W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?  
Podobne tematy
Początek rewolucji w kosmologii2bez ocen
Ostatni przeciwnik Kopernika2bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
65 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 97436
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zulugula




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:47, 07 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Najwyraźniej po moonwalk nastepny agent. Łatwo was rozpoznać. Celem jest atak a nie dyskusja.

Gdzie gamoniu napisałem, ża ja wam będę cokolwiek udowadniał w tej materii?



To po co w to brniesz skoro powszechnie wiadomo, że te strony na temat teorii geocentrycznej to żart ze strony ich autorów.

Wiec pytanie. Co starasz się udowodnić?
_________________
http://www.youtube.com/simonus666
soundcloud.com/simonus
soundcloud.com/szymonp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:09, 07 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Orion - dobrze wyliczyłeś tę siłę dośrodkową/odśrodkową na karuzeli, z tym, że takie prędkości na karuzelach nie występują. Tzw. wirówki stosowane przy szkoleniu pilotów mają wartość przyspieszenia dośrodkowego wyrażaną jako wielokrotność ziemskiego równą 4 - 5g, podczas gdy w podanym przez Ciebie przykładzie to przyspieszenie dośrodkowe osiąga wartośc 40g. Prędkość liniowa na obwodzie równa 62,8 m/s odpowiada prędkości 226 km/h, co pozwala sobie wyobrazić charakter przykładu, jaki wybrałeś.

Rzeczywista prędkość obrotowa karuzeli jest znacznie niższa, niż podałeś, gdyż przyspieszenie dośrodkowe nie może przekraczać wartości, jaką osiągają wirówki dla pilotów - czyli nie 40g, tylko, powiedzmy, co najwyżej 3g, co w przeliczeniu na prędkość liniową na obwodzie da poniżej 5 m/s.

Tak więc siła, z jaką człowiek siedzący na krzesełku podczas ruchu obrotowego karuzeli ciągnie za łańcuchy, na którym to krzesełko wisi, w składowej poziomej odpowiada sile, z jaka Ziemia przyciaga masę nie 27 ton, lecz najwyżej 1,7 tony. Dla ścisłości należy dodać, że siła, jaka działa na obserwatora siedzącego na krzesełku obracającej się karuzeli, będzie wypadkową siły odśrodkowej i siły ciężkości. Do obliczeń wykorzystujemy wzór z twierdzenia Pitagorasa (pierwiastek kwadratowy z sumy kwadratów wartości obu sił).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 07 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Gdzie gamoniu napisałem, ża ja wam będę cokolwiek udowadniał w tej materii?


Przepraszam, a jak wyobrażałeś sobie, że to będzie wyglądać? Rzucisz linki, walniesz bełkotem i każdy Ci przytaknie?? Chcesz komuś udowodnić, że wszyscy kłamią od setek lat, nie podając żadnego dowodu w dyskusji?? No mój drogi, takich osób nie nazywa się mędrcami, a heretykami. Niezależnie od epoki!!

Po drugie, jeśli osoba która udowadnia publicznie, że nie wie co to ułamek i nie zna tak podstawowych działań matematycznych jak mnożenie i dzielenie, w dodatku zasłaniają się wiekiem, wyzywa mnie od gamoniów, to ja mogę to tylko w jeden sposób skomentować: Bad Grin Applause Dancing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1851
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:29, 07 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to forum jest wam potrzebne tylko po to zeby sie klocic w najglupszym zalozonym temacie w dziejach internetu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal




Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 188
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:59, 07 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się czytać tego wszystkiego, więc przepraszam, jeśli kogoś zdubluję.
Jest prosty eksperyment, który udowadnia fakt wirowania Ziemi. Pokazuje sie go dzieciom w "dni nauki".
Potrzebne jest wahadło o dużej masie (tak z 500 kg) zawieszone na dłuuuugiej linie. Wokół punktu, które wahadło wskazuje, gdy stoi ustawia się pierścień z kostek domina, po czym wprawia się wahadło w ruch. Efekt jest taki, że co kilka minut czubek wahadła przewraca kolejną kostkę.
Tak. Siła odśrodkowa zmienia ciężar obiektów, tak, że na równiku i biegunie ten sam gość ważył będzie inaczej. Stąd trudność w zdefiniowaniu wartości jednego niutona (definicja zawiera szerokość geograficzną). Poza tym ta sama siła deformuje glob, który, jak zmierzono, ma kształt przysiadniętej piłki.
Ale temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:18, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

p4lm napisał:
to forum jest wam potrzebne tylko po to zeby sie klocic w najglupszym zalozonym temacie w dziejach internetu


Ja mysle, ze w tym momencie obrazasz oriona, watpiac w jego mozliwosci Laughing Laughing Laughing
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:41, 08 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat efektu Coriolisa, cytuję z Wikipedii:

Cytat:
Zakrzywienie to zdaje się być wywołane jakąś siłą, tak zwaną siłą Coriolisa. Siła Coriolisa jest siłą pozorną, występującą jedynie w nieinercjalnych układach obracających się. Dla zewnętrznego obserwatora siła ta nie istnieje. Dla niego to układ zmienia położenie a poruszające się ciało zachowuje swój stan ruchu zgodnie z I zasadą dynamiki.


Źródło - http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Coriolisa

Witryna pod adresem - http://www.geocentricity.com/ba1/no71/selbrede.html
podaje wiele naukowych argumentów odnośnie efektu Coriolisa, które nie są tak oczywiste, jak sie je przedstawia. Także źródło tego efektu nie jest także oczywiste. Autorzy tej witryny zakładają, że na ten efekt wpływ ma pozycja gwiazd i galaktyk a nie obrót ziemi wokół własnej osi.

p4lm

Cytat:
to forum jest wam potrzebne tylko po to zeby sie klocic w najglupszym zalozonym temacie w dziejach internetu


Najwyraźniej tem zupełnie przekraczający twoje zdolności myślowe. Wracaj pod budke z piwem.

Moonwalk i inni agenci.

Wasz napastliwy atak na moją osobę jest co najmniej tak idiotyczny, jak wasze zupełnie bezrozumne zachowanie się tutaj oraz zupełny brak jakichkolwiek zdolności do samodzielnego myślenia.

Jeszcze raz podkreślam, że temat załozyłem, ponieważ... cytuję z pierwszej strony.

viewtopic.php?t=4373&postdays=0&postorder=asc&start=0

Cytat:
Znalazłem ostatnio kilka witryn, które twierdzą, że Ziemia jest centrum Kosmosu oraz nie tylko nie krąży wokół Słonca ale nawet nie obraca się według własnej osi.

Nie jestem astronomem i muszę przyznać, że informacje te nieco mnie zaszokowały. Początkowo myślałem, że jest to typowy trik dezinformatorski, którego celem jest potężne podważenie zaufania do WSZYSTKICH teorii konspiracyjnych.

Niemniej siedząc na necie ponad 5 godzin i czytając sporo, tudzież szukając opcji przeciwnych jakoś nie znalazłem żadnej witryny, która obalałaby jednym posiagnieciem pióra ową niezwykłą, a nawet szaleńczą teorię.


Więcej na pierwszej stronie, gdzie także napisałem wielkimi literami dla takich ograniczonych umysłowo jak Moonwalk czy inni:

Nie twierdzę, że wierzę tym panom na słowo w ową teorię!

Jeżeli paralityki umysłu typu Moonwalk nadal nie rozumieją prostego tekstu pisanego po polsku, no cóż, nie każdy musi wszystko pojmować a niektórzy to nawet nie muszą pojmować... niczego.

Wracając do tematu... na jednej z witryn cytuje sie interesującego człowieka, George Ellisa

Cytat:
People need to be aware that there is a range of models that could explain the observations,” Ellis argues. “For instance, I can construct you a spherically symmetrical universe with Earth at its center, and you cannot disprove it based on observations.” Ellis has published a paper on this. “You can only exclude it on philosophical grounds. In my view there is absolutely nothing wrong in that. What I want to bring into the open is the fact that we are using philosophical criteria in choosing our models. A lot of cosmology tries to hide that.”


Jego argument - "Na przykład, mogę skonstruowac dla was sferyczny, symetryczny wszechświat z Ziemią jako jego centrum, i nie jesteście w stanie temu zaprzeczyć na podstawie waszych obserwacji. Dalej w jednym z czasopism napisał: "Możecie to jedynie wykluczyć na filozoficznym gruncie. Moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Co ja chciałbym wnieść do sprawy otwartej to fakt, że wy używacie filozoficzne kryteria w wyborze naszego modelu. Wielu z dziedziny kosmologii stara się to ukryć."

Ellis jest jednym z najbardziej znanych kosmologów! Co ciekawe, jest on... platonistą!

Na temat, kto to jest Ellis - http://en.wikipedia.org/wiki/George_Ellis

Na temat Platonizmu - poniżej...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Platonizm

Easy Rider

Wzór na siłę odśrodkową przy obliczaniu sły odśrodkowej na równiku nie zakłada siły przyciagania ziemskiego, która jest w takim przypadku niezwykle ważna. Podczas eksperymentu z karuzelą, przyciaganie ziemskie nie jest brane pod uwagę z powodu niezwykle małych wartości. Niemniej podczas pomiaru ruchu ziemi siła ciążenia jest... 70 kg, a więc jest siłą decydującą, że osoba nie odlatuje w przestrzeń pod wpływem siły odśrodkowej.

Dlatego nie jestem przekonany, co do wyniku z owego wzoru, który powinien ową siłę przyciagania uwzględniać. W przypadku karuzeli możemy do pewnego stopnia przyciaganie pominąć ale i tak pomiar ten nie będzie dokładny przy małych szybkościach.

Po za tym siła 2.7 tony przy jednym obrocie na sekundę na 10 metrowym promieniu wydaje mi się sporą przesadą.

W przypadku obrotu ziemi inaczej sformułowany wzór mógłby spowodować zupełnie inny rezultat. Z tego powodu ten wzór niezupełnie mnie przekonuje.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:38, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:

Nie twierdzę, że wierzę tym panom na słowo w ową teorię!


Alez skadze, ty nie masz z tym nic wspolnego Laughing
Tylko znalazles kolejna bzdurna historie, ktora uznaje matematyke i fizyke za mity, sluzace oglupianiu spoleczenstwa, bezwartosciowy belkot spiskowcow, agentow, iluminatow i zrobiles kupe z radosci, ze odnalazles swiety graal.
Dowod na spisek setek tysiecy naukowcow na swiecie trwajacy od paruset lat


Korzystajac z tak wybornej okazji do zaprezentowania wlasnego nieuctwa
postanowiles sie podzielic swoimi antynaukowym belkotem ku chwale forum


panie i panowie BACZNOSC!
orion highlight:
Cytat:
nie widziałem ani jednego dowodu na ruch ziemi


Cytat:
Teoria Ensteina została już obalona


Cytat:
odważyłem sie podejrzewać JPII o pochodzenie żydowskie. W sumie nie ja podejrzewałem ale znalazłem poważne dowody na necie

w sumie nie wiem co to ma do plaskiej, statycznej Ziemii, ale skoro sie chwalisz kolejnym odkryciem to chyba warto zacytowac kolejne osiagniecie mozgowca oriona Laughing

Cytat:
Teoria ewolucji jest także uważana przez cały świat za pewnik, a nie mamy ani jednego solidnego dowodu.


Cytat:
człowiek na równiku waży 2.5 kg mniej niż na biegunie


Cytat:
w odległości 4 lat świetlnych.
Oznaczałoby to, że nakierowując na nią teleskop widzimy jej obraz zprzed 4000


Cytat:
. Ziemia niestety musi krążyć także z taką samą szybkością wokół Słońca czyli posiadać szybkość znacznie przekraczającą szybkość światła



_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:45, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cudowny wątek. Jak zwykle mogę liczyć na to forum gdy szukam rozrywki Laughing
orion napisał:
Teoria Ensteina została już obalona i wiemy, że istnieją prędkości przekraczające prędkość światła.

Oczywiście, że istnieją. Ruch punktu geometrycznego jest dobrym przykładem.

orion napisał:
System nawigacji GPS obala całkowicie jego teorię.

No ciekawe. A ja myślałem, że jest inaczej. Nie tylko ja tak myślałem:
www.if.pwr.wroc.pl/~wsalejda/pop/GPS_PDF_DFN_2006.pdf
http://baza.polsek.org.pl/faq/fiza_topic_1.html
No OK, a co w miejsce OTW i STW? Mam nadzieję, że teoria będzie radzić sobie z elektordynamiką klasyczną... No chyba, że ją też obali.

orion napisał:
Czytałem kilka stron i na jednej z nich podano, że slonce okrążając Ziemię musiałoby posiadać szybkość około 3.6 razy szybkość światła.

Mógłbym prosić o link? Może jakieś wyliczenia?

Zakładam też, że badanie rozkładu anizotropii mikrofalowego promieniowania tła i wyliczanie z tego prędkości naszego układu odniesienia (Układ Słonecznego, galaktyki, gromady) również jest niegodne zaufania?

No a poza tym, czym dla Ciebie jest ruch?. Czyż nie jest to pojęcie względne? A może uważasz, że to coś jak najbardziej absolutnego?
Jak dla mnie rozważanie tego, czy to Ziemia krąży wokół Słońca, czy jest odwrotnie (choć oba ciała jeśli już to krążą wokół wspólnego środka masy) należy rozstrzygnąć na zasadzie: co jest praktyczniejsze/wygodniejsze w obliczeniach? czy to, że planety, w tym Ziemia, krążą wokół Słońca po elipsach, czy to że reszta planet porusza się względem Ziemi po niezwykle skomplikowanych trajektoriach?
Ten aplet uwidacznia jak bardzo ruch zależy od układu odniesienia:
http://mensch.org/physlets/merry.html
Ten filmik także:
http://www.youtube.com/watch?v=49JwbrXcPjc


orion napisał:
Wzór na siłę odśrodkową przy obliczaniu sły odśrodkowej na równiku nie zakłada siły przyciagania ziemskiego, która jest w takim przypadku niezwykle ważna. Podczas eksperymentu z karuzelą, przyciaganie ziemskie nie jest brane pod uwagę z powodu niezwykle małych wartości. Niemniej podczas pomiaru ruchu ziemi siła ciążenia jest... 70 kg, a więc jest siłą decydującą, że osoba nie odlatuje w przestrzeń pod wpływem siły odśrodkowej.

Dlatego nie jestem przekonany, co do wyniku z owego wzoru, który powinien ową siłę przyciagania uwzględniać.

Wiesz, nie rozumiem tego fragmentu. O co Ci chodzi? Siła to wielkość fizyczna spełniająca zasadę superpozycji, w czym problem? W przypadku karuzeli przyciąganie ziemskie skierowane jest pod kątem prostym do siły odśrodkowej jaka na nas działa. Siła to wielkość wektorowa. Zawsze należy rozważać nie tylko wartości ale i kierunki oraz zwroty sił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fanalityk




Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 517
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:31, 09 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierd.le muhahahahaaa..
nie ma mnie kilka dni i takie cuda na forum ludzie pisza...
no nie moge... nie zawsze zgadzam sie z moonwalk, ale tym razem masz 100% racje..
hahaaa
i jak tu nie wierzyc w potęge NWO nad ludzkimi umysłami, i ze teraz jest najlepszy okres by dokonczyc budowe wieży Babel, symbolu jednej swiatowej wladzy..
_________________
www.DavidIcke.pl
"Nasze poglady sa wyuczone, co nie znaczy ze sa prawdziwe.." Bill Hicks
Wiara to Ja, a Wiedza to moj Miecz.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:36, 10 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, żyjemy w świecie notorycznych kłamstw i oszustw. Nie możemy polegać absolutnie niemal na niczym, ponieważ tak media, jak i nauka są podporzadkowane tzw. wyższym celom i notorycznie kłamią z zasady.

Ostanie kłamstwo, jakie słyszeliśmy to nagły wzrost zapotzrebowania na paliwo w Chinach i to własnie spowodowało drastyczne zwyżki cen paliw. Tymczasem w Chinach nie doszło do nagłego wybuchu dobrobytu, nikt nie zakupił 200 milionów samochodów w jednym roku i nie zapotrzebowanie na paliwa spowodowało darstyczny wzrost cen tychże ale manipulacja cen ropy na giełdzie.

O zbliżającym się kryzyzie finansowym pisano co najmniej 30 lat temu! Tych którzy tak pisali określano zwolennikami teorii konspiracyjnych.

Innymi słowy drodzy i szanowni rozmówcy, nie wierzę w nic, dopóki nie zobaczę konkretnych dowodów, o które jakoś i w tym przypadku nie mogę się doprosić.


Na pobyt na Księżycu niesfałszowanych - dowodów brak.

Na akcję Bin Ladena podczas 911 - dowodów brak.

Na teorię ewolucji, gorliwie rozpowszechnianą przez media - dowodów brak.

Na morderstwo Kennedy'ego - dowodów brak.

Na ruch ziemi wokół osi oraz wokół słońca - dowodów brak.

Jeszcze nikt ich tutaj nie przedstawił. To co przedstawione nie jest niezbitym dowodem. Po to załozyłem temat, aby ujrzeć, jakie są dowody. Owszem niektórzy pociesznie wykazują brak rozumu oraz psie oddanie szalonej idei NWO ale żaden nie jest tak inteligentny, aby przedstawić jeden solidny dowód na to, że Ziemia się obraca wokół osi oraz że krąży wokół Słońca.

Na wszystko muszą być dowody! Przytakiwanie opłacanym przez Globalistów naukowcom
to jeszcze nie sa dowody. Opłacani oraz zupełnie kontrolowani przez Iluminatów naukowcy muszą podążać za dyrektywami płacących ich pensje oraz przyznających im nagrody.

Jakoś nikt nie ogłosił nagrody za technologie pozwalające na uzywanie bezpłatnych energii.

Odnośnie Ensteina, okazuje się, że był zwykłym plagiatorem. Dowody w linku.

http://www.daro.it.pl/albert_einstein.html



Czyli świat nauki nie jest warty zupełnego zaufania.

Pozostajemy więc przy... braku konkretnych dowodów na ruchy Ziemi.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:00, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Na ruch ziemi wokół osi oraz wokół słońca - dowodów brak.
Jeszcze nikt ich tutaj nie przedstawił. To co przedstawione nie jest niezbitym dowodem.

Na to, że nie jesteś agentem wpływu - dowodów brak Laughing
...Na statyczność Ziemi - dowodów brak. jeszcze ich nie przedstawiłeś. To co przedstawione nie jest niezbitym dowodem Smile. Próbujesz forsować teorię, w którą powoli chyba zaczynasz wierzyć i uznajesz, że ta teoria ma większe podstawy do bycia prawdziwą niż ta wyznawana powszechnie? Tylko dlatego, że uznaje ją zdecydowana mniejszość? Dane doświadczalne można naprawdę interpretować bardzo, ale to bardzo odmiennie i wszystko zależy od naszego doświadczenia i tego co już wiemy a czego nie. Tak jak ty nie uzyskałeś przekonywujących dowodów na jakikolwiek ruch Ziemi, ja nie uzyskałem jakichkolwiek dowodów na jej statyczność. Oczywiście z tego wynika, że jestem infantylnym głupcem bez oporów wierzącym Panom Tego Świata. Jak wolisz.

orion napisał:
Przytakiwanie opłacanym przez Globalistów naukowcom
to jeszcze nie sa dowody

Nie wiem jak reszta, ale ja nie przytakuję opłacanym przez Globalistów naukowcom, sam staram się weryfikować to co Ci naukowcy twierdzą. Wyniki tych weryfikacji w moim przypadku są odmienne od twoich, nie oznacza to jednak, że muszę się mylić.

orion napisał:
Jakoś nikt nie ogłosił nagrody za technologie pozwalające na uzywanie bezpłatnych energii.

A po co ogłaszać jakąkolwiek nagrodę? Ktoś kto będzie autorem technologii pozyskiwania bezpłatnej energii obejdzie się bez nagród. Sam sobie ufunduje nagrodę z kasy jaką zarobi. I proszę nie wyjeżdżaj z tym, że Władający Tym Światem mu nie pozwolą i prędzej skorumpują go lub go zamordują, bo na to również niezbitych dowodów brak.

orion napisał:
Odnośnie Ensteina, okazuje się, że był zwykłym plagiatorem. Dowody w linku.

To chyba na tym forum już powinno być powszechnie znane. Nie znane jest chyba jednak to, że pomimo swojego zwyczaju do zrzynania z innych i nie cytowania ich, Einstein wniósł pewną świeżość do tematu sposobem interpretacji matematyki, z której TW wynikła. Czy taki Poincare był świadomy fizycznego sensu swoich rozważań? Czy taki Minkowski choć to on wprowadził do matematyki "przestrzeń Minkowskiego" był świadomy jej możliwości zastosowania w fizyce? A nawet jeśli był, to czy miał w głowie tylko jakiś niesprecyzowany ogólny obraz tego, czy już gotową teorię? Ostatecznie: jeżeli nawet Einstein wszystkie swoje osiągnięcia "ukradł" innym, to czy to umniejsza takie STW i OTW jeśli chodzi o ich prawdziwość?

orion napisał:
Czyli świat nauki nie jest warty zupełnego zaufania.

Czyli wszystko co ludzkie nie jest warte zupełnego zaufania.

orion napisał:
Pozostajemy więc przy... braku konkretnych dowodów na ruchy Ziemi.

Pozostajemy przy brak konkretnych dowodów na statyczność Ziemi. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:17, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AzzziRel

Cytat:
Próbujesz forsować teorię, w którą powoli chyba zaczynasz wierzyć i uznajesz, że ta teoria ma większe podstawy do bycia prawdziwą niż ta wyznawana powszechnie? Tylko dlatego, że uznaje ją zdecydowana mniejszość?


Do tej pory wierzyłem, że Ziemia kręci się wzdłuż własnej osi oraz krąży wokół Słońca. Potem zupełnie przypadkowo natknąłem się na kilka witryn, które mówią o czymś zupełnie przeciwnym. Początkowo podejrzewałem, ze to jakis dezinformacyjny trik. Niemniej po kilku stronach zauważyłem jak kruche są dowody na ruch Ziemi.

Zapoznawszy się z kilkoma stronami oraz wypowiedziami kilku naukowców światowej sławy nie jestem w tej chwili niczego pewien.

Najwyraźniej niewłasciwie zrozumiałeś moje intencje. Podałem temat pod dyskusję z dwóch powodów.

1. Aby ujrzeć na własne oczy dowody na ruch Ziemi. A tych nikt nie przedstawił.
2. Aby uzmysłowić innym, do jakiego stopnia mamy prane umysły mediami i bez zastanowienia wirzymy we wszystko, co media nam serwują.

Przykład Einsteina jest wyjątkowo jaskrawym dowodem na zupełna kontrolę mediów przez Globalistów ale takze na kierunek, jaki Globaliści forsują porzez media oraz zupełnie przez nich kontrolowaną naukę.

Faktem jest, że Enstein był syjonistą i to własnie gwarantowało mu sławę, której Poincare nie otrzymał. Plagiator był wspierany i nagradzany a ludzie nauki byli spychani na dno.

Innym przykładem jest Nicola Tesla. Największy umysł naukowy jaki istniał na Ziemi, a za komuny w szkołach o nim sie nie wspominało. Dlaczego? Ponieważ Tesla twierdził oraz posiadał dowody na to, że możemy mieć zupełnie bezpłatny dostep do darmowej energii.

Tesla nigdy nie otrzymał nagrody Nobla!

http://www.jimloy.com/physics/edison.htm

Poniżej link po angielsku na temat kontrowersji odnośnie nagród Nobla.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nobel_Prize_controversies

Cytat:
A po co ogłaszać jakąkolwiek nagrodę? Ktoś kto będzie autorem technologii pozyskiwania bezpłatnej energii obejdzie się bez nagród. Sam sobie ufunduje nagrodę z kasy jaką zarobi. I proszę nie wyjeżdżaj z tym, że Władający Tym Światem mu nie pozwolą i prędzej skorumpują go lub go zamordują, bo na to również niezbitych dowodów brak.


Są niezbite dowody na śmierć Stanleya Meyera, wynalazcy, który skontruował samochód jeżdżący na wodę. Przykro mi, ale takich przykładów jest znacznie więcej. Mozesz sobie chować głowę w piasek ale wszelkie wynalazki dotyczące wolnej energii są chowane pod klucz a wynalazcy często tracą życie. Wielomiliardowa korporacja olejowa nie liczy się z kosztami, aby usunąć ludzi, którzy zagrażają jej istnieniu.

Mając taki olbrzymi budżet, posiadając w rękach naukowców, sędziów, lekarzy Globaliści mogą wszystko każdemu udowodnić, wnieść sprawę sądową i ją wygrać, czy zamordować np Meyera i udowodnić, że zmarł na zawał serca.

Tutaj jest link do patentów na wolną energię. viewtopic.php?t=2907

Tutaj jest link do obszernego filmu na temat oszustw wielkich korporacji oraz kompanii olejowych. Wysoce nieprzyjemnie oraz zbrodnicze towarzystwo. Film ma polską narrację.

http://video.google.pl/videoplay?docid=-25095097581118025

Cała nauka jest kotrolowana oraz finansowana przez Globalistów. Cały przemysł korporacyjny, miltarny, mas media, farmaceutyczny, NASA wszystko pracuje dla idei NWO. Po trupach idą ci panowie do celu.

Temat Ziemi, statyczna czy w ruchu jest kolejnym wimownym przykładem, do jakiego stopnia są oni w stanie wmówić nam cokolwie chcą i zapragną. Ty i inny mozecie im ufać. Ja trzymam się od mediów oraz tych krwiopijców z daleka.

Co do Ziemi, nie mam ugruntowanego zdania. Myślę, że jest sposób na udowodnienie. Być może wystarczy seria zdjęć gwiaździstego nieba z róznych punktów Ziemi, zdjęć przemieszczających się konstelacji w ciagu kilku godzin oraz róznych pór roku aby jednoznacznie stwierdzić, czy Ziemia się kręci.

Ruch nieba w róznych miejscach globu powinien wykazać, czy ziemia się obraca wokół osi oraz, że obrót ziemi wykazuje różny ruch w róznych miejscach. Z drugiej strony, nadal może to byc ruch nieboskłonu a nie Ziemi. Very Happy
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Astan




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 388
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:15, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pierdol o Einsteinie, Tesli, NWO, UFO, ale z łaski swej podaj dowody. Oj! Zapomniałem gówno masz, a nie dowody.
Czy Ty musisz się tak zajmować formą, w tym przypadku światem i naukowcami?? Nie możesz przedstawić niepodważalnych dowodów??
Sram na to, kto wymyśla te wzory i teorie. Ty też powinieneś mieć w dupie to, kto wymyśla te teorie. Nie zajmuj się tym, bo to nie oni ruszyli Ziemię. Nie oni są sednem sprawy, nie o nich chodzi w temacie. Na moje mój pies mógłby wymyślić, to że Ziemia kręci się wokół słońca. Wali mnie to! Ważne jest to, że ja potrafię lub nie, zaprzeczyć jego teorii. Zniż się z łaski swej do poziomu innych, przestań pieprzyć od rzeczy i robić zamęt, bo wszyscy mają tego dosyć.
Chyba iaro miał w podpisie coś takiego:
Nie ważne KTO co mówi, ważne jaki mówi i CO mówi.
Ja nie ufam ludziom, a badaniom. Zdaje mi się, że tym masz problemy z takim podejściem do sprawy.
P.S. Wiem, że mnie nazwiesz AGENTEM. Wątpię żebyś mógł jeszcze bardziej się ośmieszyć w moich oczach, ale, jeśli zechcesz, udowodnij innym jaki poziom przedstawiasz.
Nie dziwcie się mojemu pytaniu, bo fizyki nie lubię, ale czy możliwym jest, żeby ziemi się kręciła w miejscu?? I co z porami roku?? jak to ma działać w sytuacji, w której Ziemia jest w środku?
http://sp4zambrow.kei.pl/sprawdziany/pory_roku.jpg
_________________
Polityka trucizną dla nas jak i naszych ojców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AzzziRel




Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 288
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:21, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może trochę mniej nerwowo Astan, taka dobra rada Smile.

Astan napisał:
I co z porami roku?? jak to ma działać w sytuacji, w której Ziemia jest w środku?

Oj, nic to nie zmienia. pory roku byłyby takie same, ale nie o to tu chodzi. Problem tkwi w złożoności ruchu.

orion napisał:
Temat Ziemi, statyczna czy w ruchu jest kolejnym wimownym przykładem, do jakiego stopnia są oni w stanie wmówić nam cokolwie chcą i zapragną. Ty i inny mozecie im ufać. Ja trzymam się od mediów oraz tych krwiopijców z daleka.

Błąd, ja nie czerpię wiedzy na tematy naukowe z mediów i od polityków. Do tego służą prace naukowe, które można poddać obiektywnej analizie.
Wracając do Ziemi i jej statyczności. Widzisz, ja jestem człowiek praktyczny i dla mnie wszystko co prostsze a nie tracące tym na jakości, jest lepsze.

Może taki malutki opisik geocentrycznego Układu Słonecznego (ew. Ziemskiego Smile ):
Cytat:
Planety były podzielone na górne (zajmujące orbity w kolejności przed Słońcem) i dolne (zajmujące orbity w kolejności po Słońcu). Dla wyjaśnienia skomplikowanego ruchu planet na sferze niebieskiej, a szczególnie zakreślania przez nie pętli, Ptolemeusz przyjął założenie, że po kołowej orbicie ekscentrycznej – deferencie – porusza się ruchem jednostajnym nie sama planeta, ale środek innego, mniejszego koła zwanego epicyklem, a dopiero po obwodzie epicyklu porusza się ruchem jednostajnym planeta.

W wyniku kombinacji ruchów środka epicyklu po deferencie i planety po epicyklu, dodając odpowiednie nachylenie płaszczyzn tych kół do ekliptyki, Ptolemeusz wyjaśnił ruchy planet – szczególnie ruch prosty i wsteczny planety widoczny na tle sfery gwiazd stałych.

Ruchy epicyklów na deferentach i planet na epicyklach spełniały ściśle określone warunki, różne dla planet dolnych i górnych. Planety dolne według Ptolemeusza poruszały się w ten sposób, że środki ich epicyklów leżały na prostej łączącej Ziemię ze Słońcem, a okresy obiegu środków epicyklów Merkurego i Wenus były równe rokowi gwiazdowemu. Okresy obiegu obu planet po epicyklach były różne i wynosiły dla Merkurego – 88 dni ziemskich, a dla Wenus – 225 dni ziemskich. Okresy te otrzymały nazwę okresów gwiazdowych.

Ruchy planet górnych miały inne zależności w stosunku do rocznego ruchu Słońca po niebie. Ptolemeusz przyjął założenie, że promienie dróg planet górnych po epicyklach są zawsze równoległe do promienia drogi Słońca dookoła Ziemi, każda z planet biegnie po epicyklu dokładnie przez okres jednego roku ziemskiego.

i
Cytat:
W średniowieczu teoria Ptolemeusza była uzupełniana i stała się bardzo zawiła. W szczególności wprowadzenie ekwantu nadal nie wyjaśniało złożoności ruchów planet dolnych i górnych.

Czy brzmi to zrozumiale? Powidz mi, czy zwolennicy teorii geocentrycznej stworzyli jakąś alternatywę do choćby i newtonowskigo prawa powszechnego ciążenia?? Jak w fizyczny sposób za pomocą jednego wzoru opisać to co wyprawiać miałyby planety i Słońce okrążając statyczną Ziemię?

A i jeszcze takie małe pytanie: dlaczego fizyczny opis ruchu Słońca i planet wokół Ziemi miałby być inny niż fizyczny opis ruchu np. takich księżyców Jowisza wokół tej planety? Dlaczego pozostałe ciała niebieskie miałyby podlegać grawitacyjnemu równaniu Newtona a już taka Ziemia nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moonwalk




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 466
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CO TO JEST DOWÓD I JAK GO ODROZNIC OD SPISKU
czesc pierwsza



Jesli cos potwierdza nauka, matematyka, fizyka
mozemy z gory zalozyc, ze to ko9lo dowodu nawet nie nigdy nie stalo.
Jesli cos mozna policzyc i potwierdzic doswiadczalnie, albo co gorsza doswiadczyc osobiscie to tylko potwierdza,
ze mamy do czynienia z oszustwem i 100% sciema agentow.


Heliocentryzm
Cytat:
Kopernik nie podał nam żadnego niepodważalnego dowodu na ruch Ziemi

Szczególna teoria względności
Cytat:
Teoria Ensteina została już obalona

Predkosc swiatla
Cytat:
wiemy, że istnieją prędkości przekraczające prędkość światła

Ewolucja
Cytat:
mozna powalić na ziemię teorię ewolucji. Nie ma dowodów

Kennedy wiecznie zywy, wczoraj widziano go z Elvisem
Cytat:
Na morderstwo Kennedy'ego - dowodów brak





Calkowicie odmienne sa natomiast DOWODY.
Latwo odroznic od jakis niezrozumialych obliczen i empirii.
Jesli dopotwierdzenia DOWODU niezbedne jest slepa wiara,
a do tego przeczy to logice, nauce i doswiadczeniom to wlasnie znalezlismy DOWOD.
Sposoby odnalezienia DOWODU sa rozne,
najlatwiejszym jest odnalezienie proroka i uwierzenie mu na slowo.
Znakiem rozpoznawczym moze byc zapiety kaftan Very Happy


Przyklady:

Cytat:
są dowody przemawiające za tym, że Ziemia jest nieruchoma

Cytat:
znalazłem poważne dowody na necie

Cytat:
ruch ziemi to ich świadome kłamstwo,... bedzie to kolejnym dowodem na istnienie Boga

Cytat:
Dowody w linku




Bardzo dobrym miejscem na znalezienie DOWODOW sa kretynskie stronki
necie, gdzie nalezy wszelkie "informacje" przyjmowac z bezkrytycznym uwielbieniem jako prawde objawiona. Im wiekszy nieuk sie tam produkuje, tym bardziej nalezy wierzyc w podawane informacje!
Wiarygodnoscia wyroznia sie witryna Oriona, gdzie mozna znalezc DOWOD na istnianietajnych spotkan tajnych organizacji i odprawiania tajnych mszy.

Np niepodwazalnym DOWODEM
w takim przypadku bedzie z fota proby przedstawienia teatralnego o sw Franciszku,
z przygrywajacym napierwszym planie pianista

http://www.zbawienie.com/tajnebractwa.htm




Pochylcie glowy przed dowodami.
UWIERZCIEi nie grzeszcie wiecej
Porzuccie falszywych prorokow: matematyke, fizyke, logike, zdrowy rozsadek, inteligencje, rozum.



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
"Nigdy nie pozwoliłem szkole stanąć na drodze mojej edukacji".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:07, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co moonwalk
nie żebym jakoś specjalnie za tobą przepadał ale gdyby to odemnie zależało został byś głównym moderatorem tej stronki o prawdzie

prawdzie o świecie gdzie demaskuje się wszelakich oszołomów i zwyczajnych kłamców

ludzi co pierdolą bez pojęcia smutki otumaniając innych
coś mi się wydaje że 9/11 i księżyc nie ma zainteresowania i dlatego główny egzorcysta toleruje takie debilne oszołomstwo

jeśli ziemia stoi w miejscu z jaką prędkością galaktyki odległe o miliony lat świetlnych ją okrążają
orion
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voltar




Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 5408
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:32, 11 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:45, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Voltar...

Cytat:
punt widzenia zależy od punktu siedzenia...


Dokładnie! Panowie z Globalizacji, po cenzurze wsadzą do ula tych, którzy nie podzielają ich poglądów. W takim punkcie siedzenia z pewnością ulegnie zmianie punkt widzenia!

Astan

Cytat:
Sram na to, kto wymyśla te wzory i teorie. Ty też powinieneś mieć w dupie to, kto wymyśla te teorie.


No proszę... agenta nieco poniosło... zamiast się denerwować skocz na jakieś ploteczki, porno czy inne pogaduszki. Za cienki jesteś na taki temat i najwyraźniej samo czytanie doprowadza cię do szału. Jakiś masochista jesteś, że leziesz jak ćma do ognia? Bzdury cię psajonują? Ja bzdur nie czytuję a zwłaszcza w bzdurnych dyskusjach nie biorę udziału. Skoro to bzdury - po co? Nawet to jest chyba ponad twoje zdolności myślowe...

Moonwalk ujawnił się jako jeden z agentów z Forum Ściemy Niewyjaśnionej!!!

Zdjęcie ci się nie podoba? Mądrala taki jesteś?

Napisałeś...

Cytat:
Np niepodwazalnym DOWODEM
w takim przypadku bedzie z fota proby przedstawienia teatralnego o sw Franciszku,
z przygrywajacym napierwszym planie pianista


O dowód nie będę pytał, ponieważ samo słowo DOWÓD jest dla ciebie czymś, czego nie możesz pojąć. Jak hałastra globalistyczna mówi tak, to trza przytakiwać. Oto twoja linia rozumowania czyli brak tegoż!

Na pytanie o dowód, agenci najczęściej wpadają w panikę i zaczyna się pochód epitetów i bezmyślnych bluzgów.

Scorpio

Cytat:
coś mi się wydaje że 9/11 i księżyc nie ma zainteresowania i dlatego główny egzorcysta toleruje takie debilne oszołomstwo


Wiele stron napisano na temat 911 i księżyca. Dowodów na robotę Bin Ladena oraz dowodów pobytu na Księżycu także nie przedstawiono. Owszem, przedstawiono wiele dowodów na oszustwo, tak w jednym jak i w drugim temacie. Wszystko jest mozliwe tylko nie bajka rządu USA.

I dlatego rozpoczyna się krzyk Globalistów o skuteczna cenzurę Internetu, ponieważ ich misternie pleciona sieć propagandowa dzięki Internetowi rozlatuje sie w drobne kawałki i świat przestał wierzyć bezgranicznie nie tylko rzadom, i mediom, Po zapoznaniu się z rzekomymi dowodami na ewolucję oraz ruch Ziemi świat przestaje wierzyć we wszystko, co posiada źródło w Globaliźmie. Świat widzi, do jakiego stopnia jesteśmy oszukiwani oraz zmuszani do akceptacji każdej bzdury, jaką Globaliści wysuną na czoło, aby przepychać swoje zbrodnicze plany.

I tak kolejna zupełna bzdura globalistyczna - powszechnie ocieplenie spotyka się głównie z szyderstwem każdego normalnego człowieka, któremu przejadły się tego typu 'senascje naukowe'!

Jest jeszcze gorzej... mało kto wierzy w jakiekolwiek dobre intencje Globalistów, ponieważ jedyne ich osiągnięcie na świecie to dwie wojny światowe oraz 100 milionowa liczba ofiar tych wojen. Kiedy w swe brudne lichwiarkie łapy dostali broń jądrową, natychmiast jej użyto przeciwko niewinnym ludziom.

Dlaczego mielibyśmy im w cokolwiek wierzyć skoro ich intencje są z zasady ZAWSZE złe?

AzziRel
Cytat:
Czy brzmi to zrozumiale? Powidz mi, czy zwolennicy teorii geocentrycznej stworzyli jakąś alternatywę do choćby i newtonowskigo prawa powszechnego ciążenia?? Jak w fizyczny sposób za pomocą jednego wzoru opisać to co wyprawiać miałyby planety i Słońce okrążając statyczną Ziemię?

A i jeszcze takie małe pytanie: dlaczego fizyczny opis ruchu Słońca i planet wokół Ziemi miałby być inny niż fizyczny opis ruchu np. takich księżyców Jowisza wokół tej planety? Dlaczego pozostałe ciała niebieskie miałyby podlegać grawitacyjnemu równaniu Newtona a już taka Ziemia nie?


Owszem, jest wiele pytań i niewątpliwie teoria Kopernika ma w sobie wiele logiki. Nie zaprzeczam, że jest to teoria bliska prawdy ale... jest chyba nadal w sferze... teori. I w tej sferze pozostanie tak długo, zanim nie pojawią się konkretne dowody.

Jak na razie nie mamy dowodu a jedynym dowodem na to, że temat wcale nie jest oczywisty i zwolennicy ziemi jako centrum kosmosu wcale nie są łatwo obalani. Z braku dowodów powinnismy traktować to jako nastepną teorię. Z drugiej strony osobiście nieco skłaniam ku ziemi krążącej wokół Słońca po orbicie ale mam poważne obawy jeżeli chodzi o ruch obrotowy wzdłuż osi.

Przecież na równiku mamy szybkość 1666 km/godz czyli większą od szybkości dźwięku. A na biegunach szybkość ta wynosi 0! Czyli wiatry powinny byc na równiku porywiste zachodnie, a powinny się zmniejszać i zanikać na biegunach.

Przy tej szybkości kapelusze mogą pospadać z głów... Globalistów! Laughing

Podejrzewam, że jest jeszcze inaczej i każdy ma szanse na odkrycie, co się rzeczywiście kręci a co nie!

Czekamy na nowego Kopernika! Very Happy
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1851
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napiąłeś sie jak plandeka na żuku i nic z tego nie wynikło.
temat jest debilny bo traktuje ziemie jak pępek swiata co jest w kazdej religii.
nie bierz tego do siebie tak bardzo bo posiwiejesz - zakonczyl bys temat i byloby ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Easy_Rider




Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 1884
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:04, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Innym przykładem jest Nicola Tesla. Największy umysł naukowy jaki istniał na Ziemi, a za komuny w szkołach o nim sie nie wspominało.

Wspominano - o jednostce indukcji magnetycznej - tesla [1T]? Laughing

Ale na poważnie - Orion, co sądzisz o wahadle Foucault'a? To nie jest dowód na ruch obrotowy Ziemi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sober




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 135
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:38, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orion napisał:
Owszem, jest wiele pytań i niewątpliwie teoria Kopernika ma w sobie wiele logiki. Nie zaprzeczam, że jest to teoria bliska prawdy ale... jest chyba nadal w sferze... teori. I w tej sferze pozostanie tak długo, zanim nie pojawią się konkretne dowody.


Takie kwiatki jak ten tekst powstają tylko wówczas, gdy osoba nie mająca ZIELONEGO pojęcia na temat fizyki oraz astronomii oraz historii tych nauk, próbuje podważać PRAWA i ujawniać KŁAMSTWA związane z tymi dziedzinami!

Gwoli ścisłości. Teoria Kopernika miała w sobie wiele logiki i była bliska prawdy? GUZIK PRAWDA!!
Jedynie obserwacje Kopernika i wyciągnięte wnioski z tych obserwacji były słuszne. Jedynie jego intuicji składamy hołd. Sam model, pomimo że oparty na właściwym układzie, był zły i dawał złe rezultaty. Nawet powstały modele oparte na jeszcze bardziej wymyślnej matematyce, które równie dobrze, a nawet lepiej pasowały do obserwacji Kopernika.

Tylko jeden problem. Kopernik nie miał zielonego pojęcia co to jest GRAWITACJA! A bez znajomości grawitacji mógł jedynie pomarzyć o wytłumaczeniu ruchu planet wokół słońca, pomimo że sama idea była właściwa. Praktycznie 100 lat po Koperniku powstał model Kepplera, który pomimo faktu, że dawał lepsze rezultaty, nazwijmy je obliczeniowe, nadal był niedokładny.
Model układu słonecznego został na dobrą sprawę poprawiony dopiero 200 lat po Koperniku, przez niejakiego Newtona, który uściślił i rozszerzył prawa Kepplera uwzględniając GRAWITACJĘ.

Zamiast sprowadzać swoją własną rozmowę na manowce, zająłbyś się tym, o co Cię prosiłem już dawno. Wypisz jakiś dowód z podanych przez Ciebie stron, eksperyment czy cokolwiek, a my spróbujemy się do tego ustosunkować na podstawie znajomości nauk fizyki i astronomii. Niech to będą eksperymenty, czy dowody, potwierdzające fakt iż ziemia nie obraca się wokół własnej osi oraz nie krąży wokół słońca.

Nie będzie tak lepiej i milej dyskutować? Czy na prawdę ten temat ma służyć jarmarcznemu przekomarzaniu się kto jest głupszy, a kto jeszcze głupszy?
Ja jestem zdania, że pytać to nic złego, tylko pytaj dowodami z tych stron, podaj przykłady innej interpretacji, przepisz nam któryś z eksperymentów z tych stron. I otwórz uszy, jak Ci ktoś próbuje coś przekazać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kondrix




Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 205
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:11, 12 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Orion
Dziękuje za rozpoczęcie ciekawego tematu.
Atak na ciebie chyba nie ma sobie równych w historii tego forum. Mam nadzieje że nie zniechęci cie do zabierania głosu.

Link do filmu który zamieściłeś odpowiada na niektóre pytania zadawane przez komentujących. Zastanawiam się czy ktokolwiek oprócz ciebie go w ogóle obejrzał. Jego autor przedstawia kilka ciekawych eksperymentów. Nie do końca je jednak rozumiem.

Co do siły coriolisa, autor filmu tłumaczy ją grawitacją gwiazd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
orion




Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 603
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:54, 13 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Easy Rider
Cytat:
Wspominano - o jednostce indukcji magnetycznej - tesla [1T]? Laughing

Ale na poważnie - Orion, co sądzisz o wahadle Foucault'a? To nie jest dowód na ruch obrotowy Ziemi?


O Tesli w tym kontekście słyszałem. Ale zyciorysu jakoś niegdzie nie widziałem. Very Happy

Odnośnie wahadła Foucault'a - wysoce nie precyzyjne oraz... może być także stosowane aby udowodnić siłę przyciagania ciał niebieskim - w naszym przypadku siły grawitacyjnej tak Słońca jak i Księżyca.

Nie zapominajmy, że ruch księżyca powoduje przypływy oraz odpływy oceanów. Księżyc może mieć bardzo duży wpływ na owo wahadło, co wyklucza dokładność, nie mówiąc już o Słońcu oraz... wietrze.

http://en.wikipedia.org/wiki/Foucault_pendulum

Kondrix

Cytat:
Link do filmu który zamieściłeś odpowiada na niektóre pytania zadawane przez komentujących. Zastanawiam się czy ktokolwiek oprócz ciebie go w ogóle obejrzał. Jego autor przedstawia kilka ciekawych eksperymentów. Nie do końca je jednak rozumiem.


Ten film jest ciekawy i wiele wnosi. Nie wszytko za pierwszym razem dokładnie zrozumiałem.

Teraz nie mam czasu na więcej, ale w najbliższym czasie napiszę więcej na ten temat.
_________________
Łukasza 12:3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.

http://www.zbawienie.com/
http://zbawienienews.blogspot.com/
http://www.youtube.com/thewordwatcher
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
waha123




Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 1270
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:22, 13 Lis '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu materiał http://pl.wikipedia.org/wiki/Do%C5%9Bwiadczenie_Michelsona-Morleya o "sukcesie einstajna" z jego prędkością światła....żeby nikomu do głowy nie przyszły podobne badania Evil or Very Mad
_________________
Piłeś...nie jedź!
Nie piłeś...napij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69   » 
Strona 3 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile