W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Najstarsza religia świata  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
11 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 27341
Strona: 1, 2, 3   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:58, 16 Wrz '09   Temat postu: Najstarsza religia świata Odpowiedz z cytatem

Forum dało mi sporo do myślenia w sprawie chrześcijaństwa i Biblii. Po obejrzeniu wykładu Barta Ehrmana ( http://www.youtube.com/watch?v=Y3N4ymHO-eA ) moje wątpliwości dotyczące chrześcijaństwa sięgnęły apogeum i zaczęłam szukać czegoś zupełnie nowego. Jakiś czas temu zajęłam się poszukiwanie informacji nt islamu. Myślę, że te filmiki są warte obejrzenia:

Quran and The Speed of Light?
http://www.youtube.com/watch?v=06NRxaRi1pw

Scientific Miracles of the Qur'an
http://video.google.ca/videoplay?docid=2.....amp;hl=en#

The Divine Book
http://www.youtube.com/watch?v=nsmrOvWIhKA

Następne części:
http://www.youtube.com/watch?v=LOei_P2cvpA
http://www.youtube.com/watch?v=78OK4zYU9aw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=atWoYsoTA4M&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=gtbma91a-hM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Lacq7ifyIWc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=SJ_Sk0hFiy8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=j8SQbERMfuE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yqAy0RPpo_8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=w9zZ2jemzB0&feature=fvw

Abdur-Raheem Green- Proof Of Islam
http://www.youtube.com/watch?v=NOwA0v026.....mp;index=0

Następne części:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=7F4B62A190046A64
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:21, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z deszczu pod rynnę....

A najstarszą religią jest hinduizm...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:43, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Archeolodzy odkryli ślady najstarszej religii świata, natrafiając na miejsce kultu sprzed 70 tysięcy lat, w regionie Ngamiland w Botswanie.

W miejscu tym, ludzie czcili węża pytona. Odkrycie miejsca, które pochodzi z tak dawna, jeszcze raz wskazuje na Afrykę, jako na miejsce, gdzie narodził się człowiek. Najstarsze, odkryte miejsce kultu w Europie pochodzi sprzed 40 tysięcy lat.

Odkrycie miało miejsce na wzgórzach Tsodilo. Są one do dzisiaj świętym miejscem dla ludu San, który nazywa Tsodilo "Górami Bogów". San nazywani też Buszmenami należą do rdzennej ludności Afryki.

źródło afryka.org
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lech




Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 348
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:58, 16 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy, co jest najstarszą religią świata? Chrześcijaństwo, czy Islam?
Bo wedle mojej wiedzy, ani jedno, ani drugie. Chrześcijaństwo ma mniej więcej 2000 lat, a Islam około 1400 lat. Smile Czyli "młodziaki" w porównaniu np. z Taoizmem.

Poza tym wolałbym żebyś napisała coś "od siebie", ewentualnie własnymi słowy streściła przekaz proponowanych przez Ciebie materiałów. Człowiek by wiedział do czego konkretnie ma się odnieść w dyskusji. Jak dla mnie to "pusty" post - wolę Twoje wpisy nt. zdrowia i medycyny Smile
_________________
lechszukapracy@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DarkRaven




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 222
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:14, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze najwieksze ale nie najstarsze (to juz nasza dawna wiara poganska jest/byla starsza niz te wielkie monoteistyczne kulty).

Najstarsza forma duchowosci znana czlowiekowi jest chyba tylko szamanizm ze swoimi ekstatyczno-halucynogennymi praktykami.
Jak dla mnie to korzen z ktorego wyrosly inne religie w znanej nam formie.

Islam w moim odczuciu to takie Chrzescijanstwo inaczej - podobne zalozenia i budowa. Nie wiem czy jest sens przeszczepiania na nasz grunt orientalnych religii. Mamy juz naplywowe Chrzescijanstwo itp. kulty z krainy pasterzy koz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dr Know




Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 189
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o religie, to wiek nie ma większego znaczenia ...
_________________
"Reality is what doesn't cease to exist when you stop believing in it."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:07, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najstarszą religią jest szamanizm i kulty solarne, zresztą ich przedłużeniem jest wiara w "zmartwychwstanie" (praktykowane przez syberyjskich szamanów grzebanie żywcem i rytualne zmartwychwstanie do nowego życia odrodzonego członka społeczności) czy kult solarny - jezus sol invictus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:19, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jozo2009 napisał:
Z deszczu pod rynnę....

Dlaczego tak uważasz?
jozo2009 napisał:
A najstarszą religią jest hinduizm...

Hinduizm chyba liczy dopiero 3500-4000 lat.
Cytat:
Archeolodzy odkryli ślady najstarszej religii świata, natrafiając na miejsce kultu sprzed 70 tysięcy lat, w regionie Ngamiland w Botswanie.

Dzieje ludzkości są trochę dłuższe niż 70 tysięcy lat.
Lech napisał:
Znaczy, co jest najstarszą religią świata? Chrześcijaństwo, czy Islam?
Bo wedle mojej wiedzy, ani jedno, ani drugie. Chrześcijaństwo ma mniej więcej 2000 lat, a Islam około 1400 lat.

Jasne, że islam. Islam nie jest religią wymyśloną przed Muhammada. Muhammad był po prostu kolejnym (i ostatnim) prorokiem - człowiekiem wyznającym islam ( religię, która dokładnie oznacza "całkowite poddanie się jedynemu Bogu"), któremu objawiona została ostatnia Księga- Koran.
Lech napisał:
Poza tym wolałbym żebyś napisała coś "od siebie", ewentualnie własnymi słowy streściła przekaz proponowanych przez Ciebie materiałów. Człowiek by wiedział do czego konkretnie ma się odnieść w dyskusji. Jak dla mnie to "pusty" post - wolę Twoje wpisy nt. zdrowia i medycyny.

No właśnie, tak naprawdę to wszystko zaczęło się od zdrowia, medycyny i fascynacji teorią Hipokratesa Wink Szukałam źródeł (oprócz dzieł Hipokratesa), które by jeszcze potwierdziły fakt, że przyczyną wszystkich chorób jest toksemia organizmu. I trafiłam na Koran.
Jednocześnie dokształcałam się w innych dziedzinach i odkryłam, że moje wyobrażenia o świecie mają się nijak do rzeczywistości. Postanowiłam jeszcze zweryfikować religię, która została mi niejako wtłoczona do głowy… Tak się jakoś złożyło, że trafiłam na wykład Barta Ehrmana. Właściwie zawsze wierzyłam w Boga, ale nie zawsze wiedziałam gdzie Go szukać. Moim zdaniem chrześcijaństwo nie jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań. Pomyślałam sobie, że zacznę od najstarszej religii i trafiłam na islam. Zaczęłam się zastanawiać jaką religię wyznawał Noe, Abraham, Mojżesz. Nie był to judaizm, nie było to chrześcijaństwo, więc co innego jak nie islam? Coraz bardziej podoba mi się ta religia. Myślę, że życie na Ziemi byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby stosowane były zasady promowane przez islam (oraz wszystkich Proroków począwszy od Adama). I podkreślam, że mam na myśli islam fundamentalny, a nie islam zniekształcony przez ekstremistów czy pokolenie coca-coli. Jest to bardzo prosta religia (bo dlaczego Bóg miałby rządać od człowieka czegoś skomplikowanego), ale bardzo wymagająca. Obecnie czytam książkę “Stories of the Prophets” autorstwa Ibn Kathira i naprawdę jestem pod wrażeniem histrorii Proroków wg Koranu i Hadisów. Biblia zawiera o wiele mniej informacji o życiu Proroków, a co najważniejsze opis biblijny jest bardzo zniekształcony. Przecież Prorok nie powinien grzeszyć, ponieważ wtedy nie może być już przykładem dla ludzi.
Cały czas czytam i poszukuję. Staram się wszystko analizować. Postanowiłam umieścić linki do filmów na stronie, ponieważ wydawały mi się ciekawe i nawet logiczne. Miło jest podzielić się z innymi, tym co nas zaintrygowało.

Czy nie zastanawia Was, dlaczego islam jest tak tępiony?

DarkRaven napisał:
Najstarsza forma duchowosci znana czlowiekowi jest chyba tylko szamanizm ze swoimi ekstatyczno-halucynogennymi praktykami

Ja jednak obstaję przy stwierdzeniu, że Adam i Ewa nie byli szamanami Smile

DarkRaven napisał:
Islam w moim odczuciu to takie Chrzescijanstwo inaczej - podobne zalozenia i budowa.

Trochę tak, ale to "trochę" robi ogromną różnicę. Chrześcijaństwo zostało zapoczątkowane przez "świętego" Pawła. Ma mnóstwo naleciałości z innych religii, w tym buddyzmu, hinduizmu i religii pogańskich, a Stary i Nowy Testament zawierają mnóstwo błędów i sprzeczności. Dla mnie ważna jest czysta religia bez pośredników w kontakcie z Bogiem oraz czczenia obrazów, ludzi, symboli itd.
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:32, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:

Jasne, że islam. Islam nie jest religią wymyśloną przed Muhammada. Muhammad był po prostu kolejnym (i ostatnim) prorokiem - człowiekiem wyznającym islam ( religię, która dokładnie oznacza "całkowite poddanie się jedynemu Bogu"), któremu objawiona została ostatnia Księga- Koran.

Islam jest monoteistyczny, jeśli chcesz naprawdę oddać się bogu to najpierw musisz wiedzieć kim albo czym jest bóg. Jeśli uważasz że święte księgi są odpowiedzią na twoje pytania to jesteś po prostu naiwny i leniwy, bo wolisz przyjąć jakąś cudzą ideologie na wiarę niż szukać własnej prawdy.

Największą plagą której doświadcza ludzkość jest nie religia, a umysłowe lenistwo które sprawia że ludzie ograniczają się zwykle do jednego źródła wiedzy które z góry uznają za prawdziwe, zamiast czerpać mądrość z doświadczania rzeczywistości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:42, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt 1 : Islam jest młodszy od chrześcijaństwa. O całe 600 lat
Fakt 2 : Przed Islamem istniał kult na terenie ziem "arabskich". Był to politeizm.(Fado, mylisz sie okrutnie)
Fakt 3 : Najstarszą religią świata nie jest Hinduizm
Fakt 4: Nie wiemy jaka była najstarsza religia świata
Fakt5: Mozemy przypuszczać że najstarsza religią świata był prymitywny monoteizm w Afryce. (bez symboli!)
Fakt 6: Z czasem "Bóg" Afrykański stawał się coraz bardziej oddalony od ludzi, niepojęty i niezrozumiały, byl "za wysoko" - stąd rozwój prymitywnych politeizmów, i poczatek kultów płodności, deszczu, drzew, etc etc
Fakt 7: Islam jest jedynym monoteizmem czczącym twór natury - jest nim czarny kamień (meteoryt) w rogu Al-Kaaby w Mekkce

Fakt 8 - Bardzo interesujący temat Wink

_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pumcia




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 233
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:54, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado napisał:
Tak się jakoś złożyło, że trafiłam na wykład Barta Ehrmana. Właściwie zawsze wierzyłam w Boga, ale nie zawsze wiedziałam gdzie Go szukać.

Nigdzie go nie musisz szukać, bo On jest obok ciebie.. Uwielbiam ten cytat:

"Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie"

I wierzę w to.. Nie chodzę od lat do Kościoła, no chyba, ze są święta, to wówczas stosuję się do zaleceń naszej wiary.. Nie spowiadam się i nie przyjmuję komunii.. bo nie muszę mieć pośredników między Bogiem, a samą siebie. Nie muszę Go czcić w jakiś wyuzdany sposób by Go kochać i pokładać w Nim nadzieję.

Dla mnie Bóg jest energią, która jest wszędzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:05, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado : potrzebujesz zimnego prysznica Wink

Napisałaś :
Cytat:
Pomyślałam sobie, że zacznę od najstarszej religii i trafiłam na islam.


W rzeczy samej trafiłaś na najmłodszą religię. Sensu stricto, najmłodszy monoteizm.

Cytat:

Zaczęłam się zastanawiać jaką religię wyznawał Noe, Abraham, Mojżesz. Nie był to judaizm, nie było to chrześcijaństwo, więc co innego jak nie islam?


Perfekcyjna pewność iż Noe istotnie chodził po Ziemi. Gratuluje Wink
Poza Biblią brak wzmianki o takowym. Wg Biblii - był Jahwistą. To monoteizm. Z Abrahamem jest cięższa sprawa, sama Biblia nie jest w tym temacie zgodna. Raz jest to El-Elohim, raz Jahwe, raz bóstwa Kaananu. Nazwanie Abrahama monoteistą jest nadużyciem. Mojżesz był monoteistą, i jesli wierzyć Biblii to on (sam bądz też nie - sądzę że nie) był założycielem Judaizmu.


Cytat:

Coraz bardziej podoba mi się ta religia.


Religia nie ma się podobać.

Cytat:

Myślę, że życie na Ziemi byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby stosowane były zasady promowane przez islam (oraz wszystkich Proroków począwszy od Adama). I podkreślam, że mam na myśli islam fundamentalny, a nie islam zniekształcony przez ekstremistów czy pokolenie coca-coli.


Dziewczę drogie. Islam fundamentalny to Ty możesz poznać po arabsku w Koranie, jakikolwiek inny przekład jest wg muzułmanów bluźnierstwem, kolejny argument (podobnie do Biblii) na "lokalność"
tworu jakim jest Koran.

Cytat:

Jest to bardzo prosta religia (bo dlaczego Bóg miałby rządać od człowieka czegoś skomplikowanego), ale bardzo wymagająca.


Wymagania stawiane kobiecie też Ci się "podobają" ? Mniemam że masz Koran w domu, wiec nie trzeba Ci przytaczać poszczególnych wersetów. Kobiety są traktowane podobnie jak w Torze, przedmiotowo, tego Bóg by nie wymyślił - jest za to za mądry.

Cytat:

Obecnie czytam książkę “Stories of the Prophets” autorstwa Ibn Kathira i naprawdę jestem pod wrażeniem histrorii Proroków wg Koranu i Hadisów.


Hadisy, nie wyszły spod pióra asystenta Mohameta, a spod rzeczy wyznawców, spadkobierców i zwykłych ludzi interpretujących Sury. Należałoby pamiętać że Koran spisano w 7w. n.e. kiedy i Tora i Biblia (chrześcijańska) były już powszechnie znane, a tuż nieopodal powstawał też Talmud. Skopiowali to, jak robili to juz wcześniej, by nabrało to powiewu autentyzmu i legitymowało w pewien sposób kolejną religię "państwową".

Cytat:

Biblia zawiera o wiele mniej informacji o życiu Proroków, a co najważniejsze opis biblijny jest bardzo zniekształcony. Przecież Prorok nie powinien grzeszyć, ponieważ wtedy nie może być już przykładem dla ludzi.


Mahomet wojował i to całkiem dobrze, zabijał i Żydów i Chrześcijan. Podporządkowywał sobie poszczególne klany, stosował "zasadę krwi". Taki ktoś jest uzurpatorem, a nie prorokiem. Bez urazy.

Cytat:

Cały czas czytam i poszukuję. Staram się wszystko analizować. Postanowiłam umieścić linki do filmów na stronie, ponieważ wydawały mi się ciekawe i nawet logiczne. Miło jest podzielić się z innymi, tym co nas zaintrygowało.


Są ciekawe, niekiedy logiczne, co nie znaczy że właściwe z punktu widzenia i nauki i czymś co nazywamy "moralność". Poświęciłem rok na odkrywanie Islamu, i wielu jego gałęzi, jeździłem po Polsce, po meczetach, spotykałem się z muzułmanami tak mieszkającymi tu (Tatarami), jak przyjezdnymi. Ujęło mnie przede wszystkim to że Ci ludzie są naprawdę bardzo przyjazni (to mi powtarzali przyjaciele którzy jezdzili do Libii, Jordanii, Iranu, Indii), niesłychanie gościnni...

Wyprowadziłem wniosek że do bycia dobrym człowiekiem, religia jest zupełnie nie potrzebna. Jakakolwiek Wink
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:24, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aya Sophia, skąd wiesz że to meteoryt? Może to jeden z tych kamieni, które były przywożone z wyspy Numenore przez Isildura... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fakt 3 : Najstarszą religią świata nie jest Hinduizm
Fakt 4: Nie wiemy jaka była najstarsza religia świata


Jeżeli sprecyzujemy pytanie; jaka jest najstarsza, praktykowana religia świata?
Bo jeżeli chodzi o religie wymarłe, było ich na pewno setki, to żadna z wymienionych. Tu już religia Egiptu, bije inne na głowę, a ktoś wcześniej podał znamiona afrykańskiego kultu sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat - nie o to chodzi.



A co do reszty zgodzę się z przedmówcami.
A do autora tematu - widać poszukujesz czegoś stabilnego, jasno precyzującego zasady i moralność. Nie ma do szpiku złych religii, są tylko złe interpretacje, fanatyzm, źli przywódcy duchowi, przeinaczenia, nadużycia.
Pamiętaj, że islam jest religią dużo bardziej stanowczą wymagającą absolutnego oddania i posłuszeństwa bogu który mówi przez,... no wiadomo kogo - tu sytuacja jest podobna do naszej. Kapłan nie prorok a zwykły człek.
To co teraz robisz, to fajna sprawa, dużo już wiesz, poznajesz, jednak Islam zatrzaskuje za sobą drzwi i niełatwo się później wydostać, chyba że w czarnym worku.

Poza tym z Twoich wypowiedzi wynika, że zostałaś zrażona do katolicyzmu poprzez publikacje i wątpliwości naukowe itd. Poszukaj takich na temat islamu, w każdej religii są sprzeczności, mniejsze lub większe głupoty. To zadziała analogicznie, ponieważ szukasz religii idealnej i nieskazitelnej - a takiej nie ma - niestety. To nie jest produkt w sklepie, taki ładniejszy i nowszy to biorę, skazujesz na nią swoje dzieci, jeżeli jeszcze nie masz a będziesz posiadać. To pociąga szereg konsekwencji.

Na koniec- marnym jest człowiek który myśli, że Boga da się zamknąć w ramy jakiejś konkretnej religii. Bóg jest ponad to, jest niepoznawalny, nie jest autorem żadnej konwencjonalnej wiary - to dzieło rąk ludzkich, naszych pragnień i idei. Mówiąc, że jacyś wyznawcy ze względu na rodzaj i przynależność do konkretnej religii są bliżsi lub lepiej oddają cześć Boga - jest umniejszeniem wspaniałości istoty jaką On cz Ona, Ono jest.

Z deszczu pod rynnę... łatwiej nie będzie, zwłaszcza, że masz "na myśli islam fundamentalny".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:40, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar : Równie prawdopodobne, a wedle Koranu 'Hadżar' (to sam kamień, Kaaba to świątynia) jest kamieniem świętym, podarowanym przez Allacha dla Mahometa na znak przymierza z nim i z ludzkością. Taka sztama Wink A przy okazji, mogła być to też lawa. Szukałem tam wulkanów....Wink

jozo2009 : rozwinięcia tego prymitywnego kultu (mono) są do dziś tam praktykowane. Nie tylko zresztą w Afryce. Wydaje się że pierwszymi monoteistami byli buszmeni Wink Może o to chodziło Darwinowi Laughing
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jozo2009




Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 149
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:58, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odkrycie miało miejsce na wzgórzach Tsodilo. Są one do dzisiaj świętym miejscem dla ludu San, który nazywa Tsodilo "Górami Bogów".


Co nie znaczy, że nadal odbywają się tam rytuały, i wiara pozostaje w z grubsza nie zmienionej formie. Tak samo jak góra Olimp - wiadomo też święta. Choć możesz mieć rację z rozwinięciem wyznania, dla którego tamto miejsce może już nie mieć takiej wagi. Czyli mamy najstarszą religię Świata Very Happy!

Trzeba tylko jeszcze napisać traktat o ewolucji religii świata. O ile lwia część okaże się neuronowymi urojeniami i "przypadkowymi mutacjami" które jakimś cudem dobór naturalny nie wyeliminował, dowiemy się również, że resztę mamy od "czarnucha"! Teraz kto jest, sto lat za murzynami - w końcu nabiera sensu! Murzyn był pierwszy, Bóg jest murzynem, pierwsza religia była murzyńska, no i rap... Biali to cieniasy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:05, 17 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie od początku zastanawiali się po co tu są, co sprawia, ze słońce wschodzi i zachodzi, co sprawia, że się rodzimy, a co że umieramy i czy to już wszystko? W snach, czy później pod wpływem różnych substancji odkrywali, że ten świat widziany oczyma nie jest jedynym. Zaczęli się komunikować i wymieniać doświadczenia. Poszukując stawali się samotni. Będąc sam na sam ze sobą zaczeli odkrywać jeszcze więcej, czasami tak wiele, ze zaczęli się dzielić z innymi. Inni, bardziej leniwi, ale też i bardziej skrupulatni zaczęli porządkować, spisywać, a nawet dodawać od siebie to co im było wygodne. Zaczęło im się podobać to jak ludzie ich słuchają i jak są gotowi za to oddać nawet życie. Zaczęły się tworzyć struktury, hierarchie, organizacje. W końcu można było na tym zrobić świetny interes.
Tak powstawały religie. Wchodząc w coś co nie jest twoje, zawsze będzie się odczuwało jakiś dyskomfort. Ale lepsze to niż nic, prawda? Shocked
Pytanie o najstarszą religię nigdy nie znajdzie odpowiedzi. Już prędzej dowiemy się jak miał na imię pierwszy człowiek;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
otelodreiP




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 611
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:37, 19 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat Diabła napisał:
Cytat:
Archeolodzy odkryli ślady najstarszej religii świata, natrafiając na miejsce kultu sprzed 70 tysięcy lat, w regionie Ngamiland w Botswanie.

W miejscu tym, ludzie czcili węża pytona. Odkrycie miejsca, które pochodzi z tak dawna, jeszcze raz wskazuje na Afrykę, jako na miejsce, gdzie narodził się człowiek. Najstarsze, odkryte miejsce kultu w Europie pochodzi sprzed 40 tysięcy lat.

Odkrycie miało miejsce na wzgórzach Tsodilo. Są one do dzisiaj świętym miejscem dla ludu San, który nazywa Tsodilo "Górami Bogów". San nazywani też Buszmenami należą do rdzennej ludności Afryki.

źródło afryka.org


haha czyli kolko sie zamyka albo te badanie byly robione przez chcrzescijan co wypacza ich wiarygodnosc albo mamy biblijnego weza z raju gdzie powstal czlowiek Smile i znowu wracamy do tematu o gadach stworzycielach ludzi chcac nie chcac Very Happy

Voltar ma racje z szamanizmem`lecz nie nazwalbym tego religia.
Szamanizm byl dosc hermetyczny i profan nie mial bezposredniego dostepu to sacrum.

Najstarsza udokumentowana religia jest wspomniany juz hinduizm ktory w owym czasie`wcale religia nie musial byc Wink

Jesli kogos interesuje ten temat to polecam ksiazke Mircae Eliade (a jakze by inaczej Very Happy) pt "Sacrum a profanum"
_________________
Czego sie nie dotkne to spierdole !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:16, 19 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Islam jest monoteistyczny, jeśli chcesz naprawdę oddać się bogu to najpierw musisz wiedzieć kim albo czym jest bóg. Jeśli uważasz że święte księgi są odpowiedzią na twoje pytania to jesteś po prostu naiwny i leniwy, bo wolisz przyjąć jakąś cudzą ideologie na wiarę niż szukać własnej prawdy.

Największą plagą której doświadcza ludzkość jest nie religia, a umysłowe lenistwo które sprawia że ludzie ograniczają się zwykle do jednego źródła wiedzy które z góry uznają za prawdziwe, zamiast czerpać mądrość z doświadczania rzeczywistości.

Caly czas poszukuje, ale mysle ze nie satysfakcjonowaloby mnie stworzenie wlasnej religii. Ja chcialabym poznac Prawde.
Aya Sophia napisał:
Fakt 1 : Islam jest młodszy od chrześcijaństwa. O całe 600 lat

Cytat:
W rzeczy samej trafiłaś na najmłodszą religię. Sensu stricto, najmłodszy monoteizm.

Muhammad nie stworzyl wlasnej religii, ale wyznawal ta sama religie co Adam, Noe, Abraham, Izaak, Jakub, Mojzesz, Dawid, Salomon i Jezus.
Cytat:
Fakt 2 : Przed Islamem istniał kult na terenie ziem "arabskich". Był to politeizm.(Fado, mylisz sie okrutnie)

Muhammad urodzil sie na terenie zamieszkalym przez plemiona poganskie, ale nie oznacza to ze islam nie byl praktykowany na Ziemi.
Cytat:
Fakt 4: Nie wiemy jaka była najstarsza religia świata
Fakt5: Mozemy przypuszczać że najstarsza religią świata był prymitywny monoteizm w Afryce. (bez symboli!)

Jednak monoteizm? Czy nie byl to jednak islam?
Cytat:
Fakt 7: Islam jest jedynym monoteizmem czczącym twór natury - jest nim czarny kamień (meteoryt) w rogu Al-Kaaby w Mekkce

Czarny kamien nie jest czczony. Muzulmanie nie moda sie do niego i nie oddaja mu poklonow. Nic z tych rzeczy.
Moim zdaniem tylko chrzescijanstwo, mimo ze jest uznawane za religie monoteistyczna, czci twory natury, np. “swietych” Wink
Aya Sophia napisał:
Perfekcyjna pewność iż Noe istotnie chodził po Ziemi. Gratuluje
Poza Biblią brak wzmianki o takowym. Wg Biblii - był Jahwistą. To monoteizm. Z Abrahamem jest cięższa sprawa, sama Biblia nie jest w tym temacie zgodna.

Jest o nich wzmianka w Koranie, powiedzialabym nawet ze jest tam nawet przyzwoita ilosc informacji.
Cytat:
Raz jest to El-Elohim, raz Jahwe, raz bóstwa Kaananu. Nazwanie Abrahama monoteistą jest nadużyciem. Mojżesz był monoteistą, i jesli wierzyć Biblii to on (sam bądz też nie - sądzę że nie) był założycielem Judaizmu.

Elohi lub El-Elohim to imie Boga w jezyku hebrajskim. Elahi to imie Boga w jezyku aramejskim. Elaha to okreslenie Boga w jezyku arabskim, a Alaha lub Allah - imie Boga w tym jezyku. Podobienstwo jest widoczne. Jahwe to nie imie. To odpowiedziedz Boga na pytanie Mojzesza i oznacza “Ja jestem, ktory jestem”.
Trudno bylo sie polapac w tekstach biblijnych...dlatego Bog objawil Koran- Ostatni Testament.
Cytat:
Dziewczę drogie. Islam fundamentalny to Ty możesz poznać po arabsku w Koranie, jakikolwiek inny przekład jest wg muzułmanów bluźnierstwem, kolejny argument (podobnie do Biblii) na "lokalność" tworu jakim jest Koran.

Przeklady Koranu na inne jezyki nie sa sprzeczne z zasadami islamu, dopoki nie zostaje zmienione znaczenie jakiegos slowa. Oczywiscie, ze oryginalny Koran to tylko ten w jezyku arabskim. Koran pozostaje w niezmienionej formie od 1400 lat, wiec nie mozna mowic o jego lokalnych wersjach. Obecna wersje mozna porownac z najstarszym manuskryptem. Nie ma zadnych roznic.
Cytat:
Wymagania stawiane kobiecie też Ci się "podobają" ? Mniemam że masz Koran w domu, wiec nie trzeba Ci przytaczać poszczególnych wersetów. Kobiety są traktowane podobnie jak w Torze, przedmiotowo, tego Bóg by nie wymyślił - jest za to za mądry.

Jakie wymagania masz na mysli? Do chwili obecnej nie znalazlam fragmentow Koranu, ktore wskazywalyby na przedmiotowe traktowanie kobiety. Moim zdaniem Koran dal kobietom wolnosc. Muzulmanki mogly glosowac juz 1400 lat temu… A kiedy to prawo zyskaly Europejki?
Cytat:
Hadisy, nie wyszły spod pióra asystenta Mohameta, a spod rzeczy wyznawców, spadkobierców i zwykłych ludzi interpretujących Sury. Należałoby pamiętać że Koran spisano w 7w. n.e. kiedy i Tora i Biblia (chrześcijańska) były już powszechnie znane, a tuż nieopodal powstawał też Talmud. Skopiowali to, jak robili to juz wcześniej, by nabrało to powiewu autentyzmu i legitymowało w pewien sposób kolejną religię "państwową".

Hadisy byly spisywane za zycia Muhammada przez jego najblizszych kompanow, a razem zebrane po jego smierci.
Jezeli Koran zostal skopiowany z Biblii i Tory, to dlaczego nie zawiera tych bledow, ktore sie w nich znajduja? Mysle, ze Koran uzupenia Biblie i wyjasnia wiele sprzecznosci w niej zawartych.
Caly czas jestem pod wrazeniem zwiazku Koranu z odkryciami naukowymi. Jak to mozliwe, ze 1400 lat temu opisano ksztalt Ziemi, budowe gor, podano opis rozwoju plodu w lonie matki. Ta Ksiega nie mogla byc stworzona przez czlowieka. Koran zawiera wskazowki dotyczace kazdego aspektu zycia, tak by latwiej bylo kroczyc sciezka zycia i zachowac pokoj. Nawet gdyby zostala przekazana czlowiekowi przez obcych, reptylian czy szatana… to jaki mieliby cel, aby to zrobic? Wink
Cytat:
Mahomet wojował i to całkiem dobrze, zabijał i Żydów i Chrześcijan. Podporządkowywał sobie poszczególne klany, stosował "zasadę krwi". Taki ktoś jest uzurpatorem, a nie prorokiem. Bez urazy.

Muhammad bral udzial w bitwach, ale byly to bitwy defensywne. Zostal do tego zmuszony przez ludzi, ktorzy zaatakowali Mekke i Medyne.
Cytat:
] Wyprowadziłem wniosek że do bycia dobrym człowiekiem, religia jest zupełnie nie potrzebna. Jakakolwiek

Przez chwile tez tak myslalam. Co oznacza “dobro”? Czy nawet ustanawiajac uniwersalna definicje i zasady czynienia dobra (o ile to w ogole mozliwe) mozna zachowac pokoj na Ziemi? Kazdy ma swoja definicje dobra i wcale nie oznacza to, ze dobro w odczuciu jednego jest dobrem dla drugiego.
Dla wielu kredyty sa postrzegane jako cos dobrego (zwlaszcza tych, ktorzy dzieki nim przyjemnie sobie zyja, ale czy te kredyty sa dobre dla calego spoleczenstwa? Chyba niewieli osob ma teraz watpliwosci Smile
jozo2009 napisał:
A do autora tematu - widać poszukujesz czegoś stabilnego, jasno precyzującego zasady i moralność. Nie ma do szpiku złych religii, są tylko złe interpretacje, fanatyzm, źli przywódcy duchowi, przeinaczenia, nadużycia.
Pamiętaj, że islam jest religią dużo bardziej stanowczą wymagającą absolutnego oddania i posłuszeństwa bogu który mówi przez,... no wiadomo kogo - tu sytuacja jest podobna do naszej.

Czy to zle?
Cytat:
Poszukaj takich na temat islamu, w każdej religii są sprzeczności, mniejsze lub większe głupoty. To zadziała analogicznie, ponieważ szukasz religii idealnej i nieskazitelnej - a takiej nie ma - niestety.

Do tej pory nie znalazlam sprzecznosci w islamie i dlatego tak bardzo mnie fascynuje. Zdaje sobie jednak sprawe z faktu, ze na razie wiem bardzo malo i dlatego nadal czytam i badam grunt Smile
Cytat:
Bóg jest ponad to, jest niepoznawalny, nie jest autorem żadnej konwencjonalnej wiary - to dzieło rąk ludzkich, naszych pragnień i idei. Mówiąc, że jacyś wyznawcy ze względu na rodzaj i przynależność do konkretnej religii są bliżsi lub lepiej oddają cześć Boga - jest umniejszeniem wspaniałości istoty jaką On cz Ona, Ono jest.

Czy nie jest tak, ze kazdy lub wiekszosc ludzi posiada pragnienie poznania Boga? Moze zostalimy tak zaprogramowani przez Stworce? Jezeli istnieje Bog, to powinna istniec jedyna prawdziwa religia. Nie wiem, moze sie myle…
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:21, 19 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakie wymagania masz na mysli? Do chwili obecnej nie znalazlam fragmentow Koranu, ktore wskazywalyby na przedmiotowe traktowanie kobiety. Moim zdaniem Koran dal kobietom wolnosc. Muzulmanki mogly glosowac juz 1400 lat temu… A kiedy to prawo zyskaly Europejki?


A co powiesz o tych fragmentach?

4:11
I daje wam Bóg przykazanie
co do waszych dzieci:
synowi przypada udział
podobny do udziału dwóch córek.

4:34
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

Muhhammad, jako wojownik a nie prorok napisał księgę polityczna, aby trzymać w ryzach państwo i swoich wojowników (podobnie jak Stary Testament). Nie przeczę że są tam teksty sięgające wyżyn (sury mekkanskie), na których opierają się m.in. sufi czy nauki Guru Nanaka. Reszta to w zasadzie straszenie nieświadomych ludzi, co wykorzystywane jest do dzisiaj przez różne indywidua.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:49, 19 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nonono, ależ ten koran antyfeministyczny, nie to co chrześcijaństwo i judaizm!

Cytat:
Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.
A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.
św. Paweł, Biblia Tys., 1 list do Koryntian

Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.
Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa.
I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci
1 Tymoteusz - Biblia Tys.(BT)

Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wigotnych wiatrów.
św. Tomasz z Akwinu (1225-1274)
ojciec kościoła katolickiego

Kobiety przeznaczone są głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.
św. Jan Chryzostom (349-409)
biskup Konstantynopola

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.
św. Augustyn (354-430)
filozof i teolog

Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych.
św. Tomasz z Akwinu

Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.
św. Ambroży (340-397)
ojciec i doktor Kościoła

Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: To diabeł!
Ona jest swoistym piekłem.
Kapokrates, założyciel klasztoru

Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadaczącą świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny...
św. Tomasz z Akwinu

Kobiecie przystoi jedynie szata załobna, skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.
Tertulian (ok. 160-220)
ojciec kościoła

W miejscu w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta.
synod paryski (846)

Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.
synod w Coyaca (1050)

Księża którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani.
Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.
synod w Toledo

U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywołać wstyd.
Clemens Alexandrinus (215)

Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów.
synod w Ewirze (IV w.)

Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macieżyństwo.
św. Jan Chryzostom (349-407)

Musimy stwierdzić, że mąż ma panować nad swoją żoną, tak jak dusza panuje nad ciałem.
św. Augustyn

Grzegorz I (papież) glosił że seks jest "ogrodem grzechu". Po każdym stosunku małżeńskim, który "zakłóca słuszny porządek boski" NAKAZUJE odmowić jako modlitwę pokutną "odpość nam nasze winy"

Zginąła bo ośmieliła się nauczać mężczyzn.
św. Cyryl - po linczu przez podburzony przez niego tłum wiernych na Hypatii

Ich (kobiet) powab składa się z flegmy i krwi, z wilgoci i żółci. Gdyby ktokolwiek zastanowił się, co ukrywa się w dziurkach od nosa, w gardle i w brzuchu, doszedłby do wniosku, że są tam tylko nieczystości. A jeżeli nie możemy nawet czubkiem palca dotknąć flegmy czy kału, jak przeto możemy pragnąć obejmować worek łajna.
św. Odo
opat Clumy



2 cytaty z Lutra:

Cytat:
"Dziewczynki zaczynają szybciej mówić i chodzić od chłopców, gdyż zielsko rośnie szybciej od pożytecznych roślin".

"Jeśli [kobieta] zmęczy się lub nawet umrze, to nie ma znaczenia. Pozwólmy im umierać przy porodzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Aya Sophia




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1227
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:01, 19 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fado :

Adwokat D. i Voltar mistrzowsko wypunktowali te idiotyzmy.
Jedziemy dalej :
Cytat:

Muhammad nie stworzyl wlasnej religii, ale wyznawal ta sama religie co Adam, Noe, Abraham, Izaak, Jakub, Mojzesz, Dawid, Salomon i Jezus.


Poproszę źródło tej wiadomości, oczywiście poza Koranem.

Cytat:
Moim zdaniem tylko chrzescijanstwo, mimo ze jest uznawane za religie monoteistyczna, czci twory natury, np. “swietych”


Święci to twór natury, bezapelacyjnie Wink Tyle że chodzi o katolicyzm, a nie chrześcijaństwo. Drobnostka.

Cytat:
Elohi lub El-Elohim to imie Boga w jezyku hebrajskim. Elahi to imie Boga w jezyku aramejskim. Elaha to okreslenie Boga w jezyku arabskim, a Alaha lub Allah - imie Boga w tym jezyku. Podobienstwo jest widoczne.


Bosssz, Al-Ilah...

Cytat:

Do tej pory nie znalazlam sprzecznosci w islamie i dlatego tak bardzo mnie fascynuje. Zdaje sobie jednak sprawe z faktu, ze na razie wiem bardzo malo i dlatego nadal czytam i badam grunt


Czytaj, dużo, jak w moim podpisie Wink Brak sprzeczności w Koranie?
Sura XXIV "Światło" - "To jest sura którą zesłaliśmy...". Liczba mnoga, dlaczego?

Cytat:

Trudno bylo sie polapac w tekstach biblijnych...dlatego Bog objawil Koran- Ostatni Testament.


A nie dyktował mu tego przypadkiem Archanioł Gabriel?

Dlatego uważam że ta Biblia (poza Listem do Koryntan 13!), Tora, Talmud i Koran etc etc - jest za przeproszeniem nie warta złamanego grosza...żeby nie powiedzieć dosadniej. Dlatego też nie mam ochoty i zamiaru podważać Twojego autorytatywnego pojęcia Biblii. Wychodzi z niej niezbicie ze albo ten kto spisał Biblię był mizoginistą, albo był nim/jest sam Bog Laughing
_________________
"W pozornie beznadziejnej walce, rozwiązanie tych problemów jest proste. Jedyną broń jaką mają przeciwko nam jest ukrywanie przed nami wiedzy. Musicie dużo czytać, by
poznać prawdę i dostrzec korzenie zła"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fado




Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 192
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:57, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym jeszcze dodać coś odnośnie Mojżesza:
Aya Sophia napisał:
Mojżesz był monoteistą, i jesli wierzyć Biblii to on (sam bądz też nie - sądzę że nie) był założycielem Judaizmu.

Mojżesz nie był założycielem judaizmu. Nazwa “judaizm” pochodzi od plemienia zamieszkującego Judeę (jej nazwa pochodzi od imienia jednego z synów Jakuba- Judy). Religia wyznawana przez to plemię różniła się od religii Mojżesza.
Adwokat Diabła napisał:
A co powiesz o tych fragmentach?

4:11
I daje wam Bóg przykazanie
co do waszych dzieci:
synowi przypada udział
podobny do udziału dwóch córek.

To jest bardzo logiczny fragment i nie ma w nim nic złego ponieważ:
- mężczyzna nie dziedziczy niczego po żonie, ale żona dziedziczy po mężu
- to głównie na synu spoczywa odpowiedzialność, aby zadbać o rodziców.
Wychodzi więc dość sprawiedliwie.
Już 1400 lat temu przestrzegano tej zasady. A co się u nas działo jeszcze 20 lat temu? Rodzice przepisywali np. gospodarstwa rolne jednemu dziecku (zwykle synowi), a reszta nic nie miała. Jasne, że nie było to regułą, ale znam sporo takich przypadków.
W krajach muzułmańskich nie ma takich instytucji jak domy starości. Z góry wiadomo, kto powinien być odpowiedzialny za opiekę nad rodzicami.
Cytat:
4:34
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

Fragment dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji, gdy kobieta przestaje się modlić lub postępuje wbrew Boskiemu Prawu. Tak naprawdę stanowi to zagrożenie dla rodziny. Najpierw mąż powinien zwrócić uwagę żonie. Jeżeli to nie skutkuje, powinien zaprzestać z nią kontaktów seksulanych, następnie ewentualnie delikatnie ją uderzyć (ale nie może być to w ogóle bolesne). Oczywiście dotyczy to również odwrotnej sytuacji, gdy mąż oddala się od Boga.
Cytat:
Muhhammad, jako wojownik a nie prorok napisał księgę polityczna, aby trzymać w ryzach państwo i swoich wojowników (podobnie jak Stary Testament).

Jak to możliwe, że niewykształcony i niepiśmienny człowiek stworzył takie dzieło?
Voltar napisał:
nonono, ależ ten koran antyfeministyczny, nie to co chrześcijaństwo i judaizm!

Dzięki Voltar!
Aya Sophia napisał:
Cytat:

Cytat:
Muhammad nie stworzyl wlasnej religii, ale wyznawal ta sama religie co Adam, Noe, Abraham, Izaak, Jakub, Mojzesz, Dawid, Salomon i Jezus.

Poproszę źródło tej wiadomości, oczywiście poza Koranem.

Biblia. Przeczytaj Biblię i Koran, a następnie dokonaj porównania przesłania jakie powierzył im Bóg. Są takie same. Możesz chociażby zobaczyć opisy dotyczące modlitwy. Wszyscy prorocy modlili się tak samo jak obecnie modlą się muzułmanie.
Cytat:
Czytaj, dużo, jak w moim podpisie Brak sprzeczności w Koranie?
Sura XXIV "Światło" - "To jest sura którą zesłaliśmy...". Liczba mnoga, dlaczego?

To jest pluralis majestatis.
Cytat:
A nie dyktował mu tego przypadkiem Archanioł Gabriel?

Tak, Koran został objawiony za pośrednictwem Archanioła Gabriela.
_________________
"Choroby są procesem pozbywania się toksyn z organizmu. Wszystkie choroby mają jedną przyczynę, choć objawiają się w różny sposób, w zależności od miejsca, w którym występują." Hipokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adwokat Diabła




Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:35, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, że się czepiam słowek Fado.
Cytat:
Wychodzi więc dość sprawiedliwie.

Cytat:
następnie ewentualnie delikatnie ją uderzyć

Pytania:
Czy kochasz swojego syna dwa razy mocniej niż swoją córkę i obdarujesz go dwa razy lepiej?
Czy jesteś w stanie uderzyć mężczyznę którego kochasz z powodu kwestii Boga?

Wg mnie branie wszystkiego dosłownie we wszystkich księgach objawionych jest bez sensu, bo dosłowność odnosi się do dawnych czasów. W XXI wieku, te wszystkie "rady" są najzwyczajniej w świecie przestarzałe i trzymają ludzi w więzieniu umysłowym z przed setek i tysiecy lat. Poza tym wiem, ze każda ludzka istota zna prawa wszechświata, Boga, cokolwiek to znaczy, bo posiada je od samego początku, tylko o nich zapomina w miarę jak zaśmieca swój umysł fałszywymi iluzjami. Do poznania tego nie trzeba Wed, Biblii, Koranu itp. One są czasami potrzebne ale tylko do przypomnienia tego co już masz w sobie, od zawsze.

PS
Cytat:
Jak to możliwe, że niewykształcony i niepiśmienny człowiek stworzył takie dzieło?

Wykształcenie i analfabetyzm o niczym nie świadczy. Homer też nie potrafił pisać i czytać (no bo jak?).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
one1




Dołączył: 13 Gru 2007
Posty: 682
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:02, 20 Wrz '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Fado czy znasz angielski, ale jak tak, to posluchaj Stevea, a bycmoze pomoze Ci on zrozumiec, ze chcesz jedynie zamienic jeden system kontroli na inny.


A "delikatnie ją uderzyć (ale nie może być to w ogóle bolesne)", to tak jak sie troszke wykapac (zeby sie nie zmoczyc) Wink .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona: 1, 2, 3   » 
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Najstarsza religia świata
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile