W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Wikiprawda rozproszona  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
6 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 1874
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:35, 28 Paź '08   Temat postu: Wikiprawda rozproszona??? Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podoba pomysł przekazywania ludziom płytek prawdy z materiałami związanymi z tematyką tego forum.
Ale dręczy mnie bardzo mały zasięg takiej akcji. Bardzo mały, statystycznie znikomy.

Dlatego snuje mi się po głowie pomysł, żeby zrobić coś o szerokim zasięgu.

Gdyby zrobić Coś w rodzaju wikipedii z dokładnymi tematami, opisami filmów, linkami do źródeł różnych rozporządzeń, itp. ???
Bo mi bardzo brakuje przejrzystości i porządnego zgromadzenia materiałów na tym forum. Trzeba przebijać się mocno przez dyskusje. Wszystko jest mocno rozstrzelone po wątkach.
I taki stan może stanowić dużą przeszkodę dla nowego człowieka.

Postawić wikipedię na swoim serwerze może wiele osób, ale istnieje niebezpieczeństwo, że jeśli taka wikipedia stanie się znana, to zainteresowane służby doprowadzą do zlikwidowania konta na serwerze oraz właściciela.

Może dałoby się wymyśleć coś w rodzaju takiej wikipedii w formie rozproszonej, p2p, w której tematy są zlokalizowane na komputerach tysięcy zwykłych ludzi?

Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the end




Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 264
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 20:09, 28 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GrzegorzP-------bardzo dobry pomysł. Ponieważ, zagadnień związanych z nwo jest naprawdę dużo, opracowanie takiej strony pomogłoby dogłębniej przedstawić problem dla niewtajemniczonych w temat ludzi.

P.S
Podobnie rzecz się ma z przedstawieniem wszystkich wątków i tajemnic w moim ulubionym serialu "LOST" Very Happy Można coś podobnego zrobić pod zagadnieniem NWO, New World Order.

http://pl.lostpedia.com/wiki/Main_Page
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:57, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na stronce swojej w dziale zakryte zagadki ( http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki.html ) w tabelce tajemnica i swiatowe spiski staram sie wrzucac wszystkie materialy wartosciowe... tez mi przeszkadzalo ze nie moglem tutaj na tym forum znalesc wszystkiego od razu... ze musialem szukac i nie bylo to uporzadkowane i dlatego tam na www staralem sie aby to wszystko bylo w miare przejrzyscie zrobione... aby nikt nie musial tego szukac po kątac Wink -> powiem tylko ze ten dzial jest drugi po stronie głownej odnosnie popularnosci Laughing Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:47, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł Smile. Wikitruth hehe. Naprawdę to ma szanse się przebić i zyskać odpowiedni recognition w sieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:45, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę to postawić na moim serwerze i tak zrobię.
A żeby mieć pewność że nikt tego w prosty sposób nie będzie mógł usunąć to możemy zrobić kilka mirriorów.
I tak zrobimy, osoby chętne na redaktorów - zgłaszać się tutaj, ja się zajmę dzisiaj instalacją skryptów.

Pomysł z siecią rozproszoną jest świetny ale do tego trzeba zaawansowanego oprogramowania, myślałem już o tym i mam pewne pomysły które czekają na implementacje.

http://wiki.prawda.vole.pl/ - trzeba pomyśleć nad sensowniejszą domeną albo przenieść to pod adres prawda.vole.pl
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyspa




Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 1242
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:18, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie lepiej dac linki do google.video, youtube, rapidshare czy torrent? nie trzeba budowac od razu nowego torrenta Very Happy tu chyba chodzi tylko o zebranie tych informacji na jednej stronie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:25, 29 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobimy to wiki Smile pogadam z ekipą z NH jeszcze czy by w tym nie pomogli
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
M8




Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 612
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:37, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy horyzont robi własne wiki...
_________________
Zapraszam na forum o ezoteryce i okultyźmie: http://transgresja.em8.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzegorzP




Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 313
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego się obawiałem, że każdy teraz będzie chciał sobie założyć swoje wiki i sprawa się rozmyje. Ale nie takie rozproszenie miałem na myśli. Może pomyślmy jeszcze nad jakimiś innymi rozwiązaniami, żeby skupić siły na czymś jednym porządnym, gdzie wilk syty i owca cała?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goldbug




Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1202
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:56, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez sensu jak oni robią własną. To ogólnie trzeba zrobić tak, żeby miało szansę się przebić szerzej. A jak każdy będzie sobie robił swoje to wyjdzie jedna wielka ... niezauważalna w sieci ... spiskowa kupa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20416
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:12, 30 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M8 napisał:
Pomysł z siecią rozproszoną jest świetny ale do tego trzeba zaawansowanego oprogramowania, myślałem już o tym i mam pewne pomysły które czekają na implementacje.

Też się zastanawiam od dłuższego czasu na technologią forum/wiki przy pomocy P2P...
Jest co prawda freenet, ale chodzi piekielnie wolno, a i możliwości ma takie sobie...
Jakby ktoś znał jakieś rozsądne rozwiązanie niech da cynę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Wikiprawda rozproszona
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile