W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
chrześcijaństwo a antysemityzm i inne kwestie  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
5 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1614
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:08, 09 Lip '09   Temat postu: chrześcijaństwo a antysemityzm i inne kwestie Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie jeden fakt... jak można wyznawać religie chrześcijańską, jednocześnie będąc antysemitą??? Co mam na myśli... i tu nawiążę do niemiłych doświadczeń na forum, gdzie ubliżył mi El Biskup (w temacie: koncert Madonny-protest), wszekże temat, który daję, nie jest żadną prowokacją a tylko proszę o zdanie ludzi, którzy wyznają wiarę chrześcijańską a wykazują skłonności antysemickie, wszakże ja jestem wyznania chrześcijańskiego (nie katolickiego). Jednakże zastanawia mnie fakt, jak można wyznawać, tzw. poniekąd żydowską wiarę, nienawidząc żydów??? Trudno mi określić nacjonalność samego Boga ale Jezus, syn Boga, w postaci człowieka, urodził się jako... żyd, jego matka Maria... była żydówką, naród wybrany przez Boga (według biblii) – naród żydowski, więc dlaczego ogólnie nienawidzi się żydów???
Ja rozumiem, że żydzi się panoszą, choćby przytoczyć fakt, iż w czasie holokaustu, przede wszystkim mowa jest o mordowanych żydach, w Oświęcimiu... dokładnie... wchodzimy do muzeum obozu Auschwitz i co można zobaczyć, między innymi mauzoleum żydowskie... powstaje pytanie... a gdzie mauzoleum polskie, wszakże choćby polaków w Auschwitz nie brakowało, zginęło ich równie wielu jak i żydów, powiem szczerze, że moja babcia (polka niemieckiego pochodzenia) nie lubi żydów i tak kiedyś ją zapytałam...”babciu... nie lubisz żydów a kochasz Jezusa, który był żydem?” Nie macie pojęcia jak mnie zrugała...bo Jezus... bo Bóg, bo to bo tamto... a wiecie co... ja powiem tak szczerze... może i żydzi przesadzają zwłaszcza z przewrażliwieniem, że tylko ich ścigają, ich dyskryminują...ale tak na prawdę to gówno prawda... ludzi choćby z Nigerii ściga się niemniej, bo czarni, bo inni, bo fizole (nadają się do prac fizycznych)... i nikt nie będzie oburzał się na cały świat gdy powiemy, że jakiś tam murzyn zrobił to i tamto ale gdy powiemy żyd... żyd zrobił to i tamto... no ja nie wiem sama... w każdym razie... wychowałam się w wyznaniu chrześcijańskim i przeraża mnie fakt, że ludzie wyznający religię... nazijmy żydowską, bo jakkolwiek jakie by odłamy chrześcijaństwa nie były ale pozostaje to religią chrześcijańską z żydowskim Jezusem, żydowską Marią, żydowskim Józefem nie określając nacjonalnie samego Boga... więc jak można do tego stopnia nienawidzić żydów, gdy wyznajemy właśnie wiarę, która ma korzenie właśnie w tzw. żydostwie???
Z mojej strony powiem to tak... tak jak mnie wkurza buddyzm, gdyż większość ich życia spędzją na bezczynnym medytowaniu w poszukiwaniu własnego JA (poszukiwaniu Boga w sobie) i tym samym traceniu czasu na nazwijmy to „ascezie, bezczynności”, tak jakby egoizmie, bo moje JA, moje Ego, tak mnie wkurza antysemityzm w wyznaniach chrześcijańskich. Przecież świat nie polega na tym, by robić dobrze samemu sobie ale też nie na tym by rodzić uprzedzenia, tak myślę Smile

Jeśli gdzieś przytoczyłam słowa obrażające czyjeś uczucia religijne z góry przepraszam, wszakże właśnie chcę pogadać z ludźmi, którzy mają podobne odczucia a myślę, że... religia to bardzo ciekawa kwestia, ja osobiście jestem otwarta na wszelkie wyznania o ile moje postrzeganie rzeczywistości dopuści przyjmowaną przeze mnie logikę postrzegania wiary i samego Boga. I proszę... bez epitetów typu kim jestem... co powinnam robić i do czego się nadaję :/ Nie jest to prowokacją ale po prostu motywem do dyskusji... tak myślę :/

P.S. dodam tylko, że dla mnie wyznawanie jakiegokolwiek wyznania chrześcijańskiego w połączeniu z antysemityzmem, to taka swoista...hmmm... swego rodzaju hipokryzja...
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sikorski




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 1898
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:58, 09 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sam jestem katolem tylko i wyłącznie w papierach, ale mogę Ci odpowiedzieć, bo odpowiedź jest po prostu banalna: co ma piernik do wiatraka? czemu nawiązujesz do religii skoro przyczyną antysemityzmu jest to że Żydzi rabują mój kraj, co tu ma do rzeczy religia, to naród żydowski kradnie rzekomo należące mu się "odszkodowania" i jeszcze każe sobie przepraszać: szczyt hipokryzji


nie wiąż pojęcia narodu z grupą religijną, przeczytaj ten temat: viewtopic.php?t=8006 to jest właśnie przyczyna tzw. antysemityzmu, przynajmniej wśród forumowiczów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 09 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj ... posprawdzaj sobie najpierw jacy ludzie stoją za Bankiem Światowym, Międzynarodowym Funduszem Walutowym, FEDem, administracją Busha i Obamy oraz inne agendy forsujące globalizację prowadzącą do Nowego Ładu Światowego.

Do niedawna sam nabierałem się na tą całą poprawność polityczną związaną z antysemityzmem, którą tak skutecznie forsują media oraz miałem poczucie niesmaku gdy ktoś zarzucał Żydom to czy tamto. Dzisiaj mam świadomość, że takie reakcje są celowo programowane w ludziach, a prawda jest taka, że w całym New World Order to m.in syjonizm odgrywa jedną z dominujących sił kształtujących to co właśnie widzimy.

Do Żydów jako takich nic nie mam. Do żydowskich nacjonalistów traktującego innych jako rasę drugiej kategorii - gojów chcących zrobić z nich niewolników jak najbardziej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przesmiewca




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 115
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:34, 09 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eNKa




Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 634
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:23, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przewrotnie jest Twoje pytanie przez tezę w nim zawartą. Trudno odpowiedzieć kategorycznie, bo o ile kim jest chrześcijanin łatwo stwierdzić bo to człowiek ochrzczony raz i na zawsze, to z tym antysemityzmem już trudniej. Jest tak dlatego że nie jest wiadomo tak ostro, kto to jest semita. Jeśli termin ten miałby określać wszystkie narody semickie, to jest pośród nich jeden, który walczy z pozostałymi od ładnych paru tysięcy lat nieprzerwanie. Jest, więc on przeciwnikiem semitów pozostałych jest więc antysemicki. Problem jednak w tym, że przekazano mu przekonanie o wyższości nad innymi narodami i misję panowania nad nimi, także tymi nie semickimi. Być może ten naród nie jest specjalnie lubiany przez pozostałe właśnie dlatego?
Istnieje też inna definicja antysemityzmu, jako metki przyklejanej nielubianym przez ten jeden naród lub nim kierujących lub przynajmniej chcących w ten sposób napiętnować przedstawicieli swoich ofiar, którzy zazwyczaj otwarcie sprzeciwiają się obcym planom uczynienia zeń ofiar. Dlatego przewrotnym jest pytać jakiegoś chrześcijanina, dlaczego jest antysemitą, skoro nie on etykietę sobie przykleił a nie uczynił niczego przeciw wszystkim narodom semickim czy nawet temu jednemu w całości. W tym przypadku należałoby zapytać, dlaczego przedstawiciele tego narodu nazywają część chrześcijan antysemitami?
Pomijając jednak wszystko, co powyżej napisałem, muszę się odnieść do tej części Twojego wpisu, w której piszesz, że Jezus Chrystus był żydem podobnie jak matka czy opiekun. Dla katolika nie był on człowiekiem, więc nie był też żydem. Z nim i jego pobytem na ziemi związany jest pewien paradoks polegający na tym, że zarówno dla wyznawców mojżeszowych (o ile tacy są, bo przymierze zostało zerwane) jak i dla obecnego państwa Izrael jego osoba jest wrogiem. Mojżeszowcy uważają bowiem jego osobę za bluźniercę a państwo żydom widzących w Jezusie Chrystusie mesjasza przynoszącego nowe przymierze odmawia prawa repatriacji do Izraela. Jest na to wyrok sądu w Izraelu.
Co do pozostałych wymienionych postaci to, jeśli dobrze pamiętam są oni czczeni, przynajmniej w rzymskim katolickim kościele i jednocześnie uznawani za odszczepieńców przez swoich? Dlaczego tak się dzieje to jest dobre pytanie. Być może z powodu przeczenia misji panowania nad pozostałymi narodami?
_________________
"każdy samolot ma skrzydła więc jest też szybowcem"
"Do protestujących dołanczają się też wszelkiego rodzaju organizacje..."
~Bimi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:27, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BIMI !!!!!!!!!!!!!!
NA RATUNEK!!!!!!
NA LITOSC BOSKA!!!
Przenies ten temat do p.......... o religijnych.

Religja to jedyna zarazliwa choroba umyslowa.

Jak patrze co napisalem w trzeciej lini, to cholera, chyba juz sie od niej zarazilem Crying or Very sad
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:34, 10 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
BIMI !!!!!!!!!!!!!!
NA RATUNEK!!!!!!
NA LITOSC BOSKA!!!
Przenies ten temat do p.......... o religijnych.

Religja to jedyna zarazliwa choroba umyslowa.

Jak patrze co napisalem w trzeciej lini, to cholera, chyba juz sie od niej zarazilem Crying or Very sad



Po pierwsze, naucz się czytać ze zrozumieniem, nie pisałam w tym temacie o religii jakoby dumać nad wyznaniem chrześcijaństwa ale po prostu zastanawia mnie fakt antysemityzmu (czy jak kto woli antyżydostwa) w odniesieniu do wyznawania wiary chrześcijańskiej.
Po drugie, to że wychowałam się w wierze chrześcijańskiej, nie znaczy że wyznaję jakąkolwiek religię.Większość z nas urodziła się w rodzinach o takim czy innym wyznaniu, co nie znaczy, że wszyscy wychowani w jakimś wyznaniu cokolwiek wyznają.
Po trzecie, przeszkadza ci ten temat? Nie musisz go czytać!
Po czwarte, nie możesz zarazić się ode mnie wyznaniem religijnym niestety ale przydałoby ci się, abyś zaraził się umiejętnością czytania ze zrozumieniem.
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:42, 11 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802, widze ze wzielas to zbyt osobiscie i poczulas sie urazona. Niestety to jest typowe dla kobiet ze zawsze wszystko odbieraja w ten sposob, jako atak osobisty.

Tresc twojego postu wystarczajaco dobrze zrozumialem aby stwierdzic ze powinien on sie znajdowac w dziale z religiami, badz pewna ze ja tam nie zagladam!

W jakiej religi ktos sie urodzil i w co wierzy nie ma dla mnie znaczenia. Niemniej jednak, gdyby to ode mnie zalezalo, to wszystkich fanatykow religijnych (bez wzgledu jaka religie wyznaja) pozamykal bym w odosobnieniu w azylach dla oblakanych, a jesli byla by zbyt duza liczba danych fanatykow to stworzyl bym rezerwaty (byc moze wielkosci krajow) tak ogrodzone aby zaden z nich nie uciekl i nie zagrazal innym normalnym ludziom.

Byc moze nawet przestalas chodzic do kosciola i mowisz ze nie wiezysz niemniej jednak nie pozbylas sie tego wypaczonego myslenia ktore tak gorliwie ksieza i rodzice ci nawkladali do glowy. Dla ciebie ciagle Biblia jest autorytetem, bo gdyby bylo inaczej to nie postawila bys sobie takiego pytania i takich wywodow.

Jedno jest pewne ze ludzie w swoim postepowaniu nie kieruja sie logika, ale uczuciami! Wszystkie religie wlasnie wykorzystuja te ludzkie sentymenty aby uczynic z nich niewolnikow. (jesli tu jakis Zyd mysli ze to nie dotyczy jego - to sie grubo myli! Kapo w obozach koncentracyjnych tez byli WIEZNIAMI).

Dyskusja z fanatykami religijnymi to STRATA CZASU, bo oni nie sluchaja i niewidza. Bo nie ma bardziej gluchego od tego co chce byc gluchy. Bo nie ma bardziej slepego od tego co chce byc slepy.

Rownie dobrze mozna by spytac w temacie dlaczego KOSCIUL mordowal ludzi? Inkwizycja torturowala bezlitosnie kobiety i male dzieci a Swieci Inkwizytorzy podniecali sie szukajac diabla w pochwie kobiet czy malych dziewczynek. Oczywiscie na koniec, przed spaleniem na stosie, ucinalo sie jezyk ofiarze aby nie mogla powiedziec prawdy zanim zostanie spalona zywcem na stosie.....
U Zydow nie byl lepiej. Jak jakis Zyd nie byl posluszny rabinowi to wrzucalo sie go do wrzacego oleju....
Efekt byl ten sam. Zastraszyc ludzi aby byli bezmyslnymi, poslusznymi niewolnikami wyjatkowo malenkiej grupy cwaniakow.

Chce ktos popierac religie, ich jedyne sluszne religie, a wiec niech bedzie przygotowany na bycie niewolnikiem i niech nie narzeka na NWO bo on wlasnie do tego sie przyczynia swoim postepowaniem.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:57, 11 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Byc moze nawet przestalas chodzic do kosciola i mowisz ze nie wiezysz niemniej jednak nie pozbylas sie tego wypaczonego myslenia ktore tak gorliwie ksieza i rodzice ci nawkladali do glowy. Dla ciebie ciagle Biblia jest autorytetem, bo gdyby bylo inaczej to nie postawila bys sobie takiego pytania i takich wywodow.


Wiesz Lukup, jedną z najgorszych cech, jaką charakteryzują się ludzie, to zdolność do generalizowania, a co za tym idzie tworzenia utartych stereotypów, których ludzie myślący logicznie, elastycznie... nie potrafią przełamać ze względu na masowe, stereotypowe myślenie większości, np. katolik lub islamista = fanatyk religijny, żyd = zakała ludzkości, polak = złodziej, wierzący w teorię spiskową dziejów = wariat, media = rzetelny środek informacji, itp.
Z mojej strony powiem tak... wychowałam się w wyznaniu chrześcijańskim, jednakże nie katolickim, nigdy nie uczęszczałam na religię, nie chodziłam do kościoła...ba, w wyznaniu w którym się wychowałam nie ma czegoś takiego jak kościół, świątynie, księża czy w ogóle jakby to ująć nie istnieje jakakolwiek hierarchia „duchownych” i tu właśnie kolejny raz w życiu spotykam się z generalizowaniem - wychowanie w wyznaniu chrześcijańskim = katolickim, zupełnie tak jakby tylko katolicy mogli być chrześcijanami, reszta to poganie, bezbożnicy, heretycy, barbarzyńcy, itp. itd.
Po prostu od jakiegoś czasu, interesuję się przeróżnymi religiami (aktualnie jestem na etapie katolicyzmu i islamu), nie dlatego, aby szukać właściwej dla siebie ale po prostu, rozpatruję je pod wzgędem przeróżnych mechanizmów myślowych, ewoluowania wyznań (wiele religii ma wspólne motywy) i przystosowywanie wyznań pod względem etnicznym, kulturowym, na potrzeby mentalne danej grupy ludzi, wykorzystywania religii w celach manipulacji, itp.
Czytałam biblię, tak jak czytałam koran, czytałam mitologię grecką czy koran lub mitologia też jest moim autorytetem??? A czy wyobrażasz sobie chemika, który nie zna tablicy Mendelejewa???
Tak jak ty powiedzmy interesujesz się zagadnieniami kosmosu i w tym celu potrzebna ci jest choćby podstawowa wiedza z dziedziny fizyki, tak ja kopię w religiach i w tym celu poczytałam sobie biblię, koran, mitologię a nawet katechizm katolicki, aby móc zweryfikować odniesienie katolicyzmu do samego chrześcijaństwa. I tak też interesuje mnie antyżydowskie podejście (zdanie przeróżnych ludzi) do kwestii wyznawania niejako żydowskiej wiary, a przynajmniej wiary, której niejako początek miał się właśnie w narodzie żydowskim.
Przeraża mnie fakt, iż ledwie zdążyłam zapytać o tą kwestię a zostałam zaszufladkowana jako fanatyczka. W innym temacie (koncert Madonny-protest), zapytałam skąd się wzięły wszystkie Marie w wyznaniu katolickim, zostałam nazwana pustym człowiekiem i prowokatorem, który nie umie poszukać informacji w google, wszakże dodam, że odpowiedź na to nie było łatwo znaleźć w interecie, jednakże znalazł się człowiek, który na PW bez nazywania mnie jakkolwiek wyjaśnił mi kwestię, o którą pytałam.


lukup napisał:
W jakiej religi ktos sie urodzil i w co wierzy nie ma dla mnie znaczenia. Niemniej jednak, gdyby to ode mnie zalezalo, to wszystkich fanatykow religijnych (bez wzgledu jaka religie wyznaja) pozamykal bym w odosobnieniu w azylach dla oblakanych, a jesli byla by zbyt duza liczba danych fanatykow to stworzyl bym rezerwaty (byc moze wielkosci krajow) tak ogrodzone aby zaden z nich nie uciekl i nie zagrazal innym normalnym ludziom.


No właśnie, to co dla ciebie wydaje się nienormalne i trzeba izolować, tak samo myślą ci „nienormalni”, aby izolować tych „normalnych”. Osobiście wierzę w teorię spiskową dziejów i myślę, iż między innymi właśnie dlatego przez właśnie takie procesy myślowe, powstają concentration camps w USA... „nienormalnych, fanatycznych spiskowców” będzie trzeba izolować, prawda?
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 11 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba na tyle Wink Ku przestrodze, uważaj czym się interesujesz Very Happy
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 04:32, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisala:
Cytat:
Po prostu od jakiegoś czasu, interesuję się przeróżnymi religiami (aktualnie jestem na etapie katolicyzmu i islamu), nie dlatego, aby szukać właściwej dla siebie ale po prostu, rozpatruję je pod wzgędem przeróżnych mechanizmów myślowych, ewoluowania wyznań (wiele religii ma wspólne motywy) i przystosowywanie wyznań pod względem etnicznym, kulturowym, na potrzeby mentalne danej grupy ludzi, wykorzystywania religii w celach manipulacji, itp.

Oczywiscie ze wszystkie religie sa tylko po to aby manipulowac ludzmi dlatego moje nastawienie do wszelkich religi jest bardzo negatywne.
Jesli chcesz poznac mechanizmy tych manipulacji to musisz rowniez poznac psychologie zachowania ludzi, mechanizmy ktore decyduja o postepowaniu ludzi, dlaczego postepowanie ludzi jest "nielogiczne". Poznanie roznych religi bez zrozumienia tych mechanizmow niewiele ci wyjasni, tak jak obejrzenie 1000 samochodow nie uczyni z ciebie mechanika.

Cytat:
...Osobiście wierzę w teorię spiskową ...


Ja w nic nie wierze, gdyz wiara, jak samo slowo mowi, nie opiera sie na faktach.
Osobiscie staram sie opierac na faktach a one niezbicie mowia ze ludzie sa manipulowan od wiekow i ze obecnie mala banda skurwysynow chce nam zabrac resztki relatywnej wolnosci. Mialem zamiar napisac ze oni chca z nas zrobic niewolnikow, ale tak na prawde to od wiekow jestesmy niewolnikami i poniewaz ludzie nie sa tego swiadomi dlatego sie nie buntuja.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
softsoul1802




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 12 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukup napisał:
Jesli chcesz poznac mechanizmy tych manipulacji to musisz rowniez poznac psychologie zachowania ludzi, mechanizmy ktore decyduja o postepowaniu ludzi, dlaczego postepowanie ludzi jest "nielogiczne". Poznanie roznych religi bez zrozumienia tych mechanizmow niewiele ci wyjasni, tak jak obejrzenie 1000 samochodow nie uczyni z ciebie mechanika.


Otóż właśnie to próbuję zrobić i gdziekolwiek nie zapytam o jakieś kwestie dotyczące religii, jestem rugana i sprowadzana do poziomu małpy z jej ilorazem IQ (nie urągając inteligencji zwierzętom), zupełnie tak, jakby ludzie stracili zdolność zwykłego odpowiadania na pytania.
Ilość jadu i agresji w ludziach jest porażająca.


lukup napisał:
Ja w nic nie wierze, gdyz wiara, jak samo slowo mowi, nie opiera sie na faktach.
Osobiscie staram sie opierac na faktach a one niezbicie mowia ze ludzie sa manipulowan od wiekow i ze obecnie mala banda skurwysynow chce nam zabrac resztki relatywnej wolnosci. Mialem zamiar napisac ze oni chca z nas zrobic niewolnikow, ale tak na prawde to od wiekow jestesmy niewolnikami i poniewaz ludzie nie sa tego swiadomi dlatego sie nie buntuja.


Ja ujęłabym to inaczej... wyznania religijne nie opierają się na faktach, natomiast wiara sama w sobie może opierać się na faktach, aczkolwiek nie zawsze musi opierać się na faktach, biorąc pod uwagę możliwości percepcji danego człowieka jako jednostki i jego możliwości intelektualnych oraz sposobu postrzegania „relatywnej” rzeczywistości, jeśli tak to można ująć.
Jeśli chodzi o mnie... ja wierzę w teorię spiskową dziejów, ponieważ wystarczy rozeznać się nieco w historii a już historyczne fakty mówią same za siebie, wystarczy otworzyć oczy a widzi się jaki matrix nam gotują. To są logiczne fakty, które dostrzegam i w nie wierzę.
_________________
The main cause of stress is daily contact with idiots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:08, 13 Lip '09   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

softsoul1802 napisala:

Cytat:
...gdziekolwiek nie zapytam o jakieś kwestie dotyczące religii, jestem rugana i sprowadzana do poziomu małpy z jej ilorazem IQ ...


Dlaczego nie skupisz sie na propagandzie i metodach manipulacji? Religia jest tylko jednym ze sposobow. W tych wypadkach jest bledem szukanie logiki bo zachowanie ludzi nie opiera sie na logice.

Cytat:
..zupełnie tak, jakby ludzie stracili zdolność zwykłego odpowiadania na pytania.

Nie mozna stracic czegos czego sie nie ma Wink
Nie nalezy przeceniac zwyklych ludzi, fakt ze potrafisz logicznie myslec nie oznacza ze wszyscy ludzie mysla logicznie.

Cytat:
... wyznania religijne nie opierają się na faktach, natomiast wiara sama w sobie może opierać się na faktach,...


Powiedzial bym ze czesto uzywamy slowa wiara w stosunku do pewnych spraw, niemniej jednak Ty i ja wiemy ze ten spisek istnieje, a wiec to jest duzo glebsze pojecie niz tylko wiara.
Wiem ze jestes inteligentna, ale nie wiem jakie masz oczy. Poniewaz ludzie inteligentni maja ladne oczy moge powiedziec ze wierze ze masz ladne oczy, niestety tak dlugo jak ich nie zobacze nie moge powiedziec wiem. Po tym jak zobacze Twoje oczy to bedziesz wolala abym mowil:
Wierze ze masz ladne oczy.
czy tez
Wiem ze masz ladne oczy.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


chrześcijaństwo a antysemityzm i inne kwestie
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile