W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Powrót Ku Klux Klan czy zabawa?  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
8 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1184
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:23, 12 Lis '08   Temat postu: Powrót Ku Klux Klan czy zabawa? Odpowiedz z cytatem

W stanie Luizjana w USA zamordowano kobietę, po tym jak została ona zwerbowana w internecie przez Ku Klux Klan. Morderstwa dokonano w czasie inicjacji, kiedy kobieta postanowiła się wycofać. Aresztowano osiem osób. Zabójcą okazał się przywódca grupy.
www.lastampa.it
www.tgcom.mediaset.it
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Glopez




Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 367
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:57, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy grupki skinheadów to powrót nazizmu?

Oszołomy istnieją i będą istnieć.
_________________
"Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lara




Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 1108
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:05, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, gdyby tylko te ziarnka znalazły podatny grunt...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veritatis




Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1065
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 13 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tia... Przypomina mi to news o neonazistach, którzy rzekomo chcieli zabić 88 osób, a następnie zabrać się za Obamę. Nie wydaje Wam się, że oba te przypadki plus ten omawiany w innym wątku (4 murzynów zabiło białego dowódcę) mają na celu zwiększenie nienawiści na tle rasowym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:13, 13 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Veritatis napisał:
Nie wydaje Wam się, że oba te przypadki plus ten omawiany w innym wątku (4 murzynów zabiło białego dowódcę) mają na celu zwiększenie nienawiści na tle rasowym?


Nie. Chyba, że Cię źle zrozumiałem. Odnoszę wrażenie, że niektórzy mają się za pępki świata, jak jakiemuś rasiście zachce się zabić murzyna to ten rasista jest marionetką "NWO" - cokolwiek to jest (może wielki zielony glut z marsa), który ma na celu zwiększenie nienawiści na tle rasowym*, jak coś się dzieje to po to, żeby uśpić naszą czujność, albo wywołać pożądany efekt, w każdym razie cokolwiek by się nie działo, to odpowiada za to pani pod pseudonimem NWO, żeby wpłynąć na społeczeństwo. Jakby każdy człowiek prócz mnie i Ciebie był robotem na usługach "NWO", bez własnych osobistych intencji.

* wiem, że tylko pytałeś, posłużyłem się jedynie cytatem w odniesieniu do tych ludzi, którzy nadmiernie interpretują zdarzenia pod względem zagrożenia ze strony NWO. Paranoicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 13 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kacper - to zadna paranoja.

Media w USA nigdy dotad nie zajmowaly sie tak tematyka black on white i white on black crime jak w ostatnich miesiacach, conajmniej od czasu kiedy policja zamordowala Rodney'a Kinga w LA na poczatku lat 90ych o ile dobrze pamietam, co wywolalo ogromne zamieszki z miescie Aniolow.

Historia lubi sie powtarzac, mam nieodparte wrazenie ze amerykanskie media celowo wjezdzaja walcem na cienki lod ktorym jest kwestia relacji biali-czarni w USA.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, albo jeszcze lepiej - głodnemu chleb na myśli.

Czarny został prezydentem, cóż w tym dziwnego, że media sztucznie poszerzają horyzonty rasizmu, a w prawdzie pokazują go tylko więcej niż robili to dotychczas, bo nie było murzyna - nie było sensacji. Wysokie krzesełko dla murzyna automatycznie przywodzi na myśl problem rasizmu podawany przez media, bo przez co innego? Być może z tego powodu (wyboru Obamy) rasiści są bardziej nabuzowani, jak dla mnie to normalny odruch dla rasistowskich społeczności, ale żeby znowu przypisywać czyjeś osobiste pretensje za kolor skóry do mediów, których niecnym planem jest wzbudzenie nienawiści do czegoś tam jest dla mnie z mojego punktu widzenia paranoiczne - w powiązaniu z innymi zbzikowanymi nadinterpretacjami prowadzących do strachu. Dla przykładu:



Czy pojawienie się w mediach kontrowersyjnych zdjęć na masową skalę tego obrazu Daliego mogłoby nakłonić ludzi do kupowania wibratorów w kształcie świerszcza, czy dla mężczyzn dużej zabawki z kobiecą głową? Owszem, ale tylko tych, którzy mają bardzo poważny problem na tle seksualnym. W innych wzbudzi to natomiast odrazę do tego typu rzeczy. W moim mniemaniu z problemem "rasizm w mediach" jest to samo, zmienia się tylko rodzaj ludzi, ustosunkowany do danego tematu. Neonazista będzie zainspirowany do deptania murzynów, ja nie. Ktoś inny wręcz przeciwnie do nazisty, zechce działać, pomagać na rzecz innych kolorów skóry. Taki mają wpływ media. Nie ma mowy tu o zwiększaniu lub zmniejszaniu balansu rożnych społeczności, jedynie kontrastu między nimi.

Ps. Chyba nie trafiłem z interpretacją obrazu, ale mniejsza o to, ważne, że wzór się zachowuje w dowolnym przekazie jaki niesie ten obraz Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 18:26, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ku Klux Klan nie jest zakazany, gdyż wszelkie idee są zezwolone przez konstytucje tak samo jak zakładahnie nowych religii czy cholera wie czego.
Cytat:
Być może z tego powodu (wyboru Obamy) rasiści są bardziej nabuzowani, jak dla mnie to normalny odruch dla rasistowskich społeczności, ale żeby znowu przypisywać czyjeś osobiste pretensje za kolor skóry do mediów, których niecnym planem jest wzbudzenie nienawiści do czegoś tam jest dla mnie z mojego punktu widzenia paranoiczne - w powiązaniu z innymi zbzikowanymi nadinterpretacjami prowadzących do strachu.

Nawet nie wiesz w czym się rasizm objawia. Oni by murzynów czy Żydów by szanowali gdyby siedzieli tam gdzie ich miejsce. Tak jak w 1 kawale:
Bóg powiedział do przedstawicieli 3 ras na Ziemi (żółtych, białych i czarnych) że spełnui po 1 życzeni.
Murzyn: Chce aby wszyscy mudzyni byli w Afryce
Puf i tak sie stało
Żółty: Chce aby wszyscy Żydzi znalezli się w Jerozolimie
Puf i tak sie stało
Biały: Czarni mieszkają w Afryce a izraelici zostali wywaleni na bliski wschód - czego można chciec więcej!

Wszystkie organizacje rasistowskie sa ultranacjonalistyczne a co z tym idzie szowinistyczne. Jak jesteś rasistą to od razu masz nalepkę nacjonalisty oraz szowinisty. Bo nie chce murzynów w swoim kraju a inne nacje dyskryminujesz.
Ale do czego dąże. W 1 punkcie się zgadzam z rasistami - jeśli ludzie różnych kolorów czy nacji zbierają się w 1 miejscu dochodzi do konfliktów. Tj wojny wybuchające w USA pomiędzy China Townem a Bronxami czy innymi czarnymi dzielnicami. Gdyby każdy siedział gdzie mu dupsko każe to by tych konfliktów nie było.
Jak mam miasto i ono w pewnym momencie dostaje napływ ludności obcej to musze im wyszczególnic dzielnice gdyż (tu uwaga) trzeba im jakoś zapewnić bezpieczeństwo. Inna sprawa to ta iż ta obca ludnośc do tolerancyjnych nie należy - biały + czarna dzielnica = piszczele i trupia czaszka.
Gdy za dużo ludzi tej samej rasy skupia się na tym samym terenie dochodzi do ksenofobii oraz szowinizmu. "My jesteśmy najlepsi a wy to kupa gnoju - WYPIERDALAĆ".
Gdybysmy żyli w społeczeństwach o bardzo dużych kontrastach, mieszkając okno w okno słowo ksenofobia nigdy by nie powstało tak samo jak słowo rasizm.
Inna sprawa to ta iż rasizmu chwytają sie osoby z nizim społecznych które zrzucają swoje niepowidzenia na rase czarną która "zabrała mi pracę". Bo pracują taniej.

Zreszta jako ludzie myslący sami powinniście do tgo dojść. Jesli zaczniesz ludzi dzielić na czarnych i białych to o jakiejkolwiek tolerancji brak tu mowy. Jednakże nie można wywyższac osoby pokrzywdzone i budowac jakies pojęcia które rodza się w głowach chorych osób psychicznie. To tak jakby powiedziec iż Martin Luther King w swoim przemówieniu "I had a dream..." miał zupełnie co innego na myśli.

Cytat:
Media w USA nigdy dotad nie zajmowaly sie tak tematyka black on white i white on black crime jak w ostatnich miesiacach, conajmniej od czasu kiedy policja zamordowala Rodney'a Kinga w LA na poczatku lat 90ych o ile dobrze pamietam, co wywolalo ogromne zamieszki z miescie Aniolow.


Tak a powiedz mi że nie słyszałeś w swoim otoczeniu kawałów o cyganach, Zydach itd?
Że w telewizji nie trajkocze sie o tym że biedne dzielnice w Polsce to głównie ludnośc cygańska, rumuńska (cygan to nie rumun. Cygan nazywa siebie "Romem - człowiekiem" a rumun "Dakiem - od ludu zamieszkującego rumunie w starożytności nazwany Dacją")itd.
Włącz sobie "Interwencje" i zobacz sobie kto kogo zabił i kogo oskarżają 9znowu zły cygan?).

Cytat:
A czy grupki skinheadów to powrót nazizmu?

A NOP - Narodowe Odrodzenie Polski? A taka sobie partyjka ludzi ze Wszechpolaków, skinheadów itd. mało tego jest to partia! A przyczepić sie nie moga bo nie ma jasno napisane w ich statucie iż 'sa partią faszyzującą".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wafel, dochodzisz do pochopnych wniosków w związku z moim postem, gdyż sam powiedziałeś, a raczej "wytłumaczyłeś mi" definicję rasizmu rozwijając tylko podany przeze mnie przykład. Ja powiedziałem, że czarny został prezydentem, a Ty, że to przez zazdrość dochodzi do rasistowskich zamieszek. Oba zdania nie są ze sobą sprzeczne, już nie mówiąc o jednoznacznym sensem jakim się objawiają, więc odłóżmy na bok tego typu pouczenia, chyba, że ktoś inny skorzysta, bo z tego co ja zrozumiałem, to wcale Tobie nie zaprzeczam. Druga sprawa to nie było moim celem naszkicowanie pojęcia "rasizm", a jedynie zwrócenie uwagi na to, że ludzie mają swoje pobudki do różnych rzeczy, bez względu na to jak często dany problem będzie pływał w eterze i w gazetach, np jakby non stop mówiono w mediach o pietruszce, na świecie pojawiłoby się święto pietruszki i logo polsatu zamieniłoby się w pietruszkę, to ciągle ja decyduję, czy ja lubię pietruszkę czy nie (swoją drogą to nie lubię, strasznie nie lubię). Jeśli w TV pokazują walki rasistów, ja się nie nakręcam i nie staję się rasistą, nie zwiększa to mojej nienawiści do innego koloru. Może jedynie mnie pobudzić do działania zgodnego lub przeciwnego z prezentowaną ideą przez media. To taki doping dla obu drużyn. Oczywiście ciągnę te posty o założenie, że dobrze zrozumiałem cytat z Vritatisa, i nie piszę dlatego, że mam jakieś wygórowane idee, które chcę tu obwieszczać, ale nie zgadzam się z tym, że omawiany w TV, prasie, radiu i live rasizm jest po to bym poczuł się tym, który ma brać udział w zamieszkach rasistowskich po konkretnej stronie. Wybacz, że tak długo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Powrót Ku Klux Klan czy zabawa?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile