W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
WALL-E  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 1340
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mashine




Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 164
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:23, 19 Wrz '08   Temat postu: WALL-E Odpowiedz z cytatem

Możecie być zdziwieni tym, że rozpoczynam dyskusję o tym filmie, ale znalazłem w nim wiele treści związanych z teoriami spiskowymi, ale do rzeczy

Wall-e to najnowsza animacja studia Pixar (m.in. Toy Story), więcej, kapitalna animacja, od strony technicznej rewelacja. Fabuła jest kapitalna. [SPOILER]Mały robot śmieciowy w następstwie niezwykłych wydarzeń opuszcza wyludnioną Ziemię aby wyruszyć na przygodę, która zaważy na losach ludzkości[/SPOILER]. Oto kilka odniesień do teorii spiskowych, które wychwyciłem (z pewnością nie wszystko) :

-wielka korporacja mająca władzę
-pranie mózgów w mediach
-rozleniwione społeczeństwo (permanentna rozrywka)
-świadome społeczeństwo (obudzone)
-ignorancja ludzka
-spisek
-prawdziwa władza schowana za plecami oficjalnej (przedstawiona jako oko!!!)
-polityka strachu

więcej nie podam, żeby nie psuć zabawy. Tak, to dalej bajka, ale ma dużo treści dla dojrzałego widza. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że autor chcę coś powiedzieć między wierszami. Znajdziecie też odniesienia do "2001: Odyseja kosmiczna" Kubricka.

Film dostał 10 gwiazdek na imdb (kliknij)
To film godny polecenia, na pewno nie zmarnujecie czasu. A może Wasze dzieci się czegoś nauczą? :>
Kontynuując temat, może podacie jakieś filmy, które Waszym zdaniem mają ukryte przesłanie dotyczące globalnego spisku. Ja ze swojej strony wspomnę o "Oczach szeroko zamkniętych" Kubricka.

A tutaj luźna teoria konspiracyjna na ten temat Smile (mały spoiler)

PS: Dla tych co by szukali tego na każdy wie jakich stronach, polecam release LTT
_________________
TRUTH IS OUT THERE:
arrowwww.911truth.org
arrowwww.whatreallyhappened.com
arrowhttp://www.youtube.com/user/stopcenzurze
arrowwww.korwin-mikke.pl
arrowwww.partiawip.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:57, 19 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga: można pewne fragmenty uznać za spoiler:

Cieszę się, że ktoś jeszcze tak odebrał ten kapitalny film.
Już sam jego klimat był niesamowity. Wiedziałem, że będzie bardzo dobry, bo większość ludzi powierzchownie myślących, uznała go za badziew. Początek i środek tej pixarowskiej opowieści .... dla dzieci ( ? ) to kopalnia odwołań do filmów typu "2001 - Odyseja Kosmiczna" , "Legenda", "Matrix" czy nawet przywołująca orwellowski klimat. I za ostatnie szczególnie należy się "Wall-e" miejsce na tym właśnie forum.
Szokujący i trafiony idealnie był pomysł z przedstawieniem ludzkości jako zbiorowiska grubasów w całkiem zautomatyzowanym, zrytualizowanym i kontrolowanym mikro-świecie na pokładzie ogromnego promu kosmicznego.

Najlepszy film animowany , jaki widziałem od czasu czysto już rozrywkowego "Incredibles". Przedmówca ma zupełną rację. Ja przynajmniej nie widzę żadnych powodów, by nie pisać tu o nim.

ps: Nie wikłałbym w to "Eyes Wide Shut".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:24, 19 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info.
btw w toy story było dużo masońskiej symboliki.

Toy story- Subliminal occult symbolism


edit:

Cytat:
Kontynuując temat, może podacie jakieś filmy, które Waszym zdaniem mają ukryte przesłanie dotyczące globalnego spisku.


Postaram się przez weekend podrzucić kilka przykładów. Jest takich filmów naprawde dużo.
_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Waldek




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 1253
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:57, 19 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedna ciekawostka:

Hidden Wall-e

_________________
Waldek1984.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1864
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:19, 20 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja te same wrazenia odnioslem ogladajac Bee Movie
dwie pscoly kumplowaly sie od dziecka i nagle gdy kazdemu z nich nalezalo przydzielic funkcje w ulu, jeden z nich sie wylamuje i mowi ze nie chce do konca zycia tego samego robic i zostaje okrzykniety dziwadlem. i zaczynaja sie jego przygody. to podobnie jak mrozka Z
wylamanie sie z systemu , ktore nielicznym sie udaje, kazdy o tym marzy ale niewielu ma na to odwage.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 20 Wrz '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I żebyś wiedział !

Film o pszczołach uznano ( w wielu recenzjach ) za mocny - jak na bajkę - cios w system korporacyjny Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cortez




Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:03, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachęcony Waszymi recenzjami nt. Bee Movie, aż sobie go ściągnąłem i sobie obejrzałem Smile

Przedewsyzstkim film wyróżnia się fenomenalnymi dialogiami i bardzo kreatywnymi szczegółami, które dodają smaku.

Niby ul jest pokazany jako korporacja, pszczoły jako woły do pracy, a ludzie jako złodzieje, ale jak koniec filmu pokazuje wszystko to musi tak działać... ta pszczoła grająca główną role, przeprowadza rewolucje, wszystko się udaje, pszczoły nie tracą miodu, nie pracują, ale to utopia i z uśmiechem na końcu filmu i tak wracają do tego co robili przedtem.
_________________
"Sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan mówi, że nie widzi żadnych powodów dla, których należałoby zaatakować Irak. A ja widzę ich aż pięć: Shell, Exxon, Mobil, Texaco i BP." - Jay Leno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


WALL-E
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile