. Biblia jak i inne księgi były pisane w tym języku i tylko osoby znające łacinę znały dogmaty wiary.
Mój powrót do historii jest celowy - zobacz drogi chokebore i inni sympatycy UPR co Polsce z tego przyszło (prócz "spichlerza Europy" oraz "utargach Cesarskich"). Właściwie nic a może i nawet regres? Trzeba pamiętać iż prawa, moralność panujące kiedyś tam miały inny oddźwięk niż teraz. "Oko za oko, żab za ząb" jak mówi kodeks Hammurabiego i stosowany w "kulturze łacińskiej" prawo. Czy naprawdę jesteśmy na takim niżu cywilizacyjnym aby się cofać do starych wręcz barbarzyńskich metod? Żyjemy w XXI w. i wątpię aby:
- ucinanie kończyn za zbrodnie
- "lekkośc" obyczajowa
itd. miała być wdrożona w wiek XXI!

Cytat:
Będziemy pamiętać, że kultura nasza jest katolicka, a cywilizacja chrześcijańska

Moment . ..
Cytat:
Dążyć będziemy do odbudowy podstawowych wartości naszej kultury i cywilizacji łacińskiej


Decydujemy się w końcu na cywilizacje łacińską czy chrześcijańską Laughing Nie wiem czy tam są w ogóle wykształceni ludzie ale to i to to samo. Jesteśmy chrześcijanami bo przyjęliścmi katolicyzm który wywodzi się z Rzymu a mianowicie Watykanu który jest kolebką cywilizacji łacińskiej.

Cytat:
Będziemy popierać rolę Kościołów w tej dziedzinie (moralność) - natomiast zdecydowanie sprzeciwiać się będziemy bezpośredniemu wpływowi instytucji kościelnych na politykę.


Tu jest sprzeczność. Jeśli Kościół uzna że czarne koty są sługusami czarownic i każe je wymordować to czy my jako kraj "świecki" (jak proponuje UPR) musimy się ustosunkować i wypełnić wolę Papieża?

Cytat:
3. Władze powinny zostać zdecentralizowane i ustawione tak, by się wzajemnie kontrolowały i ograniczały. Sprawujący władzę muszą podlegać lustracji. Zasadniczym celem władzy wyższej jest obrona obywatela przed samowolą władzy niższej. Władza powinna zostać zdecydowanie wzmocniona - a jednocześnie sprowadzona do właściwego jej obszaru. Będziemy przeciwstawiać się tendencjom totalitarnym poprzez ścisły trójpodział władzy i zakaz łączenia stanowisk.


Masło maślane - przeczytaj powoli . . .
"władza powinna zostać zdecydowanie wzmocniona" =
Cytat:
Będziemy przeciwstawiać się tendencjom totalitarnym poprzez ścisły trójpodział władzy i zakaz łączenia stanowisk
?

Rozumiecie o co chodzi? Tu wzmacniamy władze w "jakichś okręgach" a tu 'sprzeciwiamy się tyranii". Albo 1 albo 2. Można iść przez rzekę ale to "mokra robota".

Itd itd.

Program oczywiście piękny, wzniosły itd. ale do chrzanu jeśli chodzi o logikę której tu właściwie brak.
Ja do wyborców UPRu nic nie mam. Mówicie że średnie IQ wyborcy na UPR to 100 < x a jednak dajecie sobie wmówić niebanalne bajeczki o "równouprawnieniu", "wzmocnieniu władzy w tym i owym" itd.

Osobiście wolę Nowa Lewicę (ale tylko sympatyzuje).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według JKM, "Lepszy idota niż socjalista" Laughing No to już wiadomo za kogo uważa swoich wyborców.
Onet pl.
Ps. Zapomniałam dodać że chyba również myślał o sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chokebore




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 205

PostWysłany: 21:00, 25 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

władza powinna zostać zdecydowanie wzmocniona a jednocześnie sprowadzona do właściwego jej OBSZARU!!

Cytat:
Będziemy przeciwstawiać się tendencjom totalitarnym poprzez ścisły trójpodział władzy i zakaz łączenia stanowisk

trojpodzial wladzy to 3 niezalezne i silne filary...
to tak jak ze stolem na 3 nogach.. kasasz?Smile

wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jpodzia%C5%82_w%C5%82adzy

z cywilizacja lacinska chodzi o pewiem model ksztaltowania czlowieka, czy tez jego kregoslupa nazwijmy go moralnym...
UPR mocno podkresla role rodziny, ojca rodziny -glowy, role matki etc.. skoro to byl system niezawodny przez tyle lat warto go docenic..
rodzina jest najmniejszym i najbardziej elementarnym organizmem, od jej istnienia zalezy harmonia dajmy na ro panstwa

dzisiaj mamy promocje homoseksualna, mniejszosc zaczyna ograniczac wiekszosc, nie ma dnia zebym nie slyszal o gejach...
mnie to nie obchodzi, bo to jest sfera intymnosci, tak samo jak nie obchodzi mnie to czy ktos czysci zeby w ten czy w inny sposob albo nie czysci ich wcale.. wszystko stalo sie fizjologiczno fekalne, niezupelnie mam przyjemnosc o tym sluchac, bo jestem esteta....

jestes gejem ok, twoja sprawa... mam wielu znajomych homoseksualistow, i ta promocja nie specjalnie im sie podoba..



zyjemy w czasach w ktorych juz wszystko upadlo... sztuka zupelnie nie istnieje..
nie ma wiekszego spustoszenia kulturowego od tego jakie sieje socjalizm..
Maria Awaria, w waginie widzi istote buntu... wszystko jest bezideowe...
prawdziwa sztuka nie widzi dnia.. nikt jej juz nie rozumie...

sa tylko architekci dusz, lewackie dziwki i pozyteczi idioci...

BTW
"Witkacy nazywał to zwycięstwem etyki nad metafizyką, a przez etykę rozumiał systemy głoszące dążenie do powszechnej szczęśliwości (z marksizmem na czele). Po rewolucji zabraknie osobników zdolnych do przeżywania Tajemnicy Istnienia, postrzegania jego dziwności. Ludzkość nie przestanie istnieć fizycznie, ale przemieni się w syte bydło"

Jesli sa literowki to sory, pije browar jak zwykle, ale dzis nie bluzgam, zwyczajnie nie spodziewalem sie lewakow na takim forum:D od zaskoczenie ktore przeszlo:)


Wracajac do tematu, upr jest niszowy, jest wycinany z mediow, jest osmieszany, jak mozna go porownywac do mainstreemowych partii,

Korwin sam powiedzial: moze dobrze ze nie wygrywamy wyborow bo bysmy sie skurwili.. to system jest zly i implikuje ludzkie wybory, a nie ludzie..

nie wiem na dzis dzien nie znajduje nic normalniejszego..

wczesniej ktos mowil o koncesjach i regulacjach, ok na pewne bym sie zgodzil, bo stan jakis tam zastany mamy... moze ktos wie jak bylo z telekomunikacja, placimy w chuj w dalszym ciagu, a cala tepsa i lacza sa francuzow, tak strategiczny czynnik jak telekomunikacja nie jest nasz, mozna nas wylaczyc z obiegu przycisnieciem jednego guzika - tak strategiczne galezie nie moga byc pod obcym kapitalem, do tego doprowadzily koncesje i podpis jednego urzedasa, to sa najgorsze mechanizmy, czy ktos np zna perypetie rozwoju prokomu? czy ktos z Was mial ta nieprzyjemnosc brac udzial w przetargach.. Czy ktos z Was co sie dzieje w TV publicznej? Mialem ta nieprzyjemnosc z racji zawodu.... zapytajcie kogos w tych instytucjach prywatnie czym to jest..... odpowiedz jest jedna.. KASA i PATOLOGIA...
do tego prowadzi brak skutecznych mechanizmow czyli wolnorynkowych..

agent na agencie, to sa te cholerne bzdurne regulacje.....



na koniec i na deser w dyskusji:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:25, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile UPR - wylęgarnia fanatyków. Jak może taka partia której lider jest zwolennikiem kary chłosty, mieć powodzenie w XXI w. Shocked Ten JKM to jakiś szaleniec. Gdyby był u władzy, to prawdopodobnie dzieci byłyby bite w szkołach, a kobiety biczowane publicznie jak w niektórych krajach arabskich. Dziwię się jak normalna kobieta może głosować na taką partię. Chyba że jest nienormalna. Poza tym ta jego nienawiść do socjalizmu. A przecież był wykarmiony i wykształcony na PRL-owskim żołdzie. Był członkiem SD, nazywanej przybudówką PZPR. Jego partia zasiadała w PRL-owskim Sejmie. Ten sam człowiek, tylko zmienił kolor jak kameleon, z czerwonego na inny. Widać wszędzie dobrze, gdzie można zrobić karierę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:29, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, masz racje Lara- jestem nienormalna.. ulzylo? cale szczescie, ze z toba wszystko w porzadku Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:04, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Pomyliłam się i chciałam napisać nienormalne, w liczbie mnogiej. Przecież nie jesteś jedyną kobietą która głosuje na JKM. Poprawię się i zamiast nienormalne, napiszę głupie. No bo wybacz, kobieta która chce stać niżej od mężczyzny, na pewno mądra nie jest. A już na pewno nie ma wysokiego IQ. Więc to może być partia dla inteligentnych mężczyzn, ale nie dla inteligentnych kobiet.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chokebore




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 205

PostWysłany: 04:12, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobiety lubia pejcze i klapsy z tego co wiem:D
Kobieta moze glosowac na upr, gdy jest kobieca i niezakompleksiona:)
_________________
,,Amor meus pondus meum"
http://pwarsawsky.wixsite.com/tabliczka/home
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:17, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, nie glosuj wiec wcale i tylko krytykuj wszystko dookola, to napewno pomoze..niewiem co chcesz w ten sposob uzyskac? chyba miano przeciwnej systemowi buntowniczki..widzisz jakas lepsza alternatywe? postawa typu 'lepiej siedziec cicho i nie robic nic' -no to gratuluje..Lara na prezydenta- ze sloganem wyborczym 'robta co chceta' Cool ja wole byc nienormalna kobieta (lub moze moherowa babcia jak wolisz?) i glosowac na UPR.. napisalam chyba na poczatku, ze dzielenie ludzi na kategorie i ewidentny szowinizm oraz rasizm JKM mi sie bardzo nie podoba, ale to tylko jego staroswieckie dywagacje.. UPR wcale takich nie propaguje.. ale chyba nigdy nie zrozumiesz tego..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:20, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jedyną ciekawą informacją zawartą w tej dyskusji jest wypowiedź chokebore
Cytat:
Kobiety lubia pejcze i klapsy z tego co wiem:D

Very Happy
Ja jednak zwrócę uwagę na inną kwestię, o którą, tak mi się wydaje, toczy się cały ten spór.
Kwestią tą jest: skąd bierze się bogactwo, a z czego bierze się nędza.
Bogactwo bierze się z pracy i gospodarności. Wszelkie dobra jakie zostały wytworzone, powstały w wyniku ludzkiej pracy. Dzięki umiejętnej gospodarności, ludzie stają się bogaci, czyli posiadają liczne i jakościowo wysokie dobra. Nędza zaś bierze się przede wszystkim z niegospodarności, a dopiero w drugiej kolejności w wyniku niepodjęcia żadnej pracy. Ludzie przez wieki doskonale zdawali sobie z tego sprawę i stąd powstały takie powiedzenia jak:
- Kto pieniądze oszczędza tego nie ima się nędza
- Dlaczegoś biedny? Boś głupi! A dlaczegoś głupi? Boś biedny!
Było to oczywiste do mniej więcej początków XX wieku. Co się takiego stało, że nagle ludziom bogactwo zaczęło się kojarzyć z cwaniactwem, oszustwem, złodziejstwem, układami itd. Stało się tak za sprawą zmian jakie zaszły w ustroju państwa. I dotyczyły one tak 20 lecia międzywojennego jak i PRL, czy też obecnie panującej III RP.
Z dekady na dekadę kolejne ekipy powodowały coraz większe ubożenie społeczeństwa. Działo się tak za sprawą odbierania ludziom ich wypracowanych dóbr wysokimi podatkami, inflacją, a nawet w dobie PRL bezpośrednim przejęciem ziemi, nieruchomości, czy przedsiębiorstw. I podczas gdy społeczeństwo ubożało, osoby sprawujące władzę bogaciły się. Bogaciły się oczywiście skrycie, bo zaprzęgnięta prasa i szkolnictwo przekonywały jakimi szkodnikami są bogaci burżuje i obszarnicy, w rzeczywistości już nie istniejący. Kiedy już ukradli co się dało i zmarnotrawili co tylko było można, ogłoszono "transformację ustrojową" by władcy mogli wreszcie żyć ze swym ukradzionym majątkiem i otwarcie i zająć się robieniem interesów na większą skalę. Zabezpieczając się jednak przed tym aby im nie wyrosła jakaś konkurencja, społeczeństwo nadal gnoi się wysokimi podatkami, a przedsiębiorczych dodatkowymi wysokimi kosztami prowadzenia przedsiębiorstwa pod groźbami kontroli.
I w tej oto właśnie sytuacji w jakiej tkwimy, zmierzamy prostą drogą do systemu niewolniczego, w którym to systemie każda działalność będzie podlegała zarządzaniu przez właściwy organ aparatu państwa.
Myślę, że do tej oceny, chyba nikt z osób tu zgromadzonych nie ma żadnych wątpliwości. Dlatego też ogromne zdumienie wywołują we mnie wypowiedzi, które wpisują się w propagandę jaką przez te wszystkie lata serwowały polityczne władze. A w jeszcze większe zdumienie wprawia mnie, gdy ludzie w swych wypowiedziach koncentrują się na wszystkim innym (nie przytoczę na czym, bo musiałbym cytować całe tasiemcowe wypowiedzi!) tylko nie na istocie problemu jakim jest pozbawienie ludzi możliwości bogacenia się. Mogę się przychylić do wypowiedzi osób, mających wątpliwości czy model wolej gospodarki i pełnych swobód obywatelski zapewni potrzeby niegospodarnych ludzi. Takie obawy istnieją i są uzasadnione. Problem jest jednak taki, że obecny system też tych potrzeb nie zaspokaja. A rzekoma pomoc trafia w pierwszej kolejności do kieszeni całego łańcuszka pośredników "zapewniających" tę pomoc, czego katastrofalne skutki widać w państwowych przychodniach i szpitalach. System w jakim żyjemy jest drogi i niewydolny i nigdy, choćby i wszyscy oddali swe pieniądze państwu, lepszym się nie stanie. Dlatego też koniecznym jest zakończyć ten chory system. A zakończyć go można, gdy zaprzestaniemy łożyć pieniądze na jego utrzymanie. Dlatego też tak ważne jest aby zminimalizować podatki i "puścić z torbami" całą tę urzędniczą hałastrę. I zamiast oczekiwać żeby "państwo" pomagało, sami możemy wspierać tych wszystkich, którzy nie dają sobie rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:28, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką widzę alternatywę? Żadnej. na pewno nie UPR. Nie potrzebuję jeszcze jednej klerykalnej patrii. Wystarczy PIS i PO. Tu przydałaby się silna antyklerykalna partia. Jest jedna "Racja". Ale społeczeństwo nie dojrzało do tego. Więc ty gerwazjana chcesz żeby jeszcze bardziej pogłębiało się zacofanie i żeby kościół nadal okradał Polskę? Nie jestem wielką patriotką, ale nie chcę tego dla mojego kraju. Już czas żeby wyjść z tej ciemnoty, bo jesteśmy pośmiewiskiem. Dlaczego my musimy zawsze wybierać do rządu jakieś dziwadła, ciągle tłumacząc się że nie ma innej alternatywy. Najpierw Wałęsa, potem Kaczyński a teraz niektórym marzy się następny dziwoląg JKM. Polacy, jesli chcą mieć normalny kraj, powinni skończyć z religijnością na pokaz. Religia powinna być sprawą prywatną. Dość marnowania publicznych pieniędzy na akcenty religijne. Czy JKM to gwarantuje? Wink Teraz w Warszawie ma stanąć monstrualny krzyż upamiętniający wizytę JPII. Tak zdecydowała Gronkiewicz Walc. Kilka milionów społecznych pieniędzy w błoto. W Hiszpanii teraz wyszło prawo zabraniające wieszania krzyży w szkołach i miejscach publicznych. Ale oczywiście polskie media tego nie podały. W USA wreszcie Watykan pójdzie pod sąd za pedofilię. I już nic nie będzie w stanie tego zmienić. Wiadomość ta ukazala się wczoraj min na BBC. Polskie media milczą. Ja nie chcę żyć w takim zaklamanym kraju i nie chcę politykow fanatykow religijnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:48, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Lara
UPR jest przeciwna wydawaniu publicznej kasy na cokolwiek nie związanego z utrzymaniem infrastruktury państwa, w tym wojska i policji. Spokojna głowa, nie daliby nawet złotówki czy to na krzyż, czy świątynię, czy cokolwiek innego. UPR nie jest partią klerykalną i jest za rozdziałem państwa od kościoła. UPR jedynie nawiązuje do "wartości chrześcijańskich" jako punktu odniesienia dla ładu społecznego, ze względu na to, że te wartości kształtowały Polskę przez 1000 lat i są powszechnie akceptowane. Bo chyba wszyscy akceptujemy: nie kradnij, nie morduj, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu, kochaj bliźniego swego jak siebie samego itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:01, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla bla. Chrześcijańskie wartości. Wink Uważam że można być wartościowym człowiekiem nie będąc chrześcianinem. Kto głosi hasła o wartościach chrześciańskich i tym samym spycha do drugiej kategorii wyznawców innych religii lub ateistów jest fanatykiem. Polskie korzenie to nie chrześciaństwo, tylko pogaństwo. Chrześciaństwo zostało narzucone w brutalny sposób mordując. Więc mi nie mów o wartościach chrześcijańskich. Bo te wartości jeśli istniały, skończyły się wraz ze śmiercią jego założyciela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr02d2u




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 426
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:03, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lara, widać że jesteś z tych kobiet, które muszą mieć ostatnie słowo. Nie ważne czy z sensem i na temat, ale Twoje musi być na wierzchu. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
muzyczka




Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 24
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:10, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie czytam tę burzliwą rozmowę i jednak postanowiłam cos dodać.

jestem dobrze wykształcona, pochodze z normalnej rodziny, nigdy się nie przelewało ale nigdy nic nie brakowało. od rodziców nei dostałam mieszkania samochodu i takich tam. mam prawie 30 lat. od paru lat pracuje w branży prawnej.

od dłuższego czasu pracuje na swoim, i naprawde vaty i podatki mnie zrzerają - w sensie nei pozwalają mi się rozwinąc, i co z tego że vat i dochodowy są do zwrotu - wiesz ile tzreba wydać żeby zaoszczedzić 2 tys vatu? ja bazuję na swojej wiedzy więc nie mam kosztu zakupu worka cementu by potem z robocizny to odliczyć. dziewczyny zatrudnione sa na minimum ale dostają 2razy tyle pod biurkiem - bo nie łaczy się to dla mnei z obciążeniami a i one zadowolone - bo żywej kasy tez mają wiecej.

Uważam ze tak naprawde wystarczyłoby gdyby każdy znas miał podatek i składke zdrowotną - bo uważam ze publiczna służba zdrowia jest konieczna i niezbędna. a podatek na obrone i policje. reszta jest zupełnei zbędna.
poza tym ludzie zaczeli by się starac, bo pracowac każdy umie jeśli tylko CHCE! i nagle by się okazało ze szara strefa zanika - bo można zatrudnić pracownika który za godziwe pieniądze bedzie dobrze pracował

a dziś - po co pracowac??
leczenie mam bo jestem zarejestrowany jako bezrobotny,
czasem "se" podłapie jakąś fuche i na jakis czas wystarczy
dzieci szkołe za darmo
a i z opieki coś się uszczknie

a i PS do Lary - mało pisze na tym forum bo nie lubie pyskówek ani dyskusji o niczym - ale uważam dziewczyno, że coś z toba jest nei tak. I albo ci się nudzi w domu pomiędzy lekcjami w gimnazjum a aerobikiem albo masz trociny w już dojrzałej głowie.
i pamiętaj tylko człowiek na poziomie (nie ma tu znaczenia wykształcenie, pochodzenie i inne) ma dystans do siebie i innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gerwazjana




Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:19, 26 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo muzyczka:) w koncu glos rozsadku! mysle, ze powinnas komentowac tu czesciej, napewno przydalby sie ktos taki jak ty Wink przemysl to..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5, 6   » 
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jedyny polityk godny naszej uwagi
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile