W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?  
Podobne tematy
Początek rewolucji w kosmologii2bez ocen
Ostatni przeciwnik Kopernika2bez ocen
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
65 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Odsłon: 97563
Strona:  «   1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 67, 68, 69   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:39, 15 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Jeśli chodzi o ustawy, które według ciebie mają udowadniać, że Ziemia jest kulą, to gratuluję ci. Zrobaczywiałe żydowstwo kontroluje system prawny w większości krajów na świecie i mogą sobie pisać ustawy jakie chcą. Jak te okurwieńce judaistyczne muszą być z siebie dumne - okłamali cały świat, że Ziemia jest kulą.


Jesteś tak głupi, że to jest aż niewiarygodne. Rozumiem że wierzysz w płaską ziemie, ponieważ w Starym Testamencie jest o tym niejednoznaczna wzmianka, i jednocześnie wierzysz że Żydzi w swej judaistycznej podłości wszystko fałszują by ukryć ten fakt i oddalić ludzi od boga? Nie przeszkadza ci nawet niezaprzeczalny fakt, ŻE TO ŻYDZI SĄ AUTORAMI BIBLII, I STARY TESTAMENT JEST TEŻ FUNDAMENTEM ICH JUDAISTYCZNEJ WIARY. Czyli walcząc z wiarygodnością Starego Testamentu, który stanowi tez podstawę Judaizmu, Żydzi strzelali by sobie w stopę. Z tego wynika że Żydzi fałszują dokumenty i prawodawstwo na całym świecie, żeby podważyć wiarygodność tekstu, którego sami są autorami i na którym opiera się również (a raczej przede wszystkim) ich wiara, ich kultura i ich tradycja narodowa? Ponieważ są samobójcami?


god vs devil napisał:
W "Protokołach mędrców Syjonu" napisane jest, że uważają się za genialnych. Faktem jest, że są genialni, ale w swojej podłości i proszą się te okurwieńce o holokaust.


Pisałem już w jednym temacie o "wiarygodności" tego pisemka.
https://prawda2.info/viewtopic.php?p=298955#298955


Mam jeszcze kilka pytań do ciebie:
1. Czy da się dopłynąć statkiem z Lizbony do Nowego Jorku, płynąc ze wschodu na zachód?
2. Czy da się przejechać samochodem z Nowego Jorku do San Francisco, jadąc ze wschodu na zachód?
3. Czy da się dopłynąć statkiem z San Francisco do Tokio, płynąc ze wschodu na zachód?
4. Czy da się dolecieć samolotem z Tokio do Warszawy, lecąc ze wschodu na zachód?
5. Jeśli na powyższe cztery pytania odpowiedziałeś twierdząco, to wytłumacz mi, jak do jasnej cholery coś takiego się udaje przy płaskiej ziemi?
6. Czy jeśli słońce w swoim obrocie wokół ziemi, w pewnym momencie jest "pod krążkiem", to czy oznacza to że na całym świecie w jednakowym czasie jest ciemno? Czyli wujek z Florydy okłamywał mnie, kiedy dzwoniąc do mnie o północy czasu środkowoeuropejskiego, mówił mi że u nich jest już jaśniutko, a u nas środek nocy?
7. Czy można przelecieć samolotem lub promem kosmicznym "pod krążkiem" ziemi, i obejrzeć ten krążek spod spodu?
8. Czy na krawędzi krążka, woda "spada w kosmos"? A może ziemia jest otoczona zewsząd lądem, i bozia specjalnie to tak zrobiła żeby się oceany nie wylały. Czyli ziemia to taki talerz z zupą?
9. Jak ten krążek utrzymuje się w kosmosie? Na grzbiecie czterech kosmicznych słoni wspartych na skorupie kosmicznego żółwia?


@Pozostali użytkownicy P2 wierzący w kulistość ziemi

Tak wiem, jestem sadystą że się nad tym matołkiem tak znęcam, ale pierwszy raz w życiu spotkałem w internecie kogoś wierzącego w płaską ziemie, a różnych już oszołomów spotykałem, więc nie mogłem się powstrzymać Very Happy


Steppenwolf napisał:
niedawno napisalam cos, bo naprawde mnie to zaintrygowalo..wlasciwie zadalam pytaie.a przy okazji pomyslalam ze cos poczytam..to co tu sie wyprawia to juz prawie cos w rodzaju sekty..dzizas...


Sekty w sensie że co? Jak dla mnie to na P2 jest całkiem spory pluralizm światopoglądowy, a jeśli 99% użytkowników się ze sobą w czymś zgadza, to pewnie dlatego że jest to oczywisty fakt. Wątpię bym znalazł na P2 kogoś, kto nie zgodzi się ze mną że kwadrat jest kwadratowy, i będzie się ze mną o to wykłócał i wysyłał całe elaboraty zaprzeczające "teorii o kwadraturze kwadratu".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:46, 16 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpady| napisał:
Ziemia jest okrągła. Najprostszym dowodem jest to, że można ją okrążyć. Jeśli jeszcze ci mało to poobserwuj statki wyplywające na otwarte morze. Jak osiągną horyzont to zdają się tonąć. Moi poprzednicy dali masę dowodów. Jak do tej pory nie jesteś w stanie tego zrozumieć to współczuję.


Jeżeli poruszałbyś się po linii prostej do Ziemi nie okrążysz.
Tak wygląda mapa Ziemi:


Takie rzeczy jak tonące statki za horyzontem znajdziesz tylko w książkach lub kreskówkach. Eksperyment przeprowadzony przez Samuela Rowbothama na kanale przy rzece The Old Bedford to udowadnia. Statek na dystansie 9,6 km nie obniżył się - był cały czas na tym samym poziomie. Gdyby Ziemia była kulą o promieniu 6378 km, to statek ten obniżyłby się o 722 m.

Azyren napisał:
LOL co ja pacze. Z tobą jest chyba cos nie tak @god vs devil? A ja myślałem że Kombiak to spaczony fanatyk którego nie imają się żadne fakty które nie konweniują z jego wizją świata zapisaną w jego "świętej książeczce", ale ty bijesz go na głowę. Na czysta logikę, jeśli ziemia była by płaska, to idąc na przód, bez względu na pokonany dystans, góra przed tobą miała by cały czas takie same kontury, a tymczasem wyłania się ona stopniowo, najpierw widzisz sam czubek, potem coraz większy obrys powierzchni góry, i tak dalej, aż w końcu widzisz już całą górę. To samo z człowiekiem który idzie znad przeciwka, przy płaskiej ziemi widział byś od razu całą sylwetkę, tymczasem najpierw wyłania się jego głowa, potem ramiona, korpus aż w końcu widzisz go całego.
W życiu bym nie pomyślałem, że będę musiał tłumaczyć komuś coś tak oczywistego Shocked


Takie rzeczy jak znikające góry za czy wyłaniające się najpierw głowy ludzi zza horyzontu również znajdziesz tylko w podręcznikach i kreskówkach.

de93ial napisał:
No płaska ziemia, jak nic. A wojsko wydaje miliardy na radary działające poza linią horyzontu i technologie zakłócające działanie takowych w rękach "wrogów" dla czystego sportu.

Nie mam słów...


Moja odpowiedź do tego cytatu kolegi de93ial jest identyczna jak moje poprzednie dwie odpowiedzi.

goral napisał:
A radio? FM działa najlepiej jak nadajnik jest z w zasięgu wzroku, jak by ziemia płaska była to na Polskę wystarczył by jeden nadajnik w centrum nadający na FM.
W Chorzowie (o czym już pisałem) jest/był największy w Polsce teleskop. Jego powiększenie jest tak duże, że w przypadku ziemi płaskiej było by widać ludzi nad Bałtykiem w ich naturalnych rozmiarach. A widać?
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jest widoczny przy dobrych warunkach pogodowych z odległości 55km z 60 już nie... A przy płaskiej ziemi, ludzie na Giewoncie nie powinni mieć problemu z jego dostrzeżeniem.
Zresztą, po kiego diabła ja to piszę, za 20 lat sami dojdą, że ziemia nie jest płaska.


Nadajniki emitują fale elektromagnetyczne, które wraz ze wzrostem odległości tracą na mocy.
Gydybyś umieścił największy teleskop na świecie w centrum Polski to nie byłbyś w stanie zobaczyć nawet bałtyku, ponieważ nie pozwala na to gęstość atmosfery.

Scorpio napisał:
swoja drogą to ciekawe że planety w naszym systemie są kuliste i się obracają wokół osi i inne takie pierdoły że nawet jedna w drugie stronę
tylko ta jedna jedyna wyjątkowa
płaska Shocked


Prawda jest taka, że nie ma planet. Takie rzeczy znajdziesz tylko w judeopropagandzie sianej przez Nasa.

god vs devil napisał:

Jeśli chodzi o ustawy, które według ciebie mają udowadniać, że Ziemia jest kulą, to gratuluję ci. Zrobaczywiałe żydowstwo kontroluje system prawny w większości krajów na świecie i mogą sobie pisać ustawy jakie chcą. Jak te okurwieńce judaistyczne muszą być z siebie dumne - okłamali cały świat, że Ziemia jest kulą.

Azyren napisał:
Jesteś tak głupi, że to jest aż niewiarygodne. Rozumiem że wierzysz w płaską ziemie, ponieważ w Starym Testamencie jest o tym niejednoznaczna wzmianka, i jednocześnie wierzysz że Żydzi w swej judaistycznej podłości wszystko fałszują by ukryć ten fakt i oddalić ludzi od boga? Nie przeszkadza ci nawet niezaprzeczalny fakt, ŻE TO ŻYDZI SĄ AUTORAMI BIBLII, I STARY TESTAMENT JEST TEŻ FUNDAMENTEM ICH JUDAISTYCZNEJ WIARY. Czyli walcząc z wiarygodnością Starego Testamentu, który stanowi tez podstawę Judaizmu, Żydzi strzelali by sobie w stopę. Z tego wynika że Żydzi fałszują dokumenty i prawodawstwo na całym świecie, żeby podważyć wiarygodność tekstu, którego sami są autorami i na którym opiera się również (a raczej przede wszystkim) ich wiara, ich kultura i ich tradycja narodowa? Ponieważ są samobójcami?


Przeczytaj książkę "Międzynarodowy Żyd" a zrozumiesz, że "Protokoły mędrców Syjonu" są autentyczne.

Azyren napisał:
Mam jeszcze kilka pytań do ciebie:
1. Czy da się dopłynąć statkiem z Lizbony do Nowego Jorku, płynąc ze wschodu na zachód?
2. Czy da się przejechać samochodem z Nowego Jorku do San Francisco, jadąc ze wschodu na zachód?
3. Czy da się dopłynąć statkiem z San Francisco do Tokio, płynąc ze wschodu na zachód?
4. Czy da się dolecieć samolotem z Tokio do Warszawy, lecąc ze wschodu na zachód?
5. Jeśli na powyższe cztery pytania odpowiedziałeś twierdząco, to wytłumacz mi, jak do jasnej cholery coś takiego się udaje przy płaskiej ziemi?
6. Czy jeśli słońce w swoim obrocie wokół ziemi, w pewnym momencie jest "pod krążkiem", to czy oznacza to że na całym świecie w jednakowym czasie jest ciemno? Czyli wujek z Florydy okłamywał mnie, kiedy dzwoniąc do mnie o północy czasu środkowoeuropejskiego, mówił mi że u nich jest już jaśniutko, a u nas środek nocy?
7. Czy można przelecieć samolotem lub promem kosmicznym "pod krążkiem" ziemi, i obejrzeć ten krążek spod spodu?
8. Czy na krawędzi krążka, woda "spada w kosmos"? A może ziemia jest otoczona zewsząd lądem, i bozia specjalnie to tak zrobiła żeby się oceany nie wylały. Czyli ziemia to taki talerz z zupą?
9. Jak ten krążek utrzymuje się w kosmosie? Na grzbiecie czterech kosmicznych słoni wspartych na skorupie kosmicznego żółwia?


Popatrz na mapę płaskiej Ziemi, a znajdziesz odpowiedź na pierwsze 5 pytań.
Ad.6 Słońce nie zchodzi poniżej horyzontu. Znajduje się cały czas nad powierzchnią Ziemi. Postudiuj temat płaskiej Ziemi a to zrozumiesz.
Ad. 7 Konwencjonalnym samolotem czy rakietą tego nie uczynisz. Chyba, że dysponowałbyś pojazdem o napędzie antygrawitacyjnym. Nawet gdybyś miał taki pojazd to nie wiem, czy byłbyś w stanie okrążyć Ziemię W Biblii napisane jest, że osadził Bóg Ziemię na 4 filarach. Czym są te filary tego nie wiem. Nikt z przeciętnych ludzi badający temat płaskiej Ziemi nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wiemy, że otacza nas ściana lodu, ale nie wiemy jak daleko ona sięga. Ad. 8 Jak już pisałem otacza nas ściana lodu. Nie wiemy, co jest za nią.
Ad. 9 Też już o tym pisałem - wiemy, że Ziemia osadzona jest na 4 filarach, ale czym one są tego już nie wiemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Prosument




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 86
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:39, 16 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Scorpio napisał:
swoja drogą to ciekawe że planety w naszym systemie są kuliste i się obracają wokół osi i inne takie pierdoły że nawet jedna w drugie stronę
tylko ta jedna jedyna wyjątkowa
płaska Shocked


Prawda jest taka, że nie ma planet. Takie rzeczy znajdziesz tylko w judeopropagandzie sianej przez Nasa.


Jebłem!Pozdrowienia z podłogi!
_________________
A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści. Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 16 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:


Prawda jest taka, że nie ma planet. Takie rzeczy znajdziesz tylko w judeopropagandzie sianej przez Nasa.


żydem był Pitagoras? nie wiedziałem




ze trzy lata temu tranzyt wenus można było pstryknąć ruskim kalkulatorem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:05, 17 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wenus na tle Słońca wygląda ciekawie. Dziwnym jest, że na animacjach NASA planety krążą dookoła Słońca zawsze w jednej płaszczyźnie, więc Wenus na tle Słońca powinna poruszać się w linii poziomej dla każdego obserwatora na Ziemi. Na załączonym przez ciebie zdjęciu jakoś tego nie widać Scorpio.
Judeopropaganda wmawia nam. że Księżyc okrąża Ziemie w 27 dni z kawałkiem. Jeżeli tak jest, to co 27 dni powinniśmy mieć zaćmienia Słońca. Dlaczego tak nie jest?
Jeszcze raz powtarzam, że planety nie istnieją.
Słońce krąży nad Ziemią w odległości ok 5000 km od Ziemi.
Gwiazdy nie są słońcami oddalonymi od nas o lata świetlne.
Umieszczam filmik, gdzie można zobaczyć gwiazdę w przybliżeniu przy użyciu aparatu z najlepszym zoomem dostępnym na rynku:

Księżyc jest półprzezroczystym płaskim obiektem przez, którego widać gwiazdy. Księżyc świeci swoim własnym światłem, a nie odbitym od Słońca. Światło słoneczne jest ciepłe natomiast światło Księżyca jest zimne, tzn. temperatura obiektów w świetle Słońca rośnie, a w świetle Księżyca maleje. Możecie znaleźć wiele informacji na ten temat w książkach związanych z płaskością Ziemi. Ten filmik może was oświeci:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:29, 19 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Takie rzeczy jak znikające góry za czy wyłaniające się najpierw głowy ludzi zza horyzontu również znajdziesz tylko w podręcznikach i kreskówkach.


Na jakich kurwa kreskówkach człowieku? Shocked Ja jestem realnym, fizycznym człowiekiem, wychodzę czasem w domu, i na własnym przykładzie jestem w stanie potwierdzić, że widzę to co widzę, czyli obiekty wyłaniające się stopniowo zza horyzontu. Ale jak mi już ktoś zaimuputował na tym forum, jestem Żydem i pewnie specjalnie tak mówię. Taka kurwa hasbara Laughing


god vs devil napisał:
Prawda jest taka, że nie ma planet. Takie rzeczy znajdziesz tylko w judeopropagandzie sianej przez Nasa.


A jak ktoś ma prywatny teleskop, hobbystycznie zajmuje się astronomią i nie jest "żydowskim agantem" z jakiejś pozarządowej instytucji, a wypatrzy tym swoim teleskopem jakieś planety, to co? Może tak jak ktoś mówił, to są hologramy? A może żydzi przykleili kontury planet supernowoczesnym klejem wynalezionym przez nasa, do powierzchni półkolistej sfery otaczającej nasz krążek?


god vs devil napisał:
Nawet gdybyś miał taki pojazd to nie wiem, czy byłbyś w stanie okrążyć Ziemię W Biblii napisane jest, że osadził Bóg Ziemię na 4 filarach. Czym są te filary tego nie wiem. Nikt z przeciętnych ludzi badający temat płaskiej Ziemi nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.


A na czym te "mityczne" filary stoją? Bo muszą się na czymś wspierać? Prawda? Może na wielkiej kosmicznej posadzce? Albo wielkiej kosmicznej kostce brukowej? Skoro nie jesteście w stanie na to odpowiedzieć, co sam przyznałeś, to czemu tą bujdę tak uporczywie lansujecie?


Azyren napisał:
Jesteś tak głupi, że to jest aż niewiarygodne. Rozumiem że wierzysz w płaską ziemie, ponieważ w Starym Testamencie jest o tym niejednoznaczna wzmianka, i jednocześnie wierzysz że Żydzi w swej judaistycznej podłości wszystko fałszują by ukryć ten fakt i oddalić ludzi od boga? Nie przeszkadza ci nawet niezaprzeczalny fakt, ŻE TO ŻYDZI SĄ AUTORAMI BIBLII, I STARY TESTAMENT JEST TEŻ FUNDAMENTEM ICH JUDAISTYCZNEJ WIARY. Czyli walcząc z wiarygodnością Starego Testamentu, który stanowi tez podstawę Judaizmu, Żydzi strzelali by sobie w stopę. Z tego wynika że Żydzi fałszują dokumenty i prawodawstwo na całym świecie, żeby podważyć wiarygodność tekstu, którego sami są autorami i na którym opiera się również (a raczej przede wszystkim) ich wiara, ich kultura i ich tradycja narodowa? Ponieważ są samobójcami?


I nadal nie odpowiedziałeś mi, dlaczego Żydzi sobie strzelają w stopę. Wszak podważają wiarygodność swej własnej świetej księgi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:03, 19 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no kiedy byłem nad Bałtykiem i na molo w Sopocie wrzucałem monetki w takie lornetki do obserwowania widnokręgu/horyzontu to pewnie mi syjoniści podkładali taką zabawkę ze slajdami i tak naprawdę to widziałem slajdy znikających za horyzontem statków.

Syjoniści mogą dużo, ale do wszystkiego bardzo im daleko. I prędzej to wam podłożyli świnię, że kupiliście bzdurę o płaskiej Ziemi.


Jeszcze będzie mi wmawiał, że widziałem na własne oczy coś, czego nie widziałem...
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:26, 20 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to na pewno omnipotentni Żydzi za wszystkim stoją. I pewnie tak na prawdę nie widzę obiektów znikających za horyzontem, albo wyłaniających się zza horyzontu, tylko Żydzi do mnie przychodzą, i przed snem pstrykają mi czymś w rodzaju tej latareczki z "Facetów w czerni", wymazują wszystkie wspomnienia i wszczepiają nowe Laughing Laughing Laughing

Wytłumacz mi jeszcze tylko @god vs devil (lol co za nick Laughing ), czemu na równiku jest gorąco, a idąc coraz dalej na południe i na północ od równika, jest coraz zimniej, aż dochodzimy do maluśkiego (jak wynika z twojej mapy) bieguna północnego lub bieguna południowego czy też ściany lodu?

Dlaczego w Skandynawii mamy noce i dnie polarne?

Skąd różnice w nasłonecznieniu w różnych częściach globu?

Dlaczego cień zmienia swoje ułożenie o różnych porach dnia, a nawet chwilowo znika gdy słońce jest w zenicie? Tylko nie mów mi że coś takiego to tylko na kreskówkach i w podręcznikach, bo stałem już kilka razy w życiu w zenicie Laughing Laughing Laughing


PS: Nie martw się że tak wszyscy na ciebie z gradobiciem pytań i wątpliwości. Zaraz zapewne przyjdzie z odsieczą @chemicloo na białym rumaku, i poklepie cie po ramieniu mówiąc że to dobrze że jesteś fundamentalistą, i trzymasz się wiernie tego co w Biblii stoi Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:49, 20 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seria 19 kolejnych zdjęć rotującej Ziemi z 17 października 2015 uzyskanych z kamery EPIC satelity DSCOVR, zakotwiczonego w punkcie libracyjnym L1 w odległości 1,5 miliona km stąd.

https://www.youtube.com/watch?v=fymgmGEip7g
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:11, 20 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pewnie też Żydzi sfingowali Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:48, 23 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zapoznałem się z materiałem i w sumie odszczekuję swoje słowa - god vs devil - zwracam honor. Jednak podtrzymuję znalezione błędy w tłumaczeniu z ang. Grajmy uczciwie.

Jeżeli całe życie jesteśmy indoktrynowani o Ziemi jako o kuli, o układzie słonecznym, planetach i miliardach lat świetlnych to już bez zastanowienia jesteśmy o tym przekonani, a przekonanie te, jest głęboko zaryte w naszej podświadomości...
Przykład - Azyren czy Bimi i ich ukochana teoria ewolucji Very Happy (oraz wiele milionów czy miliardów ludzi, którzy nigdy nie spróbowali nawet podważyć tej teorii)
Ja na całe szczęście bardzo szybko potrafię się otrząsać z tego typu bullshitów i mimo, że nie mam w 100% pewności czy Ziemia jest płaska, przychylam się do tej teorii zdecydowanie bardziej niż do tego co mówi NASA, Kopernik (mason) czy system edukacji i uważam, że temat zasługuje na całą powagę i osobiste jego zbadanie, gdyż odpowiedź nie jest tak oczywista jakby mogło się wydawać. To co do tej pory obserwowaliśmy patrząc (często podświadomie) pod kątem tego czym byliśmy indoktrynowani - można z całą odpowiedzialnością wziąć w cudzysłów i zbadać to jeszcze raz dogłębnie z całkowicie otwartą głową... Ja przechodzę na drugą stronę mocy Smile

Azyren myślisz, że tu kogoś zniszczyłeś, albo się nad kimś znęcasz - grubo się mylisz chłopcze, bo na twoje 9 pytań dam ci film z 200-ma, dowodami, że Ziemia nie jest obracającą się kulą!

obalisz je wszystkie?

choć w sumie może najpierw obejrzyj to:


półtorej godzinki, ale naprawdę warto, film porusza wiele rzeczy i ma napisy Smile
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:07, 26 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważaj kombiak bo ci ktoś faktycznuie uwierzy że cie przekonują fakty i że wcale ale to w ogóle nie tkwisz w jakimś indoktrynackim spaczeniu. Ty to fakty masz w głębokim poważaniu, jesli tylko nie konweniuja z twoja wizją świata. Parafrazując - jeśli fakty nie konweniują z twoimi przekonaniami, to tym gorzej dla faktów xD

Może spróbuje prościej:

- Gdybys opływał Antarktydę dookoła wzdłóż linii brzegowej, według waszej teorii zrobił byś x większy dystans niz opływając dookoła Biegun północny. Tymczasem dystans opłynięcia jednego i drugiego różnią się niewiele.

- Gdyby Antarktyda była w istocie rzeczy jedynie ścianą lodu, to lądowa ekspedycja w jej głąb zakończyła by się niepowodzeniem i odnalezieniem owego mitycznego krańca świata zamiast bieguna geograficznego, czyli najbardziej wyśrodkowanego pkt geograficznego na wyspie. Tymczasem mamy dziesiątki, jesli nie setki, zakończonych sukcesem wypraw na biegun południowy. Mniejsza tez o to, że według waszej bajki Antarktyda z racji swych rozmiarów była by praktycznie nie do sforsowania.

- Istnienie bieguinów geograficznych, biegunów magnetycznych, biegunów geomagnetycznych, biegunów niedostępności i biegunów zimna nie było by mozliwe przy płaskiej ziemi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_p%C3%B3%C5%82nocny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_po%C5%82udniowy]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_geograficzny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_magnetyczny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_geomagnetyczny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_niedost%C4%99pno%C5%9Bci

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_zimna


Jeszcze jakieś "mądre uwagi"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:49, 26 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ty to fakty masz w głębokim poważaniu, jesli tylko nie konweniuja z twoja wizją świata. Parafrazując - jeśli fakty nie konweniują z twoimi przekonaniami, to tym gorzej dla faktów xD

To chyba piszesz o sobie, idealnie pasuje, w każdym punkcie się zgadza, wszystko łykasz czego cię w szkole nauczyli naiwniaku, a gorzej dla każdego faktu, który jest w tym w sprzeczności.

Azyren napisał:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_p%C3%B3%C5%82nocny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_po%C5%82udniowy]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_geograficzny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_magnetyczny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_geomagnetyczny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_niedost%C4%99pno%C5%9Bci

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_zimna


wklejasz mi same linki do wikipedii jako dowód na cokolwiek? Nie no przekonałeś mnie, jak na wiki tak piszą to musi być prawda hahahaha od razu 2.info Very Happy
Twój dowód na biegun północny to.... link do wiki? Very Happy ale przecież my właśnie dyskutujemy tu, że oficjalna wersja (czytaj wiki itd) to ściema, więc co ty tu tym próbujesz wywalczyć? Smile
Ej, tam znajdziesz nawet, bzdury typu, że 9/11 to grupka muzułmanów z plastikowymi nożami wykonała... a po rozbiciu się samolotu-widmo o wieże, gdzie samolot się cały zatopił jak w masło (hollywood) - znaleźli na ziemi apaszkę i prawo jazdy jednego z nich w stanie praktycznie nienaruszonym Very Happy
O ludziach pochodzących od małp nie wspomnę, lądowaniu na księżycu i miliardach lat...
Kenediego też zabił jakiś opozycjonista, a jego z kolei, kto? opozycjonista, opozycjonisty? Very Happy
Nawet nie chcę mi się czytać tego gówna... chyba, ze dla śmiechu.
Wg nich Ziemia się obraca z prędkością 1666 km/h http://www.brainstuffshow.com/blog/good-.....right-now/
Oś Ziemi wg nich jest przechylona o 66.6 stopnia Very Happy w stosunku do podstawy (23.4 od pionu)
a widzialna średnica wszechświata to 92 miliardy, dzielone na szacunkowy wiek wszechświata 13.82 też daje 666 - mówi ci to coś? Disney by się przy nich schował... chociaż nie - w nazwie Disney też są trzy szóstki także uważaj, światem rządzi szatan lub/i sataniści, a ty opowiadasz się po jego/ich stronie...

Azyren napisał:
Jeszcze jakieś "mądre uwagi"?


tak, parę. Po pierwsze oglądałeś te filmiki co wkleiłem, albo chociaż ten drugi? Chyba nie "baudzo", co?
Pokaż mi start promu kosmicznego, wahadłowca, rakiety czy jak to sobie tam nazwiesz, że leci prościutko w górę do kosmosu... jakoś dziwnie zakręcają, co? lub ucinają film w najlepszym momencie... a w ogóle to brakuje takich filmików... Może wytłumaczysz mi ten śmieszny łuk, który robią i dlaczego nagle lecą równolegle do Ziemi ? Smile
Zaczynam bardzo wątpić, że w ogóle da się wylecieć poza atmosferę... wszystkie galaktyki, układy słoneczne, itd może być równie dobrze czystą fantazją illuminatów.

Można to wyśmiać, tylko pytanie pozostaje czy któryś z nas jest w stanie dojść do prawdy badając to osobiście lub wskazując niezbite dowody osób postronnych (czyt. nie rządy światowe...)
Nie polecisz w kosmos, żeby zobaczyć Ziemię z daleka, bo nikt ci na to nie pozwoli...
Nie dostaniesz się do najlepszego teleskopu świata, bo nikt ci na to nie pozwoli...
Możesz jedynie matematycznie zbadać promień Ziemi i iść nad morze, pogadać z kapitanem żeby płynął w linii prostej i patrzyć przez dobrą lornetkę czy lunetę jak znika lub nie znika pod wodą... i komunikować się z nim, jak daleko odpłynął.
- ale ten test został wielokrotnie wykonany i widoczne są nawet rzeczy, które dawno powinny być pod wodą... i to grubo i głęboko pod wodą Very Happy

także eksperymentalnie możesz dowieść teorii alternatywnej, a czy dowiedziesz oficjalnej?
_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:42, 26 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Kombo

Od stwierdzenia, że NASA kłamie do stwierdzenia, że to dowodzi płaskości Ziemi jest przepaść. Jeśli tego nie pojmujesz to szkoda czasu aby cokolwiek ci wyjaśniać.

Jedź nad Bałtyk, idź na plażę i przez lornetkę obserwuj jak statki spadają z płaskiej Ziemi. A czekaj, nie mogą spaść, bo krawędź chowa się za lodową ścianą. To co się z nimi dzieje u dyabła? Syjonisty chowają za pazuchę?
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:08, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można tez inaczej.
Można wybrać się do zachodniej Walii. Nad morze i spróbować dostrzec IrlandięSmile Nie jest w zasadzie daleko, i tylko "płaskie" morze dzieli nas od Irlandii. Ale dupa! nie widać. Mimo sprzyjających warunków pogodowych.
I mała niespodzianka! Wychodzimy na Snowdon (ci leniwsi mogą wjechać pociągiem) i... przy bardzo dobrej pogodzie widzimy zarys Irlandii!!!
Odległość w najbliższym miejscu od wybrzeża Walii do Irlandii to ok 80 km.
Odległość między Snowdon a najbliższym wybrzeżem Irlandii ok 125 km - Wysokość góry Snowdon 1085 mnpm.
Tak samo z Irlandii widać przy dobrej pogodzie Walię a w zasadzie górne pasmo Snowdoni.
jak to możliwe, skoro "ziemia jest płaska"?
Toż Irlandię powinno widać bez problemu z poziomu morza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
god vs devil




Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 250
Post zebrał 0.400 mBTC

PostWysłany: 07:02, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie mi moją chwilą nieaktywność w tym temacie, ale nie miałem czasu.

Azyren napisał:
god vs devil napisał:
Takie rzeczy jak znikające góry za czy wyłaniające się najpierw głowy ludzi zza horyzontu również znajdziesz tylko w podręcznikach i kreskówkach.


Na jakich kurwa kreskówkach człowieku? Shocked Ja jestem realnym, fizycznym człowiekiem, wychodzę czasem w domu, i na własnym przykładzie jestem w stanie potwierdzić, że widzę to co widzę, czyli obiekty wyłaniające się stopniowo zza horyzontu. Ale jak mi już ktoś zaimuputował na tym forum, jestem Żydem i pewnie specjalnie tak mówię. Taka kurwa hasbara Laughing


Azyreński łbie zakłuty, prześledź ten temat dokładnie na forum prawda2 i znajdź wklejony przeze mnie film ze znikającym statkiem za horyzontem. Wyraźnie widać na tym filmie, że statki nie znikają za horyzontem ponieważ się obniżają, a znikają ponieważ nasza atmosfera sprawia, że nie jesteśmy w stanie dostrzec obiektów na dłuższych dystansach.

Wytłumacz nam idioto, dlaczego przy dobrej widoczności stojąc przy brzegu morza ze wzrokiem na wysokości 1,7 m n.p.m. widzimy horyzont w odległości ok 15 km. Gdyby ziemia była kulą o promieniu 6378 km, to widzielibyśmy horyzont w odległości zaledwie 4,657 km. Co możesz sobie obliczyć ze wzoru 1 poniżej:


Azyren napisał:
god vs devil napisał:
Prawda jest taka, że nie ma planet. Takie rzeczy znajdziesz tylko w judeopropagandzie sianej przez Nasa.


A jak ktoś ma prywatny teleskop, hobbystycznie zajmuje się astronomią i nie jest "żydowskim agantem" z jakiejś pozarządowej instytucji, a wypatrzy tym swoim teleskopem jakieś planety, to co? Może tak jak ktoś mówił, to są hologramy? A może żydzi przykleili kontury planet supernowoczesnym klejem wynalezionym przez nasa, do powierzchni półkolistej sfery otaczającej nasz krążek?


Za pomocą teleskopu nie zobaczysz żadnej planety. Domniemane planety, są po prostu gwiazdami, które świecą jednolitym światłem. A przy okazji, czy film ze zbliżeniem gwiazdy wyjaśnił ci już, że gwiazdy nie są słońcami?

Azyren napisał:
god vs devil napisał:
Nawet gdybyś miał taki pojazd to nie wiem, czy byłbyś w stanie okrążyć Ziemię W Biblii napisane jest, że osadził Bóg Ziemię na 4 filarach. Czym są te filary tego nie wiem. Nikt z przeciętnych ludzi badający temat płaskiej Ziemi nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.


A na czym te "mityczne" filary stoją? Bo muszą się na czymś wspierać? Prawda? Może na wielkiej kosmicznej posadzce? Albo wielkiej kosmicznej kostce brukowej? Skoro nie jesteście w stanie na to odpowiedzieć, co sam przyznałeś, to czemu tą bujdę tak uporczywie lansujecie?


W Biblii napisane jest, że Bóg osadził Ziemię na czterech filarach. Ale czym są te filary, tego nie wiem.

Azyren napisał:
I nadal nie odpowiedziałeś mi, dlaczego Żydzi sobie strzelają w stopę. Wszak podważają wiarygodność swej własnej świetej księgi.


W żadnym wypadku nie strzelają sobie w stopę. Realizują swój długoterminowy plan zniszczenie wszystkich religii. Ich religia pozostała nie zachwiana, gdyż trzymają się razem, jak jedna wielka rodzina. To oni stoją za najnowszą i najgłupszą religią świata jaką jest ewolucja, o czym więcej piszę w temacie "Młody wiek Ziemi". Celem judaistycznych zbrodniarzy jest utworzenie Nowego Porządku Świata, czyli jednego globalnego państwa komunistycznego. Kiedy przyjdzie odpowiedni dla nich moment mają "oświecić" ludzkość lucyferianizmem, o czym możesz poczytać studiując "Plan trzech wojen światowych" .

Odpowiedziałem na twoje pytania zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą. A teraz ty odpowiedz na moje poprzednio do ciebie skierowane dwa proste pytania:
1.Wytłumacz nam jak to jest, że statki na dystansie 9,6 km nie obniżają się nawet o metr. Gdyby Ziemia była kulą o promieniu 6378 km, obniżałyby się na tym dystansie o 722 cm.
2. Jeżeli Księżyc okrąża Ziemię w 27 dni, to dlaczego co 27 dni nie mamy zaćmienia Słońca?

de93ial napisał:
Nie no kiedy byłem nad Bałtykiem i na molo w Sopocie wrzucałem monetki w takie lornetki do obserwowania widnokręgu/horyzontu to pewnie mi syjoniści podkładali taką zabawkę ze slajdami i tak naprawdę to widziałem slajdy znikających za horyzontem statków.

Syjoniści mogą dużo, ale do wszystkiego bardzo im daleko. I prędzej to wam podłożyli świnię, że kupiliście bzdurę o płaskiej Ziemi.


Jeszcze będzie mi wmawiał, że widziałem na własne oczy coś, czego nie widziałem...


Musisz mieć jakąś wadę wzroku. A tak na poważnie to oferuję ci marne 10000 zł, jeżeli uda ci się nakręcić film, gdzie widać kulistość Ziemi skutkującą obniżaniem się statków. I pamiętaj, że filmy na których widać tonące statki nie będą brane pod uwagę.

Azyren napisał:
Tak, to na pewno omnipotentni Żydzi za wszystkim stoją. I pewnie tak na prawdę nie widzę obiektów znikających za horyzontem, albo wyłaniających się zza horyzontu, tylko Żydzi do mnie przychodzą, i przed snem pstrykają mi czymś w rodzaju tej latareczki z "Facetów w czerni", wymazują wszystkie wspomnienia i wszczepiają nowe Laughing Laughing Laughing

Wytłumacz mi jeszcze tylko @god vs devil (lol co za nick Laughing ), czemu na równiku jest gorąco, a idąc coraz dalej na południe i na północ od równika, jest coraz zimniej, aż dochodzimy do maluśkiego (jak wynika z twojej mapy) bieguna północnego lub bieguna południowego czy też ściany lodu?

Dlaczego w Skandynawii mamy noce i dnie polarne?

Skąd różnice w nasłonecznieniu w różnych częściach globu?

Dlaczego cień zmienia swoje ułożenie o różnych porach dnia, a nawet chwilowo znika gdy słońce jest w zenicie? Tylko nie mów mi że coś takiego to tylko na kreskówkach i w podręcznikach, bo stałem już kilka razy w życiu w zenicie Laughing Laughing Laughing


PS: Nie martw się że tak wszyscy na ciebie z gradobiciem pytań i wątpliwości. Zaraz zapewne przyjdzie z odsieczą @chemicloo na białym rumaku, i poklepie cie po ramieniu mówiąc że to dobrze że jesteś fundamentalistą, i trzymasz się wiernie tego co w Biblii stoi Laughing Laughing Laughing


Ziemia ma tylko biegun północny. Słońce zatacza kręgi dookoła tego bieguna w zmiennej odległości od bieguna zawsze w okresie 24 godzin. Ta zmienna odległość skutkuje występowaniem pór roku na Ziemi. Ten film wyjaśni ci to:


mooniek napisał:
Seria 19 kolejnych zdjęć rotującej Ziemi z 17 października 2015 uzyskanych z kamery EPIC satelity DSCOVR, zakotwiczonego w punkcie libracyjnym L1 w odległości 1,5 miliona km stąd.

https://www.youtube.com/watch?v=fymgmGEip7g


Kolejna komputerowo wygenerowana animacja mooniek. W youtube masz wiele filmów wyjaśniających zakłamanie zdjęć i animacji NASA. Zobacz chociażby to:


thecombo napisał:
Ja zapoznałem się z materiałem i w sumie odszczekuję swoje słowa - god vs devil - zwracam honor. Jednak podtrzymuję znalezione błędy w tłumaczeniu z ang. Grajmy uczciwie.


Cieszę się z Twojego nawrócenia thecombo. Szacun!

Widzę, że wkleiłeś najnowszego ebooka Erica Dubaya. Dobrze, że wydał go za darmo, dzięki temu więcej ludzi będzie mogło to zobaczyć. Najwidoczniej Azyreński łeb zakłuty nie zauważył tego filmu, więc wklejam go ponownie.


Znalazłeś nawet w necie przetłumaczone na język dwie części filmu koleżki, który nazywa sam siebie Allegedly Dave. Przeglądałem ostatnio jego kanał i odkryłem ciekawą książkę, której jeszcze nie skończyłem czytać. Jest ona z 1962 roku i nazywa się Man's Higher Consciousness. Ta książka to mind blower. Polcam ją każdemu, kto chciałby się dowiedzieć do czego zdolne jest ludzkie ciało.
Powracając do tematu, to wklejam ten przetłumaczony filmik ponownie, gdyby ktoś go pominął:


Azyren napisał:
Może spróbuje prościej:

- Gdybys opływał Antarktydę dookoła wzdłóż linii brzegowej, według waszej teorii zrobił byś x większy dystans niz opływając dookoła Biegun północny. Tymczasem dystans opłynięcia jednego i drugiego różnią się niewiele.

- Gdyby Antarktyda była w istocie rzeczy jedynie ścianą lodu, to lądowa ekspedycja w jej głąb zakończyła by się niepowodzeniem i odnalezieniem owego mitycznego krańca świata zamiast bieguna geograficznego, czyli najbardziej wyśrodkowanego pkt geograficznego na wyspie. Tymczasem mamy dziesiątki, jesli nie setki, zakończonych sukcesem wypraw na biegun południowy. Mniejsza tez o to, że według waszej bajki Antarktyda z racji swych rozmiarów była by praktycznie nie do sforsowania.

- Istnienie bieguinów geograficznych, biegunów magnetycznych, biegunów geomagnetycznych, biegunów niedostępności i biegunów zimna nie było by mozliwe przy płaskiej ziemi.


Za dużo naczytałeś się judeopropagandy. Jeżeli chciałbyś się dostać na własną rękę na biegun południowy, to ci się to nie uda, gdyż ten biegun jest strzeżony przez flotę morską krajów, które podpisały traktat antarktyczny. Historie o ludziach, którzy przeszli przez biegun południowy możesz włożyć między bajki dla dzieci.

thecombo napisał:
Zaczynam bardzo wątpić, że w ogóle da się wylecieć poza atmosferę... wszystkie galaktyki, układy słoneczne, itd może być równie dobrze czystą fantazją illuminatów.


Tak jest w rzeczy samej. Wszystkie zdjęcia, które są rzekomo zrobione przez teleskop Hubble, są tak naprawdę komputerowo wygenerowanymi zdjęciami.
Pisałem już o tym w tym temacie, ale widzę, że umknęło to twojej uwadze thecombo. Powtórzę zatem. Galaktyki nie istnieją. Judeopropaganda wmawia nam, że Edwin Hubble w latach 20. XX wieku wykazał, że obserwowane przez niego mgławice są galaktykami. Jeżeli kupicie dziś najlepsze na rynku teleskopy przekonacie się, że nie zobaczycie nawet jednej galaktyki. Wmawiają nam, że nasza galaktyka w swoim centrum składa się z setek milionów gęsto obok siebie położonych gwiazd. Jeżeli tak jest, to dlaczego nie możemy zobaczyć centrum galaktyki z Ziemi? Odpowiedź jest prosta. Nie możemy zobaczyć tego centrum, ponieważ nie znajdujemy się w galaktyce.

goral_ napisał:
Można tez inaczej.
Można wybrać się do zachodniej Walii. Nad morze i spróbować dostrzec IrlandięSmile Nie jest w zasadzie daleko, i tylko "płaskie" morze dzieli nas od Irlandii. Ale dupa! nie widać. Mimo sprzyjających warunków pogodowych.
I mała niespodzianka! Wychodzimy na Snowdon (ci leniwsi mogą wjechać pociągiem) i... przy bardzo dobrej pogodzie widzimy zarys Irlandii!!!
Odległość w najbliższym miejscu od wybrzeża Walii do Irlandii to ok 80 km.
Odległość między Snowdon a najbliższym wybrzeżem Irlandii ok 125 km - Wysokość góry Snowdon 1085 mnpm.
Tak samo z Irlandii widać przy dobrej pogodzie Walię a w zasadzie górne pasmo Snowdoni.
jak to możliwe, skoro "ziemia jest płaska"?
Toż Irlandię powinno widać bez problemu z poziomu morza.


Przeczytaj goral najpierw książkę "The Flat Earth Conspiracy" a następnie odnieś się do napisanych powyżej przez ciebie głupot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marka




Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 154
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio




Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 1250
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:42, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
...

Jeszcze raz powtarzam, że planety nie istnieją.
Słońce krąży nad Ziemią w odległości ok 5000 km od Ziemi.
Gwiazdy nie są słońcami oddalonymi od nas o lata świetlne.
...


Shocked

coś tu się kupy nie trzyma
chcesz powiedzieć że słonce jest bliżej niż np taki nowy jork ?? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mooniek




Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1979
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:10, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a Księżyc proporcjonalnie buja się tam, gdzie latają samoloty rejsowe, nadto, wystarczy silna lorneta, by dostrzec tam lądowniki Apollo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:41, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
Azyreński łbie zakłuty, prześledź ten temat dokładnie na forum prawda2 i znajdź wklejony przeze mnie film ze znikającym statkiem za horyzontem. Wyraźnie widać na tym filmie, że statki nie znikają za horyzontem ponieważ się obniżają, a znikają ponieważ nasza atmosfera sprawia, że nie jesteśmy w stanie dostrzec obiektów na dłuższych dystansach.

Wytłumacz nam idioto, dlaczego przy dobrej widoczności stojąc przy brzegu morza ze wzrokiem na wysokości 1,7 m n.p.m. widzimy horyzont w odległości ok 15 km. Gdyby ziemia była kulą o promieniu 6378 km, to widzielibyśmy horyzont w odległości zaledwie 4,657 km. Co możesz sobie obliczyć ze wzoru 1 poniżej:


Ty jesteś chyba upośledzony? Ziemia nie ma kształtu idealnie kulistego, bo taki kształt nigdzie w przyrodzie nie występuje, tylko kształt nieregularnej i wypuklonej miejscami geoidy, jak na poniższych obrazkach. Dlatego nie zawsze da się zastosować do niej zasady geometrii opartej na okręgu.






go vs devil napisał:
W Biblii napisane jest, że Bóg osadził Ziemię na czterech filarach. Ale czym są te filary, tego nie wiemy.


I co z tego że jest w biblii napisane? W biblii jest co bądź napisane.


god vs devil napisał:
1.Wytłumacz nam jak to jest, że statki na dystansie 9,6 km nie obniżają się nawet o metr. Gdyby Ziemia była kulą o promieniu 6378 km, obniżałyby się na tym dystansie o 722 cm.


Bo ziemia nie jest i nigdy nie była kulą ptasi móżdżku. Czasami uzywa się jedynie takiego określenia jako skrót myślowy.


god vs devil napisał:
2. Jeżeli Księżyc okrąża Ziemię w 27 dni, to dlaczego co 27 dni nie mamy zaćmienia Słońca?


Bo księżyc poza tym że krąży "w ślad za" ziemią po jej orbicie wokół słońca, to krąży jeszcze po swojej własnej, nierównomiernej orbicie?


god vs devil napisał:
Ziemia ma tylko biegun północny. Słońce zatacza kręgi dookoła tego bieguna w zmiennej odległości od bieguna zawsze w okresie 24 godzin. Ta zmienna odległość skutkuje występowaniem pór roku na Ziemi. Ten film wyjaśni ci to:


Jest to niemożliwe ze względu na rozmiary słońca, i jego niestabilność. Słońce zbudowane z ciekłej plazmy musi byc utrzymywane przez grawitacje i silne pole magnetyczne. Poza tym słońce wschodzi i zachodzi, a więc nie może się ono toczyc ruchem kolistym wokół bieguna północnego, wszak wtedy z naszej perspektywy znikało by ono na półniocnym-zachodzie i pojawiało się ponownie na północnym-wschodzie, a z perspektywy mieszkańców Bieguna północnego i okolic jego koła podbiegunowego słońce było by widoczne cały czas z różnych stron, raz z zachodu, raz z północy, raz ze wschodu, raz z południa i tak non stop.


god vs devil napisał:
...

Jeszcze raz powtarzam, że planety nie istnieją.
Słońce krąży nad Ziemią w odległości ok 5000 km od Ziemi.
Gwiazdy nie są słońcami oddalonymi od nas o lata świetlne.
...


To by nas chyba na popiół spaliło jakby słońce było tak blisko Shocked

A juz na pewno by się skończyło na ślepocie, lub chowaniu się pod ziemią.

Nie byłoby nocy i dni, bo taka bliskośc słońca dostarczała by wystarczająca ilość światła przez cały cykl obrotu wokół bieguna.


Czy @ god vs devil czasem nie pisze do nas z jakiegoś zakładu psychiatrycznego? Mógłby ktos sprawdzić jego adres IP? Bo inaczej to ja sobie tego wytłumaczyc nie potrafię, że gość z takimi schizami wyłazi na forum, i jeszcze jest święcie przekonany że ma rację Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:43, 27 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mooniek napisał:
a Księżyc proporcjonalnie buja się tam, gdzie latają samoloty rejsowe, nadto, wystarczy silna lorneta, by dostrzec tam lądowniki Apollo.


To pewnie syjonistyczna lorneta. I tak w ogóle to uległeś chyba juedopropagandzie Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thecombo




Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 374
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:58, 28 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azyren napisał:
Ziemia nie ma kształtu idealnie kulistego, bo taki kształt nigdzie w przyrodzie nie występuje, tylko kształt nieregularnej i wypuklonej miejscami geoidy, jak na poniższych obrazkach. Dlatego nie zawsze da się zastosować do niej zasady geometrii opartej na okręgu.



To chyba zapomnieli o tym na chwilę, jak robili np te rzekome zdjęcie z kosmosu Laughing



widzisz tu jakieś deformacje o których wspominasz??
Posłuchaj, dam ci teoretycznie bardzo proste zadanie.
Wejdź na oficjalną stronę NASA i znajdź zdjęcia Ziemi, które ukazują jakieś takie deformacje z "prawdziwych zdjęć"... w ogóle na stronie NASA coś takiego oczywistego jak zdjęcie Ziemi jest praktycznie nie do znalezienia, jeżeli chodzi o zdjęcia całej Ziemi z kosmosu... a przecież przy ich rzekomych dziesiątkach czy setkach wypraw powinno to być bardzo łatwe, nie?
Zaczyna ci to coś mówić powoli czy jeszcze nie? Wejdź i się przekonaj...

Azyren napisał:
To by nas chyba na popiół spaliło jakby słońce było tak blisko Shocked

A juz na pewno by się skończyło na ślepocie,


no, indoktrynacja lucyferjańskiego systemu edukacji skończyła się zaiste ślepotą...
przestań powtarzać durnoty z podręczników... rusz łbem i zobacz jak promienie słoneczne się rozchodzą czasem na różne strony przez chmury - nie było by to możliwe jakby słońce naprawdę było tak daleko... wyobraź sobie latarnie morską która oświetla piłkę do koszykówki z daleka. Teraz zasłoń piłkę rękoma i zobacz czy światło będzie padało pod różnym kontem czy jednak mimo rąk dokładnie takim samym? Jak tego nie kumasz to obejrzyj ten filmik polecany z napisami, tam wszystko jest wytłumaczone, przestań się przed nim bronić rękami i nogami, lub ignorancją... zobaczysz, że słońce nie może być daleko...
masz:

_________________
a uzyskane w ten sposob fundusze przeznaczyc na zaszczytny cel edukowania plaskoziemcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WZBG




Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 3598
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:15, 28 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:
WZBG napisał:
Błędem kardynalnym jest uznanie linii czerwonej (długości approx 82 km) za długość odcinka pomiędzy pkt 1 a pkt 16, która ma służyć wyznaczeniu odległości od linii horyzontu.


Jeszcze raz. Rysunek, który wkleiłeś, przedstawia Kanał Panamski na powierzchni płaskiej Ziemi, Wyraźnie widać, że zarówno oceany jak i jezioro są w idealnym poziomie. Nikt przy odrobinie zdrowego rozsądku temu nie zaprzeczy.


Nie na powierzchni płaskiej Ziemi, a na powierzchni poziomu morza.
Przykład poziomego odzwierciedlenia (rzutu) punktów z powierchni kuli:




god vs devil napisał:

Linia czerwona jest linią łamaną. Natomiast dystans w linii prostej między punktami 1 i 16 to 82 km - tak to wygląda na rysunku,




Na dole rysunku jest przedstawiona długość linii czerwonej, a nie linii prostej.

Zobacz na dole rysunku czerwone punkty, one na górze rysunku tworzą czerwoną, łamaną linie.





Analogicznie:



god vs devil napisał:


W zakłamanym google maps dystans między punktami 1 i 16 wynosi ok. 70 km. Załóżmy, że dystans od 1 do 16 to ok. 70 km. Wówczas różnica w poziomach pomiędzy oceanami powinna wynosić ok 380 m. Na rysunku jakoś tego nie widać.




Tak, jak nie widać, że pkt z linii poziomej z poniższego rysunku mają odległość r od środka.



god vs devil napisał:

Powierzchnia Jeziora Gatun znajduje się w idealnym poziomie - 26 m n.p.m. Strzeliłeś sobie w stopę z tym rysunkiem.

Powierzchnia poziomu Jeziora Gatun 26 m n.p.m. została odzwierciedlona na tej samej zasadzie, jak powierzchnia poziomu morza.


god vs devil napisał:

Jeśli chodzi o ustawy, które według ciebie mają udowadniać, że Ziemia jest kulą, to gratuluję ci. Zrobaczywiałe żydowstwo kontroluje system prawny w większości krajów na świecie i mogą sobie pisać ustawy jakie chcą. Jak te okurwieńce judaistyczne muszą być z siebie dumne - okłamali cały świat, że Ziemia jest kulą. W "Protokołach mędrców Syjonu" napisane jest, że uważają się za genialnych. Faktem jest, że są genialni, ale w swojej podłości i proszą się te okurwieńce o holokaust.


Twoje pytanie brzmiało
god vs devil napisał:

Powiedz nam lepiej, jak jest możliwym, że krzywizna Ziemi nie jest brana pod uwagę przy największych projektach budowlanych.


Zgodnie z ustawą trzeba brać pod uwagę obowiązującą quasi-geoidę nad elipsoidą odniesienia.
Osoba sporządzająca projekt nie zajmuje się wyznaczaniem quasi-geoidy, ani elipsoidy odniesienia. Stąd osoby te mogą przypuszczać, że ich praca w projekcie nie zawiera poprawek na krzywiznę Ziemi.



god vs devil napisał:

Tak wygląda mapa Ziemi:




A tak wyglądają loty samolotów, które obalają powyższą mapę.
Czas lotu z Auckland w Nowej Zelandii do Santiago w Ameryce Południowej to 10 godzin 19 minut, aby samolot dokonał przelotu w takim czasie po płaskiej Ziemi musiałby przekroczyć prędkość rozchodzenia się dźwięku. Ale te samoloty nie są samolotami naddźwiękowymi. Tym samym mapa jest nieprawdziwa.

Czas lotu z Auckland do San Francisco jest dłuższy (11 godzin 48 minut) niż z Auckland do Santiago, co przeczy temu co pokazuje mapa płaskiej Ziemi.

LA800
Odczyt przebytej odległości w dniu 21 lipca 2015r. " Flown: 9,826 km" czas 10h 19m
https://flightaware.com/live/flight/LAN800/history/20150721/0415Z/NZAA/SCEL


ANZ8
Odczyt przebytej odległości w dniu 23 lipca 2015r." Flown: 10,779 km" czas 11h 48m
https://flightaware.com/live/flight/ANZ8/history/20150723/0735Z/NZAA/KSFO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azyren




Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 4105
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:58, 28 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WZBG napisał:
A tak wyglądają loty samolotów, które obalają powyższą mapę.
Czas lotu z Auckland w Nowej Zelandii do Santiago w Ameryce Południowej to 10 godzin 19 minut, aby samolot dokonał przelotu w takim czasie po płaskiej Ziemi musiałby przekroczyć prędkość rozchodzenia się dźwięku. Ale te samoloty nie są samolotami naddźwiękowymi. Tym samym mapa jest nieprawdziwa.

Czas lotu z Auckland do San Francisco jest dłuższy (11 godzin 48 minut) niż z Auckland do Santiago, co przeczy temu co pokazuje mapa płaskiej Ziemi.


Bo widzisz WZBG, może to były samoloty syjonistyczne i mają przekłamany czas lotu Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:44, 28 Paź '15   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

god vs devil napisał:

Musisz mieć jakąś wadę wzroku. A tak na poważnie to oferuję ci marne 10000 zł, jeżeli uda ci się nakręcić film, gdzie widać kulistość Ziemi skutkującą obniżaniem się statków. I pamiętaj, że filmy na których widać tonące statki nie będą brane pod uwagę.


No tak, to mój wzrok musi się mylić, bo przecież Ty widzisz tylko tonące statki i płaską Ziemię.

Szczerze powiedziawszy chętnie dostarczę Ci własnoręcznie wykonany filmik z takiego czegoś, ale najpierw musisz mi powiedzieć kilka rzeczy:
1. Jak odróżniasz filmiki ze znikającymi za horyzontem statkami a tonącymi?
2. Na jakiej podstawie twierdzisz, że dany filmik przedstawia tonący statek właśnie?
3. Jaki argument uznasz za wystarczająco mocny aby stwierdzić, że znikający statek jednak nie utonął?

Bo wiesz nie chce mi się produkować tylko po to, abyś w swej ignorancji stwierdził, że "to tonący" i odrzucił materiał.


@reszta
Ziemia wbrew pozorom nie jest aż taka nierówna. Jakby miała rozmiary bili bilardowej byłaby od takowej gładsza. To obrazuje rozmiar planety oraz "nierówności" jej powierzchni. Oraz daje pojęcie jak mali jesteśmy dla tej istoty.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Technologia i Kosmos Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 67, 68, 69   » 
Strona 30 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Czy Ziemia jest centrum Kosmosu?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile