W razie awarii sprawdź t.me/prawda2info

 
Stany Zjednoczone, po bojach w Kongresie, "masowo"  
Znalazłeś na naszym forum temat podobny do tego? Kliknij tutaj!
Ocena:
3 głosy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Odsłon: 1040
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 19:21, 17 Paź '08   Temat postu: Stany Zjednoczone, po bojach w Kongresie, "masowo" Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1846276,12,item.html

Prezydent George W. Bush ogłosił w piątek zniesienie wymogu posiadania wiz przy wjeździe do USA dla obywateli siedmiu krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Republiki Czeskiej, Słowacji i Korei Południowej.
Będą oni mogli podróżować do USA bez wiz od przyszłego miesiąca.

Kraje te spełniły ustalone w ub. roku przez Kongres USA kryterium włączenia do programu ruchu bezwizowego, tj. zejście poniżej progu 10 procent odmów wiz wnioskującym o nie obywatelom danego państwa. Polska nadal ma większy odsetek odmów, choć znacznie zmniejszył się on w ostatnich latach.

Bush powiedział, że inne kraje znajdują się "na drodze" do włączenia do programu bezwizowego, ale nie wymienił, o jakie chodzi.

Warunkiem zniesienia wiz jest także wydanie obywatelom paszportów biometrycznych, uniemożliwiających ich sfałszowanie.

Administracja Busha twierdzi od dawna, że usiłowała znieść wizy dla obywateli większej liczby krajów, zwłaszcza dla tych, które są bliskimi sojusznikami USA, jak Polska, ale napotkała opór w Kongresie. Wielu jego członków sprzeciwiało się temu, argumentując, że szersze otwarcie granic ułatwi dostanie się do USA terrorystom.

Część senatorów i kongresmenów popiera jednak szybkie zniesienie wiz dla Polski.


To sie nazywa zrobienie w Polaków w bambuko. Szersze otwarcie granic ułatwi dostanie sie terrorystów na teren USA?! Laughing Przecież terroryści już tam są! w Białym Domu i Kongresie! A poza tym my Polacy, którzy ramię w ramię walczyliśmy z terroryzmem u boku naszych "braci" Jankesów jesteśmy posądzani o terroryzm?! Śmieszne Evil or Very Mad

"Warunkiem zniesienia wiz jest także wydanie obywatelom paszportów biometrycznych, uniemożliwiających ich sfałszowanie." - no to to już mnie nawet nie dziwi Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomkiewicz




Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 989
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:27, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W jakie bambuko ? Po co Ci wiza do USA ? W jakim celu chcesz jechać do kraju policyjnego ?
Sterty wątków w temacie patologii amerykańskiego rządu i życia w tamtym kraju - i nagle pojawiają się roszczenia o możliwość wyjechania tam dla rzesz Polaków. Chyba, że chodzi o to, by wszystkie karki, agresywne wieśniaki i pospólstwo tam pojechało walić kilofami i łopatami ?

Ja wiem, wiem, że w powyższym poście chodzi o stosunek USA do tzw sojusznika, ale rozsądek podpowiada, by trzymać się z dala od tego kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rivera




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 801
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 21:44, 17 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Tomkiewiczem, uswiadomiona osoba teraz trzymala by sie z daleka od Stanow. I nie rozumiem zdziwienia w sprawie wiz, Polska zawsze byla dymana, jednak jesli chodzi o wizy, nie ma co kruszyc kopii.
_________________
THE THREE FORCES
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p4lm




Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 1865
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 08:58, 18 Paź '08   Temat postu: Re: Stany Zjednoczone, po bojach w Kongresie, "masowo&q Odpowiedz z cytatem

vendetta7 napisał:

Administracja Busha twierdzi od dawna, że usiłowała znieść wizy dla obywateli większej liczby krajów, zwłaszcza dla tych, które są bliskimi sojusznikami USA, jak Polska, ale napotkała opór w Kongresie. Wielu jego członków sprzeciwiało się temu, argumentując, że szersze otwarcie granic ułatwi dostanie się do USA terrorystom.



wychodzi na to ze nasz kraj to kolebka terroryzmu. trzeba by tu zrobic misje stabilizacyjna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vendetta7




Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 159
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 09:32, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomkiewicz napisał:
W jakie bambuko ? Po co Ci wiza do USA ? W jakim celu chcesz jechać do kraju policyjnego ?
Sterty wątków w temacie patologii amerykańskiego rządu i życia w tamtym kraju - i nagle pojawiają się roszczenia o możliwość wyjechania tam dla rzesz Polaków. Chyba, że chodzi o to, by wszystkie karki, agresywne wieśniaki i pospólstwo tam pojechało walić kilofami i łopatami ?

Ja wiem, wiem, że w powyższym poście chodzi o stosunek USA do tzw sojusznika, ale rozsądek podpowiada, by trzymać się z dala od tego kraju.


o nie nie broń boże nie chcę jechać do Stanów! Chodzi mi tylko o to, że liżemy i włazimy im w dupe jak tylko można, a oni się z nas po prostu śmieją Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JerzyS




Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4008
Post zebrał 0.000 mBTC

PostWysłany: 12:39, 18 Paź '08   Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest całkiem inna sprawa.

My od czasu Libentrop -Mołotow jesteśmy w rosyjskie strefie wpływów. Amerykanie wiedząc to dają nam to do zrozumienia.
Zwróćcie tylko uwagę , ze mamy teraz stary niemiecki rozkład okregów wojskowych.
Podział Polski pomimo członkostwa w UE jest nadal na wszelki wypadek na linii Wisły!

Potrafi to ktoś wytłumaczyć?
_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Prawda2.Info -> Forum -> Wiadomości Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz moderować swoich tematów


Stany Zjednoczone, po bojach w Kongresie, "masowo"
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group.
Wymuś wyświetlanie w trybie Mobile