W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?  
Podobne tematy
Początek rewolucji w kosmologii2bez ocen
Ostatni przeciwnik Kopernika2bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
65 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 97216
Strona:  «   1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 67, 68, 69   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 16 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Perełki logiczne" WZBG:

WZBG napisał:
Rafal811 napisał:

ad2. Skąd WZBG to bierze???

Od rafal811 fizyka teoretyka.


Przypomnę punkt 2 WZBG:
2. Jeśli zdaniem fizyków Wielki Wybuch odpowiada za powstanie związków przyczynowo-skutkowych (logika) - to jest to sprzeczne z logiką.

Sam wymyśliłeś punkt 2. Że wielki wybuch odpowiada za powstanie związków... to nie moje słowa.

Więc jestes OBŁUDNIKIEM!
(Kto podaje swoje słowa za czyjeś sam to przytoczyłeś)

W ogóle patrząc na styl kolejnych postów WZBG- to styl trolla - pogrubienie na czerwono Smile to jego znak rozpoznawczy, sam to rozpoczął.

WZBG napisał:
Diagram to zbiór tego co istnieje (analogia do bytu Parmenidesa)

Jeżeli Parmenides był przed Wielkim Wybuchem (musiał to zobaczyć żeby to opisać) to gdzie tu logika?
Parmenides to człowiek i wymyśla co chce, niekoniecznie zgodne z prawdą. Filozofia to filozofia.
Wierzysz w Parmenidesa - twoja sprawa.

WZBG napisał:

Patrz w lustro. Zapominasz o rozważaniach i problemach, które zaprzeczają oficjalnemu modelowi ewolucji Wszechświata - Wielkiego Wybuchu.
Ja tak - zaprzeczam, ale ty? też zaprzeczasz. To dziwne, czyżbyś spisek obalał spiskiem? Brednie obalał bredniami? Widzę jakąś zmianę albo to brak konsekwencji, tudzież logiki!

WZBG napisał:

Skoro żyją, to fizycy Wielkiego Wybuchu są zgodni z logiką (ich teorie to inna sprawa).

Nowa teoria, jakby trochę spiskowa. Już nie pytam o tę inną sprawę Wink

WZBG napisał:

Tak wygląda, to co zaciemnia rafal811, narzuca znaczenie, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.


No to może poszerz horyzonty, nie ograniczając się do słownika etym. polskiego wyłącznie:

http://www.etymonline.com/index.php?term=planet

planet (n.) Look up planet at Dictionary.com
late Old English planete, from Old French planete (Modern French planète), from Late Latin planeta, from Greek planetes, from (asteres) planetai "wandering (stars)," from planasthai "to wander," of uncertain etymology, possibly from PIE *pele- (2) "flat, to spread" on notion of "spread out," which would make it a relative of plane (n.1), "but the semantics are highly problematic," according to Beekes, who adds, "The meaning strongly recalls" plazein "to make devious, repel, dissuade from the right path, bewilder" (see plague (n.)) "but it is hard to think of a formal connection." So called because they have apparent motion, unlike the "fixed" stars. Originally including also the moon and sun; modern scientific sense of "world that orbits a star" is from 1630s. An enlarged form of Greek planes, planetos "who wanders around, wanderer," also "wandering star, planet," in medicine "unstable temperature."


późno staroangielski planete od starofrancuskiego planete (Modern Francuski Planete ), od końca Łacińskiej planeta , od greckich Planetes od (asteres) planetai "wędrówki (gwiazdki):" Od planasthai "wędrować", o niepewnej etymologii, prawdopodobnie z PIE * pele- (2) "płaskie, szerzyć" na pojęciu "rozłożyć", które sprawiają, że krewny płaszczyźnie (n.1) ", ale semantyka są wysoce problematyczne", zgodnie z Beekes, który dodaje: "znaczenie mocno przypomina" plazein "aby przebiegły, odpychają, odwieść od właściwej ścieżce, oszołomić" (patrz plagę (n.)) ", ale trudno myśleć o formalnym związku." Tak zwane, ponieważ mają pozorny ruch, w przeciwieństwie do "stałych" gwiazd. Pierwotnie w tym także księżyca i słońca; Nowoczesny naukowym sensie "świata, który okrąża gwiazdę" pochodzi z 1630. Powiększona forma greckich płaszczyznach , planetos ", który wędruje wokół, Wanderer", także "wędrujące gwiazdy, planety," w medycynie "temperatura niestabilna".


To masz już kolejne źródło płaskości, nie twierdzę, ze to jedyne wytłumaczenie NIGDY takiego twierdzenia nie wykonałem.
Natomiast po twojej odpowiedzi, że narzucam znaczenie - spośród wielu możliwych znaczeń, wybieram te pasujące do reszty klocków. Nie da się temu zaprzeczyć jednoznacznie, ale tym masz problem z "narzucaniem".

Zachowujesz się w sposób który zarzucasz mnie, słowo na liście zabronionych to "płaskie" Smile Trochę poniżej jeszcze odniesienie do słowa planet z obszerniejszego słownika etymologicznego

Podałem linka ileś stron temu w tym temacie do znaczenia słowa "planet"
http://www.space.com/5743-storied-history-word-planet.html
The word is typically traced back to the ancient Greeks, who believed the Earth was stationary at the center of the universe while objects in the sky revolved around it. The Greek term asters planetai mean "wandering stars"

Przecież cytowałem tego linka, więc po co się tak trudziłeś żeby powtarzać to samo po mnie?
Zachowanie pasujące do trola - tworzenie kopii, kakofonii bez logiki. Brawo WZBG!
[/quote]

rafal811 napisał:
Następne "logiczne inaczej" zdanie WZBG:
WZBG napisał:

Sygnatura o której rafal811 zapomina.
-------------------------------------------
Podpisał się tu
napisał:
jako inny człowiek
rafal811 Sob Gru 10, 2016 3:15 pm

jak moge zapominać skoro sam powiedziałem, że zażartowałem aby się odpręzyć.
Mało tego: Sam to odnalazł i przytoczył jedno pod drugim Smile
Normalnie Baran!

kolejne "hity":

WZBG napisał:
Podobnie ci, którzy chcą pomóc, aby rafal811 nie gubił ciągle wątku rozmowy - raz o plane (płaskie) - inny raz o planet (wędrowiec).
Podajesz wyrywkowo znaczenie słowa planet - próbujesz mnie korygować a popełniasz w istocie to samo: pomijasz etymologie słowa planet w znaczeniu "płaskie" "po szerokości" oraz "zwodniczy"

etymologia jest niejasna.
Pozwól że jednak ci coś wytłumaczę:
plane = płaskie = samolot = wędrowiec = zwodniczy
planeTA wg ciebie pochodzi od pląsac czyli wędrowiec


To zobacz jak się okroiłeś z wiedzy.

*********************

Rafal811 napisał:

Podaję definicję WZBG:
[...]
niczego - oznacza u mnie: niczego
czymś- oznacz u mnie: czymś (coś)
istnienie - obecność czegoś -istnienie
gdzie tu widzisz definicję? Smile Jaja sobie robisz? Smile

https://pl.wikipedia.org/wiki/Definicja

Poczytaj co to jest definicja Smile

Definicja powinna coś wyjaśniać, zwłaszcza przy tematach egzystencji i początków istnienia. Łyknięcie prostego powtórzonego rzeczownika to nie definicja:

niczego: u mnie niczego!

Sądziłem, ze sie kapniesz ze to nie ma sensu i zrozumiesz żart, bo nie dość, że jest to spoza tematu, to zupełnie nie do wyjaśnienia w przykrotkich dywagacjach... nie dotarło Sad

Zdolniacha z ciebie:
Definicja (z łac. definitio; od czas. definire: de + finire, "do końca, granicy"; od finis: granica, koniec) – wypowiedź o określonej budowie, w której informuje się o znaczeniu pewnego wyrażenia przez wskazanie innego wyrażenia należącego do danego języka i posiadającego to samo znaczenie.

Biorąc za przykład następującą definicję (definicja słowa okrąg):

Okrąg to zbiór wszystkich punktów na danej płaszczyźnie oddalonych o daną odległość od danego punktu


WZBG napisał:
Istnienie dyskusji oznacza, że ma sens.

Bezsensowne dyskusje mogą ciągnąć się latami, prosty przykład: pomiędzy pacjentami zakładu psychiatrycznego.

Są dyskusje, które mimo braku sensu, ciągnie się, gdyż jest to zdeterminowane cechami charakteru jak: konsekwencja, upór, maniakalność, kompleksy z poczycia niższej wartości, niedostatek wiedzy itp. Jak w tym przypadku i nie mówię o sobie Wink

Brak sensu to potoczny zwrot w takiej rozmowie, z którymi zwrotami masz problem jak pisałem już, którego miliony przeciętnych ludzi nie mają.

bezsensowne - nic nie wnoszące, nie mające wniosków ani wartości dla kogokolwiek. ZNów jesteś niekonsekwentny - nie zapytałeś wcześniej o definicję Wink
Kilka razy pytasz a potem kilka w ogóle, ale zarzutów do mnie sporo.

rafal811 napisał:

Ja szukam przesłanek, okoliczności, wskazówek, półprawd, poszlak, w inną stronę niż podawana na tacy codziennie, gdyż oficjalny nurt z pewnością zaprzeczy wszystkiemu o Ziemi co nie jest kuliste.


WZBG napisał:
Bajki opowiadasz, to co szukasz tu w komentarzach WZBG, to coś innego.

Dałeś mi powód do tego, przyczynę by grzebać w komentarzach - sam to zacząłeś. Jeśli chodzi o przesłanki j.w. to przekręcony przez WZBG sens generalny mojego tematu - ale to typowe dla WZBG: przeinaczanie, brak zrozumienia, troling.




WZBG napisał:
To kolejny przykład braku logiki w Twoich Twierdzeniach.

Raczej przykład odwrotny - błędne wnioski wynikają zapewne z błędnych założeń a te założenia z logiki, a raczej jej braku Smile

rafal811 napisał:
Konsekwencja i logika idą w parze:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbi%C3%B3r.....zdaniowych
konsekwencja logiczna


https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_konsekwencji

Operator konsekwencji – pojęcie wprowadzone do logiki przez Alfreda Tarskiego. Motywacją dla jego wprowadzenia była formalizacja pojęcia konsekwencji określonego zbioru przesłanek.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbi%C3%B3r.....zdaniowych


Logika klasyczna[edytuj]
Formalny system logiczny złożony z rachunku zdań i rachunku kwantyfikatorów, zwany też logiką elementarną lub klasycznym rachunkiem logicznym. Przedmiotem tego rachunku są zdania logiczne, to znaczy takie zdania oznajmujące, którym można przypisać jedną z dwu wartości logicznych: prawda lub fałsz. Logika klasyczna jest w tym sensie dwuwartościowa, w odróżnieniu od sformułowanych w XX wieku systemów logik wielowartościowych.

konsekwencja matematyczna...

kiedy rozpoczynasz coś a potem raz to stosujesz a raz nie (bez wyraźnej zasady, wzoru, nielogicznie), czyli nie jesteś konsekwentny, to można przyjąć, że nielogiczny Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:30, 16 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
rafal811 napisał:
Nie ma sensu z tobą dyskutować


Istnienie dyskusji oznacza, że ma sens.
To kolejny przykład braku logiki w Twoich Twierdzeniach.

rafal811 napisał:

Za wszelką cenę chcesz obalić teorię płaskiej Ziemi


Obalanie czegoś co zostało dawno temu obalone nie ma sensu logicznego.

rafal811 napisał:

Ja szukam przesłanek, okoliczności, wskazówek, półprawd, poszlak, w inną stronę niż podawana na tacy codziennie, gdyż oficjalny nurt z pewnością zaprzeczy wszystkiemu o Ziemi co nie jest kuliste.


Bajki opowiadasz, to co szukasz tu w komentarzach WZBG, to coś innego.

rafal811 napisał:

Jeżeli taką jest dla ciebie - twoja sprawa, nie troluj tyle, to cię nikt nie będzie napierdalać, ale sam się o to prosisz Smile


Jak WZBG sprawa, to nie Twoja sprawa. Logika.
A jak prawisz uwagi, to i Twoja sprawa. Logika.



Z tego co piszesz, wynika, że nie masz pojęcia czym jest logika.
I nie próbuj namawiać do złego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:35, 16 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:

No jak można łamać bez powodu forumową netykietę i publikować posty z pierdolni na głównym? ...

WZBG napisał:

Nie opanowałeś zbioru zasad przyzwoitego zachowania (netykiety).

Nazwa działu Pierdolnia już ją łamie, więc.. antygeniuszu... powinieneś pojąć że to forum jest inne od pozostałych. Ma większego skilla. Zaledwie człowiek o przeciętnych zdolnościach interpersonalnych zorientuje się, po zachowaniach ogółu, że to nie jest "dobra praktyka". Ale nie ty. Poza tym, że jesteś nielogiczny (mnóstwi przykładów), to również socjopatą, a może nawet psychopatą, trudno mi to ocenić ani nawet nie próbuję. Ja nie mam z tym problemu (zrozumieniem, że nie należy tego robić), tylko ty, nie będę już więcej przytaczać postów z pierdolni, bo to poniżej poziomu. Ja lubię być rozrywkowy, żywiołowy, lubię czasem chodzić po błocie, ty też lubisz, to widać, ale takie buty należy wymyć przed wejściem do domu zamiast ładować się w oblepionych gumiakach na dywan SmileBądź socjopatą i obłudnikiem - Twoja sprawa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:25, 16 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam zatem do ciekawego tematu Przytoczonego przez WZBG: Parmenides i wszechświat jako byt z kręgami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Parmenides

Rozwinięcia modelu Parmenidesa dokonali Zenon z Elei oraz Empedokles.

Zacytuję:
Dlatego Jednym jest Bóg, który jest we wszystkim niezmienny (ma zatem kształt kuli). Jest to heraklitejskie pojęcie czegoś jako relacji do jego przeciwieństwa.

Z kosmologii Empedoklesa:
...drugi to okres, w którym do Sfairosu wciska się nienawiść (kierując ku środkowi). Tworzy się świat. Powietrze drąży kulę świata, której powierzchnia (pod wpływem ognia) twardnieje i otacza świat jako sklepienie niebieskie. Poza kulą świata nic nie istnieje. Wewnątrz kuli wir miłości przesuwa ogień do góry, a powietrze do dołu. Tak powstają dwie półkule: jasna (ogień) i ciemna (powietrze).

Jak widać są kręgi i jest kula. co prawda na pewnym etapie.

kręgi zaprzeczają kuli i odwrotnie. Jest też sklepienie niebieskie (kopuła z płaskiej ziemi).

Nie jestem fachowcem od Parmidenesa oraz Empedoklesa, WZBG, znasz się na tym lepiej, może wytłumaczysz, dlaczego płaska Ziemia pod kulistym sklepieniem doskonale do tego pasuje. Nie chcę się zajmować logiką powstania wszechświata na którą wskoczyłeś znienacka i plątamy się w sumie bez większego znaczenia pomiędzy swoimi wersjami czy logicznymi lub nie, natomiast do czego namawiam usilnie - odrzućmy te szczegóły bloków (diagramów wewątrz bloków) i zostańmy na chwilę na samej górze - czyli na powierzchni płaskiej Ziemi, bo Ziemia jest oczywiście płaska, tyle że wewnątrz kuli. To postaraj się, bez tracklogów i czasów przelotu z Auckland do Santiago (bez problemu w 12godzin 16,3tys. na płaskiej Ziemi km z prędkością 1,6Macha), i bez zagłębiania się w meandry "twojej logiki", znaleźć jakiś sensowny argument dlaczego Parmenides i jego kompania zaprzecza płaskiej Ziemi? Ja tu nie widzę nic takiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:32, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:


Więc jestes OBŁUDNIKIEM![/size][/b] (Kto podaje swoje słowa za czyjeś sam to przytoczyłeś)


Nieprawda. Obłudnik To Ty.
Autorskie prawa osobiste masz zachowane.




rafal811 napisał:

WZBG napisał:

Patrz w lustro. Zapominasz o rozważaniach i problemach, które zaprzeczają oficjalnemu modelowi ewolucji Wszechświata - Wielkiego Wybuchu.
Ja tak - zaprzeczam, ale ty? też zaprzeczasz.

To dziwne, czyżbyś spisek obalał spiskiem? Brednie obalał bredniami? Widzę jakąś zmianę albo to brak konsekwencji, tudzież logiki!


Wystarczy, że logika obala. Ale w Twoim świecie pojęciowym może to być spisek, na Twój sposób pojmowany.





rafal811 napisał:

WZBG napisał:

Tak wygląda, to co zaciemnia rafal811, narzuca znaczenie, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.


No to może poszerz horyzonty, nie ograniczając się do słownika etym. polskiego wyłącznie:

http://www.etymonline.com/index.php?term=planet

planet (n.) [...] "płaskie, [...]

To masz już kolejne źródło płaskości,
[...]


rafal811 z własnej woli próbuje udowodnić, że słowo planet pochodzi od flat, z tego dowodzenia, po podstawieniu mamy:
flat planet (płaska planeta) to
flat flat (płaska płaskie),
czyli przez analogię
masło maślane.


rafal811 napisał:

Przecież cytowałem tego linka, więc po co się tak trudziłeś żeby powtarzać to samo po mnie?


Dla zachowania ciągu wiadomości i widoczności, co poprzedza co. Aby przykładowy czytelnik sam zobaczył, że Ty planetę wywodzisz od plane.



rafal811 napisał:
Zachowanie pasujące do trola - tworzenie kopii, kakofonii bez logiki. Brawo WZBG!


To charakterystyczne dla zwolenników modelu płaskiej Ziemi.


rafal811 napisał:
Następne "logiczne inaczej" zdanie WZBG:
WZBG napisał:

Sygnatura o której rafal811 zapomina.
-------------------------------------------
Podpisał się tu
napisał:
jako inny człowiek
rafal811 Sob Gru 10, 2016 3:15 pm

jak moge zapominać skoro sam powiedziałem, że zażartowałem aby się odpręzyć.
Mało tego: Sam to odnalazł i przytoczył jedno pod drugim Smile
Normalnie Baran!


Sygnatura z treścią i sama treść to dwa różne elementy.


rafal811 napisał:

kolejne "hity":

WZBG napisał:
Podobnie ci, którzy chcą pomóc, aby rafal811 nie gubił ciągle wątku rozmowy - raz o plane (płaskie) - inny raz o planet (wędrowiec).
Podajesz wyrywkowo znaczenie słowa

planet - próbujesz mnie korygować a popełniasz w istocie to samo: pomijasz etymologie słowa planet w znaczeniu "płaskie" "po szerokości" oraz "zwodniczy"


Powtórzmy co napisałeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.. Nie udowodniłeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.



rafal811 napisał:

etymologia jest niejasna.
Pozwól że jednak ci coś wytłumaczę:
plane = płaskie = samolot = wędrowiec = zwodniczy
planeTA wg ciebie pochodzi od pląsac czyli wędrowiec


Skoro etymologia jest niejasna, to pytanie nie na miejscu.




rafal811 napisał:

To zobacz jak się okroiłeś z wiedzy.

*********************

Rafal811 napisał:

Podaję definicję WZBG:
[...]
niczego - oznacza u mnie: niczego
czymś- oznacz u mnie: czymś (coś)
istnienie - obecność czegoś -istnienie
gdzie tu widzisz definicję? Smile Jaja sobie robisz? Smile

https://pl.wikipedia.org/wiki/Definicja

Poczytaj co to jest definicja Smile

Definicja powinna coś wyjaśniać, zwłaszcza przy tematach egzystencji i początków istnienia. Łyknięcie prostego powtórzonego rzeczownika to nie definicja:

niczego: u mnie niczego!

Sądziłem, ze sie kapniesz ze to nie ma sensu i zrozumiesz żart, bo nie dość, że jest to spoza tematu, to zupełnie nie do wyjaśnienia w przykrotkich dywagacjach... nie dotarło Sad

Zdolniacha z ciebie:
Definicja (z łac. definitio; od czas. definire: de + finire, "do końca, granicy"; od finis: granica, koniec) – wypowiedź o określonej budowie, w której informuje się o znaczeniu pewnego

wyrażenia przez wskazanie innego wyrażenia należącego do danego języka i posiadającego to samo znaczenie.


Biorąc za przykład następującą definicję (definicja słowa okrąg):

Okrąg to zbiór wszystkich punktów na danej płaszczyźnie oddalonych o daną odległość od danego punktu



Dopiero uświadomiłeś sobie, że jednak trzeba było podać coś więcej.
Nadal masz publikowaną wersje z autorskimi prawami osobistymi do tej wersji, której nie uważasz za definicje. Możesz to zmienić przedstawiając, Twoim zdaniem, właściwszą wersje.




rafal811 napisał:

WZBG napisał:
Istnienie dyskusji oznacza, że ma sens.

Bezsensowne dyskusje mogą ciągnąć się latami, prosty przykład: pomiędzy pacjentami zakładu psychiatrycznego.

Są dyskusje, które mimo braku sensu, ciągnie się, gdyż jest to zdeterminowane cechami charakteru jak: konsekwencja, upór, maniakalność, kompleksy z poczycia niższej wartości, niedostatek wiedzy

itp. Jak w tym przypadku i nie mówię o sobie Wink

Brak sensu to potoczny zwrot w takiej rozmowie, z którymi zwrotami masz problem jak pisałem już, którego miliony przeciętnych ludzi nie mają.

bezsensowne - nic nie wnoszące, nie mające wniosków ani wartości dla kogokolwiek. ZNów jesteś niekonsekwentny - nie zapytałeś wcześniej o definicję Wink
Kilka razy pytasz a potem kilka w ogóle, ale zarzutów do mnie sporo.



Treść wymiany zdań w dyskusji a sama dyskusja to dwa różne elementy.
Przykładowy sens: Dyskusja w zakładzie psychiatrycznym.





rafal811 napisał:

rafal811 napisał:

Ja szukam przesłanek, okoliczności, wskazówek, półprawd, poszlak, w inną stronę niż podawana na tacy codziennie, gdyż oficjalny nurt z pewnością zaprzeczy wszystkiemu o Ziemi co nie jest

kuliste.


WZBG napisał:
Bajki opowiadasz, to co szukasz tu w komentarzach WZBG, to coś innego.

Dałeś mi powód do tego, przyczynę by grzebać w komentarzach - sam to zacząłeś. Jeśli chodzi o przesłanki j.w. to przekręcony przez WZBG sens generalny mojego tematu - ale to typowe dla WZBG:
przeinaczanie, brak zrozumienia, troling.


Napisałeś.
rafal811 napisał:
Prawda bywa relatywna
viewpost.php?p=334517
Z tego wynika, że w temacie będzie tyle prawd ilu dyskutantów.





rafal811 napisał:

WZBG napisał:
rafal811 napisał:

Nie ma sensu z tobą dyskutować


Istnienie dyskusji oznacza, że ma sens.
To kolejny przykład braku logiki w Twoich Twierdzeniach.

Raczej przykład odwrotny - błędne wnioski wynikają zapewne z błędnych założeń a te założenia z logiki, a raczej jej braku Smile


Dyskusja istnieje, jest skutkiem przyczyny.



rafal811 napisał:

rafal811 napisał:
Konsekwencja i logika idą w parze:
[...]
kiedy rozpoczynasz coś a potem raz to stosujesz a raz nie (bez wyraźnej zasady, wzoru, nielogicznie), czyli nie jesteś konsekwentny, to można przyjąć, że nielogiczny Wink


Zasada - wolna wola. Znowu napisałeś coś bez sensu logicznego.




rafal811 napisał:

WZBG napisał:
Diagram to zbiór tego co istnieje (analogia do bytu Parmenidesa)

Jeżeli Parmenides był przed Wielkim Wybuchem (musiał to zobaczyć żeby to opisać) to gdzie tu logika?


Nie ma jej w tym co napisałeś.
Masz problem z Wielkim Wybuchem, mimo, że go nie widziałeś. Podobnie ze Stwórcą, którego też nie widziałeś. Ciągle przywołujesz te terminy.


rafal811 napisał:

Parmenides to człowiek i wymyśla co chce, niekoniecznie zgodne z prawdą. Filozofia to filozofia.


Byt jest, niebytu nie ma [1]. Byt jest wieczny, nie ma początku ani końca. Zgodne ze związkiem przyczynowo-skutkowym.

---
[1]
Byt - istnienie - zbiór pełny.

rafal811 napisał:

Wierzysz w Parmenidesa - twoja sprawa.


Nie można wierzyć w tekst: "Byt jest, niebytu nie ma. Byt jest wieczny, nie ma początku ani końca",
gdy myślisz w oparciu o związki przyczynowo-skutkowe.
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 07:53, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:

Z tego co piszesz, wynika, że nie masz pojęcia czym jest logika.
I nie próbuj namawiać do złego.


Postawiłeś hipotezę. Weryfikacja błędna.

rafal811 napisał:

Nazwa działu Pierdolnia już ją łamie, więc.. antygeniuszu... powinieneś pojąć że to forum jest inne od pozostałych.


Twoja "prawda" jest prawdą relatywną (zgodnie z tym co twierdzisz, że prawda bywa relatywna).

rafal811 napisał:

Prawda bywa relatywna
viewpost.php?p=334517


rafal811 napisał:

Wracam zatem do ciekawego tematu Przytoczonego przez WZBG: Parmenides i wszechświat jako byt z kręgami.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Parmenides
Rozwinięcia modelu Parmenidesa dokonali Zenon z Elei oraz Empedokles. [...]


Odpowiedź antycypująca Twoje przejmowanie się resztą filozofów.

WZBG Wto Gru 13, 2016 11:19 am
WZBG napisał:

Resztą filozofów nie przejmuj się coś muszą sprzedawać. I czymś zajmować, aby karmić swój egoizm, jak Ty.

viewpost.php?p=334059
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:31, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

rafal811 z własnej woli próbuje udowodnić, że słowo planet pochodzi od flat, z tego dowodzenia, po podstawieniu mamy:
flat planet (płaska planeta) to
flat flat (płaska płaskie),
czyli przez analogię
masło maślane.



Otóż nie próbuję udowodniać, że słowo planet pochodzi od flat a jedynie spowodować, żeby to słowo najpełniej odzwierciedlało stan faktyczny, trzeba odnaleźć najodpowiedniejszy termin i go zastosować (nie można używac zbyt wielu słów: planeta to właściwe słowo - ja zastosowałbym żeby to teraz krótko podsumować np: płaspogwiazosz Ziemia, planeta = płaspogwiazosz, brzmi dziwnie) , nie można jednak zapominać o całym kontekście słowa planeta. Przecież nie postuluje by zastąpić słowo planeta na flat i odtąd posługiwać się "flat Ziemia" zamiast "planeta Ziemia, co próbujesz powyższym twierdzeniem zrobić. To tak jakby powiedzieć że człowiek pochodzi od małpy (pewnie zgodzisz się z darwinem, wiec ten argument nie jest dla ciebie Smile ) pomijając te wszystkie procesy i transformacje (osobiście nie zgadzam się tez z całą ewolucją)

Nie można logiki matematycznej wplątywać w logikę klasyczną. Nie możesz popełniać takich błędów.
"Zawartość" płaskości w słowie planet, to nie to samo co "zawartość" w słowie flat. Taką matematyczną logikę można zastosować do procesów matematycznych i logicznych strice sensu nie do ogólnych pojęć i elastycznej formy komunikacji jakim jest język.
W tym przypadku flat flat oznaczałoby płaską płaskość (rzeczownik i przymiotnik) i dokładnie chodzi o przymiotnik rzeczownika.
płaską - flat, płaskość-czyli podłoże miejsce życia ludzi. Nikt nie używa zwrotu flat flat jako synonimu flat planet.


Kiedy wyobrazimy sobie co starożytni grecy mieli na myśli czytając etymologię tego słowa - planet, to jest jasne: opisywali życie na płaskim podłożu, po szerokości. Mamy też "wędrowiec", chodzi o gwiazdy, "zwodniczy" czyli oszukujący np. ruch ziemi, że gwiazdy oszukują człowieka, jego zmysły aby myślał iż on się porusza lub odwrotnie. "Zwodniczy" może oznaczać równiez niepewny, ja to rozumiem tak, że gwiazda jest tam a za chwilę jej nie ma. Bo zmienia swoją pozycję - zwodzi.
Naistotniejsze jednak to fakt, iż planeta dzisiaj oznacza np. planetę Ziemię. Zatem możnaby zwrot "planeta Ziemia" wyjaśnić zwrotem "wędrowiec gwiezdny zwodniczy w swym ruchu obserwowany z Ziemi" gdyż tłumaczenie słowa "planet' jako "wędrowiec' w kontekście Ziemi, nie może oznaczać samych "wędrujących gwiazd" czy ich "zwodniczego ruchu". Powiedziałbym, że planeta Ziemia znaczy tyle co "planeta: po szerokości (miejsce) + wędrowiec na niebie (gwiazdy) = miejsce do życia pod nieboskłonem"+Ziemia" lub "wędrowiec na niebie nad Ziemią" czy "pod zwodniczym ruchem gwiazd szerokie podłoże". Wymieszałem te wszystkie znaczenia aby sprawdzić, czy to może mieć sens. Jak dla mnie ma. Czy to jest jednak "wędrowiec-Ziemia" jakby ktoś to chciał odnaleźć czy "zwodniczy ruch Ziemi" lub "po szerokości pod wędrowcami (gwiazdy)", to nadal są to odniesienia pomiędzy planetą i Ziemią, bo te słowa występują zawsze razem (planeta + planeta = nie jest to masło maślane Smile ) uzupełniają się. Nie widzę wobec powyższego innej możliwości interpretacji słowa "planet" wyłącznie jako "wędrowiec" - to trik aby ukryć sens lub sprowadzić czytelnika na manowce. Myślę, że moje stanowisko jest jasne.


WZBG napisał:

Powtórzmy co napisałeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.. Nie udowodniłeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.
udowodniłem - każdy to widzi - link do słownika etymologicznego i wszystkie te znaczenia. Wyjaśnione j.w. podaje jeszcze raz:
http://www.etymonline.com/index.php?term=planet
WZBG napisał:

Skoro etymologia jest niejasna, to pytanie nie na miejscu.

To wszystko co z tym tematem związane jest niejasne - bo żyjemy na planecie Ziemia (niejasnym znaczeniu tego co towarzyszy słowu Ziemia, zatem jest niejasne czym Ziemia jest)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:29, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
oko napisał:

Z tego co piszesz, wynika, że nie masz pojęcia czym jest logika.
I nie próbuj namawiać do złego.


Postawiłeś hipotezę. Weryfikacja błędna.




Wynika to wniosek, rezultat.
Weryfikacja nie ma tu miejsca, ponieważ wynik, zakończył rozstrzyganie.
Gdzieś tu hipotezę wypatrzył ? Laughing
Po raz kolejny, przedstawiasz myślowy łojotok.
Wstyd, tym gorzej, że robisz to publicznie. To prawie tak, jakbyś odlał się na scenie i dziwił, że patrzą na ciebie z obrzydzeniem.
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 17:15, 17 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
WZBG napisał:
oko napisał:

Z tego co piszesz, wynika, że nie masz pojęcia czym jest logika.
I nie próbuj namawiać do złego.


Postawiłeś hipotezę. Weryfikacja błędna.



Wynika to wniosek, rezultat.
Weryfikacja nie ma tu miejsca, ponieważ wynik, zakończył rozstrzyganie.
Gdzieś tu hipotezę wypatrzył ? Laughing
Po raz kolejny, przedstawiasz myślowy łojotok.
Wstyd, tym gorzej, że robisz to publicznie. To prawie tak, jakbyś odlał się na scenie i dziwił, że patrzą na ciebie z obrzydzeniem.
Laughing


Mimo, że w codziennym życiu nie spisujemy hipotez, to nieświadomie je stawiamy.
Oko uważa, że nie było tu postawienia hipotezy, mimo nieświadomego postawienia jej.

Oko dokonało obserwacji (doświadczenie) i dokonało wyboru (rozstrzygnięcia) pomiędzy nieświadomie postawionymi hipotezami:
Np. pomiędzy:
1) Z tego co piszesz, wynika, że nie masz pojęcia czym jest logika.
2) Z tego co piszesz, wynika, że masz pojęcie czym jest logika.

Oko nieświadomie zweryfikował to co zaobserwował ze swoim zasobem informacji o logice.
Bez sprawdzenia prawdziwości (weryfikacji) tego co zaobserwował nie byłoby możliwości wyboru pomiędzy poszczególnymi hipotezami (prawda lub fałsz).

Przedstawił wynik, który uważał za potwierdzający hipotezę, ponieważ przyjął, że to nie logika (według jego ujęcia), a np. myślowy łojotok



"Jak prawidłowo przeprowadzić eksperyment naukowy?
czyli codzienne dylematy Karola Dociekliwego"

http://www.biocen.edu.pl/volvox/Protocols/PDFs/metodologia_PL.pdf


-----------Przypisy
Cytat:
rozstrzygnięcie - wybór, decyzja
http://sjp.pwn.pl/szukaj/rozstrzygni%C4%99cie.html

Cytat:

wynik
1. to, co zostało osiągnięte na skutek jakichś działań
2. ostateczna liczba lub ostateczne wyrażenie otrzymane po wykonaniu działań matematycznych
http://sjp.pwn.pl/slowniki/wynik.html

Cytat:
wniosek
2. wynik rozumowania; też w logice: twierdzenie wyprowadzone ze zdań uznanych za prawdziwe
http://sjp.pwn.pl/szukaj/wniosek.html

Cytat:
rezultat - konsekwencja jakiegoś działania
http://sjp.pwn.pl/szukaj/rezultat.html

Cytat:
hipoteza
1. założenie oparte na prawdopodobieństwie, wymagające sprawdzenia
2. jakikolwiek sąd niezupełnie pewny
http://sjp.pwn.pl/szukaj/hipoteza.html

Cytat:
decyzja - postanowienie będące wynikiem dokonania wyboru
http://sjp.pwn.pl/szukaj/decyzja.html

Cytat:
wybór
1. wybranie jednej z kilku możliwości
http://sjp.pwn.pl/szukaj/wyb%C3%B3r.html

Cytat:
doświadczenie
1. ogół wiadomości i umiejętności zdobytych na podstawie obserwacji i własnych przeżyć
http://sjp.pwn.pl/szukaj/do%C5%9Bwiadczenie.html

Cytat:
obserwacja
1. uważne przyglądanie się czemuś lub komuś przez dłuższy czas; też: wynik takiego obserwowania


Cytat:
weryfikacja
1. sprawdzenie prawdziwości, przydatności lub prawidłowości czegoś
http://sjp.pwn.pl/szukaj/weryfikacja.html
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:06, 18 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:
WZBG napisał:

rafal811 z własnej woli próbuje udowodnić, że słowo planet pochodzi od flat, z tego dowodzenia, po podstawieniu mamy:
flat planet (płaska planeta) to
flat flat (płaska płaskie),
czyli przez analogię
masło maślane.


Nie można logiki matematycznej wplątywać w logikę klasyczną. Nie możesz popełniać takich błędów.
"Zawartość" płaskości w słowie planet, to nie to samo co "zawartość" w słowie flat. Taką matematyczną logikę można zastosować do procesów matematycznych i logicznych strice sensu nie do ogólnych pojęć i elastycznej formy komunikacji jakim jest język.
W tym przypadku flat flat oznaczałoby płaską płaskość (rzeczownik i przymiotnik) i dokładnie chodzi o przymiotnik rzeczownika.
płaską - flat, płaskość-czyli podłoże miejsce życia ludzi. Nikt nie używa zwrotu flat flat jako synonimu flat planet.


Logika klasyczna.
W tekście użyto przymiotnika flat, co potwierdza tłumacznie. Prawda czy fałsz?
Prawda.





rafal811 napisał:
Kiedy wyobrazimy sobie co starożytni grecy mieli na myśli czytając etymologię tego słowa - planet, to jest jasne: opisywali życie na płaskim podłożu, po szerokości. Mamy też "wędrowiec", chodzi o gwiazdy, "zwodniczy" czyli oszukujący np. ruch ziemi, że gwiazdy oszukują człowieka, jego zmysły aby myślał iż on się porusza lub odwrotnie. "Zwodniczy" może oznaczać równiez niepewny, ja to rozumiem tak, że gwiazda jest tam a za chwilę jej nie ma. Bo zmienia swoją pozycję - zwodzi.
Naistotniejsze jednak to fakt, iż planeta dzisiaj oznacza np. planetę Ziemię. Zatem możnaby zwrot "planeta Ziemia" wyjaśnić zwrotem "wędrowiec gwiezdny zwodniczy w swym ruchu obserwowany z Ziemi" gdyż tłumaczenie słowa "planet' jako "wędrowiec' w kontekście Ziemi, nie może oznaczać samych "wędrujących gwiazd" czy ich "zwodniczego ruchu". Powiedziałbym, że planeta Ziemia znaczy tyle co "planeta: po szerokości (miejsce) + wędrowiec na niebie (gwiazdy) = miejsce do życia pod nieboskłonem"+Ziemia" lub
[...]
Myślę, że moje stanowisko jest jasne.


Sam sobie możesz odpowiedzieć:

rafal811 napisał:
Nie można logiki matematycznej wplątywać w logikę klasyczną. Nie możesz popełniać takich błędów.


rafal811 napisał:

WZBG napisał:

Powtórzmy co napisałeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.. Nie udowodniłeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.
udowodniłem - każdy to widzi


Błąd, np. niewidomi...

rafal811 napisał:

- link do słownika etymologicznego i wszystkie te znaczenia. Wyjaśnione j.w. podaje jeszcze raz:
http://www.etymonline.com/index.php?term=planet


Stracisz pracę przez powielanie takich błędów. Nadal nie udowodniłeś.



rafal811 napisał:

WZBG napisał:

Skoro etymologia jest niejasna, to pytanie nie na miejscu.

To wszystko co z tym tematem związane jest niejasne - bo żyjemy na planecie Ziemia (niejasnym znaczeniu tego co towarzyszy słowu Ziemia, zatem jest niejasne czym Ziemia jest)


Film.
Cytat:
Matka Ziemia (2014) - Maciek nie jest już chłopcem, ale jeszcze nie stał się mężczyzną.


Jesteś, jak ten Maciek, stąpasz po czymś niejasnym i jesteś w niejasnym znaczeniu tego co jest pomiędzy chłopcem a mężczyzną.
_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Python666m




Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 243
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

długo jeszcze się będziecie onanizować nad płaską ziemią kozojebcy i obrzezańcy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:08, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:

rafal811 napisał:

- link do słownika etymologicznego i wszystkie te znaczenia. Wyjaśnione j.w. podaje jeszcze raz:
http://www.etymonline.com/index.php?term=planet


Stracisz pracę przez powielanie takich błędów. Nadal nie udowodniłeś.

Nie wiem dlaczego masz ciagle problem z prostymi rzeczami, jak odmiana przymiotnika czy rozumienie prostych słów oraz sensów wyrażeń jak "potoczny", jak dalej będziesz miał takie problemy to trzeba cię wysłać będzie do jakiegoś lekarza, bo zaspamujesz tu pół tematu, tłumaczenie wyżej wzięte z google translator, czego też nie trzeba się długo domyślać:

https://translate.google.pl/#pl/en/p%C5%.....m%C3%B3zgi



WZBG napisał:

Powtórzmy co napisałeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.. Nie udowodniłeś, że planeta to nazwa od plane - czyli płaskie.

Powtórzmy to co napisałem wcześniej: szukam przesłanek, poszlak, dowody to masz w kałuży - zmierz odbicie slońca (rozmiar, odonieś proporcjonalnie do linii horyzontu) i będziesz wiedzieć, że cała współczesna nauka o kosmosie to bujda.

Udowodnić coś dzisiaj jest niezmiernie trudno, a ostatnio coraz trudniej np. misję na księżyc, oczywiście zależy komu udowodnić, nie wiem jaki procent, ale zgaduję, że nadal większość wierzy w lądowanie na księżycu.

Odnoszę wrażenie jakbym rozmawiał z botem, powinieneś myśleć bardziej heurystycznie, nawet programy antywirusowe już tak "myślą" poszukując wirusów, a człowiek myśli gorzej od byle jakiego wirusa Wink

Wiele osób uważa, opiniotwórczych, ze grecy nadali znaczenie słowu planet i wtedy panował czas prawdy - przekonania co do płaskości Ziemi i to wystarczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:57, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomijając okoliczności które przyczyniły się do tego co zaraz udowodnię:

WZBG przytoczył filozofa Parmenidesa naturalnie wraz z jego filozofią. Otóż Parmenides wykluczył niebyt i w pewnym sensie spierałem się z WZBG właśnie o to, gdyż mylnie utożsamiałem go z nurtem obecnej nauki. Miało być bez okoliczności zatem przejdę do sedna

Rafal811:
Obecne wyjaśnienie powstania wszechświata kończy się ciągiem, w którym jest brak przyczyny: ja wyjaśniłem to wzorem:
(n-1) gęstej osobliwości to skutek n gęstej osobliwości. Taka koncepcja powstania jest nie do przyjęcia, bo zawsze jest brak przyczyny pierwotnej.


Parmenides:
Parmenides (Empedokles) natomiast twierdzi, że wszechświat zawsze jest, był i będzie, jest to ciągłość, niebytu nie ma. Jego model wszechświata to kręgi (płaskie) oraz kula ze sklepieniem (Empedokles rozwinął filozofie Parmenidesa):

Wspólna cecha: brak pierwotnej przyczyny = brak niebytu. Logicznie mój wzór oraz założenie filozoficzne Parmenidesa potwierdzają się.

Spójrzmy na obrazki: kosmologia Empedoklesa, który jak rzecze wikipedia, rozwinął założenia filozoficzne Parmenidesa:


http://longstreet.typepad.com/thescience.....ogies.html

Bhu mandala indyjska podobnie jak kosmologia Parmenidesa zakłada kręgi i płaski wszechświat rozciągający się w płaszczyźnie o wielu średnicach:


Jest sporo dezinformacji jak popularne kłamstwo, że Bhu-mandala wedyjska kosmologia to stereograficzna reprezentacja kuli ziemskiej, no nie ma w tym krzty prawdy (kula Ziemska to dość nowożytny wynalazek, nie mający potwierdzenia w tak wielu źródłach jak płaska geocentryczna Ziemia).

Tak więc tym samym obaj: Ja i Parmenides zgadzamy się w paru kwestiach:
zaraz
Ja, Parmenides oraz Thiruvenkata Swamy, no to jest nas trzech, a zapewne i więcej Wink

Ciekawe koncepcje wszechświata - oczywiście z płaską ziemią w centrum.

Dzięki WZBG - Parmenides, którego przywołałeś, świetnie potwierdza płaską wersję Ziemi i kosmologię zgodną z geocentryzmem w koncepcjach starożytnych Greków. Jeżeli zgadzasz się z jego logiką, a jak widać - o to CI chodziło od początku z tym niebytem. no to teraz masz zagwozdkę - twierdzisz, ze Ziemia nie jest płaska, natomiast przytaczasz dowód który to twierdzenie obala (!), filozof jak Parmenides, Empedokles, astronomowie Thiruvenkata Swamy oraz Tychon Brahe - mają tę samą wersję kosmosu - Z płaską Ziemią w środku. Czy Ziemia jest Centrum Wszechświata? Mamy kolejne dowody w postaci wielkich myślicili z różnych zakątków Ziemi - myślących tak samo, inaczej jednak niż Nasa i masoński Kopernik, który być może nie istniał nawet.



Do Pythona666 - brałeś coś chłopie? temat właśnie jest o tym, ale on zaćpany, zabłąkał się tu chyba...


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:31, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj najśmieszniejsze: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku: najciemniej pod latarnią, jak pokazać geocentryczny model Wszechświata pod imieniem Mikołaja Kopernika Laughing


http://frombork.art.pl/pl/czlowiek-mikrokosmos/

cytat spod obrazka Smile
Człowiek Mikro-Makrokosmiczny, miedzioryt z druku: Kircher A., Mundus subterraneus, in XII libros digestus quo divinum subterrestris Mundi opificium, mira Ergasteriorum Naturae in eo distributio… Amsterdam 1665



Parodia Kopernikańska: na rysunku symbol słońca Solis jest na miejscu obecnej Ziemi (za Wenus - jest Solis, a powinna być Ziemia Smile no cóż: człowiek w Centrum Wszechświata!)


inne źródło:


To jest znamienne dla człowieka dzisiejszej "nauki" Smile Taki mamy "poziom" wiedzy.






Inne źródła, powiązane z alchemią i podstawowymi pierwiastkami jak:- sól, siarka i rtęć
[img]http://i.imgur.com/hBCa6u9.jpg?1[/img]

„Wiedz więc, że ta nauka jest wiedzą o Czterech Żywiołach, o ich okresach i właściwościach, wzajemnie i równo przemieniających się z jednego w drugie: co do tego zgadzają się wszyscy filozofowie.
I wiedz, że pod nieboskłonem, są Cztery Żywioły, niewidoczne dla oka, a poprzez działanie, które filozofowie ukryli pod osłoną tej podstawowej nauki.”

Żywiołami tymi są Ogień Symbol Ognia, Powietrze Symbol Powietrza, Ziemia Symbol Ziemii i Woda Symbol Wody, każdy o określonych cechach, którymi są ciepło i zimno oraz suchość i wilgotność, na co wskazywał Arystoteles. Możemy wyróżnić cechy, które sprawiają, że dany żywioł jest sobą i nie jest innym żywiołem. I tak:
Ciepło + Suchość = Ogień

Ciepło + Wilgotność = Powietrze

Zimno + Suchość = Ziemia

Zimno + Wilgotność = Woda

Są one powiązane z Drzewem Życia. Mark Stavish, w Strzeżonych sekretach alchemii, pisze:

„(…) Drzewo opisuje stworzenie wszechświata w nieskomplikowany i bezpośredni sposób. Dokonuje tego najpierw z perspektywy świadomości; kolejnym punktem odniesienia staje się energia, a dopiero na końcu – materia.

Według kabały (i alchemii) stworzenie zachodzi wówczas, gdy boski umysł Boga, Absolutu, hebrajskiego Ain Soph Aur (Bezgranicznego Światła) poprzez szereg przejawień i zaników, ustala porządek stworzenia:

1. Pierwszy świat to Atziluth, najbardziej subtelny i najbliższy wobec pierwotnego stanu nieistnienia. Nosi nazwę Świata Ognia, ze względu na żywą, niezdefiniowaną i prawie niekontrolowaną naturę ognia.

2. Następny obszar stanowi Briah, znany jako Świat Archetypów czy też form w takim sensie, na ile ludzki umysł potrafi je pojąć. Symbolizuje go Świat Powietrza. To bariera między Światem Ognia a następującym po nim Światem Wody.

3. Yetzirah, inaczej Świat Wody, leży tuż za zasłoną materialnej egzystencji. Jest przepełniony energiami sfery psychicznej, w tym emocjami.

4. Ostatni to Assiah, czyli Świat Działania, nazywany również Światem Ziemi ze względu na namacalną naturę materialnego życia. Obejmuje fizyczną materię i sieć eterycznej energii – te dwie sfery tworzą życie fizyczne. Przykładem subtelnej sieci eterycznej są linie radiestezyjne i znane z akupunktury meridiany.

(…) Proces stwarzania odbywa się w obrębie coraz bardziej zagęszczonych poziomów układu energia – materia – od najsubtelniejszej płaszczyzny Ognia do najgęstszego poziomu Ziemi.”
Tyle o Czterach Żywiołach, słowem wprowadzenia, należy uznać za wystarczające. Omówić należy teraz kwestię bazowych i niezbędnych substancji biorących udział w procesie przemiany. Są nimi Siarka Symbol Siarki, Sól Symbol Soli oraz Rtęć Symbol Rtęci. Rozumieć należy, że, tak jak Cztery Żywioły, nie są to substancje dostrzegalne gołym okiem. Idąc dalej za Strzeżonymi sekretami alchemii, czytamy:

„Na gruncie alchemii wszystko składa się z trzech elementów: siarki (duszy / indywidualnej esencji), rtęci (siły życia) i soli (ciała fizycznego). W razie konieczności alchemik ma oddzielić i ponownie złączyć trzy podstawowe zasady, dopóki te elementy nie znajdą się w doskonałej proporcji i harmonii. (…) W przypadku działań alchemicznych z udziałem roślin mamy do czynienia z następującymi odniesieniami: fizyczna struktura rośliny stanowi sól, roślinne olejki eteryczne wyznaczają siarkę, natomiast użyty alkohol (czasami woda) jest rtęcią. Początkujący alchemik stara się rozdzielić te składniki i ponownie je złączyć.”
Centralną postacią w alchemii jest Hermes Mercurius Trismegistus, Trójkoronowany, władca królestwa roślin, zwierząt i minerałów. Dlatego w powyższym fragmencie mowa jest o pracy na materiale roślinnym. Nazywany jest również rtęcią i przedstawiany jako hermafrodyta z głową słoneczną Symbol Słońca, męską i księżycową Symbol Księżyca, żeńską. Jego postać zostanie omówiona bliżej w jednym z przyszłych artykułów.

Według Marka Stavisha pomiędzy Czterema Żywiołami a podstawowymi substancjami zachodzą następujące połączenia (należy zaznaczyć, że różni autorzy są co do tego różnego zdania):

Ziemia + Woda = Sól

Woda + Powietrze = Rtęć

Powietrze + Ogień = Siarka

Połączone w jedno składają się w Kamień, Eliksir czy też Kwintesencję Symbol Kwintesencji. Zauważmy podobieństwo do symbolu Słońca, który jest jednocześnie symbolem Złota.

By omówić te podstawowe pojęcia w ramach źródeł lepiej znanych czytelnikowi, odwołamy się teraz do symbolu yin-yang Symbol Yin-Yang, w którym ukazane są te same zasady, co omówione wyżej. Również występują w nim elementy przeciwne sobie, jak w Czterech Żywiołach, w których aspekt męski i żeński jest również znaczący, w których występuje aspekt aktywny i pasywny. Jednocześnie, te przeciwieństwa łączą się w jedną całość, jak przy trzech alchemicznych substancjach składających się na jeden kamień. Możemy powiedzieć, że jest to inne przedstawienie hermafrodyty, nie znaczy jednak dokładnie tego samego.

To wyczerpuje treści przeznaczone na dzisiejszy artykuł. Czytelnik, chcąc przyswoić zawarte w nim informacje, powinien w pierwszej kolejności rozważyć i zapisać przemyślenia związane z kształtem symboli Czterech Żywiołów z ich rzeczywistymi odpowiednikami. Bardziej ambitny czytelnik może zechcieć poddać pod rozwagę kształt symboli trzech substancji w nawiązaniu do symbolizowanych przez nie substancji. Bardzo wskazane jest również wskazanie kwestii niejasnych, które wymagają dalszego rozwinięcia.


....


Symbole nie działają w ten sposób, że 2+2=4. Zawsze mają w sobie zawarte kilka-kilkanaście procent VAT, które zaciemnia cały obraz.
Nie sposób zarzucić mu pomyłkę. Weźmy na przykład symbol lwa. Może oznaczać siłę i władzę. Inna osoba dostrzeże w nim podobieństwo do Słońca. Ktoś inny zauważy niebezpieczeństwo. Można zobaczyć w nim także… zwyczajnego lwa. I każda z tych interpretacji jest poprawna. Jeśli rzecz A kojarzy mi się z B, to nikt nie może powiedzieć, że jest to błędne skojarzenie. Moje przeżycia ukształtowały myślenie w taki sposób, że A kojarzy się z B i dla mnie jest to prawda.

Być może każdy taki znak ma w sobie pewne naturalne połączenia, całą chmurę możliwości, które swobodnie przyłączać można do innych rzeczy? Z takich relacji między przedmiotami budujemy obraz świata:

Tekst I

2. To, co jest faktem – fakt – jest istnieniem stanów rzeczy.
2.01 Stan rzeczy jest połączeniem przedmiotów (obiektów, rzeczy).
2.011 Dla rzeczy jest istotne, że może być składnikiem stanu rzeczy.
2.012 W logice nic jest przypadkowe. Jeżeli rzecz może wystąpić w stanie rzeczy, to jego możliwość musi już w niej być przesądzona.
2.0121 Wyglądałoby na jakiś przypadek, gdyby do rzeczy, co może istnieć z osobna, pasowała potem jakaś sytuacja. Jeżeli rzeczy mogą występować w stanach rzeczy, to musi to już w nich tkwić. (Nic, co logiczne, nie może być tylko-możliwe. Logika mówi o każdej możliwości i wszystkie możliwości są jej faktami.) Jak przedmiotów przestrzennych nie można sobie w ogóle pomyśleć poza przestrzenią, a czasowych – poza czasem, tak żadnego przedmiotu nie można pomyśleć poza jego możliwością powiązania z innymi przedmiotami. Jeżeli mogę pomyśleć sobie przedmiot w kontekście stanu rzeczy, to nie mogę go pomyśleć poza możliwością tego kontekstu. (…)
2.0123 Znając przedmiot, znam też wszystkie możliwości jego występowania w stanach rzeczy. (Każda z tych możliwości musi leżeć w naturze przedmiotu.) Nie można odkrywać potem jakiejś nowej.
2.01231 Aby znać przedmiot, nie muszę wprawdzie znać jego własności zewnętrznych, ale muszę znać wszystkie jego własności wewnętrzne.

z: Tractatus Philosophico-Logicus; autor: Ludwig Wittgenstein; wydawnictwo: Wydawnictwo naukowe PWN


......

Część filozofów uważa, że zauważamy te połączenia naturalnie, w każdym momencie. Na ich bazie budujemy logikę, którą używamy do opisu świata. Widzimy, że pewne rzeczy mają się do siebie w pewien sposób. Jednak:

Tekst II

5.3. Przetwarzanie informacji zarejestrowanych nieświadomie

(…) Na jawie nie jesteśmy świadomi wszystkich działających na nas bodźców. Ich świadoma rejestracja bywa zniekształcona przez ograniczenia wynikające z kultury w jakiej żyjemy, przez nasze oczekiwania i nastawienia. Natomiast świat snów – wolny od wymagań świadomego życia – może funkcjonować jak prywatne laboratorium, w którym mamy możliwość odkrywania nowych wymiarów siebie i eksperymentowania z nimi. Podczas snu śniący jest sam ze sobą, wolny od natłoku docierających nieustannie różnorodnych bodźców. W takim stanie może przyjrzeć się nurtującym go problemom z różnych perspektyw, dostrzegając ich najrozmaitsze aspekty – takie, których na jawie nie udałoby mu się dostrzec. „Jak w procesie świadomej refleksji musimy rozważyć wszystkie aspekty i wszystkie możliwe konsekwencje, by dojść do prawidłowego rozwiązania danego problemu, tak w stanie snu – mniej lub bardziej nieświadomym – proces ten wszczyna się niejako automatycznie. Właśnie we śnie, jak poucza całe dotychczasowe doświadczenie, wszystkie owe aspekty – za dnia uwzględnione w sposób niedostateczny lub zgoła wcale, a zatem względnie nieświadome – dają o sobie znać śniącemu, jeśli nie wprost, to przynajmniej aluzyjnie”. „Sen przekazuje nam w języku porównań – czyli w zmysłowo-poglądowy sposób – idee, osądy, ujęcia, dyrektywy i tendencje, co do których wskutek wyparcia lub zwykłej ignorancji pozostalibyśmy w niewiedzy”.

z: Psychologia i parapsychologia snów; autor: Ewa Sienkiewicz-Hippler; wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Moim zdaniem sen pełni jeszcze przynajmniej jedną funkcję. W ciągu dnia przyswajamy niewyobrażalną ilość informacji. Jeśli spojrzeć na każdy aspekt otaczającego nas świat, można dostać zawrotów głowy – kolory, ruch, tembr głosu, treść napisu, numery telefonów, pojedyncze zasłyszane słowa, przedmioty oglądane z różnych perspektyw, masa, temperatura, kształty, twarze, miny, gesty, sposób ubrania się, mowa ciała i wiele, wiele, wieele innych. Jesteśmy zatopieni w niezwykle dynamicznym morzu informacji.

Ważne jest szczególnie to, że zauważamy głównie te rzeczy, na zauważanie których jesteśmy już przygotowani, do których już się przyzwyczailiśmy. Dla pewnych zdarzeń, sytuacji, przedmiotów czy zachowań mamy już ustalone nazwy. To jakby sito, przez które przesiewamy świat. To zupełnie zrozumiałe. Gdyby nie porządkować informacji pod względem istotnych i nieistotnych, utonęlibyśmy w nich. Po to by przetrwać nakładamy filtry na otaczającą nas rzeczywistość.

Tekst III

Moc obiektów i wydarzeń

Dlaczego zatem, nawet mając za sobą intensywny trening, najwyraźniej nie dostrzegamy pewnych rzeczy? Według Abhidhammy same rzeczy nie miały dostatecznej mocy, aby dosięgnąć świadomości. Wydarzenia dzielą się ze względu na posiadaną moc. Ta moc decyduje o tym, czy dotrą one, czy też nie dotrą do naszej codziennej świadomości. Istnieją trzy kategorie podziału obiektów ze względu na ich moc: bardzo słabe, słabe i silne.
Innymi słowy, „ty” nie jesteś w całości odpowiedzialny za to, czy coś dotrze do twojej zwyczajnej świadomości. Wynika to z faktu, że obiekty czy zdarzenia posiadają własną moc i współtworzą twoją świadomość. Taki sposób myślenia jest podobny do aborygeńskiej idei, mówiącej, że wszystko w świecie przepojone jest Śnieniem, które rozwija się w codzienne spostrzeżenia.

z: Śnienie na jawie; autor: Arnold Mindell; wydawnictwo: Wydawnictwo KOS


Reasumując: Dlatego WZBG pewnych rzeczy może nie zauważać, niektóre zaś rzeczy są ukryte, pomimo, że pod nosem. Przychodzi moment, gdzie pewne rzeczy jakby eksplodują i stają się po prostu oczywiste...
To dotyczy rzecz jasna każdego z nas w różnych aspektach.

Źródło:http://przemian.blog.pl/2015/01/02/omowienie-podstawowych-pojec/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:05, 19 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atziluth,Briah,Yetzirah,Assiah...skąd się wzięły te nazwy ?
Smile
"Człowiek Mikro-Makrokosmiczny"...gesty dłoni...jak na górze tak na dole.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:02, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
Atziluth,Briah,Yetzirah,Assiah...skąd się wzięły te nazwy ?
Smile
"Człowiek Mikro-Makrokosmiczny"...gesty dłoni...jak na górze tak na dole.


Tę częśc dedykuję WZBG, chciałbym mu pomóc otworzyć się... nie czytałem tego nawet dobrze - tego poniżej ostatniego obrazka... Wink

Nazwy nie są ważne, bardziej interesujące jest połączenie tych rzeczy w spójną całość, ale ważniejsze - obecność tego modelu w wielu kulturach. Kultury wedyjskie, hinduskie czy europejskie bazujące na tym samym "pojęciu" o wszechświecie - kręgach, sklepieniu niebieskim, wodzie górnej itp. itd to nie przypadek.

Polecam zapoznać się z tymi kulturami a zwłąszcza w ujęciu kosmologii i opisów w celu sprawdzenia czy to autentyczne czy wymyślone,

Natomiast "część poetycką" , tę obszerniejszą pod obrazkami - mówiąc obrazowo - dedykowałem WZBG, żeby trochę się wyplątał z tej "swojej logiki" bo go ogranicza, nieco perspektywy zaczerpnął. To wszystko jest na marginesie - o ludzkim poznaniu, co zawarłem w poprzednim poście, w sumie to tylko tak pobieżnie przeczytałem, dlatego podałem źródło. Kilka zdań mi spasowało, jak mówiłem.

Parmenides Empedokles - no czekam na jakieś próby obalenia płaskości w ich filozofiach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:31, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kabała.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:29, 20 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:
oko napisał:
Atziluth,Briah,Yetzirah,Assiah...skąd się wzięły te nazwy ?
Smile
"Człowiek Mikro-Makrokosmiczny"...gesty dłoni...jak na górze tak na dole.


Tę częśc dedykuję WZBG, chciałbym mu pomóc otworzyć się... nie czytałem tego nawet dobrze - tego poniżej ostatniego obrazka... Wink

Nazwy nie są ważne, bardziej interesujące jest połączenie tych rzeczy w spójną całość, ale ważniejsze - obecność tego modelu w wielu kulturach. Kultury wedyjskie, hinduskie czy europejskie bazujące na tym samym "pojęciu" o wszechświecie - kręgach, sklepieniu niebieskim, wodzie górnej itp. itd to nie przypadek.

Polecam zapoznać się z tymi kulturami a zwłąszcza w ujęciu kosmologii i opisów w celu sprawdzenia czy to autentyczne czy wymyślone,

Natomiast "część poetycką" , tę obszerniejszą pod obrazkami - mówiąc obrazowo - dedykowałem WZBG, żeby trochę się wyplątał z tej "swojej logiki" bo go ogranicza, nieco perspektywy zaczerpnął. To wszystko jest na marginesie - o ludzkim poznaniu, co zawarłem w poprzednim poście, w sumie to tylko tak pobieżnie przeczytałem, dlatego podałem źródło. Kilka zdań mi spasowało, jak mówiłem.

Parmenides Empedokles - no czekam na jakieś próby obalenia płaskości w ich filozofiach Wink



I jest to zbieżne z tym o czym piszesz. Zgoda.
Niemniej, takie nazwy padły. One nie są nieważne w kontekście całości tego z czym są związane. Nazwy te, to "obwoluta" cech, metka tego co zawiera ich opis. To co znaczą w swym rozwinięciu. Nazwy te, wyznaczają po kolei warstwy, poziomy, obszary świata, jego kształtu i powstania.
Nie są nieważne. Są szczególnie ważne, bo jeśli powstały razem z tym co znaczą, to KTO je określił ?
To, może być ważniejsze od reszty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:23, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:

I jest to zbieżne z tym o czym piszesz. Zgoda.
Niemniej, takie nazwy padły. One nie są nieważne w kontekście całości tego z czym są związane. Nazwy te, to "obwoluta" cech, metka tego co zawiera ich opis. To co znaczą w swym rozwinięciu. Nazwy te, wyznaczają po kolei warstwy, poziomy, obszary świata, jego kształtu i powstania.
Nie są nieważne. Są szczególnie ważne, bo jeśli powstały razem z tym co znaczą, to KTO je określił ?
To, może być ważniejsze od reszty.

Zależnie od tego co chcemy podkreślić, wskazać, udowodnić czy po prostu na czym się skupić - to jest ważne.
Zgadzam się, że te nazwy oczywiście są niezwykle istotne, jednak byłoby bardziej sensowne o to pytać podając przy okazji coś co je wyjaśnia, samo postawienie pytania niewiele zmienia. Dlatego skupiłem się na treściach które towarzyszą tym "metkom", gdyż intuicyjnie zgadzają się z moimi przemyśleniami. Podchodzę z początkową dozą zaufania, potem można to weryfikować, szukać pierwotnych znaczeń i korzeni "metek", jeżeli nam na tym zależy. Nie trzeba natomiast kwestionować Bhu-mandala i w takiej szerszej perspektywie analizować wspólne cechy kosmologii różnych kultur. Zachęcam do podważania, badania wszystkiego co jest tutaj przytaczane, to będzie stanowić kolejne elementy puzzli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:57, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:
WZBG napisał:

rafal811 napisał:

- link do słownika etymologicznego i wszystkie te znaczenia. Wyjaśnione j.w. podaje jeszcze raz:
http://www.etymonline.com/index.php?term=planet


Stracisz pracę przez powielanie takich błędów. Nadal nie udowodniłeś.

Nie wiem dlaczego masz ciagle problem z prostymi rzeczami, jak odmiana przymiotnika



Twoje traktowanie flat, jako rzeczownika, gdy widać użycie przymiotnika.


Kolejna porcja braku logiki rafal811. Żarty odwracające uwagę nie śmieszą.



_________________
Dzieje się krzywda dokonywana przez jednych na drugich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:09, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG nie masz nic ciekawszego do roboty niż ukazywać swój brak inteligencji? Przecież te twoje "wybiórcze obrazki" jak np. pierwszy z brzegu: flat wzięty w ramkę jako rzeczownik z tekstu " rzeczownik i przymiotnik, bo chodzi o przymiotnik rzeczownika" wszystko o tobie mówi Smile

Napracowałeś sie a wyszło jak zwykle: g...o.

Pomijam Smile kolejne "perełki" jak twoją niezwykłą odporność na wiedzę a i logikę również Smile (obrazki z postów) (linkowałem wcześniej już źródło z którego wynika: że Empedokles oparł swoją kosmologię na Parmenidesie)

Co oprócz swojego upośledzenia chcesz pokazać na tych obrazkach, że poszukujesz wesołej kolejki słówek, które rozbawiają twój chory umysł. Obawiam się, że ratunku już dla ciebie nie ma durniu, to spróbuję i...

Przypomnę ostatni raz:
HEURYSTYKA - hasło -klucz, gdy to ogarniesz, to wróć i napisz coś wreszcie z sensem.

Dla ciebie nie ma logiki durniu!, idź oglądaj tracklogi z lotów Auckland-Sydnej idioto. Ciężki ułom z ciebie, jak rozdawali rozum to stałeś w kolejce za cwaniactwem ale i tego brakło ha ha ha! Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oko




Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 1721
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:40, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal811 napisał:


Przypomnę ostatni raz:
:


Zdumiewa brak konsekwencji wobec poprawnych wniosków co do obiektu tłumaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:40, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko napisał:
rafal811 napisał:


Przypomnę ostatni raz:
:


Zdumiewa brak konsekwencji wobec poprawnych wniosków co do obiektu tłumaczenia.

No tak. Człowiek to istota zdumiewająca Wink Elektron-wybuch-dziecko-matka-troska-litość. To wszystko prowadzi prostą logikę w las.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2986
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:46, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu właśnie mamy przykład do czego może prowadzić czytanie pism Tradycji Tajemnych bez zrozumienia.

Fajny kabaret.

Mam na myśli posty rafała.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafal811




Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 345
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:08, 22 Gru '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



odkrywajcie 2 światy, zamiast bełkotać jak de93ial nie wiadomo o czym Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 67, 68, 69   » 
Strona 40 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile