W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Jaki jest sens życia skoro ma świadomość zginie?  
Podobne tematy
Sens życia 139
Samoświadomość 9
Znalazłeś na naszym forum inny podobny temat? Kliknij tutaj!
Ocena:
25 głosów
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Odsłon: 27145
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11 Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aqua




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1450
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:06, 26 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winter dobrze gada. Gacie powieszone na antenie radia zaburzające odbiór fal musiałyby dowodzić, że Eska siedzi w moim Sanyo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:15, 26 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aqua napisał:
Winter dobrze gada. Gacie powieszone na antenie radia zaburzające odbiór fal musiałyby dowodzić, że Eska siedzi w moim Sanyo.


Inny dowód. Motocykliści, mają kaski, to zakłóca odbiór swiaodmości. Stąd tyle wypadkow motorowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wintermute




Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 44
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 01:18, 27 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Mike napisał:
A Ty chlopie wiesz co to jest internet? To jest sieć. jak możesz świadomośc porównac do sieci? Doucz sie trochę, potem "polemizuj", bo jak narazie to bzdury gadasz.

Nad wyraz udowodniono na dzień dzisiejszy, że świadomość ma związek z funkcjonowaniem mózgu, ponieważ zaburzenia (choćby farmakologiczne) zaburzają stan świadomości. Chyba, ze narkotyk, lub alkohol działa swoją aurą na Twoją aurę Laughing (ale uprzedze Twoje pierdoły, UDOWODNIONO jak działają narkotyki),


Nie przeczę że istnieje zależność między stanem mózgu i stanem świadomości, to oczywiste, jednak faktu istnienia takiej zależności nie można traktować jako dowodu na rzecz teorii produkcyjnej. To tak jakby walnąć w telewizor, zaobserwować zakłócenia i stąd niechybnie wyciągnąć wniosek że telewizja jest produkowana przez telewizor. Może zamiast wyśmiewać się ze mnie spróbuj zrozumieć to co napisałem odnośnie problemu wolnej woli. Większość ludzi żyje spokojnie w błogim dwójmyśleniu "jestem tylko zwierzęciem a po śmierci nic nie ma" jednocześnie uważając że mają wolną wolę. "Albo albo". Albo jesteś tylko materią i nie możesz być wolny, albo jesteś wolny co oznacza że jesteś czymś więcej. Jeśli uznajesz że jesteś tylko ciałem to nie bądź przynajmniej hipokrytą i przyznaj otwarcie że nikt nie jest wolny i żyj tak jakby to była prawda. Inaczej jesteś kretynem.

Tak poza tym to nie zamierzam polemizować z kimś kto nawet nie potrafi się zastanowić nad kwestią własnej wolnej woli. Może zanim zaczniesz mi sugerować abym się douczył, sam powinieneś to zrobić? Możesz zacząć od zapoznania się z takimi pojęciami jak: monizm, dualizm, materializm, spirytualizm, redukcjonizm, naturalizm, qualia, noumen, fenomen. Polecam też poczytać o "twardym problemie świadomości". O miękkim zresztą też. Albo wiesz co? Żyj sobie dalej, w dziecinnie bezkrytycznym przekonaniu że istnienie materialnej rzeczywistości to niepodważalny fakt a świadomość z całą pewnością jest wytworem funkcjonującego mózgu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
The Mike




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 2171
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:25, 27 Lut '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Większość ludzi żyje spokojnie w błogim dwójmyśleniu "jestem tylko zwierzęciem a po śmierci nic nie ma" jednocześnie uważając że mają wolną wolę



WIększość ludzi, wg statystyk oraz osobistych doświadczeń, NIE myśli, że są tylko zwierzętami. Większość jest pewna, że jest życie po śmierci, tylko nie wiedzą jakie.

Ja się z Ciebie nie wyśmiewam, tylko twierdzę, że piszesz o swoich dmysłach, które są słabo poparte faktami. Jak narazie, opierając się na wiedzy, nie zaobserwowano takiej ingerencji z zewnątrz jaką obserwujesz, w naszą świadomość. Człowiek nabiera świadomości wraz z doświadczeniami, wiekiem i wiedzą. Jakby było jak piszesz, to rodzilibyśmy się w pełni świadomi i panowałby constans świadomosci przez całe życie.

Ale powiem Ci szczerze, że już troche mnie to nudzi. Słyszałem różnorakich teorii tysiące. Żadna nie miała większego sensu, większej logiki i większego odzwierciedlenia w naturze, niż teoria nieśmiertelności przez przekazywanie genów. Ale gdzie tu miejsce na świadomość?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
XTC88




Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1823
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 17:12, 05 Mar '12   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sodoma i gomora kazdy z was ma inne dna inna percepcje jeden z was wytwarza wiecej oksytocyny od innego u jednego burza hormonow nastepuje po wyluchaniu symfoni mozarta czy bethovena u drugiego na widok ladnej kobiety - nie jestescie w stanie sobie pomoc nie jestescie do siebie podobni nawet w 1 % , kazdy z was ma osobne przeznaczenie ktore zanioslo was np. TU to nie przypadek ze tu trafiliscie ze macie taka a nie inna prace/samochod/partnerke czlowiek nie posiada wlasnej woli jest sterowany z tylnego siedzenia przez transcendentne metafizyczne sily/byty wy tylko MYSLICIE ze cos osiagnelismy i po co w ogole myslicie nie ogladacie eckharta tolle anthonego de mello na YT co oni mowia NO THINKING BE WATER Laughing badz soba czlowieku dotarles juz prawie do mety masz dwa wyjscia totalna samotnosc i zajebiste oswiecenie lub zabawa z ego i dalsze usmiercanie wlasnej jazni na skutek pomocy uspionym jednostkom , nie wiecie ze WSZYSTKO JEST ENERGIA co mowil einstein ?! spojrzcie na te smutne mordy na ulicy ludzie sa w transie hipnotycznym wejdzcie czasem na kamerki internerowe showup.tv czy fotka.tv zobaczcie ladne ale i samotne dziewczyny ktore przegraly zycie bo pokonalo je EGO WIRUS straszna sprawa Laughing wiem co mowie , glupi nie jestem mam dobre dna moj dziadek byl jedna z wazniejszych postaci I wojny swiatowej pilsudzki byl z nim na ty ciezko mi byc taki jaki jestem w tym swiecie musze mowic dzien dobry dla ekspendientek w biedronce bo mam zwyczajnie dobre serce zawsze to robie no niewiem czemu Laughing mam tez kota , ludzie posiadaja koty wygrali los na loterii poniewaz koty sa mistycznymi stworzeniami i znaja nature czlowieka lepiej niz nie jeden slawny psycholog z amerykanskich uniwersytetow Laughing polozcie sie teraz na lozku zamknijcie oczy i wejdzie w stan beta powspominajcie swoje dziecinstwo usmiechnijcie sie wreszcie napijcie sie dobrego drinka poogladajcie film NIEPOWSYTRZYMYWALNY ( scenariusz na podstawie przed wczorajszej katastrofy ) z Danzelem Washingtonem , nie robcie nic na sile jezeli czujecie wewnetrzenie ze bedac samotnymi czujecie sie szczesliwi to tak musi byc pozostaja wam kochanki juz nie zony ale to przykre nie bedziecie doswiadczali codziennie legalnej prostytucji Laughing w sumie to tyle plecy mie bola dzis troche sie narobilem na budowie u brata Laughing wezme masc i sobie posmaruje , pomoze? to dobrze , milego dnia w swiecie ktory odbierasz na poziomie 5 zmyslow , ja widze swiat inaczej jest ciezko ale nikt z was nigdy tego nie doswiadczy , sorry Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 10:15, 09 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy żyje tak, jakby stanowił centrum wszechświata – w ten sposób działa świadomość. Zdarzają się wszak chwile ulotne, pewne momenty, przepełnione po brzegi przeświadczeniem, żeśmy tylko satelitami w życiu innych ludzi. Chwile owe stanowią jakby luki w czasie, dziury w naszej egzystencji, przez które widać wyraźnie, że istota naszej egzystencji jest li tylko częścią, ułamkiem większego od nas organizmu. Nasze postępowanie to statystyka, ruchy zamykają się w ramach rozkładu prawdopodobieństwa, myśli zaś płyną wprost z algorytmu egzystencjalnych równań matematyki życia.
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bimi
Site Admin



Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 20400
Post zebrał 0.800 mBTC

PostWysłany: 12:44, 09 Sty '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzę @chemicloo, że się nieźle połakomiłeś na opłaty za posty z podatków.
odkąd zostały wprowadzone, napierdalasz jednego każdego dnia - jak w zegarku.

dobrze - niech ci wyjdzie na zdrowie, bidulko.
my na prawda2 lubimy wspomagać jałmużną upośledzone dzieci.. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Goniec Króla




Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 1301
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:53, 12 Lut '14   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bimi:
Cytat:
my na prawda2 lubimy wspomagać jałmużną upośledzone dzieci..
!??
no to masz tu szekla ode mnie.
...nie, czeka'j - masz dwa.

a wracając do -te.m-a.tu- -
************************************
-Życie to nic innego jak natrętny owad, nie dająca o sobie zapomnieć b r z ę c z ą c a--m u c h a .

Wszyscy ludzie [których znamy] to satelity krążące wokół (czasem po bardzo wydłużonych orbitach); możemy prosto doświadczać ich grawitacji.

Przyjaciele? Bardzo pomocni, wręcz niezbędni towarzysze życia. Nie należy jednak zapominać, dlaczego tak usilnie ich poszukujemy.
Czyż nie czynimy tego, by wypełnić nimi nasz czas, by odciążyć nasz żywot od nas samych, gdy nie bardzo już wiemy co z sobą począć?

Stwierdzono ten banał pewnie z milion razy, więc pozwolę sobie przytoczyć to twierdzenie po raz kolejny: ' Życie wciąga jak narkotyk – im bliższe wyczerpania, tym więcej obliczania. '

Przesyt wywołuje niedosyt.

Osiągnąć wyzwolenie to znaczy umrzeć dla tego świata, ale być martwym dla tego świata to znaczy przedewszystkim umrzeć dla siebie samego - zniszczyć w sobie, jeszcze za życia, resztki umysłowych śmieci - korowodu myśli, spalić samoświadomość - owo jałowe odczucie własnego istnienia. Po prostu w końcu kiedyś trzeba przestać zawracać sobie głowę sobą samym - tj. być tym kim naprawdę jesteśmy - wewnętrznie obcymi, obcymi dla samych siebie; im dłużej się sobie przyglądamy, tym mniej się rozpoznajemy.

Wówczas cały ten "sens" także objawi się jasno i wyraźnie: tym czym od zawsze był - ...SENS: wyłącznie dziwnie brzmiące słowo pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Nikt nie potrafi znaleźć żadnego uzasadnienia dla pojawienia się idei Celu, ani dla samej idei Celu - ale każdy, jak w malignie, szuka tych podstaw dla pojedynczego, odosobnionego przypadku.

Co zostało zebrane - będzie rozproszone. Dążeniem i celem każdego bytu jest tedy rozpad; przeto każdy BYT dąży do unicestwienia, do zniszczenia samego siebie.

Prawdziwie niezrozumiałym jest pęd człowieka, by żyć wiecznie. A przecież śmierć zawsze niesie ze sobą spokój i ukojenie, koniec wszelkich doznań.

Sęk bodaj w tym, iż im trzeźwiej patrzę na świat i głębiej go ogarniam, tym mocniej zszarzałym mi się jawi szaleństwem i mdłością.
Nie ma sensu wyglądać armagedonu z nieba, sami go sobie zgotujemy. Wystarczy popatrzeć na styl życia we współczesnych miastach, bloki ludzi gęsto upakowanych w coraz ciaśniejszych klatkach, walczące o żywność i powietrze, ze stosem śmieci na głowie. Kto jeszcze wierzy, że człowiek się opamięta?
_________________
w_Królestwie_TV
http://www.metrykakoronna.org.pl/
#zdejmijMaske i #wyjdźZchaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kacdor




Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 180
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 18:51, 18 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeus - Orinoko flow (feat. Justyna Kuśmierczyk)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Goska




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 3486
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 03:36, 19 Wrz '16   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Tychach zginely cztery nastolatki w ciagu miesiaca !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Religie, wiara, okultyzm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona:  «   1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Jaki jest sens życia skoro ma świadomość zginie?
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile