W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Judea Declares War on Germany - wyjatkowo ciekawy film dok.  
Podobne tematy
Holokaust2737
Odszkodowania za holocaust22
Mit holokaustyczny i jego zadanie3bez ocen
Pokaz wszystkie podobne tematy (15)
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Odsłon: 4430
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:17, 26 Paź '08   Temat postu: Judea Declares War on Germany - wyjatkowo ciekawy film dok. Odpowiedz z cytatem

http://video.google.com/videoplay?docid=4138523842550891901

Sami zobaczcie, pomyslcie i osadzcie. Przestancie wierzyc a zacznijcie samodzielnie myslec!
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:11, 26 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem, interesujący punkt widzenia.
Nie podoba mi się w tym filmie w zasadzie kilka stwierdzeń a zwłaszcza na początku filmu jest wypowiedziane takie zdanie (tłumacze z pamięci): "W Polsce zbudowano obóz koncentracyjny do którego wywożono Niemców mieszkających w niemieckim mieście Poznań, które teraz w wyniku syjonistycznej wojny należało do Polski.
Nie znam na tyle historii Poznania, ale zawsze wydawało mi się, że to Polskie miasto... Tyle, ze przez parędziesiąt lat pod zaborem pruskim. Czy były obozy w Polsce przed wojna to już wiedziałem z różnych źródeł, ale mógłby autor tego filmu być bardziej starannie "układać fakty" pomijam już to by się zagłębiał w historię Prus i Rzeczypospolitej ale nie wspomina przy okazji Poznania, skąd tam nagle tyle polakówSmile. To ustawia widza (nie polskiego) od razu w przekonaniu, że to Polska była agresorem w europie i wydarła Niemcom miasto Poznań a potem robiła czystki etniczne (czystki owszem były... niestety, Polska też nie ma krystalicznej historii ale warto znać tło historyczne by mieć jako taki obraz całości).
O innych wątpliwościach i braku obiektywizmu autora napiszę później.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:38, 26 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ goral_
Tobie chyba syjonisci placa za tlumaczenie, jak to nazywasz, z pamieci.
Cytat:
(tłumacze z pamięci): "W Polsce zbudowano obóz koncentracyjny do którego wywożono Niemców mieszkających w niemieckim mieście Poznań, które teraz w wyniku syjonistycznej wojny należało do Polski.

W 12 minucie 10 sekund mowia:
...w 1918 od razu po Pierwszej Wojnie Swiatowej Polska, ktorej przyznano duze niemieckie terytorium przez traktat Wersalski, wybudowala dwa pierwsze europejskie obozy koncentracyjne na bylych terenach niemieckiego Poznania....
fragment konczy sie w 12 minucie 22 sekundy.
Jesli jakies skorwysyny byly odpowiedzialne za czystki etniczne to nie nalezy tego ukrywac! Ale nalezy to potepic, niezaleznie jakiej narodowosci czy wiary byl przestepca! OSTATECZNIE ZA PRZESTEPSTWA SA ODPOWIDZIALNI KONKRETNI LUDZE A NIE CALE SPOLECZENSTWA. Jesli natomiast ukrywacie takie przestepstwa, lub je usprawiedliwiacie bo przestepca jest wam "bliski" to w tym momencie stajecie sie nie lepsi niz przestepcy.
Ja w tej wypowiedzi nie widze nic co by mi wygladalo nieobiektywne. Fakty sa faktami i ich nikt nie zmieni, a ukrywanie ich napewno nie wplynie na poprawe stosunkow miedzy Polakami i Niemcami czy Ukraincami.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral_




Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 3715
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:11, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty, chłopie wyluzuj! Bo zdrowia szkoda.
Trochę ochłoń bo wszędzie jak ktoś się z tobą nie zgodzi to już jest dla ciebie: żyd, komunista, syjonistyczny agent. Naprawdę, wyluzuj.
A co filmu: napisałem to na gorąco, po godzinnym filmie oglądanym o 2- w nocy.
Jak byś tak nie sączył jadu a na chłodno ocenił to co napisałem, to byś potwierdził...
Nie chodziło mi o Polskie obozy koncentracyjne, bo ja wiem, że Polacy w okresie międzywojennym święci nie byli a przy okazji polecam poszperać w poszukiwaniu Polskich badań nad bronią masowej zagłady! Ha! Były takie! Miała to być broń biologiczna oparta o jad kiełbasiany i jego odpowiednią modyfikacje. Do testów używano Bogu ducha winnych ludzi z tak zwanych łapanek, często dochodziło do łapanek za wschodnią granica...
A wracając do filmu, to jeszcze raz napisze: Nie podoba mi się stwierdzenie, że Poznań był niemiecki i został Niemcom odebrany w 1918 roku! A tak wynika z początków tego filmu!
Wystarczyło by autor trochę bardziej zadbał o tło historyczne a nie utykał nad biednym losem Niemców i wyciąganie Hitlera do roli dobrego ojczulka, który chciał każdemu zrobić dobrze. Z dobrego dokumentu zrobiono szmirę, bo pomyśl jak będzie odebrany przez anglika, amerykanina czy np. chińczyka? Im utrwali się, że Poznań był niemiecki i po I wojnie odebrano go niemcom i przyłączono do Polski.
Tak samo sam powód "interwencji" niemieckij w Polsce mi się nie spodobał... Jak by chodziło tylko o ochronę niemców przed czystkami to Hitler zajął by może samą Wielkopolskę a nie najeżdżał z trzech stron angażując 80% swoich sił w kampanii wrześniowej. Przypominam, że powodem bezpośrednim była prowokacja Gliwicka nie Poznańska.
A co do Hitlera to moim zdaniem był to chłopek roztropek sterowany z zewnątrz, który popełnił samobójstwo - lub był delikatnie mówiąc był "zlikwidowany" jako nie wygodny świadek zwłaszcza, że był by przechwycony przez Armię Czerwoną i zbyt dużo spraw mogło trafić nie tam gdzie powinno.
Sam film o obozach jest niezły choć brakuje mu czegoś... ja wiem, może właśnie tego by autor był obiektywny i trzymał się bardziej całości tła niż tylko patrząc okiem niemca któremu zabrano... Poznań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 05:50, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie podoba mi się stwierdzenie, że Poznań był niemiecki i został Niemcom odebrany w 1918 roku! A tak wynika z początków tego filmu!

Tak wyglada, bo tak bylo. Ale to przeciez niczego nie zmienia! Przeciez wyraznie powiedzial ze to w TRAKTACIE WERSALSKIM dano te tereny Polsce. Mowiac ze byly to poprzednio tereny niemieckie wyjasnia jedynie sprawe dlaczego bylo tam duzo Niemcow.

Cytat:
pomyśl jak będzie odebrany przez anglika, amerykanina czy np. chińczyka?

A jakie to ma znaczenie, przeciez wiekszosc z nich nawet nie wie gdzie Polska sie znajduje Laughing Laughing Laughing Laughing


Cytat:
Tak samo sam powód "interwencji" niemieckij w Polsce mi się nie spodobał... Jak by chodziło tylko o ochronę niemców przed czystkami to Hitler zajął by może samą Wielkopolskę a nie najeżdżał z trzech stron angażując 80% swoich sił w kampanii wrześniowej. Przypominam, że powodem bezpośrednim była prowokacja Gliwicka nie Poznańska.


Niemniej jednak prawie 5,5 tysiecy Niemcow zostalo zabitych w Polsce przed wybuchem wojny. Nie koniecznie to byl prawdziwy powod wojny ale wystarczajaco dobry powod.
Zreszta gdyby Niemcy nie zaczely wojny to pewnie Polska by sie na nich ruszyla.
Zbyt wielu ludzi wplywowych chcialo wojny aby mozna bylo ja uniknac.
Moim zdaniem Hitler wyznawal taktyke ze najlepsza obrona jest atak.

Cytat:
A co do Hitlera to moim zdaniem był to chłopek roztropek sterowany z zewnątrz, który popełnił samobójstwo - lub był delikatnie mówiąc był "zlikwidowany"

Wszystko wskazuje ze Hitler nie zginol jak sie ogolnie glosi, ale ze zwial i sie gdzies ukryl po wojnie. Polecam bardzo ciekawa ksiazke (nowosc)
Hitler's Fate: The Final Story
http://www.amazon.com/Hitlers-Fate-Final.....amp;sr=8-7

Cytat:
Sam film o obozach jest niezły choć brakuje mu czegoś... ja wiem, może właśnie tego by autor był obiektywny i trzymał się bardziej całości tła niż tylko patrząc okiem niemca któremu zabrano... Poznań.

Mi sie wydaje ze nie o Poznan chodzilo, ale o to o czym on wcale nie wspomnial w filmie! Ze po wojnie w ciagu 5 lat zginelo WIECEJ NIEMCOW niz w ciagu calej wojny pomimo bombardowan i walki na wszystkich frontach wojennych. NIKT o tym nie wspomina i malo kto o tym wie! Niemcow zaglodzono na smierc po wojnie, choc magazyny z zywnoscia pekaly w szwach. Amerykanie i Francuzi wiecej wymordowali wiezniow wojennych niz Sowieci! Zobacz ksiazki:

Other Losses
http://www.amazon.com/Other-Losses-James.....amp;sr=1-2

Crimes and Mercies: The Fate of German Civilians under Allied Occupation, 1944-1950
http://www.amazon.com/Crimes-Mercies-Civ.....amp;sr=1-1
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
respondent




Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 269
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:17, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ten filmik drogo Lukupie

http://www.youtube.com/watch?v=TNn-NKBVKFI&feature=related
_________________
„Największe prawdy są zarazem najprostsze - tak też jest z największymi ludźmi”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lukup




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 719
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:10, 27 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hiob takie durne filmiki na codzien mozna ogladac w TV nie ma potrzeby szukac smieci na You Tube gdy do okola jest tego pelno. Ty w to wierzysz i chcesz wierzyc to WIEDZ ZE JA CI TEGO NIE ZABRANIAM!!!
Nie wiedziec czegos to nie jest wstyd, nie chciec wiedziec to jest objaw glupoty.
_________________
Wolność słowa na internecie.

Wolność - albo wszyscy sa wolni, albo nikt nie jest. Inna mozliwosc nie istnieje.
Jesli nie jestes czescia rozwiazania, to jestes czescia problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Multimedia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Judea Declares War on Germany - wyjatkowo ciekawy film dok.
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile