W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Łowcy mitów - szkoda gadać  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena: Ignoruj (2)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 3173
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:46, 23 Cze '09   Temat postu: Łowcy mitów - szkoda gadać Odpowiedz z cytatem

Łowcami mitów zainteresowałem się, gdy dowiedziałem się,
że są oni jedyną oficjalną linią obrony NASA, w sprawie lądowania na księżycu.

Postanowiłem się przyjrzeć niektórym filmikom z ich udziałem,
I delikatnie jestem w szoku.

Goście obalają mit, że płyty CD rozrywają się w napędach.
Każdy właściciel sklepu komputerowego potwierdził mi, że miał kilka przypadków rozerwanej płyty CD, Sam znam osobiście 3 osoby, którym się płyta rozleciała w środku.
A oni dowodzą, że to niemożliwe. - bez komentarza.
Poza tym twierdzą, że płyta rozlatuje się przy zbyt dużych prędkościach,
A mój znajomy komputerowiec, powiedział, że to nie od prędkości, ale od wibracji, drgań, w które wpada,
We wszystkich przypadkach, rozwalonej płyty, producent CD Romu - wymienia gwarancyjnie napęd - czyli, jednak jest to wada konstrukcyjna napędu.
http://www.youtube.com/watch?v=Uv_qKqQEhlw

Drugim ciekawym programem, który pamiętam, to taki,
gdzie udowadniali, że jak pada deszcz to lepiej iść wolno niż biec,
bo jak się biegnie to się bardziej zmoknie.
Może i racja,
Ale jak iść w deszczu 10 metrów,
to wiadomo, że przebiegnę w 3 sekundy,
A nie będę idiotą, żeby pokonywać ten dystans w 15 minut.
Bo wiadomo, że bardziej zmoknę.
Ich hipoteza aby nie biec,
ma jedynie zastosowanie w szczerym polu,
gdzie nie ma schronienia,
gdzie i tak, i tak muszę moknąć,

Ale z tymi płytami, to mnie zaskoczyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper




Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 808
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:55, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy żeby zakwestionować jakiś fakt potrzeba się posuwać do takich czynów? Ich możesz wyśmiać - zasad fizyki nie.
Oczywiście mówię o doświadczeniach z grawitacją Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:37, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się oryginalna Diablo jedynka w napędzie rozsypała. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jak to nazwać, bo ogólnie napęd w porządku, a i ryzykowna teza jakoby oryginalne nośniki mniej wytrzymałe były. No chyba, że ze starości się rozsypała, bo gra pierwszej świerzości nie była. Erozja nośnika... Mr. Green

Sam program jest debilny, bo inaczej nie można go nazwać. Wymieszane fakty ze spekulacjami przedstawione w pseudonaukowy sposób. Już wolę Brainiaca i testy na przyczepność oliwki i oleju np. Wink
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ripsonar




Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 245
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:10, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze przestałem ich oglądać ponieważ ich miarodajność w opinii co jest a co nie jest mitem lekko mnie zirytowała na takim przykładzie.
Otóż testowali "Mit" łapania strzały wystrzelonej z łuku na pewnym dystansie (nie pamiętam teraz..jakim...) Stwierdzili że jest to mit... Ludzka dłoń po pierwsze jest za wolna (+ przede wszystkim organ wzrokowy na uchwycenie zajścia aby skopordynować złapanie)) po drugie jeżeli nawet byłaby taka możliwosć, palce dłoni są za mało silne aby wstrzymać przemykającą przez nie strzałę. .....

Ale że się interesuje takimi rzeczami i takie umiejętności nie raz pokazywali japońscy Mistrzowie...ba -są filmiki to dokumentujące, więc ten ich cały szais z obiektywnym stwierdzeniem czy coś jest czy nie jest mitem poszedł się @$#!Z%..... Nie przeczę że możliwe iż w większości sytuacji mają racji.... Ale uczulam żę nieraz błędne dane empiryczne, bądź błędna ich zdaniem interpretacja tych sytuacji,założeń mogą dany problem zrealizować na swoją modłę, a ominąć realizację, która miała miejsce....

Powyższy przykład (znalazłem ich więcej) pokazuje że to rozrywka, show z wykorzystaniem tych ludzi pokazuje nie 100% prawdę w badanych przez nich...prawdy czy też fauszu....

Poza tym Discovery zeszło na psy... i zdania nie zmienię... Bo karmią nas teraz samymi programami typu reality show...co dyskredytuje ich pierwowzór kanału naukowego.....

Ich wielce oddany widz, który zawiódł się od jakiś 2-3 lat gdzie poprzez moda na nowy trend w kanale typu Discovery....skutecznie odstrasza szukających wiedzy.....

Hej
_________________
Kanał na YouTube:
http://www.youtube.com/user/RipsonarNews

The Truth Is Out There. Find and enjoy it. It was only us
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:27, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o łapanie strzały, to wszystko zależy od tego, z jaką siłą jest wystrzelona, albo na jakim etapie lotu się znajduje.

Ale wiem na pewno, że coś takiego jak łapanie miecza samurajskiego w płaszczyznę dłoni, faktycznie miało miejsce, i było praktykowane wśród chińczyków.
Biedocie nie wolno było posiadać broni, mogli ją mieć tylko panowie i samurajowie.
Wątpię, aby udawało się to zawsze bezkrwawo. Ale czytałem, że byli to w stanie zrobić.
I nie chodziło na pewno o jakichś mnichów, czy karateków, tylko zwykłych biednych chłopów, rolników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ElMagiko




Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 52
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:28, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z płytami dali dupy. Tydzień temu rozpieprzyło mi płytkę z zestawu Unizeto (podpis el), towarzyszył temu wyraźny pojedynczy wystrzał jak z pistoletu i kilka rzęźliwych chrobotów zatrzymywanego po raz ostatni napędu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:03, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie to jest dziwne, że zazwyczaj rozrywa oryginalne płytki.

Jak pierdyknęło u moich znajomych,
to dzieci (małe dziewczynki) aż się popłakały ze strachu.
Oryginalna gra, i to jeszcze pożyczona.
Załatwiałem im wtedy pirata, aby miały co oddać.

Wszyscy, którym to się przytrafiło,
potwierdzają, że strzał jest głośny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rafał




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 220
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:17, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podpadli na całego ja zaczęli kwestionować patenty i wynalazki Pana Nikoli Tesli (dla mnie osobiście największy i najwybitniejszy wynalazca i konstruktor Wszechczasów), w odcinku z mostem mocno się zdziwili he he he, ale tak naprawdę to tych dwóch nie ma nic do gadki, rękę na wszystkim trzyma "producent"

Chociaż czasem zdarzy im się pokazać coś fajnego, jak wszelkiego rodzaju eksperymenty z bronią
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:24, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, ten program to tylko taki show. "Obalili" kiedyś mit o możliwości podpalenia statku za pomocą układu wielu luster, co miał kiedyś zrobić Archimedes paląc całą rzymską flotę. I niby fajnie, ale na pewnym uniwersytecie zbudowali makiety, poustawiali lustra, poczekali na słońce i co? I udało im się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:41, 23 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam jak battlefield 1942 wystrzelił mojemu kimplowi w CD, normanie byłem w szoku. Rozpędził się chyba do ponad 100x nie wiem dlaczego, ale w pewnym momencie zaczął strasznie szybko wirować po czym szybkość rozerwała płytę. Wysypałem tylko resztki płyty i wnętrzności napędu.

Normalnie byłem w szoku, ale śmialiśmy się z tego chyba z rok.

Oczywiście do pogromców można maile wysyłać. Sami przyznają, że nie są nieomylni i nie raz powtarzali eksperymenty przyznając rację telewidzą.
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Turecki




Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 257
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:53, 24 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pal licho wartość naukową tego programu czy wiarygodność i sposób obalania lub udowadniania tam mitów.
Programu tego nie mogę oglądać ze względu na wygląd prowadzących. Powiem jedno ten rudy z brodą tragedia... a ten w berecie z brodą i tymi wąsami to jakiś żart. Prowadzący mnie tak irytują, że nie daje rady tego oglądać.
Zmusiłem się do kilku odcinków ale nie jestem fanem.

Podobało mi się jak obalali teorię zasilania aut HH0. Obejrzyjcie ten odcinek tendencyjny. HHO BUSTED!!!

hahaha
_________________
Nie interesuje mnie magia, ufo i wszelkie kwestie wiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 24 Cze '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi i mojemu koledze się rozwaliła płyta (CD wtedy jeszcze) w napędzie więc to na pewno jest prawda Razz -> zresztą oglądałem w TV o tym i oni potwierdzili że to możliwe... : P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:56, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jaki sposob lamie sie plyta, na dorbny mak czy np na pol? moze macie fote

tak czy inaczej sam sposob prowadzenia takiego programu, daje wiele do myslenia, wiecej tam zartow niz prawdziwej nauki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sonic3




Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:37, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kumplowi się zmieliła na drobne kawałeczki jak w młynku do kawy Very Happy i także było słychać ogromny huk, co ciekawe napęd przetrwał trzeba było tylko go dobrze odkurzyć.

No a produkcjach z pod znaku Discovery Channel to pisaliśmy już tutaj: viewtopic.php?t=5913& szkoda gadać, dno ;/
_________________
http://zakazaneowoce.pl/imgs/banery/baner-zakazaneowoce-350x20.jpg
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
W jedności siła nie w budowanych murach!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AQuatro




Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 3285
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 15 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W drobny mak.
ale jest co zbierać.

http://www.tripoint.org/kevtris/Stupid/coastertoaster/images/Exploded_CD1.jpg

http://dereksemmler.com/images/explosion_02.jpg

http://farm1.static.flickr.com/159/387498610_5d996140c9.jpg?v=0

http://farm1.static.flickr.com/131/387498694_e697eaec15.jpg?v=0

http://www.tankdilla.com/files/exploded_cd_evensmaller.JPG

Miałem okazję opróżniać 2 lub 3 takie cd, czasami uda się, że chodzi.
Przy tej robocie pełno jest drobniutkich małych sreberek, które się wszędzie czepiają
coś w stylu tzw. brokatu, którym stroją się kobiety, jak chcą błyszczeć. Smile

Przyczyną jest niewyważony silnik w napędzie, przy odpowiedniej prędkości wprawi płytę w takie wibracje, że ta się rozsypie.
Łowcy mitów nie poszli tym tropem, testowali tylko prędkość obrotową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Guru7




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 195
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:31, 16 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki, niezle foty Smile
swoja droga jesli ktos taki byl oficjalna droga nasa co do obrony lotu na ksiezyc to zostawiam to bez komentaza, moze ma ktos jeszcze jakie informacje?


co do ich "eksperymentow" to przypomnialo mi sie jak testowali rozne bronie ze sredniowiecza, ktora udeza mocniej itd, bylo tak, ze 2 kolesi z ktorzy roznili sie wzroste i waga, i co za tym idzie sila, walilo w drewniana sciane i na podstawie uszkodzen, wkazywano ktora z broni byla mocniejsza, nie wiem ktory z nich byl silniejszy i celniejszy ale jeden z nich na pewno wiec takie badanie juz ma duze prawodpodobienstwo bledu

tak samo w innych programie zdaje sie, o nazwie w stylu tajemnice sztuk walki, mierzono ktora sztuka lub sport walki ma silniejsze uderzenia, i tu juz w ogole gnicie jest bo kazdy kto choc troche sie interesuje wie, ze waga zawodnika ma zasadnicze znaczenie przy sile ciosu (ogolnie a juz na pewno w przypadku profesjonalistow) wiec jak mozna porownywac ciosy z roznych sztuk walki, jesli zawodnicy reprezentujacy roznia sie kilkunastoma kg wagi,
zwlaszcza, ze byli to zawodnicy z najwyzszej polki i jedyna przewaga moglabybyc sila lub masa bo technike kazdy z nich ma opanowana do perfekcji ale jakos nikt o tym w programie nie wspomnial,
cios adeptow walk w klatkach z lokcia czy kolana bezposrednio wywodzi sie od muay thai, z reszta kazdy element tej formuly wywodzi sie z czegos wiec w gruncie rzeczy tacy zawdonicy jak bas ruten nie sprawdzali techniki ciosu walka w klatkach a danej sztuki walki na ktorej ta technika jest oparta, o tym tez nikt nie powiedzial

nie wiem, czy to specjalnie sie robi czy z niewiedzy tak czy inaczej niektore programy sa naprawede zabawne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DarkTech




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1218
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:37, 16 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że duże poruszenie panuje w kwestii rozrywania płyty CD w napędzie...
Dla wyjaśnienia podam tylko że podstawowa prędkość obrotowa płyty CD wynosi 250...500 obrotów na minutę (stała jest liniowa prędkość odczytu), w zależności od położenia głowicy czytnika (im bliżej środka płyty, tym szybciej się obraca). Weźmy więc napęd 52Xspeed i przeliczmy... 500·52=26000 obrotów na minutę.
Łowcy idiotyzmów włożyli płytę na trzpień frezarki, czy diax'a które to rozpędzają się do ok.11000rpm. Dodatkowo, w ich eksperymencie płyta zaciśnięta była standardowymi pierścieniami stosowanymi dla tarcz tnących...
W konwencjonalnym napędzie płyta mocowana jest na stożku i dociskana jest ku jego podstawie za pomocą magnesu (centrowanie).
Dla mnie program "Pogromcy mitów" powinien zmienić nazwę na "Demonstracja amerykańskiej głupoty".
Bardziej wnikliwym polecam obliczenie siły odśrodkowej dla płyty wirującej z prędkością 26 tys. rpm. Nie mam wagi, więc nie znam masy płyty.
_________________
Prawda nieraz jest bardzo trudna do ustalenia, ale nigdy nie jest tak niedostępna jak wówczas kiedy jest niewygodna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiak




Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 410
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:49, 19 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektore mity rewiduja bo na koniec serii jest dodatkowy odcinek w ktorym pokazuja zle obalone mity natomiast tez nie wszystkie ;p
_________________
Nikt nie ma monopolu na prawdę
www.chomikuj.pl/Filmyprawdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Łowcy mitów - szkoda gadać
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile