W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Zakazy posiadania broni   
Podobne tematy
Broń palna jest dla ludzi. Fakty i mity 264
Strzelectwo sportowe a pozwolenie na broń 17
Sposób na rozbrojenie amerykańskich obywateli11
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
24 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 38164
Strona:  «   1, 2, 3, ... 9, 10, 11   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:29, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:
Goral, Twoje wypowiedzi wskazuja na to ze jestes za panstwem policyjnym, opiekunczym i represynym wiec nie rozumiem co robisz na forum ktore jest z definicji pro-wolnosciowe i anty-NWO.


Dalej nic nie kumasz.

Cytat:

Wyloze to na tace najprosciej i najkrocej jak sie tylko da:


Znaczy z tego co widzę to dać i dawaj, mamy wolność bo mamy broń... tak?
A to, że potem jakiś idiota użyje broni bo się wkurwi na "kapelusznika" który mu zajechał drogę to nie ważne... Albo, bo dzieciaki hałasowały pod oknem... prawda? Ważne, że nie będzie dyktatury bo będziemy mieć gana!
Tak, czy o to ci chodziło?

Cytat:

Czlowiek powinien byc wolny i zaden kurewski aparat panstwowy nie ma zadnego prawa ograniczac jego swobode w zadnym apsekcie dopoki nie robi sie krzywdy innym!!!


Do nierobienia krzywdy innym i poczucia wolności musisz mieć gana? To bardzo ubogi jesteś...

Cytat:

Jesli Kowalski zazyczy sobie broni, to powinien nie miec zadnych przeszkod by ja dostac, bo to jego pieniadze, i jego swieta wola. Moze robic co chce dopoki nie robi krzywdy innym. A sam zakup broni i trzymanie jej w ukryciu na ulicy nie jest w zadnym wypadku zle.


A jak potem temu Kowalskiemu twoja matka zajedzie drogę i ją zastrzeli to też nie ważne - prawda... wszak Kowalski był wolny i nie miał zamiaru nikomu zrobić krzywdy...

Cytat:

Jesli Kowalski chce zabic Nowaka, to wezmie noz kuchenny i to zrobi. Czy posiadanie nozy kuchennych znajduje sie pod kontrola panstwa? Nie. A wiecie czemu? Bo nozami kuchennymi nie zagrozimy tym skurwielom na ul. Wiejskiej. I tak rozumuje kazdy rzad.


Nie, bo nożem idiota nie zadźga dzieciaków grających mu na nerwach z balkonu.

Cytat:

Jestem w 100% przekonany ze przestepczosc spadla by drastycznie gdyby wprowadzic powszechny NAKAZ posiadania broni przez kazdego doroslego czlowieka ktory nie byl karany z KK i ktory nie ma zoltych papierow. A nawet sama liberalizacja jesli chodzi o posiadanie broni zbiera owoce, stany w USA gdzie nie ma gun control to stany o najmniejszej przestepoczosci.


Przestępczość nie bierze się z barku dostępu do broni! Człowieku!!!
Przestępczość ma korzenie w biedzie, im większą bieda tym przestępczość większa i nic tu nie pomoże rozdawanie na prawo i lewo ganów a jedynie doprowadzi do ogólnonarodowej masakry.

Cytat:

Ja niedlugo bede mial swoja bron i nie traktuje tego jako przywilej, tylko jako moje podstawowe prawo. Dosc przezylem upokorzen zeby to podstawowe prawo zyskac.


Poczujesz się Bogiem czy mężczyzną?
Jak widzę po twoich poglądach masz blade pojęcie o zbrodni, karze, społeczeństwie.
Może warto najpierw to przestudiować a nie jedynie filmy hollywoodzkie.
Jeśli ktoś mi mówi, że przestępczość jest mniejsza, bo w USA można mieć broń, to ja jedynie mogę mu współczuć...
I jeszcze jedno, ja nie mam broni i nie mam zamiaru nawet mieć! A mimo to czuję się wolny i absolutnie nie mam poczucia by przez zakaz dostępu do broni miał bym się tak nie czuć.
Na ostudzenie emocji podam ci tylko, że w UK Policja nie nosi broni! Zastanów się dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ty nic nie rozumiesz, nie rozumiesz pojecia wolnosc. Jesli ktos nie rozumie czym jest wolnosc to nie pownien nigdy zajmowac stanowisk w administracji panstwoej, i tego sobie i wszystkim zycze zebys nigdy nie byl na takim stanowisku. I twoja argumentacja jest wiecej niz zalosna, to najglupsza wypowiedz jaka widzialem w historii tego forum.

W Szwajcarii kazdy mezczyzna musi miec bron, i w tej chwili ci powiem ze to jedyny kraj oprocz Norwegii w ktorym bym chcial zyc. Niemal zerowa przestepczosc, i jak ktos komus zajedzie droge to nikt jakos nie wyskakuje z auta i nie uzywa spluwy.

Wiecie co jest przyczyna tego ze sami przez stulecia dalismy sie mamic przez polityczne doktryny antywolnosciowe i w ostatecznosci one niszcza nasze panstwa krok po kroku? Brak wiary w czlowieka. Zamiast tego mamy zawierzanie w panstwo ktore nas ochroni, da nam zasilek i podetrze tylek.

Kontrola, koncesje, zakazy, uregulowania, zbedne akty prawne, inwigilacja, wielki brat - za tym optujecie.

Kontrola, kontrolam, kontrola - to was podnieca?

Na szczescie fakty mowia za siebie, tam gdzie jest powszechny dostep do broni tam jest porzadek, nie wymuszony przez autorytarne wladze tylko porzadek wynikajacy z wolnosci. Wolny rynek ne odnosi sie tylko do ekonomii, jak wiadomo prawdziwie wolny rynek sam reguluje ekonomie i robi to 50 razy lepiej niz najlepsi ekonomisci. Podobnie jest z dostepme do broni, naprostsze i najmniej ingerujace metody zawsze sa najlepsze.

PS. Bimi, mam pomysl na rekrutacje na to forum. Zamiast podan w formie postow, powinny byc podania w formie odpowiedzi na pytanie czym jest dla Ciebie wolnosc. Bo widze ze niektorzy nie rozumieja abecadla a chca sie wypowiadac na tematy ktore ich intelektualnie przerastaja. Mysle ze bylaby to doskonala metoda filtrowania ludzi, byloby mniej socjalistow, faszystow, maniakow kontroli i opiekunczej reki wielkiego brata. Proste pytanie natury filozoficznej jako metoda filtrowania. Wiecej nie trzeba by przyjmowac ludzi wartosciowych.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:56, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Wróć lepiej do opowiadania najnowszych filmów rambo... Jak dorośniesz to pogadamy.


Nie wydaje mi się, żeby było o czym. Tacy jak ty, "pożyteczni idioci" (słynne określenie Lenina, nie bierz tego do siebie, nie znamy się, więc nic nie wiesz o moim wieku a ja o twoim IQ, wnioskuję z tylko twojej z nieumiejętności czytania), są wodą na młyn dla totalitarnych pasterzy. Jednak liczby są nieubłagane; w Stanach, tam gdzie dostęp do broni jest swobodny, przestępczość jest niższa niż tam, gdzie są ograniczenia. Z liczbami się nie dyskutuje, choćby nie wiem jak wysublimowaną, lewacką ideologią.
Wieeeeeeeeelki EOT, szkoda mojego czasu.
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisal
Cytat:

To jest stała argumentacja przeciwników kary śmierci - nie ma kary, bo później nie boli. To dlaczego ludzie jednak boją się śmierci?


Ciekawe skad masz takie informacje ze ludzie boja sie kary smierci ja np. nieznam nikogo kto majac do wyboru 25lat Guantanamo albo kula w leb wybral by Guantanamo.
Tam nie masz szans zeby popelnic samobojstwo, no chyba ze jestes w stanie sam sobie odgrysc jezyk i uda sie tobie wykrwawic zanim to zauwaza i cie odratuja. Ale na to bym raczej nie liczyl bo juz byli tacy co probowali i sie im nie udalo.

Malo tego znam sporo motocyklistow na scigaczach ktorzy smierci sie wcale nie boja ale za to maja straszny respekt przed radarem policyjnym.

Wiec przestan opowiadac bajki ze kogos kara smierci odstraszy wrecz przeciwnie powie sobie jak mi sie napad nie uda to najwyzej kula w leb i po problemie.
Zreszta za niemca za nielegalny handel byla kara smierci i tez wszyscy handlowali.
Pozatym z zalozenia przestepca nie bieze pod uwage ze go zlapia tylko ze mu sie uda bo jak by myslal ze go napewno zlapia to by tego nie robil.

A bron w rekach obywateli ma sluzyc do obrony osobistej i wraze koniecznosci wyeliminowania przestepcy na miejscu z gry no i wtedy juz trudno ze go kara za napad ominie.

A jak bede mial na pienku z przyslowiowym Kowalskim to sobie calkiem legalnie kusze kupie za niecale 500 euro taka ja ta np. plus groty mysliwskie
http://www.bogensportwelt.de/Mojave-II-S.....-4-Pfeilen
I ze 100 m bedzie po Kowalskim. Ale jakos nikt z tej taniej i skutecznej broni nie kozysta zeby oodstrzelic sasiada z prostej przyczyny ze ludzie mimo wszystko to nie idioci i sami sie nie powybijaja co by bylo na reke elicie.

Ciekawe nie? takiego cichego zabujce mozna kupic bez problemow a to dlatego ze to sie do obrony w zaden sposob nie nadaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:10, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Rivera, @Imran - spróbujcie odpowiedzieć na zadane przeze mnie wyżej pytanie, dlaczego to "wolnościowe" USA penalizuje posiadanie marihuany, nie stanowiącej żadnego bezpośredniego zagrożenia, w każdym razie mniejsze niż alkohol i papierosy (utajnione wyniki badań WHO), a pozwala na legalne posiadanie śmiercionośnych zabawek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:14, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Imran Zachajew napisał:
goral_ napisał:

Wróć lepiej do opowiadania najnowszych filmów rambo... Jak dorośniesz to pogadamy.


Nie wydaje mi się, żeby było o czym. Tacy jak ty, "pożyteczni idioci" (słynne określenie Lenina, nie bierz tego do siebie, nie znamy się, więc nic nie wiesz o moim wieku a ja o twoim IQ, wnioskuję z tylko twojej z nieumiejętności czytania), są wodą na młyn dla totalitarnych pasterzy. Jednak liczby są nieubłagane; w Stanach, tam gdzie dostęp do broni jest swobodny, przestępczość jest niższa niż tam, gdzie są ograniczenia. Z liczbami się nie dyskutuje, choćby nie wiem jak wysublimowaną, lewacką ideologią.
Wieeeeeeeeelki EOT, szkoda mojego czasu.


Stopień przestępczości nie bierze się z dostępu do broni! Ludzie czy wy nawet tak podstawowych rzeczy nie wiecie?!
Stopień przestępczości zależy od zasobności obywateli danego kraju jak i od aparatu władzy i jej skuteczności.
Posiadanie broni palnej nie ma nic wspólnego z małym czy większym stopniem przestępczości.
I to nie żadna lewacka ideologia, bo największymi lewakami (czyli ludzie dosłownie lewi) są, ci którzy ignorują naukę. A opierają się na krzykaczach rodem z du-PRU lub nałogowymi oglądaczami filmów z rambo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:24, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
@Rivera, @Imran - spróbujcie odpowiedzieć na zadane przeze mnie wyżej pytanie, dlaczego to "wolnościowe" USA penalizuje posiadanie marihuany, nie stanowiącej żadnego bezpośredniego zagrożenia, w każdym razie mniejsze niż alkohol i papierosy (utajnione wyniki badań WHO), a pozwala na legalne posiadanie śmiercionośnych zabawek?


Po pierwsze to tendencja w Stanach jest taka ze coraz wiecej stanow wprowadza gun control. A to ze jeszcze jest czastka takich ktore zezwalaja, to pozostalosc po drugiej poprawce do amerykanskiej konstytucji, ktora byla najwspanialsza konstytucja w historii, no wlasnie byla bo teraz jest niczym papier toaletowy dla elit rzadzacych tym krajem. W tej chwili prowadzona jest wojna przeciwko drugiej poprawce.

I kto ci do diaksa powiedzial ze USA jest wolnosciowe? Takiej bzdury nie slyszalem od lat.
Jedyna pozsotaloscia wolnosci w Stanach, powtarzam, JEDYNA, jest fakt ze druga poprawka do konstytucji gdzieniegdzie jeszcze istnieje. Kiedy i ja zlikwiduja w calym kraju, wtedy moga spokojnie wprowadzic Stan Wojenny, Martial Law i wszystko czego sabie zapragna.

Co do marihuany i jej braku legalnosci w USA, kluczem do zrozumienia tego jest to ze nielegalna maryska to zrodlo nieograniczonego dochodu dla sluzb specjalnych *(CIA, DEA), ktore zajmuja sie na gorze, dystrybucja narkotykow w Stanach. Biora kokosy dla siebie zamiast dac na tym zarobic zwyklym ludziom. No i wplywa to na wzrost przestepczosci. Wszystko czego sie zakazuje, wplywa na wzrost przestepoczsoci, stara i sprawdzona formula.

Najlepszy i dziecinnie prosty przyklad - co bylo w latach 20 w Stanach za czasow prohibicji? Ano mafia panoszyla sie niczym pany, bo znalezli interes w poistaci m.in. zakazanego alkohoholu i na tym zbijali z poczatku kapital, na fali prohibicji powstali. I za pomoca NIELEGALNEJ broni terroryzowali miasta.

Jesli ktos nie zauwaza prostej analogii, ze legalizacja doprowadza to umniejszenia problemu, a nie na odwrot, to jest slepy albo widziec nie chce.

Zreszta jednym z naczelnych hasel elit NWO jest Gun Control, wiec w tej chwili osoby wypowiadajace sie za tymi zbrodniczymi i antywolnosciowymi regulacjami sa agentami Nowego Porzadku. Koniec kropka, z socjalistami depczacymi po wolnosci dalej dyskutowac nie bede.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:28, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rivera napisał:
To ty nic nie rozumiesz, nie rozumiesz pojecia wolnosc. Jesli ktos nie rozumie czym jest wolnosc to nie pownien nigdy zajmowac stanowisk w administracji panstwoej, i tego sobie i wszystkim zycze zebys nigdy nie byl na takim stanowisku. I twoja argumentacja jest wiecej niz zalosna, to najglupsza wypowiedz jaka widzialem w historii tego forum.


Podałeś choć jeden JEDEN sensowny argument którego nie da się obalić za rozdaniem broni?
Nauczyli cię, że jak już nic nie można argumentami podeprzeć to najlepiej zwyzywać... od komuchów, lewaków, cyklistów, marsian... coś pominąłem?

Cytat:

W Szwajcarii kazdy mezczyzna musi miec bron, i w tej chwili ci powiem ze to jedyny kraj oprocz Norwegii w ktorym bym chcial zyc. Niemal zerowa przestepczosc, i jak ktos komus zajedzie droge to nikt jakos nie wyskakuje z auta i nie uzywa spluwy.


Szwajcaria to nie Polska! To po pierwsze, po drugie dlaczego w UK Policja nie nosi broni?

Cytat:

Wiecie co jest przyczyna tego ze sami przez stulecia dalismy sie mamic przez polityczne doktryny antywolnosciowe i w ostatecznosci one niszcza nasze panstwa krok po kroku? Brak wiary w czlowieka. Zamiast tego mamy zawierzanie w panstwo ktore nas ochroni, da nam zasilek i podetrze tylek.


Dałeś się ślicznie zmanipulować... Jednocześnie twoi ulubieńcy (jak sadzę to dUPR) chętnie wspomagają prywatne banki twoimi pieniędzmi, mamiąc cię, że prywatne lepsze, broń każdemu... i dlatego jest źle, że nie ma każdy w domu broni. A ty jak ta ćma lecisz do świecy, bo tak fajnie mówią i wskazują dlaczego tak jest. Ale nie przydzie ci do głowy zapytać: na pewno?

Cytat:

Kontrola, koncesje, zakazy, uregulowania, zbedne akty prawne, inwigilacja, wielki brat - za tym optujecie.

Kontrola, kontrolam, kontrola - to was podnieca?


Ciebie to podnieca a nawet tego nie widzisz.

Cytat:

Na szczescie fakty mowia za siebie, tam gdzie jest powszechny dostep do broni tam jest porzadek, nie wymuszony przez autorytarne wladze tylko porzadek wynikajacy z wolnosci.


Masz na myśli patriot act? Czy o takiej wolności piszesz? Masz na myśli wolność Irakijczyków czy Afgańczyków bo się pogubiłem... Podsłuchy bez zezwoleń to czy to jest ta wymarzona wolność ze spluwą przy pasie?
I napisz wreszcie te fakty - proszę!

Cytat:

Wolny rynek ne odnosi sie tylko do ekonomii, jak wiadomo prawdziwie wolny rynek sam reguluje ekonomie i robi to 50 razy lepiej niz najlepsi ekonomisci. Podobnie jest z dostepme do broni, naprostsze i najmniej ingerujace metody zawsze sa najlepsze.


Podaj choć jedno państwo na świecie gdzie jest wolny rynek! Jedno jedyne! Jak nie znajdziesz to sam się zastanów dlaczego nie ma!

I na koniec: pamiętaj, komunizm, socjalizm, kapitalizm, neoliberalizm to są zbliżone systemy, różnią się jedynie sposobem dystrybucji dóbr wytworzonych, i choć bym nie wiem ile być spluw miał przy pasku tego nie zmienisz...
Powiedz to następnym razem swoim "guru" z dUPRu.
Dorośniesz to zrozumiesz, albo poczytaj trochę Marksa, on wyraźnie o tym pisze i to nawet bardzo zrozumiałym językiem. Nie sugeruj się nazwiskiem które zarówno komuniści opluli jak i kapitaliści wolą o nim nie wspominać. SAM PRZECZYTAJ nie daj sobie narzucać opinii innych! Na tym polega wolność i bycie wolnym a nie na ganie przy pasku! Wolność to nauka, masz możliwość własnej oceny, weryfikacji tego kto coś powie. Nie musisz się ze mną zgadzać w żadnej sprawie, ale zrób to z własnej drogi a nie narzuconych ideologi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Imran Zachajew




Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 104
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:38, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy_Rider napisał:
@Rivera, @Imran - spróbujcie odpowiedzieć na zadane przeze mnie wyżej pytanie, dlaczego to "wolnościowe" USA penalizuje posiadanie marihuany, nie stanowiącej żadnego bezpośredniego zagrożenia, w każdym razie mniejsze niż alkohol i papierosy (utajnione wyniki badań WHO), a pozwala na legalne posiadanie śmiercionośnych zabawek?


Mały wyjątek od EOTA specjalnie dla Easy_Rider - zobacz co się dzieje w Holandii, gdzie właśnie zakazują teraz sprzedaży grzybków halucynogennych (nie wiem, czy grzybki wiedzą, że rosną po lasach nielegalnie, może specjalni kuratorzy społeczni powinni im to wytłumaczyć). Dzieje się tak, bo jakaś laska rzuciła się z mostu, z tym, że nie udowodniono związku pomiędzy jej stanem psychicznym a spożyciem grzybków. Paradoks nie? Więc nie ma sensu zadawać takich pytań, bo władzuchna kieruje się własną pseudo-logiką i realizuje własne interesy. Ze Stanami sytuacja wygląda tak, że nie można jednym posunięciem odebrać broni, więc wprowadza się to powoli, krok po kroku. Póki co broń jest jeszcze dostępna a w niektórych stanach był nawet (nie wiem czy jeszcze jest) NAKAZ jej posiadania. Tam przestępczość była relatywnie najniższa.
Druga sprawa. Może razić śmiercionośność broni, to rzeczywiście straszne. Osobiście znam ludzi którzy potrafiliby zabić długopisem czy krzesłem (instruktorzy sztuk walki). Broń jest często jedyną szansą dla ludzi którzy nie umieją walczyć wręcz. Szczególnie dla kobiet.
Ale dla ideologicznie zaślepionych to nie jest argument. Oni widzą w broni tylko śmiercionośne narzędzie. W ich świecie każdy jest potencjalnym przestępcą albo debilem.
_________________
"Prawda jest kwestią formy" - Oskar Wilde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:39, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje trzy grosze

jak kupię sobie gana, to go na pewno użyję, wcześniej czy później
jak nie będzie sytuacji, w której będę mógł go użyc, to sam ją sprowokuję(nie jestem psychopatą, tylko wiem, że jeśli ktoś nie miał do czynienia z bronią, to w przypadku kiedy ją posiądzie zacznie ona determinować jego postępowanie)
jak kupuję sobie gana, to wiąże mnie zajebista odpowiedzialność, z której mogę sobie zdać sprawę kiedy już będzie za późno, wtedy będę żałował, że gana posiadłem
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:48, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@goral_ napisal
Cytat:
Stopień przestępczości nie bierze się z dostępu do broni! Ludzie czy wy nawet tak podstawowych rzeczy nie wiecie?!
Stopień przestępczości zależy od zasobności obywateli danego kraju jak i od aparatu władzy i jej skuteczności.
Posiadanie broni palnej nie ma nic wspólnego z małym czy większym stopniem przestępczości.
I to nie żadna lewacka ideologia, bo największymi lewakami (czyli ludzie dosłownie lewi) są, ci którzy ignorują naukę. A opierają się na krzykaczach rodem z du-PRU lub nałogowymi oglądaczami filmów z rambo.


To znaczy wedlug ciebie ze biedni maja sie dac wystrzelac jak kaczki.
Podoba sie tobie takie cos jak w ameryce poludniowej gdzie uzbrojone po zeby bandy strzelaja do biednych ludzi ze slamsow jak do kaczek?

No bo przeciez bandyta nie potrzebuje pozwolenia na bron bo jest bandyta a zwykly obywatel niech zdycha bo tyle sie tego namnozylo ostatnio 6,6 miliarda stanowczo za duzo.
To sie tobie podoba nie?
Nie zycze tobie byc na miejscu tych biednych zastraszonych ludzi.
Jak by ci gwalcili zone i corke na twoich oczach a ty bys mial do obrony jedynie noz kucheny to bys inaczej gadal.
A jak zeczywiscie bedzie kryzys gorszy jak w 1929 to mozeny wszyscy zyc wlasnie w takim swiecie jaki w tej chwili tylko w niektorych regionach panuje.
I wtedy bardzo bym sobie zyczyl zeby moj kazdy sasiad mial kalacha pod lozkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:02, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:
@goral_ napisal
Cytat:
Stopień przestępczości nie bierze się z dostępu do broni! Ludzie czy wy nawet tak podstawowych rzeczy nie wiecie?!
Stopień przestępczości zależy od zasobności obywateli danego kraju jak i od aparatu władzy i jej skuteczności.
Posiadanie broni palnej nie ma nic wspólnego z małym czy większym stopniem przestępczości.
I to nie żadna lewacka ideologia, bo największymi lewakami (czyli ludzie dosłownie lewi) są, ci którzy ignorują naukę. A opierają się na krzykaczach rodem z du-PRU lub nałogowymi oglądaczami filmów z rambo.


To znaczy wedlug ciebie ze biedni maja sie dac wystrzelac jak kaczki.
Podoba sie tobie takie cos jak w ameryce poludniowej gdzie uzbrojone po zeby bandy strzelaja do biednych ludzi ze slamsow jak do kaczek?


Absolutnie! Żadna bieda mi się nie podoba.
A zastanowiło cie skąd wzięły się te bandy, kto je finansuje i kto je zasila?
Z każdej takiej wioski 16-sto, 17-latkowie się do band przyłączają bo mają dość biedy, a banda daje poczucie bycia kimś. Zastanów się skąd bandy się wzięły i jakie mają cele.
Jeśli rządy tych państw dały by tym biednym ludziom możliwości rozwoju - to bandy przestaną mieć sens bytu. Bo przede wszystkim banda musi mieć swoich członków, a jeśli nikt do nich nie dołączy to i największy herszt bandy sam nic nie zrobi.
Zrozumcie ludzie, przestępczość to odzwierciedlenie zasobności społeczeństwa.
Tu jak napisałeś idealnym przykładem jest Ameryka łacińska.

Cytat:

No bo przeciez bandyta nie potrzebuje pozwolenia na bron bo jest bandyta a zwykly obywatel niech zdycha bo tyle sie tego namnozylo ostatnio 6,6 miliarda stanowczo za duzo.
To sie tobie podoba nie?


Patrz wyżej.

Cytat:

Nie zycze tobie byc na miejscu tych biednych zastraszonych ludzi.
Jak by ci gwalcili zone i corke na twoich oczach a ty bys mial do obrony jedynie noz kucheny to bys inaczej gadal.


Być może dzięki temu by przeżyły. Jak bym wyskoczył z ganem, prawdopodobnie zabił bym jednego, ale reszta zabiła by mnie, córkę i żonę. Wspaniały wynik - prawda?

Cytat:

A jak zeczywiscie bedzie kryzys gorszy jak w 1929 to mozeny wszyscy zyc wlasnie w takim swiecie jaki w tej chwili tylko w niektorych regionach panuje.
I wtedy bardzo bym sobie zyczyl zeby moj kazdy sasiad mial kalacha pod lozkiem.


A nie lepiej od razu wrócić do dżungli i jaskiń? Może zamiast patrzeć na drugiego wilkiem znaleźć faktycznych przestępców w postaci polityków? Masz do tego prawo by go skreślić!
Czy nie na tym ma polegać "wasza" demokracja? Po co więc wybieracie polityków którzy was okradają?
Czy możesz mi zagwarantować, że w momencie jak każdy będzie mieć broń nie dojdzie do takiej sytuacji, ze wkurwiony kierowca zastrzeli drugiego który popełnił błąd na drodze?
Czy wkurwiony obywatel po pracy nie sięgnie po bron po 1000 ostrzeżeniach i nawoływaniach by gówniarzeria przestała się wydzierać przed jego oknem?
Zrozum, życia nie da się wrócić!
Można być w danej chwili w bardzo złej kondycji psychicznej i spowodować tragedie!
Wolę zabronić dostępu do broni niż jeden taki przypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:31, 14 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Absolutnie! Żadna bieda mi się nie podoba.
A zastanowiło cie skąd wzięły się te bandy, kto je finansuje i kto je zasila?
Z każdej takiej wioski 16-sto, 17-latkowie się do band przyłączają bo mają dość biedy, a banda daje poczucie bycia kimś. Zastanów się skąd bandy się wzięły i jakie mają cele.
Jeśli rządy tych państw dały by tym biednym ludziom możliwości rozwoju - to bandy przestaną mieć sens bytu. Bo przede wszystkim banda musi mieć swoich członków, a jeśli nikt do nich nie dołączy to i największy herszt bandy sam nic nie zrobi.
Zrozumcie ludzie, przestępczość to odzwierciedlenie zasobności społeczeństwa.
Tu jak napisałeś idealnym przykładem jest Ameryka łacińska.


Prawda jest niestety taka ze elity daza do tego zeby tak bylo na calym swiecie w skali laboratoryjnej juz im sie sprawdzilo ze to dziala.



Cytat:
Być może dzięki temu by przeżyły. Jak bym wyskoczył z ganem, prawdopodobnie zabił bym jednego, ale reszta zabiła by mnie, córkę i żonę. Wspaniały wynik - prawda?


Jak by tobie pomoglo kilku uzbrojonych w kalachy sasiadwow bo by wiedzieli ze w raze potrzeby moga na ciebie liczyc to by mogl byc calkiem inny wynik.


Cytat:
Czy wkurwiony obywatel po pracy nie sięgnie po bron po 1000 ostrzeżeniach i nawoływaniach by gówniarzeria przestała się wydzierać przed jego oknem?
Zrozum, życia nie da się wrócić!
Można być w danej chwili w bardzo złej kondycji psychicznej i spowodować tragedie!
Wolę zabronić dostępu do broni niż jeden taki przypadek.


No i jak bedzie chcial to sobie kusze kupi i zrobi pozadek po cichu.
Ale jakims dziwnym trafem nikt tego nie robi ciekawe dlaczego?

A zobacz ten modej jeszcze tanszy a napewno skuteczny Wink
http://www.bogensportwelt.de/CHEETAH-AC-.....-Tragegurt

Ja zycze sobie i wszystki innym zycia w swiecie bez borni ale wiem ze to jest utopia niestety. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:07, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Manix - to była tylko taka moja dygresja, jeżeli chcesz podyskutować o karze śmierci, to zapraszam do tematu http://prawda2.info/viewtopic.php?t=2377&start=25.

@Rivera, @Imran - gun control jest stopniowo wprowadzane od niedawna, natomiast przez całe dziesiątki lat broń była dostępna bez problemów, a jednocześnie w latach 50. za handel marihuaną można było dostać nawet dożywocie. Zgadzam się, że penalizacja marihuany była spowodowana wykluczeniem konkurencji dla CIA. Natomiast do do poczucia wolności związanego z posiadaniem broni - uważam, że jest ono dość umowne i iluzoryczne. Nie jest możliwe, aby posiadacze broni małokalibrowej, kupionej na użytek indywidualny, mogli - w razie zamieszek wewnętrznych - w realny sposób zagrozić armii lub oddziałom paramilitarnym. Zresztą, w historii USA chyba nie było takiego przypadku, aby tamtejsi mieszkańcy skrzyknęli się i poszli na Biały Dom z pistoletami i karabinami? Tym bardziej nie należy tego oczekiwać dzisiaj. To, że tamtejsza władza chce kontroli posiadanej broni - to już jest posunięcie na fali postępującego lęku władzy przed własnym społeczeństwem i dokładnie wpisuje się w charakter totalitrano-faszystowskich przemian, jakie tam postępują.

Mówiąc o ewentualnym użyciu broni wobec napastnika, zakłada się jakby domyślnie sytuację optymalną dla napadniętego - brak bezpośredniego kontaktu fizycznego z napastnikiem, brak w pobliżu osób postronnych oraz czas niezbędny na wyciągnięcie broni. Ale rzeczywistość nie jest tak łaskawa. Napaść może nastąpić w miejscu zatłoczonym, gdzie nie można ryzykować zabicia lub zranienia osoby postronnej, napastnik może obezwładnić napadniętego od tyłu, co - przynajmniej w przypadku kobiet - nie daje szans na użycie broni znajdującej się zapewne w torebce.

Pojawia się jeszcze taka wątpliwość - jeżeli chodzi tylko o obronę, to po co w tym celu musi być użyta broń "ostra"? Czy chodzi o to, że napastnika trzeba od razu zabić? Przecież istnieje broń gazowa, pojemniki z gazem paraliżującym i wreszcie paralizatory elektryczne. Tego rodzaju akcesoria, które można kupić nawet w Polsce bez zezwolenia, są w takich sytuacjach zupełnie wystarczające.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:58, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@Manix - to była tylko taka moja dygresja, jeżeli chcesz podyskutować o karze śmierci, to zapraszam do tematu viewtopic.php?t=2377&start=25.

Nie niemam zamiaru na ten temat dyskutowac bo uwazam ze to by bylo bez sesu z tego prostego powodu ze dla kazdego smierc oznacza co inego i z mojego punktu widzenia kara smierci oznacza ulaskawienie przez smierc. Ja bym takiemu ktory na najwysza kare zasluguje nie pozwolil tak szybko umrzec.

Twoja mapa rzeczywistosci jest inna niz moja wiec wcale nie musi oznaczac ze ty to tak samo widzisz jak ja i ja to szanuje.

Jak @goral_ slusznie zauwazyl przestepczosc rosnie z biedy i braku perspektyw i niczego bardziej nie pragne dla nas wszystkich a szczegolnie dla mojej 2,1/2 rocznej coreczki jak szczesliwego swiata bez broni i zbrodni.
Niestety elity zadzace zycza sobie dla nas cos inego.

I z dostepem do broni jest podobnie jak z dostepem do uzadzen alarmowych np.
w niemczech prawie zaden samochod niema alarmu a w polsce prawie kazdy samochod ma alarm.
Wynika to z zagrozenia.
I to samo wydaje mi sie bylo by z bronia gdyby byla ogolnie dostepna w momecie gdy ludzie nie czuli by sie zagrozeni nie kupowali by broni bo niby po co wazne ze by mieli taka swiadomosc ze jak beda potrzebowac to moga sobie kupic, no moze poza jakimis fanatykami broni ktorzy w zasadzie sa i tak nie szkodliwi bo maja jakies tam kompleksy niszosci i jak maja gnata to im wystarcza i czuja sie lepiej.


Niestety w niepewnych czasach ogarniczajac dostep do broni zabiera sie mozliwosc przecietnemu czlowiekowi do obrony osobistej.
A tagze zbrojnego przeciwstawienia sie wladzy totalitarnej.
Bo latwiej jest zdobyc cieszki sprzet wojskowy przy pomoc broni maszynowej jak przy pomocy kamieni.

Niestety w nie tak dalekej przeszlosci mozna bylo zobaczyc do jakich strasznych zeczy sa zdolni ludzie ktorzy czuja sie bezkarni.
Tutaj kilka tortur upowcow ktorzy dopuszczali sie tego na terenie polski

Cytat:
1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki gtowy.

2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).

3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.

4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.

5. Wyrzynanie na czole „orła".

6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.

7. Wyłupywanie jednego oka.

8. Wybieranie dwoje oczu.

9. Obcinanie nosa.

10. Obcinanie jednego ucha.

12.Obrzynanie obydwu uszu.

13. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.

14. Obrzynanie warg.

15. Obcinanie języka.

16. Podrzynanie gardła.

17. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.

18. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.

19. Wybijanie zębów.

20. Łamanie szczęki.

21. Rozrywanie ust od ucha do ucha.

22. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.

23. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.

24. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

25. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.

26. Skręcanie głowy do tyłu.

27. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.

28. Obcinanie głowy sierpem.

29. Obcinanie głowy kosą.

30. Odrąbywanie głowy siekierą.

31. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.

32. Zadawanie ran kłutych w głowie.

33. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.

34. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.

35. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.

36. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.

37. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.

38. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.

39. Obcinanie kobietom piersi sierpem.

40. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.

41. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.

42. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.

43. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.

44. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.

45. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.

46. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.

47. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrząteku-kipiącej wody.

48. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.

49. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do wnętrza potłuczonego szkła.

50. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.

51. Wkładanie do pochwy - vagina rozżarzonego żelaza.

52. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.

53. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie aż do gardła, na wylot.

54. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.

55. Wieszanie ofiar za wnętrzności.

56. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.

57. Wkładanie do analu szklanej butelki i jej stłuczenie.

58. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi wnętrznościami.

59. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.

60. Odrąbywanie siekierą obydwóch rąk.

61. Przebijanie dłoni nożem.

62. Obcinanie palców u ręki nożem.

63. Obcinanie dłoni.

64. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.

65. Odrąbywanie pięty.

66. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.

67. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.

68. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.

69. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.

70. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.

71. Obcinanie piłą obie nogi.

72. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.

73. Przybijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.

74. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.

75. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio głową do podłogi.

76. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.

77. Rąbanie siekierą całego tułowia na części.

78. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.

79. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.

80. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.

81. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.

82. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.

83. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.

84. Łamanie stawów nóg dziecka.

85. Łamanie stawów rąk dziecka.

86. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na niego różnych szmat.

87. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.

88. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.

89. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.

90. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.

91. Wbijanie dziecka na pal.

92. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią przez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.

93. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.

94. Wieszanie na drzewie głową do góry.

95. Wieszanie na drzewie nogami do góry.

96. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.

97. Zrzucanie w dół ze skały.

98. Topienie w rzece.

99. Topienie przez wrzucenie do głębinowej studni.

100. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.

101. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.

102. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.

103. Wbijanie koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.

104. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.

105. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.

106. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyi, zwanym arkanem.

107. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.

108. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.

109. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.

110. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.

111. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszego dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka, przywiązano nogę dziecka najmłodszego.

112. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.

113. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.

114. Ściskanie razem dwie ofiary drutem kolczastym.

115. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.

116. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwania bólu i cierpienia.

117. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.

118. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.

119. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.

120. Rozrywanie tułowia na wpół przez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.

121. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.

122. Podpalanie ofiary oblanej uprzednio naftą.

123. Okładanie ofiary dookoła słomą-snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób pochodnię Nerona.

124. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.

125. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.

126. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.

127. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.

128. Wieszanie na kolczastym drucie.

129. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.

130. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w me nożami.

131. Wiązanie - skuwanie rąk drutem kolczastym.

132. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.

133. Przybijanie rąk do progu mieszkania.

134. Przebijanie kołami dzieci na wylot.

135. Wleczenie ciała po ziemi, za nogi związane sznurem.

136. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego rosnącego drzewa przydrożnego, tworząc w ten sposób tzw. „wianuszki".

Wymienione wyżej metody tortur i okrucieństw stanowią tylko przykłady i nie obejmują pełnego zbioru, stosowanych przez terrorystów OUN-UPA metod pozbawiania życia - polskich dzieci, kobiet i mężczyzn w męczarniach. Pomysłowość tortur była nagradzana. Sprawcy tortur i okrucieństw - tj. terroryści OUN-UPA - urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na „siedząco" pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne „pośmiewisko". Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem - „Polska od morza do morza". Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy - kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku..."


@goral_ sorry to tyle na temat ze moze by przezyly.

Ja mialam szczescie zyc ponad 40 lat we wspanialych czasach pokoju no moze za komuny dostatku nie bylo ale za to bylo bezpiecznie.
A teraz wydaje sie byc koniec tej sielanki i tak jak przedtem nawet o tym nie myslalem to teraz bym sie czul bezpieczniej majac w domu kalacha i wiadro amunicji.
Niestety historia lubi sie powtarzac a ludzie potrafia byc potworni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:21, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:


@goral_ sorry to tyle na temat ze moze by przezyly.


I nic ty byś nie zrobił ani żadna pomoc sąsiedzka. Jak przyjdzie 10 bandziorów uzbrojonych to wierz lub nie ale każdy się pochowa w piwnicy.
Podczas II wojny światowej, niejednokrotnie partyzanci byli naocznymi świadkami pacyfikacji wiosek, lub częściowej pacyfikacji - mimo, to nie ruszali z odsieczą...

Cytat:

Ja mialam szczescie zyc ponad 40 lat we wspanialych czasach pokoju no moze za komuny dostatku nie bylo ale za to bylo bezpiecznie.


Nie tylko ty Wink

Cytat:

A teraz wydaje sie byc koniec tej sielanki i tak jak przedtem nawet o tym nie myslalem to teraz bym sie czul bezpieczniej majac w domu kalacha i wiadro amunicji.
Niestety historia lubi sie powtarzac a ludzie potrafia byc potworni


Zrozum, ludzie w Polsce nie są gotowi na posiadanie broni. Ty swojego kałacha schowasz do piwnicy pod stertą starych słoików, by był na czarną godzinę.
Ale 80% weźmie gana ze sobą na ulice - czy o tragedie trudno?
Polacy są skłóceni, poróżnieni - ktoś za to jak sadzę odpowiada i komuś było to na rękę.
Co się podziało z Solidarnością? Tą ludzką. Nie ma, skończyła się, sprzedana, sprywatyzowana.
Każdy patrzy by choć o jeden krok być lepszym od drugiego, wyśmiewamy sąsiadów i cieszymy się, że to jemu noga się poślizgnęła nazywając go dumnie "nieudacznikiem", "nierobem", "komuchem". Bo to daje nam poczucie bycia lepszym.
Dlatego uważam, że Polacy to jedna z ostatnich nacji która mogła by mieć broń bez ograniczeń.
Podparłem to kilkoma przykładami o których większość nawet nie zahaczyła, tak jak ta prosta scenka z ulicy, ile jest przemocy bez broni na drodze w Polsce to chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Aż strach pomyśleć jak by ci krewcy kierowcy mieli broń... a na pewno by wozili ze sobą.
Piszesz o Niemczech i braku autoalarmów, myślisz, że w UK jest inaczej? Ba tu policja broni nie nosi - wyobrażasz sobie to? Jak maja podejrzenie, ze delikwent może być uzbrojony to wysyła się specjalna brygadę (często są to ci sami policjanci) ubrani na czarno i zupełnie się odróżniają (kominiarek nie nosząSmile) każda akcja poprzedzona jest okrzykiem "armed police! armed police!, armed police!" dopiero potem wkraczają do akcji jak to nie przyniesie skutku, w 90% to wystarcza.
A co do samochodu to zdarzyło mi się nie raz nie zamknąć samochodu...i co? i nic. Jak stał tak stał. Owszem są miejsca mniej bezpieczne, tak samo jak i w Niemczech. Kiedyś zostawiłem kamerę na ławce w zamku, kamera - pal cię licho kupie nową, ale kasetka z filmem bezcenna... I co, i w głośnikach poszedł komunikat, że znaleziono kamerę do odbioru w recepcji... Nikt się nie połakomił na rocznego złomka;) inna kultura, inne wychowanie. Z tego co mówią znajomi, jeszcze w późnych latach 70-siątych mało kto zamykał drzwi na klucz. Owszem robi się coraz gorzej, ale moim zdaniem to efekt celowych działań - wzrasta przestępczość ludzie chętnie zgodzą się na większą kontrole ich samych... Nie dotyczy to Polski, bo w Polsce przede wszystkim chodziło o rozbicie narodu, o udupienie Solidarności. Wiadomo było, że jak naród zjednoczony to niebezpieczny a rozdrobniony jest słaby. Napuszcza się "miastowych" na rolników, robotników na inteligencję, inteligencję na rolników i tak każdego z każdym. A władza robi dokładnie to co MFW chce przy ogólnej uciesze gawiedzi. Bo jak jesteś przeciw prywatyzacji to na 100% jesteś komuchem. Mam nadzieję, że się teraz jaśniej wypowiedziałem.
Odnośnie jeszcze porównania UK z Polską, wiesz, tu człowieka traktuje się po ludzku, w Polsce jesteś traktowany przedmiotowo. Choć przyznaję, że widać zmiany na gorsze (w UK) niestety.

Na koniec mała uwaga do Rivera
Napisałem ci, że sam chcesz być pod kontrolą i żyć w dyktacie, nie wiem, czy limit ci się skończył ale napiszę ci dlaczego tak powiedziałem.
Piszesz o Szwajcarii, że tam jest obowiązkiem posiadanie broni (tego to nie wiem, sprawdzę później) a sam uważasz się za człowieka ceniącego wolność.. więc albo OBOWIĄZEK i nakaz albo wolna wola!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:19, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ ja ciebie w brew pozorom bardzo dobrze rozumiem dla ciebie posadanie broni poprostu nie jest sprawa normalna tak byles nauczony o dziecka ja do niedawna bylem tez tego samego zdania i uwazalem ze kazdy wypadek z bronia jest o jeden za duzo.
I do tej pory niczego bardziej nie pragne niz swiata bez broni i zbrodni.
Ale to tylko moje pobozne zyczenie a swiat jest taki jaki jest.

Zatanow sie nad jednym:
Czy ciezarowka potocznie zwana tirem jest dla ciebie czms normalnym?
Widzisz bo dlamnie jest.
Przywoza towary do sklepow jedzenie paliwo wszystko wiec sa potrzebne.
Mimo wszystko gina pod kolami tych pojazdow rocznie setki ludzi.
I mnie moze tez to spotkac albo kogos z mojej rodziny, jednak mimo wszystko nie bede przeciwko temu protestowal bo to ryzyko wliczam w koszy zycia w tym spoleczenstwie.
A zaloze sie jak bym nieznal tego typu pojazdow i nigdy nie slyszal o istnieniu czegos takiego to bym pierwszy protestowal przeciwko dopuszczeniu czegos takiego do ruchu jak by mi ktos powiedzial ze po miescie beda pedzic pojazdy o masie 40t z szybkoscia 50 km/h.
powiedzal bym zaraz ze wytarczy ze sie ten tam w srodku na chwile sie zagapi i juz porozjezdza ludzi na chodniku przeciez wystarczy ze kichnie a juz wyladuje na poboczu.
A jak komus odbije i bedzie chcial swoja frusracje na inych waladowac to w przeciagu paru minut moze porozjezdzac dziesatki ludzi spokojnie oczekujacych na przystankach np.
Ale jakos tego nikt nie robi specjalnie no moze poza zdesperowanymi palestynczykami w Izraelu.

Moze wiec jednak wiecej wiary w przecietnego czlowieka.

Bo jak historia uczy nalwieksze zagozenie dala spoleczenstwa stanowila zwasze elita zadzaca a nie jednosta X.

A tu tylko przypadek nie zamiezone dzialanie a juz 8 ofiar smiertelnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:09, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z przykładów z rodziny
Brat mojej babci mieszkał w czasie wojny na Podolu wśród Ukraińców.
Pewnego dnia sąsiedzi przyszli do niego i ostrzegli go , że mogą do wsi wtargnąć w nocy banderowcy i go zamordować.
Przynieśli mu karabin i kazali w razie napadu strzelać, a oni jak usłyszą to przybiegną go ratować.
Przeżył wojne , choć zaliczył wczasy w Kazachstanie.




Podoba mi się poprzedni post.
Dla mnie Tir z antenka CB poruszający sie przez teren zabudowany z stała szybkością 90km/h kierowany przez niedospanego kierowcę jest groźniejszy niż pistolet , czy strzelba.

Znacznie łatwiej jest zabić samochodem niż pistoletem.

Proszę popatrzeć np na samochody terenowe z orurowaniem z przodu.

To bardzo groźna broń!

Zdałem sobie sprawę z tego dopiero jak zamierzałem wyposażyć swoją terenówkę w taką zabójczą broń, Pieszy ma prawie zerowe szanse już przy niskich nawet prędkościach.
Wynalazek ten przyszedł z Australii.
Używano go tam do zabijania kangurów wpadających na samochód. U nas używa sie tego do walki z pieszymi, zresztą zgodnie z prawem , pod warunkiem , że orurowanie ma homologację.

Z praw fizyki o obliczania energii ewentualnego zderzenia wynika , ze samochody, aby szanse były równe powinny poruszać sie z szybkością zależna od jego masy.
Inm cięższy tym mniejsza prędkość.

Europosła Adwenta trafił kierowca samochodem ciężarowym z kierownicą po prawej stronie , na łysych , oponach z wyrwanym tachometrem i pod wpływem amfetaminy. Zawodowy kierowca mający 7 letni staż jako kierowca w wojsku. Zjechał na jego pas ruchu specjalnie.

Adwent przed śmiercią zdążył powiedzieć:


"To nie był przypadek!"

Dostał za to zabójstwo wyjątkowo niski wymiar kary, jako nagrodę za nie ujawnienie zleceniodawców.

Co na to nasz goral_

Europosła Adwenta poznałem jak jeszcze mieszkał w Strasburgu.
Już wówczas obawiał sie , ze ujawniając politykę niemiecką boi się, że jak go namierzą to go zabiją. Ale nasz wymiar sprawiedliwości orzekł , że był to wypadek.
Nasz kontrwywiad, też bierze pieniądze za darmo!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:52, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix, JerzyS
Co ja na to?
Ano dalej dokładnie to samo. Dostęp do broni palnej jeszcze bardziej pogorszy te statystyki.
To, że TIR y rozjeżdżają nasze miasta i miejscowości to nie ich wina, ale po cześć i nasza. Bo my chcemy mieć towary w sklepach i koniec. Po części jest to nasza, bo jesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym które nie wyobraża sobie, by czegoś mogło w sklepie nie być, jak mieli byśmy bron to kierownikowi sklepu nawet CKM by nie pomógł, nie mówiąc o ekspedientkach czy karierkach...
A odpowiedzialny za to jest rzad! Dlaczego od nieomal 20 lat w Polsce wybierani są złodzieje którzy NIC NIE ROBIĄ a jedynie prywatyzują i sprzedają? Czy nie przyszło wam do głowy zagłosować na kogoś innego? To jest fenomen! W Polsce każdy kto chce coś zmienić i zrobić nazywany jest populistą ale od 20 lat tylko się rozkrada i nic nie robi a to jest OK!
Top rząd ma zasrany obowiązek wybudować autostrady, to rząd ma zasrany obowiązek rozwiązać sprawę Tiry na tory - no ale sprzedano koleje przy uciesze społeczeństwa, teraz prywatna kolej sobie tak liczy, że tiry na tory nie pojadą bo będzie za drogo. Sprzedają autostrady (znaczy te namiastki autostrad) prywatyzacja, prywatyzacja... Jak rząd sprzeda szpitale i pocztę wówczas dopiero będzie potrzeba broni w każdym domu...
Zrozumcie, tak długo jak PO i PiS plus SLD, PSL I RESZTA BĘDZIE U WŁADZY TAK DŁUGO NIC SIĘ NIE ZMIENI.
To, że Polacy chcą mieć broń wynika z frustracji, bo przestępczość ta drobna najbardziej uciążliwa, wzrasta a rząd co...? a rząd gówno, policja jest od wożenia ministrów i dostarczania wieś maków pani minister, ewentualnie od pałowania pseudo lub nie pseudo kibiców. Zaczajenia się w krzakach przy drodze i oczywiście największe sukcesy Polskiej policji to naloty na pryszczatych małolatów którzy właśnie ciągli najnowszą mp3-kę.... tym zajmuje się policja. Już są głosy by i policję sprywatyzować...
Otwórzcie oczy, i wyjdzie zza ramek jakę dostarcza wam TV, posiadanie broni nie rozwiąże, żadnego problemu a jedynie go pogłębi.
Ja się wcale nie dziwię takiemu poparciu wśród polaków chcących mieć broń, to wynika z frustracji, ze złości, że jest tak jak jest a nie lepiej i w pewnym sensie z bezsilności na władze. Ale nie tedy droga, zamieńcie tą frustrację z chęci posiadania gana na wypierdolenie realnych złodziei z kraju!
W latach 80-siątych za posiadanie broni groziła surowa kara, mimo to po pierwsze było bezpieczniej (jak zauważyłeś Manix) a po drugie nie przeszkodziło to by Solidarność obaliła rządy nie mając broni palnej.
Polskie społeczeństwo nie jest gotowe na posiadanie broni! Skoro na drodze nie potrafi się zachować i dochodzi do takich przypadków idiotyzmu i braku wyobraźni to aż strach pomyśleć co będzie jak w Polsce rozdadzą gany....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nieznajomy




Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 219
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:37, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą bronią to pierniczysz góral tyle Ci powiem. Bandyta jakby wiedział ,że do domu do którego chce się włamać jest typ z bronią i za zabicie jego nic by mu nie zrobili to 5 razy by się zastanowił zanim by wlazł na posesje.
_________________
Ludzie-tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 15 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieznajomy napisał:
Z tą bronią to pierniczysz góral tyle Ci powiem. Bandyta jakby wiedział ,że do domu do którego chce się włamać jest typ z bronią i za zabicie jego nic by mu nie zrobili to 5 razy by się zastanowił zanim by wlazł na posesje.


Jasne, a na ogrodzie pole minowe. Gorzej w bloku, ale zawsze można witać każdego gościa z giwerą, co prawda zdarzy się wypadek, ale co tam...
Może od razu przenieść się do dżungli?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shepherd




Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 439
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:51, 16 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goral_ napisał:

Jasne, a na ogrodzie pole minowe. Gorzej w bloku, ale zawsze można witać każdego gościa z giwerą, co prawda zdarzy się wypadek, ale co tam...
Może od razu przenieść się do dżungli?


Ziomek przesadzasz, ja nie widzę problemu w tym, żeby normalny i zdrowy psychicznie człowiek miał dostęp do broni tym bardziej, jeżeli dzięki temu będzie się czuł bezpieczniej i będzie mógł się bronić.

Ty to widzisz tak, że od razu każdy miałby kogoś witać z bronią. Gadasz jakbyś to ty był napastnik i bał się normalnego człowieka z gnatem. Ty się bój psycholi co mają broń, bo jak oni będą chcieli to i nożem Cię unicestwią i broń palna im do tego nie potrzebna!.

Ja czuł bym się bezpieczniej mają broń a nie raz miałem sytuacje w, której mógłbym napastnika nią odstraszyć.

Nie czuje się bezpiecznie mieszkając w miasteczku, które ma tylko 12 tyś. ludności a już nie mówiąc o ludziach co mieszkają w większych miastach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 16 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harvard napisał:
W Stanach bodaj wczoraj ośmiolatek zabił ze strzelby myśliwskiej ojca i jego kolege. I tutaj dylemat. Co z nim zrobić? Przecież to tylko dziecko. Jako podpowiedź dodam, że bachor jest już w areszcie i postawiono mu zarzut podwojnego morderstwa z premedytacja.

Już widzimy co daje powszechny dostep do broni palnej. A gówniarza radzę wsadzić do jakiegoś ośrodka na 25 latek. Bo jak nic mu nie zrobia, to dowiedza sie inne dzieciaki o tym, ze moga wszystko. Tatuś nie da kieszonkowego i tragedia gotowa.


Bzdura, jak sądzę. Po pierwsze, gówniane, powierzchowne info w necie niewiele mówi o tym, czemu tak się mogło zdarzyć. Nikt nie uwzględnia tego, co kryje się pod hasłem "dobry dom" lub "szanowani rodzice". Nawiasem mówiąc, Fritzl był maltretowany fizycznie i psychicznie, gdy był dzieckiem. Istnieją doniesienia, że wykorzystywała go seksualnie matka. Jakby Freuda wskrzesić, to dałbym mu w ryło za to, co bazgrał po 1890 roku.

Dostęp do broni nie ma niczego wspólnego z tragedią. Wiesz, Harvard - różnie dzieci reagują na nieadekwatne wychowanie. W obliczu deficytu uwagi, niektóre sie wycofują "w siebie",niektóre biją kolegów, a niektórzy zabijają. W tym miejscu potępienie i hasła typu "bachor" lub gadka o kieszonkowym, jest dla mnie nie do przyjęcia.
Każdy świadomy człowiek powinien mieć dostęp do broni i swobodę samoobrony swojego domu, rodziny, znajomych i oczywiście siebie. Poziom świadomości emocji rozwijany globalnie, mógłby spowodować, że nikt nie sięgałby po broń. NIe byłoby takiej potrzeby.

ps: I dlaczego broń bywa w zasięgu dzieci ?????? I nagle więzienie Ci się marzy - przecież walczysz na tym forum ze zorganizowanym systemem represji. A nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manix




Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 292
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:55, 16 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jeszcze dodalem pare slow na ten temat a nie bede tu tego powtarzal bo nie jestem papuga wiec daje linka:
viewtopic.php?p=60180#60180
viewtopic.php?p=60195#60195
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:06, 16 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manix napisał:
Tutaj jeszcze dodalem pare slow na ten temat a nie bede tu tego powtarzal bo nie jestem papuga wiec daje linka:
viewtopic.php?p=60180#60180
viewtopic.php?p=60195#60195



.
Ogólnie mogę stwierdzić, że stosunek do broni to głównie sprawa intelektu , płci i żywienia!

Moim zdaniem wrogi stosunek do sprawy posiadania broni to , konsekwencja tego jakiej płci jest przeciwnik dostępu do posiadania broni, intelektu, i możliwości intelektualnych.

ad. 1 Kobiety wola pokój
Moja babcia sie szczyciła, tym ile broni utylizowała
Podejrzewam , że wiele dzieł sztuki w tym było! - trochę szkoda
-to do płci

Tu należy zwrócić uwagę ,że można zabić o wiele więcej ludzi innymi metodami
Patrz:
Aborcja
eutanazja
"wypadki "drogowe
terroryzm chemiczny
produkcja skażonej żywności
Wadliwa "służba zdrowia"
itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, ... 9, 10, 11   » 
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Zakazy posiadania broni
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile