W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
..::Polityka na wesoło::..  
Podobne tematy
Międzynarodowa Akademia Humoru42
kawał34
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
60 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Odsłon: 152074
Strona:  «   1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55   »  Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 21:12, 03 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczął to dostał. Mogło skończyć się inaczej, ale tylko idiota zaczyna coś bez nawet próby wyobrażenia sobie do czego może to doprowadzić.

Wina leży po stronie tego co zaczął. Zawsze.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:38, 03 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bimi napisał:
Niemniej jednak, żadna bójka by się zapewne nie wywiązała, jakby idiota najpierw nie zaatakował lokalu petardą

de93ial napisał:
Zaczął to dostał. Mogło skończyć się inaczej, ale tylko idiota zaczyna coś bez nawet próby wyobrażenia sobie do czego może to doprowadzić.

W jednym się mniej więcej zgadzamy - to był idiota, czy też głupi dzieciak.
Nie zgadzam się tylko z tym, że zawinił na tyle, na ile spotkała go kara - innymi słowy nie zasłużył sobie na dźgnięcie nożem i nie ważne w afekcie, czy nie w afekcie... - ale sprawca jego śmierci zasłużył sobie na najwyższą karę.

de93ial napisał:
Wina leży po stronie tego co zaczął. Zawsze.

A jakbyś szedł i powiedzmy zagapił się, bądź potknął, nadepnął na odcisk takim nożownikom, albo niechcący puścił im pawia na buty... cokolwiek - też wówczas byś zaczął. Mogli by cię wówczas zadźgać nożem. Wg twojej logiki byłaby twoja wina.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:25, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie Mirkasie. Jebnięcie petardy do domu czy innego miejsca podobnego domowi - bo własny bar jest tak samo bezpiecznym schronieniem jak dom - to nie to samo co "przypadkowe pchnięcie" czy "nadepnięcie na odcisk". Jeśli bym zrobił coś przypadkiem to pierwsze co robię to przepraszam. Sytuacja jest jasna i klarowna.

Ty zaś postaw się na miejscu tego człowieka - ktoś, nie wiadomo kto, pierdolął Ci petardę do domu. Nie obchodzi go, że siedzisz tam z rodziną i dziećmi, z bliskimi lub mniej bliskimi gośćmi - ot pizd petarda. I nie wiesz czy to nie jest początek czegoś większego. Bo skąd masz wiedzieć? Petardy są różne, niektóre mają taką siłę, że włączają alarmy samochodowe, a taka petarda w domu? Wyobrażasz sobie jak może zabrzmieć? I co? Będziesz z uśmiechem na twarzy dopatrywał się czy rzucający petardę jaja sobie robił czy może jednak nie? A może poczekasz i sprawdzisz, czy kolejnej Ci nie wrzuci?

Szczerze? Ja na miejscu tego człowieka też bym wziął maczetę, jedną z kilku, które mam w domu i poszedłbym eliminować zagrożenie.

Ja nie wrzucam ludziom petard do domów i chciałbym aby inni do mojego domu też nie wrzucali. A jak ktoś wrzuca to MUSI liczyć się z konsekwencjami takich czynów, nawet utratą życia. Debil i tyle, zasłużył na to co go spotkało. Tragedia bo tragedia, ale ni chuja, ja bym tego człowieka nie skazał za to co zrobił. Na pewno nie na "najwyższy wymiar kary".

I jeszcze jedno - nie ma dla mnie znaczenia kolor skóry, rasa czy wiara KTÓREJKOLWIEK ze stron.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:22, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku pewien fakt, który tu nie był wspomniany.
Były trzy pchnięcia nożem. Może być tak, że bronię się przed grupą napastników, wywijam na oślep nożem i trafiam jednego trzykrotnie. Cóż, tak trafiło, nie miał farta.
Ale gdy gonię gościa który zrobił mi jakieś świństwo, dopadam go i dźgam trzy razy - to raczej chce go zabić.
To już nie jest obrona. To samosąd, wymierzenie takiej kary, jaką JA uważam za słuszną.
Jak sąsiad otruje mi mego ukochanego psa, kota - zrobi to świadomie - to też mam prawo wymierzyć mu taką karę, jaką JA uważam za adekwatną?
Jeśli tak, to strach pomyśleć co będzie się działo, gdy ewentualnie wprowadzą dostępność broni palnej.
Zaś kierowanie się wyłącznie emocjami jest cechą czysto zwierzęcą. Chcę żeby Lusia mi dała, Lusia nie chce więc wale ją w łeb?
Jeśli nozownik miał takie stany, to miał je też pewnie wcześniej . Nikt tego nie widział ? A jeśli widział i się go nie pozbył, to jest taki sam jak on.
Nie ma co pytać, skąd u nas tyle agresji. Wystarczy włączyć telewizor. Częstym motywem wielu filmów jest zemsta, bądź wymierzenie sprawiedliwości na własną rękę. Kto tego nie robi, ten nie jest bohaterem. Jest ciotą, miękką rurą. W filmach dla dzieci walenie się po łbach jest śmieszne, filmy bez tego są "dziewczyńskie" . Gry - to samo. Przemoc nie bierze sie tak całkiem z nikąd.
Można powiedzieć - film to film, a gdzie rodzice, ich wkład w zaszczepianie dobrych wzorców?
A jeśli rodzice sami tych wzorców nie dostali? Sami wychodzą z patologii?
Ci wszyscy uczeni mądrale - psycho, socjo - lodzy, badający nasze zachowania tego nie wiedzą? Gdzie ich apele o zmiany w kształtowaniu tego, co młode mózgi łykaja z kina, telewizji, gier ?
Światem rządzi kapitał. Kapitalizm, najlepszy podobno ze znanych ustrojow. Film o Johnie zbierającym kwiatki na łące raczej się nie sprzeda. Na "Piłę" itp pójdą tłumy.
Wnioskuję, że przy takim kierunku rozwoju bedzie tylko gorzej.
Bo : JAK KTOŚ ZALAZŁ MI ZA SKÓRĘ, TO MAM GO SKASOWAĆ. Jak tego nie robię, to jestem nędzne robal, nie wart naśladowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 02:05, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Rysiu, chłopie! Broń się!
Mam też do ciebie taką prośbę : nie lataj za mną z nożem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:37, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Niby taka nowoczesna,  a dała się nabrać na starą bajerę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 11:45, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
No nie Mirkasie. Jebnięcie petardy do domu czy innego miejsca podobnego domowi - bo własny bar jest tak samo bezpiecznym schronieniem jak dom - to nie to samo co "przypadkowe pchnięcie" czy "nadepnięcie na odcisk".


No nie de93ialu własny bar to wciąż bar, a bar jest miejscem publicznym, jak stadion, czy dworzec.

de93ial napisał:
Jeśli bym zrobił coś przypadkiem to pierwsze co robię to przepraszam. Sytuacja jest jasna i klarowna.

Może w idealnym świecie ze świadomym normalnym społeczeństwem by tak było. Spotkasz takich idiotów i nie zdążysz nawet wymamrotać przepraszam. Nie musisz nawet nic robić przypadkiem... Mówi się, że za darmo nawet w mordę nie dostaniesz, ale to nie prawda - nawet kosę można dostać za nic.

de93ial napisał:
Ty zaś postaw się na miejscu tego człowieka - ktoś, nie wiadomo kto, pierdolął Ci petardę do domu. Nie obchodzi go, że siedzisz tam z rodziną i dziećmi, z bliskimi lub mniej bliskimi gośćmi - ot pizd petarda. I nie wiesz czy to nie jest początek czegoś większego. Bo skąd masz wiedzieć? Petardy są różne, niektóre mają taką siłę, że włączają alarmy samochodowe, a taka petarda w domu? Wyobrażasz sobie jak może zabrzmieć? I co? Będziesz z uśmiechem na twarzy dopatrywał się czy rzucający petardę jaja sobie robił czy może jednak nie? A może poczekasz i sprawdzisz, czy kolejnej Ci nie wrzuci?

Jak już pisałem bar to nie dom (mój dom - moja twierdza, enklawa). Do twojego domu też może wchodzić każdy [przechodzień z ulicy] i to w butach? Nie popieram w żadnym razie wrzucania petard gdziekolwiek, w ogóle jestem przeciwnikiem jakichkolwiek petard i sztucznych ogni, nawet w Sylwestra na zewnątrz (m.in. z powodu, że szkoda mi zwierząt, ale i ludzi, którzy chcą sobie spać spokojnie tej nocy... w ogóle nie popieram robienia hałasu w przestrzeni publicznej).

Prokuratura zresztą podała, że zupełnie inaczej to wyglądało:
"petardę do baru z kebabem wrzucił inny Polak, już po zabójstwie.
Pokrzywdzony wziął dwie butelki napoju, z którymi wyszedł z baru nie zapłaciwszy. Właściciel lokalu z kucharzem pobiegli za pokrzywdzonym. Cała sytuacja skończyła się dramatycznie. Według naszych ustaleń dopiero po powrocie tych mężczyzn, drugi z Polaków, który był z pokrzywdzonym, rzucił petardę w rejonie lokalu - powiedział prokurator Wojciech Piktel z Prokuratury Rejonowej w Ełku.
"
"Według naszych ustaleń w tym barze kebab doszło do jakiegoś zdarzenia, które zaiskrzyło atmosferę i tak naprawdę sam początek jest dla nas do końca niejasny - zaznaczył Piktel."
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-.....abojstwie/

de93ial napisał:
Szczerze? Ja na miejscu tego człowieka też bym wziął maczetę, jedną z kilku, które mam w domu i poszedłbym eliminować zagrożenie.


Świniopas na to już odpowiedział, a właściwie zadał pytanie, które dotyczy chyba ciebie. (?)
Świniopas napisał:
Na początku pewien fakt, który tu nie był wspomniany.
Były trzy pchnięcia nożem. Może być tak, że bronię się przed grupą napastników, wywijam na oślep nożem i trafiam jednego trzykrotnie. Cóż, tak trafiło, nie miał farta.
Ale gdy gonię gościa który zrobił mi jakieś świństwo, dopadam go i dźgam trzy razy - to raczej chce go zabić.
To już nie jest obrona. To samosąd, wymierzenie takiej kary, jaką JA uważam za słuszną.
Jak sąsiad otruje mi mego ukochanego psa, kota - zrobi to świadomie - to też mam prawo wymierzyć mu taką karę, jaką JA uważam za adekwatną?

Jesteś za samosądem de93ial, za wymierzaniem samemu kary?
Chciałbyś żeby adekwatnie tobie też tak wymierzano karę?

de93ial napisał:
Ja nie wrzucam ludziom petard do domów i chciałbym aby inni do mojego domu też nie wrzucali. A jak ktoś wrzuca to MUSI liczyć się z konsekwencjami takich czynów, nawet utratą życia. Debil i tyle, zasłużył na to co go spotkało. Tragedia bo tragedia, ale ni chuja, ja bym tego człowieka nie skazał za to co zrobił. Na pewno nie na "najwyższy wymiar kary".

Gdyby wrzucił mu do domu, to byłaby inna sytuacja - wówczas rozumiałbym twój punkt widzenia, nie wiem czy sam w afekcie bym tak nie zareagował...

de93ial napisał:
I jeszcze jedno - nie ma dla mnie znaczenia kolor skóry, rasa czy wiara KTÓREJKOLWIEK ze stron.

Dla ciebie może nie mieć, albo raczej tak ci się tylko wydaje, bo kolor skóry, rasa a zwłaszcza wiara mają duże znaczenie. Bo jak ktoś został tak wychowany, tak mu od dziecka wpojono, taki program wgrano - że ma prawo gwałcić, to ma to znaczenie. Jak żyć obok takich, tworzyć wspólnotę, społeczność?
Jak stwierdziła pewna "muzułmańska profesor: Allah pozwala gwałcić chrześcijanki!"
http://www.polishexpress.co.uk/muzulmans.....scijanki12
I co powiesz mi, że to nie ma znaczenia, że kultura, religia, czy nawet rasa... nie ma znaczenia? Ludzie tej rasy (Arabowie) mają inną mentalność.

Albo inny przykład, też pochodzący od pustynnych plemion:
"Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita". "
https://www.wprost.pl/214629/Szokujace-s.....uzyc-Zydom
Tak uważają, tak wychowują swoje dzieci... I co religia, narodowość, kultura nie ma znaczenia, nie wpływa na to jacy są ludzie?

Można by inne przykłady wymieniać: plemiona ludożerców itd...

Można by to (te kilka postów) przenieść do tematu "NIE dla imigrantów w Polsce. Uzasadnienie" - viewtopic.php?p=335728#335728
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20404
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 12:03, 04 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Nie zgadzam się tylko z tym, że zawinił na tyle, na ile spotkała go kara - innymi słowy nie zasłużył sobie na dźgnięcie nożem i nie ważne w afekcie, czy nie w afekcie... - ale sprawca jego śmierci zasłużył sobie na najwyższą karę.


być może zasłużył sobie na najwyższą karę, ale tylko za to co zrobił.
czyli z pewnością nie za zabójstwo z premedytacją.
co najwyżej w afekcie, o ile nie ino za nieumyślne spowodowanie śmierci.
być może jednak nawet nie spowodował śmieci i był to tylko niefortunny wypadek.

prawda jest taka, że nie wiemy jak było.
jedyne co wiemy na pewno, to że gość który zginął był złodziejem i szukał zadymy - osobiście, jako zwolennik natury, jestem skłonny podciągnąć to pod nieunikniony proces ewolucji. przynajmniej nie zanieczyścił kolejnych pokoleń swoimi zjebanymi genami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 00:30, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:


No nie de93ialu własny bar to wciąż bar, a bar jest miejscem publicznym, jak stadion, czy dworzec.


Bzdura. Bar to prywatna działalność, a nie "miejsce publiczne". Ale nawet jeśli to w miejscu publicznym obowiązują pewne normy zachowania, a ów Daniel ich nie zachował.

W Polsce to jest tak - jak spadnie śnieg to chodnik jest odpowiedzialnością właściciela budynku i ma odśnieżać. A jak sobie browarka pijesz to mandat bo "publiczne". Którą definicję masz na myśli?

Mirkas napisał:

Może w idealnym świecie ze świadomym normalnym społeczeństwem by tak było. Spotkasz takich idiotów i nie zdążysz nawet wymamrotać przepraszam. Nie musisz nawet nic robić przypadkiem... Mówi się, że za darmo nawet w mordę nie dostaniesz, ale to nie prawda - nawet kosę można dostać za nic.


No nie wiem. W życiu w mordę dostałem kilka razy, ale za każdym razem się prosiłem. A jak się nie prosiłem tylko zachowałem się jak człowiek to mi w morę nikt dać nie chciał. Tego mnie życie nauczyło - nie szukaj zaczepki, to jej nie znajdziesz. A jak szukasz to nie dziw się, że znajdujesz.

Kosę może i można za nic dostać, ale szczerze to trudno w to uwierzyć.

Mirkas napisał:

Prokuratura zresztą podała, że zupełnie inaczej to wyglądało:
"petardę do baru z kebabem wrzucił inny Polak, już po zabójstwie.
Pokrzywdzony wziął dwie butelki napoju, z którymi wyszedł z baru nie zapłaciwszy. Właściciel lokalu z kucharzem pobiegli za pokrzywdzonym. Cała sytuacja skończyła się dramatycznie. Według naszych ustaleń dopiero po powrocie tych mężczyzn, drugi z Polaków, który był z pokrzywdzonym, rzucił petardę w rejonie lokalu - powiedział prokurator Wojciech Piktel z Prokuratury Rejonowej w Ełku.
"
"Według naszych ustaleń w tym barze kebab doszło do jakiegoś zdarzenia, które zaiskrzyło atmosferę i tak naprawdę sam początek jest dla nas do końca niejasny - zaznaczył Piktel."
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-.....abojstwie/


A no tak, kumpel kosę dostaje a ja petardę wrzucam. Spoko.

Jak mój kumpel dostał kosę od żula - nie za nic - to go ratowaliśmy, a nie petardami rzucaliśmy.

Mirkas napisał:

Jesteś za samosądem de93ial, za wymierzaniem samemu kary?
Chciałbyś żeby adekwatnie tobie też tak wymierzano karę?


Jeśli na to zasłużę to tak, chcę aby ktoś mi karę wymierzył. Czy taką? Czy w takich proporcjach? A jakie proporcje kary są "dobre" a jakie "złe"? Pojmujesz rolę kary? Czym być powinna, jakie cele powinna wypełniać? I czy zdajesz sobie sprawę, że kara ma przynajmniej kilka wymiarów moralnych? Z jednej strony to zwykły odwet. Z drugiej powinna być lekcją aby karany zrozumiał swój błąd i więcej tak nie postępował. Który wariant jest słuszniejszy? I jak chcesz go realizować?

Mirkas napisał:

(...)


To inaczej - w dupie mam kolor skóry, kalesonów czy włosów. W dupie mam etniczne pochodzenie, symbol religijny czy strój. Człowiek ma prawo do wolności. ALE jeśli wywołuje krzywdę to ponosi tego konsekwencje. Dlaczego krzywdę wywołuje mnie nie obchodzi - do tego prawa nie ma. I w dupie mam w jaki sposób różne patałachy sobie usprawiedliwiają robienie krzywdy innym - jeśli czynią zło to ponoszą tego konsekwencje.

Teraz jasne?

No i kolejne informacje na temat Daniela wypływają. Okazuje się, że wcale taki niewinny to on nie był, a wręcz przeciwnie - wiele osób uważało go za element bardzo dużego ryzyka.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:54, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samosądowa pomyłka
Cytat:
Krakowska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zaatakowanie nożem przypadkowego przechodnia. Raniony 21-latek zmarł. Według pierwszych ustaleń policji napastnik sądził, że atakuje uczestnika awantury, która miała tam miejsce wcześniej
Jak poinformował PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń do ataku doszło we wtorek późnym wieczorem w okolicy skrzyżowania ulic Miodowej i Brzozowej w krakowskiej dzielnicy Kazimierz.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 38-latek uczestniczył w tamtym rejonie w awanturze z nieustalonymi osobami; potem wziął nóż i wrócił na miejsce zdarzenia. Tam zaatakował 21-letniego mieszkańca Krakowa, myśląc, że był on uczestnikiem poprzedniej awantury.
Zaatakowany wyjaśniał z innymi osobami kwestie kolizji drogowej na ul. Miodowej i nie miał nic wspólnego z wcześniejszą awanturą. Zadane mu rany okazały się śmiertelne, mimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł w karetce.

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od prawa. Jeśli chcemy, by prawo służyło zapobieganiu przestępczości - kary muszą być drakońskie.
Jeśli zagrożenie drakońską karą nie powstrzyma, to już chyba nic nie powstrzyma.
Jeśli chcemy wzrostu przestępczości, to róbmy to tak jak obecnie. A obecnie kara jest zemstą.
Musimy sobie też odpowiedzieć co stoi wyżej : interes ogółu czy interes jednostki, która ma dobro ogółu w dupie.
Obecnie w POLINezji prawo stanowi mafia prawnicza. Przynależność do niej jest już niemal dziedzczona. Wyroki zależą od tego kto zrobił, a nie co zrobił.
Nie spodziewałem się w związku z tym jakiejkolwiek poprawy. Jeśli coś się zmieni, to raczej na naszą niekorzyść.
Warto wiedzieć, jak kiedyś Skandynawia karala przestępców, i czym im to zaowocowało.
W Polsce zaś potrzebny byłby na jakiś czas ktoś formatu Dzierżyńskiego . Jeśli ktoś taki się nie trafi, zeżrą nas, oszwabią i sprzedadzą polityczne, okragłostołowe sępy.
A zatem :interes ogółu i drakońskie prawo, czy judeohumanizm?
Wszystko musi być jednak ujęte w jasno sprecyzowanych kodeksach, a nie odbywać się na zasadzie samosądów.
Jeśli dobro ogółu ponad wszystko, to wracamy do starego " jednostka niczym, jednostka zerem"....
Ja jestem za !
Ps
A jesli ten z Ełku był chory psychicznie ? Skąd nożownik wiedział, czy to człowiek normalny, czy chory ? [/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
de93ial




Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 2988
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:15, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednostki tworzą ogół. Nie można jej negować w imię dobra całości. To tak jakbyś przekreślał wątrobę, bo ważniejszy jest organizm.

Społeczeństwo powinno być edukowane w taki sposób aby system kar w ogóle nie był potrzebny. Poziom Świadomości jest kluczowy, ale pisałem o tym kilka lat temu, nie chce mi się powtarzać.

A jeśli ten z Ełku był chory psychicznie to 21 lat jest wystarczająco długim okresem aby diagnozę postawić.
_________________
http://www.triviumeducation.com/
Punkt startowy dla wszystkich.
http://trivium.wybudzeni.com/trivium/
Wersja PL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:50, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli w organizmie (np w nodze) rozwija się gangrena, to się nóżkę ucina by uratować resztę.
Kto zna prawo i je łamie sam usuwa sie z ogółu. Nie chce być jego częścią. Bardziej przypomina nowotwór, pasożyta.
Też jestem za tym, by to świadomość była przyczyną przestrzegania prawa. Tyle, że zostaje to na razie w sferze naszych marzeń. Przestępcy będą tak jak będą choroby.
ŚWIAT JEST NIENAPRAWIALNY - odpowiedzią na przyczynę tego faktu jest to, co pisałem w Kodeks Nag Hammadi. Świat powstał w wyniku błędu, i jest w stanie braku. Jak jego twórca.
Tyle wieków poszukiwania prawa idealnego i...... dupa!
Za petarde jeden by zabił, inny nie. Dla jednego ogół ważniejszy, dla drugiego jednostka.
Tak jest i tak już zostanie. Jeśli po tylu wiekach nie mamu spójnej koncepcji, to już się jej nie dorobimy.
BĄDŹMY OGÓŁEM, NIE DAJMY SIĘ PODZIELIĆ NA JEDNOSTKI.
Naszego podziału ktoś bardzo chce, więc zróbmy mu psikusa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:00, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świniopas napisał:
A jesli ten z Ełku był chory psychicznie ? Skąd nożownik wiedział, czy to człowiek normalny, czy chory ?

Nie wiem czy był chory psychicznie, czy normalny - nie wiem o co poszło.
Z tego co wiemy, śmiało jednak można stwierdzić, że chory psychicznie był ten arabski nożownik. Normalni ludzie nie zarzynają nożem człowieka za wyniesienie jakichś napojów, czy nawet za wrzucenie petardy, jeśli nikomu nic się nie stało (porządny wpierdol wystarczy).

de93ial napisał:
Społeczeństwo powinno być edukowane w taki sposób aby system kar w ogóle nie był potrzebny. Poziom Świadomości jest kluczowy

Przez kogo albo przez co społeczeństwo miało by być edukowane w taki sposób? Przez system [edukacji]? Very Happy Jest dokładnie odwrotnie, bo tak ma być, bo tak to celowo zostało zorganizowane, bo taki jest świat, takie realia, taka inżynieria społeczna... Pisałem o tym wiele ray i też nie chce mi się powtarzać.

Na YouTube można posłuchać - np. Gabor Maté mówi o tym czemu jest tak źle z ludźmi, z ludzką psychiką.

Jakby się w to zagłębić, to zarówno ten chłopak z Ełku, jak i ten pustynny nożownik są ofiarami indoktrynacji, social engineering... Są zarówno oprawcami jak i ofiarami. Podobnie jest w przypadku np. żołnierzy - młodzi chłopcy zatruci jakimiś ideami patriotycznymi, nacjonalistycznymi/narodowymi, którzy jadą w odległy rejon świata wprowadzać demokrację, walczyć z "terrorystami"... i giną albo odnoszą rany - fizyczne niektórzy, a psychiczne wszyscy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 13:39, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak "protestują" Polacy:



czyli ciąg dalszy serii mało śmieszne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:34, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
Jak "protestują" Polacy:

....

czyli ciąg dalszy serii mało śmieszne.


Możesz usciślić swoje przesłanie?
Dlaczego słowo protest dałeś w cudzysłowie?
Według mnie kulturalne ostrzezenie- nikt nie może się przyczepić.
Oczywiście ideałem było by zrezygnować z kebabów
ale dobre i to.
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 14:58, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

easy russian napisał:
Możesz usciślić swoje przesłanie?
Dlaczego słowo protest dałeś w cudzysłowie?

Bo osobiście uważam, że to taki protest w cudzysłowie. Very Happy

No wybacz ale co to za protest? W kogo uderzy? Emigrant emigrantowi nie równy. Są emigranci zarobkowi, są prawdziwi uchodźcy wojenni (mniejszość) i są nachodźcy (islamscy najeźdźcy - kolejna false flag, po WTC 11/09, arabskiej wiośnie ludów... kolejna operacja socjotechniczna).

Nie mam nic do pracujących uczciwie emigrantów, tak jak Polacy pracują za granicą (sam kilka lat byłem takim emigrantem). Protest powinien uderzyć w nachodźców (czytaj: pustynnych nożowników), a ci zwykle nie sprzedają kebabów, nie prowadzą działalności gospodarczej, bo oni mają wyjebane na pracę - wolą socjal (chociaż ten ponoć pracował jako kucharz). To tak w dużym uproszczeniu, bo sytuacja jest skomplikowana - nie da się wszystkich wrzucić do jednego worka. Nie każdy śniady jest nożownikiem, tak jak nie każdy Polak jest wporzo kolesiem...

Jak już protestować, to przeciwko przemocy i rozwiązywaniu nieporozumień przy pomocy nożów i petard, a nie przeciwko kebabom. Ja wiem, że kabab jest tu swoistym symbolem, ale moim zdaniem nie trafionym, bo może się oberwać rykoszetem przykładowo bogu ducha winnym Ormianom albo Hindusom sprzedającym kababy (a niemającym nic wspólnego z mordercą z Ełku).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzyzak




Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 487
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 15:27, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
Bar to prywatna działalność, a nie "miejsce publiczne".

nie zawsze jest to takie proste
okazuje się, że są nawet pewne przepisy, które precyzują miejsca publiczne - np. prywatna droga dojazdowa, która prowadzi do gruntów ornych jest miejscem publicznym - wiedziałeś o tym?
albo gdy ktoś wtargnie na twoją posesję twierdząc, że "wyroiły mu się pszczoły i chce rój zabrać z powrotem do ula" to ma do tego pełne prawo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirkas




Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 831
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:02, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

de93ial napisał:
W Polsce to jest tak - jak spadnie śnieg to chodnik jest odpowiedzialnością właściciela budynku i ma odśnieżać. A jak sobie browarka pijesz to mandat bo "publiczne". Którą definicję masz na myśli?


Bo tak już jest, że chodnik w myśl prawa jest miejscem publicznym, ale obowiązek odśnieżania chodnika przed nieruchomością należy do jej właściciela.

de93ial napisał:
nie szukaj zaczepki, to jej nie znajdziesz. A jak szukasz to nie dziw się, że znajdujesz.

Kosę może i można za nic dostać, ale szczerze to trudno w to uwierzyć.

Można dostać za to że nie kibicuje się "właściwemu klubowi", nawet jak nie kibicujesz wcale, za to że spojrzałeś prowokująco albo za to że unikałeś spojrzenia...
Trudno ci w to uwierzyć? To nie wiesz, że można się znaleźć w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu? Bądź w towarzystwie "niewłaściwej" osoby (kiedyś zostałem napadnięty, bo byłem na dyskotece w obcym miasteczku z bardzo atrakcyjną miejscową dziewczyną - nie wiedziałem wtedy jeszcze że tak się nie robi Very Happy ; ty nadal nie wiesz widzę Very Happy ).


de93ial napisał:
A no tak, kumpel kosę dostaje a ja petardę wrzucam. Spoko.

To co robisz jak zabijają ci kumpla, sam nie dasz im radę, a masz przy sobie akurat petardę? Very Happy

de93ial napisał:
Jak mój kumpel dostał kosę od żula - nie za nic - to go ratowaliśmy, a nie petardami rzucaliśmy.

No a jak już nie żył? Dorwałeś żula i wymierzyłeś mu sprawiedliwość, tak jak to masz w zwyczaju? Wink

de93ial napisał:
Jeśli na to zasłużę to tak, chcę aby ktoś mi karę wymierzył.

Już ci uwierzyłem. Very Happy
de93ial napisał:
Jeśli na to zasłużę to tak, chcę aby ktoś mi karę wymierzył. Czy taką? Czy w takich proporcjach? A jakie proporcje kary są "dobre" a jakie "złe"? Pojmujesz rolę kary? Czym być powinna, jakie cele powinna wypełniać? I czy zdajesz sobie sprawę, że kara ma przynajmniej kilka wymiarów moralnych? Z jednej strony to zwykły odwet. Z drugiej powinna być lekcją aby karany zrozumiał swój błąd i więcej tak nie postępował. Który wariant jest słuszniejszy? I jak chcesz go realizować?

Albo chcesz aby ktoś ci karę wymierzył albo zaczynasz filozofować, stawiać warunki - zdecyduj się. Ja wiem, że najlepiej byłoby samemu sobie wybrać karę, ale tak nie ma w sądzie, nie ma nawet dziecko u rodziców, a co dopiero na ulicy podczas odwetu, którego zwolennikiem jesteś. A co w przypadku pomyłki? W spokojnym dochodzeniu, rozprawie się zdarzają, a co dopiero w zamieszaniu, w ferworze walki, w działaniu w afekcie. Łatwo o błąd - a życia nie zwrócisz, syna rodzinie nie oddasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
easy russian




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2578
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:18, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirkas napisał:
easy russian napisał:
Możesz usciślić swoje przesłanie?
Dlaczego słowo protest dałeś w cudzysłowie?

Bo osobiście uważam, że to taki protest w cudzysłowie. Very Happy

No wybacz ale co to za protest? W kogo uderzy? Emigrant emigrantowi nie równy. .........


Nie poradzę- jeśli dobrzy emigranci - szanujący nasze zasady chcą zarabiać i spokojnie żyć to niech sie jakos zorganizują,
nadadzą certyfikaty swoim braciom- za których gwarantują itp.
wszak Polska od wieków słynie z gościnności.

A jeden dzień pustki w lokalach (o ile to się uda)
będzie ostrzezeniem na temat tego co myślą Polacy
i jak bardzo są ze sobą solidarni.
Uważam, że to bardzo ważny sygnał dla kebabowców.
Niech oczyszczą swoje szeregi i będzie dobrze.
Dlaczego my mamy zamiatac ich śmieci?

p.s. Kebab nie jest żadnym symbolem ALE BORNIĄ!!!
Tym samym jest Coca Cola i hamburger.

"chcesz podbić jakiś naród- zacznij go karmić swoim jedzeniem"
mądrość chińska
_________________
"istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło- IGNOROWANIE WIEDZY "

- Sokrates
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 22:01, 05 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Na zachętę......
No to zachęcili !
Kto następny ?
Nowe znaczenie powiedzenia : DAĆ MAŁPIE BRZTWĘ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:18, 06 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 06:48, 06 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 23:55, 06 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Żołnierze NATO
Według nieoficjalnych ustaleń reportera „Panoramy” TVP2 w Brukseli, batalionem żołnierzy NATO, który stacjonować będzie w Polsce dowodzić będą Amerykanie.
Reporter TVP dowiedział się poszczególnymi 1000-osobymi grupami batalionowymi, które stacjonować będą na tzw. wschodniej flance NATO dowodzić będą Amerykanie (w Polsce), Niemcy (na Litwie), Kanadyjczycy (na Łotwie) oraz Brytyjczycy w Estonii. Ustalenia te staną się oficjalne po dzisiejszym szczycie ministrów państw członkowskich NATO, który odbywa się w Brukseli. Początkowo informowano o tym, że siłami w Polsce dowodzić mają Kanadyjczycy, jednak polskiej Ministerstwo Obrony Narodowej miało postawić warunek, że mają być to Amerykanie.
Siły, jakie trafią na wschodnią flankę, będą stacjonować rotacyjnie i zmieniać się co 6-9 miesięcy, o czym powiedział przed szczytem minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski

9 miesięcy? A zatem taktyka NATO przewiduje wszystkie aspekty bratniej pomocy. Te czysto ludzkie też.
Bracia yankesi, poniżej tekst piosenki, której musicie nauczyć się obowiązkowo. Jej przesłanie wskaże wam tryb postępowania w sprawach natury prywatnej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 16:42, 07 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Świniopas




Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 657
Post zebrał 0.200 mBTC

PostWysłany: 12:24, 08 Sty '17   Temat postu: Odpowiedz z cytatem


..... a do tego onanizm to głupota, gdy się ma wokół tyle myszek! Lubnauer nie liczę, chyba że ktoś woli.... nowe doznania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55   » 
Strona 51 z 55

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


..::Polityka na wesoło::..
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile