W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Nas też odetną od internetu?  
Podobne tematy
prawa autorskie, DRM, monopole, wolność itp.40
napisy.info - pomoc prosto z serca123
Pięć lat więzienia za nielegalnego Windowsa 18
Policja zatrzymała tłumaczy filmowych dialogów29
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
10 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 6599
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:34, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kieraf napisał:
Rany Bimi nawet ochrona wlasnosci prywatnej moze prowadzic do niemoralnych dzialan. Przykladowo niepodanie przez farmaceutke w aptece leku umierajacej osobie, ktora za niego nie zaplacila.
Tylko zrozum, ze to sa wyjatkowe przypadki, ktore nie moga w ogolnosci podwazac zasadnosci stosowania ochrony wlasnosci intelektulanej.

No więc właśnie. Tu doszedłeś do sedna. To że coś jest "watpliwym moralnie dzialaniem" nie znaczy że od razu musimy tego zakazywać pod groźbą kary.

Powiedziałem ci już: dla mnie "stosowanie ochrony wlasnosci intelektulanej" w obecnej formie, a nie daj boże w formie do której to zmierza jest przykładem tego jak ogromny wpływ korporacje mają dziś na tworzenie prawa karnego. Sam zaś fakt że mnóstwo ludzi nazywa piratów złodziejami, tudzież oszustami świadczy o tym, że nie mają własnego (obiektywnego) spojrzenia na ten problem; to telewizja powiedziała wam co macie myśleć na ten temat. I tak właśnie myślicie jak was zaprogramowano...

Karać ludzi za skopiowanie na własny użytek - to było nie do pomyślenia jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wówczas nikt by nie nazwał kopiującego złodziejem. Dziś wszystko się zmieniło; wypromowano nową zbrodnię...

Cytat:
odpowiadając na pytanie: każdy naukowiec dobrze wie, że tajne dane trzyma się w sejfie a nie publikuje na tablicy ogłoszeń. właśnie dlatego, żeby konkurencja nie miała do nich dostępu.

a co to ma za zwiazek?
a czyli sejfu rozwalic nie mozna ale przejrzec komus katalogi na dysku juz tak?
Rozwalajac komus sejf to go nie oszukam tylko mu rozwale sejf tak?[/quote]
Smile nie wiem do czego zmierzasz.
mówiliśmy chyba o piractwie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kieraf




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:43, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

No więc właśnie. Tu doszedłeś do sedna. To że coś jest "watpliwym moralnie dzialaniem" nie znaczy że od razu musimy tego zakazywać pod groźbą kary.

Bimi, ale ja do niczego nie doszedlem, gdyz to bylo dla mnie zawsze oczywiste, ze od prawa sa wyjatki i nie zawsze nalezy kogos wsadzac za kratki za zlamanie prawa. Slyszales takie pojecie jak mala szkodliwosc spoleczna?
Wlasnie na to powoluja sie czesto sady uniewinniajac kogos za cos, co wedle prawa podlega karze.

Cytat:
Powiedziałem ci już: dla mnie "stosowanie ochrony wlasnosci intelektulanej" w obecnej formie, a nie daj boże w formie do której to zmierza jest przykładem tego jak ogromny wpływ korporacje mają dziś na tworzenie prawa karnego.

Ale ja nie bronie obecnych wszystkich przepisow dot. ochrony wlasnosci intelektulanej. Dyskutowalismy o tym czy korzystanie z czyjegos programu bez jego zgody jest zle.

Cytat:

Smile nie wiem do czego zmierzasz.
mówiliśmy chyba o piractwie?

Zmierzam do tego, ze zamiast stosowac i wydawac kase na zabezpieczenia mozna powolac sie na prawo - usankcjonowana zwykla ludzka uczciwosc i zaufanie, iz schowane notatki oznaczaja, ze nie masz do nich zagladac. Program z notacja Proprietary oznacza, ze tez nie masz niego korzystac bez zgody autora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dyskutowalismy o tym czy korzystanie z czyjegos programu bez jego zgody jest zle.

no ok - więc ci mówię: nie jest złe.
szczególnie gdy gość nigdy się nie dowie o tym, że używamy jego program. Smile


Cytat:
Zmierzam do tego, ze zamiast stosowac i wydawac kase na zabezpieczenia mozna powolac sie na prawo - usankcjonowana zwykla ludzka uczciwosc i zaufanie, iz schowane notatki oznaczaja, ze nie masz do nich zagladac. Program z notacja Proprietary oznacza, ze tez nie masz niego korzystac bez zgody autora.

Laughing idealista z ciebie. gdyby przyjąć takie podejście to np. firmy produkujące zamki do drzwi nie miałyby racji bytu.
niestety zamki i klucze wymyślono jeszcze w czasach gdy o własności intelektualnej nikt nie słyszał. noo, może nikt, z wyjątkiem żydów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:50, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachowanie administratora i użyty przez niego obelżywy język sugerują brak rzeczowych argumentów.
Ale jednak jakieś podał, więc:
- co jest złego w patentowaniu leków?

Tak poza tym to myślę że patenty oprogramowania również mają sens tak jak inne patenty ale okres czasu przez który chronione są prawa twórcy powinien być krótki Smile tak aby motywował go do tworzenia lepszych wersji Smile
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:52, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argumentów mam aż nadto.
nazywanie uczciwego człowieka złodziejem jest o wiele bardziej obelżywe niż poinformowanie idioty o tym że ma nasrane w bani. sam zacząłeś dyskusję na obelgi.

M8 napisał:
A co wy chcecie? Za posiadanie nielegalnego softu to powinni głowę obcinać! Okradacie ciężko pracujących programistów, mimo że macie darmową alternatywę. Złodzieje..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kieraf




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:09, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Cytat:
Dyskutowalismy o tym czy korzystanie z czyjegos programu bez jego zgody jest zle.

no ok - więc ci mówię: nie jest złe.
szczególnie gdy gość nigdy się nie dowie o tym, że używamy jego program. Smile

Bimi a jaka jest roznica w tym czy sie dowie czy nie?

Problem polega na tym, ze swiadomosc zla w przypadku kradziezy jest oczywista, gdyz jest intuicyjna. Kradziez oprogramowania nie jest juz taka oczywista i intuicyjna, tak jak dla plemion afrykanskich nie jest oczywiste, ze zabranie z podlogi przedmiotu moze byc zle.

Bimi unika odpowiedzi na pytanie czy mozna zagladac do czyis notatek. Probuje sie tlumaczyc jakis sejfami etc., zamkami. Jednym slowem walka z NWO wyrzadzila w jego ocenie pewnych spraw tak wiele szkod, ze wszystko chce zamykac, sejfowac i zabezpieczac przed nielegalnym uzyciem a z drugiej strony jest wrogiem monitorowania i sledzenia obywateli.

Bimi afrykanskie ludy pierwotne tez wielu rzeczy nie uwazaja za kradziez. W erze informatyzacji stare modele kradziezy nalezy troche przedefiniowac. Teraz kradzieza nie jest tylko materialne zabranie komus fizycznego przedmiotu, ale takze np. nieautoryzowane zwiekszenie wartosci liczbowej opisujacej Twoj stan konta na serwerze w banku - a tez mozna w tym wypadku powiedziec, ze nikogo przeciez konkretnego nie okradasz.

Bimi jednym slowem dorosnij, dorosnij do obecnych czasow, do dojrzalych uczciwych relacji miedzyludzkich - dorosnij spolecznie.

EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Suchy




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:44, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Karać ludzi za skopiowanie na własny użytek - to było nie do pomyślenia jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wówczas nikt by nie nazwał kopiującego złodziejem. Dziś wszystko się zmieniło; wypromowano nową zbrodnię...
A więc wg. Ciebie istniejące prawo chroniące producenta jest zbędne? Szybka symulacja:
1. Zniesienia karania piractwa
2. Wszyscy piracą
3. Nikt nie kupuje
4. Nikt nie sprzedaje (brak popytu, brak podaży - prawa rynku)
5. Za darmo nikt nie robi (pomijając OpenSource)
6. Nie ma czego piracić, zastój w powstawaniu nowych programów czy dzieł muzycznych (filmy mają dochód z kin)

Wniosek: padnie rynek programistyczny, nie będziemy mieli w co grać i na czym pracować a nasze ulubione zespoły przestaną nagrywać płyty, jedyne co nam pozostanie to OpenSource i niekomercyjni muzycy a na dyskach filmy nagrywane kamerką w kinie. Mało to optymistyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:00, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suchy napisał:
Wniosek: padnie rynek programistyczny, nie będziemy mieli w co grać i na czym pracować a nasze ulubione zespoły przestaną nagrywać płyty, jedyne co nam pozostanie to OpenSource i niekomercyjni muzycy a na dyskach filmy nagrywane kamerką w kinie. Mało to optymistyczne.

Laughing faktycznie apokalipsa.

moim zdaniem wnioski te sa zupełnie mylne - tak właśnie każe nam myśleć telewizja.

jak napisałem: jeszcze 30 lat temu nikt piractwa nie zwalczał i jakoś filmów, muzyki i softu nie brakowało... a opensource ani youtbe nie było jeszcze nawet w planach. proponuję trochę wiary w ludzi - wbrew temu co twierdzi ogromna większość z was pieniądze zysk nie jest ani jedyną, ani nawet najważniejszą motywacją twórcy. nauczono was żeby tak uważać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Laughing faktycznie apokalipsa.

moim zdaniem wnioski te sa zupełnie mylne - tak właśnie każe nam myśleć telewizja.

jak napisałem: jeszcze 30 lat temu nikt piractwa nie zwalczał i jakoś filmów, muzyki i softu nie brakowało... a opensource ani youtbe nie było jeszcze nawet w planach. proponuję trochę wiary w ludzi - wbrew temu co twierdzi ogromna większość z was pieniądze zysk nie jest ani jedyną, ani nawet najważniejszą motywacją twórcy. nauczono was żeby tak uważać.


Bo były one brane z tych miejsc gdzie piractwo zwalczano.

Nikt mnie nie uczył uważać tak a nie inaczej. Za moją pracę należy mi się wynagrodzenie. Jeśli ktoś kopiuje owoc mojej pracy bez mojego zezwolenia pozbawia mnie pieniędzy jakie powinienem otrzymać za pracę czyli MNIE OKRADA
Pracujesz ty Bimi za darmo ?
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kieraf




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 30
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:01, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1859526,18,kara_wiezienia_dla_pirata,item.html
Cytat:
26-letni obywatel Armenii znany był od lat bydgoskiej policji z handlu nielegalnym oprogramowaniem, a także filmami i nagraniami muzycznymi. Po raz pierwszy został skazany wyrokiem karnym w roku 2005. Wówczas wykonanie kary dwóch lat pozbawienia wolności zostało warunkowo zawieszone na trzy lata. Niecały rok później kolejny raz popełnił to samo przestępstwo, wobec czego Sąd Rejonowy w Bydgoszczy ponownie go skazał, postanawiając o odwieszeniu i wykonaniu kary dwóch lat więzienia.(...)W wypadku, gdy tego rodzaju czyny stanowią stałe źródło dochodu albo sprawca organizuje lub kieruje działalnością przestępczą, sąd może orzec karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Jak widac nikt od razu w kiciu nie laduje - tu na prawde trzeba sie postarac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rabarbar




Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:12, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

programistą nie jestem, piratem owszem, głównie z powodów finansowych, nie stać mnie, jakby było mnie stać to bym kupował, częściej niż obecnie
czyja kogoś okradam, hmm, nie sądzę, bo ten programista i tak by nie zarobił na mnie, bo nie kupiłbym jego produktu, z braku pieniędzy
czy 'ubywa' mu programu, jak go 'crackuje' na własny użytek, nie, program pozostaje i może go kupic każda inna osoba która może sobie na niego pozwolić
te 'twoje' owoce pracy są niepoliczalne, teoretycznie możesz je powielic nieskończenie wiele razy, więc kto ci daje prawo do oceniania twojej pracy, pozwól to zrobic innym i czerp satysfakcję i zapłatę jeśli soft twój znajdzie uznanie wśród odbiorców
'okradaniem' programistów mogę nazwać czerpanie zysków z ich pracy, bez ich wiedzy, a jaki ja mam zysk z granie w pochłaniającą czas grę? może to oni powinni mi płacić za tracenie mojego czasu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:16, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
Nikt mnie nie uczył uważać tak a nie inaczej. Za moją pracę należy mi się wynagrodzenie. Jeśli ktoś kopiuje owoc mojej pracy bez mojego zezwolenia pozbawia mnie pieniędzy jakie powinienem otrzymać za pracę czyli MNIE OKRADA
Pracujesz ty Bimi za darmo ?

No dobra, skoro tak do tego podchodzicie...

Oto co postanowiłem:
Każdy kto chce korzystać z owoców mojej pracy w postaci tego forum i strony musi mi zapłacić 5 dolarów USA.

Pieniądze proszę wpłacić na konto projektu Venus.
http://www.thevenusproject.com/donate.html

5 dolarów to niewiele - godziny mojej pracy; siekania kodu, testowania, rysowania ramek, szukania ikonek, robienia backupów, itp., itd. warte są o wiele więcej... Więc proszę - okażcie swój honor. Laughing

I co teraz zrobicie, panowie obrońcy własności intelektualnej?
Zapłacicie czy wyniesiecie się z forum?
Bo chyba nie zamierzacie mnie okradać???
Tak więc żegnam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wunderwaffel




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 425

PostWysłany: 10:32, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Każdy kto chce korzystać z owoców mojej pracy, czyli tego forum i strony, musi mi zapłacić 5 dolarów USA


Nie wiem, czy czasem nie jesteś upośledzony? Wiesz co to licencja i licencjonodawca? Ty jako właściciel forum nie możesz żądac forsy za wstep z jednego bardzo prostego powodu -korzystasz z "Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group." czyli korzystasz z oprogramowania gości którzy użyczyli ci narzedzi do stworzenia strony. A jesli czytałeś licencje to powinieneś sie dowiedzieć iż w każdym mmencie moga zarządac zwrotu oprogramowania gdyż TO ONI SĄ WŁAŚCICIELAMI SOFTU.
Pomimo iż jest to freeware to autor ZAKAZUJE SPRZEDAŻY JEGO POMYSŁU, NARZĘDZI itd.
Czytałeś kiedykolwiek licencje?

Przykład:
Idę do sklepu by kupić grę, płace 100 zł instaluje i sobie gram. Jednakże pomimo iż ja KUPIŁEM jestem jedynie LICENCJONOBIORCĄ i oprogramowanie NIE JEST MOJE! Gra należy do firmy która grę zrobiła i może w KAŻDYM MOMENCIE ZARZADAĆ ZWROTU.
Ja jedynie korzystam.

Tak samo z "TWOIM" forum. Jak napiszesz własny soft do tworzenia stron TO SOBIE BIERZ ILE CHCESZ! A że korzystasz z softu kogos innego to twój zasrany problem. Tak samo jak korzystam z Linuksa. Jak stworze sobie własny OS to zarządam za niego kasy JEDNAK nie moge sprzedawać OSu darmowego!

Kapisisz? Mieści sie owa treśc w twojej upośledzonej głowie? Rolling Eyes

Najprościej jak potrafie:
Ktoś udostepnia narzędzia do robienia strony, pisze język czy co tam za DARMO ROZPOWSZECHNIA -> załącza licencje w której ZAKAZUJE SPRZEDAŻY BEZ KONTAKTU Z WŁAŚCICIELEM (a on sie i tak nie zgodzi) -> ściagssz i jestem w tym momencie LICENCJONOBIORCĄ i podlegasz LICENCJI. Oprogramowanie NIE JEST TWOJE tylko AUTORA -> Jednakże ty sie uparłeś i to sprzedajzesz -> łamiesz PRAWO I LICENCJE.

Jak tego nie kapujesz wejdź sobie TUTAJ
http://www.gnu.org/philosophy/words-to-avoid.pl.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Suchy




Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 25
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:36, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:

Laughing faktycznie apokalipsa.

moim zdaniem wnioski te sa zupełnie mylne - tak właśnie każe nam myśleć telewizja.

jak napisałem: jeszcze 30 lat temu nikt piractwa nie zwalczał i jakoś filmów, muzyki i softu nie brakowało... a opensource ani youtbe nie było jeszcze nawet w planach. proponuję trochę wiary w ludzi - wbrew temu co twierdzi ogromna większość z was pieniądze zysk nie jest ani jedyną, ani nawet najważniejszą motywacją twórcy. nauczono was żeby tak uważać.

Moim zdaniem te wnioski są zupełnie słuszne i przemawiają niestety za nimi fakty, 30 lat temu może i było można sobie kopiować ale prawie nie było jak, winyli nie dało rady skopiować, kasety można było jednak jakość pozostawiała wiele do życzenia, kiedy pojawiły się pierwsze nagrania na płytach CD, nagrywarki były cholernie drogie i to przez długi czas i przez cały ten okres (najważniejsza rzecz) mało kto miał dostęp do internetu, jeśli chodzi o piratów na giełdzie to czasami różnice w cenach były tak małe, że ludzie woleli kupić oryginał, teraz ludzie mają na dyskach poupychane 100GB muzy 200GB filmów i 300GB gier wszystko za free z neta. Jak nie wierzysz, w to co mówię możesz zobaczyć sobie do czego doprowadziło upowszechnienie możliwości nielegalnego zdobywania plików na przykładzie Złotej płyty w Polsce, wiki:
Cytat:
W PRL wytwórnia przyznawała "złotą płytę" za sprzedaż ponad 160 tysięcy egzemplarzy albumu i ponad 250 tysięcy singla lub czwórki. Takie standardy obowiązywały w Polsce od końca lat 60. Pierwszą "złotą płytę" w Polsce otrzymał Czesław Niemen za Dziwny jest ten świat. Z chwilą wejścia na polski rynek w 1994 roku zachodnie koncerny utworzyły Związek Producentów Audio i Video i choć stanowiły na rynku mniejszość, stworzyły nowe zasady przyznawania Złota i Platyny za sprzedaż, obejmujące albumy wydane od początku 1993 roku. Początkowo "złotą płytę" przyznawano za sprzedaż 100 tys. (albumy krajowe) i 50 tys. egzemplarzy (albumy zagraniczne), ale wskutek spadającej sprzedaży w 2003 roku ZPAV obniżył ten wymóg do 50 tys. i 35 tys., a w 2006 roku do 15 tys. i 10 tys. sztuk, utajniając wówczas także dane o prawdziwej sprzedaży.

Wszystko to na w skutek SPADAJĄCEJ SPRZEDAŻY - wiadomo czym spowodowanej. Jeśli pójdzie tak dalej to nasi ulubieni polscy artyści splajtują, nie można do tego dopuścić. Niektórym się wydaje, że jak się nagra jedną płytę to jest się już bogatym. Guzik prawda, żeby nagrać dobrą płytę niektórzy potrzebują roku lub dwóch lat a w dobie internetu zysk bywa bardzo niewspółmierny do włożonej przez artystę pracy. Dodać jeszcze trzeba, że z tych 30 zł, które wydajemy na płytę bezpośrednio do kieszeni artysty wpada mniej niż połowa (marża w sklepie, transport, wydawca - ten najwięcej chapie, produkcja, promocja).
Cytat:
moim zdaniem wnioski te sa zupełnie mylne - tak właśnie każe nam myśleć telewizja.
Nie oglądam TV, chyba że sport Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wunderwaffel napisał:
Cytat:
Każdy kto chce korzystać z owoców mojej pracy, czyli tego forum i strony, musi mi zapłacić 5 dolarów USA


Nie wiem, czy czasem nie jesteś upośledzony? Wiesz co to licencja i licencjonodawca? Ty jako właściciel forum nie możesz żądac forsy za wstep z jednego bardzo prostego powodu -korzystasz z "Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group." czyli korzystasz z oprogramowania gości którzy użyczyli ci narzedzi do stworzenia strony. A jesli czytałeś licencje to powinieneś sie dowiedzieć iż w każdym mmencie moga zarządac zwrotu oprogramowania gdyż TO ONI SĄ WŁAŚCICIELAMI SOFTU.
Pomimo iż jest to freeware to autor ZAKAZUJE SPRZEDAŻY JEGO POMYSŁU, NARZĘDZI itd.
Czytałeś kiedykolwiek licencje?

Laughing bzdura.

tak się znasz wafel na licencjach jak i na wszystkim innym.
zacytuj punkt licencji który zabrania mi sprzedać zmodyfikowaną wersję phpBB?
jest to zwykła licencja GNU - absolutnie nie zabrania ona sprzedaży zmodyfikowanego produktu. jedyne wymaganie jest takie, że muszę udostępnić zmodyfikowany kod źródłowy swoim klientom.
to tak jakbyś twierdził, że nie mogę sprzedać komputera z zainstalowanym nań linuxem, bo linux to freeware Laughing
wracaj lepiej do przedszkola, zamiast się mądrzyć na forum.

i oddawaj moje 5 dolców złodzieju Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
michalwd




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:42, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Ale się zrobiła "ożywiona" dyskusja... Pomijając kwestie samego piractwa chciałbym podzielić się z programistami swoimi przemyśleniami jako elektronik.

Jakiś czas temu robiłem odtwarzacz CD. Wyszedł fajnie zaczą się sprzedawać. A potem nagle klijent przyszedł i powiedział że jedna funkcja czasem działa, czasem nie - okazało się że był błąd w oprogramowaniu procka sterującego.
I teraz ja MUSZĘ to poprawić bo sprzedając produkt gwarantuję poprawne działanie. Czy ktoś by mi to kupił gdybym napisał w gwarancji to co pisze się w umowach licensyjnych programów?

Moim zdaniem zanim zaczniemy dyskutować o własności intelektualnej itp potrzebna jest całkowita zmiana myślenia większości społeczeństwa. Ktoś kto sprzedaje produkt (program) powinien gwarantować jego poprawne działanie i to powinno być normalne. Tymczasem firmy pokroju M$ stworzyły sytuację w której większość osób uważa że niedziałające czy źle działające programy to norma. I teraz biorą kasę za wadliwy produkt a potem znowu biroą kasę za poprawianie tych wad. Super sytuacja (dla nich oczywiście).

Co do samego softu sam tak przejechałem się na komercyjnych programach (jeszcze na uczelni) że teraz używam tylko open-source. Macie rację mówiąc że istnieje alternatywa. Tylko niestety praktyki większości firm spowodowały że ta alternatywa jest w większości nie znana. I tu mamy problem. Z jednej strony chcą ścigać wszystkich tych wstrętnych piratów a z drugiej chcą się aby nauczyli się oni tylko programów komercyjnych i nic nie wiedzieli o open source. Jak potem taki pirat pójdzie do pracy to będzie chciał program komercyjny który umie no i firma go kupi. A wiadomo że oprogramowanie sprzedaje się głównie firmom, bo kto wyda powiedzmy 5000$ na licensje czegoś tam prywatnie? Pewnie nikt ale jak by nauczył się odpowiednika darmowego to źle.

Ja osobiście chciałbym aby spełnił się taki scenariusz:
1 Całkowity zanik piractwa. 2 Nikt w domu nie mam komercyjnego softu za który nie zapłacił więc prawie nikt go nie ma. 3 Ci inteligentniejsi uczą się alternatywy. 4 Idą do pracy. 5 Pracodawcy orjentują się że wydawanie tysięcy na licensje, updatey itp jest zbędne. I kto teraz straci najwięcej?
Ech, fajnie jest pomarzyć :-)

Pozdrawiam,
Michał W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moria




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:40, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał, wszystko ok. Są prawa konsumenta, olbrzymie kary za praktyki monopolistyczne, wykorzystywanie luk prawnych do wdrażania bubli. O tym można rozmawiać. Można je ganić i polemizować nad rozwiązaniami tych problemów. Jednak dyskusja dotyczy podstawowych praw do własności i kradzieży ich. Nie ma to najmniejszego znaczenia, czy kradnie się coś za pomocą p2p, czy prosto z pułki sklepowej. Takie mamy teraz formy nabywania produktów i jest oczywiste że taka forma złodziejstwa była niemożliwa kilkadziesiąt lat temu. Natomiast słowo kradzież nie zostało wymyślone i zdefiniowane jako negatywne przez NWO. Od kilku tysięcy lat zasady poprawnego funkcjonowania społeczeństwa obowiązują w różnych kulturach. Kiedyś ucinano ręke , dzisiaj za złodziejstwo płaci się pieniądze, albo idzie się do więzienia.

Jeżeli ma być opłata za korzystanie z forum, to nie widze problemu. Trzeba zaznaczyć tylko przy rejestracji, że jest płatne. Posiadać wszystkie prawa potrzebne do prowadzenia tego typu działalności, rozliczać się fiskusem etc. Na razie z tego co mi wiadomo jest darmowe i pisanie o kimś "złodzieju" jest bardzo nie na miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:02, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moria napisał:
Jeżeli ma być opłata za korzystanie z forum, to nie widze problemu. Trzeba zaznaczyć tylko przy rejestracji, że jest płatne. Posiadać wszystkie prawa potrzebne do prowadzenia tego typu działalności, rozliczać się fiskusem etc. Na razie z tego co mi wiadomo jest darmowe i pisanie o kimś "złodzieju" jest bardzo nie na miejscu.

ooo - nagła zmiana frontu??

myślałem, że mam moralne prawo do wynagrodzenia za swoją pracę? nagle jednak pojawiają się warunki... co cię nagle obchodzi czy się rozliczam z fiskusem??? od kiedy to własność intelektualna zależy od fiskusa i "praw potrzebnych do prowadzenia tego typu działalności"? Laughing chcesz mnie zabić śmiechem?

opłata nie jest za korzystanie z forum, tylko za oprogramowanie: jego rozwój, testowanie i backup danych. jest to opłata za moją prace którą od tylu lat wkładam w to forum, m.in po to aby takie mądrale jak wy miały gdzie wyzywać uczciwych ludzi od złodziei.

nie chcesz - nie kupuj, do widzenia.
ale jeśli korzystasz nie płacąc to jesteś "złodziejem" - nie rozumiem co tu jest nie na miejscu? wszak to wasza teza, sam na nią nie wpadłem.

tak więc wszystkich "uczciwych" proszę o niezwłoczna wpłatę 5 dolarów albo do widzenia. nikt tu nikogo siłą nie trzyma: macie wybór. a po wpłacie nie zapomnijcie powiadomić fiskusa. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:27, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi

W takim razie wprowadź płatną rejestrację lub aktywację kont na twojej stronie i sformułuj warunki licencji korzystania z twojej strony lub oprogramowania. Sformułuj konkretną umowę. Wtedy zdecyduje czy warto tu dalej przebywać za tą cenę. Masz do tego jak najbardziej prawo, ale musisz zamieścić warunki danej umowy bo takie jest prawo a nie nasze widzimisie.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalwd




Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:32, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moria,
Rozumiem twój punk widzenia ale moim zdaniem musimy patrzeć na wszystko szerzej. Prawo nie może być działać na tych "malutkich", w momencie gdy "duzi" robią co chcą. Po prostu całość jest chora. Nie wytłumaczymy 12-latkowi że to co robi to kradzież w momencie gdy gazety i sam internet praktycznie zmusza go do takich działań. Najpierw zajmijmy się firmami jak np. Int?So?? (sory nie podaję nazw żeby się ktoś nie przyczepił) czy Mic??Ch?? które łamią licensje GPL i zarabiają na tym krocie. Przykłady podałem z mojego elektronicznego podwórka, na pewno jest więcej.
Rozumiem że prywatni programiści mogą być wkurzeni jak im ktoś kopiuje program ale wybaczcie: Najpierw naprawmy chorą sytuację i zamknijmy tych którzy zarabiają legalnie oszukując i wykorzystując pracę innych z open source a potem nazywajmy 12-latka złodziejem.
Na razie niestety (niestety bo sam trochę programuje) muszę stanąc po stronie tak zwanych piratów.

Michał W.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:41, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
Bimi

W takim razie wprowadź płatną rejestrację lub aktywację kont na twojej stronie i sformułuj warunki licencji korzystania z twojej strony lub oprogramowania. Sformułuj konkretną umowę. Wtedy zdecyduje czy warto tu dalej przebywać za tą cenę. Masz do tego jak najbardziej prawo, ale musisz zamieścić warunki danej umowy bo takie jest prawo a nie nasze widzimisie.

Nie udawaj idioty.

Już sformułowałem umowę: chcesz korzystać ze skryptów strony zapłać 5 dolarów.
Oto cała umowa.

Nie widzę najmniejszej potrzeby aktywacji kont mając tak uczciwych i respektujących własność intelektualną użytkowników forum jak ty, m8, moira, wunderwaffel czy kieraf...
Poza tym musiałbym wtedy podnieść cenę z uwagi an pracę konieczną do obsługi rejestracji i księgowania wpłat. Smile

Więc płać 5 dolców i ciesz się że tak mało, zamiast szukać dziury w całym, złodzieju. Smile

Fiskus, umowa, rejestracja, freeware - znajdziecie każdy powód byle nie zapłacić...
Gdzie się teraz podziały wasze szlachetne zasady własności intelektualnej i prawo twórcy do otrzymania żądania zapłaty za swoje dzieło?
Nagle przepadły jak kamień w wodę, he?

p.s.
Przypominam że czytanie tej strony, nawet bez logowania się, również jest korzystaniem ze stworzonych przeze mnie w pocie czoła skryptów i podlega dokładnie tej samej opłacie: 5 USD. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przebudzony




Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 968
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:05, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
przebudzony napisał:
Bimi

W takim razie wprowadź płatną rejestrację lub aktywację kont na twojej stronie i sformułuj warunki licencji korzystania z twojej strony lub oprogramowania. Sformułuj konkretną umowę. Wtedy zdecyduje czy warto tu dalej przebywać za tą cenę. Masz do tego jak najbardziej prawo, ale musisz zamieścić warunki danej umowy bo takie jest prawo a nie nasze widzimisie.

Nie udawaj idioty.

Już sformułowałem umowę: chcesz korzystać ze skryptów strony zapłać 5 dolarów.
Oto cała umowa.

Nie widzę najmniejszej potrzeby aktywacji kont mając tak uczciwych i respektujących własność intelektualną użytkowników forum jak ty, m8, moira, wunderwaffel czy kieraf...
Więc płać zamiast szukać dziury w całym, złodzieju. Smile


Zamieść na str. głównej licencję, tak żeby wszyscy użytkownicy wiedzieli że jest taka umowa. Bo ta umowa też podlega pewnym regułom i musi być sformułowana w odpowiedni sposób. Musi być komunikat że forum podlega prawom autorskim. Producenci których tak nienawidzisz dbają o takie rzeczy i dlatego mogą prawnie egzekwować swoje prawa autorskie.

Ty jednak podchodzisz do tego tematu jak dziecko w piaskownicy. Widać że albo nie masz kompletnie pojęcia na temat o jakim piszesz, albo zwyczajnie boisz się przyznać do błędu.

Daj na str. Głównej Licencje a obiecuje że nie Pojawie się tutaj więcej bez zapłaty.
Nie możesz się jednak domagać kasy za moją obecność z okresu przed dodaniem licencji, gdyż prawo nie działa wstecz.


A co do fiskusa to masz obowiązek się z nim roaliczyć czy to ci sie podoba czy nie.
_________________
Nie sprzeczaj się z Bimim. Nie krytykuj tego tego co mówi Bimi. Zawsze zgadzaj się z tym co mówi Bimi. Kochaj gejów tak jak Bimi. Nie krytykuj gejów. Inaczej dostaniesz 1 post na dzień. To się nazywa wolność słowa w rozumieniu Bimiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sajam




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 42
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:29, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebudzony napisał:
A co do fiskusa to masz obowiązek się z nim roaliczyć czy to ci sie podoba czy nie.

Namieszali ci w głowie. Takie pojęcie nie powinno istnieć. Nie dość, że robiłeś coś, na co ciężko pracowałeś, to jeszcze musisz dawać państwu część ot tak. Takie narzędzie do kontroli ludzi przedsiębiorczych, żeby za dużo nie rozrabiali. Obywateli trzeba trzymać krótko, co nie? A przede wszystkim nie dać im zarobić. Kurwa. Głupota - namieszali Ci. Takie pojęcia jak rozliczanie z fiskusem to też sprawa wytrzaśnięta z powierza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:14, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Daj na str. Głównej Licencje a obiecuje że nie Pojawie się tutaj więcej bez zapłaty.
nie rozśmieszaj mnie. zostałeś poinformowany o licencji, więc nie udawaj greka.
pierwsze słyszę że aby mieć prawo do swojej własności intelektualnej muszę... zamieścić licencję na stronie głównej Laughing nie sądziłem że w ogóle muszę mieć stronę główną aby mieć możliwość skorzystania ze swoich legendarnych praw autorskich.


jak sam widzisz jesteście zwyczajnie żałośni ze swoją zakłamaną pseudo-uczciwością intelektualną. bo jak przychodzi co do czego to znajdziecie każdy możliwy powód żeby jednak nie zapłacić twórcy za jego dzieło.

tak więc wsadźcie sobie te swoje 5 dolców w odbyt i niech się żaden nie odważy więcej nazwać mnie złodziejem, bo sam jest nie lepszy.
moraliści od siedmiu boleści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
moria




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 13
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:42, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem właścicielem firmy. To, że nie zgadzam się z wysokimi podatkami, nie znaczy że ich nie płace. Działalność mam zarejestrowaną w Polsce i muszę się zastosować do obowiązujących podatków. Własna działalność ma tą przewagę nad pracą na etacie, że sam decyduje co zrobie ze swoimi podatkami, ile wrzuce w koszty, a ile oddam US. Pisze o tym po to, żeby uświadomić co niektórym że jest szansa realizowania się w tym dosyć chorym systemie. Samo narzekanie i walka z wiatrakami niczego nie poprawi.
Zauważam, że te filmy i projekty wolnościowe padając na tak niedoświadczony i niedoinformowany grunt powodują odwrotny skutek do zamierzonego. Wyzwalają agresję, zamiast pokorę i miłość.

Jeżeli będziesz chciał Bimi zrobić stronę płatną to służę radą jak to zrobić i gdzie dla tej usługi najlepiej, aby uniknąć płacenia wysokich podatków. To, czy je będziesz wogóle płacić, lub nie - nie interesuje mnie. 5$ moge dać kulawemu na skrzyżowaniu bez FV. Jeżeli uważasz że jesteś profesjonalistą i te posty warte są opłaty ze strony użytkowników, przygotuj się odpowiednio i przedstaw w odpowiedniej formie wszystkim uczestnikom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4, 5   » 
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Nas też odetną od internetu?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile